Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


24.05.2023 | 16:39
Bertone kaže:
Jesi li se sjetio baciti oko na impressum i pogledati tko piše za "tačno.net", odnosno otišao korak dalje pa malo progooglao osobe koje pišu za "tačno"?


Nisam! Kakve veze ima to što netko drugi piše s onim što on piše? Pogledaj kakvi sve ljudi pišu na Jabučnjaku, spektar je vrlo širok, ima raznih svjetonazora i valjda svih mogućih političkih opcija.

Čovjeka osobno poznajem, bio mi je nadređeni godinu i nešto i iz osobnog iskustva mogu reći samo najbolje. Ne znam, možda je u međuvremenu poludio, izgubio svu imovinu i ostao na ulici, pa sada piše za Kremlj samo da preživi?

Zato me zanima koja je tvoja teorija? Možda da je u nekom trenu zaboravio na svoj višedesetljetni novinarski i profesionalni integritet i prodao se Putinu za šaku rubalja jer je siromašan i pohlepan? Ili što se tu točno dogodilo? Baš me zanima tvoje viđenje!
24.05.2023 | 18:38
Itekako ima veze jer ne možeš uspoređivati raznolikost osoba i iznošenje mišljenja u forumskim postovima sa iznošenjem mišljenja u člancima/tekstovima koji se objavljuju u ime Jabučnjaka.

Ako treba mogu i pojasniti zašto sam išao pogledati ekipu koja stoji oko stvaranja članaka na tačno.net,... i Jabučnjak ima malu grupu autora koji pišu o temi vezanoj za Apple softver i hardver (ili o bliskim temama) i imaju više manje isti osobni stav o temama o kojima pišu pa tako nitko nikad neće napisati i Vi nećete nikada objaviti članak o testu HP laptopa na kojem je instaliran W11.

U toj paraleli i čovjek kojega osobno poznaješ (makar to nikada nije tebi rekao), dijeli mišljenja i stavove ostalih autora i osoba koje rade za tačno.net, a kad ih malo zagrebeš ispod površine, baciš pogled na životopise ili druge stvari o kojima su pisali/govorili ili se za njih zalagali,... onda je to po mom osobnom pogledu na moralnost i pravednost jedna velika kaljuža
25.05.2023 | 21:40
Evo, sada će ispasti da nije samo nekadašnji HRT urednik i savjetnik predsjednika RH plaćenik Kremlja, nego i direktor njemačke sigurnosno-obavještajne agencije...

"The chief German intelligence officer suggests that Zelensky surrender"

"The German newspaper Die Welt published an interview with the head of Germany's Federal Intelligence Service, Bruno Kahle.

The interview turned out to be quite dark. Kahl told German journalists that he does not see Russia weakening militarily. He believes that Russia can wage war for a long time. How long even Kale did not bid: «Russia is as before able to conduct war operations in a long-term perspective, replenishing units with manpower, weapons and ammunition» — writes Die Welt.

Is Germany's top intelligence officer afraid that the Russians?"

Ako ih sve Putin plaća, onda su Rusi toliko bogati da ne mogu izgubiti ovaj rat čak i bez nuklearnih glava...
25.05.2023 | 22:26
I meni je čudno da velesila s 50 000 zatvorenika uključenih u sukob, izgubi ovaj rat. Vođa tih zatvorenika i plaćenika se ophodi prema vrhu vojske s takvim bljuvotinama, da to nije niti za pisati. Telegram je prepun tih poruka, što vlasti u Rusiji misle da Rusi samo gledaju režimski tv,a telegram ne ? Zadnja objava Girkina ( neznam čiji je on plaćenik ? )

"Ako u sljedeća 24 sata "lajkaju kadrovske" generale Oružanih snaga Ruske Federacije (naime: Gerasimov, Surovikin, Lapin, Jevkurov, Teplinskij (da, i on je) i drugi): a) ne odgovaraju Prigožinu; b) ako ne podnesu ostavku u znak prosvjeda - onda ću ih sve - bez izuzetka smatrati OBESČAŠTENIM. Ako uopće znaju što je to...

"Prigožinovi resursi" ih (i još gore, cijelu VOJSKU) otvoreno nazivaju "pjetlovima", ali ovi... Ako ne odgovaraju i ne daju ostavke, onda ih tako treba zvati. Točka."

Sad probajte to zamisliti u bilo kojoj vojsci, koja je u sukobu ! Rusi će sami sebe pobjediti, skoro pa im i ne trebaju Ukrajinci. Doći će na naplatu sva korupcija, nepotizam, neorganiziranost vrlo brzo. Nemože jedan čovjek ama baš o svemu odlučitati i sve najbolje znati...imamo sličan primjer u susjedstvu i taj će uskoro biti bivši.
25.05.2023 | 22:52
cariblanco kaže:
... Nemože jedan čovjek ama baš o svemu odlučitati i sve najbolje znati...imamo sličan primjer u susjedstvu i taj će uskoro biti bivši.


Iz tvojih usta u bozije usi!
25.05.2023 | 23:07
Kako su mnogi svršavali na dogovor Rusije i Kine nedavno. Putin ne shvaća da mu je XI veći neprijatelj, nego zapad.

China has decided to build a gas pipeline from Turkmenistan instead of Power of Siberia - 2

twitter.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1661720713563176960?s=20

Ruski izvor

charter97.org/ru/news/2023/5/25/549417/

Dio iz ovog izvora

"Novi plinski ugovor s Kinom očajnički je potreban Gazpromu, koji je izgubio europsko tržište i izgubio više od polovice svog izvoza prošle godine. Pumpanje plina u Europu palo je na najnižu razinu od posljednjih godina SSSR-a, a ove će godine vjerojatno pasti na razine iz 1970-ih.

"Gazprom je u katastrofalnoj situaciji s izvozom", rekao je Reutersu u ožujku izvor blizak kompaniji. Kina će ove godine kupiti 22 milijarde prostornih metara plina, sedam puta manje nego što je EU trošila prije rata. Štoviše, cijena ovih isporuka je 290 dolara za tisuću kubičnih metara, dok su ugovorne cijene za Europu u prosincu dosegle 1000 dolara, procjenjuje analitičar BCS-a Ronald Smith.

Problem je u tome što "dodatni plin (Kini) jednostavno nije potreban", kaže Butt Odgerel, viši analitičar u Zakladi za istraživanje energetske politike.

Kina ne želi ponoviti pogrešku Europe i namjerava diverzificirati dobavljače, pogotovo jer s tim nema problema - SAD, Katar, Australija i Turkmenistan žele prodavati plin, ističe: “Ovo je tržište kupaca. I osim ako Rusija ne ponudi izuzetno atraktivnu ponudu, Kina može čekati koliko god želi.”
26.05.2023 | 00:06
dpasaric kaže:
Evo, sada će ispasti da nije samo nekadašnji HRT urednik i savjetnik predsjednika RH plaćenik Kremlja, nego i direktor njemačke sigurnosno-obavještajne agencije...
"The chief German intelligence officer suggests that Zelensky surrender"
"The German newspaper Die Welt published an interview with the head of Germany's Federal Intelligence Service, Bruno Kahle.
The interview turned out to be quite dark. Kahl told German journalists that he does not see Russia weakening militarily. He believes that Russia can wage war for a long time. How long even Kale did not bid: «Russia is as before able to conduct war operations in a long-term perspective, replenishing units with manpower, weapons and ammunition» — writes Die Welt.
Is Germany's top intelligence officer afraid that the Russians?"
Ako ih sve Putin plaća, onda su Rusi toliko bogati da ne mogu izgubiti ovaj rat čak i bez nuklearnih glava...


Na svakog "nekadašnjeg urednika HTV-a" koji tvrdi jedno dolazi barem jedan "nekadašnji urednik HTV-a" koji tvrdi suprotno. Na svakog "direktora njemačke sigurnosno-obavještajne agencije" koji tvrdi jedno dolazi barem jedan "direktor njemačke sigurnosno-obavještajne agencije" koji tvrdi suprotno. Na svakog "bivšeg djelatnika CIA-e" koji tvrdi jedno dolazi barem jedan "bivši djelatnik CIA-e" koji tvrdi suprotno. Na svakog "ruskog obavještajca u azilu" koji tvrdi jedno dolazi barem jedan "ruski obavještajac u azilu" koji tvrdi suprotno.
Iz moje perspektive, sve je to trla-baba-lan. Otprilike imamo (dez)informativni balans. Nazivnik za njih sve je da trkeljaju. Svaki od njih govori neko svoje mišljenje i viđenje situacije koje maltene ima težinu našeg trkeljanja na ovom forumu.
U isto vrijeme dok Švaba "jaše" po Zelenskom, Prigožin "objelodanjuje" enorman broj poginulih Wagnerovaca + jednako tako enorman broj poginulih pripadnika "kažnjeničke bojne", na što onaj luđak Girkin odgovara da to nikako ne može biti stvaran broj poginulih. Girkin, naime, pretpostavlja da je oko Bakhmuta nastradalo barem duplo više ljudi nego što Prigožin želi prikazati.
Paralelno s time, Prigožin raspravlja "optimističnu" i "pesimističnu" prognozu za rusku agresiju u Ukrajini... Po njegovoj trenutnoj procijeni, puno veća vjerojatnost je da će se, u ovim odnosima, dogoditi pesimistična situacija za Rusiju.

Sad ti meni reci... Tko je tu lud? Neki Švaba veli da se Ukrajina treba predati, neki Prigožin veli da je ruska agresija na Ukrajinu u totalnoj banani. Jel tu netko okreće pilu naopako? Ili ne?
Dakako, i kod jednog i kog drugog uzraku visi kondicional - "ukoliko se nešto ne promijeni". Prigožin poziva Rusiju da se uozbilji jer će inače cijela "specijalna operacija" otići u KPACHY (ne znam kak da dobijem naopako "N", pa sam, kao pravi 'rvat, napisato "U" barem na ćirilici ) K., a ovaj Švabo... prepuštam tebi da špekuliraš o njegovim motivima.

Bitka za Bakhmut možda nije imala neki strateški značaj, ali je i jednoj i drugoj strani koristila. Ruska vojska je dobila predah da se sabere nakon prvotnog neuspjeha i da konsolidira svoje snage. Ako ćemo oduzeti 2 mjeseca u kojima je Rusija trebala zavladati Ukrajinom, imali su oko godinu dana da se pripreme na drugi, duži, režim ratovanja.
U isto vrijeme, Ukrajina je dobila priliku da se naoruža uz pomoć Zapada i da se, isto kao i Rusi, prilagode novom režimu ratovanja.

Hoće li Ukrajina zbilja krenuti u neku kontraofanzivu prema Azovskom moru? Nemam pojma. Jesu li Rusi zbilja u tolikoj banani? Znam još manje.
S ovim upadom prema Belgorodu.... Nemrem više pratit koliki je to cirkus.
Kao globalnom igraču, Rusija si nije smjela dopustiti sve to što joj se dogodilo u zadnjih godinu dana.
Sam Prigožin je rekao da je "specijalna operacija" pokrenuta u smislu denacifikacije Ukrajine, a sada je cijeli svijet čuo za Ukrajinu i prihvaća je kao legitimnog borca i suverenu državu u ovom ratu.
26.05.2023 | 00:42
Ender kaže:
cariblanco kaže:
... Nemože jedan čovjek ama baš o svemu odlučitati i sve najbolje znati...imamo sličan primjer u susjedstvu i taj će uskoro biti bivši.


Iz tvojih usta u bozije usi!


To, brate, ak zbilja Bog odluči svrnuti oko na ovo područje.
Budite snažni i dostojanstveni ovaj vikend.
To, što se dogodilu u OŠ Vladislav Ribnikar, nije se dogodilo Srbiji već se dogodilo svima nama u neposrednoj blizini koji smo u stanju razumjeti i suosjećati.
To su situacije kad ljudi zaista uz sebe trebaju ljude, a političari bi trebali biti u nekom zapećku ako nemaju ništa pametno za reći.
Unatoč svemu, Vučić, od stvarne tragedije i boli, ističe samo sebe kao žrtvu. Ne znam... Nek je Bog s vama.
26.05.2023 | 08:15
dpasaric kaže:
Evo, sada će ispasti da nije samo nekadašnji HRT urednik i savjetnik predsjednika RH plaćenik Kremlja, nego i direktor njemačke sigurnosno-obavještajne agencije...

"The chief German intelligence officer suggests that Zelensky surrender"

"The German newspaper Die Welt published an interview with the head of Germany's Federal Intelligence Service, Bruno Kahle.

The interview turned out to be quite dark. Kahl told German journalists that he does not see Russia weakening militarily. He believes that Russia can wage war for a long time. How long even Kale did not bid: «Russia is as before able to conduct war operations in a long-term perspective, replenishing units with manpower, weapons and ammunition» — writes Die Welt.

Is Germany's top intelligence officer afraid that the Russians?"

Ako ih sve Putin plaća, onda su Rusi toliko bogati da ne mogu izgubiti ovaj rat čak i bez nuklearnih glava...


Cijelu stranicu "Die Welt"-a sam pretražio uzduž i poprijeko! A i čudilo bi me da je to tako! Stavi link! Ima samo jedan članak o njegovom posjetu Kiewu, na sam dan invazije 24.02.2022. Tu mu prebacuju da je panično napustio Kiew i evakuirao ambasadu BRD u Kiewu. Ali pokazalo se da to nije bilo ni izbliza tako. Čovjek je tog dana profesionalno odradio svoj posao i u skladu i dogovoru s domaćinima. Pa ti vidi!
26.05.2023 | 09:24
Nemam link, stiglo mi je kao tekst, možda je izmišljeno, a možda su uklonili, ne bi bilo prvi put. Meni je zanimljiv dio te izjave, bila ona istina ili ne, da zapravo govori objektivne činjenice - da Rusi mogu ovako ratovati godinama jer imaju više ljudi i više oružja. Ništa krivo nije rečeno.

Nego... danas je stigao i taj nesretni 26. 5. - datum kada se na forumu predviđalo da će "za 2 do 3 tjedna", a ovo je bilo tri tjedna - da ne škrtarimo, konačno krenuti ukrajinska protuofenziva i potjerati preostalu šaku Rusa u starim T-34 tenkovima koja je slučajno ostala živa nakon strašnih gubitaka. Ionako je "Rusija u rasulu" i "raspada se sama od sebe čemu svjedoče pojave partizanskih odreda u njihovim rubnim pokrajnama".

No, sve što vidimo je potpuno razoren i osvojen Bahmut i skupinu ukrajinskih sabotera koji su upali u Belgorod i pitanje je jesu li izvukli živu glavu.

Znači uz sve vojne analize ovdje, mape i pouzdane izvore, na kraju je jednostavna Starcraft logika je ispala istina, a protuofanziva čisti zapadni PR kako bi se još malo dobilo na vremenu i još malo podebljala Excel tabelica vojno-korporativnog lobija koji je sve ovo i zakuhao.

Evo, danas Nulandica izjavljuje da se "dugo i temeljito pripremaju" i da sada planiraju start za - pazite sad, 11. srpnja! Tko to uopće najavljuje ofenzive kao da su film koji dolazi u kino? Samim tim je jasno da je to tek PR predstava i dobivanje vremena, da ih ne zanima ukrajinska dobrobit i životi tih ljudi, nego samo njihove pare.

Bit će tragično ako u tih mjesec i pol vidimo još koji grad sravnjen za zemljom, a Putin je još za "nedajbože" dovukao nuklearne projektile u Bjelorusiju. Možemo cinično zaključiti da je to "jamac uspjeha" ukrajinske kontraofanzive.

Uništit će tu zemlju do kraja, baš onako kako su mnogi američki analitičari van vojnog lobija i predvidjeli. Ugurali su je u smrtonosni konflikt i žrtvovali.
26.05.2023 | 10:59
...Uništit će tu zemlju do kraja, baš onako kako su mnogi američki analitičari van vojnog lobija i predvidjeli. Ugurali su je u smrtonosni konflikt i žrtvovali.

Ja sam cijelo vrijeme mislio da Rusi uništavaju Ukrajinu, kad ono...

Kako je lijepo da postoji Starcraft, tak da se i mi neutralni imamo iza čega skloniti.
26.05.2023 | 10:59
Desava se nesto zanimljivo na bojistu. Naime Rusi su poceli da bas uspjesno blokiraju GPS navodjene rakete, primarno JDAM ali djelimicno i Himars platforme. Posljedica je da ta ubojna sredstva ne pogode gdje je zamisljeno.

Opce je poznato da Rusi imaju brutalno jake elektronicke sustave za ometanje. Krasuha je mozda nama civilima najpoznatiji primjer (jedan napusteni primjerak je zarobljen i vec je u USA na testiranjima), iako imaju dosta usko specijaliziranih sustava, za razne primjene i podrucja djelovanja.

Jednom prilikom u Siriji, Rusi su upalili GPS jammer da zastite svoju neku bazu. To je bilo toliko jako da taksisti nisu mogli raditi u Izraelu i dijelovima Turske Jednostavno sve mape bazirane na GPS nisu radile, tj. nisu imale pristup signalima sa satelita.

Jedini razlog zasto ne blokiraju GPS iznad Ukrajine jer i sami trebaju GPS satelite, za svoje pilote, dronove, komercijalne proizvode bazirane na GPS. Njihov Glonas nije zazivio ni kod njih samih, o komercijalnom trzistu da ne pricamo. Tehnicki bi bili u stanju vratiti Ukrajinu stoljece unatrag, po tom pitanju. Ruske jedinice primarno koriste DJI dronove, pa bi na taj nacin pucali sami sebi u nogu.

Gledao sam u vise prilika da JDAM pogodi gdje zamislis. To oruzje jednostavno ne fula. Pruzali su zracnu potporu gdje god americka vojska osjeti bilo kakav otpor. Citaj cesto

Talibani pucaju utvrdjeni iz neke kuce. Da ne bi riskirali ljudske zivote, americki vojnik posalje koordinate. Minut-dva nakon toga, kuce vise nema i vojska nastavi setati.

JDAM u principu nije oruzje nego conversion kit. Rep sa pokretnim krilcima, racunala i elektronicka logika. Kosta oko $25K i nadogradnja je na obicnu balisticku avio bombu. Uzmes MK bombu tezine 500-1000kg, stavis joj taj rep sa elektronikom i imas pametnu bombu koja pogadja unutar 2m.

Ali Talibani nisu imali cime ometati, dok u Ukrajini to ocigledno nije slucaj.

Druga opcija je da Ukrajinci ispustaju te bombe sa nedovoljnih visina. Plase se podici avion visoko radi ruske PZO i onda bomba fizicki nema dovoljno vremena niti prostora da uspjesno korigira svoju putanju na cilj. Napominjem da ona nema nikakav motor, krilca su pokretna, ali gravitacija mora odraditi svoje.

Ukrajinci su zabrljali nesto i sa upaljacima pa ih odredjen broj nije uopce ni eksplodirao. Sada je to sredjeno, ali Rusija je jako brzo uspjela napraviti svoje bombe.

Zlobnici bi rekli da je neki reverse engenering bio u pitanju, tj da su napravili svoju inacicu od neke neeksplodirane NATO bombe. Ja osobno sumnjam da bi bili u stanju tako brzo to odraditi, jer Ukrajina je JDAM dobila ne tako davno.

Pratimo dalje, sta se desava. Od velike ukrajinske kontra ofanzive jos uvijek nista. Lose vrijeme, losi resursi, lose planiranje, nema zelenog svjetla iz Washingtona, vrijeme ce pokazati
26.05.2023 | 11:09
Koliko sam vidio i upratio, one kiše koje su tu padale sad, manje-više, padaju tamo i zemlja je opet nakvašena i raskvašena. A to onda onemogućuje oklop u nastupu.
No, ono što je meni jako zanimljivo su vijesti koje se pojavljuju, stidljivo, ali postoje u dovoljnoj količini da ih je nemoguće ignorirati, prema kojima su piloti AFU (prva tranša) VEĆ ODRADILI obuku na F-16.
Tako da se sad zapravo čekaju avioni i uspostavljaju lanci i centri logističke potpora za F-16 tj. centri za održavanje tih aviona.

BTW, udarci po ruskoj pozadini se nastavljaju, a i Njemačka će isporučiti svoju verziju Storm Shadowa Ukrajini.
26.05.2023 | 11:54
cariblanco kaže:
Ja sam cijelo vrijeme mislio da Rusi uništavaju Ukrajinu, kad ono...


Rade isto što i Ameri cijelo vrijeme, ne možemo imati dvostruka mjerila, a Ameri bi identično postupili da imaju takvu situaciju u Meksiku ili Kanadi. Za nuklearne sile važe druga pravila i to treba prihvatiti kao realnost, a Rusi su na problem Ukrajine upozoravali godinama, štoviše, lako za njih - nego mnogi mudri ljudi na zapadu su vrlo jasno vidjeli i najavili što će se dogoditi. Ništa tu nije bilo iznenađenje, a Rusi sada to odrađuju američkim receptom. Samo neki na forumu bi sada da se sve loše što su do sada radili Ameri zaboravi, pa "idemo od ovog trena pravedno i pošteno", ali to tako ne funkcionira.

Znači, rat je isprovociran namjerno i iz niskih pohlepnih interesa vojno-korpotivnog lobija. Glavni motiv je imati novo žarište nakon propalog Afganistana, a super-bonus im je što sada ne cuclaju samo vlastite porezne obveznike nego i nas u EU. Briga njih za ukrajinski narod, oni su "expendable". Briga njih i za EU, pa to su riječi one babe iz DoD-a, rekla je veleposlaniku "Fuck Europe!". Toliko o njihovom visokom moralu i humanosti. Samo lova, samo Excel.
26.05.2023 | 14:01
dpasaric kaže:
Nemam link, stiglo mi je kao tekst, možda je izmišljeno, a možda su uklonili, ne bi bilo prvi put. Meni je zanimljiv dio te izjave, bila ona istina ili ne, da zapravo govori objektivne činjenice - da Rusi mogu ovako ratovati godinama jer imaju više ljudi i više oružja. Ništa krivo nije rečeno.


Osim što je sve krivo što je rečeno, čista je laživa propaganda i stavljena u usta jednom od najvažnih špijuna njemačke. Poslao sam "Die Welt"- u upit da komentiraju postove po internetu i da mi pokažu da li je taj članak ikad bio obljavnjen u tom kontextu., kad mi odgovore izvještavam vas.

dpasaric kaže:
Nego... danas je stigao i taj nesretni 26. 5. - datum kada se na forumu predviđalo da će "za 2 do 3 tjedna", a ovo je bilo tri tjedna - da ne škrtarimo, konačno krenuti ukrajinska protuofenziva i potjerati preostalu šaku Rusa u starim T-34 tenkovima koja je slučajno ostala živa nakon strašnih gubitaka. Ionako je "Rusija u rasulu" i "raspada se sama od sebe čemu svjedoče pojave partizanskih odreda u njihovim rubnim pokrajnama".


Ja stvarno ne znam odakle taj datum s kojim mašeš? Ukraina će svoju ofenzivu pokrenuti kad oni odluče da je vrijeme.

dpasaric kaže:
, sve što vidimo je potpuno razoren i osvojen Bahmut i skupinu ukrajinskih sabotera koji su upali u Belgorod i pitanje je jesu li izvukli živu glavu.


Sve što vidimo je da se nuklearna sila 9 mijeseci grčevito bori za trofej BAKMUT. A da su Ruski pobunjenici u Belgorodu osvijili za dva dana 4 puta više teritorija i da se RF provalila žestoko jer je nesposobna braniti svoj teritorij.
dpasaric kaže:
uz sve vojne analize ovdje, mape i pouzdane izvore, na kraju je jednostavna Starcraft logika je ispala istina, a protuofanziva čisti zapadni PR kako bi se još malo dobilo na vremenu i još malo podebljala Excel tabelica vojno-korporativnog lobija koji je sve ovo i zakuhao.


Davore po stoti put, Ukrajinu je napao kreten psihopatski i Ukrajina se brani.
26.05.2023 | 18:15
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Nego... danas je stigao i taj nesretni 26. 5. - datum kada se na forumu predviđalo da će "za 2 do 3 tjedna", a ovo je bilo tri tjedna

Ja stvarno ne znam odakle taj datum s kojim mašeš? Ukraina će svoju ofenzivu pokrenuti kad oni odluče da je vrijeme.

Ovo je bila moja izjava temeljem pripremnih operacija koje su pokrenute od strane AFU da kreću za cca 2-3 tjedna.

Jbg, Zalužni mi se nije javio na telefon, pa sam zvao Budanova, a on, špijunčina samo takva, me, jasno!, zajebo!
26.05.2023 | 18:55
Djuro genijalac kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Nego... danas je stigao i taj nesretni 26. 5. - datum kada se na forumu predviđalo da će "za 2 do 3 tjedna", a ovo je bilo tri tjedna

Ja stvarno ne znam odakle taj datum s kojim mašeš? Ukraina će svoju ofenzivu pokrenuti kad oni odluče da je vrijeme.

Ovo je bila moja izjava temeljem pripremnih operacija koje su pokrenute od strane AFU da kreću za cca 2-3 tjedna.

Jbg, Zalužni mi se nije javio na telefon, pa sam zvao Budanova, a on, špijunčina samo takva, me, jasno!, zajebo!


A i ti vala Đuro sa svakim teberiš. Ko čeka taj dočeka.
26.05.2023 | 22:02
Ma Ukrajina je djevica, rođena je 24.08.1991. i astrolog je Zelenskom rekao da što planira s kontraofanzivama nek obavi do 26.05. jer nakon toga strijelac ulazi u marsa a merkur u blizance i tad je kasno za bilo kakve veće akcije.

Koliko sam čuo, sredinom lipnja će sve biti ok pa onda ide kontraofanziva. Nemojte me držati za riječ, svi znamo da astrologija nije egzaktna znanost ko tarot a Milan je trenutno nedostupan.
27.05.2023 | 00:11
Ah ti Mađari, stari rusofili i plaćenici Kremlja, evo što kaže njihov Orban:

"Ukraine Can't Win War Against Russia: Hungary's Orban

Prime Minister Viktor Orban says Hungary is not part of the "mainstream" European Union approach to Ukraine as he explains the country's opposition to providing aid to Ukraine."
27.05.2023 | 00:25
tino1 kaže:
Davore po stoti put, Ukrajinu je napao kreten psihopatski i Ukrajina se brani.


Ne možeš to tako gledati, to je preuska i licemjerna prespektiva koja potpuno zanemaruje cijelu globalnu politiku od WW II do danas. To je perspektiva u kojoj se polazi od hipoteze koja je naivna i koja ne stoji ni jučer niti danas, a to je da je svijet pravedno i ravnopravno mjesto u kojem se međunarodna politika vodi po demokratskim načelima i u skladu s međunarodnim pravom i visokim tijelima kao što su UN.

Naravno, to nije tako i velesile rade što hoće, a Amerika prva! Oni su prvi izignorirali UN u nebrojeno slučajeva i odigrali svoju ulogu šerifa onako kako je njima odgovaralo za njihove interese. Tako da Rusi, kolikogod bili u krivu, sada samo ponavljaju istu stvar koju su Ameri napravili x puta. A nitko nije za američke predsjednike govorio da su "psihopatski kreteni".

Nadajmo se samo da će pohlepni vojni lobi stati prije nego sve to eskalira u nuklearni sukob. Na sreću ostatka Europe, ali i na žalost i tragediju ukrajinskog naroda, Amere ne zanima stvarna pobjeda u Ukrajini, njih samo zanima prodaja oružja i što duže stanje ratnog žarišta kako bi što više zaradili. Zato im, nadajmo se, nije u interesu da Ukrajini daju neku ozbiljniju pomoć koja bi onda stisnula Ruse toliko da moraju ozbiljno napasti. Kada potroše tuđe topovsko meso, onda će okrenuti priču na pregovore i na obnovu onoga što preostane od Ukrajine, a tu onda opet na scenu dolaze isti ti igrači, samo u drugim kostimima, znači BlackRock i njihova ekipa.
27.05.2023 | 08:18
tino1 kaže:
Djuro genijalac kaže:
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Nego... danas je stigao i taj nesretni 26. 5. - datum kada se na forumu predviđalo da će "za 2 do 3 tjedna", a ovo je bilo tri tjedna

Ja stvarno ne znam odakle taj datum s kojim mašeš? Ukraina će svoju ofenzivu pokrenuti kad oni odluče da je vrijeme.

Ovo je bila moja izjava temeljem pripremnih operacija koje su pokrenute od strane AFU da kreću za cca 2-3 tjedna.

Jbg, Zalužni mi se nije javio na telefon, pa sam zvao Budanova, a on, špijunčina samo takva, me, jasno!, zajebo!


A i ti vala Đuro sa svakim teberiš. Ko čeka taj dočeka.


Tino, a ako ustvrdim da je već počelo? Onaj izlet u Belgorod, neki dan napadnut ruski vojni brod u Crnom moru, jučer netko bio neoprezan s roštiljem u Marijupolju, prekjučer se neoprezno pušili u Sevastopolju...
Belgorodski izlet je bio nevjerojatno postignuće koje nitko nije očekivao. Šteta koja je napravljena (izravno) je minimalna, ali to je natjeralo Ruse da se zamisle kako će pristupiti obrani granica, jer ono vozikanje na oduzetom BTR-u i snimanje svega je sramota samo takva. Ekipa doslovce uzme vojno vozilo i onda se vozika po državi i nitko im ništa ne može i sve još onda snimaju i šalju u svijet....
I onda krenu prepucavanja u ruskim oružanim snagama tko je za to odgovoran (jasno, nije nitko) itd....
Rekoh da neće biti jedan partizanski juriš 'urrrraaaaaaaaaaa' nego sve više napada i sve jači pritisak na ruske snage dok negdje obrana ne pukne.
27.05.2023 | 08:19
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Davore po stoti put, Ukrajinu je napao kreten psihopatski i Ukrajina se brani.


Ne možeš to tako gledati, to je preuska i licemjerna prespektiva koja potpuno zanemaruje cijelu globalnu politiku od WW II do danas.


Zašto WWII? Zašto ne bi gledali od WWI?
27.05.2023 | 10:54
dpasaric kaže:
Ah ti Mađari, stari rusofili i plaćenici Kremlja, evo što kaže njihov Orban:

"Ukraine Can't Win War Against Russia: Hungary's Orban

Prime Minister Viktor Orban says Hungary is not part of the "mainstream" European Union approach to Ukraine as he explains the country's opposition to providing aid to Ukraine."


Ček malo,... jel to isti onaj lik koji je ne tako davno (po tko zna koji put) rekao da je Rijeka Mađarska i da je nepravedno što je raspadom AU Mađarska ostala bez izlaza na more?
27.05.2023 | 10:59
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
tino1 kaže:
Davore po stoti put, Ukrajinu je napao kreten psihopatski i Ukrajina se brani.


Ne možeš to tako gledati, to je preuska i licemjerna prespektiva koja potpuno zanemaruje cijelu globalnu politiku od WW II do danas.


Zašto WWII? Zašto ne bi gledali od WWI?


Vrlo jednostavno zašto - ogromna prekretnica u međunarodnim odnosima nastaje pojavom nuklearnog oružja i samim tim velesila. To je sve izokrenulo. One su prve dobile u UN pravo veta i tijekom vremena se osilile (prije svega USA) da zato mogu raditi što žele, mimo pravde i mimo glasova većine u UN. I od tada je sve počelo ići u krivom smjeru.

I ne možemo sada jednoj velesili sve opraštati, a na drugu primijenjivati moralna načela i pričati bajku da je svijet uređena legalistička demokracija - jer nije. Do sada su Ameri silom utjerivali svoj privatan interes, a sada to na isti način rade Rusi. I imaju prst na okidaču da bude po njihovom. I zato ovaj rat mora završiti u pregovorima. A samo je na štetu ukrajinskog naroda što se u pregovore nije krenulo istog trena kada su tenkovi prešli granicu. A to bi se vjerojatno i dogodilo da je tamo na vlasti netko tko zaista brine za malog čovjeka, a ne za interese vojno-korporativnog lobija koji je sve ovo izveo radi svoje pohlepe. Pravo pitanje je li to tamo uopće bilo moguće? E, to je težak dio - jer u takvim državama, još visoko korumpiranim, ili imaš zapadnu ili istočnu marionetu. Svaka ima svoje prednosti i mane.
27.05.2023 | 10:59
dpasaric kaže:
Ah ti Mađari, stari rusofili i plaćenici Kremlja, evo što kaže njihov Orban:

"Ukraine Can't Win War Against Russia: Hungary's Orban


Uz duzno postovanje, ne sumnjajuci u Orabanovu strucnost, ali sta Madjarska zna o ratovima? Kad ono oni zadnji put nekoga vojnicki pobijedise?

Postoji li madjarska vojna formacija ili bilo kakva vojna tehnologija vrijedna spomena?
27.05.2023 | 11:25
dpasaric kaže:

I ne možemo sada jednoj velesili sve opraštati, a na drugu primijenjivati moralna načela i pričati bajku da je svijet uređena legalistička demokracija - jer nije. Do sada su Ameri silom utjerivali svoj privatan interes, a sada to na isti način rade Rusi. I imaju prst na okidaču da bude po njihovom.


Ovdje se slazemo. Svijet je postao jako licemjerno mjesto

ALI

Sta USA koristi za projekciju sile i svog nacina zivota po svijetu?

Vojno gledano, nema tu nuklearnih stvari. Tu je najjaca mornarica na svijetu. Nosaci aviona i borbene grupe. Tu je zrakoplovstvo bez premca. Najbolje specijalne postrojbe na svijetu. Tu je bezbroj vojnih baza na svim kontinentima. Brutalan vojni budzet za sve te ekgzibicije.

Osim vojske, tu je dolar kao svjetska valuta. Tu je jaka ekonomija. Tu je world leading IT sektor. Tu je film, muzika, show biznis. Tu je bezvezni fast food ili Starbucks. Tu je nekakav fiktivni american dream. Tu je i engleski jezik, koji nije njihov ali oni su ga popularizirali u svijetu.

Sta Rusi imaju ponuditi ostatku svijeta u 2023. godini? Nesto sto ostatak planete zeli u svom lifestyle? Vodku? Kurve? Celave nabildane kriminalce? Oligarhe?

Americki politicar kada se bahati ima jako pokrice, jer zna cime sve USA raspolaze. Ruska diplomatska pijandura moze samo prijetiti nuklearnim oruzjem, za koje ni sam ne zna da li uopce radi Smijesni su.

Porediti globaln i utjecaj USA i Rusije po bilo kakvom mjerljivom osnovu je krajnje neozbiljno
27.05.2023 | 11:42
dpasaric kaže:
cariblanco kaže:
Ja sam cijelo vrijeme mislio da Rusi uništavaju Ukrajinu, kad ono...


Rade isto što i Ameri cijelo vrijeme, ne možemo imati dvostruka mjerila, a Ameri bi identično postupili da imaju takvu situaciju u Meksiku ili Kanadi. Za nuklearne sile važe druga pravila i to treba prihvatiti kao realnost, a Rusi su na problem Ukrajine upozoravali godinama, štoviše, lako za njih - nego mnogi mudri ljudi na zapadu su vrlo jasno vidjeli i najavili što će se dogoditi. Ništa tu nije bilo iznenađenje, a Rusi sada to odrađuju američkim receptom. Samo neki na forumu bi sada da se sve loše što su do sada radili Ameri zaboravi, pa "idemo od ovog trena pravedno i pošteno", ali to tako ne funkcionira.

Znači, rat je isprovociran namjerno i iz niskih pohlepnih interesa vojno-korpotivnog lobija. Glavni motiv je imati novo žarište nakon propalog Afganistana, a super-bonus im je što sada ne cuclaju samo vlastite porezne obveznike nego i nas u EU. Briga njih za ukrajinski narod, oni su "expendable". Briga njih i za EU, pa to su riječi one babe iz DoD-a, rekla je veleposlaniku "Fuck Europe!". Toliko o njihovom visokom moralu i humanosti. Samo lova, samo Excel.


Gle ovak Davore. Ova tvoja konstrukcija može biti točna. Samo si zaboravio glavnu stvar, a ta je da je nekad na čelu SSSR, bio vrhovni prezidij SSSR gdje je bio istaknut jedan čovjek...Hrušćov, Brežnjev...etc. Taj čovjek je bio formalno na vrhu i kakti vodio je SSSR, ali o svakoj odluci se je morao konsultirati s vrhovnim sovjetom. Da li je to danas slučaj gdje "car" pregledava neke karte iz povjesti, gdje Ukrajina nije postojala, a ne želi uzeti starije karte gdje te njegove države u sadašnjem obimu nije bilo niti na vidilu?

Ovo je najveći problem današnje Ruske Federacije, gdje je federacija malte ne postala carevina. Putin zaustavio inflaciju dekretom...Putin radi novi svjetski poredak, kak se njemu čefne, jer se druge ne pita. Ako se dodvorim Putinu, imam Američki san u Rusiji i samo mi je nebo granica. To su glavna pitanja, ali ih nitko nesmije otvarati u RF.

Analogno tome, jučer je bio skup u Beogradu, gdje su ljudi za dnevnice ( 4 000 dinara ) i pod prijetnjom otkaza morali doći na skup, da mazohist može napraviti jednu sliku, koliko je ljudi bilo tamo ! Sreća je da su se i Bogu zgadile te stvari, pa je poslao prolom oblaka da to minimizira.

To su prava pitanja, a ne nekakve excel tablice i Sratcraft igrice.
27.05.2023 | 11:58
cariblanco kaže:
Analogno tome, jučer je bio skup u Beogradu, gdje su ljudi za dnevnice ( 4 000 dinara ) i pod prijetnjom otkaza morali doći na skup, da mazohist može napraviti jednu sliku, koliko je ljudi bilo tamo ! Sreća je da su se i Bogu zgadile te stvari, pa je poslao prolom oblaka da to minimizira.


Gledao sam jucer taj debakl. Ljude trpali u autobuse ko stoku, da bi najobicniji psihopata nahranio svoju sujetu. Drzavnim parama organizira miting koji je kontra "Mitingu protiv nasilja". Ozbiljna dijagnoza.

Cijela drzava stala, ne rade skole, bolnice, drzavne sluzbe. Djeci otkazane ekskurzije i izleti. Pokupovali autobuse iz Makedonije, Bugarske, Kosova, Crne Gore, Bosne. Hiljade autobusa kolaps napravilo u BG i na autocestama. Ljudi pisaju i kake po parkovima, ko stoka. Jedu one sendvice. Hodaju ko zombiji gradom koji ne poznaju, jer bus nije mogao prici blize skupu.

Ko god prima npr socijalnu pomoc, radi na budzetu ili ima bilo sta sa drzavom, morao je doci. Slikaju se ispred autobusa da imaju dokaze. Jezivo.

Srbija je Rusija u malom, i ja vjerujem da ljudi tamo imaju dovoljno snage da tom zlu stanu na kraj. Tuzno je sto su dijelovi opozicije jos gori (majka Rusija, cetnici, krajnji desnicari, Srbija do Tokija i sl.), tako da ne znam na sta ce to izaci.

U Bosni postoji jedna izreka jako primjenjiva na Srbiju danas "o svome se jadu zabavili, da nas ne diraju"
27.05.2023 | 12:12
Može li itko danas zamisliti RF bez Putina, Srbiju bez Vučića ili RS bez Dodiga ? Pa normalno da ne može, samo ima jedna biološka stvar, da svi moramo umrjeti...i šta ćemo onda ? Pa imali smo i mi tita i šta je bilo nakon smrti ?

Zbog toga postoji demokracija i pluralizam, da takve stvari amortiziraju i da se ne desi neka tragedija nekog naroda. Ameri su imali Trupa, a nakon njega imaju nekog drugog...jesi li propali i što se je to bitno deslilo kod njih ? Za ove države koje sam naveo u početku, nakon pada ili smrti njihovih vladara se dešavaju tektonski poremećaji u društvu i neka im je Bog u pomoći.
27.05.2023 | 12:44
drlovric kaže:
dpasaric kaže:

I ne možemo sada jednoj velesili sve opraštati, a na drugu primijenjivati moralna načela i pričati bajku da je svijet uređena legalistička demokracija - jer nije. Do sada su Ameri silom utjerivali svoj privatan interes, a sada to na isti način rade Rusi. I imaju prst na okidaču da bude po njihovom.


Ovdje se slazemo. Svijet je postao jako licemjerno mjesto

ALI

Sta USA koristi za projekciju sile i svog nacina zivota po svijetu?

Vojno gledano, nema tu nuklearnih stvari. Tu je najjaca mornarica na svijetu. Nosaci aviona i borbene grupe. Tu je zrakoplovstvo bez premca. Najbolje specijalne postrojbe na svijetu. Tu je bezbroj vojnih baza na svim kontinentima. Brutalan vojni budzet za sve te ekgzibicije.

Osim vojske, tu je dolar kao svjetska valuta. Tu je jaka ekonomija. Tu je world leading IT sektor. Tu je film, muzika, show biznis. Tu je bezvezni fast food ili Starbucks. Tu je nekakav fiktivni american dream. Tu je i engleski jezik, koji nije njihov ali oni su ga popularizirali u svijetu.

Sta Rusi imaju ponuditi ostatku svijeta u 2023. godini? Nesto sto ostatak planete zeli u svom lifestyle? Vodku? Kurve? Celave nabildane kriminalce? Oligarhe?

Americki politicar kada se bahati ima jako pokrice, jer zna cime sve USA raspolaze. Ruska diplomatska pijandura moze samo prijetiti nuklearnim oruzjem, za koje ni sam ne zna da li uopce radi Smijesni su.

Porediti globaln i utjecaj USA i Rusije po bilo kakvom mjerljivom osnovu je krajnje neozbiljno


Super post, sve bitno je rečeno. Sad oni koji igraju Starcraft imaju priliku da promjene ovo...samo je problem, kako i oni neznaju kako ?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 27 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO