Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


02.05.2023 | 16:08
Gospodo, imamo vijesti koje još traže nezavisnu potvrdu, ali dosad se sve čini legit: AFU su krenule u protunapad u Bahmutu i odbacile okupatorske snage unatrag za desetak blokova oko centra i sjevera onog što je nekad bio grad!

FvEp89QWwAQRldF.jpeg


FvEp89LWwAAvnur.jpeg


Ovo sivo iza bijele crte je teritorij koji su AFU, kako se čini, oslobodile.
02.05.2023 | 20:58
Djuro genijalac kaže:
Gospodo, imamo vijesti koje još traže nezavisnu potvrdu, ali dosad se sve čini legit: AFU su krenule u protunapad u Bahmutu i odbacile okupatorske snage unatrag za desetak blokova oko centra i sjevera onog što je nekad bio grad!


A, dobro, koji klinac sad to njima treba?
Od tebe i Lovrića sam skužio da je Bakhmut ionako strateški nebitan. Praktički su Ukrajinci tamo u okruženju, a ovim zauzimanjem teritorija samo ulaze dublje nazad u obruč.
Po meni je najveća kvaliteta Bakhmuta ta što su Ukrajinci mogli koristiti grad za grinding ruskih trupa, poglavito Wagnerita. Činila mi se dobra strategija da se lagano povlače iz okruženja s velikim gubicima napadajućih Rusa (ono što je Davor naopako nazvao "strpljivim napredovanjem Rusa i brigom za život svakog ruskog vojnika").

Sad... Možda AFU zbilja kreće u neku ofanzivu, pa im je potrebna neka zvučnija pobjedica za dizanje morala.
Nadam se da će njihova ofanziva biti bolja od ruske jer su Rusi prdnuli u čabar sa svojom ofanzivom. Di si bio, šta si radio? Jel uopće tu bilo ikakve ofanzive?

Ne znam kakav je ovaj rat po pitanju logistike, ali logički mi je vrlo zahtjevan Meni tu više ništa nije jasno
02.05.2023 | 22:44
Rusi su nakrcali jug prema Krimu i vojskom i opremom i zaprekama. Pošto su očekivali da će zauzeti Bahmut lako je moguće da iza njega nema puno rezerve i da je dalje otvoren put na istok do granice.

A možda je Wagner odustao od svega i "prodao" položaje.

Možda je sve varka pa krenu ipak napadat na jugu kad Rusi prebace dio rezervi od tamo. Do sada ionako nikad nije bilo onako kako su promatrači predviđali pa zašto bi tako bilo ubuduće?
03.05.2023 | 13:02
Ukrajinska ofanziva je počela. Tj. počinje za cca 2-3 tjedna, a sad gledamo pripreme. Naime, sad je posve jasan obrazac djelovanja AFU ovih dana. Udara se po logističkim središtima i to u ovoj fazi primarno po skladištima goriva. Osim onog na Krimu, udaraju i po onima u Rusiji koji su uz granicu i mogu pružiti logističku potporu. Pored skladišta goriva svjedočimo opetovanim napadima po željezničkoj infrastrukturi. Sve školski. Prvo uništi sredstva manevra i dobave pojačanja (gorivo, željeznica). Nakon toga će krenuti napadi po zapovjednim mjestima i sredstvima veze. Na kraju se udara po PZO sustavima. A onda se kreće.
Girkinov izvještaj

FvMJfy-XwAIRR9I.png


FvMJgJsXwAEqSQh.jpg
03.05.2023 | 15:54
"Atentat na VVP-a" gone wrong...

Em VVP nije tamo gdje ga se atentatira, em je eksplozija napravila samo površinsku štetu na krovu. Koliko se vidi na snimci, čak ni ona dva lika na krovu nisu nastradali iako su bili udaljeni samo nekoliko metara od eksplozije.
False flags?
03.05.2023 | 17:06
Da, rekao bih da je to. Par detalja: snimke u highdef koje gledaju na Kremlj. Baš sam uvjeren da ljudi ostavljaju svoje kamere da tam nasnimavaju što im se poželi bez kontrole FSB-a.
Potom, Kremlj je potvrdio događaj u roku od par sati. Sjetimo se izmotavanja oko potonuća Moskve koje je trajalo danima.
03.05.2023 | 18:01
Sad je Kremlj in, ali nitko ne postavlja pitanje, zašto Ukrajinci ne dozvoljavaju Rusima da pričaju Ruskim jezikom ? Zašto nitko ne iztražuje Ukrajinske bio-labose ? Što je nestalo istraživačko novinarstvo
03.05.2023 | 18:58
Jbg, nije na liniji... Ali evo, mi od ovih Ukrajinaca što su bili kod nas doma privremeno smješteni prošle godine nismo baš čuli da im se ne dozvoljava pričati ruski. Štoviše, navodno je značajan broj ljudi koji se izjašnjavaju kao Ukrajinci, ali im je ruski prvi jezik. Činjenica je da je godinama unatrag (i prije 2014.) bilo vrlo radikalnih, pa i otvoreno prijetećih istupa ukrajinskih političarima prema Rusima u Ukrajini, o čemu danas nitko ne govori. Osobno nisam pratio dovoljno pa da bih znao povezati radi li se o političarima koji su i danas relevantni u Ukrajini, ili su to pak neki politički autsajderi kakvih ima svugdje (i kod nas, i u Srbiji, ali i u zemljama zapadne Europe).
04.05.2023 | 09:29
Nastavno na temu udara AFU po skladištima goriva i rafinerija. Ovo je prikaz udara posljednjih nekoliko dana. Jasan je obrazac koji uključuje i udarce po vlakovima koji prevoze gorivo i oštećivanju pruga koje vode prema Ukrajini.

FvRQYxbXgAE2v9A.jpg


Pripreme u punom jeku.
04.05.2023 | 16:03
Da vidimo kakav je prognozer Streljnikov i da će se išta od ovog ostvariti ?

"17. lipnja na kalendaru: Wewelsburg je zapalio svoje vatre

Tada su posljednje dane prije ofenzive proveli drugačije. Hitler je sjedio u svojim apartmanima koji su se nalazili u kancelariji Reicha. Kažu da je tih večeri, osim Wagnera, kojeg je obožavao Fuhrer, slušao i Čajkovskog, čiju se ljubav bojao priznati. Duž mračnih hodnika uz veličanstveni arhitektonski stil koji je stvorio Speer, čuli su se zvuci klavira i motivi Op.37a: br.6 "Godišnja doba, lipanj".

Staljin je toga dana primio u Kremlju narodnog komesara državne sigurnosti Merkulova, a nakon toga i šefa obavještajne službe NKGB-a Fitina, gdje je od potonjeg primio tajni izvještaj izvora iz Berlina s operativnim pseudonimom "Narednik" , koji je izvijestio da je Njemačka završila pripreme za ofenzivnu operaciju i da se uskoro očekuje udar. Na što je Staljin, upravo na memorandumu NKGB-a SSSR-a br. 2279/m, napisao: “T-schu Merkulov. Možete poslati svoj "izvor" iz sjedišta njemačkog zrakoplovstva jebenoj majci. Ovo nije "izvor", već dezinformator."

Danas se situacija razvija na način da se, u očekivanju neprijateljske ofenzive, broj njegovih mogućnosti, kao i datumi, toliko prezentiraju različitim t-kanalima da i sam neprijatelj, vjerojatno sjedeći u općoj osoblja, nisu mogli niti smisliti dio koji se u njima pojavio proteklih mjeseci.

Ali ako se vratimo objektivnoj stvarnosti i razmotrimo raspoložive podatke i činjenice dobivene u njima, dobivene različitim seksualnim sredstvima, onda u suštini možemo reći da je neprijatelj do 30. travnja – 1. svibnja dovršio formiranje ofenzive. udarne snage, kao i rezerve.

Samo u smjeru Zaporožja, neprijatelj je formirao 11 brigada na temelju 10AK, uključujući iz strateške i operativne rezerve. Prema procijenjenim podacima neprijatelja, može se reći da je prikupljeno više od ~ 50 tisuća. l/s, ~300 jedinica tenkovi, ~1300 jedinica borbena oklopna vozila, ~200 kom. MLRS, ~500 jedinica topničko i minobacačko oružje, ~300 jedinica. vozila za plivanje.

Situacija u smjeru Krivoy Rog može se procijeniti da je, kako bi ispunio jedan taktički plan, neprijatelj akumulirao i popunio 10 brigada, koje uključuju oko ~ 40 tisuća. l/s, ~90 jedinica tenkovi, ~700 jedinica borbena oklopna vozila, ~50 kom. MLRS, ~105 jedinica. artiljerije i minobacača, kao i ~150 jedinica. vozila za plivanje.

Vrijedno je posebno istaknuti pristup neprijatelja vodenom transportu, koji je formiran u zasebne desantne jedinice, a sama plovila uključuju ne samo patrolne i desantne čamce, već i ambulantna vozila, kao i transportna. Jedan od neprijateljskih planova mogao bi biti iskrcavanje amfibijskog napada u području Zolotoy Balka-Pervomaevka na Dnjepru. Na lijevu obalu na ovom području su se u ljeto 2022. iskrcale diverzantsko-izviđačke grupe, a kanal su koristili i krijumčari.

Preuzimanje kontrole nad obalom akumulacije Kakhovka omogućit će neprijatelju da napreduje nekoliko kilometara duboko u naš teritorij kako bi stvorio mostobran s potpunom desantnom desantnom operacijom, isto se može dogoditi u području Gornostaevke, kao i kod Dneprjana . Osim mitraljeza velikog kalibra, čamci su opremljeni raketnim bacačima projektila HellFire, kao i Igla MANPADS, EW / RER.

Vraćajući se pješaštvu, ne treba zaboraviti da neprijatelj formira i jurišne postrojbe na bazi Zbora narodne garde (NGU), koja sada u sastavu Napadne garde uključuje 7 brigada s ljudstvom od oko 30 tisuća ljudi. Ako, na primjer, uzmemo 12. brigadu NSU-a "Azov-Zaporožje" kao osnovu, onda ona uključuje 5 odreda, od kojih svaki ima 4 operativne čete s ukupno ~ 10 tenkova, 50 BV-a i 30 topničkih oruđa, tj. kao i 1 tenkovska satnija u kojoj 5 tenkova, 5 borbenih oklopnih vozila i 6 oklopnih transportera.

Svaka strana ima jednu šansu - oni su u napadu, mi smo u defanzivi. Plan B neće uspjeti. A što će se dogoditi na dionici Orekhov-Tokmachka-Rabotino-Shcherbaki vidjet ćemo već sljedećih dana. Iza Tokmoka. Melitopolj. Krim. Rusija.

– „Sve pripreme za oružani ustanak potpuno su završene, te se svaki čas može očekivati ​​napad“.
04.05.2023 | 19:21
Samo jedan komentar na cijelu situaciju:

Gledam neku večer Dnevnik jedne naše TV i vidim lika, tako 30-tak godina...možda koja više, igra se s djecom tu u Zagrebu ili negdje, oko njega mlade ženske....

Kao branitelj naše Hrvatske, nije mi jasno ko bi trebao tamo ratovati i njemu osloboditi državu?
Mlako je to sve i ta "ofanziva" koja se najavljuje... Mislim da od tog ništa neće značajnije biti.
A tenkovi...to je samo željezo i nije važno jel to T-84, T-53, Leopard... važno je srce koje te vodi, a taj koji se tu skriva je izabrao, kao i naši vrli vođe skrivanje od metaka kao taktiku pa će se vratiti biti tamo neka faca za godinu-dvije...

Vjerojatno će se linije zadržati i to će biti jednog dana Rusija, osobito ako takvi "derani" tu u HR čuvaju mlade cure.
04.05.2023 | 20:36
Taj je najpametniji, pogotovo ako se nikada ni ne vrati tamo.
04.05.2023 | 23:12
Inače, komentar napada na sam Kremlj se može svesti na to da mi se ne čini vjerojatno da bi tako nešto izveo Zelensky. Kad bih se morao kladiti, radije bih to pripisao američkoj obavještajnoj zajednici - jer ako se upitamo "cui bono", odnosno što bi time profitirao Zelensky, nemamo baš neki odgovor velike težine. Vjerojatnost uspjeha napada dronovima na Kremlj je neznatna, a ruska reakcija je prilično izvjesna. Bi li Zelensky odigrao takvu kartu znajući da je mogućnost uspjeha zanemariva, a gubitak glave skoro pa siguran? Sumnjam. A to samo znači da Ameri traže nove načine eskalacije i da ovaj rat potraje što duže.
05.05.2023 | 06:02
dpasaric kaže:
Inače, komentar napada na sam Kremlj se može svesti na to da mi se ne čini vjerojatno da bi tako nešto izveo Zelensky. Kad bih se morao kladiti, radije bih to pripisao američkoj obavještajnoj zajednici - jer ako se upitamo "cui bono", odnosno što bi time profitirao Zelensky, nemamo baš neki odgovor velike težine. Vjerojatnost uspjeha napada dronovima na Kremlj je neznatna, a ruska reakcija je prilično izvjesna. Bi li Zelensky odigrao takvu kartu znajući da je mogućnost uspjeha zanemariva, a gubitak glave skoro pa siguran? Sumnjam. A to samo znači da Ameri traže nove načine eskalacije i da ovaj rat potraje što duže.


Inače, pravo diletantski odrađeno. Da su to bili Ameri, ne bi ga više bilo.
Protuzračna "raketa" obara dron na metar prije cilja? Da se na budućoj fotografiji obaranja vidi kupola jazbine?
Vatrogasci već na kupoli? Ako nešto pođe po zlu da mogu odmah uredovati?
  • Air
  • Korisnik
  • 65
05.05.2023 | 06:42
tino1 kaže:
dpasaric kaže:
Inače, komentar napada na sam Kremlj se može svesti na to da mi se ne čini vjerojatno da bi tako nešto izveo Zelensky. Kad bih se morao kladiti, radije bih to pripisao američkoj obavještajnoj zajednici - jer ako se upitamo "cui bono", odnosno što bi time profitirao Zelensky, nemamo baš neki odgovor velike težine. Vjerojatnost uspjeha napada dronovima na Kremlj je neznatna, a ruska reakcija je prilično izvjesna. Bi li Zelensky odigrao takvu kartu znajući da je mogućnost uspjeha zanemariva, a gubitak glave skoro pa siguran? Sumnjam. A to samo znači da Ameri traže nove načine eskalacije i da ovaj rat potraje što duže.


Inače, pravo diletantski odrađeno. Da su to bili Ameri, ne bi ga više bilo.
Protuzračna "raketa" obara dron na metar prije cilja? Da se na budućoj fotografiji obaranja vidi kupola jazbine?
Vatrogasci već na kupoli? Ako nešto pođe po zlu da mogu odmah uredovati?


Ma neeeee...
Kaj god, ne bi oni.

Ali možda...
možda se netko sjetio kako to Amerikanci rade (9.11.) kad treba "stisnuti" narod, pa eto pokušao slično?
05.05.2023 | 06:55
dpasaric kaže:
Bi li Zelensky odigrao takvu kartu znajući da je mogućnost uspjeha zanemariva, a gubitak glave skoro pa siguran?


U samim danima početka agresije su ga Rusi probali roknuti 5 puta. Zašto misliš da se u međuvremenu nešto promijenilo tj. da bi se on sad trebao oko toga posebno sekirati? Pri čemu, da ne bude zabune, sam uvjeren da on, kao ni AFU, nije pokušao atentat na Putina pomoću dječje igračke s cca kilom eksploziva koja udara u Kremlj, a svi znaju da Putin tamo nikad ne spava, a još rijeđe boravi.
Tino ti je dobro sve napisao; baš su slučajno dva vatrogasca gore na krovu, sve se snima sa x strana u high def itd... To je namijenjeno unutrašnjoj upotrebi i homogenizaciji nacije iza velikog vođe koji je, nota bene, bivši. Nakon što je Kina podržala rezoluciju UN u kojoj se Rusija imenuje agresorom, a Južnoafrička republika poslala poruku da ako Putin dođe na summit BRICS-a bit će uhićen sukladno nalogu Haaga te da mu savjetuju da prisustvuje satsanku pomoću Teams ili Zoom-a, on je prošlo svršeno vrijeme. Sad je samo pitanje koliko će trajati njegova agonija, koliko će još sranja izvesti i koliko morskih pasa kruži oko Kremlja.
U međutku, Girkin daje koncizni pregled situacije dok vrijeme otkucava. Dva do tri tjedna su preostala prije početka velike ofanzive AFU i kraja ruskih snova o obnovi SSSR-a.


FvVacggXwAA1Iy8.jpg


FvVadEqWIAwp-TC.jpg


I prijevod:

FvVb2M5WYAAjg8A.jpg


FvVb2WDWYAAxiDJ.jpg
05.05.2023 | 07:11
Air kaže:
Ali možda...možda se netko sjetio kako to Amerikanci rade (9.11.) kad treba "stisnuti" narod, pa eto pokušao slično?


Moram priznati da nisam uspio ispratiti ovaj tok misli?
  • Air
  • Korisnik
  • 65
05.05.2023 | 09:20
Djuro genijalac kaže:
Air kaže:
Ali možda...možda se netko sjetio kako to Amerikanci rade (9.11.) kad treba "stisnuti" narod, pa eto pokušao slično?


Moram priznati da nisam uspio ispratiti ovaj tok misli?


Po mojoj procjeni prema informacijama koje sam saznao Amerikanci (ekipa željna moći) je scenirala (iskoristivši talibane) napad avionima 9.11. kako bi uvela nove represivne metode kontrole.
A sada ima naznaka da su Rusi možda izveli "kontrolirani" napad na sebe kako bi svom narodu pokazali kako su ugroženi i građani same Moskve.
05.05.2023 | 10:42
dpasaric kaže:
Inače, komentar napada na sam Kremlj se može svesti na to da mi se ne čini vjerojatno da bi tako nešto izveo Zelensky. Kad bih se morao kladiti, radije bih to pripisao američkoj obavještajnoj zajednici - jer ako se upitamo "cui bono", odnosno što bi time profitirao Zelensky, nemamo baš neki odgovor velike težine. Vjerojatnost uspjeha napada dronovima na Kremlj je neznatna, a ruska reakcija je prilično izvjesna. Bi li Zelensky odigrao takvu kartu znajući da je mogućnost uspjeha zanemariva, a gubitak glave skoro pa siguran? Sumnjam. A to samo znači da Ameri traže nove načine eskalacije i da ovaj rat potraje što duže.


Ako smo se složili da Ameri preko Ukrajine vode proxy rat, onda ne možemo samo tako odvojiti Zelenskog od Bidena. Vrlo malo je vjerojatno da će bilo koja od savezničkih snaga izvesti nešto, a da o tome barem nije izvjestila drugu stranu. Osim toga, ne znam kako bi taj čin još više eskalirao sukobe kad se ionako predviđa eskalacija kroz (kontra)ofanzivu Ukrajine.

Što bi Air rekao, ovo više liči na 11.09. za sirotinju. Putin je vjerojatno ovim činom još malo galvanizirao narod, dobio još pokojeg dobrovoljca i omogućio eventualnu dodatnu mobilizaciju.
05.05.2023 | 11:41
Aktiva kaže:
Samo jedan komentar na cijelu situaciju:

Gledam neku večer Dnevnik jedne naše TV i vidim lika, tako 30-tak godina...možda koja više, igra se s djecom tu u Zagrebu ili negdje, oko njega mlade ženske....

Kao branitelj naše Hrvatske, nije mi jasno ko bi trebao tamo ratovati i njemu osloboditi državu?
Mlako je to sve i ta "ofanziva" koja se najavljuje... Mislim da od tog ništa neće značajnije biti.
A tenkovi...to je samo željezo i nije važno jel to T-84, T-53, Leopard... važno je srce koje te vodi, a taj koji se tu skriva je izabrao, kao i naši vrli vođe skrivanje od metaka kao taktiku pa će se vratiti biti tamo neka faca za godinu-dvije...

Vjerojatno će se linije zadržati i to će biti jednog dana Rusija, osobito ako takvi "derani" tu u HR čuvaju mlade cure.


Samo komentar na tvoj komentar, faco, branitelju naše Hrvatske.

Možda taj “deran” ima srčanu manu ili više otvorenih operacija srca, ugrađene titanske zaliske i karbonske produžetke aorte, a brojne tableta mu pomažu da doživi starost i to samo ako se ne napreže. Možda ima smrvljeno koljeno i rascijepljenu bedrenu kost u punoj duljini i invalid je. I to su ti neki primjeri iz moje uže obitelji i razlozi zašto muškarci iz moje obitelji nisu mogli aktivno djelovati na bojišnici. Tamo bi bili samo teret.

Možda taj “deran” mora na dijalizu svaki dan ili dva. Možda je šecerni bolesnik.

Možda taj “deran” online djelovanjem znači više nego pet ratnika na prvoj crti.

Možda, možda, možda, …

Pretpostavka je majka svih zajeba.

I da, zvati deranom čovjeka od 30-ak godina je u najmanju ruku blesavo.
05.05.2023 | 18:53
Kolega s foruma za obranu vlastite zemlje se daje život...
Taj meni nije izgledao da mu išta fali i zato sam komentirao. Dapače, bio je na nekim igrama s djecom i odraslima koji su tu negdje smješteni u HR.
Ima takvih i ovdje kod mene na pustari Višnjica isto griju postelje ženama....tako da govorim po viđenom stanju i ništ ne izmišljam.

No, vidim i da te pogodilo to što sam hrvatski branitelj pa ti samo poručujem, kao i svima drugima kojima se ne sviđa što smo obranili svoju državu da si slobodno nađete mjesto pod suncem gdje vam neće smetati hrvatski grb i zastava, a osobito ne branitelji.

Da se razumijemo, nisam ja branitelj u mirovini, nego čovjek koji mora raditi kao samostalni poduzetnik još 13 godina da bi došao do mirovine (ako je u međuvremenu ne ukinu) tako da znaš da nisam na teret države kao većina uhljeba i branitelja lažnih i pravih....

Deran je naziv za čovjeka od 80-90 kg, visine 180+ sa tridesetak godina koji se lopta tu u HR, a Bahmut gori....
Kako da ga zovem? Mladić? Dečko?
I mislim da mu je mjesto na bojištu i iza toga stojim i dalje.
05.05.2023 | 19:09
Air kaže:
Ali možda...
možda se netko sjetio kako to Amerikanci rade (9.11.) kad treba "stisnuti" narod, pa eto pokušao slično?


Upravo to, bila CIA ili oni sami, u svakom slučaju se radilo po američkom receptu!
05.05.2023 | 19:20
dpasaric kaže:
Air kaže:
Ali možda...
možda se netko sjetio kako to Amerikanci rade (9.11.) kad treba "stisnuti" narod, pa eto pokušao slično?


Upravo to, bila CIA ili oni sami, u svakom slučaju se radilo po američkom receptu!


Kao ovo,

t.me/fontankaspb/38769?single

Iskander se zabio u ogradu. Ovo je očigledna provokacija NATO saveza. Ograda samo izvršava naredbe iz Washingtona.
05.05.2023 | 19:54
Djuro genijalac kaže:
U međutku, Girkin daje koncizni pregled situacije dok vrijeme otkucava. Dva do tri tjedna su preostala prije početka velike ofanzive AFU i kraja ruskih snova o obnovi SSSR-a.


Prihvaćam tvoju prognozu kao potencijalni scenario, volim što imamo toliko različitih mišljenja na forumu, a možda bude upravo tako kako predviđaš. Evo, pišemo 5. svibnja kao početak odbrojavanja, pa ćemo za "dva do tri tjedna" vidjeti situaciju. Znači 26. svibnja možemo vidjeti što nam je stvarnost donijela!

Naravno, moje Starcraft predviđanje je potpuno suprotno:

- do ofenzive neće doći ili će biti mlaka,

- neće doći do bitnih pomaka na mapi, a ako i dođe, bit će privremeni,

- ako bi nekim slučajem došlo do katastrofalnog poraza ruske vojske, ugrožavanja Krima ili slično, Rusi se neće libiti roknuti taktičku nuklearnu da resetiraju stvar,

- ideja ofanzive nije ništa do PR američkog vojnog lobija s ciljem da produži kupnju što veće količine oružja američkim i sada europskim poreznim parama,

- nije ih briga za to oružje nakon što ga isporuče, čim dobije status "roba je prodana", oni dižu ruke i situaciju "prepuštaju sudbini", jedini stvarni cilj im je imati što bolji score u njihovoj Excel tabelici zarade.
05.05.2023 | 20:46
Potraži malo postove unatrag, lani. Sve su analize govorile da ruske snage nakon harkivske ofanzive AFU više nisu sposobne za bilo kakva napadna djelovanja. Pa se to nije uklapalo u Starcraft. Otad Rusija samo gubi teritorij koji je zauzela.
Ovo nisam tad htio ni kvačiti tu, ali rekao bih da ide u kategoriju: aged well

111_2023-05-05.jpg


Što misliš, zašto Prigožin izvodi ovu telenovelu s povlačenjem svojih snaga (Wagner) iz Bahmuta? Priprema svoju privatnu vojsku za građanski rat u Rusiji koji stiže, umjesto da izginu za stvar koja je izgubljena.
06.05.2023 | 07:58
Nije dugo, preporučam da se pogleda.

twitter.com/BBCSteveR/status/1654364944295501824?s=20

Zgodan detalj da je 'SVO' već sad u Muzeju pobjede. Izgleda da u Rusiji nisu čuli onu staru kartašku da se tek pred jutro novci broje...

BTW, AFU izrokale Džankoj na sjeveru Krima. Tamo je ključno željezničko čvorište što će bitno otežati rusku logistiku idućih dana (dok to Rusi ne skrpaju, ovisno o opsegu štete; prugu je najlakše popraviti). Sve po knjigama. Tuku po logistici i skladištima goriva i rafinerijama koje opslužuju ruski ratni stroj.

I za kraj samo da dodam da su se jučer pojavile snimke koje prikazuju oboreni Kinžal. Dan nakon 'napada' na Kremlj, ruska je strana ispalila jedan Kinžal na Kijev, vjerojatno u smjeru rezidencije Zelenskog. No, ukrajinska PZO ga je oborila, pretpostavlja se pomoću Patriota. To je prvo rušenje ovih projektila koje je Rusija 'tagirala' kao nezaustavljive i neoborive. Ova vijest traži neovisnu potvrdu, jer neki tvrde da se radilo o Iskanderu, ali u svojoj biti neke razlike nema: Iskander je balistički projektil sa sličnim brzinama približavanja, a Patriot je još prije 30 godina uspješno zaustavljao iračke SCUD-ove, tko se sjeća. Tako da niti jedan projektil koji je poslan prema Kijevu (ovo je bio jedan od 15 različitih, ako se ne varam), nije prošao.
Edit: upravo ovaj čas je Ukrajina službeno potvrdila da su uspješno srušili KH47 Kinžal pomoću Patriota. Ovo je, IMHO strateška prekretnica u ovom ratu.

FvWuLdtWIAIBIZo.jpeg


PS. Uopće ne sumnjam da su ovi ostaci već u SAD gdje ih proučavaju
08.05.2023 | 16:35
AFU su potpuno nekooperativne s VVP-om i baš pred vojnu paradu u Moskvi su u Bahmutu napredovale za 1 km....
Osim toga, mi poslali 9 komada Mi-8 u Ukrajinu kao pomoć. Ti su odletjeli. Još 5 komada, koji očito ne mogu letjeti, idu u Ukrajinu vlakom. Bit će valjda za dijelove dobri.
09.05.2023 | 10:14
Upravo je održana vojna parada na Crvenom trgu u Moskvi. Kako tradicija nalaže, paradu vojne tehnike započinje tehnika koja je porazila Wehrmacht. Ove godine samo jedan T-34.

Fvq5yiTX0AEk6oo.jpg


I sad slijedi tužna ruska istina. Ovo je bio JEDINI tenk na paradi koja je brojala ukupno samo 51 vozilo od čega je 10 komada 'posuđeno' od Ramzana Kadirova. Usporedbe radi, ovo je brojno stanje vozila na prethodnim paradama:
2021. -> 197
2022. se već osjetio gubitak zbog agresije na Ukrajinu pa je nastupilo još uvijek respektabilno 131 vozilo.
No, ove godine su katastrofalni gubici ruskih snaga posve razotkriveni u mimohodu u kojem je nastupilo samo 51 vozilo (od čega je 10 komada, kako rekoh, posuđeno od Kadirova).
09.05.2023 | 11:01
Jel to onaj tenk iz Allo, Allo?

Usput, twitter.com/maks_nafo_fella/status/16558...YU1zEPWIqWvXMlD6gSDQ

> ZSU recaptured 3 km² in the Bakhmut direction, - Prigozhin

> According to him, one of the units of the Ministry of Defense of Russia escaped from Bakhmut (72 brigade).

Po komentarima, tih 3km2 ga je koštalo 500 njegovih vojnika kad su ih osvajali.
09.05.2023 | 11:47
Djuro genijalac kaže:
Upravo je održana vojna parada na Crvenom trgu u Moskvi. Kako tradicija nalaže, paradu vojne tehnike započinje tehnika koja je porazila Wehrmacht. Ove godine samo jedan T-34...


Krivo ti to gledaš. To ti je Starcraft strategija, ne smiješ protivniku otkriti sve karte
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 20 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, drlovric, Riba, tino1, zoranowsky, Anonimci (372)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.77 Seconds

Provided by iJoomla SEO