Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


21.03.2023 | 23:42
22.03.2023 | 07:04
Kina se pozicionirala! Bit će glavna svjetska sila u novom bloku koji je sastavljen od autokratskih režima kao što je i sama.
Globalno gledano je to uradila u vrijeme kad je u najvećoj krizi. Corona je uništila hrpu toga, ispod tepiha im je još aktivnih kredita crne love koji već nekoliko godina drže i ne daju da se taj problem pojavi u bilanci. Ali likvidnost se ne stvara sama od sebe, kad bude trebalo taj ogroman kufer napuniti vrijednostima hrpa love će propadati u tu rupu bez dna. Kina je ogromna i zna svašta tako da nije upitno hoće li to izdržati, ali neće biti lako.
Sad pitanje je kako će reagirati susjedi. Ovo njegovo lizanje s Putinom je po meni kontraproduktivno, sigurno nije generator povjerenja.
Ne mislim da će Zapad sankcionirati Kinu, to im ne bi bilo zdravo. Ali siguran sam da će trgovina dobiti štucanje. A Kini i štucanje može biti kobno.

Svakako je svakom jasno da od Kine nama nikakve mirovne initiative.
Pošto je Kina proračunata do bola, ni Putin ne može biti siguran da će "prijateljstvo" biti vječno.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
22.03.2023 | 08:50
Gabrielius Landsbergis, ministar vanjskih poslova Litve ima zanimljivo mišljenje (posebno slikovita mi je usporedba sa Hitlerom):

Šesti mit bio bi da svi ratovi završavaju pregovorima.

To je, smatra autor, narativ koji ne prolazi test povijesti. Nakon Drugog svjetskog rata, europske zemlje nisu povratile svoje teritorije nakon diplomatskog procesa s nacističkim režimom - treba, kaže, samo zamisliti razgovor za pregovaračkim stolom s Adolfom Hitlerom krajem 1942. godine, kada je zaglavio u Staljingradu, ali je pola Europe još uvijek bilo okupirano.

Landsbergis postavlja pitanje je li ijedan sporazum o prekidu vatre s Rusijom ikada doista donio održivi mir. Ako je tako, odgovara, zašto Gruzijci još uvijek idu na spavanje strahujući da će doći do novog napada u kojem će ostati bez još jednog dijela svojeg teritorija. Također postavlja pitanje jesu li sporazumi iz Minska zaustavili rat ili su dali Rusiji vremena da se pripremi za invaziju punog opsega. Budimpeštanski memorandum iz 1994. godine, kojim su Ukrajini dana sigurnosna jamstva u zamjenu za odustajanje od svojih nuklearnih zaliha, također se pokazao kao prazno obećanje.

Stoga, kako kaže litavski šef diplomacije, Rusija sada mora biti vojno poražena, a ne dobivati bilo kakve pozive na mirovnu konferenciju. Ukrajinu, pak, treba primiti u NATO čim se za to steknu uvjeti jer, kako navodi, samo NATO može pružiti stvarna sigurnosna jamstva.

Link na ostale njegove stavove u pogledu Ukrajine i Rusije.
22.03.2023 | 10:22
Zamislimo na trenutak kako bi Kina danas izgledala da je prihvatila plan Maršala Petaina 1943 koji je uključivao prekid vatre, priznavanje suvereniteta Manchukuo-a i prekid sankcija protiv Japana.

FpvOIN9WcAceqdj.png


(lako je tuđim q...m po gloginjama mlatiti)
22.03.2023 | 10:25
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
One JESU pod mojom potpunom kontrolom, ali nisu dovoljno inteligentne da shavte da ne mogu srat po cijelom dvorištu.


Čak i da svoje kokoši zaposliš u tim novinama, bile bi dovoljno sposobne da objave tekst koji im je netko drugi napisao.


A da ti ja sad kažem da je bilo primjera kad se i to uspjelo za_ebati? Nikad, ali baš nikad nemoj podcjenjivati kombinaciju lijenosti, qurcobolje i ničim utemeljene bahatosti. To je smrtonosna kombinacija.
22.03.2023 | 11:14
Tonči Tadić jučer na N1, vrijedi pogledati!
youtu.be/9U1Oz51RVkc
22.03.2023 | 11:39
Djuro genijalac kaže:
Zamislimo na trenutak kako bi Kina danas izgledala da je prihvatila plan Maršala Petaina 1943 koji je uključivao prekid vatre, priznavanje suvereniteta Manchukuo-a i prekid sankcija protiv Japana...


I Rusi i Kinezi bi danas mogli pokazati malo zahvalnosti Amerima...
22.03.2023 | 11:53
Djuro genijalac kaže:
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
One JESU pod mojom potpunom kontrolom, ali nisu dovoljno inteligentne da shavte da ne mogu srat po cijelom dvorištu.


Čak i da svoje kokoši zaposliš u tim novinama, bile bi dovoljno sposobne da objave tekst koji im je netko drugi napisao.


A da ti ja sad kažem da je bilo primjera kad se i to uspjelo za_ebati? Nikad, ali baš nikad nemoj podcjenjivati kombinaciju lijenosti, qurcobolje i ničim utemeljene bahatosti. To je smrtonosna kombinacija.


S tim se apsolutno slažem. Ali to se dogodi jednom. Onda dođe ekipa za odstrijel i...
22.03.2023 | 12:29
Nego, sprdali se s tim prije x mjeseci, ali došao je i taj dan. Gospodo, Rusija u Ukrajinu počela slati T-55!

twitter.com/Tendar/status/1638500837159837696?s=20

Koliko znam, mi imamo dva komada tamo u Udbini koji stoje na ulazu u onaj vojni kompleks, izgleda da je to još uvijek tražena roba...
22.03.2023 | 13:00
Djuro genijalac kaže:
Nego, sprdali se s tim prije x mjeseci, ali došao je i taj dan. Gospodo, Rusija u Ukrajinu počela slati T-55!


Treca smjena u tvornicama pocela podmazivati i T-34. Zlu ne trebalo

Neki dan u Bakhmutu vozi se ruski tenk, ovi iz legije ga primjete i sklone se pored neke kuce da ih ne vidi. Cisto da se maknu pa ce ga napasti s ledja kada prodje pored njih.

Medjutim, niti 50m od njih tenk se zaustavio. Posada otvorila poklopce, gledaju gdje su. Izgubili se ljudi, zalutali. Ovi pritrce, zarobe ih i uzmu tenk. Posada nema niti sredstva veze, niti navigaciju niti nacin da komuniciraju sa ostatkom svoje vojske.

Najobicniju motorolu nisu pronasli u tenku. Regularna ruska vojska, nije Wagner. Rusi ocigledno uzmu tri regruta, daju im tu staru konzervu i kazu "tamo je neprijatelj, napadaj".

Druga armija svijeta
22.03.2023 | 14:04
drlovric kaže:

Druga armija svijeta


A, kad smo već kod toga, nemojmo zaboraviti da su prvu armiju svijeta pobijedili ratnici u sandalama, sa kalašnjikovom u ruci.
22.03.2023 | 17:39
m@xym kaže:
drlovric kaže:

Druga armija svijeta


A, kad smo već kod toga, nemojmo zaboraviti da su prvu armiju svijeta pobijedili ratnici u sandalama, sa kalašnjikovom u ruci.


Svi znamo da se to ne bi desilo da Trump nije odlučio da želi pregovarati s Mudžahedinima i predati im Afganistan i ne bi me iznenadilo zato što mu je neki Saudisjki šeik iskeširao nešto para.

www.reuters.com/article/us-afghanistan-t...-talks-idUSKBN2620OY

> The Trump administration has been attempting to usher the Taliban and Afghan government towards negotiations, which would pave the way for the United States to finally withdraw from its longest war and hand President Donald Trump an important foreign policy success ahead of the Nov. 3 U.S. presidential election.

Znači povlačenje je trebao biti uspjeh. Nisu Talibani pobijedili nego Amerika

22.03.2023 | 17:55
m@xym kaže:
A, kad smo već kod toga, nemojmo zaboraviti da su prvu armiju svijeta pobijedili ratnici u sandalama, sa kalašnjikovom u ruci.


Necemo izvrtati teze Nisu Talibani pobijedili i otjerali Amere, vec su politicari koji su vojsku tamo poslali, naredili da se isti ti vojnici povuku.

Jest izvedeno ruzno i izgledalo je kao bjezanija, ali daleko od toga da je NATO vojnicki tamo porazen.

Ne treba zaboraviti da smo mi u pustinji imali svaki dan 15 razlicitih vrsta jela u 7-8 tematskih restorana (americki, asian, britanski itd), svjeze voce i povrce, morske plodove, jastoge, BBQ. Sve svjetske brendove sokova, slatkisa, energetskih pica. Ako ni to nije dovoljno, imas u ponudi i Pizza Hut, Burger King, KFC, Starbucks, pa kubi sebi sta ti se svidja. Sve to u pustinji u pola ratne zone.

Free shipping za online shopping. Kandahar u Afganistanu je za Amazon/Ebay/Target/Wallmart bio americka lokalna posiljka. Prije sam ja kupio iPad u ratnoj zoni, nego je uopce dosao u prodaju u Hrvatsku recimo. I to po kojoj cijeni

I onda to usporedjivati sa ruskim vojnicima koji kradu po kokosinjcima jer su gladni :/

Amerika je jedina prava svjetska vojna sila na svijetu. Kina je na tom putu ali treba proci jos par desetljeca da im mogu parirati. Rusija je raskrinkana i ne znam da ce ikada vratiti "ugled" baziran na lazima i mitovima.


0053_defense_comparison-full.gif
22.03.2023 | 18:09
dpasaric kaže:


Koji to vojni otpad Ukrajina dobija? Sto bi to bilo? Ne razumijem sta ovaj covjek zeli reci. Otpad koji je unistio skoro 10000 ruskih vojnih vozila, od toga preko 3000 tenkova?

Osim nedavno kupljenih oklopnih vozila Patria koje su vrh ponude i Pancer 2000 haubica (koje by the way ima i Ukrajina), hrvatska vojska nema nista bolje u svom aresenalu. Sve ostalo je puno gore od vojnih orudja dostavljenih Ukrajini.

Da imamo pameti ko sto nemamo, vec sada bi poceli skupljati pare za Javeline, imajuci u vidu koliko potencijalni agresor Srbija ima stotina tenkova i borbenih transportera u svom aresenalu.

NATO stratege savjetuje i kritizira drzava koja nije u stanju 5-6 kanadera osposobiti da spremni docekaju ljeto Vazda su na remontu u pola sezone pozara...
22.03.2023 | 18:12
Kako nije poražen?
Nisu ostvarili svoj cilj (osim otimačine). Isto im se desilo u Vijetnamu.
U Afganistanu Amerikanci nisu pobjedili jer je rat trajao 10 godina i omjer uloženog i dobivenog nije išao njima u korist.
22.03.2023 | 18:18
Otimacina u Afganistanu? Koga? Cega?

Ajde molim te ne provaljuj se bez veze. Pisi o stvarima o kojima makar znas ponesto.
22.03.2023 | 18:29
drlovric kaže:
dpasaric kaže:


Koji to vojni otpad Ukrajina dobija? Sto bi to bilo? Ne razumijem sta ovaj covjek zeli reci. Otpad koji je unistio skoro 10000 ruskih vojnih vozila, od toga preko 3000 tenkova?

Osim nedavno kupljenih oklopnih vozila Patria koje su vrh ponude i Pancer 2000 haubica (koje by the way ima i Ukrajina), hrvatska vojska nema nista bolje u svom aresenalu. Sve ostalo je puno gore od vojnih orudja dostavljenih Ukrajini.

Da imamo pameti ko sto nemamo, vec sada bi poceli skupljati pare za Javeline, imajuci u vidu koliko potencijalni agresor Srbija ima stotina tenkova i borbenih transportera u svom aresenalu.

NATO stratege savjetuje i kritizira drzava koja nije u stanju 5-6 kanadera osposobiti da spremni docekaju ljeto Vazda su na remontu u pola sezone pozara...


+1

Btw, ne znam kako mi stojimo s onim T-55-kama koje su ostale nakon Oluje? Vidim da to postaje vruća roba....
22.03.2023 | 18:48
Djuro genijalac kaže:

Btw, ne znam kako mi stojimo s onim T-55-kama koje su ostale nakon Oluje? Vidim da to postaje vruća roba....

Bolje da i dalje kupuju one gumene lažnjake - jeftiniji su, a vatrena moć im je ista.
22.03.2023 | 20:03
drlovric kaže:
Otimacina u Afganistanu? Koga? Cega?

Ajde molim te ne provaljuj se bez veze. Pisi o stvarima o kojima makar znas ponesto.


Resursa. Pa nisu te valjda toliko indoktrinirali da misliš kako je to bila humanitarna misija širenja demokracije??!??
Tvoju plaču nije davala USA već firme koje su otimale sve što im je došlo pod ruku po Afganistanu.
Procjene kažu da je USA potrošila 2,3 triliona dolara (2,300,000,000,000 ili 2,3x10^12$). To je novac veći od ukupnog godišnjeg buđeta ili preko 13% buđeta su gurali u rat tijekom 20 godina. Za 20 godine svašta se da uzeti.
Da ne kažemo da su tisuće amerikanaca i desetine tisuća domačih je poginulo.
Profit je na prvom mjestu.
Tko je onda 2001. uložio u pet prvih proizvođaća vojne opreme (top five defense contractors) mogao je zaraditi 5-10x.
22.03.2023 | 20:12
dpasaric kaže:


Joe jedan lumen koji je ponudio rješenje...koje ? Jadan on se brine o mrtvima, po njemu treba pustiti Ukrajinu, da dočeka Rusku pravdu i to bi bilo po njemu pravedno, nemam riječi.
22.03.2023 | 21:27
drlovric kaže:
Djuro genijalac kaže:
Nego, sprdali se s tim prije x mjeseci, ali došao je i taj dan. Gospodo, Rusija u Ukrajinu počela slati T-55!


Treca smjena u tvornicama pocela podmazivati i T-34. Zlu ne trebalo


twitter.com/Heroiam_Slava/status/1638625925280440359

Ovdje je link na transport iz 2018, tko zna, možda ih uključe u akciju. Na videu djeluju ko ispod čekića.

A ovo je Hrvatski proizvod:

twitter.com/bayraktar_1love/status/1638634186117468163

dok-ing.hr/defence-security/mv-10/
22.03.2023 | 22:01
dpasaric kaže:


Bliži se vrijeme izbora za EU parlament,... treba se ponovno medijski aktivirati pa se možda ugrabi još jedan mandat
22.03.2023 | 22:31
IgorD kaže:




DSC07793.JPG
22.03.2023 | 22:37
Ima neka priča iza te slike?
22.03.2023 | 22:42
IgorD kaže:
Ima neka priča iza te slike?


S obzitom na frizuru, pregazilo ga
22.03.2023 | 22:48
Bertone kaže:
Bliži se vrijeme izbora za EU parlament,... treba se ponovno medijski aktivirati pa se možda ugrabi još jedan mandat


Dapače, pokazao je da nije kampanjac, aktivan je od prvog dana mandata i kolikogod bilo neočekivano, čovjek ima petlje i govori neugodnu istinu cijelo vrijeme - od početka pandemije se ispravno postavio i javno prozivao za korupciju u ugovorima s Pfizerom i suludosti koje su kasnije prešućivane jer su, očigledno, ostali zastupnici ili usrani konformisti bez svojeg "ja" ili su dobro podmazani.

Malo je takvih u EU parlamentu, ima onaj jedan Škot, jedna sjajna Irkinja, ona njemačka zastupnica i onaj ludi lik iz Rumunjske. Ostalo sve mlako i bez kičme.
22.03.2023 | 23:05
Gjuroo kaže:
IgorD kaže:
Ima neka priča iza te slike?


S obzitom na frizuru, pregazilo ga


Da je tek sada vidis, kao da sam kroz minsko polje pjeske prosao.
22.03.2023 | 23:06
IgorD kaže:
Ima neka priča iza te slike?


Ima, nesluzbeni i prijateljski posjet PEEK&POKEa Dok-Ingu pred jedno 11-12 godina.
22.03.2023 | 23:41
drlovric kaže:
0053_defense_comparison-full.gif


Zanimljiva interpretacija riječi "defense".
23.03.2023 | 07:21
smayoo kaže:
drlovric kaže:
0053_defense_comparison-full.gif


Zanimljiva interpretacija riječi "defense".


Preemptive strike is an act of defense, obviously!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 13 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.43 Seconds

Provided by iJoomla SEO