Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


08.06.2023 | 16:23
Pad Ukrajine i ovom slučaju bi bilo ispunjenje ciljeva "specijalne akcije" tj. "denacifikacija" Ukrajine, na način da se vojnim putem postigne predaja Ukrajinske vojske, makne sadašnji politički vrh Ukrajine, i postavi vodstvo koje "blagonaklono" gleda prema Rusiji i Putinu.

Da li bi i koliko točno miliona ljudi (Ukrajinaca) Rusi ubili, nakon što de facto preuzmu vlast nad Ukrajinom, o tome možemo samo špekulirati, ali znamo dobro kako prolaze neprijatelji režima u samoj Rusiji (dakle Rusi, ne Ukrajinci i ne "nacisti").
08.06.2023 | 16:31
m@xym kaže:
Pad Ukrajine i ovom slučaju bi bilo ispunjenje ciljeva "specijalne akcije" tj. "denacifikacija" Ukrajine, na način da se vojnim putem postigne predaja Ukrajinske vojske, makne sadašnji politički vrh Ukrajine, i postavi vodstvo koje "blagonaklono" gleda prema Rusiji i Putinu.

Da li bi i koliko točno miliona ljudi Rusi ubili, nakon što de facto preuzmu vlast nad Ukrajinom, o tome možemo samo špekulirati, ali znamo dobro kako prolaze neprijatelji režima u samoj Rusiji (dakle Rusi, ne Ukrajinci i ne "nacisti").


Doneseni su i zakoni i planovi o masovnim grobnicama u Ukrajini. Postoje vrlo detaljni planovi, nacrti, sheme, kako je kome drago gdje je detaljno opisano kliko ljudi se stavlja u masovnu grobnicu, koliko je ljudi potrebno da to napuni, zatrpa, pospe sa kemikalijama da se ne širi zaraza itd. To je sve javno dostupno.

Dec 23, 2021:

medium.com/dfrlab/russias-not-so-subtle-...burials-fdd02552bf5d
08.06.2023 | 16:54
A što je to američki instalirana marioneta?


To on hoće reći da nema razlike između države čija je vlast okrenuta zapadu ili Americi, i države čija je vlast okrenuta prema Rusiji, jer su obje, na neki način marionete Amerike odnosno Rusije, jer podržavaju njihovu politiku.

Ali, razlike ipak ima, jer Amerika svoje "marionete" ne stvara na način da ih okupira, pravi vojne pritiske, ili direktno podčinjava sebi, nego ih prije svega ekonomski veže sa sebe i svoje partnere, što je, mora se priznati, znatno suptilnije od zveckanja oružjem, specijanim vojnim akcijama i sličnim stvarima.

Zapad to radi prilično suptilno, darovima i poklonima, pa navede državu da se "demokratski" opredijeli za Zapad (i njegove strateške ciljeve), dok Istok to radi isto onako kako su radili njihovi prethodnici prije 100 godina, prijetnjom i batinom.
08.06.2023 | 17:09
m@xym kaže:
A što je to američki instalirana marioneta?

Zeneski je izabran za predsjednika Ukrajine za vrijeme Trumpa. Ti stvarno želiš reći da ga je Trump doveo na vlast? WTF! I onda se prema njemu ponašao ko prema neprijatelju, vjerojatno da zbuni nas par tu s Jabučnjaka?


O ne mogu vjerovati što čitam!

Na tom se otvoreno radilo od 2014. godine, Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci - "Postojali smo samo s razlogom da uklonimo Trumpa". Trump je luđak svoje vrste i ne kažem da je pozitivan lik, ali nije dio ove klike, on im je uletio "van sistema" i zato ga ne mogu smisliti. Njima nije odgovarao netko bogat tko se može sam financirati, njima je trebao poslušni lutak na koncima - Biden.
08.06.2023 | 17:10
m@xym kaže:
Ali, razlike ipak ima, jer Amerika svoje "marionete" ne stvara na način da ih okupira, pravi vojne pritiske, ili direktno podčinjava sebi, nego ih prije svega ekonomski veže sa sebe i svoje partnere, što je, mora se priznati, znatno suptilnije od zveckanja oružjem, specijanim vojnim akcijama i sličnim stvarima.


!!!!! Iz koje bajke si ovo izvadio?

Prespavao si dobar dio moderne povijesti od WW II do danas?
08.06.2023 | 17:30
dpasaric kaže:
Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci...


Kome njima? Deep State?

Kako im je pomrsio sve planove ako je Zelenski svejedno izabran?

Direktor CNNa je zapravo Deep State? On upravlja svime?

Tajna snimka za koju svi znaju? Odnosno, toliko je tajna da se nekako podrazumijeva da znam o čemu pričaš?

Ovo stvarno nema smisla. Ti fakat možeš u jednoj rečenici svašta...
08.06.2023 | 17:42
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
A što je to američki instalirana marioneta?

Zeneski je izabran za predsjednika Ukrajine za vrijeme Trumpa. Ti stvarno želiš reći da ga je Trump doveo na vlast? WTF! I onda se prema njemu ponašao ko prema neprijatelju, vjerojatno da zbuni nas par tu s Jabučnjaka?


O ne mogu vjerovati što čitam!

Na tom se otvoreno radilo od 2014. godine, Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci - "Postojali smo samo s razlogom da uklonimo Trumpa". Trump je luđak svoje vrste i ne kažem da je pozitivan lik, ali nije dio ove klike, on im je uletio "van sistema" i zato ga ne mogu smisliti. Njima nije odgovarao netko bogat tko se može sam financirati, njima je trebao poslušni lutak na koncima - Biden.


Ne znam što si i kako ovdje "citirao", ali, samo da se zna ja ovo:

"Zeneski je izabran za predsjednika Ukrajine za vrijeme Trumpa. Ti stvarno želiš reći da ga je Trump doveo na vlast? WTF! I onda se prema njemu ponašao ko prema neprijatelju, vjerojatno da zbuni nas par tu s Jabučnjaka?"

Nisam napisao.

Prespavao si dobar dio moderne povijesti od WW II do danas?


Jesi li ti prespavao sve ono što je "Rusija" (Sovjetski savez) radio usred Europe, od rata do svoga raspada?!

E, vidiš, Rusija sebe smatra nasljednikom Sovjetskog saveza, a Putin sebe nasljednikom Lenjina, Staljina i ostale ekipe.

Nego, možeš li nam malo pobliže objasnit, kako su to točno zapadni provokatori natjerali natpolovičnu većinu glasača u Ukrajini da odaberu baš Zelenskog, a ne nekog malog Putina?!
Nisu valjda lažirali izbore, a da nitko nije primijetio?
08.06.2023 | 18:26
Saga s onim otetim pukovnikom ( od strane wagnera ) se nastavlja, sad je pušten na slobodu i evo što je izjavio...jezivo. I to je druga vojska svijeta i nuklearna sila ? Ako je stvarno istina, onda cijeli svijet mora, maknuti te luđake od sredstava uništenja našeg planeta

"Wagnerovci otimaju ruske vojnike, muče ih i ponižavaju, ponekad ih prisiljavajući da budu "robovi" - potpukovnik Ministarstva obrane Rusije Vinivitin"

"Zapovjednik 72. brigade Oružanih snaga RF, kojeg su nedavno zarobili Wagnerovci, vjerojatno je pušten iz zarobljeništva i sada čita novu videoporuku s lista:
▪️“Zarobljen sam, držan u podrumu, ismijavan onako kako se svaki ogorčeni ruski vojnik ne bi rugao zarobljenom vojniku Oružanih snaga Ukrajine. Tukli su me, nisu mi dali spavati, tri puta po noći jednostavno su me izvlačili iz podruma i pokušavali pucati. Snimka mog ispitivanja je rezultat pritiska.”
▪️“Postojao je slučaj vezan za prijetnje odmazdom nad borcima čete EW, kojima je obećano da će biti opkoljeni i “nulirani” samo zato što nisu radili onako kako su “vagnerovci” htjeli. Starješina jednog od bataljona je otet, mučen je, mučen, poliven kiselinom u oči, poliven benzinom.
▪️“Borac iz susjedne formacije je “spušten”, a on je iz beznađa jednostavno okončao život samoubistvom. Bilo je slučajeva da su borci kidnapovani i ljudi su ih pokušavali zamijeniti za municiju.”
08.06.2023 | 18:38
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Eeee... da, a ti uredno "zaboravljaš" da su ti tvoji "pouzdani izvori" i "klasa novinari", već po nekoliko puta "predvidjeli" pad Ukrajine, ali to nikako da se dogodi.


Što je po tvojem razumijevanju pad Ukrajine? Rusi eksterminiraju 44 milijuna ljudi i dolaze do Poljske i Mađarske granice gazivši sve pred sobom?

Ili govorimo o padu američki instalirane marionete i postavljanje ruske marionete na vlast?


Ukrainski predsjednik Zelenski je demokratski i regularno izabran od Ukrajinskog naroda i nije nikakva marioneta pogotovo ne Američka.
To da su Ukrajinci predali Nuklearke nakon Ruskog lažnog obećanja da će ih oni štititi, sigurno ne bi da je bilo ko od Američkih marioneta imao nešto za odlučiti! Da nisu? Bili Rusi imali muda za "deinstalaciju marioneta".
08.06.2023 | 19:08
Zbog posla se kužim u brane, bolje nego Đuro i Tino, koji su vam sve objasnili i samo sam čekao nekog da kaže...da to ide Ukrajincima u korist. Ajmo reć nije ga bilo i ono što vam ova dvojica govore je ISTINA. Takva se brana nemože uništiti izvana, a unutra je bio tko ? Taj koji je bio unutra nije niti svoje snage o tome obavjestio, tako da priče da Rusi čuvaju Ukraninske resurse i živote mi liče na dobru SF priču.

Taj režim radi takve zločine prema svom narodu...i danas je jedan visokopozicioniran mladi čovjek skočio s 12 kata, vjerovatno miseći da su to brže muke nego od "čaja", sad ako zamislimo kako se ponašaju prema svojima, koju sliku možemo vidjeti za neprijatelja ?

Rusija je danas analni otvor naše civilizacije i to izrečeno nije nikakav utjecaj zapadnih medija, nego je to tako. Neki i ovdje drže štangu tim "Istočnjačkim vrijedostima " pa me zanimaju njihovi razlozi, ako nisu materijalne prirode.

Samo da ne budu odgovori a što je s Julian Assange ili Edward Snowdenom. Što je s 300 ili 500 ubijenih novinara ili opozicionara. Ako odgovora bude, samo da ne budu općeniti, nego konkretni. Možda sam ja u krivu i ako mi se dokaže, nije mi problem promjeniti stranu

Nego nešto se je fokus maknuo s bio-labova i nacista, ima li kakvih novih dokaza ili sad nemamo vremena da pričamo o njima ?

Malo sam ljut, jer ofenziva ne ide baš po planu, ali da će Bog i boljih dana.
08.06.2023 | 19:10
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
A što je to američki instalirana marioneta?

Zeneski je izabran za predsjednika Ukrajine za vrijeme Trumpa. Ti stvarno želiš reći da ga je Trump doveo na vlast? WTF! I onda se prema njemu ponašao ko prema neprijatelju, vjerojatno da zbuni nas par tu s Jabučnjaka?


O ne mogu vjerovati što čitam!

Na tom se otvoreno radilo od 2014. godine, Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci - "Postojali smo samo s razlogom da uklonimo Trumpa". Trump je luđak svoje vrste i ne kažem da je pozitivan lik, ali nije dio ove klike, on im je uletio "van sistema" i zato ga ne mogu smisliti. Njima nije odgovarao netko bogat tko se može sam financirati, njima je trebao poslušni lutak na koncima - Biden.


Januković (Ruska marioneta) nije potpisao unaprijed dogovoren ugovor s EU (to je područje koje tebi omogućava da živiš i to dobro) o međusobnoj suradnji, pazi sad samo suradnja nikakav pristup ili status kandidata. Ukrajinci su se s pravom pobunili i sve se prelilo u Majdan. Nakon dosta prolivene krvi, Ukraina bira Porošenka nakon njega na izaborima bude izabran Zelenski. To je gubljenje utjecaja i putin kreće u krvavi rat koji do danas traje!
08.06.2023 | 19:13
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci...


Kome njima? Deep State?

Kako im je pomrsio sve planove ako je Zelenski svejedno izabran?

Direktor CNNa je zapravo Deep State? On upravlja svime?

Tajna snimka za koju svi znaju? Odnosno, toliko je tajna da se nekako podrazumijeva da znam o čemu pričaš?

Ovo stvarno nema smisla. Ti fakat možeš u jednoj rečenici svašta...


Sve itekako ima smisla, ali ti vidiš samo komadiće mozaika, pa još ne povezuješ. Pustimo vrijeme, složit će se i kod tebe ako ne budeš selektivno čitao izvore.

"Njima" - vojno-industrijskom lobiju koji je pripremao taj rat godinama, e sada koji dio tu rade putem CIA-e, koji je utabani "deep state", a što je čista korupcija, to je zapravo nebitno - bitno je da postoji interesna skupina kojoj nije cilj dobrobiti Ukrajinaca (ili bilo koga drugoga do njih samih, znači ne zanimaju ih čak niti američki građani) i oni su doveli do ove tragedije jer su išli ložiti vatru u dvorištu druge nuklearne sile.

Da, snimka je bila na forumu i po društvenim mrežama, ovdje kod nas u kontekstu teme o covidu mislim jer je Project Veritas išao kopati kod CNN ekipe o pandemiji, a izašlo je ovo drugo.
08.06.2023 | 19:14
tino1 kaže:
Januković (Ruska marioneta) nije potpisao unaprijed dogovoren ugovor s EU (to je područje koje tebi omogućava da živiš i to dobro) o međusobnoj suradnji, pazi sad samo suradnja nikakav pristup ili status kandidata. Ukrajinci su se s pravom pobunili i sve se prelilo u Majdan. Nakon dosta prolivene krvi, Ukraina bira Porošenka nakon njega na izaborima bude izabran Zelenski. To je gubljenje utjecaja i putin kreće u krvavi rat koji do danas traje!


A sporazum koji je s figom u džepu potpisala Merkelica, kako to komentiraš?
08.06.2023 | 19:38
cariblanco kaže:
Malo sam ljut, jer ofenziva ne ide baš po planu, ali da će Bog i boljih dana.


Ako ti je to jedina briga, ne brini
Ide jako dobro...
08.06.2023 | 19:46
Ne znam kakvo je stanje na terenu, niti tko je srušio branu, ali, ako su Rusi to napravili, onda im bogme gori pod petama, jer, ovo je potez očajnika.
08.06.2023 | 19:52
cariblanco kaže:
Taj koji je bio unutra nije niti svoje snage o tome obavjestio, tako da priče da Rusi čuvaju Ukraninske resurse i živote mi liče na dobru SF priču.


Negdje sam naletio na crticu da je diverzija ustvari planirana za kraj tjedna. Međutim, i to su zaj*bali, pa se ruske snage nisu stigle povući.
08.06.2023 | 20:12
dpasaric kaže:
Sve itekako ima smisla, ali ti vidiš samo komadiće mozaika, pa još ne povezuješ. Pustimo vrijeme, složit će se i kod tebe ako ne budeš selektivno čitao izvore.

"Njima" - vojno-industrijskom lobiju koji je pripremao taj rat godinama, e sada koji dio tu rade putem CIA-e, koji je utabani "deep state", a što je čista korupcija, to je zapravo nebitno - bitno je da postoji interesna skupina kojoj nije cilj dobrobiti Ukrajinaca (ili bilo koga drugoga do njih samih, znači ne zanimaju ih čak niti američki građani) i oni su doveli do ove tragedije jer su išli ložiti vatru u dvorištu druge nuklearne sile.

Da, snimka je bila na forumu i po društvenim mrežama, ovdje kod nas u kontekstu teme o covidu mislim jer je Project Veritas išao kopati kod CNN ekipe o pandemiji, a izašlo je ovo drugo.


I ovo se može nazvati samo dijelom mozaika te okarakterizirati kao nepovezano.

Što je "deep state"? Kako to funkcionira? Tko su ljudi u toj "Državi"? Nemamo blage veze. Ok, znamo definiciju "Deep statea", ali sve ostalo je u cloudu.

Zašto si naveo CIA-u kao dio Deep statea, a nisi spomenuo FSB? Ako FSB nije dio TE Duboke države, je li FSB dio neke druge Duboke države? Zar Rusija, jedna od tri vodeće svjetske sile, sa svojom svjetski poznatom brutalnom mafijom nije u stanju imati svoj Deep state? Koliko Deep stateova postoji? 1? 2? 3? 6? Jesu li te Duboke države međusobno povezane istim ciljem ili se međusobno bore za prevlast? There can be only One?
Itd...

Naveo si samo jedan puzzlić i proglasio ga slikom. Meni tu fali još puno, puno puzzlića za neku širu sliku...
08.06.2023 | 20:26
Naravno da tu ima još mnogo toga, kompleksnost možemo tek naslutiti. Rusija je autokratska država i ne reklamira se kao carstvo demokracije i ljudskih prava. Ameri se razmeću "obećanom zemljom", svojim ustavom i demokracijom, ali praksa nam pokazuje nešto drugo - pogotovo u njihovom hegemonističkom ponašanju na međunarodnoj sceni. Da oni nisu počeli krišiti pravila i raditi stvari na svoju ruku mimo UN-a, ne bismo danas imali niti ovaj rat u Ukrajini. Bilo je samo pitanje vremena kada će ta licemjerna dvostruka mjerila doći na naplatu.
08.06.2023 | 20:39
dpasaric kaže:
IgorD kaže:
dpasaric kaže:
Trump im je uletio potpuno neplanirano i pomrsio sve planove, zato su činili sve ono što je CNN-ov tehnički direktor rekao na onoj tajnoj snimci...


Kome njima? Deep State?

Kako im je pomrsio sve planove ako je Zelenski svejedno izabran?

Direktor CNNa je zapravo Deep State? On upravlja svime?

Tajna snimka za koju svi znaju? Odnosno, toliko je tajna da se nekako podrazumijeva da znam o čemu pričaš?

Ovo stvarno nema smisla. Ti fakat možeš u jednoj rečenici svašta...


Sve itekako ima smisla, ali ti vidiš samo komadiće mozaika, pa još ne povezuješ. Pustimo vrijeme, složit će se i kod tebe ako ne budeš selektivno čitao izvore.

"Njima" - vojno-industrijskom lobiju koji je pripremao taj rat godinama, e sada koji dio tu rade putem CIA-e, koji je utabani "deep state", a što je čista korupcija, to je zapravo nebitno - bitno je da postoji interesna skupina kojoj nije cilj dobrobiti Ukrajinaca (ili bilo koga drugoga do njih samih, znači ne zanimaju ih čak niti američki građani) i oni su doveli do ove tragedije jer su išli ložiti vatru u dvorištu druge nuklearne sile.

Da, snimka je bila na forumu i po društvenim mrežama, ovdje kod nas u kontekstu teme o covidu mislim jer je Project Veritas išao kopati kod CNN ekipe o pandemiji, a izašlo je ovo drugo.


Po tebi ispada da se cijela američka politika već desetljećima vrti oko:

a) Ukrajine

b) Covida

Jedini koji je po tebi tim moćnicima pomrsio račune je Trump koji niti jednom nije dobio većinu glasova birača ali je zato jednom doveden na vlast glasovima tzv. elektora koji su po definiciji tamo neka siva eminencija, deep state, lobi, zovi ih kako želiš. Ispada kad čovjek čita ono što pišeš - baš ko u Balkanskom špijunu - sve je suprotno od onako kako izgleda.

Priznajem, nemam dovoljno mašte za svijet kakvim ga opisuješ.

edit:

08.06.2023 | 20:52
Ne, ne vriti se oko toga, kako si samo to zaključio iz onoga što sam napisao?

Ali to jesu aktualne teme, pa je normalno da se provlače kroz kontekst rasprave.

Američka poltika se vrti isključivo oko njihovog profita, ništa drugo im nije bitno. To je najbolje sumirao Bashar al-Assad, a i taj video smo imali ovdje, previše se ponavljamo...
08.06.2023 | 20:58
dpasaric kaže:
Naravno da tu ima još mnogo toga, kompleksnost možemo tek naslutiti. Rusija je autokratska država i ne reklamira se kao carstvo demokracije i ljudskih prava. Ameri se razmeću "obećanom zemljom", svojim ustavom i demokracijom, ali praksa nam pokazuje nešto drugo - pogotovo u njihovom hegemonističkom ponašanju na međunarodnoj sceni. Da oni nisu počeli krišiti pravila i raditi stvari na svoju ruku mimo UN-a, ne bismo danas imali niti ovaj rat u Ukrajini. Bilo je samo pitanje vremena kada će ta licemjerna dvostruka mjerila doći na naplatu.


Nije povijest počela s Amerima.
08.06.2023 | 22:14
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Januković (Ruska marioneta) nije potpisao unaprijed dogovoren ugovor s EU (to je područje koje tebi omogućava da živiš i to dobro) o međusobnoj suradnji, pazi sad samo suradnja nikakav pristup ili status kandidata. Ukrajinci su se s pravom pobunili i sve se prelilo u Majdan. Nakon dosta prolivene krvi, Ukraina bira Porošenka nakon njega na izaborima bude izabran Zelenski. To je gubljenje utjecaja i putin kreće u krvavi rat koji do danas traje!


A sporazum koji je s figom u džepu potpisala Merkelica, kako to komentiraš?


Misliš na NS2? Koji sporazum?

Nego s nuklearkama više niko ne prijeti, otkad je Kina jasno pozicionirana na nuklearno oružje nikako. A i otkad su amerikanci ukazali na par varijanti s kojima oni ne moraju nuklearno eskalirati da bi klaznili ruse u slučaju da ovi krenu nuklearkaqma. Jeda od scenarija je da bi naprimjer uništili svu vojsku u ukrajini i to konvencionalno.
Pitanje je kakva će sad biti reakcija na ovo s branom.
E mit nuklearne sile gubi na strahu.
08.06.2023 | 22:17
Evo još jednog podatka savršeno na tragu logike iz Balkanskog špijuna. Ispada da američki proizvođači oružja zdušno postavljaju svoje marionete na čelo demokratske stranke a ovi onda smanjuju ulaganja u obranu i oružje općenito.

Iz ovog grafa se vidi kako udio naoružanja u američkom BDPu nakon hladnog rata raste kad su na vlasti republikanci - naravno i za vrijeme Trumpa - a pada za vrijeme demokratskog predsjednika. Znači, vojno industrijski kompleks namjerno radi sve kako bi umanjio svoje profite. Namješta svoje marionete koje smanjuju vojni budžet. Točno po receptu iz Balkanskog špijuna.

što možemo zaključiti? Pa naravno, svi podaci su pogrešni. Sve javno dostupne Excel tabele su prevara. Svi lažu, samo Rusell Brand, Kim Dotcom, Domazet, Waters i Mearsheimer govore istinu.
08.06.2023 | 22:30
BTW, Mearsheimer je završio eltinu američku vojnu akademiju West Point!

Papak jedan lažljivi, putinofilski šarlatan i agent Kremlja!



A ovo što kažeš da "svi lažu", pa dovoljno je pratiti tijek novca, pa da se vidi tko laže i zašto laže...
08.06.2023 | 22:39
Da vidimo kako u Africi percipiraju ovaj rat i na čijoj su strani...



A i ne moramo do JAR-a, da vidimo što nam kažu prvi sjeverni susjedi:

08.06.2023 | 23:45
> A ovo što kažeš da "svi lažu", pa dovoljno je pratiti tijek novca, pa da se vidi tko laže i zašto laže...

Ha ha.

Pa ja ti dam tijek novca a ti to ignoriraš i veliš da treba pratiti tijek novca.

Fakat Balkanski špijun logika.
09.06.2023 | 02:27
IgorD kaže:
> A ovo što kažeš da "svi lažu", pa dovoljno je pratiti tijek novca, pa da se vidi tko laže i zašto laže...

Ha ha. Pa ja ti dam tijek novca a ti to ignoriraš i veliš da treba pratiti tijek novca.


Koji tijek novca si dao? Graf Svjetske banke o vojnom proračunu prema njihovom GDP udjelu? Niti je to relevantno jer je odnos relativan, a i inače ne vjerujem institucijama pod njihovom kontrolom jer gledamo puste milijarde koje je SAD sada upucao u Ukrajinu na kredit, do te mjere da njihova javnost to ne može progutati, a da ne pričamo o mega-inflaciji tamo i u EU jer se tiska lova punom parom za istu stvar - da bi se usmjerila u industriju oružja. To je ono što je većini sasvim očigledno, ne treba nam neki namješteni graf da vidimo što se zbiva i kako se novac tiska bez kontrole da bi se u ime poreznih obveznika gurao tim lobijima, prvo za big-pharmu, sada za oružje.

A evo ti i prva stvar na Googleu (koji će i lagati ako treba u njihovu korist), pa kaže:

"The United States has the largest military budget, spending $876.9 billion. The next largest military spender is China, which spends $292 billion. Russia follows China with a military budget of $86.4 billion, and India and Saudi Arabia round out the top five with budgets of $81.4 billion and $75 billion, respectively."

Ta tvoja logika nije tom balkanskom špijunu do pasa, on je koliko se sjećam filma barem bio skeptik, a ti padaš na osnovnoškolskim odnosima brojeva koji bi već i intuitivno trebali biti jasni - SAD troši 10(!) puta više od Rusije na oružje.

BTW, što se brane tiče, neki ruski izvori kažu "sasvim je moguće da zaista Ukrajinici nisu digli branu u zrak, veće su šanse da je to bila tajna operacija NATO specijalaca..." - što isto ima logike, zapravo najviše od svega...
09.06.2023 | 06:18
dpasaric kaže:

Koji tijek novca si dao? Graf Svjetske banke o vojnom proračunu prema njihovom GDP udjelu? Niti je to relevantno jer je odnos relativan, a i inače ne vjerujem institucijama pod njihovom kontrolom jer gledamo puste milijarde koje je SAD sada upucao u Ukrajinu na kredit, do te mjere da njihova javnost to ne može progutati, a da ne pričamo o mega-inflaciji tamo i u EU jer se tiska lova punom parom za istu stvar - da bi se usmjerila u industriju oružja. To je ono što je većini sasvim očigledno, ne treba nam neki namješteni graf da vidimo što se zbiva i kako se novac tiska bez kontrole da bi se u ime poreznih obveznika gurao tim lobijima, prvo za big-pharmu, sada za oružje.


Najveće povećanje budgeta se dogodilo za vrijeme Busha, 2001-2009, od cca 330 na preko 700 milijardi USD. Za vrijeme predsjednika demokratske stranke je budget stagnirao ili se smanjivao. To su lako provjerljive činjenice.

O kakvoj mega-inflaciji pričamo? Sto je to mega-inflacija? Inflacija koje se događala prošle godine (koja je svoj vrhunac imala na ispod 10% u US, a na oko 11% u zemljama EU), a ove godine već dolazi pod kontrolu, nema veze s ratom u Ukrajinom.

Jako je opasno znati malo o bilo čemu i nastupati kao da znaš puno, i k tome ponavljati našto što si pročitao negdje bez razumijevanja.

Molim te nemoj paušalno pričati o stvarima koje se mogu izraziti brojkama.
09.06.2023 | 06:58
dpasaric kaže:
BTW, Mearsheimer je završio eltinu američku vojnu akademiju West Point! :


I Damir Krstičević je. NIje neka referenca, ne?
09.06.2023 | 07:44
Čini se da je AFU najjače pokušavaju upravo na pravcu Zaporižja i ostvarile su napredak u smjeru Tokmaka (o njemu sam jučer pisao). Wargonzo opisuje situaciju kao vrlo ozbiljnu.

FyKK8TuWIAADfV-.jpeg


FyKLqYZaAAMf2V8.jpeg


Drugi izvori govore o tome da AFU koriste mehanizaciju za neutralizaciju minskih polja. No, po svemu što se vidi i što je dostupno, ovo još uvijek nije glavni napad AFU, nego napadi s ciljem provociranja ruskog odgovora da se vidi konkretno gdje su njihove snage, koja je njihova mogućnost odgovora i da se onda AFU prilagode tome što onda ruska strana trijumfalno tumači kao odbijanje napada. I jasno, ukrajinski su gubici strahoviti te se mjere u tisućama poginulih te gube tehniku na desetine uz poseban fokus na uništavanje leoparda koji su Rusima očito trn u oku.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 54 minuta
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!
  • Gjuroo: Saka čast malom na energiji koju je prenio na ljude. Napokon malo masovne pozitive.
  • Zdravac: U svakom slučaju, čestitam mu. Što se mene tiče, on je pobjednik!
  • Zdravac: čini mi se da sam sad u dokumentarcu vidio da Marko ima doma iMac (?), pa si mislim možda je član našeg foruma?
  • Gjuroo: Ma win-win. Kak se već veli, Lazanja je osvojio srca ljudi, a Oni nek si organiziraju Euroviziju u Švici. Ima se, može se :)
  • smayoo: Ja mislim da je HRT okolo lobirao da žiriji ne daju Marku previše bodova jer HRT nema kinte za organizirati natjecanje iduće godine :D
  • cariblanco: Da je Marko nosio suknju, bili bi pobjednici ;)
  • Gjuroo: Rim tim tagi dim!
  • Yonkis: Krehacro, pa ne zove se uzalud Pro.
  • Krehacro: Uh gledam sad usporedbu...pro bolji
  • drlovric: Ma samo Pro. Neka ide zivot :)
  • Krehacro: iPad air m2 ili iPad pro m2?
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, jura22, Anonimci (399)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO