imac 27
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

imac 27


30.11.2009 | 01:49
poz svima, posto mi je prvi post da se predstavim, zovem se antonio i iz zga sam:)

e sad, vec 2-3 mjeseca razmisljam o macu al puno mi dat za mac pro sa monitorom 26k kuna i dok nije izaso imac27 nije dolazilo u obzir uzimat imac sa dvojezgrenim procom;)

zanima me kako bi odradjivao posao u after effects-ima, inace mislim da je konfiguracija odlicna, mozda vise rama??
30.11.2009 | 08:46
Citius, Altius, Fortius. Univerzalno pravilo jos od starih latina. Mac Pro je skuplji i brzi komp, definitivno. Ako radis profi, nema dileme. Za sve ostalo je iMAC. Frand u grafickom studiju ima i jedne i druge. Nisam pomogel, samo malo filozofije. Mada onaj quad core mora biti dobar, ja planiram do kraja ili pocetkom sljedece godine ubosti jedan.
30.11.2009 | 10:51
Znaci uzeo bi quad 27"? i5 ili i7?
Vjerujem da bi to radilo fantasticno sa Afterima, ja bi jedino uzeo 8gb rama umjesto 4 i to je to. Problem sa Afterima tj. trenutno svim Adobe aplikacijama je sto opce nisu optimizirani za vece kolicine rama tako da ja recimo u svom Mac Prou imam 14gb rama ali za rad Afteri koriste samo 3 sto je pusiona. Koristi imas jedino kod multiframe renderinga i za to je kao savjet 2gb po jezgri i to radi sasvim pristojno iako nemam pojma kako radi na visejezgrenim win strojevima pa ne mogu bas usporedjivati.
  • campo
  • Posjetitelj
30.11.2009 | 12:05
definitivno ne uzimaj iMac za tu lovu kupi pro stroj i dovoljan ti je za video monitor od 24 recimo samsung 1920x1200 ima ih za 300 400 eura i 5 godina si miran, kad budes pri parama kupi apple 30 incha i to je to, ako budes zaradjivao kupuj ram i diskove,..iMac ce ti biti dobar godinu dvije a onda gotovo
30.11.2009 | 12:49
Quad core iMac 27" za cijenu većeg Apple Cinema monitora niti jedan Mac ne može tući u odnosu cijena/dobiveno. Ako je pitanje može li taj stroj dobro raditi u Afterima - može. I s 4 GB će biti upotrebljiv, a s 8 GB super.

Dakle, ako si na tankom proračunu - samo naprijed. Ako možeš nategnuti za Pro, da, to je najkvalitetenija dugoročna solucija, ali dvostruko skuplja. Trenutno baš i nije najbolje vrijeme za kupovinu Pro (osim dobar polovan) jer se šuška da ćemo u prvom kvartalu dobiti 12 procesorske strojeve, tj. 2x6 jezgri.
30.11.2009 | 14:15
@MoschuS i5 ili i7 ovisi kolko se mjenja cijena sa i7,ako se priblizi cijeni pro modela onda ne dolazi u obzir:)

@campo sto tocno mislis pod time da ce mi imac biti dobar godinu dvije i onda gotovo?

@dsparic mislis da ce cijena ovih pro modela ici dolje sa dolaskom tih 12 procesorskih?

odma da kazem da ja od tog stroja ne mislim zaradjivati ali za pocetak bi izradjivao one wipe animacije kakve se koriste u sportu za prijelaz na slowmotion. imamo na poslu sony dvs 9000 video mixere ali je nemoguce izraditi pokret objekta sa nekim lightom i da to izgleda pristojno:(

ako ce me pro sluziti sljedecih 5 godina onda se isplati svakako iako sa cinemom 23 nije neka sreca na prema 27inca imaca ali sta je tu je. imam jos mjesec dana za razmislit.
  • campo
  • Posjetitelj
30.11.2009 | 16:18
da se bavim samo grafikom ne bi se dvoumio niti malo ,..kupio bi iMac sedmicu (dovoljna su i 4 gb rama) radi monitora veličine i kvalitete,..ali video je sasvim nešto drugo i zahtijeva pro stroj svakako,..a zašto ne bi zarađivao? pa makar samo s vremena na vrijeme da otplatis tu igracku,..
zasto kazem godinu dvije zato jer su iMacovi ograniceni u nadogradnji naspram pro strojeva u koje mozes uvijek ulagati po potrebi (ja sam uvijek za opciju kupi najjeftiniji pro a onda polako ulazi kad treba,..tako radim vec 12 godina ( radi se o 4 5 strojeva od g3 preko g4 pa power g5 i napokon intell,..) nikad me nije iznevjerila takva strategija
01.12.2009 | 00:16
Cijene kod Applea službeno nikada ne idu dolje, uvijek stari modeli nestanu (obično vrlo brzo), a novi se pojave po istoj cijeni, ali boljih performansi.

Apple je poznat po tome da ima nevjerojatno male zalihe i "just-in-time" skladišta i dobavu. Naravno, uvijek se dogodi da negdje "zapne" starih modela na zalihama i onda se oni mogu dobiti po nižim cijenama. Evo, kod pojave zadnje generacije tako se moglo kupiti sjajni 8-core 2.8 GHz po cijeni znatno sporijeg novog modela.

Dakle, da, moguće da će ih biti, ali je isto tako moguće da će sve "planuti" u par dana i da će biti teško doći do starog modela u tom trenu.
01.12.2009 | 08:22
Kakvi godinu-dvije. Opce je poznato da programi debelo kaskaju za racunalima. Zastaril bu tek onda kad programi u kojima radis pocnu iskoristavati 100% racunala. Ako se igras uzmi PS3.
01.12.2009 | 11:06
Zabac je u pravu. Ja NAJNORMALNIJE ovog trena radim na powerbooku G4 na 1.33 GHz. Vrti se gore 10.5.8 i sve radi bez ijednog štuca...
Nije za obradu videa, ali je bitno stariji od dvije godine.......
01.12.2009 | 12:19
Slobodno uzmi iMaca 27". Zašto? Po brzini je tu negdje sa low end strojevima, pa još ako uložiš u brdo rama i eksternog diskovlja, miran si.

A najveći je plus što ti taj iMac za godinu dvije, sigurno bude otplatio svoju cijenu, a vjerojatno i zaradio za dodatni novi Mac Pro (ako zatreba) - a onda taj iMac od tada nadalje možeš koristiti kao dodatni stroj ili čak samo kao monitor!

To je ono što me najviše oduševljava kod njega, za 5-6 godina, on će i dalje biti upotrebljiv, makar kao monitor
  • campo
  • Posjetitelj
01.12.2009 | 16:41
Tko god koristi Motion ozbiljno ili AE mora imati pro stroj
01.12.2009 | 21:49
Hvala svima na odgovorima, sad bar otprilike znam sta mogu ocekivat od kojeg maca.

iako je ovo stvarno logicno i mozda najbolja opcija za ubuduce kao sta su decki rekli

campo je napisao:
ja sam uvijek za opciju kupi najjeftiniji pro a onda polako ulazi kad treba,..tako radim vec 12 godina ( radi se o 4 5 strojeva od g3 preko g4 pa power g5 i napokon intell,..) nikad me nije iznevjerila takva strategija


vjerojatno cu se odlucit zadnji cas kad sjednu pare, glavno da dodje na stol nesto sta ne vrti win i vec ce bit bolje:)
01.12.2009 | 22:04
Inače, ako mislis kupovati iMac 27" duo-core kod nas u Hrvatskoj, strpi se - ptičica mi je šapnula da Jabučnjak i Kreativni odjel spremaju posebnu akciju za Jabučnjak članove s cijenom bez konkurencije...
01.12.2009 | 22:15
dpasaric je napisao:
Inače, ako mislis kupovati iMac 27" duo-core kod nas u Hrvatskoj, strpi se - ptičica mi je šapnula da Jabučnjak i Kreativni odjel spremaju posebnu akciju za Jabučnjak članove s cijenom bez konkurencije...

Požurite s akcijom da ne odem pazariti negdje drugdje! BTW nadam se da će biti veći popust od edukacijskog 3% kojeg već imam
01.12.2009 | 22:43
dpasaric je napisao:
Inače, ako mislis kupovati iMac 27" duo-core kod nas u Hrvatskoj, strpi se - ptičica mi je šapnula da Jabučnjak i Kreativni odjel spremaju posebnu akciju za Jabučnjak članove s cijenom bez konkurencije...

Ne mislim kupovati (nazalost) ali svaka cast na ovome!
01.12.2009 | 23:03
Daleko više od 3%, bit će bez konkurencije u Hrvatskoj!

Više informacija uskoro kada krenemo i sa službenom najavom iPartyija.

P.S.
Uvjet je da osoba uredno registrirana na Jabučnjaku barem tjedan dana. "Botove" koji se prijave u zadnji tren i onda žele iMac po super cijeni ne prihvaćamo!
01.12.2009 | 23:30
vidio sam jedan oglas na mackorisniku

www.mackorisnik.com/forum/viewtopic.php?...p;t=9040&start=0

jel to macpro starije generacije? sta mislite o ponudi?
02.12.2009 | 00:07
dpasaric je napisao:
Daleko više od 3%, bit će bez konkurencije u Hrvatskoj!

Više informacija uskoro kada krenemo i sa službenom najavom iPartyija.

Baš me zanima što će to biti!
02.12.2009 | 00:47
EDU popust je 5%.
a ako si član iKnow kluba - 10 %.

moramo se malo reklamirati
02.12.2009 | 00:54
Cijena za taj Mac Pro s 30" je odlična.
02.12.2009 | 02:33
jel se ono nova 27-ica može koristiti kao monitor, da se na nju prikopča npr. PlayStation i sl.?
02.12.2009 | 04:14
U praksi baš i ne, ima način, ali s nekakvim skupim adapterom. Nema fore da uzmeš HDMI i samo ga upikneš u iMac i da to radi.

Inače, IMHO, uz sadašnje cijene velikih LCD i plazma TV-a više uopće nema opravdanja zamarati se time... za svega par tisuća kupuju se mrcine od 42-50"... cijene su pale na trećinu prošlogodišnjih.
02.12.2009 | 09:25
Davore, poanta je u prostoru, više nego u cijeni.
02.12.2009 | 10:13
A i nije bas "par tisuca", jedino ako Davor misli na eure
Pristojan 42" lcd je barem 7k kuna tako da bas i nije sitnica, plazme jesu u pravilu jeftinije (ne racunam Kuro i sl.) ali rijetki kupuju plazmu za igranje na konzolama. Steta za 27icu jer je dobar monitor i meni bi dosao u obzir bas da ima hdmi input jer trenutno na stolu imam 20" imac, ps3 i 26" samsungov tv i bilo bi mi odlicno da se mogu rijesiti telke.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 20 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO