Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management


19.12.2022 | 08:37
Bertone kaže:
Na stranu sad je li sloboda ili ne uklanjati poveznice na druge mreže,... za FB mi još može biti i jasno (opravdano), ali zašto Mastodon jer iza njega stoji ekipa koja je baš zbog politike bivšeg Twittera (s kojom se EM danas ne slaže) otišla s njega?!


Egzodus na Mastodon je poceo dolaskom Muska, zato mu valjda smeta, ali iza Mastodona ne 'stoji' nitko jer je to federirana mreza bez centralnog upravljanja.
19.12.2022 | 10:12
Ma to je grubo interpretirano i pravilo je nedorečeno, i sam Musk je priznao da se zaletio s tim, ali da će to dovesti na red. I u zadnjoj anketi je ponudio i ostavku i da CEO bude netko drugi, što s obzirom na njegove obaveze ima smisla ako dovede nekog normalnog.
19.12.2022 | 12:23
Riba kaže:

Egzodus na Mastodon je poceo dolaskom Muska, zato mu valjda smeta, ali iza Mastodona ne 'stoji' nitko jer je to federirana mreza bez centralnog upravljanja.


Ma mislio sam na onog njemca Eugena (nekak se preziva na R al se sad nemrem sjetiti) kaj je bio fan Twittera pa je popiz**o kako on radi i odlučio napraviti nešto sasvim drugačije od Twettera (i FB).

EDIT:
Evo sad sam pogledao na GitHub i preziva se Rochko.
20.12.2022 | 23:41
FBI plaćao Twitteru cenzuru!

21.12.2022 | 07:59
Plaćao cenzuru, plaćao cenzuru... i šta sad? Valjalo je ljudima za plaće namaknut, a bolje je da su plaćali cenzuru, nego da su okolo vozili ljude u prtljažniku...
23.12.2022 | 00:11
Još uvijek ima novinara s integritetom koji nisu željeli igrati po pravilima korporativne propagande:

23.12.2022 | 00:57
Haha, nije da su samo plaćali cenzuru, imali su gomilu svojih agenata zaposlenih u Twitteru, toliko da su čak imali svoj interni Slack kanal za koordinaciju cenzure!

25.12.2022 | 20:37
Elon Musk: “Is there a conspiracy theory about Twitter that didn’t turn out to be true? - So far, they’ve all turned out to be true. If not, more true than people thought.”
25.12.2022 | 21:08
Elon Musk claims the FBI paid Twitter to ‘censor info from the public.’ Here’s what the Twitter Files actually show
Oliver Darcy
Analysis by Oliver Darcy, CNN
Published 10:53 PM EST, Tue December 20, 2022

Elon Musk is misleading the public — again.

The embattled billionaire, perhaps seeking to distract from the chaos he has wrought at his social media company, is making grossly misleading claims about Twitter and the FBI. And those claims are being blindly amplified to millions by Fox News and the rest of the powerful right-wing media machine which seems to have no interest in the pesky truth and instead has repeatedly shown they’ll contort stories to fit preconceived and erroneous narratives.

In a tweet Tuesday, Musk wrote, “Government paid Twitter millions of dollars to censor info from the public.” As supposed proof, Musk shared the latest installment of the so-called “Twitter Files” published the day before by environmentalist and writer Michael Shellenberger.

In those files, Shellenberger published a redacted screenshot of a 2021 email showing that Twitter’s Safety, Content and Law Enforcement division had instituted a “reimbursement program” for its work responding to information requests from the FBI. The document indicated that Twitter had received $3.4 million in reimbursements at the time.

“Prior to the start of this program, Twitter chose not to collect under this statutory right of reimbursement for the time spent processing requests from the FBI,” said the email to Twitter’s then-deputy general counsel Jim Baker.

A version of this article first appeared in the “Reliable Sources” newsletter. Sign up for the daily digest chronicling the evolving media landscape here.

Twitter’s guidelines for law enforcement, posted publicly on its website, openly disclose: “Twitter may seek reimbursement for costs associated with information produced pursuant to legal process and as permitted by law (e.g., under 18 U.S.C. §2706).” That law states that the federal government will pay companies for their efforts “obtaining the contents of communications, records, or other information” a fee “for reimbursement for such costs as are reasonably necessary and which have been directly incurred in searching for, assembling, reproducing, or otherwise providing such information.”

Which is to say that the money Twitter collected had nothing to do with censoring anyone. The money was simply given as reimbursement for the processing of legal requests, similar to how a journalist might have to pay a fee for a government agency processing a Freedom of Information Act request. As Alex Stamos, the former chief security officer at Facebook and partner at the cyber consulting firm Krebs Stamos Group, wrote Tuesday, “This is absolutely nothing to do with content moderation.”


Toliko o Elonu Musku, borcu za pravo govora, i njegovim izjavama.
P.S. Ispričavam se svekolikom auditorijumu što kopiram sadržaj sa "lažljivog CNN-a", i što sve gore navedeno nije autorizirao ekspert, razrogačenih očiju, sa YouTube-a.

Inače, za one koji se pitaju što su to "Twitter files", radi se o internim dokumentima kompanije Twitter, danima na uvid "odabranim" "neovisnim" novinarima, koji onda objavljuju samo određene dijelove, ili isječke izjava, koji gle čuda, odgovaraju narativu koji forsira upravo Elon Musk, i često bez ikakvog konteksta optužuju razne ljude i organizacije za: cenzuru, pogodovanje ljevičarima, i sl.

Prava milina za teoretičare zavjere i ine YouTube i Facebook experte.
25.12.2022 | 22:58
CNN je postao medij potpuno izgubljene vjerodostojnosti. Ne znam tko ih više uzima ozbiljno, citirati CNN po ovim pitanjima je kao da citiraš HRT o novoj aferi HDZ-a, dakle potpuno besmisleno, čisti režimski medij.

No, evo, ipak sam pročitao! Pa nisu ništa porekli, nego samo su stavili mašnu na kakicu, kao taj novac je plaćen za vrijeme koje je Twitter trošio na intervencije po njihovom nalogu, a ne na cenzuru! Ali svi njihovi nalozi za intervencijama su bili cenzura!

I barem meni koji sam kuhan i pečen na Twitteru nitko ne mora objašnjavati što je istina, to se tamo vidjelo svaki dan, kako je sve što "nije bilo na liniji" cenzurirano, od FDA i cijele druge strane pandemijske priče, pa do Bidenovog laptopa.
25.12.2022 | 23:16
dpasaric kaže:
No, evo, ipak sam pročitao! Pa nisu ništa porekli, nego samo su stavili mašnu na kakicu, kao taj novac je plaćen za vrijeme koje je Twitter trošio na intervencije po njihovom nalogu, a ne na cenzuru! Ali svi njihovi nalozi za intervencijama su bili cenzura!


Evo što o tome kaže Alex Stamos (ex Chief Security Office at Facebook):

This claim is false.

Law enforcement has the ability to get stored communications from companies like Twitter under 18 USC 2703(d). This is a famous "d-order" that has to be signed by a judge.

Companies can demand reimbursement under 2706. You can argue that 2703 should have a higher standard, but if the government can get to user data should it be free or should the companies ask for a nominal cost?

This is absolutely nothing to do with content moderation.

A, evo i što reason.com kaže o tome:

Meanwhile, Musk spun this revelation as "Government paid Twitter millions of dollars to censor info from the public."

But the reimbursement money does not seem to be related to FBI content moderation requests.

There are reasons to be concerned about 2703(d) requests and the way the government obtains social media data. But these are different concerns than those that Musk brings up.

I barem meni koji sam kuhan i pečen na Twitteru nitko ne mora objašnjavati što je istina.


Narvski, ti istinu prepoznaš čim je vidi.

Interesantno je to što svi pobornici teorija zavjere, s kojima sam imao priliku raspravljati, imaju "oko" za prepoznat istinu, čudo jedno.
26.12.2022 | 02:58
[quote="m@xym" post=210472]dpasaric kaže:
Interesantno je to što svi pobornici teorija zavjere, s kojima sam imao priliku raspravljati, imaju "oko" za prepoznat istinu, čudo jedno.


No, pa sve što sam bio "prepoznao" se, nažalost, pokazalo kao istina, pa više i nije "teorija".

Samo, ako to još nisi sam zaključio, da ti otkrijem: malo toga je neka sreća, "intuicija", "dobar njuh" ili "i ćorava koka ubode zrno" - sve se svodi na to odakle dobivaš informacije i koliko su ti izvori pozudani. Kako bivaš stariji, tako ljudi koje poznaješ i kojima vjeruješ napreduju u karijeri, pa onda u 50-tim završiš s gomilom prijatelja i poznanika na ključnim mjestima raznih sustava po cijelom svijetu i onda možeš dobiti informacije iz prve ruke bez propagandnog bullshita. I kada od gomile takvih ljudi nezavisno dobiješ informacije koje se sve lijepo uklapaju u jednu sliku, onda je vjerojatnost da je neki scenario istina - velika.

I to je sva mudrost.
26.12.2022 | 09:11
Fk3S1lsaEAAZp5C.jpeg
26.12.2022 | 10:41
Nisam ljubitelj elektromobila, ali nisu mu loši, Model 3 vozi kolega s kojim radimo na projektu u klasteru, ima ga već koju godinu, on je jako zadovoljan, ali ima gdje ga puniti. Da su Tesle loše, ne bi ih toliko prodao. Do našeg Rimca je on bio čak i najbrži serijski automobil, znači čak i samo to dovoljno govori o inženjerskim uspjesima pod njegovim vodstvom.

A što se raketa tiče, kada dvije najveće svemirske velesile, SAD i Rusija, ovise o tome da njihovi astronauti dobivaju zalihe i putuju gore/dolje na ISS o njegovim raketama, to je više nego dovoljno da zakjučim da je to ono najbolje što trenutno naša civilizacija ima. Imaš li ti nekog sposobnijeg?

Ovaj trol - trola, Musk mora znati više nego dovoljno o softveru kao netko tko je pokrenuo jedan PayPal i od toga napravio uspješan biznis. Netko tko ima najbolji cestovni autopilot na svijetu, također mora znati dovoljno o softveru. Prema tome ne brinem ja za njega u tehnološkom smislu.

Ovaj trol bi isto to rekao za Stevea Jobsa. Često mi bude žao što Jobs nije živ samo da gledam kako bi se on postavio po pitanju pandemije i rata u Ukrajini, pa kako bi ga onda ovakvi trolovi omalovažavali "po dužnosti".

Steveu je tata Sirijac, a znamo što SAD tamo izvodi. A tek njegov stav prema lijekovima... gotovo sam siguran kako bi razmišljao u toj priči i još nakon što bi vidio što izvodi njegov stari "prijatelj" Bill Gates. I onda bi ovakvi trolovi, bez obzira na sve što je učinio, pričali da je nesposoban i lud.
26.12.2022 | 11:18
Davore, imaš puno previše kondicionala u posljednjem postu. Ne možeš znati što bi ovaj gdin kojeg si etiketirao trolom rekao za Stevea Jobsa, možeš samo nagađati kako bi se SJ postavio prema ratu u Siriji, a njegov stav o službenoj medicini ga je i koštao glave. Kad mu je otkriven rak i bio je, barem teoretski, liječiv, one je hodao alternativcima dok nije bilo prekasno. To će netko nazvati dosljednošću, a ja bih to ipak nazvao tvrdoglavim idiotizmom tip: ja znam sve najbolje. I što se dogodilo, znamo. Ipak je bilo ljudi koji su u tom konkretnom slučaju znali više i bolje od SJ-a.
Dakle, gradiš stav temeljem vrlo upitnih nagađanja i pretpostavki. I, da, Steve Jobs, jest imao žicu za nešto (koliko toga je bilo uistinu njegova zasluga, a koliko je to kasnije pretvoreno u urbanu legendu otvoreno je za raspravu; čim Hollywood ide napraviti film temeljen na stvarnim događajima možemo biti sigurni samo u to da se tako stvari NISU dogodile), ali je bio okrutan, egocentričan, a za njegovo pohađanje fakulteta bosih nogu i bez pranja (tj. uz posvemašnje zanemarivanje osobne higijene) nemam izraz. Ali, da je to normalno (bilo), nije. Sad se to romantizira, ali pozivam te da se probaš odvesti u nekom autobusu/tramvaju ZET-a kad u njega uđe netko tko se nije (o)prao mjesec dana i svi se u busu stisnemo na jednu stranu od silnog smrada, a onda i ljudi počnu izlaziti van. Nije fora, niti malo.
26.12.2022 | 11:37
Nažalost, osobno znam sedmoro ljudi koji su u svoje vrijeme oboljeli od raka pankreasa. Uz Hodgkinov limfom, to je najpogubniji oblik kojem još uvijek ima jako malo pomoći.
Od ovih sedmoro, petoro se pouzdalo u konvencionalnu medicinu i umrlo, a od ovoh dvoje što su se okrenuli alternativnim metodama, jedan je živ već 15 godina od postavljene dijagnoze.
Svjestan sam da to nije relevantna statistika, ali meni je dovoljna indikacija da bezuvjetna vjera u “znanost” također nema temelj u razumu, kao niti bezuvjetna nevjera u tu istu znanost.
26.12.2022 | 17:47
Prije tri minute Elon je pustio van još jedno poglavlje "Twitter Files", ovaj put posvećeno pandemiji...

Ukratko: "THE TWITTER FILES: HOW TWITTER RIGGED THE COVID DEBATE"

– By censoring info that was true but inconvenient to U.S. govt. policy
– By discrediting doctors and other experts who disagreed
– By suppressing ordinary users, including some sharing the CDC’s *own data*

I naravno... "It wasn’t just Twitter. The meetings with the Trump White House were also attended by Google, Facebook, Microsoft and others."

Kako su ono neki ovdje rekli, "teorija zavjere"?
26.12.2022 | 19:38
A dokazi su im?!
26.12.2022 | 20:10
dpasaric kaže:
Prije tri minute Elon je pustio van još jedno poglavlje "Twitter Files", ovaj put posvećeno pandemiji...

Ukratko: "THE TWITTER FILES: HOW TWITTER RIGGED THE COVID DEBATE"

– By censoring info that was true but inconvenient to U.S. govt. policy
– By discrediting doctors and other experts who disagreed
– By suppressing ordinary users, including some sharing the CDC’s *own data*

I naravno... "It wasn’t just Twitter. The meetings with the Trump White House were also attended by Google, Facebook, Microsoft and others."

Kako su ono neki ovdje rekli, "teorija zavjere"?



Fh-93mnUcAEbkq8.jpeg


I ja vidim other(s) tu, ili je Musk otišao k Trumpu na gablec? Nasmijani, nakrkali se janjetine?
26.12.2022 | 20:46
@Martin - pa pročitaj dopisku između režima i Twittera po pitanju pandemijske cenzure. Mi kojimo smo bili na lajni cijelo to vrijeme sve to znamo iz prve ruke.

@Djuro - ovo si ponovio već više puta, ali to je koliko znam totalno fake screenshot, daj link na taj tvit, a ne screenshot, sada je barem Elon Musk otvorio Trumpov Twitter account, pa se bez problema može doći do svega.
26.12.2022 | 20:59
dpasaric kaže:
... Mi koji smo bili na lajni ...



Mijenjajte dobavljača pod hitno, nešto su vam umiješali u bijelo.
26.12.2022 | 22:10
Ha-ha, jako smiješno.

Važno je to da se "teorija zavjere" da se izvodi teška cenzura na društvenim mrežima pokazala kao istina, a na "zavjera". A to je bilo odmah očito svakome tko se nije trovao korporativnim medijima.
26.12.2022 | 23:32
Dakle "dokazali" su da se izvodi teška cenzura, prikazivanjem legitimnih uplata za stvari koje nemaju vezu sa ikakvom cenzurom?!

Znači, Musk govori istinu, a Alex Stamos (i ostali izvori) laže?!

Ako takve "dokaze ti i "upućeni" prihvaćate kao dokaze, onda Musk može dokazati što god hoće.
Ali stvarnih dokaza, dakako, nema, jer da ih ima, ne bi se morao koristiti ovakvim smicalicama.

Musk do sada nije dokazao niti jednu "teorije zavjere" vezanu za Twitter, kao stvarnu, a kamoli da ih je dokazao sve.
27.12.2022 | 00:28
Jesi li ti uopće na Twitteru?

Jesi li vidio koliko je računa tamo bilo blokirano i cenzurirano? Gledali smo to svaki dan. Od jedne Kim Iversen do one ugledne danske doktorice.

Treba neki posebni pisani dokaz "ovo je cenzura"? Kao sam nisam vidio da je nebo plavo, tj. sivo u ovom slučaju?
27.12.2022 | 08:46
Twitter je tek vrh sante u priči o cenzuri...



www.spiked-online.com/2022/12/19/the-tru...t-covid-mccarthyism/
27.12.2022 | 10:05
Ja ti govorim o konkretnom slučaju, gdje Elon Musk, "dokazuje" postojanje cenzure prilaganjem računa kojeg je FBI platio Twitteru, a koji, prema drugim izvorima (Alex Stamos) nema nikakve veze sa nekakvim plaćanjem cenzuriranja.

Čovjek bi pomislio da bi se, nakon toliko buke o cenzuriranju od strane Twittera, i kupnje istog od strane pobornika takve buke, trebalo moći pronaći barem nekakve konkretne dokaze o tom cenzuriranju, kad ono, ništa... pucanj u prazno, i najbolje što su mogli, je priložiti legitimni račun za legitimno izvršene usluge, i prikazati ga kao inkriminirajući materijal.

Ako su ti famozni "Twitter files"-i puni dokaza o nelegalnim (ili nemoralnim) radnjama, zašto nisu javno objavljeni i dani svima na uvid, nego samo "odabrani" imaju pristup, i onda objavljuju samo pomno odabrane isječke, uz bombastične naslove i tekstove?!
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.12.2022 | 10:27
@m@xym - ti očito nisi upoznat s konceptom “pay per view” Jedino Davor u svom altruizmu s nama te stvari dijeli besplatno.
27.12.2022 | 10:32
Trolaš jer cenzura na Twitteru je bila očigledna i sveobuhvatna.

Reci mi koliko dugo si na Twitteru da ti to sam nisi primjetio?
27.12.2022 | 12:52
Ja sam na twitteru dugo, ali jedina cenzura koju sam zamijetio je to da se postaju slike i twitovi o lancijama, alfama i ferrarijima, a nitko nikad nije objavio sliku ili post u kojem upozorava da se ti auti kvare, puštaju ulje ili troše nerazumne količine goriva... Dakle, cenzura deffo postoji!
27.12.2022 | 22:50
Malone kaže da se ljetni WEF-ov summit održava već godinama u Kini...

dossier.substack.com/p/world-economic-fo...r?utm_medium=reader2

I WEF se počeo kloniti Twittera...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 49 minuta
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO