Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


29.07.2024 | 23:14
svi znamo da politicari nemaju mnogo empatije, mada svi glume da misle na narod. ali kad neko pre nekoliko godina izjavi da je u vreme vijetnamskog rata, dok su njegovi vrsnjaci ginuli tamo u dzunglama, a on imao srecu da ne ide u rat nego kao studirao na nekom sumnjivom koledzu, i jebavao neke studentkinje i zaradio triper - dakle kad takva osoba javno izjavi da je to bio njegov licni vijetnam, sta reci o njegovoj empatiji za druga ljudska bica?

covek je uspeo da progura nekoliko svojih sudija u vrhovni sud, i sad ovo sto je izjavio da ce ovo biti poslednji izbori, ili da ako njega ne izaberu da ce lako otpoceti treci svetski rat (www.tanjug.rs/svet/politika/102271/tramp...edi-na-izborima/vest), mene podseca na jednog brkicu od pre 90+ god.
kad je tesnom vecinom uspeo da udje u rajhstag i postane kancelar, a onda posle smrti predsednika Hindenburga, sam je sebe proglasio i za kancelara i predsednika - tj. firera. nastavak znamo.
dalje, USA se nisu povukli iz afganistana Trampovom odlukom, takve stvari se ne desavaju preko noci, nego su rezultat dugotrajnog planiranja i dogovora. to je siguran sam vec dogovorila prethodna administracija, a on je pokupio lovorike kao mirotvorac jer se tad zatekao tu gde je bio. nije to nista novo, kad je bila iranska talacka kriza 1979-1980, administracija Dzimija Kartera je tajnom diplomatijom vec sve zvarsila, u medjuvremenu je na vlast dosao Regan i pokupio zasluge. nisu stvari tako jednostavne kako se obicno cini.

ja se izvinjavam uvazenom gradjanstvu tj pucanstvu - da budem politicki korektan na ovom forumu, na opsirnim postovima, i neka administratori slobodno obrisu ono sto misle da je visak.
30.07.2024 | 00:10
Ender kaže:

ovde u Beogradu je vec dogovoreno da zgrada bivseg generalstaba (znaci super-extra-lokacija) pripadne njegovom zetu, gde ce on praviti neki hotel.
ima li nekog komentara o njegovom postenju?


Za ovo boldano, vjerovatno nema, jer da ima već bi nam bilo servirano. Ako Srbija dopusti generalštab i litij, bolje da je nema. To bi bilo isto, kao da netko sruši memorijalan centar u Srebrenici i da neki Srpski tajkun, tamo nešto gradi.

Naranđasti kaže, da sam ja predsjednik bio ne bi bilo rata u Izraelu, jer ne bi bilo niti događanja koja su predhodili ratu 07.10.2023 !!!! Kako nešto tako može lupiti ? Jedino ako je on osobno to organizirao, pa bi mogao shvatiti da bi to spriječio.

www.index.hr/vijesti/clanak/trump-da-sam...-izrael/2586020.aspx

Druga gadost...Moji lijep kršćani

www.index.hr/vijesti/clanak/trump-krscan...krscani/2586039.aspx
30.07.2024 | 00:36
evo jos nesto, za one koji ne znaju ko je i sta je Tramp - pogledati od 40:09 pa nadalje nekoliko minuta:


inace ovaj covek - Vladimir Djukanovic je radio na wall street-u u JP-Morgan-Chase i ima zanimljive price, mozda nekom bude interesantno.
30.07.2024 | 05:40
dpasaric kaže:
da se meni čini kao najvjerojatniji scenario da je to organizirao "Excel lobi"


E sad sam skužio tvoju logiku. Tebi se tako nešto čini, pa onda dumaš neko vrijeme. Kada izdumaš neke nesuglasice u tome što ti se čini, rješavaš ih isto nečim što ti se čini. Kad ih riješiš imaš objašnjenje za sve i sve je tako jasno (tebi se čini). Samo čekam kad će ti se Gospa ukazati.
30.07.2024 | 09:54
evo jutros nesto citam:
"Ruski Wagner pretrpio najveći vojni poraz na tlu Afrike"
ajb.me/ehjcsz

pa se pitam sta tamo radi wagner grupa - jesu li to ruski mirotvorci ili humanitarci, ili mi se cini da pune necije excel tabele?

a onda jos i ovo:
"Nije isključena mogućnost nuklearne probe S. Koreje oko američkih izbora"
ajb.me/d5xjre

inace Trampov priijatelj, po njegovim recima. Inace Tramp je mirotvorac koji ga je ubedjivao da spusti loptu, ali ovaj i dalje roka neke rakete a evo sad ce i nuklearku opet.

da li je ovo dovoljno ili treba jos, pa da stavimo tacku na - putin, tramp - 'good guys', svi ostali koji pune excel tabele - 'bad guys'.
30.07.2024 | 10:00
30.07.2024 | 12:46
Što se tiče nuka iz S. Koreje, možda debeli planira kad pobjedi naranđasti, ispaliti njih par umjesto vatrometa
30.07.2024 | 13:22
to sam i ja pomislio
a svi Trampovi glasaci i simpatizeri ce odusevljeno aplaudirati.
30.07.2024 | 13:47
dpasaric kaže:
Postoji i razlika u koracima - on je, kada je postao predsjednik, bio dovoljno bogat da to izvede bez da se mora grebati kod svakoga za donacije, a svaka donacija nije ništa nego kupovanje usluge kasnije. Tako i započinje politička korupcija.


Jer su ga Rusi (čitaj Putin) izbavili od jednog u nizu bankrota. Možda želiš promijeniti ovaj post glede dugovanja usluga i korupcije...?
30.07.2024 | 15:00
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Postoji i razlika u koracima - on je, kada je postao predsjednik, bio dovoljno bogat da to izvede bez da se mora grebati kod svakoga za donacije, a svaka donacija nije ništa nego kupovanje usluge kasnije. Tako i započinje politička korupcija.


Jer su ga Rusi (čitaj Putin) izbavili od jednog u nizu bankrota. Možda želiš promijeniti ovaj post glede dugovanja usluga i korupcije...?


Evo ne znam za to, imaš li neki dobar izvor da više pročitam?
30.07.2024 | 15:08
i mene zanima, ali verujem u to.
jer je jos '90.-ih ili mozda cak ranije, koliko ja znam dva puta bankrotirao - ili je to samo bila njegova igra da ne plati porez i dugove.
s druge strane on je protiv ilegalnih imigranata, a u njegovim gradjevinskim firmama ih ima onoliko na onim najgore placenim poslovima.
dakle, takav covek treba da vodi drzavu koju je onoliko izigrao i nju i njene gradjane.
30.07.2024 | 16:24
Pa reddit upravo tome služi, deset sekundi googlanja po redditu i evo:

old.reddit.com/r/politics/comments/blxq2...tax_figures/ems9l4q/

> In summation: Trump was $4 billion in debt and the Russians bailed him out.

Ili ova mini biografija:

old.reddit.com/r/worldnews/comments/tcxr...invasion_of/i0gvjhd/

> By the 2000s he was radioactive. The wall street banks would not touch him. His casinos had failed. (How do you lose money on a Casino?) ... The Bayrock Group essentially tells Trump that they want to pay him to use his name to develop real estate., ... The company has tons of ties to the Kremlin.

> All the sudden, the Trump name is going up on buildings all around the world. Even when the real estate crisis happens, Trump starts building golf courses in 2008, and according to his own son, the money to do that came from Russia.

Ivanka Trump, intervju gdje kaže da joj je tata dužan 8 milijardi dolara:

30.07.2024 | 18:46
dpasaric kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Postoji i razlika u koracima - on je, kada je postao predsjednik, bio dovoljno bogat da to izvede bez da se mora grebati kod svakoga za donacije, a svaka donacija nije ništa nego kupovanje usluge kasnije. Tako i započinje politička korupcija.


Jer su ga Rusi (čitaj Putin) izbavili od jednog u nizu bankrota. Možda želiš promijeniti ovaj post glede dugovanja usluga i korupcije...?


Evo ne znam za to, imaš li neki dobar izvor da više pročitam?


Doslovce 2 sekunde duckduckgo:

foreignpolicy.com/2018/12/21/how-russian...ave-trumps-business/

www.salon.com/2017/07/14/donald-trumps-d...-more-than-30-years/

politicalwire.com/2018/12/21/how-russian...ved-trumps-business/

I bio je dokumentarac na HRT prije nekog vremena sa snimkama, intervjuima itd itd...
30.07.2024 | 21:14
Hvala, sve sam pročitao!

Nisam znao da je toliko surađivao s ruskom mafijom u svom hotelskom biznisu, ali svakako njima je imalo logike prati novac tim putem. Samo vidim da je to američka porezna brzo skužila i sve zaplijenila.

Ok, nisam ionako imao dobro mišljenje o njemu, ali i dalje vjerujem da je on bolji izbor od ove garniture koju imaju sada, ona je među najgorima ikada, jedino je Busha teško nadmašiti po zlu.
30.07.2024 | 21:15
ljudi nije valjda da verujete u sve ovo, to je zlonamerna propaganda onih vladara iz senke, s namerom da sruse ugled dobrog i postenog Trampa

al kad je kcerku zavrnuo za lovu, sta bi tek drugima uradio?
30.07.2024 | 21:25
Bez obzira na USA, predsjedničke izbore i slično, se*e mi se od takvih "meneđera" i "uspješnih poslovnih ljudi" koji mlate tuđim q*cem po koprivi, odnosno "investiraju" tuđim novcem, na kraju sve uspješno upropaste i onda jednostavno otvore novu firmu i zavrte još jednu rundu.
30.07.2024 | 21:53
Ender kaže:
…al kad je kcerku zavrnuo za lovu, sta bi tek drugima uradio?


Nije on zavrnuo kćer za lovu već ju je nježno naučio životnu lekciju kao što bi svaki brižan otac učinio.
31.07.2024 | 00:54
Ender kaže:
to sam i ja pomislio
a svi Trampovi glasaci i simpatizeri ce odusevljeno aplaudirati.


Sad si nas raskrinkao u Davorevim očima i može reći da smo podanici MSN propagande, jer je ta propaganda učinila da slično mislimo

Samo ne želi reći koja je to propaganda spojila njega i Juru i na to nikad nećemo dobiti odgovor, jer omerta, je omerta
31.07.2024 | 09:57
Harris izbrisala vodstvo Trumpa u anketama
ajb.me/6cd65x

i sta cemo sad - sto bi rekla Konstrakta?
izgleda tamo narod video da se Trampu predizborna kampanja svodi na vredjanje, pljuvanje i lazi prema svima koji ne misle kao on.
mozda ni Kamala nije bolja, ali bar nema toliko afera kao on.
31.07.2024 | 13:14
smayoo kaže:
Bez obzira na USA, predsjedničke izbore i slično, se*e mi se od takvih "meneđera" i "uspješnih poslovnih ljudi" koji mlate tuđim q*cem po koprivi, odnosno "investiraju" tuđim novcem, na kraju sve uspješno upropaste i onda jednostavno otvore novu firmu i zavrte još jednu rundu.


+1
01.08.2024 | 00:14
Vidjeli ste snimku gdje Kamala na pitanje novinarke kako će zaustaviti inflaciju odgovara kao da ima IQ 85?

Dakle to je nešto strašno, na razini je Ševe iz Malnarove Noćne more, samo kada bi ga netko poslao na stručnu edukaciju i naučio ga par fraza i buzzworda. U biti nije fer prema Ševi, on možda nije bio elokventan, ali je barem govorio iskreno i istinu.

Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...

x.com/elonmusk/status/1818296731655721420

A izgleda da je postojala i TV komedija s takvim izmišljenim karakterom, a sada je to, nažalost, stvarnost:

x.com/HumbIeSatBoy/status/1818305616403693606

Biden je barem u mladosti bio suvisao i mogao je samostalno razmišljati, a Kamala (koja je BTW rekla da je Sjeverna Koreja američki saveznik) jednostavno je poslušna tupasta lutka koja će i dalje u potpunosti provoditi volju korporativnih lobija u sjeni, to nema veze s demokracijom, autoritetom predsjednika/ice i ikakvim plementim namjerama. Takva marioneta je, naravno, najpoželjnija jer nema intelektualni kapacitet da osporava ikakve naredbe.

I koji je zaključak? Loša strana cijele te sramotne predstave je potpuni gubitak povjerenja u ikakav sustav, autoritete, hijerahiju upravljanja, profesionalnost institucija, agencija i državne uprave... jer ako netko takav vodi "najmoćniju državu svijeta", onda što očekivati od bilo koga?
01.08.2024 | 00:34
ovo ti je stvarno veoma jak argument da je ona gora od Trampa
samo sto ce ona i moci da nauci jer ima ekipu iza sebe i slusa, dok Tramp nece moci da nauci nista (ako je ikad ista i ucio i znao osim da mulja, kupi jeftino i proda skupo), jer je mator i tvrdoglav i misli da sve zna, i da mu niko ne treba.
jednom su ga u toku mandata mislim, pitali za njegovo misljenje o ‘cyber wars’. covek je rekao bukvalno ovako nesto:
“jes, jes… ja znam puno o sajberu… sajber je jako mocan…”.
01.08.2024 | 06:20
Koji je to ono Trumpov prijedlog? Uvesti carinu na sve što dolazi u Ameriku? Od silnog sranja po spolu i boji kože Kamale nisam mogao naći ništa što bi ličilo na neki plan? Samo da ne natjera Amerikance da piju Varikinu.
Mislim stvarno, sad ona treba na Geoekonomska pitanja iz rukava odgovoriti, a to što je narančasti totalno malouman?
01.08.2024 | 08:14
> Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...

Pa nisam siguran pošto recimo ja nemam pojma kako bi na to odgovorio. Srž njihovog problema je što od Reagana raste dug države jer se stalno smanjuju porezi za bogate a srednja klasa nije u stanju nadoknaditi tu razliku i sad kad bi Harris spomenula povećanje poreza to bi bilo samoubojstvo jer bi se Trump bavio tom rečenicom do kraja kampanje i spominjao kako Demokrati planiraju povećati porez i najsiromašnijima.

Billa Clintona svi pamte po Monici Lewinsky a zaboravljaju da je za njegovo vrijeme Amerika imala budžetski suficit i postojala je projekcija da će Amerika otplatiti sav svoj dug unutar desetak godina. Onda je došao Bush i sve je otišlo kvragu: clintonwhitehouse4.archives.gov/textonly...t_3_113400_2000.html

Anyway, Davore da tebe pitaju kako bi riješio inflaciju u Hrvatskoj što bi rekao? Može li jedna mala demonstracija ovog što si rekao - Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...?
01.08.2024 | 09:07
evo na sta se svodi Trampova kampanja:

Trump u užarenom govoru postavio pitanje je li Harris ‘Indijka ili crnkinja’
ajb.me/uggb8o
01.08.2024 | 09:16
Anyway, Davore da tebe pitaju kako bi riješio inflaciju u Hrvatskoj što bi rekao? Može li jedna mala demonstracija ovog što si rekao - Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...?


A još ti je to i struka.
01.08.2024 | 09:17
IgorD kaže:
Anyway, Davore da tebe pitaju kako bi riješio inflaciju u Hrvatskoj što bi rekao? Može li jedna mala demonstracija ovog što si rekao - Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...?


Naravno, samo ću odgovoriti na njeno pitanje o Americi, nemojmo sada Hrvatsku petljati u sve to jer mi i nismo suverena zemlja, znači bilo koja stvarno bitna odluka nije nešto što mi donosimo demokratski, samostalno i bez da dobijemo šibom po prstima ako se to gazdama ne sviđa. Uostalom, još smo mi super (jer smo mali i nebitni), ali nije mnogo bolje niti u Njemačkoj.

Možda sam kao dipl. oec u maloj prednosti po ekonomskim pitanjima, ali rekao bih čak i da ne - jer ovo je zaista "basic stuff", spada u neke osnove osnova, ono baš kao tema za našeg dragog pokojnog Ševu.

Da sam Kamala i da sam iskrena, dobrih namjera i poštena, ja bih odgovorila ovako:

"Da, istina, inflacija je izrazito visoka jer smo tiskali novac bez mjere i neusklađeno sa stvarnim gospodarskim rastom naše ekonomije. Nažalost, dosadašnja vlast taj novac nije koristila za dobrobit vlastitih građana, već za financiranje stranih ratova. Mora biti jasno da je to činjeno iz dva važna razloga: da i dalje osiguramo našu poziciju svjetske velesile, održimo američku hegemoniju i ojačamo poziciju dolara kao globalne valute, ali i da zadovoljimo lobi vojnih korporacija koje su dovele naše političare na vlast i u kojima svi mi u politici imamo udjele, ako ne direktno, onda putem obitelji i rodbine. Svaki takav otisnuti dolar za rat negdje u svijetu na kraju završi u našim džepovima i kada tome stanemo na kraj, stat će i inflacija. Ovo što sam rekla je neugodna istina i vjerojatno će me radi toga pokušati ubiti, ali dragi moji sugrađani, stvari tako stoje. Sada tome moramo stati na kraj i konačno se pobrinuti za dobrobit naše nacije doma, na našem pragu, kako se kaže "prvo počistiti svoje dvorište". Bit će mi zadovoljstvo raditi u vašem interesu ako dobijem vaš glas!"
01.08.2024 | 09:21
Ender kaže:
evo na sta se svodi Trampova kampanja:

Trump u užarenom govoru postavio pitanje je li Harris ‘Indijka ili crnkinja’


Nisi pratio, pa pitanje mu je odlično - jer se radi o političkom oportunizmu i manjku osobnog integriteta.

Mediji su prije bili puni naslova kako je ona prva Indijanka u visokoj politici (znači misli se na American natives), a onda kasnije su njeni PR savjetnici to okrenuli u to da je zapravo samo crnkinja - kako bi se dodvorila ogromnom dijelu tamnopute američke populacije. Nije li to jadno i dvolično?
01.08.2024 | 09:57
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
Anyway, Davore da tebe pitaju kako bi riješio inflaciju u Hrvatskoj što bi rekao? Može li jedna mala demonstracija ovog što si rekao - Vjerujem da bi stvatko s ovog foruma bio suvisliji...?


Naravno, samo ću odgovoriti na njeno pitanje o Americi, nemojmo sada Hrvatsku petljati u sve to jer mi i nismo suverena zemlja, znači bilo koja stvarno bitna odluka nije nešto što mi donosimo demokratski, samostalno i bez da dobijemo šibom po prstima ako se to gazdama ne sviđa.


A ja sam isto naivac, do sada nikad nisi odgovorio na postavljeno pitanje, ne znam zašto se uopće trudim.

dpasaric kaže:
Da sam Kamala i da sam iskrena, dobrih namjera i poštena, ja bih odgovorila ovako:

"Da, istina, inflacija je izrazito visoka jer smo tiskali novac bez mjere i neusklađeno sa stvarnim gospodarskim rastom naše ekonomije. Nažalost, dosadašnja vlast taj novac nije koristila za dobrobit vlastitih građana, već za financiranje stranih ratova.


Još malo praznih riječi i propagande. Usput, zadnjih nekoliko godina uz Bidena amerika ima rast GDPa oko 8%, EU je na 3,5% itd. Njemačka se vrti oko nule. Nijemci izgleda financiraju ratove po svijetu.

www.reddit.com/media?url=https%3A%2F%2Fi...%2Fscsimq4qamfd1.png

Trump added twice as much to the national debt as Biden: Analysis

I što kažeš, Trump bi bio najbolji...

www.statista.com/statistics/1366899/perc...l-debt-president-us/

www.reddit.com/r/dataisbeautiful/comment...y_president_vs_time/

Znači, sirove brojke kažu da je Trump napravio više nego duplo veći dug od Bidena što je u skladu se Reaganom i oba Busha. Mislim da to nije slučajnost, Republikanci stvaraju dug a ne tvoje parole o ratovima i tiskanju novaca.
01.08.2024 | 14:07
IgorD kaže:
Još malo praznih riječi i propagande. Usput, zadnjih nekoliko godina uz Bidena amerika ima rast GDPa oko 8%, EU je na 3,5% itd. Njemačka se vrti oko nule. Nijemci izgleda financiraju ratove po svijetu.


Čekaj, čitam li ja to dobro - ti zapravo nisi pobio NIŠTA što sam napisao? Samo si proglasio to "propagandom" i skrenuo temu!

Strah te toga što je baš sve što sam napisao gola neugodna istina? Nema problema, sve to se na kraju ipak proguta, istina, bude gorko, ali ne može se pobjeći od istine. Tebi će samo trebati malo duže.

Naravno da niti Trump nije puno bolji niti imun na takva lobiranja i korupciju, ali je ipak klasu pošteniji od ove mafije i barem je autentičan kao osoba, nije otvoreno nečija lutka. Njegova velika slabost su prijetvorni savjetnici koji ga često uvjere u nešto krivo, pa mu treba dugo dok shvati da stvari nisu kakve su mu bile predstavljene.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 15 minuta
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.
  • Air: Na osnovu ovoga dolazimo da je vrijednost ovog foruma u ljudima koji su svakodnevno aktivni na forumu, a to je uz pomoći ovih političkih tema.
  • Air: Druga vrijednost je već navedena, a to je što je forum sa takvim temama bio aktivan, i ljudi su tada bili prisutni pa su češće otvarali tehničke teme i više pomagali. Danas, a pogotovo u skoroj budućnosti više neće biti potreba za ovakvim tehničkim forumima jer će ljudi pomoću AI-a brže i učinkovitije naći rješenja svog problema.
  • Air: Nije poanta tih tema da netko “ispadne” upravu, niti da se netko uvjeri u neku od teorija koje smo ovdje secirali. Poanta je da su mnogi članovi na osnovu smayoo-ovog angažmana korigirali svoje izražavanje i prepucavanje. Ja sam prvi među njima.
  • Air: Prva vrijednost naših politički tema je: kažu “željezo se kuje dok je vruće” po tom principu ja vidim velike promjene na mnogim članovima koji su aktivni u tim temama. Neće se netko naučiti komunicirati i promišljati o svojoj dosadašnjoj negativnoj komunikaciji kada nema “vatre” i aktivnog korektiva (u našem slučaju smayoo-ta).
  • Air: dok sam došao doma teme je već zaključana pa ću ovdje dodati… tino1 je većinu toga lijepo napisao. Dodati ću da mislim da ove “političke” teme nisu bile uzalud.
  • Bertone: Smanji veličinu slika i trebalo bi proći ili sačekaj da se javi Riba ili Davor, oni znaju kak je podešen forum i što prolazi, a što ne.
  • Yonkis: Htio sam odgovoriti na temu izgubljenih slušalica sa screenshotovima iz mobitela pa je bilo nekih 5-6 slika i nije prolazilo.
  • Bertone: Na poslu koristimo phpBB i u admin postavkama je postavljeno da je max veličina slike 2560 × 1440 pix ili 3 Mb i ako korisnik pokuša napraviti upload veće slike dobije takvu obavjest o grešci,... isto je tak orecimo i sa slikom avatara, propisali smo maksimum od 512x512 pix i ako je veća nema uploada. Gdje ti dobivaš grašku?
  • Riba: Yonkis, kada i gdje ti se to pojavi?
  • Bertone: *Ne znam...
  • Bertone: Ne znak kako je posloženo tamo kamo si htio napraviti upload slike, ali mi smo si na poslu (na internom forumu) postavili limit na veličinu slike od 2k.
  • Bertone: Ne previše nego je nešto preveliko.
  • Yonkis: Jabučari, što ovo znači? Da imam puno slika u odgovoru na neki komentar? [link]
  • dpasaric: :D
  • Bertone: Čovjek Vam je na realnom primjeru objasnio Starcraft pravila i sad opet ne valja :D
  • dpasaric: Tako je! :)
  • Gjuroo: Ni Putin to ne bi bolje riješio.
  • dpasaric: Nema više politike u ovoj butigi! :)
  • smayoo: piši u forum
  • user: Ako zna netko kako dobiti njihovu zadnju poznatu lokaciju to bi bilo korisno
  • user: pretražio sam sve itd.
  • user: Već sam "play sound" aktivirao, ništa
  • user: nestale mi Airpods 4, what do? Piše "No location found" u FindMy.
  • user: ljudi,
  • CoffeePod: Cijeli 26 relase je bio sramotan za Apple i morali su “double down” i back to the lab da sve tweakaju kako su trebali

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO