Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


21.08.2022 | 09:34
Dok ne cenzuriraju snimku na Twitteru, evo kako su godinama Ukrajinici huškani na rat s Rusima od strane Washingtona:

twitter.com/JerseyJoe1234/status/1560671026295734272
  • Daddo
  • Posjetitelj
21.08.2022 | 09:46
Ma jel to Špegelj na snimci?

Malo kronologije:

Trump - 2017.
Krim - 2014.

Prije toga:
Južna Osetija - 2008.
Čečenija drugi put - 1999-2000.
Čečenija prvi put - 1994-1996.

1992 - raspad SSSR na ZND?
  • Daddo
  • Posjetitelj
21.08.2022 | 11:08
dpasaric kaže:
Dok ne cenzuriraju snimku na Twitteru, evo kako su godinama Ukrajinici huškani na rat s Rusima od strane Washingtona:

twitter.com/JerseyJoe1234/status/1560671026295734272


Dok ne cenzuriraju eto malo da vidite i rusku agendu:

twitter.com/admirim/status/1561110089020...F_xNvtrpRITX9Av_b7TQ

Ako se pitate otkud znamo da je ruska…

www.economist.com/europe/2022/07/04/alex...ightening-the-screws

Plus samo Rusi bi traljavo izveli takvu stvar… pa još u Albaniji od svih NATO članica.
21.08.2022 | 12:34
smayoo kaže:


Ako elektrana izgubi spoj s mrežom, generator iznenada ostaje rasterećen. Struja više ne teče, snaga koja je angažirana i akumulirana u rotacijskom zamahu turboseta i u tisućama tona pare u ciklusu nema se kamo predati. Ako ne prekineš dovod pare na turboset (ne, turbina se ne može odvojiti od generatora tek tako, nema tu kuplunga na pedalu, jbt. pa se zato mehanički sklop turbine i generatora promatra kao jedinstveni mehanički sustav, kojeg se naziva turboset ili turboagregat), doći će do pobjega brzine turboseta - u par sekundi s nazivnih 3000 o/min si već na 3500, ako nisi zatvorio ventile za privod pare odmah, u idućih 15 sekundi si već na 5000 i dalje nema više ni ružičastog, ni plavog, ni sivog scenarija. Samo crni. Komadi čelika teški parsto kila do par tona lete naokolo nadzvučnim brzinama, ispaljeni centrifugalnom silom, kao iz Davidove praćke, na sve strane. Kilometar daleko bez frke, a manji komadi i višestruko toliko.


Mi u firmi imamo jamu (vitlaonu) gdje ispitujemo turbo rotore. Oni se obično vrte na 3000 o/min, a moramo ispitati i pobjeg rotora koji je obično na 3600 o/min, ako je na 50 Hz. Ta jama ili vitlaona je cilindričnog oblika a vrata se zatvaraju s elektro-motorima, ne znam koliko su teška ta čelična vrata, samo znam da je betonska kupola tog cilindra debela 6 metara...ak nam pobegne koji rotor da ne završi u Sisku Do sad nam još niti jedan nije pobjegao
21.08.2022 | 12:44
dpasaric kaže:
Dok ne cenzuriraju snimku na Twitteru, evo kako su godinama Ukrajinici huškani na rat s Rusima od strane Washingtona:

twitter.com/JerseyJoe1234/status/1560671026295734272


Pogledao sam video i mislim da ti ne znaš što riječ huškati znači.

Umjesto Rusa mogla ih je pogoditi poplava. Zamisli, dođu ameri i iskažu podršku žrtvama i da će prenijeti njihove patnje drugim kongresmenima i ti sad vidiš huškanje protiv Boga?
22.08.2022 | 07:20
Ma lako za njihovo vozikanje, to mi je jasno. Ja se referiram na ovaj twit koji kaže da na Mljetu imamo jednu bateriju protubrodskih raketa od 24.02. O tome nitko nije zucnuo ni slova...
22.08.2022 | 08:01
WTF? Na Mljetu, iznad uvale Saplunara je protumornarička bitnica još od Napoleona.
22.08.2022 | 10:48
Za tu vojsku na Mljetu znam, ali možda su tek u 2 mjesecu dovukli rakete?
Ali sto je ovo s ruskim ratnim brodovima kod nas? Smiju li oni to?
22.08.2022 | 11:22
tino1 kaže:
Ali sto je ovo s ruskim ratnim brodovima kod nas? Smiju li oni to?


Dok su u međunarodnim vodama, smiju.
22.08.2022 | 16:46
Rusi pokušali preko Antonovski mosta u Herson poslati osam kamiona natovarenih streljivom i opremom. Pokušali. Ukrajina ih roknula na pol mosta, njihove eksplozije su sad prekinule most koji više nije upotrebljiv. Genijalno. Umjesto da potroše nekoliko HIMARS raketa, pričekali da Rusi dovuku materijal i onda ga samo potpalili.

Prije nekih 20-ak minuta u Sevastopolju su zabilježene jake eksplozije (stakla neka popadala, druga se tresla, kažu prvi izvještaji). Pritisak Ukrajine na Krim postaje sve jači.
23.08.2022 | 07:26
Ovdje je serijal napisa o jednom padobranskom specijalcu iz Rusije koji je sam napisao i opisao stanje u ruskoj vojsci zbog čega je na koncu pobjegao. Da ne prepričavam i ne prepisujem, tko želi, može pročitati ovdje:

twitter.com/ChrisO_wiki/status/156178587...Y354K9ctK9agM2p41wKg
25.08.2022 | 18:12
Stvar oko Zaporižja se kuha i komplicira. Nuklearka (koja se sastoji od 6 pogona) je isključena s mreže. Što dalje slijedi, vidjet ćemo. Ljudi koji tamo rade su objavili video o ponašanju ruskih snaga koje je na tragu svega dosad viđenog (pljačka i otimačina).
Satelitske snimke nedvojbeno pokazuju ruske oklopnjake u neposrednoj blizini nuklearnih postrojenja, iako to oni mrtvi-hladni negiraju.
25.08.2022 | 19:07
To je najveća nuklearka u Europi!
Smayoo zna o tome, ali ja mislim da oni trebaju struje da mogu hladiti i na kraju krajeva ugurati neutralizirajuće šipke (ili kako se to već zove), da prekinu lančanu reakciju?
25.08.2022 | 19:25
Ovo sam našao na YouTubeu, kineska televizija CGTN na engleskom jeziku. Emisija se zove The Hub a vodi Wang Guan, koji priča engleski jako dobro.
Emisija je posvećena šestomjesečnom trajanju rata u Ukrajini.
Voditelj ima goste iz Pekinga, Moskve i Kijeva - teme su utjecaj rata na svjetsku ekonomiju i mogući nuklearni sukob.
Koliko sam shvatio, zaraćene su zemlje u pat poziciji.
Rusija nema vojnu moć da zauzme područja koja je zapikirala, a Ukrajina nema snage izbaciti ih skroz iz zemlje i vratiti si Krim.
Screenshot2022-08-25at20.22.26.png

25.08.2022 | 22:55
Tako je to u većini ratova. U konačnici, ne dobiva nitko osim šačice silnika i profitera, a najviše gubi sirotinja.
25.08.2022 | 22:59
tino1 kaže:
To je najveća nuklearka u Europi!
Smayoo zna o tome, ali ja mislim da oni trebaju struje da mogu hladiti i na kraju krajeva ugurati neutralizirajuće šipke (ili kako se to već zove), da prekinu lančanu reakciju?


Napravili su tzv. "orderly shutdown". Da nisu, već bismo svi znali za to...

Reaktori su ugašeni, grafit je umetnut do dna, lančane reakcije nema, hlađenje više nije potrebno. Jebeno skupa operacija, čak i da ne računaš propuštenu proizvodnju.
26.08.2022 | 08:04
www.euronuclear.org/news/ens-experts-exp...rgent-de-escalation/

ENS President, Prof. Leon Cizelj, answered them highlighting some key points:

Russian military forces control the Zaporizhzhia NPP since March 4, 2022. The plants are operated by the Ukrainian staff, which is working in extremely difficult conditions. Workers’wellbeing and their personal safety are deeply concerning and should be at the center of the international attention and action. ENS recognises the dedication and expertise of our Ukrainian colleagues who have been safely generating the power that citizens need.
Because of VVER reactor characteristics, these power plants cannot explode, so all comparisons with the Chernobyl accident are not correct at all. In the unlikely case that one or more reactors would be damaged and go into a meltdown, the most impacted area would be just around the plants. Even if people would be exposed to serious doses, it’s unlikely to develop acute radiation sickness or even die there. The facility’s staff will most likely stay within the allowed professional dose limits, as happened in Fukushima. The moderate or low potential for impact on human health would be limited to a radius of approximately 20-30 km.
26.08.2022 | 08:35
Iskreno, da sam na mjestu Ukrajinaca, ja bi sad pobacao iz drona one mjerače zračenja koji su prije dobro ozračeni u roentgenima da izgleda da radijacija opako curi. Ova ruska raja koja je tamo, jedva da je pismena, a vidjeli smo na primjeru onih ukopavanja u Crvenoj šumi oko Černobila da nemaju pod milim qurcem pojma o bilo čemu. Onda im pustiš daljinski radijacijski alarm koji sigurno postoji i sami će pobjeći nakon par dana...
26.08.2022 | 09:14
Kada krene rat uvijek krene u ludilo, pa se tako sada ispod radara provuklo da su ulice u glavnom gradu Ukrajine nazvane po ruskim piscima iz 19. stoljeća kao što su Aleksandar Puškin, Lav Tolstoj, Anton Čehov, Ivan Turgenjev i Mihail Ljermontov dobile nova imena. Netko će možda impulzivno reći "pa je to u redu, Rusi ih sada napadaju", ali to je zapravo pokazatelj koliko je netko suženog uma, koliko netko ne razumije društvo, čovjeka, samu ljudskost, koliko netko može bezumno generalizirati i koliko na kraju krajeva puca sam sebi u nogu takvim fašističkim razmišljanjem. Jer zabrana pisaca, umjetnika, glazbenika, izumitelja i sličnih velikana temeljem nacionalnosti je uvijek i samo fašizam, ništa drugo.
26.08.2022 | 09:32
Zanimljiv tekst o tome kako mi na zapadu pojednostavljujemo priču o Rusiji i Kini:

www.commondreams.org/views/2022/08/23/we...out-russia-and-china

Tekst je u suštini rekapitulacija poznatog i nama ne donosi ništa nova na stol. U posljednjem odlomku autor traži izlaz kroz EU sigurnosnu platformu, što je u ovom trenutku u domeni nerealnog, jer Rusija više ne vidi (pitanje koliko je uopće vidjela u proteklom periodu) partnera za sigurnosna pitanja u EU, već se obraća neposredno USA administraciji, koja diktira aktualni antiruski narativ.

Očekivati, da EU preko noći konstituira svoju jedinstvenu sigurnosnu politiku je nerealno, jer je u osnovi riječ o organizaciji koja je tek neznatno evoluirala od nekadašnje EEZ, dakle ekonomske zajednice (slobodan protok roba i usluga). Neuspjeh Francuske i Njemačke, koje u proteklih osam godina, u ulozi jamaca, nisu pokazale odlučnost pri implementaciji minskog sporazuma, te Porošenkova izjava, da nikada nije ozbiljno razmišljao o provođenju istog (pri izboru Porošenka je asistirala V. Nuland), jasno oslikava EU kao isturenu karaulu USA politike, a ne kao mjesto kreiranja samostalne sigurnosne politike.
26.08.2022 | 10:16
dpasaric kaže:
Kada krene rat uvijek krene u ludilo, pa se tako sada ispod radara provuklo da su ulice u glavnom gradu Ukrajine nazvane po ruskim piscima iz 19. stoljeća kao što su Aleksandar Puškin, Lav Tolstoj, Anton Čehov, Ivan Turgenjev i Mihail Ljermontov dobile nova imena. Netko će možda impulzivno reći "pa je to u redu, Rusi ih sada napadaju", ali to je zapravo pokazatelj koliko je netko suženog uma, koliko netko ne razumije društvo, čovjeka, samu ljudskost, koliko netko može bezumno generalizirati i koliko na kraju krajeva puca sam sebi u nogu takvim fašističkim razmišljanjem. Jer zabrana pisaca, umjetnika, glazbenika, izumitelja i sličnih velikana temeljem nacionalnosti je uvijek i samo fašizam, ništa drugo.


Puškin je jedan od glavnih tvoraca ruskog jezika tj. idejni začetnik hegemonije i negacije svega drugog što nije po volji Moskve. Da skroz banaliziram, kao da je u Zagrebu/Rijeci bila ulica Dobrice Ćosića tj. do određene mjere i Vuka Karadžića. Za ostale neću tvrditi istu stvar, jer ne poznajem toliko dobro rusku književnost, ali za Puškina sam siguran.
U istu ravninu bi išli i oni nakaradni monumentalni spomenici Crvenoj armiji i njenom 'oslobađanju' baltičkih država u II. svjetskom ratu koje se samo okupirane i pripojene Rusiji tj. SSSR-u nakon lažiranih izbora i referenduma, a koje sad na veliko uklanjaju u Latviji, Estoniji i Litvi.
26.08.2022 | 13:13
Borbena desavanja toliko stagniraju da smo poceli i o ruskoj knjizevnosti

Cuj Rusija me napala bez razloga i povoda, ljudi ginu a ja trebam imati ulice da sacuvam uspomenu na ruske pisce. WTF

Sve brisati. Sve veze potrgati. Cirilicu ako treba zamijeniti za latinicno pismo. Crkva se vec odvojila.

Ne zelim da imam dodirnih tocaka s vama. Hvala na paznji. Tako se treba Ukrajina postaviti nakon ovog sukoba koji ju vec sada unazadio par desetljeca, koliko ce im trebati da se oporave, kad bi sutra nekim cudom borbe stale i Rusi se povukli.

Zid napraviti i dva reda minskih polja. Totalna barijera, ko dvije Koreje sto imaju. Par desetaka kilometara u dubinu minskih polja. Teritorija imaju koliko hoce, toliko mogu zrtvovati za miran san.

Ako je fasizam, neka je. Rusi ionako smatraju da su Ukrajinci fasisti pa nek budu u pravu
26.08.2022 | 20:59
da se nadovežem na temu književnosti:)
bilo bi lijepo ponovno pročitati npr. karamazove.. kad bi zaglavio negdje u zatvoru ili pustom otoku... pa da imam vremena...
ali spomeno bih Kunderu i njegovu Nepodnošljivu lakoću postojanja, roman koji govori o ruskom "oslobađanju" od čehoslovačkog fašizma, i o promjenama ulica u Pragu... nije samo sex, volio bih vjerovati da ste većina pročitali ili bar pogledali film... a zanimljivo je da je ta knjiga, roman, bila ZABRANJENA u tadašnjoj Čehoslovačkoj do 1989. godine!!
27.08.2022 | 08:21
I kreće... Armenija je prekinula put prema području Nagorno-Karabaha (Ruski satelit) tzv. Lačinov koridor zauzaevši Lačin, Sus i Zabukh, jer su Rusi od tamo povukli snage i prebacili ih u Ukrajinu.
Mislim da ćemo uskoro vidjeti nešto slično i kad Gruzija odluči krenuti i vratiti teritorije koje je Rusija otela (Osetija).
Putin je zbilja polomio zube s ovom idiotarijom u Ukrajini, ali ni sam nije svjestan što mu sve slijedi.
Btw, izdao je ukaz da se poveća broj ročnika u idućem krugu regrutacije za dodatnih 137.000 ročnika. Težak cilj, ruskoj vojsci već sad nedostaje 160.000 ročnih vojnika. Uz to ih je u Ukrajini stradalo/nestalo (poginulo, teško ranjeno do nesposobnosti za dalju službu, dezertiralo) cca 80-ak tisuća.Dakle, sve skupa mu već sad fali 377 tisuća vojnika. Bez opće mobilizacije je to nemoguće, rekao bih.
No, za trenutak recimo da regrutacija uspije i on doista 'nabavi' tih 137 tisuća vojnika. NJih treba obučiti, za što mu treba sposoban dočasnički kadar koji ruske snage NEMAJU. Ti ljudi trebaju opremu. Već sadašnje snage dobivaju naoružanje iz 50-ih, opremu si, u slučaju profesionalaca na ugovor, mahom sami kupuju, a hrana koju su dobivali (CSO/SDO) je imala istek roka trajanja 2015.
Tako da je ovo, po meni, ukaz za unutrašnju upotrebu, a možda već i znak očaja.
BTW na BTW ( ) sve je više indikacija da se zapovjednici snaga u Ukrajini obraćaju IZRAVNO Putinu i da on vodi operacije, a ne Vrhovni stožer i Ministarstvo obrane. Ta je informacija počela kružiti još prije nekoliko mjeseci, a sve više je posrednih dokaza da je tomu tako.
Treba biti svjestan vlastitih ograničenja, ali diktatorima je to oduvijek bilo teško...
27.08.2022 | 10:20
dpasaric kaže:
Zanimljiv tekst o tome kako mi na zapadu pojednostavljujemo priču o Rusiji i Kini:

www.commondreams.org/views/2022/08/23/we...out-russia-and-china

Tekst je u suštini rekapitulacija poznatog i nama ne donosi ništa nova na stol. U posljednjem odlomku autor traži izlaz kroz EU sigurnosnu platformu, što je u ovom trenutku u domeni nerealnog, jer Rusija više ne vidi (pitanje koliko je uopće vidjela u proteklom periodu) partnera za sigurnosna pitanja u EU, već se obraća neposredno USA administraciji, koja diktira aktualni antiruski narativ.

Očekivati, da EU preko noći konstituira svoju jedinstvenu sigurnosnu politiku je nerealno, jer je u osnovi riječ o organizaciji koja je tek neznatno evoluirala od nekadašnje EEZ, dakle ekonomske zajednice (slobodan protok roba i usluga). Neuspjeh Francuske i Njemačke, koje u proteklih osam godina, u ulozi jamaca, nisu pokazale odlučnost pri implementaciji minskog sporazuma, te Porošenkova izjava, da nikada nije ozbiljno razmišljao o provođenju istog (pri izboru Porošenka je asistirala V. Nuland), jasno oslikava EU kao isturenu karaulu USA politike, a ne kao mjesto kreiranja samostalne sigurnosne politike.


Zašto Rusija nije donjela EU sigurnosnu platformu ? Da su bili pametni, radili bi na tome i dalje bi cijela EU bila ovisna o Ruskim energentima ( sjeverni tok 2 bi bio u punom pogonu ) i bilo bi svima dobro, i Rusiji i EU. Na duge staze su mogli polako Amere izbacivati iz igre. Ameri ionako imaju brige oko cijelog svijeta, pa bi možda od EU i odustali, samo za to treba imati pameti, a ne da napadaju Ukrajinu taktikom kao u WW2 ratu. I što sad imamo, imamo to da svi se boje Rusije i da se naoružavaju....umjesto da rade trgovinske odnose s tom zamljom.

Taj mali "botoksirani kepec iz Kremlja" je najviše zaebao Rusiju. Mnogi spominju Rusiju i Evropu ? Pa Rusija je odujek bila u Evropi, ona njena prostranstva iza Sibira, su samo prirodni resursi, bez puno ljudi. Svi Ruski carevi su se oduvjak oslanjali na Evropu, bilo u kniževnost, umjetnosti ili na gospodarstvu. Sad taj mali kepec, hoće da kroji neki novi svijet i da se okreće prema Aziji, pa sretno mu bilo
27.08.2022 | 23:46
Čitajući većinu zapadnih medija, čovjek može dobiti dojam kako Rusi imaju strašne gubitke i potučeni su jer su neorganizirani, demoralizirani i općenito nesposobni, a Ukrajina svakim danom vraća svoje teritorije.

A onda pogledaš vijesti s druge stane i tamo pak ispada da je Peski "oslobođen", Marinku završavaju, a počinje i napad na Nikolajev, dok Avdejevku komadaju artiljerijom. Kako Nikolajev pripada nikolajevskoj oblasti, koja se nalazi zapadno od Hersona, to bi značilo da idu prema Odesi? Takvom scenariju ide u prilog izjava Medvedeva, koji udaljavanje Ukrajine od NATO saveza više ne smatra dovoljnim uvjetom za prekid "vojne operacije".

I što je sada objektivna istina, kako uopće do nje doći, tko je dovoljno neutralan u tom sukobu da realno izvještava?
28.08.2022 | 05:03
To je tako u svakom ratu. Nedavno je bila na TV repriza (tko zna koja po redu) TV serije "Kuda idu divlje svinje". Sumnjam da netko ne zna za tu seriju, ima kultni status, barem u našoj generaciji. Uglavnom, u toj seriji Ilija Džuvalekovski glumi lik Profe koji drži neku opskurnu birtiju u šikari na tadašnjem rubu Zagreba, u vrijeme 2. svjetskog rata. Ima skriveni radio kojim hvata Radio London, sluša vijesti i uspoređuje ih sa službenim vijestima Krugovalne postaje Zagreb, i komentira događaje s ostalim protagonistima. Pogađaš, i jedni i drugi pobjedonosno napreduju i rat samo što nije završio.
28.08.2022 | 11:43
Prije jedno mjesec dana sam pogledao klip na yt o Ruskom heroju koji se je vratio iz Ukrajine. Nisam plakao, ali su mi oči zasuzile. Znači mladić od cca 20 godina, je dočekan od obitelji, pun stol hrane i pića a on stoji i vjerovatno otac mu drži neki govor. On ima zamotanu glavu i jednu ruku nema do ramena, a na drugoj ruci ima batrljak niti do lakta. Nakon govora mu otac daje vjerovatno votku da popije, a ostali plješću. To je objavljeno na telegram kanalu, ako je to PR, onda nek sve ide u klinac, jer takvu zaluđenost mi ne možemo razumjeti.

@Davore, uopće nije bitno tko će pobjediti u ratu. Taman da Rusija pobjedi i da osvoji cijelu Ukrajinu... što će biti nakon toga? Rusiji će se vjerovati i trgovati s njom ? Rusija je ad acta, za cijeli civilizirani svijet, bilo kako da se završi ovaj sukob. Mogu slobodno piti naftu, umjesto vodke i puštati plin u zrak, pa tko će s takvima imati posla ?
  • Air
  • Korisnik
  • 64
28.08.2022 | 11:56
cariblanco kaže:
Prije jedno mjesec dana sam pogledao klip na yt o Ruskom heroju koji se je vratio iz Ukrajine. Nisam plakao, ali su mi oči zasuzile. Znači mladić od cca 20 godina, je dočekan od obitelji, pun stol hrane i pića a on stoji i vjerovatno otac mu drži neki govor. On ima zamotanu glavu i jednu ruku nema do ramena, a na drugoj ruci ima batrljak niti do lakta. Nakon govora mu otac daje vjerovatno votku da popije, a ostali plješću. To je objavljeno na telegram kanalu, ako je to PR, onda nek sve ide u klinac, jer takvu zaluđenost mi ne možemo razumjeti.


Sjeti se fima Underground od Kusturice, ako si ga gledao, pa će ti biti jasnije / razumljivije da tako što nije teško postići.

U Rusiji je to "nasljeđe" koje se održalo zahvaljujući velikoj nerazvijenosti pojedinih krajeva, ali to isto stanje / isti obrazac se može uočiti i u situaciji sa koronom ali u "zapadanim" visokorazvijenim i visokoobrazovnim kadrovima.

To primjerice možeš vidjeti na cesti kada vidiš danas da se jedna osoba vozi u autu i ima masku na nosu iako je dokazano da maska ne štiti onog nezaraženog (osim od direktnih kapljica).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 49 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO