Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


15.09.2022 | 10:46
drlovric kaže:
Zato je Oluja velicanstvena. Morala je uspjeti, i to uspjeti iz prvog i jedinog pokusaja...

Fino si mi ovo sažeo. Nisam imao pojma o tome. Hvala frende!
15.09.2022 | 11:37
Daddo kaže:
Priča o općoj mobilizaciji u Rusiji je po meni totalno nerealan scenarij, jer Rusija je:


Pa i nije bas Ti eto prvi zagovaras da bi Ukrajinci raketama 300km trebali napadati ciljeve na teritoriju Rusije. Sreca pa su Ukrajinci namazani pa to ne rade tako transparentno.

To vec nije u domenu "specijalne vojne operacije" vec ispada da je majcica Rusija napadnuta od strane ukrajinskih nacista i NATO pakta Ako to nije razlog za mobiliziranje vojske, onda ne znam sto jest...

I nadam se da razumijes da bilo kakav napad na samu Rusiju, AUTOMATSKi legalizira i olaksava uporabu nuklearnog oruzja.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2022 | 11:51
Može neki citat gdje ja to zagovaram?

Činjenica je da tehniku imaju, a da rakete "samo" moraju kupiti. Dakle - mogu dosegnuti 50 km na teritorij Rusije već sad, sa tim ultraskupim jedan HIMARS - jedna raketa to se povećava na 250.

Opća mobilizacija Rusije znači pješaštvo koje moraš negdje nekako (ne kroz Bjelorusiju, jer to automatski je okidač svim susjednim zemljama za aktiviranje svoje vojske) ugurati na front, a to znači dovesti u tih 200 km gdje su u dosegu HIMARS-a (ili ih pustit da dođu u onih 80 "običnih" pa zasipaš sa 6 ne sa 1).
15.09.2022 | 12:14
Amerika im isporucuje oruzjem POD UVJETOM da ne gadjaju ciljeve na ruskom tlu. Vjerojatno znaju bolje od mene i od tebe zasto to pravilo postoji
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2022 | 12:30
Naravno. Ali opću mobilizaciju si spomenuo ti. Onog trenutka kad Rusija obavi opću mobilizaciju ulazi u specijalniju operaciju s Ukrajinom. A u tom slučaju UVJETI više nisu isti.
15.09.2022 | 19:22
Prvo da demantiram sam sebe i vijesti koje su rekle da je Kazahstan napustio CSTO. Pojavio se demanti toga, ali je Kazahstan (nakon one objave Kine, tko bi rekao?) jasno dao do znanja da on neće sudjelovati ni u kakvim sukobima u središnjoj Aziji između trećih strana (tj. stati na stranu Armenije u njenom sukobu s Azerbajdžanom).
Toliko o tome. Ono što je meni nevjerojatno je količina svega što je Ukrajina zarobila u Izijumu i malo šire u Harkivskoj oblasti. I opet, nije nimalo slučajno da su udarili kad su udarili, jer su zarobili taj vlak naoružanja i tehniku koju su Rusi ostavili kad su počeli bježati.
Pojavljuju se analize koje kažu da je u ovom skladištu bilo između jedne trećine i jedne petine SVEG DOSAD upotrebljenog streljiva od strane Rusa u Ukrajini. Ovo zarobljavanje ima iznimno dalekosežne posljedice. Oprema koja je zarobljena je dovoljna za kompletno opremanje sigurno jedne divizije, a vjerojatno i veće vojne postrojbe. No, količina streljiva koja je sad u ukrajinskim rukama je dovoljna za oslobađanje Ukrajine! Početkom ljeta je Ukrajina ostala bez topničkog streljiva i onda su Rusi počeli svoje polagano napredovanje na zapad u Donbasu, što je prevladano prelaskom na NATO standard, ali tu Ukrajina neprestano ovisi o dobroj volji donatora. Kakav je to težak odnos najbolje pokazuju primjeri Francuske i Njemačke koje nešto doniraju, ali je to uvijek vid neke vezane štednje uz neprestano neizvjesnu budućnost (mislim da tu ima puno geopolitike s njemačke strane kojoj NE ODGOVARA jaka i slobodna Ukrajina u EU, IMHO). To je sad prošlost. Ukrajina ima dovoljno opreme i naoružanja da ne ovisi više ni o kome.
To je posve novi moment koji mijenja stratešku sliku ruske agresije.

EDIT: situacija u Hersonu

FcplpkjXwAEX25p.jpeg
16.09.2022 | 07:12
Dolaze vijesti iz eksplozija u Belgorodu, a i dijelovi grada ili cijeli grad su ostali bez struje. No, ono kaj je najbolje, je to da su to posljedice, po svemu sudeći, neispravnih ruskih raketa koje su otkazale prilikom lansiranja. Ruski kanali na telegramu javno obeshrabruju građane od objave videa, a tu ćete vidjeti i zašto.

twitter.com/IntelDoge/status/15705365498...y8c7c7Z3iXBwNwfITvcg

Naime, vidi se da je raketa nakon lansiranja odmah počela padati prema zemlji i pogodila Belgorod. To sve dokazuje one izvještaje o rokovima trajanja koji su odavna istekli i pogonskim punjenjima koja nisu više za korištenje. Na nesreću lokalnog stanovništva, baza je s druge strane grada i da bi rakete došle do Ukrajine moraju preletjeti Belgorod. Karma is a bitch...
16.09.2022 | 07:49
Čuj, karma... Pa nisu sad građani Belgoroda automatski svi krvnički agresori i koljači pa da kažeš "tako im i treba" što im je pala ruska raketa na grad.
16.09.2022 | 10:28
FcwyHvKXEAA0y0r.jpeg
16.09.2022 | 12:53
smayoo kaže:
Čuj, karma... Pa nisu sad građani Belgoroda automatski svi krvnički agresori i koljači pa da kažeš "tako im i treba" što im je pala ruska raketa na grad.


Ok, istina, ovo je dobilo krivi prizvuk. Mislio sam reći da je (ajmo koristiti engleski način izražavanja) baš krajnje nezgodno da im vlastita država baca rakete na glavu, tj. one koje su namijenjene ubijanju i rušenju po Ukrajini nisu do tamo ni došle, nego roknule vlastiti teritorij.

Nego, čitam ova njemačka izmotavanja koja svakim danom zvuče sve nevjerojatnije. Da se razumijemo, ne mislim da bi bilo koga trebalo tjerati da pomogne bilo kome, ako to ne želi, ali mi je licemjerno reći da se tenkove neće isporučiti, jer bi školovanje posada predugo trajalo (a to je njemačko objašnjenje zašto neće poslati Leoparde u Ukrajinu). Ok, recite nemamo ih dovoljno, ne želimo ih dati, ali govoriti ovakve gluposti. Agresija na Ukrajinu je počela 24.02. Otad je prošlo sedam mjeseci. Dosad su mogli ustrojiti nove tenkovske brigade ne bilo kojem tipu tenka na svijetu. Već izučeni tenkisti trebaju cca 3 tjedna da se prilagode novom tipu tenka...
Iz toga ja zaključujem da Njemačkoj nije u INTERESU da se Ukrajina obrani, oslobodi i bude jednog dana punopravna članica EU, samo to ne žele javno reći. Kad malo dublje o tome krenem promišljati, dolazim do zaključka da se Njemačka BOJI Ukrajine. Ne u vojnom smislu da bih Ukrajina krenula osvajati, nego u tržišnom. Za početak, u Ukrajini ima 44 milijuna stanovnika i cijene rada su bitno niže od onih u Njemačkoj. Ukrajina NE zazire od proizvodnje i, ovaj rat to pokazuje i dokazuje, izuzetno je prilagodljiva i žilava. Dakle, uopće nije nezamisliv scenarij po kojem se dio proizvodnje robe široke potrošnje koji sad dolazi iz Kine seli u Ukrajinu na teritorij ZAJEDNIČKE carinske Unije. Osim toga, industrijska proizvodna Ukrajine je vrlo značajna (oni nisu ubili metalurgiju i sve ostalo kao mi), a vidimo da im je IT sektor isto vrlo jak. Povrh toga, proizvode hranu i imaju struje u suvišku, a o ogromnim zalihama plina smo već pričali. Dakle, s Ukrajinom postoji neki potencijal da EU postane po pitanju energenata, ali proizvodnje hrane i ostalog zaokružena cjelina koja bi mogla u ključnim stavkama biti i samodostatna. U nekim od ovih područja bi Njemačka dobila značajnu konkurenciju. Je li to razlog zašto Njemačka pomaže Ukrajini po principu da joj zapravo ne pomogne? Ili se sve svodi na to da joj je vodstvo defacto na platnom spisku Kremlja?
16.09.2022 | 13:30
Ameri to zovu prijateljska vatra.
16.09.2022 | 13:48
Djuro genijalac kaže:
Je li to razlog zašto Njemačka pomaže Ukrajini po principu da joj zapravo ne pomogne? Ili se sve svodi na to da joj je vodstvo defacto na platnom spisku Kremlja?


Ne bih rekao da itko (relevantan) u Njemačkoj tako rasuđuje. U najmanju ruku, Ukrajina je isto tako veliko i nezasićeno tržište za sve što Njemačka može ponuditi, također i izvor radne snage, a sve ovo što si nabrojao da Ukrajina ima - zapravo nije konkurencija Njemačkoj industriji, nego - dobavljači.

Ako išta, onda više demografski netko može zazirati od ulaska Ukrajine u EU, jer bi to vjerojatno bila značajna prevaga na stranu istočnog dijela EU (Poljska, Slovačka, Mađarska, Rumunjska, Bugarska) u nekim tipičnim političkim prijeporima. Ali mislim da je razlog za takvo ponašanje najviše oprez da se ne dovedu u situaciju da ih netko krene razvlačiti po blatu za neki "proxy nacizam". Njemačka se i dalje bori s tom stigmom, u nekom globalnom društvenom kontekstu (koliko god se meni to čini apsurdnim).
16.09.2022 | 14:55
Djuro genijalac kaže:
smayoo kaže:
Čuj, karma... Pa nisu sad građani Belgoroda automatski svi krvnički agresori i koljači pa da kažeš "tako im i treba" što im je pala ruska raketa na grad.


Ok, istina, ovo je dobilo krivi prizvuk. Mislio sam reći da je (ajmo koristiti engleski način izražavanja) baš krajnje nezgodno da im vlastita država baca rakete na glavu, tj. one koje su namijenjene ubijanju i rušenju po Ukrajini nisu do tamo ni došle, nego roknule vlastiti teritorij.

Nego, čitam ova njemačka izmotavanja koja svakim danom zvuče sve nevjerojatnije. Da se razumijemo, ne mislim da bi bilo koga trebalo tjerati da pomogne bilo kome, ako to ne želi, ali mi je licemjerno reći da se tenkove neće isporučiti, jer bi školovanje posada predugo trajalo (a to je njemačko objašnjenje zašto neće poslati Leoparde u Ukrajinu). Ok, recite nemamo ih dovoljno, ne želimo ih dati, ali govoriti ovakve gluposti. Agresija na Ukrajinu je počela 24.02. Otad je prošlo sedam mjeseci. Dosad su mogli ustrojiti nove tenkovske brigade ne bilo kojem tipu tenka na svijetu. Već izučeni tenkisti trebaju cca 3 tjedna da se prilagode novom tipu tenka...
Iz toga ja zaključujem da Njemačkoj nije u INTERESU da se Ukrajina obrani, oslobodi i bude jednog dana punopravna članica EU, samo to ne žele javno reći. Kad malo dublje o tome krenem promišljati, dolazim do zaključka da se Njemačka BOJI Ukrajine. Ne u vojnom smislu da bih Ukrajina krenula osvajati, nego u tržišnom. Za početak, u Ukrajini ima 44 milijuna stanovnika i cijene rada su bitno niže od onih u Njemačkoj. Ukrajina NE zazire od proizvodnje i, ovaj rat to pokazuje i dokazuje, izuzetno je prilagodljiva i žilava. Dakle, uopće nije nezamisliv scenarij po kojem se dio proizvodnje robe široke potrošnje koji sad dolazi iz Kine seli u Ukrajinu na teritorij ZAJEDNIČKE carinske Unije. Osim toga, industrijska proizvodna Ukrajine je vrlo značajna (oni nisu ubili metalurgiju i sve ostalo kao mi), a vidimo da im je IT sektor isto vrlo jak. Povrh toga, proizvode hranu i imaju struje u suvišku, a o ogromnim zalihama plina smo već pričali. Dakle, s Ukrajinom postoji neki potencijal da EU postane po pitanju energenata, ali proizvodnje hrane i ostalog zaokružena cjelina koja bi mogla u ključnim stavkama biti i samodostatna. U nekim od ovih područja bi Njemačka dobila značajnu konkurenciju. Je li to razlog zašto Njemačka pomaže Ukrajini po principu da joj zapravo ne pomogne? Ili se sve svodi na to da joj je vodstvo defacto na platnom spisku Kremlja?



Ukrajinci od Švapčad traži da im daju Leoparda II. Tko iole zna nešto o simbolici potvrdit će da ne bi bilo ni primjereno a ni uredu da prvi strani tenk koji se provoza Ukrajinom bude Švapski. Meni ide isto pravo na živce to oklijevanje, ali oni rade sve u dogovoru sa saveznicima. Ni JEDNA druga država nije poslala tenkove u Ukrajinu. Ali to je sad pred vratima i desit će se. A ovo da se Švapčad boje Ukrajinaca, niđe veze. Oni bi najviše voljeli da to sutra prestane. Da Ukrajina bude NATO I EU i da pokažemo jednu jaku granicu između ovog i onog svijeta kojeg su sada u Samarkandu dogovarali.
A to što se Ekonomske konkurentnosti tiče, niko pa ni Kinezi nisu uspjeli Švabama utjerati strah u kosti. Njima je samo bitno da je tržište tu i po običaju izvozit će na to tržište isto kao Kinezi.
16.09.2022 | 16:04
Nijemci su desetljecima sputavani po pitanju vojske. Branjeno im je sve i svasta, a sad se svi prave mutavi. Oni mozda imaju najgori omjer na svijetu u kontekstu politicko-ekonomska sila vs vojna sila. Jednostavno receno, suvise jaka drzava sa smijesnom armijom.

Moj prijatelj, raketni inizinjer, dobio otkaz u DE jer je jedan dan dosao Amerikanac i doslovce rekao "Sta radite vi? Gasi masine, ajde kuci". Slucajno eto iskazala Francuska zelju da kupi kompaniju pa je razvoj preseljen sada tamo... Covjek zivi danas u Francuskoj, radi isti posao. Njemackoj tvrtki zabranjen projekt.

Ta raketa ce biti predstavljena mozda tamo naredne godine kao francuski proizvod i jako je konkurentna danasnjim potrebama. Dosta slici nekim popularnim raketama sa ukrajinskih bojista

Njemacka koliko sam upratio tek sada najavljuje kardinalna ulaganja u vojsku, kupovinu opreme i oruzja, velike nabavke, podizanje borbene gotovosti. Dok to oni naprave postace drzava staraca, a u vojsci ce im biti Turci i Balkanci Preko vojske najlakse do EU papira

Meni uopce nije cudno da oni necega nemaju bas previse ili da jednostavno ne mogu ustupiti jer nemaju dovoljno niti za sebe.
16.09.2022 | 17:24
tino1 kaže:
Ni JEDNA druga država nije poslala tenkove u Ukrajinu..


Tino, ovo nije istina. Tenkove su poslali redom: Poljaci, Česi, Slovaci, Slovenci, mislim i baltičke zemlje. Jasno, slali su sovjetsku tehniku koju su imali, uglavnom T-72. Sve skupa je poslano preko 50 tenkova i to debelo, mislim da je bliže 100, nego 50.

EDIT: Samo Poljska je donirala 240 tenkova Ukrajini! Provjerio sad. Dakle, Leopard neće nikako biti prvi strani tenk u Ukrajini, možda 351.
16.09.2022 | 18:52
Djuro genijalac kaže:
tino1 kaže:
Ni JEDNA druga država nije poslala tenkove u Ukrajinu..


Tino, ovo nije istina. Tenkove su poslali redom: Poljaci, Česi, Slovaci, Slovenci, mislim i baltičke zemlje. Jasno, slali su sovjetsku tehniku koju su imali, uglavnom T-72. Sve skupa je poslano preko 50 tenkova i to debelo, mislim da je bliže 100, nego 50.

EDIT: Samo Poljska je donirala 240 tenkova Ukrajini! Provjerio sad. Dakle, Leopard neće nikako biti prvi strani tenk u Ukrajini, možda 351.


Ok, u pravu si. Nisam mislio na kružnu razmjenu. Ni jedan NATO proizvidnje tenk još nije u Ukrajini.
16.09.2022 | 20:03
Cak su i sicusni Makedonci poklonili svoje T-72

Poljaci su dali skoro sve istocne tenkove jer je dogovoren deal da kupe Abramse po povoljnijoj cijeni, u sklopu programa modernizacije svoje vojske.
16.09.2022 | 22:48
Došli smo skoro do stote stranice teme...što kažu jabučnjak lumeni, ovo je rat !!!

1 Za teritorij
2 Za resurse
3 Za denacifikaciju
4 Za davanje negativne karme nekim jabučarima
16.09.2022 | 23:09
Evo, nova UK premijerka, Liz Truss, inače Schwabova WEF-ovka, na TV prijeti da je spremna pritisnuti "crveno dugme" za nuklearni rat.

17.09.2022 | 08:16
dpasaric kaže:
Evo, nova UK premijerka, Liz Truss, inače Schwabova WEF-ovka, na TV prijeti da je spremna pritisnuti "crveno dugme" za nuklearni rat.



Davor Filipović, ministar gospodarstva iz HDZ-a na TV tvrdi da nije znao da se krade u INA-i. NITKO u HDZ-u nije znao da se krade. I to tvrde na telkama, gdje god stignu. Ergo, mora da je istina, ne?

PS. Da se ovaj lik obrije, ošiša i opere i da ne vrišti u kameru, bio bi puno uvjerljiviji, IMHO, a i gledljiviji. Ove njegove polupsihodolične objave ne mogu gledati gdje se unosi u kameru i afektira, BTW
17.09.2022 | 08:27
I evo ga, Buča II, bojim se. Strah me i pomisliti kaj je u Marijupolju...

twitter.com/liz_cookman/status/1570785678858006531
17.09.2022 | 08:36
Djuro genijalac kaže:
PS. Da se ovaj lik obrije, ošiša i opere i da ne vrišti u kameru, bio bi puno uvjerljiviji, IMHO, a i gledljiviji. Ove njegove polupsihodolične objave ne mogu gledati gdje se unosi u kameru i afektira, BTW


Jebiga, to su osnove YouTube marketinga, bez toga nista od "reacha"
17.09.2022 | 08:53
Djuro genijalac kaže:
Da se ovaj lik obrije, ošiša i opere i da ne vrišti u kameru, bio bi puno uvjerljiviji, IMHO, a i gledljiviji. Ove njegove polupsihodolične objave ne mogu gledati gdje se unosi u kameru i afektira, BTW


Slažem se za afektaciju. Ali ovo ostalo je čista predrasuda i društveni stereotip. Ima dugu kosu i bradu pa to automatski znači da je prljavi beskućnik?
17.09.2022 | 09:20
Djuro genijalac kaže:
Davor Filipović, ministar gospodarstva iz HDZ-a na TV tvrdi da nije znao da se krade u INA-i. NITKO u HDZ-u nije znao da se krade. I to tvrde na telkama, gdje god stignu. Ergo, mora da je istina, ne?

PS. Da se ovaj lik obrije, ošiša i opere i da ne vrišti u kameru, bio bi puno uvjerljiviji, IMHO, a i gledljiviji. Ove njegove polupsihodolične objave ne mogu gledati gdje se unosi u kameru i afektira, BTW


Meni su takve izjave o pritiskanju nuklearnog dugmeta na TV od jedne premijerke UK dno dna na razne načine i sasvim sigurno nešto potpuno neprimjereno. Baš me zanima kako bi se to komentiralo da je to rekao Putin.

A Russel Brand je nekadašnji komičar, stand up nastupi i slično, normalno da afektira i komentira situaciju na svoj način, pa i Šprajc se zeza i šali kada su i jako ozbiljne teme u pitanju. No, ako stavimo njegov izgled i nastup na stranu, njegova opažanja su dobra, a sinteze britke i lucidne. Zato ga volim gledati, a boli me brige za stil.
17.09.2022 | 09:38
I Putin je prijetio i još prijeti dugmetom. Još gore, stavio je nuklearne snage u pripravnost. Gdje i u čemu je razlika?
17.09.2022 | 11:47
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Da se ovaj lik obrije, ošiša i opere i da ne vrišti u kameru, bio bi puno uvjerljiviji, IMHO, a i gledljiviji. Ove njegove polupsihodolične objave ne mogu gledati gdje se unosi u kameru i afektira, BTW


Slažem se za afektaciju. Ali ovo ostalo je čista predrasuda i društveni stereotip. Ima dugu kosu i bradu pa to automatski znači da je prljavi beskućnik?


Ne zbog brade i duge kose per se, nego mi djeluje neuredno. Jesam stara konzerva pa vjerojatno ne razmišljam sukladno dobu, ali životno iskustvo me naučilo da neuredna ekipa (na osnovnoj higijenskoj razini neuredna) tako i radi i ponaša se, dakle, neuredno. A onda i svemu ostalom manje vjerujem.
A afektacija mi je deal breaker: ako mi ne možeš nešto objasniti normalnim tonom, zašto je to tako? To je onaj tip društva gdje te dvojica sa starne svaki lupa po ramenu, e da ti samo nešto objasni, a ti se složiš s onim tko je jačo lupio? Ako su činjenice iza tebe, onda ih iznesi smireno, i ukaži na njih, eventualno ih logički poveži i to je to. Ali mi se nemoj kreveljit, nemoj mi vikati, nemoj mi rukama bespotrebno gestikulirati itd...
Ali, priznajem, to sam ja. Drugi dio priče je onaj kojem i ti naginješ: jednostavno mi se ne da izgubiti 30 minuta ili koliko, da bi od nekog čuo tri činjenice koje su bitne. Da, on želi zaraditi na jubito reklamama, mjeri se koliko gledaš njegov video, ali za to me, iskreno, BK.
Zato sam skloniji napisanim izvorima informiranja.
17.09.2022 | 12:08
Po pitanju energetske krize, javili su se Rusi:

"Ako imate želju, ako vam je toliko teško, samo ukinite sankcije Sjevernom toku 2, što je 55 milijardi kubičnih metara plina godišnje, samo pritisnite gumb i sve će krenuti."
17.09.2022 | 13:10
dpasaric kaže:
Po pitanju energetske krize, javili su se Rusi:

"Ako imate želju, ako vam je toliko teško, samo ukinite sankcije Sjevernom toku 2, što je 55 milijardi kubičnih metara plina godišnje, samo pritisnite gumb i sve će krenuti."


Nikad! Taman se smrznuli! Zašto to sad kroz Sjeverni tok 1 ne pušta plin? Kako god se ovo završilo, on je gotov s Europom a i Europa je gotova s njim! A kako vidim i Indijci i Kinezi se baš ne žele nešto sexsati s njim po pitanju Ukrajine!
17.09.2022 | 13:27
Kinez (frendica radi tamo) gleda samo svoje interese. Boli njih q za Ukrajince. U odnosu na Koneze, Ukrajinci su beznacajni.
17.09.2022 | 13:43
jura22 kaže:
Konez (frendica radi tamo) gleda samo svoje interese. Boli njih q za Ukrajince. U odnosu na Koneze, Ukrajinci su beznacajni.


Oprostite, ali tko je Konez? Nikad nisam čula za tako nešto? Da niste možda stisnuli "O" umjesto "I"? Ako je to onda se slažem s komentarom.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 36 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Gjuroo, zeljacveseljac, Anonimci (419)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO