Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


29.05.2023 | 19:37
Jedini problem u cijeloj priči je što još nitko nema istinski hipersonični projektil. Tako da bi se na ovo moglo odgovoriti: ali mi dignemo štitove i projektili ne mogu proći.
Koje štitove kad ih nemate?
Isti je proizvođač kao i za vaše hipersonične rakete...
29.05.2023 | 19:50
dpasaric kaže:
A pazite ovo iznenađenje od teme u jednoj HAK auto-reviji!

revijahak.hr/2023/05/29/kinezi-tvrde-s-h...juci-i-nosac-aviona/


I šta? Je li to dobro ili loše?
29.05.2023 | 20:02
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
A pazite ovo iznenađenje od teme u jednoj HAK auto-reviji!

revijahak.hr/2023/05/29/kinezi-tvrde-s-h...juci-i-nosac-aviona/


I šta? Je li to dobro ili loše?


Kako za koga. Za Ameriku jako loše, za Ruse donekle dobro jer Ameri ipak moraju raspršiti fokus. Za nas - teško je reći.

Ono što sigurno možemo zaključiti jest da Kina, samozatajni div u međunarodnim odnosima, s tom izjavom poručuje "urbi et orbi", da je vrijeme hegemona, jednog centra moći, stvar prošlosti. Američka vojna doktrina, koja je vidjela mornaricu kao glavni oblik projiciranja vojne i političke moći, zaustavljena je tehnološkim razvojem hipersoničnog oružja.
29.05.2023 | 20:44
dpasaric kaže:
A pazite ovo iznenađenje od teme u jednoj HAK auto-reviji!

revijahak.hr/2023/05/29/kinezi-tvrde-s-h...juci-i-nosac-aviona/


Hmmm,... HAK revija se bavi svime osim onim što bi im trebala biti primarna zadaća.
Usput, ti si taj copy/paste članak ozbiljno shvatio?

Ni mi vrag dao mira pa sam bacio oko i na www.scmp.com/ i našao izvorni članak, a usput sam provjerio i autora (zanimljiv lik, vrlo svestran, piše o vojsci, autima, modi, knjigama tj. kulturi i kao šlag na tortu o arheološkim otkričima,... nice )

NHF ali meni je scmp.com po sadržaju i formi sličan net.hr
29.05.2023 | 21:43
Ti Bertone bas sve pokvaris

Ponadah se da ce Ameri isjeci svu svoju mornaricu u staro zeljezo, sve radi ovih kineskih mokrih hipersonicnih snova.

Taman sam htio uvezati neke ljude sto se bave prodajom sekundarnih sirovina po otpadima
29.05.2023 | 23:15
Od HAK revije bih očekivao neku pristojnu razinu uredničke ozbiljnosti, a ne da ja moram za njima tražiti odakle su preuzeli tekst. Tema zaista nema blage veze s automobilizmom, zato mi je privuklo pozornost. Naravno, nemam toliko vremena kao Bertone da idem onda kopati što i odakle.

No, to je u konačnici nebitno, ako su Kinezi sami složili CPU, pa nedavno i dobar GPU, pa onda i prvi putnički avion nove generacije, ako imaju najveće i najbrže superračunalo, rekao bih da su u stanju napraviti i ono što imaju Rusi, znači hipersonični projektil. A čak i da nisu hipersonični, nego samo "vulgaris" balistički i koliko-toliko precizno navođeni, sigurno ih mogu imati dovoljno da "spamaju" svaki nosač aviona i da ga u konačnici unište. Nosači su danas super-ranjivi i imaju smisla samo kao prijetnja nerazvijenima.
30.05.2023 | 00:27
Ma slažem se ja s tobom da su Kinezi sposobni jer da nisu ne bi uspješno poslali rover na tamnu stranu Mjeseca i na Mars ili ne bi napravi svoju svemirsku stanicu i samostalno na nju dopremali zalihe i ljude (za razliku od ostatka svijeta koji za ISS još uvijek mora jednim dijelom koristiti Ruski Soyuz i Progress).
30.05.2023 | 07:04
Djuro genijalac kaže:
Jedini problem u cijeloj priči je što još nitko nema istinski hipersonični projektil. Tako da bi se na ovo moglo odgovoriti: ali mi dignemo štitove i projektili ne mogu proći.
Koje štitove kad ih nemate?
Isti je proizvođač kao i za vaše hipersonične rakete...


Kad smo već kod mitova tu su Rusi u prednosti jer su spremni vjerovati u vlastite laži. S druge strane, njihovi naučnici koji rade na tom oružju su ipak u prednosti u odnosu na kolege s zapada...zašto, zato jer imaju veći motiv da to završe. Nije ista stvar istraživati s slobode ili iz zatvora gdje su smjestili neke svoje naučnike. Tako da po pitanju motiva tko će prvi Rusija-SAD 1:0
30.05.2023 | 07:38
dpasaric kaže:
Od HAK revije bih očekivao neku pristojnu razinu uredničke ozbiljnosti




Redakcija od tri čovjeka, ali s pet radnih mjesta. I sva petorica uredno dobivaju plaću, a tu dvojicu viška ostatak ekipe zove yetiji. Evidentno postoje, jer primaju plaću, ali ih nitko nikad nije vidio....
30.05.2023 | 07:54
Pa kako imate kratko sijećanje, to je čudo! Za Rusiju smo mislili da će za 3 dana pregaziti Ukrainu, i ?
Niko živ sa sigurnošću ne zna što imaju na raspolaganju a i koliko su spramni upotrijebiti.
Jedno je evidentno, trgovina im je ljepša i draža nego rovovi i krv.

Tako da živi bili pa vidjeli.

Ovaj svijet je već u kurcu, pitanje je samo u kojem smijeru će sve to i krenuti.
Sigurno je da Populizam raste i da će biti jak.
Utjeha je da populisti djeluju sa velikom mijerom lokalnog egoizma tako da i ako uspiju organizirati nešto globalno to bi bilo samo do te razine na kojoj se njihovi regionalni interesi ne kose jedan drugim.
30.05.2023 | 10:11
Bertone kaže:
Ma slažem se ja s tobom da su Kinezi sposobni jer da nisu ne bi uspješno poslali rover na tamnu stranu Mjeseca i na Mars ili ne bi napravi svoju svemirsku stanicu i samostalno na nju dopremali zalihe i ljude (za razliku od ostatka svijeta koji za ISS još uvijek mora jednim dijelom koristiti Ruski Soyuz i Progress).


Ne sprdaj se s Kinom. Jesi li bio tamo nedavno?

Svi moji koji su zadnjih godina bili u Kini, a imam više bliskih ljudi koji su poslom morali tamo, su mi rekli isto - da su potpuno nevjerojatno napredovali i pretekli zapad u većini tehnologije, pa i urbanih i prometnih rješenja. A isto je rekao i jedan Elon Musk kada se vratio od tamo.

Pitao sam što je ostavilo najveći dojam i dobio odgovor "razina industrije koja dovodi do trivijalnosti fizičke proizvodnje". Kažu mi da su u tome postali gotovo pa bahati, opremu koja je još relativno nova i sasvim upotrebljiva samo puste da trune i u trenu pređu na najnovije, sve tempom koji je kod nas nezamisliv.

Jučer se vratio frend od poznanice i priča da više ne primaju europske kartice za plaćanje, naši mobiteli ne rade, imaju svoj zatvoreni internet i postali su samodostatni u gotovo svemu. A mi ovdje ne možemo isporučiti niti običan obiteljski automobil bez proizvodnje nekog dijela u Kini, a o računalima da ne pričamo.

Kinu treba uzeti jako ozbiljno.
30.05.2023 | 10:23
Kažu Rusi da je danas napadnuta Moskva s 30-ak dronova. Isključili su GPS nad Moskovom tako da su random padali, a navodno su ih 19 oborili. Ima stradalih.

To je jako loš potez u smjeru dalje eskalacije koji sada Rusima daje prostor za odmazdu.

Dio koji je meni zanimljiv je da dronovi uopće mogu neometano preći tolik put duboko u tuđem teritoriju, a nije Moskva baš odmah preko granice. Opet, vidjeli smo s onim dronom koji je pao na Zagreb koliko je i NATO PZO šuplja u centru EU, pa nije niti ovo neko veliko iznenađenje.

Update: dronovi su prošli jer su to bili oni najmanji, plastični, lete sporo i nisko i teško ih je ikako zapaziti, ali kompromis je što nose relativno slab eksploziv. Više su za zastrašivanje, nego oružje za napraviti ozbiljnu štetu. Tim više blesav potez, komarac napada medvjeda.
30.05.2023 | 10:46
A evo još malo o Kinezima... kineski novinar je postavio neugodna pitanja u UN-u i usporedio Siriju i Ukrajinu:

"United Nations spokesman Farhan Haq recently faced a puzzling question from Chinese journalist Edward Xu, who asked Haq to explain the difference between the Russian occupation of a part of Ukraine with the United States’ military occupation of a third of Syria. Haq’s response went viral, as he actually asserted that the United States has no troops stationed in Syria."

30.05.2023 | 12:40
Pa, da, stvarno loš potez Ukrajinaca, jer eto, sada su konačno dali priliku Rusima za odmazdu, jer do sada nisu Rusi raketirali Kijev, nego valjda Marsovci.

A, najmanji, plastični dronovi su 2 metra dugi, sa rasponom krila od 4 metra, pogonjeni klipnim motorom, ako su takvi "mali i plastični", kakvi su im tek onda veliki i metalni, strah me i pomisliti.
Koliko "malo" eksploziva nose, to se može vidjeti na videu na kojem se vide poprilično velike dimne "gljive" nakon eksplozije.

Čudi me da ti "provjereni" izvori nisu objavili da su to ustvari Ukrajinci istrenirali komarce kamikaze da raketiraju Moskvu...
30.05.2023 | 12:44
Sirija građanski rat, Ukraina osvajački rat na teritoriju tuđe zemlje.
30.05.2023 | 13:16
dpasaric kaže:
To je jako loš potez u smjeru dalje eskalacije koji sada Rusima daje prostor za odmazdu.


Pa Rusi dosad napali Kijev preko 30 puta. Koja eskalacija; što sad će ga napasti dvaput odjednom?!
30.05.2023 | 13:30
Nego, evo jedan vrlo odmjeren članak o tome što F-16 može učiniti za AFU, a što ne.

plus.thebulwark.com/p/what-f16s-will-and-wont-do-for-ukraine
30.05.2023 | 14:52
dpasaric kaže:
Bertone kaže:
Ma slažem se ja s tobom da su Kinezi sposobni jer da nisu ne bi uspješno poslali rover na tamnu stranu Mjeseca i na Mars ili ne bi napravi svoju svemirsku stanicu i samostalno na nju dopremali zalihe i ljude (za razliku od ostatka svijeta koji za ISS još uvijek mora jednim dijelom koristiti Ruski Soyuz i Progress).


Ne sprdaj se s Kinom. Jesi li bio tamo nedavno?


Pa gdje si ti pročitao da sam se sprdao s Kinom?

Evo jučer/noćas su Kinezi ponovno uspješno i bez problema lansirali raketu Long March 2F i poslali Shenzhou 16 sa tri člana posade na Tiangong i zato kažem kapa dolje i bravo za njih jer sve rade sami.
30.05.2023 | 23:57
Svaka čast Kinezima na njihovim tehnološkim uspjesima. Šteta što se neće moći pokazati u punom sjaju jer će prije toga Rusija sravniti Zemlju sa... zemljom?

Ili ipak neće?

Kakav značaj ima "Rusija kao nuklearna sila" u sustavu u kojem Kina ide prema tome da bude vodeća svjetska sila?
IMHO, Rusija je imala svoj momentum "3-dnevnog rata" u kojem je, u dva mjeseca, trebala zavladati Ukrajinom, a dalje nek nam je Bog napomoći... Tu je Rusija pr'nula u čabar. Blitzkrieg se pretvorio u fijasko i dugoročni (statički) rat, što Kini nikako ne odgovara. Kini još manje odgovara eskalacija sukoba u Ukrajini u smislu korištenja taktičkih njuki, a kamo li Doomsday scenarija. Kako već rekoh, prije će Peking srokati Kremlj ako skuži da su tamo svi poludjeli nego što će dopustiti da nekolicina bolesnihi i korumpiranih Rusa unšti tisućljetno napredovanje kineske civilizacije.
31.05.2023 | 07:17
Dakle, Davore, ovo je za tebe. Ukrajinska kontraofanziva je (ne)službeno u tijeku. Čisto da znaš, jer te je to mučilo proteklih (tje)dana. Trenutno su u tijeku pripremne operacije koje zasad uključuju udare po logistčkim središtima s kojih se opslužuju ruski položaji u Ukrajini. Zabilježeni su jaki udari po Sevastopolju iz čega zaključujem da AFU žele onemogućiti i logistički dobavni pravac preko mora (Kerčki most je još uvijek izvan upotrebe).
Kako znam da je počelo? Prvo, Ukrajinska služba sigurnosti je jučer SVIM korisnicima mobilnih ulsuga u Ukrajini poslala poruku u kojoj ih moli/upozorava da prestani streamati 24 sata snimke sa vlastitih nadzornih kamera koje imaju, a što neki čine, jer ih ruska strana koristi za praćenje odziva PZO i eventualnu korekciju paljbe.
Drugi pokazatelj je to što su ukrajinski izvještaji o stanjima bojišta i događanjima oko njih potpuno iščezli i sad smo opet u onoj, pomalo čudnoj fazi u kojoj sve informacije dobivamo neizravno, samo preko ruskih bloggera i glasina s bojišta.
Pa smo tako saznali da su ruske snage pokušale ofanzivu kod Svatova u Luhansku i da su temeljito odbijeni od AFU koja je potom u protunapadu napredovala i zauzela položaje dalje na istoku. Naglašavam da se sve ovo događa bez sudjelovanja ijednog dodatnog vojnika AFU koji je određen za ofanzivu.
Rusija je na području Zaporižja digla u zrak branu koja je naplavila veliki teritorij (koji je i inače močvannog karaktera) u pokušaju da zatvori jedan potencijalni pravac napredovanja AFU. Na širem području južne Ukrajine je vrijeme slično kao i ovdje, tj. neprekidno je kišilo dobrih tjedan dana i tlo je (opet) natopljeno što onemogućava odabir bilo kojeg pravca, jer je tlo premekano da podrži teški oklop. I to je, po meni ključni razlog zašto još ne vidimo nikakve pokušaje proboja obrambenih linija od strane AFU.
31.05.2023 | 08:11
Prakticki u tijeku je "Phase 0" ili shaping of the battlefield. Pripremne radnje i udari u pozadini. Gadjaju se magacini, logisticki i komunikacijski centri, radari, kanali opskrbe odakle neprijatelj moze dovesti pojacanja i sl.

Tehnicki i to spada u samu ofanzivu, samo jos uvijek ne ukljucuje masovno pomjeranje borbenih grupa na prvim crtama.

Recimo pripreme za Oluju su trajale preko godinu dana, sto je ukljucivalo i vojne operacije u susjednoj BiH. Sve to da bi se stekli preduvjeti da se ta jedna bitka oko Knina odvije onako kako hrvatskoj vojsci odgovara, a ne odakle Srbi ocekuju i spremaju se.

Kada su hrvatski MIG-21 pogodili radarska i komunikacijska cvorista (obicnim glupim bombama u brisucem letu, sto je za svaku pohvalu i respekt pilotima), Srbi su godinama pricali da ih je napao NATO. Totalno su bili pogubljeni i obezglavljeni, sto je jedan od kljucnih razloga za uspjeh Oluje.

Ukrajina je druga prica i druga su vremena. Tesko je danas u tako ravnicarskoj zemlji sakriti pokrete velikih trupa, da igras na faktor nekog velikog iznenadjenja.

Iskreno ja sam ocekivao ofanzivu ranije, jer i sami mediji su je nazvali "proljetna" ali mislim da je vrijeme ucinilo svoje (citaj blato i kise), pa se to odgodilo.

Ili, s druge strane, Ukrajinci nisu uspjeli skupiti dovoljne snaga radi neplanirano velikih gubitaka na Bakhmutu.

A opet s trece strane, Ukrajina je dosla u fazu da oni diktiraju dinamiku rata. Ne brane se vise za goli zivot, kao na pocetku i napast ce kada oni to odluce, a ne Rusi, ili mi posmatraci. I to jako puno govori o smjeru u kojem ide ovaj rat

Izgleda da cemo ipak imati ljetnu ofanzivu, a ne proljetnu...

Kako god, ja sam uvjeren da ce to biti veliki vojnicki uspjeh, itekako vidljiv na terenu, te da ce jos jednom otkriti sve slabosti ruske armije.
31.05.2023 | 08:49
drlovric kaže:
...
Kako god, ja sam uvjeren da ce to biti veliki vojnicki uspjeh, itekako vidljiv na terenu, te da ce jos jednom otkriti sve slabosti ruske armije.


Ti drlovricu baš moraš dpasarica nervirati rano ujutro
31.05.2023 | 10:01
drlovric kaže:
Kako god, ja sam uvjeren da ce to biti veliki vojnicki uspjeh, itekako vidljiv na terenu, te da ce jos jednom otkriti sve slabosti ruske armije.


Ja imam osjećaj da kad ruska obrana pukne kreće domino efekt kao kod Harkiva. I mislim da će na kraju Krim pasti sam od sebe tj. da bi se lako moglo dogoditi da Krim bude ukrajinski prije nego neki drugi teritoriji.

I na to dolaze ovakve vijesti


Screenshot2023-05-31111022.jpg



Umjesto 80 komada Laoparda 1, 100 ih je spremno za isporuku (vjerujem da su već u Ukrajini). Sve skupa će biti isporučeno 230 komada. To nije malo.
31.05.2023 | 14:24
Pogled na Strarcraft mapu ne daje dugoročne šanse ikakvoj ukrajinskoj ofenzivi. No, pustimo da vrijeme pokaže!
31.05.2023 | 14:44
dpasaric kaže:
Pogled na Strarcraft mapu ne daje dugoročne šanse ikakvoj ukrajinskoj ofenzivi. No, pustimo da vrijeme pokaže!


Čemu se skrivati iza te mape ? Pa valjda imaš nekakvo svoje objašnjenje. Ispada da ako Rusija bude izgubila, to će biti zbog toga što nije apdejtala tu mapu ?

Vjerovatno imaš neke razloge i podatke za svoju tvrdnju, ili nesmiješ neprijatelju odavati vojne tajne
31.05.2023 | 14:46
Sa ili bez Stracrafta, ja se ne bih usudio tako nešto kategorički ustvrditi. Ali siguran sam da će se to, nažalost, pretvoriti u još jedan od "vječnih" ratova. Osim ako ne završi nekim "Daytonskim ugovorom", što isto za obične male ljude nije nužno pozitivan ishod (osim što bi im granate i rakete možda prestale padati po glavi).
31.05.2023 | 15:54
Po mom mišljenju je glavni problem psihopata ŠĆ, kojeg je LET 3 dobro opisao u pjesmi.

Da se malo sjetimo početka ovog sranja. Za tu njegovu SVO je znao on i jako uski krug ljudi oko njega. Sjetimo se izbezumljenog pogleda ministra obrane Šojgu, kad mu je ovaj rekao da nuke stavi u najveći stupanj pripravnosti, znači da je tu odluku donio bez njegovog znanja...bio je tv prijenos uživo. Sjetimo se kako je ribao, nekog svog dužnosnika ( ne sjećam se kojeg ) kad ga je pitao o opravdanosti SVO i da se detaljnije izjasni oko nje, ono baš ga je ponizio i uživao je u tome.

Od one kolone vojske koja je išla na Kijev ( 40 km kolona ) samo su neki znali da idu u rat, pola tih vojnika je mislila da su u Rusiji, kao i oni specijalci koji su napali Homstel, su saznali za to pola sata prije akcije. Kad se sjetim samo kako je blistao u početnim danima te akcije, te ponižavao sve druge oko sebe s onim njegovim slolom, a svi drugi su na 20 m od njega i slušaju što im to car ima za reći.

Svi ste vidjeli kad ulazi u neke odaje gdje ona dva gardista pompozno otvaraju ona velika pozlaćena vrata i tada car ulazi u prostoriju. Nisam baš siguran da su Rusi toliko glupi i da uživaju u tom performansu. Sjetimo se na početku, pokušaja da ga se urazumi, pa on prima druge državnike s onim stolom od 10 metara.
31.05.2023 | 16:52
Doktor Lovrić će znati preciznije, ali mislim da je ovo prvi gubitak za S-400 sustav koji je Rusija prodavala kao neuništiv.

Fxb-ru7XoAEDDgz.png


Fxb-wnaX0AA9Oqo.png


Lokacija je potvrđena , oko 120 km udaljena od linije bojišta.

Fxb_lD_WIAAxUec.jpeg


Naišao sam na podatak da Rusija ima vrlo malo ovih sustava, red veličine 25 komada. Sad je jedan manje (da se razumijemo, ovo je zapovjedni modul koji je cijelu bateriju učinio neupotrebljivom).
31.05.2023 | 18:14
cariblanco kaže:
Po mom mišljenju je glavni problem psihopata ŠĆ, kojeg je LET 3 dobro opisao u pjesmi.


Tu sam se sklon složiti s Davorom da Putin nije najgora opcija (u smislu da je možda vjerojatnije da bi, u slučaju njegova pada, na vlast došao neki bitno veći psihopat, nego netko normalan).

Nisam baš siguran da su Rusi toliko glupi i da uživaju u tom performansu.


Jamačno je određen dio njih upravo toliko glup, dio je i značajno gluplji, dio sasvim sigurno nije toliko glup, a dio nije uopće glup, nego je, naprotiv, pametan i razložan (ali taj je dio vjerojatno u teškoj manjini), kao i u bilo kojem drugom narodu na svijetu. Ono što može učiniti prevagu je - ako je omjer tih glupih i ne-glupih dijelova - povoljan (tj. nepovoljan za cara).
31.05.2023 | 18:38
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Po mom mišljenju je glavni problem psihopata ŠĆ, kojeg je LET 3 dobro opisao u pjesmi.


Tu sam se sklon složiti s Davorom da Putin nije najgora opcija (u smislu da je možda vjerojatnije da bi, u slučaju njegova pada, na vlast došao neki bitno veći psihopat, nego netko normalan).

Nisam baš siguran da su Rusi toliko glupi i da uživaju u tom performansu.


Jamačno je određen dio njih upravo toliko glup, dio je i značajno gluplji, dio sasvim sigurno nije toliko glup, a dio nije uopće glup, nego je, naprotiv, pametan i razložan (ali taj je dio vjerojatno u teškoj manjini), kao i u bilo kojem drugom narodu na svijetu. Ono što može učiniti prevagu je - ako je omjer tih glupih i ne-glupih dijelova - povoljan (tj. nepovoljan za cara).


Smayoo ako napišem da svako od ovih riječi potpisujem oćeš li mi dat palac, a?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 19 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO