Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


28.03.2024 | 05:50
Kakva UDBA 1999. godine?
28.03.2024 | 06:01
Ubojstvo Srba u Hrvatskoj je uvijek politicko, ubojstvo Hrvata je mafijasko.
Zato i UDBA, i to hrvatska!
28.03.2024 | 08:20
Gjuroo kaže:
"Oni" ne znaju ni zašto je muriji trebalo 1h i 17min da dođe na mjesto okupljanja velikog broja ljudi, gdje je ionako trebalo biti murije ili već neke sigurnosne službe.


S ovim se potpuno slažem, ako je to istina, to je jako čudno jer govori dvije stvari: ili da su im timovi za takve intervencije totalno nepripremljeni - ili da su zaista u pitanju neka sumnjiva posla i "inside job", slično kao kod 9/11.

Opet, koji bi benfit za PR priču o svemu bio od toliko kasnog dolaska na mjesto tragedije, pa sam čin se odigrao u desetak minuta? Meni to više izgleda kao PR minus u tom slučaju jer je potpuna sramota da su toliko nespremni. Propuštam li nešto?

S druge strane, fishy je što je US veleposlanstvo taj tjedan poslalo obavijest američkim građanima u Rusiji da ne idu na ikakva javna okupljanja. Znači nešto su znali ako je to njihovo maslo ili su pak slutili po Rusima - ako su pratili što oni pripremaju.

Pretpostavimo da je tako, onda pak tražimo dovoljno jak motiv za tako nešto i još *nakon* izbora? Koji bi to motiv mogao biti, dizanje tenzija u narodu da mogu još jače udariti po Ukrajini? Jedino to mi pada na pamet.

Ima li netko na vidiku neki drugi motiv koji ima smisla?

S druge strane, ako pretpostavimo da je to izvela Ukrajina, imamo sasvim jasan motiv - potpuno i uspješno odvlačenje pažnje javnost od kolapsa obrane u Ukrajini. Na strani te hipoteze su i izjave Budanova o terorističkom činu (potpuno necivilizirano), a i Nulandice prije koja je obećala "nasty surprises", slično kako je i Biden javno obećao da će prekinuti plinovod.

Moram priznati da po ovom pitanju nemam mišljenje koje prevladava, previše je čudno sve skupa.

Čudno je i ono s brodom s ukrajinskim kapetanom koji udara u strateški most koji zatvara cijelu luku u Baltimoru i blokira jednu od vodećih ulaznih ruta morem u SAD lanac opskrbe. Kao brod je ostao bez struje baš tada, a odmah iduće jutro Biden kaže "Nema veze, sve je ok, država će sve platiti, ne brinite, nije bio terorizam, to je običan incident". Možda jest tako, ali sve je jako čudno, pogotovo nakon nula istrage što se zapravo tamo dogodilo.
28.03.2024 | 10:07
Fakat nemreš vjerovat - Davor strikes again!

Kapetan broda nije Ukrajinac nego je iz Rijeke. Prezime mu je Pasarić ili tako nekako.



uk.news.yahoo.com/fact-check-claims-captain-boat-185700031.html
28.03.2024 | 11:58
smayoo kaže:
Kakva UDBA 1999. godine?


Isto kao da netko kaže kakav KGB, to je danas FSB....isti klinac drugo pakiranje.
28.03.2024 | 12:03
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
"Oni" ne znaju ni zašto je muriji trebalo 1h i 17min da dođe na mjesto okupljanja velikog broja ljudi, gdje je ionako trebalo biti murije ili već neke sigurnosne službe.


S ovim se potpuno slažem, ako je to istina, to je jako čudno jer govori dvije stvari: ili da su im timovi za takve intervencije totalno nepripremljeni - ili da su zaista u pitanju neka sumnjiva posla i "inside job", slično kao kod 9/11.

Opet, koji bi benfit za PR priču o svemu bio od toliko kasnog dolaska na mjesto tragedije, pa sam čin se odigrao u desetak minuta? Meni to više izgleda kao PR minus u tom slučaju jer je potpuna sramota da su toliko nespremni. Propuštam li nešto?

S druge strane, fishy je što je US veleposlanstvo taj tjedan poslalo obavijest američkim građanima u Rusiji da ne idu na ikakva javna okupljanja. Znači nešto su znali ako je to njihovo maslo ili su pak slutili po Rusima - ako su pratili što oni pripremaju.

Pretpostavimo da je tako, onda pak tražimo dovoljno jak motiv za tako nešto i još *nakon* izbora? Koji bi to motiv mogao biti, dizanje tenzija u narodu da mogu još jače udariti po Ukrajini? Jedino to mi pada na pamet.

Ima li netko na vidiku neki drugi motiv koji ima smisla?

S druge strane, ako pretpostavimo da je to izvela Ukrajina, imamo sasvim jasan motiv - potpuno i uspješno odvlačenje pažnje javnost od kolapsa obrane u Ukrajini. Na strani te hipoteze su i izjave Budanova o terorističkom činu (potpuno necivilizirano), a i Nulandice prije koja je obećala "nasty surprises", slično kako je i Biden javno obećao da će prekinuti plinovod.

Moram priznati da po ovom pitanju nemam mišljenje koje prevladava, previše je čudno sve skupa.

Čudno je i ono s brodom s ukrajinskim kapetanom koji udara u strateški most koji zatvara cijelu luku u Baltimoru i blokira jednu od vodećih ulaznih ruta morem u SAD lanac opskrbe. Kao brod je ostao bez struje baš tada, a odmah iduće jutro Biden kaže "Nema veze, sve je ok, država će sve platiti, ne brinite, nije bio terorizam, to je običan incident". Možda jest tako, ali sve je jako čudno, pogotovo nakon nula istrage što se zapravo tamo dogodilo.



"Aktualno rusko vodstvo, predvođeno tajnikom Vijeća sigurnosti Ruske Federacije Nikolajem Patruševim, pokušava maksimalno iskoristiti teroristički napad u Crocus City Hallu. Prvo, povratak “smrtne kazne” je već praktično riješeno pitanje. Morat ćete proći niz procedura, ali teroristi koji su izvršili krvave egzekucije civila moraju biti smaknuti. O ovoj se odluci već raspravljalo i dane su naredbe da se pripremi za provedbu. Planiraju primijeniti smrtnu kaznu ne samo protiv terorista, već i za veleizdaju, au tom slučaju praksa prijeti katastrofom. Zatezanje vijaka omiljena je metoda interakcije s društvom aktualne vlasti u Rusiji. Uzaludni su komentari analitičara da je, kažu, nemoguć povratak smrtne kazne, a posebno njezina primjena u odnosu na izvršitelje terorističkog napada u Crocus City Hallu. U Rusiji je sve moguće, ako to žele predstavnici vrhovne vlasti."


" Apsurdne optužbe ukrajinskog vodstva za pripremu i organiziranje terorističkog napada trebale bi postati prolog novom krugu mobilizacije. Tijekom sastanka s predstavnicima vodstva sigurnosnog i vojnog bloka, Patrušev je zamoljen da upotrijebi sljedeći narativ: “svi muškarci od 18 do 50 godina, porijeklom iz središnje Azije, koji su dobili rusko državljanstvo u posljednjih petnaest godina i nisu prošli SVO, smatrat će se pomagačima terorista.” Vojno sposobni građani Uzbekistana, Kirgistana, Tadžikistana i Turkmenistana koji nemaju rusko državljanstvo, a žive u Rusiji, također će biti skloni sudjelovanju u SVO uz prijetnju da budu označeni kao teroristi. Vjeruje se da će takve mjere naići na veliku podršku ruskog stanovništva."
28.03.2024 | 13:18
Evo što su već naveli u Wikipediji: "On 24 March, Russian State Duma member Mikhail Sheremet (United Russia) called for the introduction of a total ban on immigration until Russia finishes its "special military operation," as the Kremlin calls its invasion of Ukraine. According to Sheremet, any foreigner entering Russia could be suspected to be a terrorist or saboteur.
The knife used to cut off Rachabalizoda's ear was auctioned off by Evgeny Rasskazov, a member of the neo-Nazi Rusich Group."
Strašno.
28.03.2024 | 14:35
Narodna mudrost kaze "S kim si, takav si."

Putin se okruzio najvecim svjetskim diktatorima.

Logicno da cini sve sto moze da prekroji postojece ruske zakone, da i on malo zivi taj diktatorski san.

Ne bih se zacudio da ukine izbore i proglasi se dozivotnim marsalom
28.03.2024 | 14:36
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
"Oni" ne znaju ni zašto je muriji trebalo 1h i 17min da dođe na mjesto okupljanja velikog broja ljudi, gdje je ionako trebalo biti murije ili već neke sigurnosne službe.


S ovim se potpuno slažem, ako je to istina, to je jako čudno jer govori dvije stvari: ili da su im timovi za takve intervencije totalno nepripremljeni - ili da su zaista u pitanju neka sumnjiva posla i "inside job", slično kao kod 9/11.


Meni se to čini kao 9/11, samo što možda Rusi nisu organizirali napad već su dopustili da se dogodi.

Opet, koji bi benfit za PR priču o svemu bio od toliko kasnog dolaska na mjesto tragedije, pa sam čin se odigrao u desetak minuta? Meni to više izgleda kao PR minus u tom slučaju jer je potpuna sramota da su toliko nespremni. Propuštam li nešto?


Tko u više u Rusiji uopće razmišlja i postavlja pitanja? Mi imamo privilegiju sve skupa gledati izvana i baviti se logičnim i nelogičnim detaljima. Rusi nemaju tu privilegiju. Većina naroda je toliko indoktrinirana da samo čeka što će im Tzar reći, a Tzar je rekao da je napad maslo Ukrajine i Zapada. Očekivano. Neće se tamo na TV-u reći da je muriji trebalo 1h i 17min do mjesta napada već će im se reći da sad još više trebaju mrziti Zapad.

S druge strane, fishy je što je US veleposlanstvo taj tjedan poslalo obavijest američkim građanima u Rusiji da ne idu na ikakva javna okupljanja. Znači nešto su znali ako je to njihovo maslo ili su pak slutili po Rusima - ako su pratili što oni pripremaju.


Ameri ne kriju da su znali da se priprema neki napad. Dapače, o tome su i obavijestili ruske vlasti koje su tu informaciju odbacile u svoju korist. Kao što je npr. Izrael odbacio eventualnu dojavu o mogućem napadu Hamasa.

Pretpostavimo da je tako, onda pak tražimo dovoljno jak motiv za tako nešto i još *nakon* izbora? Koji bi to motiv mogao biti, dizanje tenzija u narodu da mogu još jače udariti po Ukrajini? Jedino to mi pada na pamet.


U ruskom službenom narativu se već spominje "rat" umjesto "SVO". Ako žele proglasiti ratno stanje i mobilizirati staro i mlado, ovo im je jako dobar kick.
Rusija je neplanirano već više od dvije godine zaglibila u Ukrajini. Ostaje im max još cca godinu i pol dana da odrade sve što su zamislili, a tempus fugit.

Ima li netko na vidiku neki drugi motiv koji ima smisla?


Treba samo vidjeti tko će imati najveću korist od toga.
28.03.2024 | 21:55
Slažem se. A ništa, vidjet ćemo što nam vrijeme nosi i tko će što izvući iz ovoga, pa možda bude jasnije.

Ono što je mene dojmilo je to što je Budanov za ukrajinsku TV rekao da ga teroristički napad "veseli" i da će toga biti "još i još dublje u Rusiji".

I možda se on zaista iskreno veseli i to je zato rekao, a da zapravo nema veze s tim (ne bih niti to odbacio), a možda su oni iza toga, pa je zadovoljan uspjehom. Užas sve skupa.
29.03.2024 | 01:10
ukrainetoday.org/russia-knew-for-more-th...s-territory-budanov/

“At a minimum, on February 15, 2024, the Russian Federation knew about the preparations. I’ll tell you more, this information passed through the group’s intelligence department in Syria. From there it went to Moscow. And let them not tell tales that in a strange way it all materialized out of nowhere,”

“Explanations from Patrushev and Bortnikov appeared, who accused me personally and that Ukraine did all this. This is nonsense. By the way, if we touched on this painful issue, even though this is the enemy, I do not approve in principle of terrorist acts against civilians.” , – said Budanov.
29.03.2024 | 02:07
@dpasaric & @IgorD
eeee... jebigasada, jel se on veseli ili se ne veseli,.. meni sad više ništa nije jasno
29.03.2024 | 02:21
Bertone kaže:
@dpasaric & @IgorD
eeee... jebigasada, jel se on veseli ili se ne veseli,.. meni sad više ništa nije jasno


Znam da pohebavaš, ali tko bi se normalan mogao veseliti takovom užasnom činu. Koliko je meni poznato nitko tko je odgojen na nekim kršćanskih principima...kao niti ljudi koji štuju pravi Islam...Budizam, ili bilo koju drugu vjeru.

Sad se možemo zapitati svi ( ovo je pitanje najviše za Davora ) da li bi se netko od nas veselio takvom nekom sličnom činu, da se je desio u Srbiji kad smo imali domovinski rat ? Normalni odgovor je nitko, jer koliko god ti možeš u datom trenutku mrziti "neprijatelja", to mu sigurno ne bi poželio.
29.03.2024 | 08:15
Slažem se s tobom, ali, nažalost, sjećam se jako puno ljudi ovdje koji su zlurado likovali kad su 1999 padale bombe po Srbiji.
29.03.2024 | 08:32
smayoo kaže:
Slažem se s tobom, ali, nažalost, sjećam se jako puno ljudi ovdje koji su zlurado likovali kad su 1999 padale bombe po Srbiji.


Položio sam statistiku dan nakon što je počelo bombardiranje Srbije. Svi su taj dan prošli ispit. Profesor je bio negdje iz dalmatinskog zaleđa.
29.03.2024 | 08:54
Bertone kaže:
@dpasaric & @IgorD
eeee... jebigasada, jel se on veseli ili se ne veseli,.. meni sad više ništa nije jasno


Da je Davor stavio link na svoju verziju možda bi i znali više, ovako možemo samo nagađati. Kao da ja sad kažem da je Putin rekao da je ponosan kako su cijelu stvar organizirali i sve natovarili na koaliciju ISIL-Ukrajina-Amerika-Engleska i kako će za par mjeseci opet izvesti nešto ali sad moraju uz ove Usual Suspects u sve upetljati Izrael i Vatikan.
29.03.2024 | 09:40
A masoni? Gdje su masoni?
29.03.2024 | 14:44
smayoo kaže:
Slažem se s tobom, ali, nažalost, sjećam se jako puno ljudi ovdje koji su zlurado likovali kad su 1999 padale bombe po Srbiji.


Ja sam nekoliko puta rekao da to nije u redu i nisu trebali bombardirati iako su zasluzili kaznu, ali ne ovakvu.
29.03.2024 | 19:54
Iskačemo iz teme, ali bih želio napomenuti jednu stvar koju se sad preskače: NATO nije nasumično bombardirao Srbiju kao što Rusija tuče po Ukrajini, nego su kiruški precizno udarili. Zgrada u Beogradu koja je bila dugo neobnovljena (ne znam je li još uvijek) je bilo središte tajne službe, vojske, koji vrag, i pogođena je SAMO ona, niti jedna druga pokraj nje nije nastradala. Poznanici iz Beograda su mi potvrdili da su se polupala samo stakla na okolnjim zgradama od tlačnog udara, ali nitko nije nastradao od samog udara. Još su ju roknuli po noći kad nije bilo radno vrijeme.
29.03.2024 | 20:24
Ne znam je li istina ili nije, ali kirurškom preciznošću su i most srušili.

sh.wikipedia.org/wiki/NATO-ovo_bombardovanje_SR_Jugoslavije

Ovo je izveo NATO savez, ne USA!


Screenshot2024-03-29at20.23.06.png



Je su li možda gađali Beograd, a pogodili Novi Sad? Da li je kirurška preciznost u toleranciji od 70 km?
29.03.2024 | 21:24
Jesi li ti uopće pročitao članak koji si linkao?

U njemu izričito piše ovo što sam i ja ustvrdio: 'Tijekom 10 tjedana bombardiranja Srbije, NATO zrakoplovi izveli su 38,000 borbenih misija, većinom napadajući vojna postrojenja i skladišta oružja Srbije u gradovima Beograd, Niš i Novi Sad.'

Nije bilo carpet bombinga. To je bila poanta koju sam htio naglasiti.
30.03.2024 | 01:36
S telegrama

"Opsežna operacija “Anti-migrant” za deportaciju građana srednjoazijskih zemalja započela je u Sankt Peterburgu, javlja
projekt ljudskih prava “Prvi odjel”. Odvjetnik projekta, koji brani prava migranata, rekao je da snage sigurnosti odvoze migrante autobusima u pretrpane deportacijske centre u St. Petersburgu, provode racije u stanovima i spavaonicama, te također pripremaju autobuse za
prijevoz migranata do zračne luke Pulkovo. Nekoliko autobusa već je krenulo
zračna luka."

Navodno ima 100 000 ljudi iz Tađikistana, koji rade jeftine poslove u Ukrajini...izgradnja nove pruge, da se zaobiđe Krimski most, te na ostalim građevinskim poslovima obnove.
30.03.2024 | 07:26
dpasaric kaže:
Čudno je i ono s brodom s ukrajinskim kapetanom koji udara u strateški most koji zatvara cijelu luku u Baltimoru i blokira jednu od vodećih ulaznih ruta morem u SAD lanac opskrbe. Kao brod je ostao bez struje baš tada, a odmah iduće jutro Biden kaže "Nema veze, sve je ok, država će sve platiti, ne brinite, nije bio terorizam, to je običan incident". Možda jest tako, ali sve je jako čudno, pogotovo nakon nula istrage što se zapravo tamo dogodilo.


Otkud tebi ove 'informacije'? Brodom je upravljao lučki kapetan kako je i uobičajena procedura u velikim i prometnim lukama. Dapače, evo ti timeline toga što je poduzeto kad je brod krepal. Prvo je zvao da se zatvori most, jer je vidio da će ga pogoditi.

x.com/cfishman/status/1773733488295882896?s=20
30.03.2024 | 10:08
Slažem se, nema tu nikakve zavjere. Školski primjer sranja koje nastaje kad se istovremeno dogodi više propusta ili kvarova.
Iako, sjećam se da je relativno nedavno negdje isto brod udario u stup mosta, samo što je stup bio betonski keson i dogodilo se - ništa (čak nisu auti prestali voziti preko mosta), a ovo je, navodno, tako bitan i važan most na sjever-jug cestovnoj žili kucavici istočne obale USA, a napravili su ga konstrukcijski na isti način kao onaj most na Neretvi što je Tito srušio. Da je netko htio, mogao ga je srušiti maltene kompletom gedora i kutnom brusilicom.

Zar ne bi bilo logično da, kad im je most već takav jadan, onda takve brodine u manovri budu praćene remorkerima, upravo da se izbjegne ovakve situacije?
30.03.2024 | 13:52
Aj sad ti budi pametan...

Jučer se nakačim na rečenicu iz članka u Žutarnjem:
"...U međuvremenu, ruski narativ o ‘prozoru‘ u Ukrajini relativizirao je, ako mu ne i izravno proturječio, autoritarni bjeloruski predsjednik, Putinu inače odani Aleksandar Lukašenko, koji je ustvrdio da su osumnjičenici krenuli prema Ukrajini kada su uočili blokade na granici s Bjelorusijom..."

Rek'o, ajd da proguglam da vidim je li nešto slično objavio neki relevantan medij. Nađem vijest na The Telegraphu i nekom The Times of India.
Nije mi to bilo baš uvjerljivo, pa krenem tražiti video intervjua s Lukashenkom u kojem je to navodno izjavio. Mislim si, ako vidim da Lukashenko to uživo izgovara, moglo bi biti vjerodostojno.
I naletim na ovaj video:


Video - pišurija. Pitam se jel to zbilja to što tražim ili je neki deep fake ili štajaznam... Gledam kanal koji je objavio taj video - CGTN Europe. Nema kvačicu, sumLJivo.
Međutim, odmah ispod naziva kanala piše: "CGTN is funded in whole or in part by the Chinese government" + link na Wiki. Go figure. Na Wikiju zbilja piše da je CGTN u rukama kineske vlade tj." Central Propaganda Department of the Chinese Communist Party".
Ok... Mogao sam i ja napraviti YT kanal koji se zove "CGTN Gjuroo" i staviti link na CGTN Wiki. Al ovaj link je ipak u onom plavom polju što valjda znači da je to službeno..?
Na kraju sam našao FB stranicu gdje CGTN Europe ipak ima plavu kvačicu pored imena. Tamo je također objavljena Lukašenkova izjava, a ispod naziva kanala jasno piše "China state-controlled media".

Ako je na kraju sve ovo istina, onda je Lukašenko srušio Putlerov narativ o "prozoru" prema Ukrajini (Prozor je pao), samim time i jedinu navedenu vezu između terorista i Ukrajine, a vijest je proširila propagandna mašinerija kineske vlasti.

Još se češkam desnom rukom iza lijevog uha...
31.03.2024 | 08:28
Bome, dogodilo se. Izgleda da je kompletna Crnomorska flota je napustila Krim. Oni (naj)vrijedniji brodovi su već odavna preseljeni u Novorosijsk, ali sad je i sve ostalo napustilo Krim.
31.03.2024 | 09:54
Išao sam sad pogledati na google gdje je točno Novorosijsk u odnosu na Sevastopol i zar im je zaista Sevastopol bio toliko bolja vojna mornarička baza pa mi je Google ponudio (jer me prati pa je skužio da sam nedavno istraživao turistički smještaj za ljeto) vrlo povoljne hotele i apartmane na Krimu. Apartmani ***** za 15€
31.03.2024 | 15:36
Sad idi gledati nekretnine za kupnju pa ćeš vidjeti kuće za nikakve novce. Doduše, nisam siguran kakvi su vlasnički odnosi (u smislu papira), mahom se radi o kućama koje su Rusi zauzeli od 2014. na ovamo.
31.03.2024 | 18:17
Elon Musk još jednom ima razuman komentar trenutnog stanja u Ukrajini: "Mala je vjerojatnost da Rusija zauzme cijelu Ukrajinu jer bi lokalni otpor na zapadu bio ekstreman, ali će Rusija sigurno dobiti više teritorija nego li kontrolira sada. Što duže traje rat, Rusija će dobijati više teritorija dok ne dođe do Dnjepra, koji je velika prepreka. Međutim, ako rat potraje dovoljno dugo, pašće i Odesa. Preostalo je pitanje ostaje li Ukrajini pristup Crnom moru ili ne. Preporučujem pregovore čim prije."

U Starcraftu bi to sada išlo ovako: s obzirom na stanje na mapi, napadačka strana bi s gornje strane rezala logistiku prema Odesi i igrala na to da se iscrpi što više bez direktnih napada. Znači rezanje transporta i rezanje električne energije. S mora su odrezani, znači dolazimo u scenario okruženog grada, a vidjeli smo kako je to do sada završilo na primjeru dosadašnjih gradova.

Znači razvoj situacije je ovog trena takav da, ako se ne krene u pregrovore, Ukrajina je će do kraja godine izgubiti i Odesu.
31.03.2024 | 19:46
dpasaric kaže:
Elon Musk još jednom ima razuman komentar trenutnog stanja u Ukrajini: "Mala je vjerojatnost da Rusija zauzme cijelu Ukrajinu jer bi lokalni otpor na zapadu bio ekstreman, ali će Rusija sigurno dobiti više teritorija nego li kontrolira sada. Što duže traje rat, Rusija će dobijati više teritorija dok ne dođe do Dnjepra, koji je velika prepreka. Međutim, ako rat potraje dovoljno dugo, pašće i Odesa. Preostalo je pitanje ostaje li Ukrajini pristup Crnom moru ili ne. Preporučujem pregovore čim prije."


Ajde pogledaj na kartu, pa još jednom razmisli o ovom što gore piše. Dakle, Rusi ne mogu preko Dnipra, ali će doći do Odese? Kako? Preko Rumanjske ili preko Bjelorusije i Poljske pa natrag u Ukrajinu i onda sa sjevera?
Istovremeno, Rusija je povukla svu svoju Crnomorsku flotu s Krima, ali će uskratiti Ukrajini pristup Crnom moru? Reci Elonu da smanji drogiranje; AFU su im porokale SVE desantne brodove koje su imali u Crnom moru (ostao je samo jedan i jedan je oštećen) p ami onda objasni kako bi to oni došli do Odese? Hodat će po vodi?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 minute
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Maxxy, Mislav2222, Piko, Riba, smayoo, tino1, Anonimci (654)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.90 Seconds

Provided by iJoomla SEO