Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?


  • Air
  • Korisnik
  • 72
03.06.2024 | 13:40
dpasaric kaže:
Kakve sulude osnovnoškolske kruške i jabuke!

Je li to vas malo nervira što ću opet po svim predviđanjima ispasti u pravu?


Ajde da budemo skroz precizni i da nam lijepo objasniš što su kruške a što jabuke.

Zašto nisi u slučaju Gaze napisao ono što si napisao za Ukrajinu:

"Treba sjesti za stol i pregovarati jer Izrael je kao i Rusija nuklerana sila i ne može izgubiti rat"?

Eto mi smo osnovnoškolci a ti si odrasla pozitivna i razumna osoba pa ćeš nam lijepo objasniti kruške i jabuke i zašto si promijenio svoj navedeni stav?
03.06.2024 | 16:03
Izrael, kvazi drzava stara 50 godina, sa brojem stanovnika kao dva kvarta u Moskvi, je za Rusiju tehnoloski, financijski, medijski, diplomatski gigant...

Ta drzava radi i zaradjuje, imaju pare. Logicno je da ima originalni Starcraft (jabuke).

A Rusi tipicno krakiranu verziju jer sta pijandure znaju stvoriti, osim da ne ukradu (kruske).

Mozda je na to Davor mislio.

Ja drugo objasnjenje nemam
03.06.2024 | 22:50
Air kaže:
dpasaric kaže:
Kakve sulude osnovnoškolske kruške i jabuke!

Je li to vas malo nervira što ću opet po svim predviđanjima ispasti u pravu?


Ajde da budemo skroz precizni i da nam lijepo objasniš što su kruške a što jabuke.

Zašto nisi u slučaju Gaze napisao ono što si napisao za Ukrajinu:

"Treba sjesti za stol i pregovarati jer Izrael je kao i Rusija nuklerana sila i ne može izgubiti rat"?

Eto mi smo osnovnoškolci a ti si odrasla pozitivna i razumna osoba pa ćeš nam lijepo objasniti kruške i jabuke i zašto si promijenio svoj navedeni stav?


Gdje sam to promijenio stav? Kako si samo to zaključio?

Pa koliko netko mora biti "jednostavan" da uopće može u istu liniju staviti i uspoređivati nuklearnu velesilu poput Rusije - koja se proteže preko dva kontinenta - i jedan malecni Izrael koji jedino što može je opaliti nuklearnu bombu sam sebi pod nosom. Ono Hrvatska ima nuklearnu bombu, pa će je baciti na Knin? To je na razini onoga kada se djeca igraju petardama, pa ostanu bez prstiju. Kako uopće tu možete vući ikakve paralele?

Ako misliš na ono da nuklearne sile dobiju što žele, pa ok, to će se ovdje opet dogoditi, Izrael će etnički očistiti Gazu bez obzira na mlaku "moralnu osudu" Europe zadnjih tjedana, ali to zaista nema veze s tim imaju li nuklearnu bombu ili ne - jer se bore protiv "bradonja u sandalama" i potpuno su vojno nadmoćni. Bilo kakva paralela s ratom u Ukrajini je potpuno, ali potpuno neprimjerena. Izraelska vojska čiste civile i sustavno uništavaju svu civilnu infrastrukturu, od religijskih objekata, stanova, škola, pa do fakulteta. I ruše ih kada su već zauzeti, znači nije da se u njima "skriva Hamas". Izgurat će što su naumili kolikogod to zlo bilo.

Radije si poslušajte novog prof. Mearsheimera, sve ide onako kako je odavno predvidio, pa vjerujem da je u pravu i po ovome što sada predviđa:



Ako vam se ne gleda, ukratko: Mearsheimer očekuje raspad ukrajinskih linija do ljeta ili najkasnije jeseni.
03.06.2024 | 23:05
Air kaže:
Zašto nisi u slučaju Gaze napisao ono što si napisao za Ukrajinu:

"Treba sjesti za stol i pregovarati jer Izrael je kao i Rusija nuklerana sila i ne može izgubiti rat"?


Na ovo da ti posebno odgovorim - mada mi je zaista čudno da ti odgovor nije očigledan?

Tko bi trebao sjesti za stol kada Izrael niti ne nudi pregovore, a i zašto bi?

Osim toga, situacija tamo uopće nije jednostavna na strani Palestinaca, nije da tamo imamo "Hamas" i "oni drugi dobri Palestinici", nego postoje deseci frakcija, cijeli spektar svega i svačega.

Rusija je ispala super civilizirana i korektna ako je usporedimo s Izraelom - nudili su vrlo razumne pregovore, pa je Johnson sve minirao. Izrael nema zašto pregovarati kada je u sve ovo ciljano krenuo da etnički očisti Gazu. S kime i zašto bi pregovarali kada su potpuno nadmoćni i pobit će ih sve? Oni su sada ušli u vrlo prljavi "end game", ali znaju da će ga dobiti - jer nitko im neće stati na put.

Jedina cijena (skupa, ali očigledno su to odvagali i računaju da će se zaboraviti) je to što će globalno postati dodatno omražena nacija uprljana genocidom nezapamćenim još od WW2, ali valjda računaju da je njihov kapital toliko jak i isprepleten da će potplatiti koga i gdje treba i da će nakon toga moći dalje voziti "business as usual".

Ružno, ali sve ide u tom smjeru i nitko ih neće zaustaviti.
04.06.2024 | 02:35
dpasaric kaže:
Ako misliš na ono da nuklearne sile dobiju što žele, pa ok, to će se ovdje opet dogoditi, Izrael će etnički očistiti Gazu bez obzira na mlaku "moralnu osudu" Europe zadnjih tjedana, ali to zaista nema veze s tim imaju li nuklearnu bombu ili ne - jer se bore protiv "bradonja u sandalama" i potpuno su vojno nadmoćni. Bilo kakva paralela s ratom u Ukrajini je potpuno, ali potpuno neprimjerena. Izraelska vojska čiste civile i sustavno uništavaju svu civilnu infrastrukturu, od religijskih objekata, stanova, škola, pa do fakulteta. I ruše ih kada su već zauzeti, znači nije da se u njima "skriva Hamas". Izgurat će što su naumili kolikogod to zlo bilo.


Rusija će etnički očistiti zauzeti ukrajinski teritorij bez obzira na "teške sankcije" Europe i Zapada od početka rata, ali to zaista nema veze s tim imaju li nuklearnu bombu ili ne - jer se bore protiv "hohola" i potpuno su vojno nadmoćni (barem smo tako mislili dok nisu zaglibili u dogotrajni i iscrpljujući rat). Bilo kakva paralela s ratom u pojasu Gaze je potpuno, ali potpuno neprimjerena. Ruska vojska čisti civile i sustavno uništavaju svu civilnu infrastrukturu, od religijskih objekata, stanova, škola, pa do fakulteta. I ruše ih kada su već zauzeti, znači nije da se u njima "skrivaju hoholi". Izgurat će što su naumili kolikogod to zlo bilo. Hm... Ček... Neke paralele su ipak primjerene.

Razlika No.1: Ukrajina nije ušla na terirotij Rusije i napravila masakr nad civilnim stanovništvom niti je na bilo koji način ugrozila suverenitet Rusije.
Razlika No.2: Whatever...

Što se mene tiče, ja bih priznao Palestinu kao državu. Tada bismo barem znali gdje su granice i znali bismo 'ko tu koga jaši.
Da neki mađarski ekstremisti učine masakr na Špancirfestu, znali bismo da su prešli granicu (u svakom smislu), ali Hrvatska ne bi taracala Mađarsku do Velike Kaniže jer znamo da bi to isto bila povreda granica i da to nije ok. Sve skupa bismo riješili diplomatskim putevima osim ako je jedna od zemalja definitivno odlučila ući u rat.

Stvarna razlika između Rusko-Ukrajinskog rata i Izraelsko-Palestinskog rata, kako ja to vidim, je to što se Rusija cca 2 desetljeća pripremala za rat. Tako to i rade svjetske velesile. Propaganda, propaganda, propaganda i onda shit happens.
Putina sam cijenio kao najboljeg svjetskog političara i mislio sam kako bi svijet bio bolji kada bi svi svjetski političari bili barem malo kao on. Jbga, na kraju je ispalo da sam popušio spiku. Sve skupa je ispala samo dugoročna propaganda. Moram priznati da je sve skupa dobro odrađeno jer se ta propaganda jako dobro primila. Pridružujem se drugaru Airu koji je u drugoj temi priznao da je bio u krivu (jbga, Air, znam da te svako malo prozovem na ovom forumu, al svaki moj "proziv" je bio u smislu da ti spuštam kapu. Najteže je priznati da si bio u krivu). I ja sam bio u krivu što sam mislio da je Putin progresivan političar. Sad ispada da nas civilizacijski vraća barem 50ak (vjerojatno i više) godina unazad. Men' se to osobno ne sviđa jer sam star i grintav čovjek. Možda mlađi ljudi lakše odrade tu metamorfozu.

Za Izrael i Palestinu još uvijek ne znam... Čini mi se da izrael nije planirao ovaj rat, ali sada koriste tu situaciju da maksimalno potaracaju bilo kakvu prijetnju s te strane. Kako već napisah, treba priznati Palestinu i Izrael kao suverene države. Tada ćemo barem po nekom međunarodnom pravu moći procijeniti tko tu koga ugrožava. Osim toga, Palestina bi trebala postati svjesna da se mora brinuti sama o sebi.

Tko bi trebao sjesti za stol kada Izrael niti ne nudi pregovore, a i zašto bi?


Navodno Ameri (najveći svjetski zločinci) nude neki mirovni plan. Možda prođe....
04.06.2024 | 08:23
Ajmo zamisliti da Izrael odluci ispaliti nuklearnu bombu na Gazu ili Rusija na neku drugu lokaciju. Toj meti ne pravi razliku sa koje je daljine ispaljena ta bojeva glava koja je kod njih detonirala.

Bacio je F-35 njima iznad glave ili neka interkontinentalna raketa dopremila istu bojevu glavu preko pola planete. U cemu je razlika za zrtve?

Oni su receiving side nuklearne eksplozije, sa svim patnjama koje to donosi. Samo sredstvo koje je dopremilo bojevu glavu na lokaciju je irelevantno. Mogla je nuklearna bojeva glava doci i u Toyota pickup truck. Koga briga nakon detonacije?

Sustina price je da nuklearna sila napada drugu stranu koja nije nuklearna sila. I tu je usporedba itekako primjerena izmedju ova dva rata.

Pa sam eto smatrao da trebaju vladati slicni logicki zakoni. Ali jbg, ocigledno smo predjetinjasti, igramo sa petadama, pa ne mozemo razumjeti sve to

Bilo bi OK istaknuti jos jednu stvar. Izrael je tehnoloski moderna armija sa brutalnim i svirepim metodama ratovanja.

Ali ipak se trude reducirati kolateralne zrtve. Doduse nedovoljno...

Zato koriste najmodernija i najpreciznija oruzja koja postoje danas. Za njih bi ovaj rat bio puno puno jeftiniji da razmisljaju ka Rusi "Meta nam je stan na 3. katu one zgradu, ajmo srusiti cijeli kvart". Oni su za par mjeseci potrosili vise visokopreciznih bombi nego Rusija za cijeli rat u Ukrajini. Razmislite malo o tome.

Izrael precizno pogodi SVAKU SVOJU METU. Greske se ocigledno dogadjaju u procesu selekcije tih meta, kao i obavjestajnim podacima sa terena.

Rusi su dosli do Mariupolja ili Bakhmuta, sravnili ga sa zemljom konvencionalnim topnistvom, tj. neselektivnom paljbom, protjerali/pobili stanovnike i proglasili te rusevine oslobodjenim gradom.

Drugacija je doktrina ratovanja. Drugaciji je mindset.

Rusi nisu imali precizne navodjene bombe u svom arsenalu. Gubili su najmodernije avione na pocetku rata bacajuci neprecizne, balisticke bombe koje ne pogode nista. Pisali smo nasiroko o tome.

Tek nedavno su razvili ovaj svoj gliding kit po uzoru na americki JDAM program. Tri desetljeca kasnije. I to ne da bi smanjili kolateralne stete (sto je bio razlog broj 1 americkog programa), vec da bi barem neku metu pogodili.

Opet koristeci americki GPS, a ne svoj Glonas. Sprdacina od super sile....
04.06.2024 | 14:17
dpasaric kaže:
Kakve sulude osnovnoškolske kruške i jabuke!

Je li to vas malo nervira što ću opet po svim predviđanjima ispasti u pravu?


Mislim da sam odgonetnuo Davoreva kruške i jabuke, najkraće rečeno, to bi bilo ovo.

Rusija prijeti državama zapada koji daju dozvolu, za svoje daleko-mentno oružje, koje može rokati po Rusiji. Tada ona kaže da su i te neprijateljske zemlje legitimni ciljevi.

Iranski šehadi lete preko soma km i razaraju Ukrajinu, kao i topničke granate Sj. Koreje. Sad kad bi ja pitao, smije li se rokati po Iranu ili Sj. Koreji, to bi bile kruške i jabuke

Ono drugo boldano, je pomalo djetinjasto...evo mojima ide dobro i pizdite ? Mislim wtf. ide i mojima dobro u gazi, pa smo 1:1 Takva diskusija ne vodi ničemu i nije uopće cilj tko će pobjediti, pa ne komentiramo sport
04.06.2024 | 21:25
drlovric kaže:
Opet koristeci americki GPS, a ne svoj Glonas. Sprdacina od super sile....


Za razliku od SAD-a kojem hrpa pustinjskih divljaka s gotovo ničim suvislim onesposobi USS Eisenhower. Prvo je bilo da se maknuo 200 km dalje, da bi zatim da niti jedan avion nije poletio 24 sata, da bi sada Kinezi objavili satelitsku snimku da je pogođen lijevi katapult, a možda oštećen i desni.

I onda se čovjek zamisli što bi bilo s tim nosačem da ga je napao netko ozbiljan.

Da ne bude zabune, obožavam nosače aviona kao tehnologiju, valjda nema ništa dojmljivije od te ratne tehnike, ali doba Top Guna je prošlo.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
04.06.2024 | 21:54
dpasaric kaže:
Air kaže:
Zašto nisi u slučaju Gaze napisao ono što si napisao za Ukrajinu:

"Treba sjesti za stol i pregovarati jer Izrael je kao i Rusija nuklerana sila i ne može izgubiti rat"?


Na ovo da ti posebno odgovorim - mada mi je zaista čudno da ti odgovor nije očigledan?

Tko bi trebao sjesti za stol kada Izrael niti ne nudi pregovore, a i zašto bi?


Ne radi se o Izraelu ili Hamasu ili pitanju tko će pregovarati, u ovom pitanju i svim ostalim radi se o tebi i tvom stavu.
"Svi mi" ovdje iznosimo svoje stavove i razmišljanja i svoj sustav vrijednosti, samo ti prepisuješ tuđe stavove i razmišljanja i mijenjaš svoj sustav vrijednosti opravdavajući ga nekim novim doskočicama tipa: dvije godine je bilo kako nuklearna sila ne može izgubiti rat a sada je tvoj "novi" moment da samo jakoooo velika nuklerana sila, ona koja je na dva kontinenta ne može izgubiti rat. Stati ću da ne razvačim dalje ovu tvoju rupičastu tezu koja puca po svim šavovima.

Ako Rusija može ubijati i osvajati (pozivam se na tvoju tezu kako nema pravde i nije ispravno okretati novu stranicu sada) zašto se buniš i kukaš što Izrael čini isto?

Kad te nešto pitamo ti se pozivaš na razne likove.
Ako si za pregovore tada si za pregovore i točka.

Ako je "pravedno po tvom sustavu vrijednosti" da ono što su Rusi oteli mogu i zadržati ako dobro pregovaraju, isto to bi trebalo vrijediti i za Izraelce. Zar ne?
Odnosno, ako po tebi treba zaustaviti Izraelce u tome što rade, zašto ne treba zaustaviti Ruse u tome što rade, a rade isto. Zar ne?


Osim toga, situacija tamo uopće nije jednostavna na strani Palestinaca, nije da tamo imamo "Hamas" i "oni drugi dobri Palestinici", nego postoje deseci frakcija, cijeli spektar svega i svačega.


To je problem Palestine, na nama "promatračima" je da ponudimo i inzistiramo na pregovorima, jer kako si rekao sve se u konačnici završi pregovorima.

Rusija je ispala super civilizirana i korektna ako je usporedimo s Izraelom - nudili su vrlo razumne pregovore, pa je Johnson sve minirao.


Ovo je, ovo je, ovo je... nemam lijepe riječi.

Razumne pregovore???
Ovo je u rangu: "Đura će ti oprostiti što te tukao"
EDIT: Ovo je bio crni humor koji smo kao djeca razumjeli, ali ti to hladno odobravaš preko tuđih leđa?
Jadan onaj kome bi ti krojio pravdu.
Kako kažu lako je sa .... tuđim koprive mlatiti!!! Tada ti se sve može činiti "razumno"

Za kraj malo slika o tome kako je tebi Rusija ispala civilizirana:


shutterstock_2340524513-768x432.jpg



untitled-design-13-1.jpg
05.06.2024 | 02:00
Ako je Lovrićev post bio, Šah-mat. Točka, onda je ovaj knockout.

Davore, Air ti želi reći, da ne ideš iz faze poricanja, pa da ne dođeš u fazu razotkrivanja

Čitajući tvoj zadnji post koji je bio izprovociran od Lovrića, krađom GPS_a, nisi se mogao ustegnuti, da ne odgovoriš kako si odgovorio,.Normalno ne iskreno do kraja, nego uvijek postoji neka ograda, tak da ostaneš kakti neutralan i da te peru sentimenti oko Top Guna. Pitat ćemo malog đuru da li ti vjeruje. Sad su i Huti dobri jer se bore protiv zlog zapada, a to što će brodovi ploviti oko Afrike, me baš briga i što ću robu plaćati 20 % skuplje !

Sve mi više ličiš na Putina, koji se je zaebao, ili su ga drugi zaebali, pa sad nema snage pregristi ono što treba. Kad čovjek s tobom diskutira, jednostavno nazna kojeg bi se vrijednosnog principa držao, pa da može diskutirati
05.06.2024 | 06:48
Probajte svi skupa barem 10% vremena koje trošite na tipkanje - presumjeriti na čitanje s razumijevanjem.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
05.06.2024 | 08:57
smayoo kaže:
Probajte svi skupa barem 10% vremena koje trošite na tipkanje - presumjeriti na čitanje s razumijevanjem.


Ovo je nesumnjivo pozitivan i koristan savijet.

Koliko sam uspio popratiti u temama Ukrjine i Izraela svi koji su aktivni i piskaraju trude se pozitivno disakutirati i argumentirati iznešene misli.
Nitko od nas nije savršen i normalno je da griješimo.
Ako si zapazio nešto tada to napiši i argumentiraj.

Ali brate nemoj nam patronizirati odozgo.

Kad nam budeš davao za đeparac tada pristajem.
05.06.2024 | 09:53
Vidim da je YouTube cenzurirao video uvaženog prof. Mearsheimera, a to znači samo jedno - da je izrekao vrlo neugodne istine.
05.06.2024 | 10:03
[quote="Air" post=223012]dpasaric kaže:
Ako Rusija može ubijati i osvajati (pozivam se na tvoju tezu kako nema pravde i nije ispravno okretati novu stranicu sada) zašto se buniš i kukaš što Izrael čini isto?


Što znači "bunim se"? To što realistično opažam što se događa? I onda iz toga dajem subjektivno predviđanje što se će dogoditi? Sve isto kao i s Ukrajinom i Rusijom. Ne gledam niti jedan niti drugi sukob emotivno i navijački, gledam kao dvije mape u Starcraftu. To vama i dalje baš nije jasno.

U prvoj je od prvog trena bilo jasno da će Rusi pobjediti. U drugoj će to biti bogati i utjecajni Izrael. I sada pustimo vrijeme da pokaže je li moj realizam bio precizniji od vašeg "navijanja".
05.06.2024 | 12:39
Da bi uopce mogli prognnozirati pobjednike, trebali bi definirati sto znaci pobjeda za sve zaracene strane. Sto bi to predstavljalo?

Mi se ni oko toga nismo usaglasili. Tako da palamudimo u prazno

Ruska pobjeda = Pokoriti cijelu Ukrajinu, poraziti vojsku i nametnuti im svoju volju (marionetsku vladu, nema EU, nema NATO, ruska kurvica da budu kao Bjelorusija)

Ukrajinska pobjeda = Osloboditi cijelu Ukrajinu i istjerati Ruse. Vratiti sve okupirane teritorije (ukljucujuci i Krim), kao sto je npr HR napravila u Bljesku i Oluji. Pokrenuti zapadne integracije i okrenuti se obnovi zemlje i jacanju svoje vojske (da sprijece drugo poluvrijeme).

Izraelska pobjeda = Unistiti Hamas, sve njegove pristalice i frakcije. Kreirati etnicki cistu drzavu. Raseliti gradjane Gaze i trajno zatvoriti tu enklavu.

Hamasova pobjeda = Pobit cemo sve Izraelce. Priznajte nas kao drzavu i nastavite nam slati humanitarnu pomoc, dok planiramo i mastamo kako i vas koji nas hranite da pobijemo.

E to su vam 4 opcije, ociscene od moralnih i emotivnih primjesa.

Ko je po vama najblizi svojoj pobjedi?
05.06.2024 | 13:00
drlovric kaže:
Da bi uopce mogli prognnozirati pobjednike, trebali bi definirati sto znaci pobjeda za sve zaracene strane. Sto bi to predstavljalo?

Mi se ni oko toga nismo usaglasili. Tako da palamudimo u prazno

Ruska pobjeda = Pokoriti cijelu Ukrajinu, poraziti vojsku i nametnuti im svoju volju (marionetsku vladu, nema EU, nema NATO, ruska kurvica da budu kao Bjelorusija)

Ukrajinska pobjeda = Osloboditi cijelu Ukrajinu i istjerati Ruse. Vratiti sve okupirane teritorije (ukljucujuci i Krim), kao sto je npr HR napravila u Bljesku i Oluji. Pokrenuti zapadne integracije i okrenuti se obnovi zemlje i jacanju svoje vojske (da sprijece drugo poluvrijeme).

Izraelska pobjeda = Unistiti Hamas, sve njegove pristalice i frakcije. Kreirati etnicki cistu drzavu. Raseliti gradjane Gaze i trajno zatvoriti tu enklavu.

Hamasova pobjeda = Pobit cemo sve Izraelce. Priznajte nas kao drzavu i nastavite nam slati humanitarnu pomoc, dok planiramo i mastamo kako i vas koji nas hranite da pobijemo.

E to su vam 4 opcije, ociscene od moralnih i emotivnih primjesa.

Ko je po vama najblizi svojoj pobjedi?

Ciničan bi čovjek napisao Izrael. Postoje teorije da je Rezolucija o Srebrenici inicirana od Njemačke (i Rwande koja je za ovu tvrdnju manje bitna) upravo zato jer nemaju muda pomoći Palestini kako treba pa su se sada sjetili pokazati muslimanima diljem svijeta kako oni ipak imaju njihov boljitak u interesu jer eto, svake će se godine obilježavati Dan genocida nad muslimanskim stanovništvom u Srebrenici.
Nemam pojma je li to istina.
Samim time da si stavio četiri opcije na "stol", govori u prilog tomu koliko smo blizu trećem svjetskom ratu.
Ako pobijedi Izrael, Arapi će poluditi i eto velikog sukoba u toj regiji.
Što će se desiti za Ukrajinom mislim da više ne može predvidjeti ni Zelenski ni Putin ni Biden, ali kako svaka akcija vuče reakciju - a Ameri ne mogu biti na tri mjesta istodobno i sa istom vojnom nadmoći (tu ukključujem i sukob Kina Taiwan); meni ovo jako smrdi na neku godinu prošloga stoljeća netom prije početka prvog ili drugog svjetskog rata.
05.06.2024 | 13:16
Ma nece, kakve muslimanske drzave. Pa oni gledaju desetljecima Palestinu pa nista. Muslimani da su slozni bi bili respektabilna sila, jer ima tu jako puno mocnih zemalja i puno para. I puno sirotinje da gine.

Ali podijeljeni su, vise se mrze medjusobno nego sto mrze Izrael. Tako da nista od toga

Moja prognoza je je Iran naredni da mu se "uvede demokracija" cim se ovo u Ukrajini zavrsi...

Iran je velika zemlja sa velikom prosloscu, ali previse zla se financira od strane tog rezima. Trebao je biti meta umjesta Iraka koji je razvaljen bez ikakvog smisla i potrebe.

Najgluplji i najbezvezniji rat u kojem je USA ikada ucestvovala. Sve radi unutarnjih politickih budalastina.
05.06.2024 | 22:03
drlovric kaže:
Ko je po vama najblizi svojoj pobjedi?


Ovo je lako - Izrael je najbliži pobjedi. Nitko im fizički ne stoji na putu, imaju modernu vojsku, gomilu novca, globalni utjecaj svuda i SAD kao prijatelja koji čuva leđa. To što neki sada nakon tolikog genocida moraliziraju, odjednom daju političko priznanje Palestini i protestiraju - ne znači ništa. Izrael će svoj surovi i svirepi zadatak odraditi do kraja. Nitko tu neće poslati pomoć Palestincima niti se ozbiljno zamjeriti židovskom kapitalu, sve ostaje tek na "osudi" i "prosvjednim notama".
06.06.2024 | 00:35
[quote="dpasaric" post=222902]Air kaže:


Naravno da se dogodio napad Hamasa, ali može se jedino zaključiti da je to bilo u režiji Izraela (9/11 fora) jer je neporecivo da je Egipat dva dana unaprijed njima najavio da će se to dogoditi, a Izrael se pravio lud jer su to i željeli - kako bi dobili opravdanje za neviđeno etničko čišćenje i genocid. Pogotovo je neuvjerljivo da jedan Izrael, s valjda najjačom obavještajnom agencijom na svijetu, jadan nije znao što slijedi i da se pripreme. Po ovome što sada čine je jasno da su namjerno dozvolili da se to dogodi, da dobiju opravdanje da potpuno istrijebe Palestince i to sada čine. I prilično je jasno da će i uspjeti - jer imaju pomoć Amerike, a većina EU pod njihovim utjecajem mora okrenuti glavu. Prof. Mearsheimer je to sve lijepo analizirao, imaš u onom threadu vezanom za to, da ne pišemo ovdje off-topic. Ako imaš nešto za dodati, nastavi tamo.


Sve ovo što si izrekao može biti točno, ali postoji još jedan scenario, vezan uz Ruse. Molit te pogledaj ovaj video od pete do desete minute i reci nam svoj stav, o ovome, gdje se i na nekim video klipovima, kad rulja upada preko ograde, čuje ruski jezik i riječi....davaj,davaj kad su ulazili u Izrael.

06.06.2024 | 00:57
Postoji još opcija osim potpune pobjede, djelomična pobjeda. Sad da zapad ponudi Putinu, zamrzavanje postojećeg stanja i priznavanje rezultata agresije, sutra bi to potpisao. One fore oko denacifikacije, demilitarizacije , širenja NATO prema Rusiji, bio-labovi,bez beda bi odbacio i ozakonio trenutno stanje.

Kad bi se to dogodilo, bacio bi jedan veliki broj ljudi u bed, koji su te njegove vrijednosti propagirali par godina, pa ne bi mogli reći Car je gol, nego su goli podanici.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
06.06.2024 | 14:51
[quote="dpasaric" post=223025]Air kaže:
dpasaric kaže:
Ako Rusija može ubijati i osvajati (pozivam se na tvoju tezu kako nema pravde i nije ispravno okretati novu stranicu sada) zašto se buniš i kukaš što Izrael čini isto?


Što znači "bunim se"? To što realistično opažam što se događa? I onda iz toga dajem subjektivno predviđanje što se će dogoditi? Sve isto kao i s Ukrajinom i Rusijom. Ne gledam niti jedan niti drugi sukob emotivno i navijački, gledam kao dvije mape u Starcraftu. To vama i dalje baš nije jasno.

U prvoj je od prvog trena bilo jasno da će Rusi pobjediti. U drugoj će to biti bogati i utjecajni Izrael. I sada pustimo vrijeme da pokaže je li moj realizam bio precizniji od vašeg "navijanja".


Nije u pitanju tvoje subjektivno predviđanje. U pitanju su tvoji dvostruki kriteriji koji pobijaju tvoju izjavu o nepristranosti.
To je zapazilo nekoliko članova Jabučnjaka te ti pokušali ukazati na to.


Evo dva tvoja upisa:

Nemam neke iluzije o Palestincima kao vrijednom i božjem narodu, neki kažu da su lijeni, da samo žive od pomoći, da glume žrtve... i ok, čak i da jest tako, ali to ne može biti razlog da se jedan narod istrijebi, a ovo kako ih je Izrael sada nagazio je baš do daske.


Tvoje uvjerenje da "nešto" ne može biti razlog ubijanja ljudi (Palestinaca), ali s druge strane postoji po tebi niz razumnih i očekivanih razloga što je Rusija preorala više gradova i nebrojeno sela u Ukrajini.

ali mene je najviše dojmila snimka miniranja sveučilišta koje je bilo pod izraelskom kontrolom, znači postavili su punjenja da unište fakultet koji su zauzeli. To nema veze s antiterorističkim djelovanjem i Hamasom, to je čista taktika etničkog čišćenja i zatiranja jedne kulture.


Ovo "dojmila", pretpostavljam, tumači se u negativnom kontekstu kao npr. žalostilao ili šokiralo.
U tom kontekstu nisam vidio niti jedan tvoj takav upis na račun Rusa što rade više od dvije godine u Ukrajini.

Naprotiv suprotno, kada su Rusi oteli djecu ti si navodio sve moguće razloge kako bi opravdao taj čin, u stilu moguće je da su to napravili iz nekih pozitivnih pobuda.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, tino1, Anonimci (655)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.73 Seconds

Provided by iJoomla SEO