Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Musk kupio Twitter i odmah izbacio top management


28.10.2022 | 07:33
techcrunch.com/2022/10/27/elon-musk-fire...UBnjL8Xy0MF_tDd5YCrT

Zanima me ima li tko kakav komentar? Nisam pratio detalje cijele priče. Kaže da su lagali o broju lažnih accounta, ili tako nešto?
28.10.2022 | 09:34
Ja ti to pratim od početka. Važna informacija koju mediji preskaču je da je njegov osobni prijatelj Jack Dorsey, osnivač Twittera, koji je napustio CEO poziciju i otišao iz kompanije kada su stvari počele ići krivim smjerom. On je i incirao sve ovo kako bi pokušali Twitter vratiiti u ono što je trebao biti - nezavisni transparentni kanal slobodnog govora za cijeli planet.

Tako da njegovo masnovno otpuštanje 75% zaposlenih nije "luđački potez", nego vrlo informirana stvar. Naime, većina tih zaposlenih se bavila cenzurom i upravljanjem algoritmima, ali ne u interesu istine, nego političkih i korporativnih lobija.

Zato je trenutna politička strana na vlasti u USA toliko nervozna - jer gube svoj kanal za društveno-političke manipulacije.
28.10.2022 | 10:22
OK. I što sad? Jel znači nešto ona plava kvačica ili ne znači?
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.10.2022 | 10:40
Sad ta plava kvačica postaje crvena. Umočena u krv fašista Ukrajinaca. A twitter napokon postaje radioaktivan.
28.10.2022 | 20:03
"Twitter management began sweeping after the closing of the acquisition of the company by Elon Musk. Managers responsible for legal policy, security, moderation, public relations, etc. are fired. In general, all those who in recent years ensured the implementation of direct censorship in the interests of the US Democratic Party.

Given Musk's earlier statements that he defected to the Republicans and his growing problems with the Biden administration, the whole Twitter story looks like robbing the Democrats of one of the important tools of domestic political struggle, which will be put at the service of the interests of another party. Signals about the "return of freedom of speech" and the "unblocking of Donald Trump's account" are very eloquent."
28.10.2022 | 20:20
Ideš. Kako to da se, na kraju, "sloboda govora" sve češće povezuje s takvim likovima kao što je Trump? Na kraju ispada da se svaki takav primitivac koji sipa uvrede, promovira šovinizam, seksizam i rasizam, i sije mržnju - poziva na "slobodu" govora.
28.10.2022 | 20:26
Pa moj komentar je da je za Twitter već prekasno. Bio je zanimljiv medij prvih 3-4 godine, dok ga nisu pretvorili u ozbiljan medij koji služi primarno kao politička platforma za klošare (pod klošare mislim bilo koja osoba koja se bavila politikom barem 1 dan).

Ne vidim da se vrati u ono doba kada je to bila zabavna društvena mreža na koju sam odlazio da se nasmijem, ne da čujem nekog starog prdonju koji samo ponavlja bilo koju frazu koju pročita od mladih kako bi pokazao da i on "support the current thing".
28.10.2022 | 20:39
Istina da je Twitter danas različit od onog prije desetak godina, ali i dalje je vrlo koristan i utjecajan. Nikada nisam koristio društvene mreže dok se nije pojavio Twitter - jer su mi sve bile grozne, a pogotovo Facebook. Sada mi je Twitter postao primarni kanal informiranja i komunikacije sa širom okolinom. Drago mi je da ga je Musk kupio.
29.10.2022 | 00:19
Russell na temu Twittera s Tulsi Gabbard (sjećate se nje iz drugih rasprava, članica kongresa i ex-kandidakitnja za predsjednicu USA).

29.10.2022 | 00:30
smayoo kaže:
Ideš. Kako to da se, na kraju, "sloboda govora" sve češće povezuje s takvim likovima kao što je Trump? Na kraju ispada da se svaki takav primitivac koji sipa uvrede, promovira šovinizam, seksizam i rasizam, i sije mržnju - poziva na "slobodu" govora.


Plava kvačica samo znači da je provjereno da iza nekog računa zaista stoji ta osoba ili pravni entitet za koji se izdaje/u. Moguće da će Elon u nastojanju da se riješi botova omogućiti da ljudi koji ga koriste pod svojim pravim imenom i prezimenom dobiju plavu kvačicu - to je zapravo vrlo jednostavno, dovoljno je da se koristi bankovna kartica za provjeru, a siguran sam da bi mnogi rado platili neku godišnju pretplatu i usputno tako imali "verificiran račun".

Trump je zemljačina, seksist, šovinist i moguće prikriveni rasist. No, Elon ima, za moj račun, ispravnu logiku da treba braniti samo ono što je zakonom neke zemlje zabranjeno. Do sada je na Twitteru cenzura bila žestoka za sve što nije odgovaralo lobijima koji su njima upravljali - od covid priče, pa do političkih pitanja. Danas je Elon tvitnuo da neće nikome otključavati račune dok ne oformi širu i vrlo raznovrsnu komisiju koja bi dogovorila logiku i pravila po kojima će nešto braniti ili ne.
29.10.2022 | 10:49
sad imaju samo 3 značajne platforme, jedna je u vlasništvu jednog egocentrika, druga drugog a treća Kineska.

Muskova ambicija stvoriti nešto transparentno i demokratsko da može svako objavljivati što je za njega važno neće moći proraditi.

Prvo dobre platforme trebaju Moderaciju, svaka koja je probala bez interne kontrole propala je.
Ali kako on misli sprovesti to u Afganistanu, Pakistanu, S. Arabiji, Iranu itd itd.
Osim toga mora paziti na lovu, jer bude li pretjerao radikalnim tezama otići će mu platiše. A on ne želi korigirati, ni cenzura.

Ja mislim da će ga ovo koštati hrpu para, a ostati sve isto.
29.10.2022 | 21:02
Twitter je pun "bivših" FBI i CIA agenata!



Ovo je cenzurirana YouTube verzija, a bez cenzure se može pogledati na Rumbleu:

rumble.com/v1qc25t-is-free-speech-finall...with-russell-br.html
05.11.2022 | 10:11
Musk je objavio da kompanija u zatečenom stanju gubi 4 milijuna $ NA DAN. I da je to prvi i glavni povod otkaza.

No, onda se otvara jasno pitanje - kako je ta kompanija funkcionirala i u čijem interesu, nikada niste mogli čuti neko kukanje da su problemima, nikada se nisu potrudili išta komercijalizirati, sve je bilo onako "pomalo, nije priša", a to znači da je to tek bio alat politike. Zato se i diglo toliko prašine jer lobij koji ga je imao sada gubi svoju platformu za propagandu.
05.11.2022 | 11:08
Ja tebe ne razumijem, EM je po tebi pozitivan lik koji želi ljudima dati slobodu govora, zaustaviti rat u Ukrajini, dati (to dati je pod upitnikom) autonomna prometna sredstva, napraviti robote koji će umjesto mene nositi špeceraj iz dućana i što ja znam što još, a istovremeno je prvi na popisu:



... što je jednostavno nemoguće,... ili si dobar ili si prvi na popisu, to zajedno ne ide
05.11.2022 | 12:43
dpasaric kaže:
Musk je objavio da kompanija u zatečenom stanju gubi 4 milijuna $ NA DAN. I da je to prvi i glavni povod otkaza.

No, onda se otvara jasno pitanje - kako je ta kompanija funkcionirala i u čijem interesu, nikada niste mogli čuti neko kukanje da su problemima, nikada se nisu potrudili išta komercijalizirati, sve je bilo onako "pomalo, nije priša", a to znači da je to tek bio alat politike. Zato se i diglo toliko prašine jer lobij koji ga je imao sada gubi svoju platformu za propagandu.


Da Twitter nije profitabilan nije nikada bila neka tajna...no postavlja se pitanje ciji je onda Tesla alat?

teslaloss.jpeg
05.11.2022 | 20:04
Bertone kaže:
... što je jednostavno nemoguće,... ili si dobar ili si prvi na popisu, to zajedno ne ide


Zašto je nemoguće? Imaš li neku hipotezu i obrazloženje zašto to misliš?

Tko zna gdje bi danas bio Jobs da je živ i nastavio s inovacijama. Elon Musk je većinu, ako ne i sve patente, dao besplatno drugima! Pogledaj malo razliku između tog pristupa i jednog Pfizera i ostatka ekipa koja sve skriva, koja čak cjepivo za opće dobro nije željela dati da se može proizvesti za treći svijet itd...

Znači razlika između njega i gnjusnih tipova kao što je Gates je ogromna.
05.11.2022 | 20:12
Riba kaže:
Da Twitter nije profitabilan nije nikada bila neka tajna...no postavlja se pitanje ciji je onda Tesla alat?


Znalo se, ali su svi šutjeli kao da to nije nikakav problem - i nije se poduzimalo baš ništa, bilo je "ne talasaj", pa koliko puta su se vodile rasprave kako je moguće da ne čine očigledne stvari po pitanju reklama ili registracije korisnika - znači točno prvu stvar koju je Musk napravio.

A sada znamo zašto - jer su armije botova i trolova upravljale njihovim političkim narativom kako im je odgovaralo, pa bi tamo neki lijevi političari i dirigirani influenseri imali gomile sljedbenika, ali zapravo sve lažno. I ako bi uveli plaćenu registraciju razoktrilli bi cijelu predstavu.

Sve je to Jack Dorsey dobro znao, zato je i morao napustiti svoje čedo. Hijackali su mu životni projekt. No, eto, kada imaš frendove kao Musk, onda se svašta može preokrenuti. Negdje sam čitao razgovor s njim o tome što su on i Musk pričali o cijeloj toj temi i meni je to izgledalo i smisleno i iskreno.

Vidjet ćemo razvoj situacije, ovo što sada čine je sve taman kako treba.
05.11.2022 | 20:42
Znaci teorija je da su vecinski dionicari Twittera svojevoljno odlucili popusiti pare zbog neke ljevicarske zavjere?

Zasto Musk ne radi ocigledne stvari i u Tesli?
05.11.2022 | 21:18
Riba kaže:
Znaci teorija je da su vecinski dionicari Twittera svojevoljno odlucili popusiti pare zbog neke ljevicarske zavjere?

Zasto Musk ne radi ocigledne stvari i u Tesli?


Nije to teorija, pa vidjelo se kako se vodi Twitter sve ove godine, ono kada bih ti ja rekao "kao Kanal Ri", kada pustiš da se kotrlja, a znaš da iza tebe stoji politika koja te drži na životu i odrađuješ što te ide.

Ne znam svraćaš li ikada na Facebook, ja ponekad moram zbog posla, razlika u tom trudu kako se vode, razlika u nastojanju komercijalizacije je x10, znači ovdje se namjerno toleriralo takvo stanje i gubilo na tom dijelu, ali isto tako vjerujem da su ti dioničari bili kompenzirani na drugoj strani, za to ne brinem. Uostalom, nije li BlackRock bio jedan od većih? Pa gdje ćeš dalje, onda je sve jasno. Njima je to bilo kao platiti marendu huliganima da išaraju grafite protiv druge strane.

Što bi misliš da bi kod Tesle bilo očigledno učiniti?
05.11.2022 | 22:23
dpasaric kaže:
Riba kaže:
Znaci teorija je da su vecinski dionicari Twittera svojevoljno odlucili popusiti pare zbog neke ljevicarske zavjere?

Zasto Musk ne radi ocigledne stvari i u Tesli?


Nije to teorija, pa vidjelo se kako se vodi Twitter sve ove godine, ono kada bih ti ja rekao "kao Kanal Ri", kada pustiš da se kotrlja, a znaš da iza tebe stoji politika koja te drži na životu i odrađuješ što te ide.

Ne znam svraćaš li ikada na Facebook, ja ponekad moram zbog posla, razlika u tom trudu kako se vode, razlika u nastojanju komercijalizacije je x10, znači ovdje se namjerno toleriralo takvo stanje i gubilo na tom dijelu, ali isto tako vjerujem da su ti dioničari bili kompenzirani na drugoj strani, za to ne brinem. Uostalom, nije li BlackRock bio jedan od većih? Pa gdje ćeš dalje, onda je sve jasno. Njima je to bilo kao platiti marendu huliganima da išaraju grafite protiv druge strane.


Nista mi sada nije jasno. Facebook je takodjer leglo ljevicarske zavjere jer su se i tamo isti ljudi blokirali, Blackrock je takodjer u vlasnickoj strukturi i ima puno vise korisnika od Twittera tako da ne znam zasto bi namjerno gubili pare na nekom bezveznom Twitteru? Uostalom vidjet cemo hoce li sada odjednom Twitter postati poslovno cudo poput Tesle (!)
Inace, zlocesti Blackrock je drugi najveci dionicar Tesle.

Što bi misliš da bi kod Tesle bilo očigledno učiniti?


Ne mislim nista jer niti imam dovoljno informacija o tome niti sam kvalificiran za to.
Ovako laicki, iako je u suprotnosti sa zdravim razumom, ocigledno ne treba nista dirati ako Musk lansira rakete dok ostvaruje rekordne gubitke sa Teslom.
06.11.2022 | 03:32
Riba kaže:
Nista mi sada nije jasno. Facebook je takodjer leglo ljevicarske zavjere jer su se i tamo isti ljudi blokirali, Blackrock je takodjer u vlasnickoj strukturi i ima puno vise korisnika od Twittera tako da ne znam zasto bi namjerno gubili pare na nekom bezveznom Twitteru? Uostalom vidjet cemo hoce li sada odjednom Twitter postati poslovno cudo poput Tesle (!)
Inace, zlocesti Blackrock je drugi najveci dionicar Tesle.


E zato ću objasniti!

Facebook je stariji i imao je headstart, imao je vremena dobro se ustrojiti što se tiče financija, a i nije imao neku konkurenciju u prvim danima. Uz to Zuckerberg je ljigaviji i bio je vrlo suradljiv po pitanju onih koji će platiti da se na Facebooku gura ono što "kupac utjecaja" plaća. Zato smo upravo na Facebooku imali "nezavisne" covid-fact-checkere koji su bili ništa drugo do ispostave big-pharme, kasnije su raskrinkani. No, Facebook je "narodska mreža", tamo imamo svega, od profila "Ivana nokti II", pa do trećerazrednih političara koji pišu litanije, a kada im se zalomi nešto neprilično, onda proglase da im je netko "hakirao račun". Uglavnom, WEF lobij nije imao neke posebne probleme da nametne svoju agendu na Facebooku, jednostavno su platili što im treba i Zuckerberg je to isporučio.

Twitter je druga priča, mnogo uže društvo, ali utjecanije. Svi novinari i političari su na Twitteru. Sjeti se da je ludi Trump vodio državu putem Twittera, prvo bi tvitnuo, a onda bi njegova administracija s lajne saznala njegov idući potez! Pokretač Twittera Jack Dorsey se deklarira kao filantropist, njegova ideja je bila stvoriti veliki javni trg u "Vox popoli" duhu koji bi bio bazična informacijska infrastruktura društva 21. stoljeća. Minimalno reklama, minimalno administrativnih ograda i političke cenzure, maksimalna sloboda govora.

U početku je u dobroj vjeri velik dio dionica završio kod ključnih zaposlenika, dio je išao na burzu... tu su BlackRock i Vanguard počeli kupovati svoj udio sve do te mjere da su postali ključni dioničari, ali ne radi profita, nego da dobiju u ruke alat za ključni utjecaj, njima su ti Twitterovi gubici bili jeftini za plaćati u usporedbi s dobiti koju ostvaruje sve ono drugo što tim putem štite ili promoviraju. Dobili su svoj privatni globalni medijski kanal ogromnog utjecaja. To takvim grupacijama vrijedi 4 milijuna $ dnevno. Pa sjeti se informacije da je big-pharma trošila (dio koji se mogao javno provjeriti) oko 30 milijuna $ dnevno za "lobiranje".

Dorsey je na kraju otišao/izletio, ali tu mislim da ne znamo pravu istinu, on je rekao da to mora biti platforma za slobodu govora, znači sigurno je došao u konflkit s najvećim dioničarima koji to nisu mogli dozvoliti jer su udio u Twitteru kupili radi utjecaja, a ne zarade. Na kraju je spas potražio kod frenda Elona (mislim da sam čitao da je i svoj dio prodao njemu kako bi on imao većinski dio) i rekao da jedino njemu vjeruje da učini s Twitterom ono što je i bilo zamišljeno na samom početku.

"I’m so happy Twitter will continue to serve the public conversation. Around the world, and into the stars! I love Twitter. Twitter is the closest thing we have to global consciousness. The idea and service is all that matters to me, and I will do whatever it takes to protect both. Twitter as a company has always been my sole issue and my biggest regret. It has been owned by Wall Street and the ad model. Taking it back from Wall Street is the correct first step.

In principle, I don’t believe anyone should own or run Twitter. It wants to be a public good at a protocol level, not a company. Solving the problem of it being a company, however, Elon is the singular solution I trust. I trust his mission to extend the light of consciousness.

“Elon’s goal of creating a platform that is ‘maximally trusted and broadly inclusive’ is the right one. This is the right path… I believe it with all my heart.”
06.11.2022 | 09:04
dpasaric kaže:

Zašto je nemoguće? Imaš li neku hipotezu i obrazloženje zašto to misliš?


Ne znam kako bi jednostavno obrazložio,... no sam si poduzetnik pa znaš da ako negdje želiš zaraditi, negdje ili nekome moraš uzeti.
Ako si sitni poduzetnik i zarada ti je minimalna, onda još i možeš proći u skupinu osoba koje su "dobre" jer si uložio puno svog osobnog rada, minimalno si zakinuo zaposlenike i drugima nisi uzeo puno, ali ako si br. 1., onda si na svim poljima morao uzeti puno, a ako si uzeo puno onda si ojadio puno ljudi oko sebe (zaposlenike, konkurentske tvrtke, i dr.) i nikako nisi "dobra" osoba.

dpasaric kaže:
Tko zna gdje bi danas bio Jobs da je živ i nastavio s inovacijama.


Mislio sam da pričamo o tome je li netko dobra osoba i filantrop, a ne o inovatorima.
Ako ćemo razmišljati u hardveru i softveru, onda bi mogao reći da su Steve Wozniak i Linus Torvalds dobre osobe, ali isto to za Jobsa,... hmmm, nikako.

dpasaric kaže:
Elon Musk je većinu, ako ne i sve patente, dao besplatno drugima! Pogledaj malo razliku između tog pristupa i jednog Pfizera i ostatka ekipa koja sve skriva, koja čak cjepivo za opće dobro nije željela dati da se može proizvesti za treći svijet itd...


Ako misliš objavu Teslinih patenata 2014. godine, ne vidim kako recimo patent na ulaz za punjenje vozila može biti usporediv sa patentom na na neki medikament, ali dobro, prihvaćam da sam ograničen.

dpasaric kaže:
Znači razlika između njega i gnjusnih tipova kao što je Gates je ogromna.


Je, razlika je 20-ak godina,... vidimo se za 20 godina pa ćemo ponovno prokomentirati koliko je tko gnjusan.
06.11.2022 | 11:57
Bertone kaže:
Ne znam kako bi jednostavno obrazložio,... no sam si poduzetnik pa znaš da ako negdje želiš zaraditi, negdje ili nekome moraš uzeti.
Ako si sitni poduzetnik i zarada ti je minimalna, onda još i možeš proći u skupinu osoba koje su "dobre" jer si uložio puno svog osobnog rada, minimalno si zakinuo zaposlenike i drugima nisi uzeo puno, ali ako si br. 1., onda si na svim poljima morao uzeti puno, a ako si uzeo puno onda si ojadio puno ljudi oko sebe (zaposlenike, konkurentske tvrtke, i dr.) i nikako nisi "dobra" osoba.

Mislio sam da pričamo o tome je li netko dobra osoba i filantrop, a ne o inovatorima.
Ako ćemo razmišljati u hardveru i softveru, onda bi mogao reći da su Steve Wozniak i Linus Torvalds dobre osobe, ali isto to za Jobsa,... hmmm, nikako.

Ako misliš objavu Teslinih patenata 2014. godine, ne vidim kako recimo patent na ulaz za punjenje vozila može biti usporediv sa patentom na na neki medikament, ali dobro, prihvaćam da sam ograničen.

Je, razlika je 20-ak godina,... vidimo se za 20 godina pa ćemo ponovno prokomentirati koliko je tko gnjusan.


Haha, sorry, ovo je razmišljanje kao iz nekih drugih vremena u našoj bivšoj državi kada je bilo koji pojedinac s inicijativom koji bi pokušao napraviti nešto više i van kalupa odmah bio "neprijatelj proletarijata" i "pohlepni eksploatator".

Prošla su vremena fundamentalnih otkrića (Tesla) koja može izvesti jedna osoba. Danas napred ostvaruju ogromni timovi (CERN npr.), a u industriji tvrtke kao Apple, Tesla, SpaceX... Da bi se takve stvari dogodile moraš ustrojiti velik sustav. To mora voditi jedna sposobna osoba s vizijom, kao što je u Appleu to bio Jobs. Elon Musk je radoholičar, čovjek koji nema jahtu i vilu, mjesecima je spavao doslovno kod prijatelja, a sada živi u onom svom malom kontejneru. Spavao je danima u tvornici u uredu dok nisu sredili probleme na proizvodnoj liniji. Bivša je među razlozima zašto ga je pustila navela i to da nije želio kupiti novu posteljinu jer je stara dovoljno dobra, a sav novac mu je trebao za Teslu koja je bila u minusu. To je slično kada Jobs nije htio sebi kupiti kaput u New Yorku jer je bio skup, a trebao mu je za samo jedan dan ili kada nije želio kupiti perilicu suđa jer nije tako strašno posuđe oprati ručno (što je često sam radio). Takvi ljudi su pozitivni luđaci i guraju civilizaciju naprijed jer sebe ulažu 100%. Kod nas je takav mini-Elon naš Mate Rimac i ako to nisu pozitivne osobe, onda zaslužujemo da trulimo u balkanskoj kaljuži.

S druge strane imamo Gatesa koji nije niti inženjer niti doktor, niti jednostavni DOS nije sam složio, nego ga je kupio za mizeriju i onda skupo preprodao. Zatim je izigrao ugovor i pokrao Apple, pa sve do danas kada je pokupovao obradivu zemlju po SAD-u i kada se bezobrazno obogatio na pandemiji šireći laži putem njegove, slobodno možemo reći, privatne organizacije WHO. I sada gura svoje tvornice hrane od insekata, a istovremeno putem WEF-a želi ukloniti farmere. Ima ogroman udio u Monsantou, a ako išta znaš o njima, onda si čuo koje su tek oni mega-zlo i koji im je cilj, što rade sa sjemenom. Neusporedivi su Gates i Musk.

Elon Musk je inženjer, ima viziju, volju, dječačku želju da napredujemo kao civilizacija, on još od PayPala nije trebao razmišljati o novcu, mogao je tada u penziju i uživati po svijetu. U mnogo toga je kao Jobs, samo u drugom području, zato mi se sviđa. Dvije najpoželjnije tvrtke za zapošljavanje u USA su Tesla i SpaceX. Teško da bi to bilo tako ako bi uvjeti rada kod njega bili tako strašni i izrabljivački.
06.11.2022 | 15:08
Ok, to je tvoje mišljenje o EM i poštujem ga. Ja sam svoje napisao još u prosincu 2018. u onoj Klobinoj temi o 1. i 2. zakonu robotike, pa da ne pišem ponovno bum ga ovdje quotao;

Bertone kaže:
Šteta, pogledaj film do kraja.

Mislim za sebe da živim sa dosta realnim pogledom na svijet, ali u meni još uvijek tinja nada da će humanizam pobijediti, ako ne prije onda kad dotaknemo dno samouništenja.

Sad ću malo odlutati od glavne teme posta, ali kad si ga već spomenuo... recimo po do sad pročitanom ti si fasciniran (možda nije baš dobar izraz, ali mi trenutno ne pada na pamet bolji/primjereniji) Elonom Muskom i njegovim naporima da učini svijet boljim mjestom.

Iako osobno smatram da Musk nije humanist kakvim se prikazuje dajem mu šansu da griješim i da nije kapitalist kakvim ga smatram

Ako pustimo na stranu poluproizvod od auta koji prodaje, meni je zanimljivije pratiti njegove ostale projekte (koje umotano radi kako bi ostvario svoj svemirski program). Lik je uspio uvaljati i prodati put do Marsa i natrag, uspio je uvjeriti svijet da se Falcon rakete razvija za orbitalna i međuplanetarna putovanja, a zapravo je razvija za rudarenje u svemiru. Ne znam da li pratiš cijene plemenitih metala, ali cijena Paladija (za to su krivi katalizatori u autima) je već par mjeseci veća od cijene zlata i platine, a resursi Zemlje nisu neograničeni i lik danas ulaže u električne aute (primarno razvoj novih oblika i kemije baterija) i svemirski program da bi sutra mogao biti gospodar resursa koji se smiju iskapati svugdje osim na Mjesecu. Ima tu i AI no doći ćemo do toga, uglavnom moje razmišljanje da li je Musk humanist ili ne iz sažetog prikaza njegovih kompanija:

SpaceX - razvoj višekratnih raketa za transport, razvoj samoodrživih baznih postaja
Tesla - treba od nečega danas živjeti, zabaviti javnost i skrenuti pažnju javnosti, a i dobar je teren za isprobati nove tehnologije
SolarCity - eksperiment za buduće samoodržive baze u svemiru (tu imamo i projekt iz 2001 iz SpaceX programa pod imenom Mars Oasis (buš to pogledao ako te zanima ili ako već nisi)
Gigafactory - eksperiment za opskrbu energijom budućih rudarskih kolonija
Hyperloop - eksperiment za transport ljudi i opreme između rudarskih kolonija u svemiru
OpenAI - hmm, tu mi je malo nejasan njegov stav i motiv jer sa jedne strane više nije u odboru OpenAI-a zbog sukoba interesa kao predsjednik Tesle i otvoreno govori o opasnostima AI-a, a sa druge je napravio niz "navodnih gluposti" zbog kojih je suspendiran sa čelnog čovjeka Tesle pa više nije u sukobu interesa sa OpenAI.
Neuralink - još jedan projekt pomoću čijih rezultata (ukoliko uspije) lakše kontrolirati putničko/teretni transport u SpaceX programu.

PS. Počeo sam previše pisati odjednom, pa povremeno misli odu na drugu temu/misao i moram popravljati post


... i nisam ga do danas promijenio, zapravo bih mogao sad i nadopuniti da će uskoro SpaceX imati skoro pa monopol na svemir (na čemu je EM humano radio godinama, pod humano mislim na ubijanje konkurencije).

Northrop Grumman friško prekinuo lansiranje Cygnus NG-18 (navodno će probati ponovno sutra), a kako sam već pisao to je njihova predzadnja velika teretna raketa koja bi išla do ISS-a (planiran je još NG-19 za 2023. godinu). Sad u obzir uzmi da se Rusi 2024. godine povlače sa ISS-a (to ne znači samo prekid misija Soyuz nego i otpajanje Ruskog dijela/modula ISS-a koji je bitan za korekciju i ispravke visine na kojoj orbitira ISS), SpaceX ostaje gotovo jedina tvrtka koja je u stanju ići u svemir (ok, čime točno raspolaže Kina ne znam jer to znaju samo Kinezi) i u tome se možda krije prijedlog EM da se sa Rusijom postigne sporazum o prekidu rata jer možda SpaceX ipak još ne raspolaže resursima da sam opslužuje sve potrebe slanja tereta u svemir, a Ruski svemirski program mu trenutno (a i u budućnosti nije konkurencija).

Ok, postoji još i Artemis, ali treba pričekati 14. studeni pa vidjeti hoće li Artemis I ipak uspjeti poletjeti (4. studenog su ga dovukli na lansirnu rampu i počeli sa pripremama), ako opet bude problema, nitko osim SpaceX-a (i još kratko vrijeme Rusa) nema dovoljno jake teretne rakete i svi novci će ići samo njima, odnosno EM-u.
07.11.2022 | 18:03
Bertone kaže:
Ja tebe ne razumijem, EM je po tebi pozitivan lik koji želi ljudima dati slobodu govora


Tako je!

To što sada ukida accounte ljudima koji ga sprdaju, to nema veze, to su samo neki mali seronje
08.11.2022 | 08:33
Kako dobra analiza....

www.theatlantic.com/newsletters/archive/...p-resentment/672030/
18.11.2022 | 08:38
Nego, vi bolji poznavatelji i štovatelji lika i djela: jel ovo istina?

threadreaderapp.com/thread/1593307541932474368.html
19.11.2022 | 01:01
Ne znam, nisam to nikada istraživao jer mi se čini besmisleno za osobu koja je toliko toga konkretnog odradila. Niti Jobs nije završio školu, pa je bio genije i radoholičar. Sve što je Musk do sada napravio više govori od ijedne diplome. Isto kao što naši saborski "uglednici" s lažnim ili namještenim diplomama znaju samo jesti prasce i krasti.
19.11.2022 | 08:36
I janjce. Prvi kolokvij je prasetina, a drugi - janjetina.
20.11.2022 | 20:26
dpasaric kaže:
Ne znam, nisam to nikada istraživao jer mi se čini besmisleno za osobu koja je toliko toga konkretnog odradila.


Nije poanta u njegovom formalnom stupnju obrazovanja, već u tome što okolo, ako je ovo sve istina, širi o tome neistine. Nije ni Tesla diplomirao u Grazu, ali nije onda okolo govorio da jest.
U međutku, ovo je, i opet ako je istina, zbilja, ne znam što reći, Hamlet u Mrđuši Donjoj? Sve skupa, da se razumijemo.

Fh-93mnUcAEbkq8.jpeg
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 9 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Matija klc, tino1, Anonimci (520)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO