Trump i Musk - MAGA ili MASA
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Trump i Musk - MAGA ili MASA


25.10.2025 | 23:55
jura22 kaže:
A tko mu se to divi. On je bio manje zlo od konkurentice.
Rijetko da Ameri biraju protiv nekoga (kod nas je to normalno).


Zadnja 3 izbora za predsjednika su bila ‘protiv’.

U biti, vecina americkih izbora je ‘protiv’, buduci da imaju tzv ‘midterm elections’ kada na polovini predsjednikovog mandata biraju cijeli house i 1/3 senata.
Na tim izborima se uglavnom ‘kaznjava’ los predsjednik, odnosno glasa se protiv njegove stranke.
26.10.2025 | 00:16
mozda je ovo bolje, al mislim da smo pominjali:



jos jedan prilog za biografiju narandzastog:

nova.rs/vesti/svet/tramp-srusio-istocno-krilo-bele-kuce/

ali covek razmislja svojom glavom, i to treba pozdraviti, jer ima svoje misljenje, ima viziju, i nije ni pod cijim uticajem
amerika a i svet se nece dugo oporaviti od njega.
26.10.2025 | 00:21
tino1 kaže:
jura22 kaže:
Trump to radi iz istog razloga kao što pas liže jaja.


Jer može? Briga ga za sve oko njega? Tako je, on isto duboko i strateški u dobrobit svih onih koji su ga birali razmišlja, kad radi ono što "može" kao i taj tvoj pas.

Peter Thiel je taj koji drži sve konce oko njega u rukama. A on je jedna mala marioneta s jako malo nečega, a jkao puno narcizma i umišljenosti.


Trump je korumpirani biznismen, oduvijek bio, zauvijek ce biti. Tako se ponasa i kao predsjednik, pogotovo u 2. mandatu.
Sve sto radi je transakcija u kojoj on mora zaraditi, najcesce doslovno.

Thiel ne drzi ‘sve konce’ u rukama, to je u US nemoguce, postoji previse jednako jakih struja koje guraju svoje agende, nerijetko oprecne.
Jedan Steve Bannon, koji je bio glavni savjetnik Trumpu 45, ne moze smisliti Thiela. Za njega je Thiel opasan transhumanist.
Stepehn Miller, dezurni Trumpov nazi, patoloski mrzi migrante, koji su potrebni ne samo poljoprivrednicima, nego i silicijskoj dolini, gdje na H1-B vizama izrabljuju Indijce i slicne sto je potrbno Thielu i njegovoj kliki.
Mike Johnson i evengelisti zele potpunu zabranu pobacaja i vjeronauk u skolama, i za njih su Thiel i transhumanisti opasnost…

Tako da tesko da netko vuce (sve) konce… u biti svatko vuce na svoju stranu, a dobije onaj tko najvise plati.
Sada kada Trum ima svoj cripto, placanje se moze odraditi u par klikova…
26.10.2025 | 00:50
dpasaric kaže:
Air kaže:
jura22 kaže:
A tko mu se to divi. On je bio manje zlo od konkurentice.


Kako argumetiraš ovu svoju tvrdnju?

Koja bi zla ona napravila?.


Da se ubacim... Trump je loš, ali svakako manje zlo. Za početak on ipak ima svoje mišljenje, svoju volju i iako je pod utjecajem nekih lobija (prije svega izraelskog), nije potpuna marioneta poput Bidena ili potpuno nesuvisle Kamale Harris koja je negdje u razini naše Kolinde, možda čak mrvu ispod. To nisu ljudi s ikakvim integritetom, već instalirane lutke.

Kamala bi nastavila zlo koje je Biden provodio za vojno-industrijski lobi, dodavala bi bezin na vatru u Ukrajini (projekt Nulandice koju je Biden podržavao), a vjerojatno bi nastavili i sa zlom i terorom big-pharma podlaca i zlikovaca. Znači, dva ogromna zla koja bi samo bila ohrabrena da eskaliraju dalje. Imamo tu razna "manja zla" kao wokizacija svega umjesto meritokracije. Srećom, dovoljan broj Amera je shvatio koliko je sati, pa su, iako mnogi nevoljko, odabrali manje zlo.


pa cekaj covece odluci se, ovde hvalis narandzastog na sva usta i pravdas njegove poteze i to sto je pod uticajem izraelaca, a s druge strane branis palestince.
ajde molim te prosvetli nas, posto ocigledno ne shvatamo logiku, ni njegovu ni tvoju.
26.10.2025 | 11:50
yvann11 kaže:
tino1 kaže:
jura22 kaže:
Trump to radi iz istog razloga kao što pas liže jaja.


Jer može? Briga ga za sve oko njega? Tako je, on isto duboko i strateški u dobrobit svih onih koji su ga birali razmišlja, kad radi ono što "može" kao i taj tvoj pas.

Peter Thiel je taj koji drži sve konce oko njega u rukama. A on je jedna mala marioneta s jako malo nečega, a jkao puno narcizma i umišljenosti.


Trump je korumpirani biznismen, oduvijek bio, zauvijek ce biti. Tako se ponasa i kao predsjednik, pogotovo u 2. mandatu.
Sve sto radi je transakcija u kojoj on mora zaraditi, najcesce doslovno.

Thiel ne drzi ‘sve konce’ u rukama, to je u US nemoguce, postoji previse jednako jakih struja koje guraju svoje agende, nerijetko oprecne.
Jedan Steve Bannon, koji je bio glavni savjetnik Trumpu 45, ne moze smisliti Thiela. Za njega je Thiel opasan transhumanist.
Stepehn Miller, dezurni Trumpov nazi, patoloski mrzi migrante, koji su potrebni ne samo poljoprivrednicima, nego i silicijskoj dolini, gdje na H1-B vizama izrabljuju Indijce i slicne sto je potrbno Thielu i njegovoj kliki.
Mike Johnson i evengelisti zele potpunu zabranu pobacaja i vjeronauk u skolama, i za njih su Thiel i transhumanisti opasnost…

Tako da tesko da netko vuce (sve) konce… u biti svatko vuce na svoju stranu, a dobije onaj tko najvise plati.
Sada kada Trum ima svoj cripto, placanje se moze odraditi u par klikova…


Glavni konci su u njegovim rukama. Da se neće slagati međusobono sam već progosticirao. Kako i bi? Kad čak i naš Davor balansira između Trumpa, Bibi-ja i Palestinaca! Možeš misliti koje dileme oni imaju, s Trumpom, i to u Rebusima.
26.10.2025 | 16:34
Ender kaže:
pa cekaj covece odluci se, ovde hvalis narandzastog na sva usta i pravdas njegove poteze i to sto je pod uticajem izraelaca, a s druge strane branis palestince.
ajde molim te prosvetli nas, posto ocigledno ne shvatamo logiku, ni njegovu ni tvoju.


Ne pravdam, kažem da su loši, ali su manje zlo od prošle garniture.
27.10.2025 | 23:01
Koliko loši su oni bili?

IMG_2909.jpeg
27.10.2025 | 23:26
bogami, dobar prilog za biografiju narandzastog.
sve, sve, ali pazi - da kockarnica bankrotira! ovo je mozda jedini primer u celom svetu da se tako nesto desi. prevara 100%, plus ostalo.
i hajde da me neko ubedi da neko sa takvim 'background'-om, zasluzuje poverenje, i da ce raditi u koristi drzave i naroda.
o kamali haris se manje-vise sve zna, takoreci nema mrlje u karijeri.
dakle, ko uliva vise poverenja?
28.10.2025 | 18:32
dpasaric kaže:
Ender kaže:
pa cekaj covece odluci se, ovde hvalis narandzastog na sva usta i pravdas njegove poteze i to sto je pod uticajem izraelaca, a s druge strane branis palestince.
ajde molim te prosvetli nas, posto ocigledno ne shvatamo logiku, ni njegovu ni tvoju.


Ne pravdam, kažem da su loši, ali su manje zlo od prošle garniture.


sad sam se setio necega - bajdenova administracija nije uvodila sankcije putinu i rusiji od pocetka sukoba u ukrajini, iako je bilo predloga i pritisaka.i to za sve vreme njihove vlasti - 2022., 2023., i 2024.
dodje tramp, i evo u 9 meseci sankcije se samo gomilaju.
da li i dalje mislis da je narandzasti manje zlo?
28.10.2025 | 18:43
Ender kaže:
sad sam se setio necega - bajdenova administracija nije uvodila sankcije putinu i rusiji od pocetka sukoba u ukrajini, iako je bilo predloga i pritisaka.i to za sve vreme njihove vlasti - 2022., 2023., i 2024. dodje tramp, i evo u 9 meseci sankcije se samo gomilaju.
da li i dalje mislis da je narandzasti manje zlo?


Apsolutno da, Trump je svakako manje zlo od prošle ekipe.
28.10.2025 | 18:51
znaci da pozdravimo nastupajuce sankcije i isporuku 'patriot'-a ukrajini, da se slomi putin i njegova ratna masina.
nemoj posle da se u drugoj temi zalis kako to nije u redu, i kako pohlepni zapad je prvo naterao ukrajinu u sukob, a onda samo potpiruje nastavak sukoba.
s jedne strane - dobri tramp, s druge strane - pohlepni i zli tramp. odluci se vec jednom.
28.10.2025 | 20:53
Oni koji podrzavaju Trumpa su, generalno govoreci, jedno ili kombinacija sljedeceg:

1. Konzervativnih svjetonadzora
2. Zaljubljenici u populisticku retoriku (tipa narod protiv elita)
3. Zaljubljenici u njega osobno, odnosno, njegovu osobnost
4. Oportunisti

U svaku od navedenih grupa, moze se ubrojati cijela plejada raznih podgrupa:

1. rasisti, homofobi, transfobi, mizoginisti, vjerski (krsćanski) fundamentalisti...
2. teoretičari zavjera, desnicari-nacionalisti, ksenofobi...
3. autoritarci, ljudi sa slicnim poremećajima licnosti kao on, i oni koji prozivljavaju ono sto bi se moglo nazvati 'zajednicka psihoza'...
4. makijavelisti, ljudi bez (stalnih principa), materijalisti...

Ne moras biti puno od navedenog da volis ili odobravas Trupma, dovoljno je biti samo jedno, ali moras 'izgaras' u tome. Trump ce to u tebi to jos amplificirati i njegov si!

28.10.2025 | 23:14
yvann11 kaže:
Oni koji podrzavaju Trumpa su, generalno govoreci, jedno ili kombinacija sljedeceg:

1. Konzervativnih svjetonadzora
2. Zaljubljenici u populisticku retoriku (tipa narod protiv elita)
3. Zaljubljenici u njega osobno, odnosno, njegovu osobnost
4. Oportunisti

U svaku od navedenih grupa, moze se ubrojati cijela plejada raznih podgrupa:

1. rasisti, homofobi, transfobi, mizoginisti, vjerski (krsćanski) fundamentalisti...
2. teoretičari zavjera, desnicari-nacionalisti, ksenofobi...
3. autoritarci, ljudi sa slicnim poremećajima licnosti kao on, i oni koji prozivljavaju ono sto bi se moglo nazvati 'zajednicka psihoza'...
4. makijavelisti, ljudi bez (stalnih principa), materijalisti...

Ne moras biti puno od navedenog da volis ili odobravas Trupma, dovoljno je biti samo jedno, ali moras 'izgaras' u tome. Trump ce to u tebi to jos amplificirati i njegov si!


Šteta truda koji si napravio da ovo objasniš. Uprošćeno, oni koji podržavaju Trump_a su ljudi koji imaju IQ sobne temperature, drugim rječima kreteni. Kako drugačije objasniti podršku sirovini, koji se niti trudi da sakrije svoju sirovost s izjavama "svjetskog političara" koji bi trebao pokazivati neku mudrost a ponaša se poput; Keruma, Dodika i sličnih baraba

30.10.2025 | 18:01
717hbtwva9yf1.png
30.10.2025 | 18:51
Za dva dana krece prvi ozbiljniji test za shutdown kada istice financiranje SNAP programa (u biti food stamps, odnosno socijala za hranu) koju prima cca 40-50 miliona amerikanaca, od kojih za barem 10 miliona to predstavlja jedini izvor hrane.

Za sada republikanci gube u anketama tko je odgovoran za shutdown. Kada se svi biraci uzmu u obzir, onda gube vrlo malo, a kada se uzmu samo neopredjeljeni, onda gube poprilicno.

A svi znamo da se Trump sigurno nece povuci prvi.

Mene bi najvise zanimala situacija kada bi politicka steta za republikance postala prevelika, da bi republikanci u kongresu i senatu pristali na dogovor, mimo Trumpovog blagoslova, sto bi dovelo do ‘gradjanskog rata’ unutar stranke

30.10.2025 | 19:01
Inace Nvidia je jucer premasila 5T US$ market cap.
Znaci jedna firma vrijedi oko 15% americkog BDP-a, vrijedi vise nego cijeli stock makret UK, Francuske ili Njemacke.

Za usporedbu, Cisco je vrijedio 4% americkog BDP-a kada je sve otislo u PM 1999-2000.

Znaci ringispil se vrti sve brze i brze i brze… mislim da bi uskoro mogao netko izletiti…

A kad izleti prvi…
30.10.2025 | 22:43
cariblanco kaže:
Šteta truda koji si napravio da ovo objasniš. Uprošćeno, oni koji podržavaju Trump_a su ljudi koji imaju IQ sobne temperature, drugim rječima kreteni. Kako drugačije objasniti podršku sirovini, koji se niti trudi da sakrije svoju sirovost s izjavama "svjetskog političara" koji bi trebao pokazivati neku mudrost a ponaša se poput; Keruma, Dodika i sličnih baraba


Aha, pa je bolje podržavati tek biološki živog lutka, potpunu marionetu nekog neizabranog lobija u pozadini koji radi za svoje interese? Time je zapravo potpuno izigrana demokracija - jer narod je birao čovjeka koji na kraju uopće nije bio u stanju ispunjavati dužnost, niti je bio suvisao i imao ikakav integritet. Naravno, mislim na Bidena. Ako su oni koji podržavaju Trumpa "kreteni", kako nazvati one koji su podržavali Bidena? Što su po tvojem oni?
31.10.2025 | 17:50
“narod je birao čovjeka koji na kraju uopće nije bio u stanju ispunjavati dužnost, niti je bio suvisao i imao ikakav integritet” upravo si opisao Trumpa.
31.10.2025 | 19:05
Raspisali ste se...

Ovaj je "bolji" izbor od ovoga, ovaj radi za zlu ekipu, ovaj radi za svoj džep...

Ali ja još nisam pročitao koje bi to veće zlo napravila konkuretica ili netko treći.

Ne bi želio ovim nekoga uvrijediti ali meni je apsurd zastupati pozitivne vrijednosti a pričati o zlu na način vrednovanja koje je zlo veće.

Zlo je zlo i treba mu odmah okrenuti leđa i pričati o njemu samo iz perspektive kako zaustaviti i prevenirati zlo u budućnosti.
31.10.2025 | 19:30
To je narativ ‘svi su losi, pa biramo manje loseg jer dobrog politicara nema’.

Apsolutno vrijedi u USA, a i vrijedio je i kod nas nekoliko puta na predsjednickim izborima.

Politika je generalno ogledalo drustva, ukoliko je drustvo politicki angazirano.
31.10.2025 | 20:58
yvann11 kaže:
To je narativ ‘svi su losi, pa biramo manje loseg jer dobrog politicara nema’.

Apsolutno vrijedi u USA, a i vrijedio je i kod nas nekoliko puta na predsjednickim izborima.

Politika je generalno ogledalo drustva, ukoliko je drustvo politicki angazirano.


Ovo boldano je pravo u centar. Zato i imamo što imamo po cijelom svijetu, ali na druge ne možemo utjecati, nego samo na sebe same i pri tome voditi se politikama, naprednijih političkih uređenja.
31.10.2025 | 21:37
Jeste se možda zapitali da li je u vama problem a ne u većini?
01.11.2025 | 09:36
cariblanco kaže:
yvann11 kaže:
To je narativ ‘svi su losi, pa biramo manje loseg jer dobrog politicara nema’.

Apsolutno vrijedi u USA, a i vrijedio je i kod nas nekoliko puta na predsjednickim izborima.

Politika je generalno ogledalo drustva, ukoliko je drustvo politicki angazirano.


Ovo boldano je pravo u centar. Zato i imamo što imamo po cijelom svijetu, ali na druge ne možemo utjecati, nego samo na sebe same i pri tome voditi se politikama, naprednijih političkih uređenja.


Nadovezao bih se na ovo...

Napredna politička uređenja,
prema davno utvrđenoj činjenici
“Narod ima vlast kakvu zaslužuje”,
proizlaze iz napredne svijesti / odgovornosti društva.

Političari proizlaze iz državljana te države.
Oni samo primjenjuju ono što su naučili u obitelji i društvu.

A mi upiremo prstom u njih misleći pogrešno da smo mi puno bolji.

Ako državljani nemaju znanja (odgovornosti i svijesti) što je ispravno u kojem trenutku, a političari su iz takvog naroda, logično je da političari kao takvi i ne mogu biti drugačiji.

Bude onih koji nadobudno “zalutaju” ali brzo budu “ugašeni” jer ih nema tko pratiti od državljana a pogotovo ne od političara jer njegove ideje znače više odgovornosti i manje para za ostale političare.

Kada se podvuče crta sve je to rezultat znanja o čovjeku i društvenim odnosima (psihologija, sociologija, pedagogija, komunikologija itd.) koja usvajamo, koja svaki čovjek usvaja.

Pogrešno mislimo da će nas daljnji razvoj tehnologija usrećiti i osigurati nam svjetliju budućnost.
Danas smo stručnjaci u mnogim područjima a sve više je Sheldona među nama.

Odavno se sustavno takvi predmeti izbacuju iz obrazovanja i odavno je kapital koji finacira visoko obrazovanje tih zanimanja odredio da istraživanja u tim područjima idu samo u smjeru kako povečati prodaju (o ovome problemu je prije 15-ak godina održan i međunarodni kongres - dakle problem je globalan).

Ovo je vrlo gorka jabuka koju gotovo svi izbjegavaju jer “mirišu” da za njezinu gorčinu ima i njihove odgovornosti.
02.11.2025 | 13:36
Kako ono, teorije zavjere...

02.11.2025 | 15:30
Ipak mislim da je tesko naci osobu koja je mislila da je americko rusenje 'rezima' po svijetu teorija zavjere?
02.11.2025 | 18:57
Riba kaže:
Ipak mislim da je tesko naci osobu koja je mislila da je americko rusenje 'rezima' po svijetu teorija zavjere?


Americko 'rusenje' rezima je (bila) njihova sluzbena politika.

Ukoliko se skoncentriramo samo na razdoblje nakon WW2, sluzbeno je bilo:
Trumanova doktrina
Marshallov plan
Eisenhower-ova doktrina
Domino efekt (zaustavljanje komunizma)...

...ma u biti skoro je svaki US predsjednik nakon WW2 imao svoju 'doktrinu' koja je ukljucivala uplitanje u unutarnje politicke procese drugih drzava.

Suprotna strana (USSR) nakon WW2 se nije previse 'uplitala', jednostavno bi izvrsila vojnu invaziju. Americke doktrine su bile reakcija na takvu akciju.
Kako je ekonomsko politicki utjecaj USSR-a slabio, a americki jacao, tako su se i ameri oteli kontroli i poceli se petljati tamo gdje treba i ne treba.

Inace jedna od vecih americkih 'gresaka' je petljanje u Iran i rusenje Mosaddeqha, i jedna od izuzetno rijetkih situacija gdje su to sluzbeno priznali i donekle se 'ispricali'.

Trump je ukinuo (potajno) rusenje rezima po svijetu. On to radi javno, na stari USSR nacin izmisljejuci nepostojece razloge. Trenutno prica o napadu na Nigeriju zbog progona krscana u toj zemlji...

Mislim, 'rusenje' rezima je neokolonijalna politika koju su nakon WW2 obje strane itekako prakticirale, svaka na svoj nacin.

Trenutno je Putin u procesu rusenja rezima u Ukrajini. Tenkovima i raketama.
02.11.2025 | 19:20
nisam pratio neka desavanja ovih dana, znaci osim trampovog 'neuplitanja' u rusenje rezima u venecueli, sad dolazi na red i nigerija? ono bas direktno.
mislim, covek je stvarno mirotvorac, steta sto mu ne dadose nobelovu nagradu.
02.11.2025 | 19:45
aha, citam venecuela zatrazila pomoc od kine i rusije (!).
naravno, rusija kao mirotvorna zemlja se nece mesati.
to su bese neke clanice BRICS-a?
02.11.2025 | 20:43
Ender kaže:
mislim, covek je stvarno mirotvorac, steta sto mu ne dadose nobelovu nagradu.


Ne brini se, fajter je on. Uvijek se dizao iz pepela nakon bankrota i silnih optužbi na svoj račun. Izboriti će se on Tomahawkovima za nobelovu (zato ih ne da Ukrajini ).

Mirotvorac novog doba, šakom, pljuvanjem i puškom.


Ne bi se čudio da ga Putin predloži sljedeće godine.
A poslije te godine će Trump predložiti Putina.
Tako to ide u današnjem realizmu.
Nemojte se odmah buniti, nego realno prihvatite stvarnost.
03.11.2025 | 12:32
Na redditu se malo uzburkalo, ide ovaj na Venecuelu i Kolumbiju.

www.reddit.com/r/pics/comments/1on1nqr/i...rom_oct_21st_at_the/

Slika nije photoshop - službena Bijela Kuća: www.flickr.com/photos/whitehouse/54874843105/

> The build up is there. The white house silently passed a decree to singlehandedly decide and use military against drug cartels. So they don't need congress to wage war, it's just an operation as Russians would say.. The narrative isn't random. Seehow they used it to threaten Canada. USA will use force to invade neighbors and claim territory.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 13 sati
  • Riba: user, ne upisuj admin password ano ne znas tko i zasto te pita i to je u osnovi to.
  • Yonkis: U Berlinu se otvara Developer Centar [link]
  • user: kako biti siguran od virusa na Macu? Sad ću reinstalirati OS i želim biti siguran.
  • user: bok ljudi,
  • Yonkis: Mene, kao prišlića, iznenadilo koliko je puno zastupljeniji Viber nego WhatsApp a Signal skoro nitko nije ni čuo (osim jabučnjaka). Zanimljivo.
  • Riba: Za tajne stvari imam pisacu masinu. :)
  • Riba: Ja imam instalirano sve pa tko kako hoce.
  • drlovric: Sve koje znam koriste Whatsapp. Viber, je isto popularan. Kao i Telegram. Signal nije bas zastupljen u mojim krugovima :)
  • dpasaric: Hehe, odlično, ja sam odavno prebacio sve na Signal.
  • Performita: Hvala Smayoo, Kako je Davor napisao ispod članka, i ja ebo čitam knjigu i lagano sve prijatelje, osobito one koji nemaju iPhone nagovaram na Signal.
  • smayoo: svima koje znam, to jest. :)
  • smayoo: skinuo i proslijedio link svima koji su još sposobni čitati knjige... :)
  • Performita: Ekipa, idemo sad svi skinuti besplatnu knjigu Guya Kawasakija da mu na administraciji stranice pokaže kako je odjeknulo u Hrvatskoj ;-)
  • dpasaric: Jest sitni sat, ali je published! :) Uživajte!
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Baš baš sve!
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.84 Seconds

Provided by iJoomla SEO