Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?


12.02.2024 | 17:31
Emile, budi precizan i nazovi stvari pravim imenom. U Belgiji imamo 'francuze' i 'nizozemce'. 'Nizozemci' su radišniji dio populacije, a 'francuzi' su..... kako to reći, manje skloni radu. Ali su svi dovoljno inteligentni da znaju da im je svima skupa dovoljno dobro da ne čačkaju mečku bez veze.
12.02.2024 | 17:38
Imao sam poslovnih kontakata u Belgiji, ne bih rekao da je to baš tako banalno kako ti opisuješ. Više je problem što je Valona povijesno bila pretežno poljoprivredni dio Belgije, a Flandrija ne. Pa su prije stoljeća i više Valonci živjeli bolje od Flamanaca, a danas je, radi tog povijesnog naslijeđa Flandrija industrijski razvijenija od Valone pa onda Flamanci (pomalo neutemeljeno) pričaju kako se danas Valonci "šlepaju" na Flamance, a ovi to trpe jer (kao) vraćaju dugove iz prošlih stoljeća.
Uostalom, Šveđani pričaju viceve od Dancima da su lijeni južnjaci. Pa ti vidi.
12.02.2024 | 18:01
smayoo kaže:
Slažem se sa svime što si napisao, meni jedino nije jasno koja je motivacija Hamasa da učini to za što su bili teledirigirani?


Ne znam, taj dio mi nije jasan. Je li netko tu bio naivan ili izdajica i zlonamjeran? Nekako mi je najizglednije da ih je neki vanjski lažni saveznik navukao da to izvedu.
12.02.2024 | 20:08
Čuj, iskreno ti se čini da je to moguće? Dođe jedna osoba izvana i veli: dečki, idemo malo na izlet u Izrael, ajmo na neki koncert i do 3-4 kibuca pobit/porobit/silovat nekoliko tisuća židova/židovki prije nego se oni snađu, a poslije, ko ga j_be?!

I onda ovih nekoliko tisuća ili koliko, na poziv jednog provokatora, krene na Izrael koji je od svojeg postojanja SVAKI put nalupao sve vojske koje su krenule na njega?

To mi je u rangu da ovaj blesavi Penava nafuka lokalni hrvački klub Kodnog naziva Ante Pavelić da ode zauzeti Petrovaradinsku tvrđavu, jer je za Banovine to bila granica, ovi redom sve zapale, siluju, pobiju i onda se začude kad Srbija pošalje na Vukovar svih 150 tenkova i 25 Migova 29.
12.02.2024 | 20:37
Upravo tako. Meni je to posve nadrealno. Maltene, kao da je stvarno ta Hamas klika - zapravo podmetnuta tamo s misijom da istrijebi i uništi Palestince u Gazi.
12.02.2024 | 20:48
Sigurno nije "osoba", to je morao biti velik i dobro složen plan. Vjerujem da su sigurnosne službe Izraela i SAD-a to znale dobro posložiti i uvjeriti ih da taj napad neophodan i pravedan. Egipat im je malo pomrsio račune s dobronamjernim upozorenjem da će doći do napada, ali to su gurnuli pod tepih.

Ne znam koliko pratiš nezavisne izvore, ali odmazda koju izvode je strašna i daleko pretjerana. Koliki je opseg genocida govori i to da čak i zapadni MSM ne može odšutjeti neke katastrofalne napade na bolnice, škole i slično, ali mene je najviše dojmila snimka miniranja sveučilišta koje je bilo pod izraelskom kontrolom, znači postavili su punjenja da unište fakultet koji su zauzeli. To nema veze s antiterorističkim djelovanjem i Hamasom, to je čista taktika etničkog čišćenja i zatiranja jedne kulture. Nakon što je izašla snimka to pitanje su postavili časni novinari američkom glasnogovorniku koji je mucao, muljao i izbjegavao odgovor.



I ok, jasno je da će ih sve pobiti i očistiti Gazu, ali mi nisu jasni tvoji stavovi gdje si sada odjednom protiv strane koja je praktično goloruka i nemilo ih gazi potpuno nadmoćna vojna sila. Žalosno je što cionistički ekstremisti ovime čine ogromnu štetu poštenom židovskom narodu - koji je, koliko sam vidio, protiv takvih zločina.



Možete misliti koliko je to izmaklo kontroli kada je Biden(!) rekao da su izraelski napadi "over the top".
12.02.2024 | 20:50
Hamasov poslovni model je unovcavanje patnje svojih gradjana. Ako nema mrtvih Palestinaca, nema ni para ni svjetske sadake. Tu su stvari jako jednostavne.

Cim se smanji broj mrtvih ili bombi opcenito, moramo biti proaktivni i uraditi nesto lose Izraelu, cija povratna reakcija nikada nece zatajiti.

I eto nas opet na naslovnih stranicama
12.02.2024 | 21:29
a vodja Hamas-a (ili jedan od vodja) zivi u Kataru u vili sa bazenom i obezbedjenjem...
12.02.2024 | 21:41
Ender kaže:
a vodja Hamas-a (ili jedan od vodja) zivi u Kataru u vili sa bazenom i obezbedjenjem...


Ima i putovnicu jedne velike NATO clanice. Pocasni gradjanin
13.02.2024 | 20:13
IDF je po kvartu tražio teroriste, pa su se malo razmahali...

20.02.2024 | 10:37
Novinarska pitanja Bidenovom glasnogovorniku po pitanju genocida Palestinaca, to je strašno za slušati:

21.02.2024 | 22:49
Pink Floyd o genocidu u Gazi...

27.02.2024 | 01:48
Američki vojnik se samozapalio ispred veleposlanstva Izraela u Washingtonu jer više želi biti suučesnik zločina.

www.aljazeera.com/opinions/2024/2/26/sui...power-aaron-bushnell

I nikome ništa, možda otvore neki klub poput Palacha u spomen njemu, a za to vrijeme Izrael nastavlja etničko čišćenje...
02.03.2024 | 16:55
Sad se evo prica da ce USA iz zraka bacati pomoc ljudima u Gazi. Jednima daje oruzje, druge hrane. Kakva vizionarska politika jbt

Zadnji put su airdrop hrane mislim radili u Srebrenici, i znamo kako je to ipak na kraju zavrsilo

Gledam neke snimke malocas. Ona Rafah granica sa Egiptom mi se cini kao najobicnija metalna ograda. Nema tu niti blizu sigurnosnih elemenata kao sa Izraelom.

Nestvarno mi je da stanovnici Gaze to ne probiju i izadju van Gaze. Sta moze uraditi egipatska (ili bilo koja druga vojska) u toj situaciji?

Pobiti 2 miliona ljudi stiteci svoje granice? Ljude koji su gladni, ocajni i cekaju sigurnu smrt, sta ih sprjecava da izadju vani?

Meni je to neshvatljivo...

Ekonomski migranti pjesice dodju iz Pakistana u Frankfurt. Ovi ne mogu probiti jednu ogradu da spase zive glave
02.03.2024 | 20:48


Nemam neke iluzije o Palestincima kao vrijednom i božjem narodu, neki kažu da su lijeni, da samo žive od pomoći, da glume žrtve... i ok, čak i da jest tako, ali to ne može biti razlog da se jedan narod istrijebi, a ovo kako ih je Izrael sada nagazio je baš do daske.

Očigledno je da ih se želi počistiti što više mogu i kolikogod zvučalo hladno i bešćutno, ali čini se da će u tome uspjeti jer ne vidim što bi se to trebalo dogoditi da sada stanu, rokat će ih što duže mogu i srušiti što više infrastrukture tako da više nemaju uvjete za život tamo i da ih što više odseli u goloj borbi za život.

Grozna i surova stvarnost, ali i ružno zrcalo naše civilizacije. Palestinici će biti neki novi Romi, narod bez države.
10.03.2024 | 02:50
Koliko su djece i žena pobili u Gazi? Lloyd Austin mrtav hladan kaže "preko 25.000".

I sve je ok, jer Izrael je "zemlja partner". Nije li pomalo čudno da nemaju iste kriterije kao za Ukrajinu, pa da po medijima viču kako je Netanyhau "Hitler"?



Još čovjek može pomisliti da imaju dvostruka mjerila, ali jamačno imaju neko sasvim humano objašnjenje zašto je sasvim u redu pomogati nekoga tko je u odmazdi pobio 25.000 djece i žena.
10.03.2024 | 05:49
[quote="dpasaric" post=221396]Koliko su djece i žena pobili u Gazi? Lloyd Austin mrtav hladan kaže "preko 25.000".

I sve je ok, jer Izrael je "zemlja partner". Nije li pomalo čudno da nemaju iste kriterije kao za Ukrajinu, pa da po medijima viču kako je Netanyhau "Hitler"?


Dobro došao u svijet visoke politike Izrael je nuklearna sila, pa za nju važe drugačija pravila
Btw. na mnogim protestima širom Evrope si mogao čuti da viču da jeNetanyhau "Hitler", dok to nismo čuli u Rusiji, ili u jakon malom i kontroliranom uzorku građana.

"Još čovjek može pomisliti da imaju dvostruka mjerila, ali jamačno imaju neko sasvim humano objašnjenje zašto je sasvim u redu pomogati nekoga tko je u odmazdi pobio 25.000 djece i žena."

Vidiš kako su dvostruka mjerila, jako rastezljiv pojam. Sad bi ti mogao odgovoriti da "mješaš kruške i jabuke"
Da se ne pravilo blesavi svi znamo da Židovi upravljaju s SAD. Kad to znamo, onda možemo reći da je bar otpor Američkog naroda velik. Tko je reagirao ga su Huti pobili 800 000 tucija ? Kakve je stanje u Haiti i tko je za to odgovoran. Kakvo je stanje s ljudima u Africi gdje je wagner potjerao konolizatore i kakva je stanje danas u tim državama.

Sila podrazumijeva i odgovornost, za stanje koje će nastupiti, poslje sile.
10.03.2024 | 11:11
Hamas itekako dobro zna kako Izreal operira. Njihova operacija je i bila kreirana sa ciljem da izazove reakciju. Nisu oni pobili 1000 Izraelaaca naivno se nadajuci da se nista nece desiti nakon toga. Mudriji su oni od toga (i njihovi nalogodavci).

Kalkulacija je bila, idemo mi napraviti sranje, Izreal ce se ocekivano osvetiti. Neki ce ljudi u Gazi i nastradati, ali novac ce nastaviti dolaziti. I humanitarna pomoc. I oruzje. Jer smo brendirane zrtve, te se kao takvi i unovcavamo...

Sve je krenulo po planu. Zracni udari. Vijesti. Naslovnice. Portali. Osude Izraela po svijetu. Mrtve zene i djeca (muskarce nikada ne pokazuju).

Problem je nastao kada je postalo evidentno da se Izrael ovaj put nece zaustaviti na zracnim udarima. Sta sad?

Hamas nema vojnicku snagu to zaustaviti.
O muslimanskim drzava je smijesno i razgovarati. Osim Irana koji barem nesto konkretno radi, ali nema hrabrosti za direktan rat.
USA nece (a vjerojatno niti ne moze) zaustaviti operacije izraelske vojske, neovisno o tome sta gradjani USA misle na tu temu.

Napisao sam prvi dan nakon napada da ce Gaza nestati ili (ako budu imali srece) ostace im samo juzna polovina. U svakom slucaju nikada vise nece biti enklava kao sto je bila prije hamasovog napada.

Izrael ce cijeli sjeverni dio Gaze koristiti kao buffer zonu prema svojim granicama. Vremenom ce tu poceti graditi svoja naselja. Vec vidjeno...

I dalje smatram da je najbolje rjesenje te situacije, organizirano preseljenje gradjana Gaze. Ionako tamo niko nista svoje nema. Sve sto imaju je sagradjeno donacijama. Zive od humanitarne pomoci. 500 kamiona pomoci dnevno ulazi SVAKI DAN! Samo da bi ti ljudi imali sta jesti.

Pa neka im svijet napravi nove kuce negdje drugdje i nastave da hrane ih kao i do sada. Barem niko nece pucati na njih.
31.03.2024 | 17:43
13.04.2024 | 22:01
Počelo je sranje između Irana i Izreala

*Premijer Benjamin Netanyahu:*

"Građani Izraela,
Posljednjih godina, a još više posljednjih tjedana, Izrael se priprema za mogućnost izravnog napada iz Irana.

*Naši obrambeni sustavi su raspoređeni, spremni smo za svaki scenarij, i obrambeni i napadački.* Država Izrael je jaka, IDF je jak, javnost je jaka.

Cijenimo podršku SAD-a, kao i podršku UK-a, Francuske i mnogih drugih zemalja.

*Postavio sam jasno načelo - tko nas povrijedi, povrijedimo nas. Zaštitit ćemo se od svake prijetnje i to hladnokrvno i odlučno.*

Znam da ste i vi, građani Izraela, smireni. Pozivam vas da poštujete upute Zapovjedništva Domovinskog fronta."


Iznad Iraka rojevi šehada, ameri i britanci pomažu u obaranju letjelica, koje trebaju uskoro stići u Izrael...neki navode i ekspolozije u Teheranu
13.04.2024 | 22:17
Navodno je Iran poslao rakete prije sat i pol prema Izraelu. Ostaje vidjeti u kojem obimu i koje raketa je poslao. Izraelske službe su samo detektirale da nešto se kreće prema smjeru Izrela iz Irana.
13.04.2024 | 22:55
Za sad su samo dronovi, čuje se njihovo zujanje...da treba im dosta vremena da dođu do Izraela, balističke bi to već davno obavile. Potrvrđena velika eksplozija u Teheranu

"Jordan je otvorio svoj zračni prostor za borbene zrakoplove izraelskih zračnih snaga.

Izrael je počeo presretati iranske bespilotne letjelice iznad Sirije i Jordana - izraelski kanal 12."

"Britanski borbeni zrakoplovi lete s Cipra kako bi presreli iranske bespilotne letjelice i projektile ispaljene na Izrael

Britanski premijer rekao je da njegova zemlja oštro osuđuje napade Irana na Izrael.

Procjenjuje se da će 400 do 500 bespilotnih letjelica i projektila biti lansirano na Izrael iz Iraka, Sirije, južnog Libanona i jemenskih regija koje kontroliraju Hutiji, ali većina će biti lansirana iz Irana, rekao je viši američki dužnosnik za ABC News.

Biden je hitno stigao u Bijelu kuću."

Krenule su i balističke rakete.
14.04.2024 | 00:21
@cariblanco: gde si nasao o tim eksplozijama u Teheranu?
14.04.2024 | 00:33
Bila je fejk slika, isprike. Sad me jedino veseli da je puno dronova oboreno, neki će možda pogoditi ciljeve, ali ako bude bez žrtava onda je to super za sve. Iran se može opravdati u očima svog naroda, jer je odgovorio na napad na ambasadu, a Izrael neće imati puno gubitaka...tako da bi vuk mogao bit sit, a sve ovce na broju...nadam se tom ishodu.
14.04.2024 | 05:55
aha o.k.
ja sam u Iranu, neko malo mesto, sinoc malo pratio njihovu TV, ali takve vesti nije bilo. samo neki komentari i direktna ukljucenja sa nekih trgova gde narod nesto kao skandira i mase zastavama. al nisam primetio bas neki optimizam, inace su bila 'spontana' okupljanja.
14.04.2024 | 10:19
Trudio sam se ne komentirati ovu temu jer bas lose utjece na moje mentalno zdravlje. Naime, koliko god bio na strani Izraela, ne mogu uvijek opravdati njihove metode i ostati hladnokrvan na snimke gdje roditelji vade mrtvu djecu ispod rusevina. Tako da sam odlucio i ne pratiti taj sukob, za svoje osobno dobro.

Medjutim nocas sam ostao budan jer su objavljene vijesti da je Iran krenuo sa tim udarima. Navodno iskljucivo po vojnim ciljevima. Zanimalo me koliko smiju i koliko MOGU vojnicki napraviti, bez da se kriju iza svojih proksija.

Hi tech drzava Izrael opremljena modernim sustavima vs zastarjela primitivnija tehnologija u vecem volumenu.

Streameri na YT prenose let dronova uzivo, Flight radar prikazuje kako se zatvaraju zracni prostori iznad drzava. Rat kao reality show. U jako cudnim vremenima zivimo

Ideja je bila da prvo posalju stotine primitivnih dronova (ala oni Geran u Ukrajini) kojima treba par sati da dolete u Izrael (2 AM po lokalnom). Dok balistickim raketama (za koje tvrde da su jako opasne) treba nekih 15-20 minuta. Koncept napada je bio da sve mete budu napadnute sinkronizirano, da bi saturirale PZO. Nije im bas poslo za rukom, iz nekoliko razloga.

1. Za napad se znalo unaprijed i Izrael je imao dovoljno vremena da se pripremi. Svi borbeni zrakoplovi i PZO baterije su bile u borbenom polozaju, naoruzane, sa municijom. Posade u pripravnosti. Velika je to prednost u usporedbi sa nekim iznenadnim napadom.

2. Izrael ima strasnu PZO. Svi mi znamo za Iron Dome radi Hamasa i Gaze, ali imaju oni znatno naprednije sustave za srednje i velike domete. Uz jako potentno ratno zrakoplovstvo, nisam ocekivao neke probleme od strane ovih dronova (tehnoloski gledano, to je moped Tomos 6 sa krilima).

3. NATO koalicija ali i zemlje okruzenja su se ukljucile u obranu Izraela. Jako puno toga je presreteno a da nije niti doslo do samog Izraela. Kada nesto leti kroz Jordan ili Saudijsku arabiju logicno da oni imaju pravo poskidati to, bez da se tretira da ucestvuju u sukobu. Pravno gledano, gadjaju ciljeve u svom zracnom prostoru. Izrealski avioni su (uz dozvolu) odletjeli u Jordan te tamo docekali te dronove koji lete jako sporo i nisu problematicna meta za moderne zrakoplove.

4. Ono sto je proslo do samih gradova, poskidao je Iron Dome. Kazu da je unisteno 99% ubojnih sredstava koje je Iran poslao. Nestvarno.

5. Mozda je Iran i htio da to sve ovako ispadne, cisto da se broji da su nesto napravili a da ne naljute Izrael bas previse

Da sumiramo.

Iako je vojnicki gledano ovaj napad de facto neuspjesan, kostao je Izrael financijski jako puno. Imajuci u vidu da je svaka raketa (PZO, sa aviona ili broda) kojom gadjas ove primitivne dronove od nekoliko desetaka do nekoliko stotina puta skuplja od svoje mete, cifra je ogromna.

Ali sa druge strane Izrael je sacuvao svoje gradjane, te dokazao da je vojna sila na koju se treba ugledati u jako puno segmenata.

I odgovorio Davoru na njegovu opasku sta ce drzavama borbeni avioni, bolje je kupiti male jeftine dronove. Ucinkovitiji su

P.S. Iran je napredovao u nuklearnom programu i na korak su do nuklearne bombe. Moguce cak i u ovoj godini. Dal ce im Izrael sada polupati ta postrojenja kao odmazdu na odmazdu? Imaju eto odlican alibi. Ne bih uopce bio iznenadjen takvim raspletom dogadjaja.
14.04.2024 | 12:25
Ender kaže:
aha o.k.
ja sam u Iranu, neko malo mesto, sinoc malo pratio njihovu TV, ali takve vesti nije bilo. samo neki komentari i direktna ukljucenja sa nekih trgova gde narod nesto kao skandira i mase zastavama. al nisam primetio bas neki optimizam, inace su bila 'spontana' okupljanja.


Ja sam bio u Iranu, prije 20 godina, jedno mjesec i pol dana u gradu Karaj...40 km zapadno od Teherana. Taj grad ima stanovnika kao Hrvatska, dok je Teheran stvarno ogroman. To sam vidio kad smo noću sjetali u taj Grad. Bio sam po ljetu i stvarno je pakleno vruće, preko 40 C ponekad, ali je dobro što imaju jako malo vlage pa se ta temperatura nekako podnese. Znam da mi je Mehmudin, govorio da nema šanse da padne kiša u tom periodu, što se je i obistinilo.

Sjećam se još toga, da je tad bilo EP u nogometu ( Portugal ) i da su prenosili sve utakmice, a prije naših utakmica im je gost bio Branko Ivanković...tad je vodio Iransku reprezentaciju. Ostao mi je u sjećanju još jedan njihov nogometni fanatik, koji je znao skoro sve o nogometu, pa kad me je pitao koji je moj klub ( Dinamo ) on je nabrojio skoro više igrača od mene

Tad su vozili nekakve limuzine pajkani, tako su se nekako zvali i svi su skoro bili bijele boje, a činili su 90 % njihovog voznog parka. Iran mi je ostao u dobrom sjećanju, mada je ta civilizacija, sasvim suprotna našoj. Gdje si ti u Iranu i ako imaš vremena, opiši malo kako ti je tamo, pozdrav.
14.04.2024 | 19:01
drlovric kaže:
I odgovorio Davoru na njegovu opasku sta ce drzavama borbeni avioni, bolje je kupiti male jeftine dronove. Ucinkovitiji su


Ok, ako su i skinuli sve dronove, financijska šteta je velika, pa sam si rekao koja je cijena poskidati te dronove. Ne vidim kako bi Iran imao bolju jednadžbu da je umjesto dronova imao borbene avione za ovaj napad. A u obrani, baš me zanima koliko je dronova uništeno lovačkim presretanjem.
14.04.2024 | 21:54
@cariblanco: mesto gde se nalazim je nekih 200 km istocno od Shiraz-a.
nije neka kalifornija, bio sam i na boljim mestima ranije - Kerman pre 6 god i Yazd pre 9 god.
meni je Iran interesantan i jako mi se svidja zbog istorije, tradicije i jako dobrih ljudi. do sada samo lepa i dobra iskustva.
14.04.2024 | 22:50
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 5 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO