Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


16.03.2023 | 17:16
drlovric kaže:

P.S. SU-27 je stvarno prekrasan avion. Mislim da je cak i prvi koji je bio u stanju izvesta kobra manevar.


Stvarno je prekrasan, ali nije prvi

theaviationgeekclub.com/the-unknown-stor...o-perform-the-cobra/
16.03.2023 | 20:27
@korisnik:

Nisam ovo znao, svaka cast. Zanimljivo stivo!

Americki najbolji avion (iskljucivo po letnim karakteristikama) je F-22 Raptor. Tu nema dvojbe.

Kod Rusa je to definitivno SU-27. Steta sto nema moderne sustave radare i elektronicke sustave, da upotpuni ovo inzinjersko remek djelo
17.03.2023 | 00:45
"To je razina pogleda ležeće ovce!"

17.03.2023 | 08:14
Pola sata gledanja je bilo dosta da se gospodin Domazet deklarira i da znamo za koga radi. Koliko je puta spomenuo da gine Ukrajinska mladost, dok Ruse uopće nije spomenuo ? Kaže da je Zelenski instalirana marioneta, kao i stari Biden. Znači jedini pravi predsjednik je mlađahni demokrat Putin

Jako daleko je on od nekog nepristranog komentatora, koji tumači ono što zna iz svog ugla geostratega. Tko nemože vidjeti njegove namjere i začije on Rublje raadi, mogu slobodno reći da je malouman.
17.03.2023 | 09:19
Doktrina artičoke po Ruski:

Probaš otkinuti list, ako ti ne otkinu prst uspio si. Onda ga opet zaljepiš.



Fp46X_5WYAMRtOW.jpeg
17.03.2023 | 09:22
Sankicije nemaju učinka, sve je super.


FonaV3UXwAII5y6_2023-03-17.jpeg
17.03.2023 | 09:26
Sankcije štete zapadu?


FrV9My-XoAI1BrG.jpeg
17.03.2023 | 09:29
Da Sandler ili Stiller snimaju komediju o nacistima ovi bi oko ruke imali crvenu traku s bijelim krugom i slovom Z u sredini, baš poput ovog što si je Putin stavio na sliku.
17.03.2023 | 09:34
Ja se strašno osjećam zarobljenim. A vi?
Fm7NIgqXgAEOcTK_2023-03-17.jpeg
17.03.2023 | 09:41
On se bavi Geopolitikom. Gleda sve kroz rat! Ako zanemarimo ekonomiju i trgovinu u našem promatranju Blokova koji će se sigurno iskristalizirati, ostat će samo rat.
To je sigurno po takozvanoj Artičoka ekonomiji. Otkidaš list po list pa kad ostane samo sredina pređeš na Artičoka doktrinu. Kad sve usereš onda si glavna faca, ostaviš zulufe i ako ti stvarno ne stoje, kreneš kenjati gluposti o geopolitici.

Ali zidati se mora.
17.03.2023 | 20:14
Ne znam jeste li ovo ljudi vidjeli

18.03.2023 | 00:40
Skinut će im taj U2 ako budu tamo letjeli, pa će opet biti kukanja. Nije ga bilo problem skinuti niti u ranim 60-tiim, a kamo li preko pola stoljeća kasnije...
18.03.2023 | 01:22
korisnik kaže:
drlovric kaže:

P.S. SU-27 je stvarno prekrasan avion. Mislim da je cak i prvi koji je bio u stanju izvesta kobra manevar.


Stvarno je prekrasan, ali nije prvi

theaviationgeekclub.com/the-unknown-stor...o-perform-the-cobra/


S ovim vašim kobrama ste me natjerali da napokon pogledam TopGun 2 i evo oko pol sata unutar filma Tom Cruise izvede kobru da bi se pozicionirao iza drugog aviona na vježbi. Koliko sam izguglao, Boeing 18F Super Hornet je u pitanju iako spominju i običan F18 pa više nisam siguran jel to McDonnell Douglas ili Boeing verzija. Ispada da i F18/18F izvodi kobru ako treba.

Ima i zanimljivi video koji analizira film s tog aspekta: Top Gun Maverick Aerodynamics - Our Top Scenes Analyzed
18.03.2023 | 08:55
dpasaric kaže:
Skinut će im taj U2 ako budu tamo letjeli, pa će opet biti kukanja. Nije ga bilo problem skinuti niti u ranim 60-tiim, a kamo li preko pola stoljeća kasnije...


Ne, ovo nije istina. Gary Powers je oboren oko Sverdlovska (danas Jekaterinburg, ako se ne varam) zato jer je zaspao u avionu. Njegova je misija bio prelet u U2 od Pakistana do Bodoa u Norveškoj preko sovjetskog teritorija. Jasno da su snimili čim je ušao u sovjetski zračni prostor (ubij me, neki od stanova, Uzbekistan, mislim) i nisu mu mogli ništa, jer je bio previsoko. No, U2 je spor i misija je trebala trajati cca 18 sati ili tako nekako i on je putem jednostavno zaspao i avion se počeo spuštati (moram priznati da mi nije jasno zašto; već u II. svjetskom ratu su postojali automatski piloti; pretpostavljam da je morao vijugati da bi slikao postrojenja koja su ih zanimala tj. lansirne točke ) i kad je konačno pogođen oko Sverdlovska, bio je puno niže od svoje dotadašnje operativne visine pa su ga PZ rakete uspjele dohvatiti. Da nije zaspao, preletio bi cijeli SSSR i spustio se u Norveškoj bez problema.
18.03.2023 | 09:02
IgorD kaže:
korisnik kaže:
drlovric kaže:

P.S. SU-27 je stvarno prekrasan avion. Mislim da je cak i prvi koji je bio u stanju izvesta kobra manevar.


Stvarno je prekrasan, ali nije prvi

theaviationgeekclub.com/the-unknown-stor...o-perform-the-cobra/


S ovim vašim kobrama ste me natjerali da napokon pogledam TopGun 2 i evo oko pol sata unutar filma Tom Cruise izvede kobru da bi se pozicionirao iza drugog aviona na vježbi. Koliko sam izguglao, Boeing 18F Super Hornet je u pitanju iako spominju i običan F18 pa više nisam siguran jel to McDonnell Douglas ili Boeing verzija. Ispada da i F18/18F izvodi kobru ako treba.

Ima i zanimljivi video koji analizira film s tog aspekta: Top Gun Maverick Aerodynamics - Our Top Scenes Analyzed


Ovo u Mavericku nije kobra. Kobra je položaj labilne ravnoteže koju avion može održavati u nedogled. Pete Mitchell u filmu izvodi (samo) manevar naglog kočenja (na isti način kako je to radio i u F14 u originalu), avionu digne nos, zakoči (jer je sad užano velik otpor zraka, jer si dfeakto cijelu površinu avion izložio nastrujavanju zraka, tj. povećao si njegov otpor zraka) i prije nego avion padne u kovit, obara nos i nastavlja s letom (iako sporijom brzinom, jer je nju izgubio gore opsianim manevrom). Kobra znači da avion moža održavati taj napadni kut i tako letjeti (tzv. poststall karakteristika) i za to ti, osim aerodinamike trebaju izuzetno snažni motori da avion održavaju u tom položaju. F18 nema takav thrust to weight omjer da bi to mogao.
18.03.2023 | 09:52
Djuro genijalac kaže:
dpasaric kaže:
Skinut će im taj U-2 ako budu tamo letjeli, pa će opet biti kukanja. Nije ga bilo problem skinuti niti u ranim 60-tiim, a kamo li preko pola stoljeća kasnije...


Ne, ovo nije istina. Gary Powers je oboren oko Sverdlovska (danas Jekaterinburg, ako se ne varam) zato jer je zaspao u avionu.


Je li zaspao i onaj kojeg je Kuba(!)skinula iznad njih? Uostalom, U-2 leti na 21-22 km, a još stari MiG-25 je išao do 25 km, a toliko ide i MiG-31 koji je u upotrebi. Dakle, ako ga baš ne skinu raketom, dići će MiG i obaviti to "in person", kao i ovaj drone.

Mislim da je to samo isprazan PR i da nema šanse da oni pošalju ranjivi U-2 da leti iznad Ukrajine. To je starinski avion za špijunažu iz doba dok sateliti nisu bili ovako sposobni i dok nije bilo letjelica koje ga mogu oboriti. Danas on ima smisla samo iznad bezopasnih država koje nemaju načina doći do njega.

Ne treba zaboraviti da NATO prije svega vodi propagandni rat, a ne stvarni rat na terenu, njihov cilj nije pobjeda u stvarnosti, nego samo dovoljna obmana javnosti da se pokupi novac poreznih obveznika za njihovu vojnu industriju i da to završi u džepovima onih koji su i zakuhali ovaj rat. Znači gomila PR-a, što više natezenja, odugovlačenja, bombastičnih naslova i prijetnji, a sama Ukrajna i njihov narod su "expendable".
18.03.2023 | 10:25
Kako Indija, kao sada najmnogobrojnija država svijeta (pretekli su Kinu u broju stanovnika), gleda na sukob u Ukrajni i to na zajedničkoj konferenciji s US administracijom:

18.03.2023 | 10:37
Evo i Kim Dotcom s dosta lucidnim komentarom:

KimDotCom.jpg


Znači Putinu se službeno stavlja na teret što je djeci Donbasa podijelio pasoše, te ih prebacio u unutrašnjost Rusije zbog rata, dok u postupanju lika (Porošenka) koji je toj istoj djeci javno obećao "pljesnive podrume dok druga djeca u Ukrajini budu pohađala školu", haški tribunal ne pronalazi inkriminirajućih elemenata. Čini se da se kroz takvo licemjerje u EU sve češće naziru obrisi fašizma.

Naravno, to je isti onaj haški sud kojeg sam SAD ne priznaje! I kako sada tu naći i trunku neke vjerodostojnosti?
18.03.2023 | 10:41
Djuro genijalac kaže:
IgorD kaže:
korisnik kaže:
drlovric kaže:

P.S. SU-27 je stvarno prekrasan avion. Mislim da je cak i prvi koji je bio u stanju izvesta kobra manevar.


Stvarno je prekrasan, ali nije prvi

theaviationgeekclub.com/the-unknown-stor...o-perform-the-cobra/


S ovim vašim kobrama ste me natjerali da napokon pogledam TopGun 2 i evo oko pol sata unutar filma Tom Cruise izvede kobru da bi se pozicionirao iza drugog aviona na vježbi. Koliko sam izguglao, Boeing 18F Super Hornet je u pitanju iako spominju i običan F18 pa više nisam siguran jel to McDonnell Douglas ili Boeing verzija. Ispada da i F18/18F izvodi kobru ako treba.

Ima i zanimljivi video koji analizira film s tog aspekta: Top Gun Maverick Aerodynamics - Our Top Scenes Analyzed


Ovo u Mavericku nije kobra. Kobra je položaj labilne ravnoteže koju avion može održavati u nedogled. Pete Mitchell u filmu izvodi (samo) manevar naglog kočenja (na isti način kako je to radio i u F14 u originalu), avionu digne nos, zakoči (jer je sad užano velik otpor zraka, jer si dfeakto cijelu površinu avion izložio nastrujavanju zraka, tj. povećao si njegov otpor zraka) i prije nego avion padne u kovit, obara nos i nastavlja s letom (iako sporijom brzinom, jer je nju izgubio gore opsianim manevrom). Kobra znači da avion moža održavati taj napadni kut i tako letjeti (tzv. poststall karakteristika) i za to ti, osim aerodinamike trebaju izuzetno snažni motori da avion održavaju u tom položaju. F18 nema takav thrust to weight omjer da bi to mogao.


Bome da, bez obzira što u filmu taj manevar nazovu "kobra" vidio sam da to nije baš jednako kao ono opisano u linku koji je korisnik gore stavio.

Opet, tijekom borbe i ovaj kratki vertikalni položaj je dovoljan da se zamijeniš za poziciju s onim koji te proganja a s druge strane ako ostaneš tako visiti dulje od par sekundi vjerojatno postaješ puno bolja meta ili "sitting duck" za eventualno druge neprijateljske avione u blizini.

Ne kažem da prava kobra nema svoju svrhu, samo da najčešće i ova kratkotrajna postiže cilj.

> na isti način kako je to radio i u F14 u originalu

Moram priznati da se toga ne sjećam a gledao sam original po drugi put prošle godine baš kao pripremu za nastavak zato što se ama baš ničeg nisam sjećao - osim muzike / pjesama. Sad moram na Youtube.
18.03.2023 | 14:30
dpasaric kaže:
Nije ga bilo problem skinuti niti u ranim 60-tiim


Sori, nismo se razumjeli: referirao sam se na skidanje u 60-im. Danas se može skinuti sve. Onda nisu mogli. To sam mislio
18.03.2023 | 14:35
IgorD kaže:
Opet, tijekom borbe i ovaj kratki vertikalni položaj je dovoljan da se zamijeniš za poziciju s onim koji te proganja


Nemoj me krivo shvatiti, obožavam Top Gun 1 i 2, ali ovo je samo film. Nisu avioni na 10 metara razmaka jedan od drugog pa da ovo ima smisla. Ovo je snimano da u kadru imaš obadva aviona i da to bude lijepo u kinu; u stvarnom svijetu su avioni udaljeni stotinama metara i taj manevar bi bio posve besmislen, dapače, izgubio bi brzinu da te ovaj iza lakše dohvati.
18.03.2023 | 15:21
A o fašizmu nemoj molim te! Jer ti očito imaš krivu sliku što je fašizam! Dragi moj tovariš.
Jednostavno, ako ovdje na zapadu vlada fašizam onda ti i taj prevarant Dotcom lijepo odputujte u Rusiju. Neka Dotcom ide u Njemačku ako ima muda! Tamo ga čeka pozamašna optužnica. Tako da je negdje i razumljivo zašto on pijeni na optužnice.
tako da

Fq6vULvX0AAWEI8.jpeg

Fp62gheXoAEPMWJ_2023-03-18.jpeg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.03.2023 | 15:27
IgorD kaže:
Bome da, bez obzira što u filmu taj manevar nazovu "kobra" vidio sam da to nije baš jednako kao ono opisano u linku koji je korisnik gore stavio.

Opet, tijekom borbe i ovaj kratki vertikalni položaj je dovoljan da se zamijeniš za poziciju s onim koji te proganja a s druge strane ako ostaneš tako visiti dulje od par sekundi vjerojatno postaješ puno bolja meta ili "sitting duck" za eventualno druge neprijateljske avione u blizini.

Ne kažem da prava kobra nema svoju svrhu, samo da najčešće i ova kratkotrajna postiže cilj.
.


Ja mislim da je broj situacija u zračnoj borbi gotovo zanemariv, zanima me da li griješim.

To su avioni koji lete brzinom nekoliko mahova i zbog "pametnih" raketa koje nose protivnički avioni svako usporavanje u zračnoj borbi ih pretvara u metu na dlanu.

Zanima me koje su to situacija u kojima se taj manevar može pozitivno iskoristi?
18.03.2023 | 15:34
dpasaric kaže:
Evo i Kim Dotcom s dosta lucidnim komentarom:

KimDotCom.jpg


Znači Putinu se službeno stavlja na teret što je djeci Donbasa podijelio pasoše, te ih prebacio u unutrašnjost Rusije zbog rata, dok u postupanju lika (Porošenka) koji je toj istoj djeci javno obećao "pljesnive podrume dok druga djeca u Ukrajini budu pohađala školu", haški tribunal ne pronalazi inkriminirajućih elemenata. Čini se da se kroz takvo licemjerje u EU sve češće naziru obrisi fašizma.

Naravno, to je isti onaj haški sud kojeg sam SAD ne priznaje! I kako sada tu naći i trunku neke vjerodostojnosti?


Ovako izgleda kad se dijeca vrate svojim STVARNIM roditeljima u pljesnjave podrume. Bili oni morali u podrume da Šupak ne roka po njihovim diječjim sobama? A?

FrdFDYPWIAALTxs.jpeg
18.03.2023 | 16:39
Air kaže:

Zanima me koje su to situacija u kojima se taj manevar može pozitivno iskoristi?


Isključivo u bliskoj borbi (dog-fight) kada neprijateljski avion iza tebe, i pokušava te naciljati topovima.
Ovim potezom se, avion koji je ispred onoga tko ga progoni, naglo zaustavlja u zraku, što znači da će progonitelj naći u ulozi mete, a meta u ulozi progonitelja.

U praksi je upitno koliko se često događa ova situacija, ali za filmove je dušu dala.
18.03.2023 | 17:03
tino1 kaže:
Ovako Tovariš Davorovski, ova optužnica koja je izdana od strane Haga ima posebno težinu i to...


Sud, kojeg prvog ne priznaje Amerika, nema nikakvu težinu niti vjerodostojnost - jer to onda i nije pravični sud, dok imamo izuzete države za zločine, nego je to tek interesno inkvizicijsko tijelo. A njima svima skupa ne vjerujem ništa, pogotovo nakon zadnje dvije godine.

Vjerujem da su sve izmislili.
18.03.2023 | 17:35
Ivan Selak komentira incident s dronom, ukratko, Ameri bi ga u istoj situaciji jednako tako oborili:

18.03.2023 | 17:36
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.03.2023 | 17:44
m@xym kaže:
Air kaže:

Zanima me koje su to situacija u kojima se taj manevar može pozitivno iskoristi?


Isključivo u bliskoj borbi (dog-fight) kada neprijateljski avion iza tebe, i pokušava te naciljati topovima.
Ovim potezom se, avion koji je ispred onoga tko ga progoni, naglo zaustavlja u zraku, što znači da će progonitelj naći u ulozi mete, a meta u ulozi progonitelja.


Zato sam naveo da se ti avioni kreću velikom brzinom i pretpostavljam da se zasigurno neće dovesti u situaciju da se međusobno bore topovima kao u drugom svj. ratu.

Bilo bi zanimljivo vidjeti realne strateške poteze u sukobu dva lovca (pri tom mislim na realne putanje i brzinu kretanja u nekom zadanom mjerilu).
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.03.2023 | 18:18
dpasaric kaže:
Sud, kojeg prvog ne priznaje Amerika, nema nikakvu težinu niti vjerodostojnost - jer to onda i nije pravični sud, dok imamo izuzete države za zločine, nego je to tek interesno inkvizicijsko tijelo.


Taj pristup nije ništa novo.
Na istoj razini je i UN od samo svog osnutka na način da SAD, Rusija i Francuska imaju pravo veta na svaku odluku.

Ako na toj razini konstantno "pričamo" na toj razini i ostajemo, odnosno ako to prihvaćamo zdravo za gotovo tako će i ostati jer i sami to pasivno podržavamo.

Ako današnje društvene, političke, gospodarske, vojne itd. odnose prosuđujemo "zakonima" koji danas vladaju tako će ostati i budućim generacijama, jer to prenosim svojoj djeci.
Ako ih počnemo prosuđivati kroz humane i moralne vrijednosti tada naša djeca imaju šansu usvojiti te vrijednosti i izboriti se za njih jednog dana.

To je ono što ti zoveš "realnošću", a ja u tom vidim mirenje sa "sudbinom".
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 58 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, dpasaric, Gjuroo, Anonimci (733)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO