Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


20.07.2022 | 08:28
Daddo kaže:
U kojem svemiru je zaustavljanje neprijatelja i aktivna obrana loša stvar za onog tko se brani?


Davor mantra da Rusija onda kreće s nuklearnim udarima
20.07.2022 | 08:30
jura22 kaže:
Ako je postojao dogovor (i za ulazaka u NATO i za ulazak u EU) zasto ga se ne drzi Ukrajina?


Ako postoji potpisani Budimpeštanski memorandum kojeg je supotpisnik i RF iz 1994., zašto ga se ne drži?
20.07.2022 | 09:20
Djuro genijalac kaže:
jura22 kaže:
Ako je postojao dogovor (i za ulazaka u NATO i za ulazak u EU) zasto ga se ne drzi Ukrajina?


Ako postoji potpisani Budimpeštanski memorandum kojeg je supotpisnik i RF iz 1994., zašto ga se ne drži?


Ali prava istina je da NATO nikad nikom nije obećao da se neće širiti. Ni usmeno ni pismeno. Sve je to izmišljotina. Ne postoji takav sporazum.

theconversation.com/ukraine-the-history-...d-to-the-east-177085

Druga bedastoća je da je NATO isprovocirao rat u Ukrajini. Tko? Makron koji se blamirao tjednima u pokušajima da putina dobije na nekakve pregovore? Ili možda Nijemci koj su godinama sve više upadali u ovisnost o Ruskim energentima?

Možda Ameri? Od 2006. do danas to su Bush, Obama, Trump i Biden. Njih četvorica ne bi mogli ni roštilj organizirati zajedno a ne vidim kako bi oni mogli imati konzitentnu politiku prema nekoj trećoj državi, konkretno Ukrajini.

A da u toj ideji nema zrna logike jasno je zato što su baš svi, od amera do rusa i svih ostalih između vjerovali da bi Rusija zgazila Ukrajinu u vrlo kratkom ratu. Zašto bi itko sa Zapada htio rat ako se prognoze svode na totalni i brz neuspjeh Ukrajine da sačuva nezavisnost. Jedino se Putin mogao ohrabriti takvim prognozama. Jedino je Putin mogao misliti da mu rat donosi korist.
20.07.2022 | 09:43
Daddo kaže:
U kojem svemiru je zaustavljanje neprijatelja i aktivna obrana loša stvar za onog tko se brani?


Opet ne razlikujemo "pravdu" od surove realnosti! Naravno da je pravedno braniti se!

No, kako će ti pomoći ta pravda što je tebi bilo zeleno na semaforu ako te zgazio šleper koji prolazi na crveno?
Bit ćeš mrtav i u pravu.

"Da, ali pravda je bila na njegovoj strani!"

Svijet nije pravedna demokracija nego mreža interesa i gole sirove sile.
20.07.2022 | 09:52
Djuro genijalac kaže:
Daddo kaže:
U kojem svemiru je zaustavljanje neprijatelja i aktivna obrana loša stvar za onog tko se brani?


Davor mantra da Rusija onda kreće s nuklearnim udarima


Ne mantram, nego važem situaciju s obje strane, a ti si emotivan i navijaš za jednu stranu i onda ne možeš sagledati stvari sa suprotne pozicije.

Tako gledano ti mantraš da je realno da se Rusi povuku i odustanu!

Kako je to pak realno? Zanima me kako vidiš taj scenario, kako to zamišljaš?

Npr. Putin daje TV izjavu u suprotnosti sa svime što je govorio desetljećima i samo kaže:

"Ma nije važno, ajde braćo Rusi nije to nama toliko bitno, evo njima istok Ukrajine nazad, a vi dragi građani možete i dalje kupovati Mercedes, Gucci i Apple." ???
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.07.2022 | 11:14
Djuro genijalac kaže:
Daddo kaže:
U kojem svemiru je zaustavljanje neprijatelja i aktivna obrana loša stvar za onog tko se brani?


Davor mantra da Rusija onda kreće s nuklearnim udarima


Davoru je omiljeni hobi koprofagija, a mentalno i momentalno je zaostao u vremenu Nikite Hruščova. To što on "svršava" na ruski nuklearni program i ogromna bogatstva prirodna i neprirodna doesn't make it so u stvarnosti.

Da, Rusi imaju pun Q plina u zemlji i plinovod kontroliraju koji ide u Europu preko Ukrajine.

Ne, Rusi nemaju tehnologiju kojom mogu doseći plin ni dovesti ga u taj plinovod - bez Zapada.

Europa si je sama smjestila kajlu učinivši se ovisnom o "ruskom" plinu, dok je US of A bušila po Tajlandu i sličnim zemljama u kojima je jednako koruptivna vlast ko i u Rusiji, samo puno siromašnija, a plin puno bliže površini i može ga se transportirati do kud treba i kad treba.

E sad, kad su Ukrajinci imali "jeftinija ležišta" i gotov plinovod, Rusi bi se malo igrali big bossa jer su izgubili kontrolu nad Ukrajincima.

Malo maunu.

Taman da preoru sa S300 svaki m2 ukrajinskog tla i da svi Ukrajinci budu gnojivo za to isto tlo, to Ruse neće učiniti moćnima i manje ovisnima o Zapadu. Sve i da sam Putin s oligarsima preseli u Kyiv kompletnu rusku Dumu i sve tuDume u njoj... i dalje je to sirotinja željna svega i svakoga na koju se može svatko tko izvadi 100$ popišat.

Amerima isti Q jer ne ovise o Ukrajini (imaju Venezuelu i cijeli bazen puno bliže). Europa će zasićene ugljikovodike ionako prebacit na razne LNG terminale i "tankere" jer im je jeftinije nego plaćat Rusima da kroz kilometre cijevi puštaju ono što Europi treba a ne održavaju ih jer organizirano "kradu" previše.

Kinezi rade baterije za OIE... "zelena" energija je tu... dakle, što točno "treba itko" osim Rusa od Rusa? I zašto su važni i kome? Osim sebi kad se postrojavaju i paradiraju za Dan Armije koja nije ni blizu ONE i ONAKVE o kojoj pričaju.
20.07.2022 | 11:30
Baš me zanima kako ti pijani i nesposobni Rusi koji su potpuno u rasulu i vrište od nemoći zbog sankcija mogu za druge države usred rata graditi nešto toliko kompleksno kao što je nuklearna elektrana?

"Russia has begun construction of Egypt's first nuclear power plant. About the beginning of the construction of the nuclear power plant "El-Dabaa" reported in Rosatom. The first nuclear power plant in Egypt will be located on the shores of the Mediterranean Sea, its capacity will be 4.8 GW. It is also the first station that Rosatom will build in Africa."
20.07.2022 | 11:44
Končar je do trenutka kad su pravovjerni Hrvati preuzeli vlast 1990. bio JEDINA kompanija na svijetu koja je SAMA mogla proizvesti APSOLUTNO sve što je potrebno za jednu hidrocentralu. Doslovce, ključ u ruke sistem. Ond asu došli trgovci, šverceri duhana, i krenula rasprodaja. Siemens je kupio dio, Thiessen drugi itd, čisto da si maknu konkurenciju koja je mogla ono što ONI NISU MOGLI.

Rusi grade nuklearku? Ok, možda i da, ali u njoj sasvim sigurno bude jako puno zapadne tehnologije, ne brini oko toga. Koji je rok zaključenja, tj. predaje u rad te nuklearke? Sad smo krenuli sa zemljanim radovima, pa građevina itd... Ne vjerujem da ju mogu isporučiti, čak i da je sve normalno, za manje od 5 godina. A dotad, tko živ, tko mrtav...
20.07.2022 | 11:56
dpasaric kaže:
Tako gledano ti mantraš da je realno da se Rusi povuku i odustanu!

Kako je to pak realno? Zanima me kako vidiš taj scenario, kako to zamišljaš?


Jednostavno, na isti način kako smo i mi oslobodili okupirana područja: kad neprijatelj više nema sposobnosti borbenih djelovanja. Topovi su krepali, vojske nedostaje, tenkovi su istrošeni/uništeni, logistika se urušila. Kako je pao Wehrmacht? Pa nisu zaključili da su bili u krivu i onda se pokajnički povukli, nego su ih se zapada natamburali Saveznici, sa istoka su nadirali Rusi, a mi smo ih isfaširali na području bivše Juge.
Dakle, kad ruske snage u Ukrajini više ne budu mogle dobavljati streljivo i gorivo za svoje snage, kad ne budu mogli ono što je uništeno/istrošeno nadomjestiti svježim/obnovljenim/novim, onda stroj staje. Ukrajina ima veću motivaciju, više ljudi i onda onda jednostavno (vidjeli na području Harkiva) potiskuje ruske snage koje se ne mogu oduprijeti, jer nemaju čime.
To tako ide: nije to stvar odluke i posipanja pepelom, nego suočavanje sa surovim činjenicama. Putin ionako Rusiji prodaje priču da ratuju s kompletnim NATO-m, to mu daje vrlo dobru odstupnicu u slučaju poraza: nije izgubio od neke tamo Ukrajine, nego od NATO-a i zapravo nije izgubio, nego se velikodušno povukao, kao i iz okolice Kijeva.

Dakle, konkretan odgovor: to izgleda navlas onako kako smo vidjeli oslobađanje Harkiva i područja oko njega i tako će to i izgledati. Što će se događati NAKON toga, uvelike će odrediti smjer i sudbinu Ukrajine kao europske države. Kojim ritmom će se obnavljati porušeno, kako će se to raditi, koliko će se ili neće krasti pritom; to su pitanja na koja i mene jako zanimaju odgovori.
20.07.2022 | 12:23
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Tako gledano ti mantraš da je realno da se Rusi povuku i odustanu!

Kako je to pak realno? Zanima me kako vidiš taj scenario, kako to zamišljaš?


Jednostavno, na isti način kako smo i mi oslobodili okupirana područja: kad neprijatelj više nema sposobnosti borbenih djelovanja. Topovi su krepali, vojske nedostaje, tenkovi su istrošeni/uništeni, logistika se urušila. Kako je pao Wehrmacht? Pa nisu zaključili da su bili u krivu i onda se pokajnički povukli, nego su ih se zapada natamburali Saveznici, sa istoka su nadirali Rusi, a mi smo ih isfaširali na području bivše Juge.


Meni to tvoje viđenje izgleda naivno jer totalno ležerno zaboravljaš činjenicu da to nije odnos dvije ravnopravne strane, već jedna ima nuklearno oružje, a druga nema. Tvoji primjeri govore o slučajevima gdje su sukobljene strane podjednake snage, a ovdje to nije slučaj.

Da je Wehrmacht tada imao nuklearne bombe, porokao bi nas bez mnogo razmišljanja. Rusiji je to zadnja opcija iz očiglednih razloga i vlastitog stradanja u tom slučaju, ali ako ih zapad dovoljno zgura uz zid, neće imati izbora.

Ništa, čekamo kolovoz i tvoj najavljeni slom ruske vojske na terenu. Tada ćemo vidjeti tko bolje tumači informacije kojima sada raspolažemo.
20.07.2022 | 13:08
Ajmo ovako: Rusija želi osvojiti teritorij Ukrajine da bi ga eksploatirala. Ako ga ozrači big time, što će onda s njim? Podsjećam na one nesretnike iz Crvene šume oko Pripyata koji su se ukopavali i onda teško ozračili.
Dakle, recimo da to izrokaju nukleranim arsenalom, što će s tim? Da ne spominjemo da će većina te radijacije završiti u Rusiji.
Ali, ajde, da okrenemo sve: daj TI OBJASNI kako vidiš taj nuklearni udar od strane Rusije nakon što su izgubili rat na terenu, tj. njihove su snage doživjele toliki gubitak moći da ne mogu više parirati Ukrajini. Dakle, Rusi su u banani, Ukrajina napreduje, oslobodila je Herson i Donjeck, Luhansk je također gotovo čist i sad je ostalo još samo Krim riješiti. Ruski živalj je već odavno pobjegao s Krima, HIMARS je upravo neutralizirao Sevastopolj (luku) i brodovlje u njoj, pitanje dana je i volje hoće li Ukrajina roknuti most prema Rusiji.
I kako sad Rusija uzvraća? Baca atomsku bombu na Kijev? Ili što?

Samo bih dometnuo da je Rusija POTPUNO neokrznuta i neoštećena. Osim onih skladišta u Belgorodu, nije uništen ni jedan stup javne rasvjete u Rusiji. Dakle, jako je daleko od zida.

BTW, čitam da je Lavrov upravo izjavio da SVO nastavlja izvan granica Donbasa. Dakle, što sad? Vidiš da zlo ne planira stati, nego ga treba poraziti. A ti bi s njima pregovarao...
20.07.2022 | 13:24
tino1 kaže:


Tino, mislim da se to na njemačkom kaže: Bestellt, aber unbeholt..?
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.07.2022 | 13:24
Djuro...

Davor živi u 62-oj gdje je kao taj nuklearni arsenal prijetnja kompletnoj Zemlji. Realno, uz ovo što su Rusi poslali u Ukrajinu (a o čemu si već ranije pisao), očekivati da postoji dovoljan broj obučenih i uvježbanih ljudi koji bi ne samo pripremili nego i izveli bilo kakav nuklearni udar za scenarij koji Davor opisuje je u najmanju ruku znanstveno fantastično.

Što se osvajanja tiče... taman da i osvoje cijelu Ukrajinu... što će s njom nakon toga? Njima trebaju područja kroz koja idu postojeće cijevi + područja na kojima su ležišta ugljikovodika.

A sve to pod jedan, nisu još ni osvojili osvojili, pod dva, kad i ako osvoje moraju ne samo moći zadržati nego i zaštititi kako bi eksploatirali, pod 3 tamo moraju dopremiti i tehniku i ljudstvo za to (a tehniku nemaju + ljudstvo će teško naći).

Uz sve to, Ukrajinci mogu dosegnuti to postojećim HIMARS sustavima, plus im u svakom trenutku Zapad može dati još koji da tu i tamo gađaju ta područja.

U kojem od tih scenarija (pa čak i uz upotrebu nekakvih taktičkih nuklearki od strane Rusa) Rusi mogu biti pobjednici? S tim da Ukrajinci nakon prve taktičke nuklearke imaju mogućnost dići u zrak/sabotirati vlastite postojeće nuklearne elektrane i učiniti od njih "prljave bombe" (koristim Davorov "argument" - "nemaju drugih opcija").
20.07.2022 | 13:41
dpasaric kaže:
Ništa, čekamo kolovoz i tvoj najavljeni slom ruske vojske na terenu. Tada ćemo vidjeti tko bolje tumači informacije kojima sada raspolažemo.


Ponavljam, ovo sve je iz ruskih izvora. Recimo, evo još jedan transkript razgovora vojnika na liniji prema Harkivu sa svojom suprugom. Prevedeno na engleski.

transkript.jpeg


Tu se eksplicite navodi da imaju 14 tenkova, a trebali bi ih imati 90 i da im je topništvo q..c od ovce
20.07.2022 | 14:01
Djuro genijalac kaže:
tino1 kaže:


Tino, mislim da se to na njemačkom kaže: Bestellt, aber unbeholt..?


Umalo. Bestellt und nicht abgeholt.

Ali vide se tragovi rata na njegovoj čunki. Neka neka.
20.07.2022 | 16:04
Djuro genijalac kaže:
Ajmo ovako: Rusija želi osvojiti teritorij Ukrajine da bi ga eksploatirala. Ako ga ozrači big time, što će onda s njim? Podsjećam na one nesretnike iz Crvene šume oko Pripyata koji su se ukopavali i onda teško ozračili.
Dakle, recimo da to izrokaju nukleranim arsenalom, što će s tim? Da ne spominjemo da će većina te radijacije završiti u Rusiji.


Rusi će teritorij eksploatirati ako bude njihov, to svakako, ali ne slažem se da su oni krenuli u ovaj rat radi resursa, to je zapadni "smoke screen" za sve ono što su oni godinama činili da isprovociraju sukob. Ruski razlozi su bili strateški i politički, a resursa i sami imaju dovoljno. Generalno, čini mi se da naše različito poimanje početka sukoba dosta uvjetuje kojim putem tko krene razmišljati o ovom ratu. I ne tvrdim da sam ja u pravu, možda nisam, ali iz činjenica koje imam, ja sam ovako posložio sliku. Vrijeme će pokazati, meni bi bilo drago da se nekako čarobno dogodi taj tvoj scenario - Rusi se povuku i bude mir.

A da bude zaista tako gusto, briga njih što bi zemlja bila ozračena, nije njihova, pustili bi je jalovu za par generacija, uostalom Japan se dosta brzo opravio od radijacije u potpuno naseljenim zonama.

Kako teoretski vidim taj napad? Sigurno ne tako da bace bombu na Kijev i počine masovni genocid. To bi bilo suludo. No, ono što mogu zamisliti je da roknu jednu malu taktičku negdje na bojišnici gdje će im najmanje smetati, a gdje ima dovoljno vojnih ciljeva da opravdaju takav presedan.

To bi više bila "PR bomba" nego li vojna akcija, svakako bi nastao šok, imali bismo novu naslovnicu TIME magazina, moral Ukrajine bi bio potučen i nastao bi i velik egzodus u strahu za goli život. I vjerojatno bi se odjednom našlo snage za pregovore pod golemim pritiskom EU.

Amerikanci bi jedva dočekali tako nešto jer bi tek onda u totalnoj panici mogli prodati još više oružja svima naokolo. Znači da je baš jako gusto, zainteresirane strane su Rusija i SAD, a oni kojima to ne odgovara su Ukrajina i mi u ostatku EU.

No, prije nego li teoretiziramo o ovakvim scenarijama, zaboravljaš koliko Rusi za sada "maze" Kijev i ostatak Ukrajine. Jednako onako ultra precizno kako su uništili vojnu komandu u Vinici, znači duboko u pozadini, jednako tako mogu uništiti sva ključna energetska i prometna čvorišta na zapadu Ukrajine. U kakvom bi stanju bila država samo da Kijev i drugi ključni gradovi budu danima bez struje? Svašta bi se polomilo u logistici i podršci obrambenim snagama. A Rusi još uvijek nisu zaigrali niti tu kartu, znači da su daleko od "gusto".
20.07.2022 | 16:29
@davore, ja više nemam živaca, pa ću radije pričekati da ovo završi. Onda bi mogli dalje, ako bi neki imali "štofa"za daljnju konverzaciju. Kao i kod "plandemije", pa kom obojci a kom opanci!
20.07.2022 | 17:42
dpasaric kaže:
jura22 kaže:
Mislim da budemo pričali u skoroj budućnosti o "Istočnoj Ukrajini" i "Zapadnoj Ukrajini".


To je već poduže jasno.


Znači polako dolazimo na vašu stranu
20.07.2022 | 17:56
Nadam se da ovo neće biti obrisano. Potrošio sam 15 min. i pogledao sam tvoje upise Davore u ovoj temi, znaš li koliko ih imaš ? Imaš ih 300. Imao si jednu pauzu od 5-6 dana, pri kraju sukoba i par pauza od jednog dana. Kad to pogledamo na taj način, postavlja se pitanje uložene takve energije ? Ništa osobno, čista analitika

S druge strane ti mogu reći da te poštujem, mnogo si pošteniji nego mnogi "spavači" na ovom forumu. Sve svoje argumente si crpio s zapadne strane, nema veze kaj si desetak puta stavio onog čupavca, kaj mi ide na živce
20.07.2022 | 18:06
cariblanco kaže:
Nadam se da ovo neće biti obrisano. Potrošio sam 15 min. i pogledao sam tvoje upise Davore u ovoj temi, znaš li koliko ih imaš ? Imaš ih 300. Imao si jednu pauzu od 5-6 dana, pri kraju sukoba i par pauza od jednog dana. Kad to pogledamo na taj način, postavlja se pitanje uložene takve energije ? Ništa osobno, čista analitika

S druge strane ti mogu reći da te poštujem, mnogo si pošteniji nego mnogi "spavači" na ovom forumu. Sve svoje argumente si crpio s zapadne strane, nema veze kaj si desetak puta stavio onog čupavca, kaj mi ide na živce


Mislim da je samo pitanje vremena kada će svi skužiti da sam ja na "našoj strani", na strani zapada. Na kojoj bih strani i bio nego li na našoj!? Ovdje živim i sve mi je tu, a i sav posao mi je vezan za zapad.

Stvar je samo što ja nisam "navijač", ja sam realist, ja nisam onaj koji će pred veliko finale utakmice vikati "rasturit ćemo ih, najbolji smo, bit će 3:0", nego ću razmišljati o tome koliko je naš trener loš, zašto su nam rezervni igrači na klupi i kakve sve rupe imamo u obrani. Kada naš igrač izvede faul, ja ću to otvoreno priznati, a ne govoriti da je sudac lopov.

Ruse ne čitam, zaista minimalno, a i onda me začudi koliko su tiši od senzacionalističkih naslova naših mainstream medija. Ljudi na zapadu sigurno nisu "Putinofili", niti su Slaveni, niti imaju ikakve druge razloge da bi se klanjali istočnom autarhu. I onda, kada takvi, zapadni ljudi, educirani, razumni, miroljubivi, kažu stvari koje smo imali prilike ovdje čitati - onda meni to ima veću težinu nego li mediji koji su potpuno u vlasti interesnih korporacija.
20.07.2022 | 18:33
Ma sve je pet, ne moraš se meni pravdati, ja te poštujem Mene jedna druga stvar muči, a to je da se na ovom forumu, skoro pa ne smije pričati javno, da netko podržava Rusku Federaciju ? Pa zašto to ne bi bilo legitimno ? Oni itekako osim sirove agresije, imaju druge razloge ovog napada, a to su neka vrijednosna pitanja. Ako prihvaćamo LGBT+ vrijednosti, zašto ne smijemo pričati o tim "Ruskim" poimanju vrijednosti i kako oni gledaju na svijet.

Za mene si ti heroj, jer zastupaš svoje stavove, dok nekolicina "spavača" se ubaci, tek sporedno. Sad kad pogledam na sve ovo, vi koji nešto drugo zastupate od velike većine, mi dođete figurativno kao neka LGBT+ zajednica, koja nema prostora, niti hrabrosti, da iskaže svoje stavove.
20.07.2022 | 18:40
WTF... je li to opet neki "Tenžera" post? Mi bi sad, kao na satu hrvatskog, trebali proniknuti u dubinu onog što je veliki pjesnik htio reći?
Rantaš bezveze, jebote. Napiši jasno što želiš reći, ako želiš diskutirati. Ako ne, ne zagađuj...
20.07.2022 | 18:57
Samo pogledajte prvih par minuta ovog videa, neću vas više daviti s Srbima. U Srbiji se hoće emitirati RT, ali oni su male bebe za happy-tv i masu nihovih tv.



Sad kako dobro poznajem strukturu njihove inflitracije, mene čudi, da ovdje mnogi još "spavaju". Mnogi bi se začudili, da je Ruska inflitracija, mnogo jača u Hrvatskoj, nego u Srbiji, Srbi bar to javno ne kriju, kao mnoge naše *ičkice. Mogu se povući povijesne paralele od Steve Krajačića, do danas. Od uvijek je Ruska služba bila više inflitrirana u naše društvo nego u Srbiji, jer su Srbe ionako smatrali kao svoje, pa tu nisu ulagali značajne resurse. Zato me čudi zašto mnogi šute !
20.07.2022 | 18:59
smayoo kaže:
WTF... je li to opet neki "Tenžera" post? Mi bi sad, kao na satu hrvatskog, trebali proniknuti u dubinu onog što je veliki pjesnik htio reći?
Rantaš bezveze, jebote. Napiši jasno što želiš reći, ako želiš diskutirati. Ako ne, ne zagađuj...


Gle, ne moraš baš sve ti razumijeti, onaj koji hoće bude razumio, evo ti palac+ da mi post ne obrišeš
20.07.2022 | 19:10
smayoo kaže:
WTF... je li to opet neki "Tenžera" post? Mi bi sad, kao na satu hrvatskog, trebali proniknuti u dubinu onog što je veliki pjesnik htio reći?
Rantaš bezveze, jebote. Napiši jasno što želiš reći, ako želiš diskutirati. [b]Ako ne, ne zagađuj... [/b]

Evo ako ti mislš da ja zaguđujem ovu temu, ja ću se povući
20.07.2022 | 19:39
Russel u kratkom razgovoru s Aaronom Matéom, nagrađenim kanadskim nezavisnim novinarom, tema je NATO:

20.07.2022 | 20:17
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
WTF... je li to opet neki "Tenžera" post? Mi bi sad, kao na satu hrvatskog, trebali proniknuti u dubinu onog što je veliki pjesnik htio reći?
Rantaš bezveze, jebote. Napiši jasno što želiš reći, ako želiš diskutirati. [b]Ako ne, ne zagađuj... [/b]

Evo ako ti mislš da ja zaguđujem ovu temu, ja ću se povući


Kamo sreće…
21.07.2022 | 00:40
Kim Iversen o sankcijama:

21.07.2022 | 12:09
Novosti od prije par sati - Djuro je bio u pravu, HIMARS ih zaista žulja!

I zato je Lavrov danas objavio da zbog HIMARS-a mijenjaju svoje planove i da šire "specijalnu operaciju" na svaku teritoriju gdje je HIMARS postavljen i najavljuju novu ofenzivu na ta područja. Rusi su dobili dobru ispriku da anektiraju još malo...

Znači HIMARS je donio novu eskalaciju i nije nemoguće da će Ukrajina izgubiti još teritorija.

Djuro, što kažu tvoji izvori?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 51 minuta
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, cariblanco, Riba, Anonimci (345)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO