Kupnja starog Mac Pro 5,1?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupnja starog Mac Pro 5,1?


28.10.2024 | 09:53
dpasaric kaže:
A možda je i do količine RAM-a? Mislim da smo taj stroj napucali do kraja, da ima 128 GB?


32GB. Ne znam koliko ima grafulja.
28.10.2024 | 10:11
slazem se i sa dpasaroc i sa kupusom. imam taj mac pro 5.1 i sada dva laptoma (jedan je m1pro, a drugi je m3pro, prvi moj, drugi zenin). znaci u dvoboju su 5.1 i m3pro jer to zena koristi sebi za arhitekturu. brze radi 3D u arhicadu na m3pro. ali da se na 5.1 da raditi, da se raditi. medhutim, prijenosnost laptopa je veliki faktor u zivotu jer je mobilnost jednostavno potreban komoditet ovih dana, a ne i luksuz.

nakon nabavke m3pro razmisljao sam sebi 5.1 sloziti server za phtoos librarye, ali jednostanvno ne hvatam dovoljno vremena za takvo sto tako da najvjerojatnije ide u prodaju do kraja godine. pa evo dpasaric i ovim putem ako sto zatreba za neke tvoje klijente imam i ja u ponudi jedan.
28.10.2024 | 11:04
Divni su ti 5.1, otkidaju, cudo tehnologije, al prodajemo ih ipak :/

Kao da slusam svercera auta koji se teska srca rastavlja od tog kojeg je bas za sebe sredio i sve uredno servisirao

Jos nisam skontao kakvu to komociju rada pruza Mac Pro. Sto to uopce znaci? Iz mog kuta, to nekako vise ovisi od monitora na koji je racunalo spojeno.

Za mene je komocija ispec gradele, sjediti ljeti na terasi i raduckati.

Uzeti laptop, preci u dnevni boravak, radit lagano i gledati Ligu sampiona.

Obaviti to sto trebam sa vikendice, planine, skijanja, jedrilice…

To je moja definicija radne komocije, ali naravno da postoji jako puno ljudi koji vrednuju druge stvari. Pogotovo osobe koje uspjesno razdvajaju poslovni i privatni zivot, pa im je staticni workstation veliki plus.

Meni nije, vec naprotiv. Limitira me i drzi na jednom mjestu.

Tako da ja sam MBP team all the way

Razmisljam prodati iPad Pro jer ne koristi mi nesto posebno i kupiti Air. Za jos laksi setup kada mi je i 16” MBP pretezak.
28.10.2024 | 11:18
drlovric kaže:
Divni su ti 5.1, otkidaju, cudo tehnologije, al prodajemo ih ipak :/

Kao da slusam svercera auta koji se teska srca rastavlja od tog kojeg je bas za sebe sredio i sve uredno servisirao

Jos nisam skontao kakvu to komociju rada pruza Mac Pro. Sto to uopce znaci? Iz mog kuta, to nekako vise ovisi od monitora na koji je racunalo spojeno.

Za mene je komocija ispec gradele, sjediti ljeti na terasi i raduckati.

Uzeti laptop, preci u dnevni boravak, radit lagano i gledati Ligu sampiona.

Obaviti to sto trebam sa vikendice, planine, skijanja, jedrilice…

To je moja definicija radne komocije, ali naravno da postoji jako puno ljudi koji vrednuju druge stvari. Pogotovo osobe koje uspjesno razdvajaju poslovni i privatni zivot, pa im je staticni workstation veliki plus.

Meni nije, vec naprotiv. Limitira me i drzi na jednom mjestu.

Tako da ja sam MBP team all the way

Razmisljam prodati iPad Pro jer ne koristi mi nesto posebno i kupiti Air. Za jos laksi setup kada mi je i 16” MBP pretezak.



Imaš zanimanja koja su vezana za radna mjesta npr. bolnice, razni servisi da ne nabrajam više.

Poslovi koji se ne mogu raditi od kuće- mada se amerikanizacija trudi prikazati to kao pozitivnu stvar jer prednost je raditi od kuće, pa si dostupan 24h za razne probleme i rad.


Do sada za ozbiljan rad u svojoj branši ( medicina) nisam se susreo sa laptopom, tabletom kojim bi se moglo profesionalno odraditi posao.

Sve radiološke konzole su desktop bazirani strojevi. Ima laptopa koji su "pokazni strojevi" za novi software ali na njima NE SMIJEŠ pisati nalaze jer nemaju dijagnostički monitor (Barco, Totoku, Eizo) tako da moraš monitore nositi sa sobom .

Za kuće svi radiolozi ako moraju raditi on call imaju standarne radne stanice i monitore koji su vezani VPN-om.
28.10.2024 | 12:43
@Miro:

Nisam ni ja cuo da je moguce raditi "ozbiljan" posao od kuce. To su sve americke budalastine.

Koliko si ovih Mac Pro 5.1 vidio po bolnicama u zadnje vrijeme?
28.10.2024 | 12:55
Bolnice, samo Dell i ništa drugo. Oni drže zdravstvo. A Lenovo banke i slične institucije. Apple se nikada nije gurao, koliko mi se čini, u nikakve velike korporacije, jednostavno su takvi. Jedino koliko sam primjetio da ih koriste po školama u US.

Mac je za indvidualce, bio i bit' će. Sve ostalo drže “pendžeri".
28.10.2024 | 15:02
drlovric kaže:
Divni su ti 5.1, otkidaju, cudo tehnologije, al prodajemo ih ipak :/

Kao da slusam svercera auta koji se teska srca rastavlja od tog kojeg je bas za sebe sredio i sve uredno servisirao

Jos nisam skontao kakvu to komociju rada pruza Mac Pro. Sto to uopce znaci? Iz mog kuta, to nekako vise ovisi od monitora na koji je racunalo spojeno.


Tko ih prodaje? Ja koji u svom vlasništvu imam 6(!) komada, od toga 4 u stalnoj dnevnoj upotrebi, a dva su mi zaista viška.

Komocija se ogleda u svemu: 128 GB memorije da ne moraš razmišljati koliko su ti veliki podaci s kojima radiš, praktično neograničena interna pohrana za sitniš, interni super-pouzdani backup, mogućnost lakog razdvajanja OS-ova i multiple boot, potpuna fleksibilnost, od starijih MacOS-ova ako treba, pa do Windowsa 11, sve radi. Neki stave još i Unix, ali meni ne treba. Mogu spojiti dvije super-kvalitetne Cineme 30", a ovi razni prculjci od Macova niti nemaju Dual-Link DVI i onda završiš na nekom third-party velikom monitoru koji je rijetko kada u klasi s Appleovim ili imaš abominaciju od aktivnih adaptera na stolu. Dual strojevi su posebno ugodni jer često niti ne primjetiš da se nešto zbiva na stroju u pozadni. A tek kako je lako promijeniti pohranu ili dodati još...
28.10.2024 | 15:09
Ovo je totalno van konteksta mog komentara. Meni je tramak oko fiksnog stroja. Laptopi su moj go to strojevi, supruga je bila na 5.1, ali je situacija zahtjevala prijenosnik. Sto se tice samog stroja meni je i dalje kul.Ali mi je visak sada jer nemam vremena ga namjestat da bude server i sl jer nisam toliki power user. Ako ga uopce stignem stavit na oglas, mozda ga za bozicne praznike namjestim, ali kako je stanje stvari radje bi prodao i kupio zeni airpodse nove. Jednostanov imam dva mocna laptopa i nepotrebno mi je imat trecu kantu po stanu.
28.10.2024 | 15:29
stefanjos kaže:
Ovo je totalno van konteksta mog komentara. Meni je tramak oko fiksnog stroja. Laptopi su moj go to strojevi, supruga je bila na 5.1, ali je situacija zahtjevala prijenosnik. Sto se tice samog stroja meni je i dalje kul.Ali mi je visak sada jer nemam vremena ga namjestat da bude server i sl jer nisam toliki power user. Ako ga uopce stignem stavit na oglas, mozda ga za bozicne praznike namjestim, ali kako je stanje stvari radje bi prodao i kupio zeni airpodse nove. Jednostanov imam dva mocna laptopa i nepotrebno mi je imat trecu kantu po stanu.


Nije mi bila namjera prozivati te na bilo koji nacin. Sorry ako si to nekako lose dozivio.

Ja cak razmisljam identicno kao ti. Jako malo ljudi danas uopce treba stolna racunala, pored ovako mocnih prijenosnika sa bolesnom autonomijom baterije...

Moj stav se bazira iskljucivo na tome pogledu, kao i da taj vremesni Pro stroj ne nudi nikakvu dodatnu vrijednost za 99% Apple korisnika.
28.10.2024 | 15:40
Ma nisam uopce primio to lose, samo mislim da je zakljucak pregrub za ono sto ja zborim.

Meni iskeno smetaju sve ove peripetije koje sam morao proci da to radi donekle ok. Makar po mom iskustvu to nije 100% easy going kako smayoo i dpasaric tvrde. Meni je top da su oni sretni stim rjesenjem, ali ja sam prelijen za to u ovom trenutku. Nije da nemam vremena, ali nije mi prioritet se bavit time. S druge strane, cijena strja ne bi bila toliko prihvatljiva da nema svega toga, bar po mom misljenju.. Jer da je to plug and play i dan danas i sa nativnom podrskom za sequiomom jos bi to drzalo cijenu.

Vidjet cu i ja jos do kraja sto snjim. Ali evo problema. On je spojen na cinemu, ali kad supruga koristi svoj laptop ona prespaja na laptop. A onda sam ja toliko lijen njeno odspajat i puzati ispod stola prespojiti na mac pro, pa si udarim glavu pa ovo pa ono. Gluposti, ali realna situacija gdje onda pak odustanem. Jer iz nekog razloga, kada je odspojen od ekrana, pri ponovnom paljenju mu treba dobrih 15 minuta da se "dobije" i pokaze sliku na ekranu. Recimo 3-4 paljenja. Uzasno iritantno kada ti se zuri, a ja "palim" stroj. Laptop jednostavno otvorim i evo ga.
28.10.2024 | 17:37
Ja cak razmisljam identicno kao ti. Jako malo ljudi danas uopce treba stolna racunala, pored ovako mocnih prijenosnika sa bolesnom autonomijom baterije...


Da, alu u Apple svijetu, kod PC-a zaboravite na "autonomiju". M procesori su sve ispred sebe pogurali u stranu, danas prijenosnik na M procesoru papa sve ispred sebe za gablec, a biti će još veselja, čini mi se
28.10.2024 | 17:41
@stefanjos - kablove jednostavno u vrećicu, prijenosnici ne da su budućnost, već realna situacija, a Apple nam je to dobro pokazao! Živio M kralj, dolje kralj!!!
  • kupus
  • Posjetitelj
29.10.2024 | 14:45
dpasaric kaže:

Nemoj se ljutiti, ali mislim da pričaš napamet. Naš montažer je radio na tom stroju kao glavnom do dvije godine unatrag, apsolutno sve obrade i često u 4K. Da, naravno da će novi M to brže, ali nije istina da 5,1 to ne može.

...


Usporedio sam gore današnja računala i to tvoje, razlika je očita. Nisam navodio da se ne može, sve se može, ali da je sporije, sporije je. Sporiji je od prvog M1, a da ne pričam o M4 koji stane u tablet. S obzirom da je obsolete, da je i Intel mac praktički obsolete, stvarno nema razloga za kupovinu istog. Više je minusa za kupovinu nego pluseva, da tako to jednostavno kažem.

Cijela ova rasprava je zapravo počela kad si spomenuo da je dobar za NAS, što zbilja nije.

Kad se već častimo, onda bi ja rekao da nisi probao raditi na novom računalu pa ti je i ovo okej
29.10.2024 | 14:45
stefanjos kaže:
Meni iskeno smetaju sve ove peripetije koje sam morao proci da to radi donekle ok. Makar po mom iskustvu to nije 100% easy going kako smayoo i dpasaric tvrde. Meni je top da su oni sretni stim rjesenjem, ali ja sam prelijen za to u ovom trenutku. Nije da nemam vremena, ali nije mi prioritet se bavit time. S druge strane, cijena strja ne bi bila toliko prihvatljiva da nema svega toga, bar po mom misljenju.. Jer da je to plug and play i dan danas i sa nativnom podrskom za sequiomom jos bi to drzalo cijenu.


Ovo i mene najvise smeta, taj 5.1 u ovom trenutku nije nista nego hackintosh sa svime sto to donosi. Nemam ja volje ni vremena cackati, patchati i paziti da nesto ne skrsim updateom na nepodrzanom hardveru. Osnovna prednost Maca je da sve radi uz minimalno zajebancije sto u slucaju 5.1 nije slucaj. Kada se isto dogodi sa 6.1 i ja cu preci na ARM arhitekturu da ne razmisljam o tome iako bi me kanta i dalje mogla sluziti.
01.11.2024 | 08:52
dpasaric kaže:
Možda nekome treba, pa informacija za nekoga tko traži 5,1 i da je stroj već sav posložen i na Sonomi... imam dva backup stroja, jedan mi je viška, nemam definirano konfiguracije, pa nisam stavljao u oglas jer ih mogu presložiti na razne načine, jedan je dual 2.4, drugi je single 3.46, napucani RAM-om, SSD-ovima, diskovima, grafičke RX 580...


Meni bi trebao jedan dualac, ali potpuno "gol", bez RAM-a, GPU-a, diskova, cak i bez procesora (ili sa bazicnim 2.4) jer to sve imam Pa ako bi mozda imao takvoga, javi
01.11.2024 | 12:56
Imas pm
01.11.2024 | 12:58
drlovric kaže:
Moj stav se bazira iskljucivo na tome pogledu, kao i da taj vremesni Pro stroj ne nudi nikakvu dodatnu vrijednost za 99% Apple korisnika.


Normalno da radna stanica nije rješenje za korisnike koji žele prijenosnik. Ali to nije 99% korisnika.

A za one koji ne trebaju prijenosnik, vremešni 5,1 nudi baš sve što nekome može trebati za 1/4 cijene novog Maca. Izuzetak je video produkcija, tu bih i ja radije išao na novi stroj isključivo zbog razlike u brzini koja se tamo osjeti i daje dodatni komfor. No, tko ne montira 4K video, baš bih volio vidjeti za što mu je spor 12-core Xeon...
01.11.2024 | 13:06
kupus kaže:
Da je i Intel mac praktički obsolete, stvarno nema razloga za kupovinu istog. Više je minusa za kupovinu nego pluseva, da tako to jednostavno kažem.

Cijela ova rasprava je zapravo počela kad si spomenuo da je dobar za NAS, što zbilja nije.

Kad se već častimo, onda bi ja rekao da nisi probao raditi na novom računalu pa ti je i ovo okej


Nisu svi bogati. Imaš gomilu korisnika koji ne žele za cijeli sustav potrošiti više od npr. 1.000 €. I žele da je u tome sve. I danas od polovnih Macova to nude samo 5,1 i 6,1, ovisno kakvim potrebama naginješ. Za 1.000 € možeš dobiti 5,1 u punoj konfiguraciji i sa Cinema 30" monitorom, gomilom RAM-a i diska i zadnji MacOS. To znači da će biti upotrebljiv još barem 3-4 godine. Da dobiješ išta slično s nekim novim Macom moraš izdvojiti tri puta toliko novca. Tko ima, naravno da može, tko nema, meni to izgleda kao sjajan razlog za kupovinu.

Gdje sam ja spominjao NAS? Ne volim NAS-ove, volim da mi je sva pohrana u stroju, to je uvijek najpouzdanije i najbrže. Meni je u mom poslu i doma potrebno da stroj ima 20 TB i Mac Pro je za to dušu dao.

Da, jamačno ja, kao Apple Reseller, nisam niti probao raditi na novom računalu! Gotovo svi moji klijenti su takvi da očekuju od mene instalaciju svega, transfer svega sa starog Maca na novi i instalacije svih softvera. I to sam radio u dizajnerskim studijima, projektnim uredima, video produkciji i ordinacijama. Sve odreda su bile high-end Mac Studio konfiguracije. Jesu li brze? Jesu. Je li to nešto toliko bolje i brže da sam poželio zamijeniti Mac Pro 5,1 s tim novim strojevima? Ne! Da me brzina toliko dojmila, već bih našao načina kupiti ga sebi. Svi drugi nedostaci tih novih strojeva meni imaju veći značaj.
01.11.2024 | 13:10
Riba kaže:
stefanjos kaže:
Meni iskeno smetaju sve ove peripetije koje sam morao proci da to radi donekle ok. Makar po mom iskustvu to nije 100% easy going kako smayoo i dpasaric tvrde. Meni je top da su oni sretni stim rjesenjem, ali ja sam prelijen za to u ovom trenutku. Nije da nemam vremena, ali nije mi prioritet se bavit time. S druge strane, cijena strja ne bi bila toliko prihvatljiva da nema svega toga, bar po mom misljenju.. Jer da je to plug and play i dan danas i sa nativnom podrskom za sequiomom jos bi to drzalo cijenu.


Ovo i mene najvise smeta, taj 5.1 u ovom trenutku nije nista nego hackintosh sa svime sto to donosi. Nemam ja volje ni vremena cackati, patchati i paziti da nesto ne skrsim updateom na nepodrzanom hardveru. Osnovna prednost Maca je da sve radi uz minimalno zajebancije sto u slucaju 5.1 nije slucaj. Kada se isto dogodi sa 6.1 i ja cu preci na ARM arhitekturu da ne razmisljam o tome iako bi me kanta i dalje mogla sluziti.


Ovo objektivno stoji! No, ja nisam lijen. Ja sam takav tip da mi to nije teško. Kako održavam Alfa Romeo star 28 godina, tako održavam i Mac Pro. No, priznat ću da bi možda i meni to postalo naporno da se nije pojavio OCLP i svo to hakiranje digao na Mac razinu korisničkog iskustva. To je sve toliko jednostavno (barem meni) da mi to nije nikakav problem. Pogotovo ako se ništa ne dira kada namjestiš. Mnogima sam to složio i godnama radi bez problema. Ja kod sebe dižem MacOS lagano gore, ali uvijek s malom latencijom, da vidim što kažu drugi. Trenutno sam na 14.7 i to radi rock solid.
01.11.2024 | 13:11
^SuperUnknown^ kaže:
dpasaric kaže:
Možda nekome treba, pa informacija za nekoga tko traži 5,1 i da je stroj već sav posložen i na Sonomi... imam dva backup stroja, jedan mi je viška, nemam definirano konfiguracije, pa nisam stavljao u oglas jer ih mogu presložiti na razne načine, jedan je dual 2.4, drugi je single 3.46, napucani RAM-om, SSD-ovima, diskovima, grafičke RX 580...


Meni bi trebao jedan dualac, ali potpuno "gol", bez RAM-a, GPU-a, diskova, cak i bez procesora (ili sa bazicnim 2.4) jer to sve imam Pa ako bi mozda imao takvoga, javi


Ako nešto naleti, javim. Do koje cijene si spreman ići za tako nešto?
01.11.2024 | 18:30
Radi i SONOMA 15.1 odlicno. Kao sto Davor kaze, takodje sam misljenja da je Open core jednostavno sloziti sa ovim posljednjim automatskim rijesenjem. Mene je rastuzilo da photoshop 26 vise nije podrazan sa hardwerom unutar 5.1, a i Lightroom ne radi...
Prilozi:
01.11.2024 | 18:46
Sequoia? Sonoma je 14.
01.11.2024 | 18:53
DA, my bad. U pitanju je Sequoia 15.1
01.11.2024 | 20:59
moragd kaže:
Mene je rastuzilo da photoshop 26 vise nije podrazan sa hardwerom unutar 5.1, a i Lightroom ne radi...


To je sada ful svježe, verzija od prije koji mjesec uredno radi, a ona već ima sve potrebne AI funkcionalnosti, tako da mislim da su ovo drugo sada sve finese. Taman će lijepo potrajati i biti upotrebljivo dokle i sam 5,1.
01.11.2024 | 21:36
Očigledno nisam jedini koji ovako razmišlja, Dan je napisao dobar tekst o tome kako s 5,1 progurati 2025. godinu, pa i dalje!

lowendmac.com/2022/one-last-push-turbo-c...ybe-slightly-beyond/
02.11.2024 | 10:39
Da, samo najnovijji update adobe nije kompatibilan. Ali kada placas ocekujes i da koristis posljednju verziju. Svakako ce Mac Pro 5.1 ostati u funkciji, jer mi je to masina koja u studiju sluzi za privju i pripremanje setupa za fotografisanje.
P.s. I dalje ne radi usb logitesh webcamera. Radi prije OCLP pather instalacije.
02.11.2024 | 10:55
A sve ih je manje po oglasnicima, meni je želja imati jedan u koji bih smjestio jedno 10TB pohrane (ako ide toliko) i gore premjestio svu glazbu koju imam na 5 raznih vanjskih diskova i na 2 staa iMac-a, stari MacBook Pro i moja zadnji MacBook Air M1.

Grafika mi je totalno nebitna stavka. E da, bluetooth i WiFi bi bili pod obvezno.
02.11.2024 | 11:14
moragd kaže:
Da, samo najnovijji update adobe nije kompatibilan. Ali kada placas ocekujes i da koristis posljednju verziju. Svakako ce Mac Pro 5.1 ostati u funkciji, jer mi je to masina koja u studiju sluzi za privju i pripremanje setupa za fotografisanje.
P.s. I dalje ne radi usb logitesh webcamera. Radi prije OCLP pather instalacije.


Da, to je neki bug i to ne radi, pratim to, nisu još skužili je li OCLP ili Apple ili što... To mi je jedini razog zašto nisam išao na Sekvoju, a i Sonoma tako lijepo pouzdano radi da zaista nemam neki razlog išta dirati.
02.11.2024 | 11:24
drpongrac23 kaže:
A sve ih je manje po oglasnicima, meni je želja imati jedan u koji bih smjestio jedno 10TB pohrane (ako ide toliko) i gore premjestio svu glazbu koju imam na 5 raznih vanjskih diskova i na 2 staa iMac-a, stari MacBook Pro i moja zadnji MacBook Air M1.

Grafika mi je totalno nebitna stavka. E da, bluetooth i WiFi bi bili pod obvezno.


Ne da ide 10 TB, nego sam računao da može i preko 80 TB. Ja imam 20 TB elegantno. A grafika je hoćeš-nećeš RX 580 jer je to uvjet za Metal, ok postoji jeftiniji RX 560, ali su rijetki i teško je do njih doći. Mrcine ala 5700 su preskupe ako zaista ne radiš neki posao projektnog ureda s CAD zahtjeviima ala Smayoo.

Ako te zanima jedan od moja dva backup stroja koji su mi viška, možda se možemo dogovoriti, dobio bi ga s instaliranom Sonomom 14.7, "pali - vozi" što bi rekli. Oba imaju BT, a jedan ima wi-fi i to normalno radi.
02.11.2024 | 12:14
Jesi racunao koliko ti struje trosi Mac Pro na mjesecnom nivou? Jel radi 24/7? Sherujes li diskove na mrezi?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 32 minuta
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.62 Seconds

Provided by iJoomla SEO