Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


20.03.2023 | 15:52
drlovric kaže:
Oduzeo si ljudima oruzje, uveo im embargo da ne smiju ni da ga kupe, zastvorio si ih u rezervat i obecao fizicku zastitu.


Pa to je plan nekih za Ukrajinu otprilike, koliko ljudi ima koji kažu da Amerika šaljući oružje Ukrajini "dolijeva ulje na vatru". Poučeni Srebrenicom mislim da se ta greška više neće ponavljati.
20.03.2023 | 16:19
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Gdje je bio sud u Hagu kada je stradalo 600.000 civila u Iraku? Nisu dali potjernicu za američkim predsjednikom kada se na kraju još ispostavilo da je sve bila obmana i da "oružja za masovno uništenje" nije bilo.


Mislim da se ovo zove whataboutism..?


We are the Spanish Inquisition!

Our chief weapon is whataboutism... and victim blaming. Ok, our two main weapons are whataboutism and victim blaming and ... and .. and ... ad hominem attacks. No, wait! Our three weapons are whataboutism, victim blaming and ad hominem attacks ... and a straw man fallacy.

Amongst our weapons are ... Shit!

We'll be back.
20.03.2023 | 17:01
IgorD kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Gdje je bio sud u Hagu kada je stradalo 600.000 civila u Iraku? Nisu dali potjernicu za američkim predsjednikom kada se na kraju još ispostavilo da je sve bila obmana i da "oružja za masovno uništenje" nije bilo.


Mislim da se ovo zove whataboutism..?


We are the Spanish Inquisition!

Our chief weapon is whataboutism... and victim blaming. Ok, our two main weapons are whataboutism and victim blaming and ... and .. and ... ad hominem attacks. No, wait! Our three weapons are whataboutism, victim blaming and ad hominem attacks ... and a straw man fallacy.

Amongst our weapons are ... Shit!

We'll be back.


ništa te ja nisam skužio.
20.03.2023 | 17:37
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Gdje je bio sud u Hagu kada je stradalo 600.000 civila u Iraku? Nisu dali potjernicu za američkim predsjednikom kada se na kraju još ispostavilo da je sve bila obmana i da "oružja za masovno uništenje" nije bilo.


Mislim da se ovo zove whataboutism..?


Nije to whataboutism. (Obostrano) argumentiramo vjerodostojnost te institucije. Po tvojoj logici, vjerodostojnost Haaškog suda je neupitna i neprikosnovena jer kako god da argumentiraš protiv nje, tebi je to whataboutism?

Da je teza bila "Rusi su pobili ... ljudi tu-i-tu tad-i-tad" pa netko, umjesto odgovora na to, kaže "Pa što, Amerikanci su pobili ... ljudi tu-i-tu tad-i-tad", to je whataboutism. Ili kad Dodig na spomen Srebrenice uvijek spomene ono selo gdje je netko (ne znam više, Bošnjaci ili Hrvati) pobio tridesetak (nenaoružanih ili razoružanih) Srba (ispričavam se, ne sjećam se točno broja, naravno da ne omalovažavam te žrtve, ali stvarno se ne sjećam i nemam ključ za pretragu).
20.03.2023 | 17:49
@Smayoo:

Muslimani su pobili civile u selu Kravica kod Srebrenice (mislim na Bozic ili Uskrs), a Hrvati u Ahmicima blizu Viteza kada su ubijene i male bebe. To je dokazan i presudjen zlocin...
20.03.2023 | 17:52
tino1 kaže:
IgorD kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Gdje je bio sud u Hagu kada je stradalo 600.000 civila u Iraku? Nisu dali potjernicu za američkim predsjednikom kada se na kraju još ispostavilo da je sve bila obmana i da "oružja za masovno uništenje" nije bilo.


Mislim da se ovo zove whataboutism..?


We are the Spanish Inquisition!

Our chief weapon is whataboutism... and victim blaming. Ok, our two main weapons are whataboutism and victim blaming and ... and .. and ... ad hominem attacks. No, wait! Our three weapons are whataboutism, victim blaming and ad hominem attacks ... and a straw man fallacy.

Amongst our weapons are ... Shit!

We'll be back.


ništa te ja nisam skužio.


Bio sam u posebnom raspoloženju,

youtu.be/Cj8n4MfhjUc?t=42
20.03.2023 | 19:15
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Gdje je bio sud u Hagu kada je stradalo 600.000 civila u Iraku? Nisu dali potjernicu za američkim predsjednikom kada se na kraju još ispostavilo da je sve bila obmana i da "oružja za masovno uništenje" nije bilo.


Mislim da se ovo zove whataboutism..?


Nije to whataboutism. (Obostrano) argumentiramo vjerodostojnost te institucije. Po tvojoj logici, vjerodostojnost Haaškog suda je neupitna i neprikosnovena jer kako god da argumentiraš protiv nje, tebi je to whataboutism?

Da je teza bila "Rusi su pobili ... ljudi tu-i-tu tad-i-tad" pa netko, umjesto odgovora na to, kaže "Pa što, Amerikanci su pobili ... ljudi tu-i-tu tad-i-tad", to je whataboutism. Ili kad Dodig na spomen Srebrenice uvijek spomene ono selo gdje je netko (ne znam više, Bošnjaci ili Hrvati) pobio tridesetak (nenaoružanih ili razoružanih) Srba (ispričavam se, ne sjećam se točno broja, naravno da ne omalovažavam te žrtve, ali stvarno se ne sjećam i nemam ključ za pretragu).


600.000 civila je stradalo u Iraku od invazije koalicionih snaga predvođenih SAD-om?
20.03.2023 | 20:01
Haški sud za bivšu Jugu i ovaj Putinov haški sud su različite institucije. Srećom "haški" sud za Ruandu je u Tanzaniji. Od poznatijih sudova i Međunarodni sud pravde je također haški.
20.03.2023 | 21:54
Djuro genijalac kaže:


600.000 civila je stradalo u Iraku od invazije koalicionih snaga predvođenih SAD-om?


Pa kaj je tu čudno, ak je u Jasenovcu pobijeno na desetke hiljada dece, što ovo ne bi bila istina....samo čekaj da ti počnu priču o aleji anđela gdje je pobijeno 500 djece u Dombasu. btw. Rusija od početka tih sukoba 2014, kad je bila međunarodno relevantna i kad se je uvažavalo njeno mišljenje, nije prijavila niti jedan zločin protiv civila u Dombasu, kako to ? Pa nije prijavila niti one spaljene u Odesi, koji su demonstrirali protiv vlasti i imali slučajno kalašnjikove kod sebe kad su gorili. Sad bi mogao biti zloban, pa pomisliti, koji ćemo mi vrag to prijavljivati, kad mi imamo u planu puno veće zločine
20.03.2023 | 22:04
Djuro genijalac kaže:
600.000 civila je stradalo u Iraku od invazije koalicionih snaga predvođenih SAD-om?


Čekaj sad...

Kako smo od whataboutisma došli do ovog? Odustaješ od onog argumenta pa vadiš ovaj iz rukava, kao rezervni, ili...?

Ne znam kako je stradalo 600.000 civila u Iraku. Ali zašto nisi to potegao odmah ako znaš da nisu koalicijske snage odgovorne za to? Nego si se latio whataboutisma na krivom primjeru?
20.03.2023 | 22:24


Video nije dug, minutu i nekaj, ali toliko je tu sranja izrečeno da čovjeku stane pamet.Sličan video je i u VL, sad obratite pažnju na 40 sec. u večernjaku gdje patuljak kaže "znamo da ste vođeni načelom pravde i poštivanjem osnova međunarodnog prava, nepodjeljena sigurnost za svaku zamlju"...samo je tu valjda zaboravio Ukrajinu. Obratite pažnju kad govori Xi, imate dva puta po par sec. pogled Putina prema njemu. To nije pogled čovjeka, taj ledeni pogled može biti samo pogled neke zvijeri ili pogled reptila, ako vjerujemo u ljude guštere. Inače je netko dobro rekao, da je Kina ista kao Sjeverna Koreja, ali s penezima
Sad možemo i do famozne priče da svijet mora biti više-polaran, nego unipolaran. Kad malo bolje razmislim tko je sve za bipolarnost, od Putina,Xi_ja, Egdogana, Vučića,Orbana...koji su u amanet na vlasti, mislim si da je bolji i pošteniji unipolaran svijet.

www.vecernji.hr/vijesti/dobri-stari-prij...a-u-ukrajini-1665733
20.03.2023 | 22:33
Krasno, znači nije dosta imati Ruse protiv nas, sada oni još iza sebe imaju i jasnu podršku Kine.

Ionako male šanse za Ukrajinu su sada nikakve. Kako je Lošo rekao "rat je na strateškoj razini gotov, sada se samo odrađuje tehnički dio".

A sve je to rečeno ovdje na forumu da će se dogoditi - i gle! Dogodilo se...
20.03.2023 | 22:41
Srećom da djeca evakuirana iz ratne zone nisu završila u plinskoj komori po Putinovom naređenju kako se dalo naslutiti po zapadnim napisima...



Komentari ispod:

Got to love when Western war propaganda media exposes itself for being... well, the war propaganda media.

So the "children kidnapping genocide" is apparently when:

1 - Father gets arrested during filtration procedure for serving in AFU.
2 - His children get safely evacuated to a children's summer camp out of the war zone
3 - Father gets released & HELPED to locate his children
4 - Father,without money, gets HELP to go to Moscow to pick up his children
5 - Picks up his children who were safely away from the war
6 - Gets HELPED to get across to Latvia with his children.

Only in Russia they "kidnap" your children & then helps you to locate & pick them up.

I originalni link na Guardian:

www.theguardian.com/world/2023/mar/19/we...reclaim-his-children
20.03.2023 | 23:04
kako prepoznati nekoga "Lošu" ili sličnog čovjeka koji radi za rublje. Dajem vam besplatni info. Pa tako da stalno imaju lažnu empatiju prema Ukrajincima, stalno ih spominje kao topovsko meso, a istovremeno zanemaruje i ne pričaju o Ruskim gubicima i nikad, ama baš nikad njih ne spominje kao topovsko meso.

Kad se priča o stanju na bojištu, ti ljudi nikad ne pohvale neki dobar Ukrajinski uspijeh ( potapanje Moskve, bjeg iz Hersona, uspjeh kod Izjuma isl ) nego pričaju kako su Rusi napravili "kotao" i da melju, ili gluposti o artičoki. Najbolje artičoku poznaje Lošo koji je za vrijeme naveće invazije kod nas bio u Beogradu i čekao da mu JNA rješi zube. Sad u svakom svojem istupu na nekoj tv, se poziva na Tuđmana, a da se je kolo sreće drugčije okrenulo, pjevao bi drugu pjesmu.

Sad imate otvorenu temu s skoro 200 stranica i pronađite sami čovjeka( ljude ) punog rubalja, po mojim kriterijima...vjerovatno to nije teško i badava vam je tu osobu napadati, jer je ona dobro istrenirana i zna se od toga braniti. Pa ne biraju se u te službe idioti, nego najsposobniji, koji su za to i iznad prosječno plaćeni...a prateći temu oko rata u Ukrajini, samo iskaču. Zato sam napisao, da je vrijeme i za našu listu.
20.03.2023 | 23:48
Franjo, ako je tebi nekada prvi čovjek Obavještajne službe Glavnog stožera Hrvatske vojske i jedan od ključnih arhitekata operacije Oluja kojom je oslobođena Hrvatska - Putinofil "koji radi za rublje", onda ti nedostaje gomila varijabli i zapravo je nejasno iz čega konstruiraš svoje mišljenje. Vjerujem da to nije iz ljubavi prema domovini, prije iz neke mržnje prema nekome, ali je nejasno prema kome?

Stavi sa strane admirala koji je s ostalim herojima vodio Oluju i legitimno izabranog predsjednika RH (koji sigurno isto radi za rublje?), a ti na izborima glasaj za HDZ listu koja liže dupe briselskim birokratima umjesto da brinu o interesu Hrvatske.

A pozivanje na slaganje bilo kakvih "listi" uvijek okine onu jasnu asocijaciju nacističkog označavanja Židova. Ne moram ti pojašnjavati da nam to ovdje ne treba. Tako da nemoj tim putem, ako se pređe ta neka pristojna razina rasprave ovdje, samo ćemo sve počistiti od politike na ovom forumu i ciao. Odi na forum.hr, pa tamo slaži liste.
21.03.2023 | 00:02
dpasaric kaže:
Srećom da djeca evakuirana iz ratne zone nisu završila u plinskoj komori po Putinovom naređenju kako se dalo naslutiti po zapadnim napisima...



Komentari ispod:

Got to love when Western war propaganda media exposes itself for being... well, the war propaganda media.

So the "children kidnapping genocide" is apparently when:

1 - Father gets arrested during filtration procedure for serving in AFU.
2 - His children get safely evacuated to a children's summer camp out of the war zone
3 - Father gets released & HELPED to locate his children
4 - Father,without money, gets HELP to go to Moscow to pick up his children
5 - Picks up his children who were safely away from the war
6 - Gets HELPED to get across to Latvia with his children.

Only in Russia they "kidnap" your children & then helps you to locate & pick them up.

I originalni link na Guardian:

www.theguardian.com/world/2023/mar/19/we...reclaim-his-children


Nije mi jasno što želiš reći. Na osnovu jednog primjera gradiš zaključke o sudbinama tisuća drugih ljudi i njihove djece.

Zvučiš ko Trump kad je pretprošlu zimu na -20ºC pitao o kakvom se to globalnom zatopljenju radi?
21.03.2023 | 01:41
Želim reći da se radi o ratnoj propagandi jer sve to uopće ne izgleda niti smisleno, niti održivo niti-bilo-što. "Otimati ukrajinsku djecu roditeljima i voditi je u logore u Rusiji gdje će biti preodgojeni". Kako bi to vojnici uopće izvodili na terenu? Kako se to vizualizira? Kako izgleda sinopsis jedne takve zločinačke otmice? Pa svaki roditelj bi valjda život dao za svoje dijete, tko bi to dopustio? Znači što, ti vojnici pri otmici ubijaju roditelje, ali očekuju da su djeca s tim ok? WTF?

Meni je to vjerojatno koliko je vjerojatno i to da bi netko sam raznio svoj plinovod umjesto da samo zavrne ventil ako ne želi da plin teče.
21.03.2023 | 01:47
Evo još malo američkih komentara na sve to... jamačno "primaju rublje" kada ovako vide situaciju:

21.03.2023 | 07:08
Želim reći da se radi o ratnoj propagandi jer sve to uopće ne izgleda niti smisleno, niti održivo niti-bilo-što. "Otimati ukrajinsku djecu roditeljima i voditi je u logore u Rusiji gdje će biti preodgojeni". Kako bi to vojnici uopće izvodili na terenu? Kako se to vizualizira? Kako izgleda sinopsis jedne takve zločinačke otmice? Pa svaki roditelj bi valjda život dao za svoje dijete, tko bi to dopustio? Znači što, ti vojnici pri otmici ubijaju roditelje, ali očekuju da su djeca s tim ok? WTF?



Ja mislim da sam ti pričao o tome da su i mene u 12 godini života oteli i odveli u Njemačku. Ako ne sad znaš.

Nakon faze otpora slijedi aranžiranje s novom situacijom i Stockholm sindrom. Tako da se mogu uzeti u obzir samo izjave djece koja imaju odmak od te i takve životne komplikacije.

E još jedno, ne bi svaki roditelj život dao za svoje dijete. Znam iz pouzdanih izvora!

Vojska dobije zadatak da nakrca na kamion od do dijece i tako to bude.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
21.03.2023 | 07:45
dpasaric kaže:
Želim reći da se radi o ratnoj propagandi jer sve to uopće ne izgleda niti smisleno, niti održivo niti-bilo-što. "Otimati ukrajinsku djecu roditeljima i voditi je u logore u Rusiji gdje će biti preodgojeni". Kako bi to vojnici uopće izvodili na terenu? Kako se to vizualizira? Kako izgleda sinopsis jedne takve zločinačke otmice? Pa svaki roditelj bi valjda život dao za svoje dijete, tko bi to dopustio? Znači što, ti vojnici pri otmici ubijaju roditelje, ali očekuju da su djeca s tim ok? WTF?

Meni je to vjerojatno koliko je vjerojatno i to da bi netko sam raznio svoj plinovod umjesto da samo zavrne ventil ako ne želi da plin teče.


Ovako nešto nisi popratio?

link 1

link 2

Ako jesi popratio zar ti ništa od od ovih objašnjenja i tragova ne izgleda realno mogućim?
21.03.2023 | 08:51
Nema kamiona, nema vojnika koji otimaju djecu pred roditeljima nego je obična prevara kao isve ostalo što Putin radi

> Sceptical from the start, Lyudmila described how she was effectively tricked into letting her daughter go on a school trip, organised by the Russian-supporting authorities in Kherson and Crimea.

> She said: "We were told that it will be a camp, and that the children were going there for two weeks, and they told us not to worry, that they would bring our children back, that a lot of children were going.

> Two weeks later when her daughter didn't return, Lyudmila realised something more sinister was at play.

Ovo sam sad izguglao na brzinu a alične stvari sam čitao tijekom zime nekoliko puta. Zašto bi išta radili na silu kad je jednostavnije na finjaka.
21.03.2023 | 10:24
Novi list i Jutarnji su MSM, znači pod potpunom su kontrolom, to smo vidjeli u doba pandemije.

A što se tiče Ukrajine, barem u Novom listu znam mnogo novinara i čuo sam priče iz prve ruke od onih koji su tamo bili mnogo puta. I zato, ne vjerujem da je to, na način na koji zapad to prenosi, istina. Da, uvijek ima i nekih izuzetaka koji budu nesretni, ali generalno mislim da je to politička igra i da su tražili sve što mogu da bi složili optužnicu. Što bi sve bilo sasvim ok da su i inače takvi i da svoj posao odrađuju vjerodostojno.
21.03.2023 | 13:55
dpasaric kaže:
Ionako male šanse za Ukrajinu su sada nikakve. Kako je Lošo rekao "rat je na strateškoj razini gotov, sada se samo odrađuje tehnički dio".

A sve je to rečeno ovdje na forumu da će se dogoditi - i gle! Dogodilo se...


Ti se postavio ovdje kao da je Kina otvorila magacine Rusima i rekla, izvolite, posluzite se. Poslat cemo vam i vojsku i najnovije oruzje da imate

Predsjednik Kine pokusava ovdje biti neki globalni mirotvorac, a istina je da iskljucivo gleda kineske interese. Daleko od toga da su Kina i Rusija neke bratsko/prijateljske zemlje. Bice tu svega u buducnosti.

Rusiji od Kine hitno treba saglasnost/blagoslov (nazovi to kako zelis) da od Sjeverne Koreje kupuju oruzje, jer ne smiju njih preskociti u tom dealu. Kinezi ce dobiti besplatne energente, RUsi oruzje koje trebaju, a Koreanci poslovnu prigodu kakvu nisu mogli ni sanjati.

Dok nije pokojni Lazanski otisao na vojnu paradu u Sjevernu Koreju, na poziv diktatora, ja ideju nisam imao koliko nenormalno puno konvencionalnog naoruzanja Sjeverna Koreja uopce ima. Dok su u isto vrijeme gladni.

Mislim da na planetu ne postoji drzava sa vecim magacinima onoga sto Rusiji trenutacno treba za njihov stil ratovanja. Jos se i granice sa Rusijom, igrom slucaja. Zeljeznicom mogu puno toga prebaciti jako brzo.

Kako su tehnoloski zaostali, oni su vjerovali samo u masovno stancanje onoga sto mogu i znaju proizvesti (malo ruski dizajn, malo kinesko/pokradeno rusko, malo nesto domace).

Posjeduju sigurno 10000 topnickih oruzja velikog kalibra, isto toliko visecijevnih bacaca raketa. Bezbroj magacina sa municijom za iste. Njihova doktrina ratovanja je da u slucaju sukoba u prvim satima rata uniste cijelu Juznu Koreju. I sva proizvodnja i strategija se bazirala na tom konceptu.

Sada su usvojili i nuklearno oruzje, te bi im super doslo da se rijese svog tog zeljeza, nagomilanog u nekim proslim vremenima. Da zamijene za brasno, rizu, pare, Hennessy konjak, dolare, eure, rublje, Lade. Kimu sve pase

Mislim da je to glavni i najvazniji razlog kineske posjete.
21.03.2023 | 14:40
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
600.000 civila je stradalo u Iraku od invazije koalicionih snaga predvođenih SAD-om?


Čekaj sad...

Kako smo od whataboutisma došli do ovog? Odustaješ od onog argumenta pa vadiš ovaj iz rukava, kao rezervni, ili...?

Ne znam kako je stradalo 600.000 civila u Iraku. Ali zašto nisi to potegao odmah ako znaš da nisu koalicijske snage odgovorne za to? Nego si se latio whataboutisma na krivom primjeru?


Ne, ja sam citirao cijeli taj dio koji je počeo tvrdnjom da je u Iraku stradalo 600.000 civila. I na to sam mislio u startu o whataboutismu, a nisam potezao apsolutno ništa drugo. Pogledaj gore u threadu, sve stoji kako je i bilo. I onda si se ti posredno složio s time, ali si krenuo graditi premisu da ja smatram Haag neupitnim (moralno-pravosudnim) autoritetom.
Kad smo već kod legislative, naš problem je to što u korijenu riječi prava i pravde imamo isto što i kod ispravnog. A brucošima na Pravu prvo kažu da su pravo i pravda odvojene stvari. I upravo iz tog razloga o pravu, pravnicima i općenito fiškaliji imam izuzetno nisko mišljenje i gledam da u životu nemam NIKAKVIH dodira s njima. (ukoliko ovdje ima pravnika, unaprijed se ispričavam na ovom poopćavanju i ne mislim ni na koga osobno, već generalno na sve izdanke Pravnog fakulteta)
21.03.2023 | 15:02
dpasaric kaže:
Novi list i Jutarnji su MSM, znači pod potpunom su kontrolom


Davore, poznam ekipu u Novom, Žutarnjem, Smećernjem slijedom svojeg nekadašnjeg posla. Ne sve, ali dovoljno njih. Vjeruj mi, da je donedavno ekipa koja prati aute mislila da električni auto za sobom vuče produžni kabel i tako radi. Karikiram, ali shvaćaš što želim reći. Tamo ima ekipe kojoj ne bi dao nacrtanu ovcu da ju čuva, jer bi im pobjegla. E sad, doista ne znam zašto bih, temeljem tih poznanstava i iskustava imao bilo kakvo uporište za stav da u ostalim dijelovima redakcije rade stručni, pametniji i pošteniji ljudi? Dapače, nekad su profesionalni novinari bar nešto držali do struke, sad je doista svatko s ceste novinar, baljezga što god mu padne na pamet ili, češće, prepisuje od nekud. Najveća mantra je uvijek bila da auto prilog mora biti za sve, od 7 do 77 godina pa se zato izbjegava neka veća tehnička fokusiranost (zapravo odličan izgovor da se ne petlja s nečim o čemu se nema pojma) i od priloga za sve imaš prilog koji nije ni za koga.
BTW, u Novom listu aute prati pijanec (on sebi tepa da je sommelier, ali je zapravo najobičniji cugoš).
Dakle, ako i postoji neki vrhunaravni centar moći kod nas koji šalje okružnice o tome što se i na koji način ima popratiti, ekipa koja bi to trebala odraditi je prelijena, preglupa i prebahata da to odradi od početka do kraja. Kako je Emil rekao u drugom koncu: narod ima vlast kakvu zaslužuje. A ja bih dodao: i novinare i medije.
Otprilike kao da ja od svojih 12 kokoši očekujem da idu srat samo u jedan dio dvorišta gdje ću nasipati pijesak, a ne da kenjaju gdje god hodaju po dvorištu. One JESU pod mojom potpunom kontrolom, ali nisu dovoljno inteligentne da shavte da ne mogu srat po cijelom dvorištu.
21.03.2023 | 15:07
drlovric kaže:
Mislim da je to glavni i najvazniji razlog kineske posjete.


Napisao sam gore jučer da se upamti ovaj datum kao datum kad se Rusija (posredno) odrekla potpune suverenosti (čak i ako toga nije trenutno svjesna). Kinez nije došao besplatno. Podsjećam da je prije cca 10-ak godina, kad je krenulo natezanje s Ukrajinom oko plinovoda prema Europi, Rusija pokušala diverzificirati svoje prihode od plinskog biznisa prema Kini. Bio je i neki glorificirani sporazum potpisan. I onda je to zamrlo; naime Kinezi nisu baš htjeli plaćati koliko su Rusi bili navikli dobivati od Europe. I od svega nije na koncu bilo ništa. Čisto sumnjam da sad Kinez nudi više; pa nije on glup(an)...
21.03.2023 | 16:22
Kina sada moze traziti svasta. Od energenata, raznih ustupaka, pa sve do napredne vojne tehnologije. U poziciji su da ce Putin dati bilo sto, samo da se dokopa jos oruzja i prezivi ovaj rat u koji se uvalio.

Ne moraju vise krasti i reverse raditi, ako mogu nacrte i projekte dobiti na dlanu od Rusa Primarno mislim na avione i raketnu tehniku.

Ne bi se zacudio da Rusija pokrene i dodatnu proizvodnju granata i streljiva na teritoriju Sjeverne Koreje. Oni tamo imaju strojeve, sirovine, tvornice, znanje, besplatnu radnu snagu.

Mala ruska robno/financijska injekcija moze cuda napraviti u tamosnjoj namjenskoj industriji.
21.03.2023 | 18:57
Istovremeno, japanski premijer Fumio Kishida u posjetu Kyivu...
21.03.2023 | 21:46
Davno je prošlo vrijeme kad su Kinezi nešto krali i radili reverse engineering. Osobno sam vidio koja im je razina u proizvodnji napredne civilne tehnologije (u energetici). Poslali su montažne upute na kineskom i rekli "slike su vam dovoljne, naš čovjek će doći odraditi commissioning" jer su sada oni u poziciji da štite svoj knowhow. Iskreno, ako nemaju od EU što ukrasti, sumnjam da imaju od Rusije.
21.03.2023 | 21:47
Djuro genijalac kaže:
One JESU pod mojom potpunom kontrolom, ali nisu dovoljno inteligentne da shavte da ne mogu srat po cijelom dvorištu.


Čak i da svoje kokoši zaposliš u tim novinama, bile bi dovoljno sposobne da objave tekst koji im je netko drugi napisao.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 43 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, matiknez, Riba, Sank, smayoo, tino1, Anonimci (554)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO