Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


22.09.2022 | 13:33
Ne bi da vam kvarim zabavu ali cemu tolika paranoja od tog taktickog nuklearnog oruzja?

Po cemu je Mariupolj bolje prosao jer je porusen klasicnom artiljerijom?

Takticka nuklearka bi 80% manje grada ostetila, ostala bi izvjesna radijacija koja bi vremenom nestala.

Za razliku od 30-40% neeksplodiranih artiljerijskih zrna koja nece nestati iz rusevina, i uzimat ce svoj krvavi danak u desetljecima koja dolaze (prilkom rusenja, izgradnje, civilniih radova).

I ove velike rakete koje spominjete su interkontinentalne. Moraju imati dovoljno goriva da oblete planetu. Planirani cilj je uvijek bio USA. Nece to koristiti za cilj udaljen par stotina kilometara

Takticke nuklearke se ne pucaju iz Sarmata, vec iz sasvim obicne haubice 155mm ili krstarece/balisticke rakete. Mislim cak da Rusi imaju takticku nuklearku i za minobacac onaj veliki (200+mm).

Po mom misljenju, ako i budu koristene (jako mala sanse, jer ne postoji relana potreba), 90% da ce platforma biti Kalibar ili Iskander. I nije to uopce armagedon scenarij kakvog se plasite.

Pogotovo sada, Rusije ce uvodjenjem ovih 300K vojnika zacementirati postojece pozicije. Nisu to nikakve napadacke postrojbe, nemaju ni znanje niti logistiku za to. To su najobicnije vojne jedinice za cuvanje vec osvojenog, dok se ceka politicki kraj ratu.

Vrijeme ide Rusiji u prilog. Isto ono blato koje ih je kostalo u februaru, sada pomaze njima. Ukrajinci iz tog razloga ne mogu raditi velike ofanzive. Opet ce se rokati artiljerijom i vracamo se na mogucnosti tvornica i logistike. Ko moze proizvesti/dostaviti vise streljiva taj je u prednosti.

Kako se to bude otezalo Ukrajina ce s druge strane morati pristati na odredjene ustupke jer ni Zapad nema beskonacne lagere da im moze slati sve vise i vise oruzja.
22.09.2022 | 13:54
Sin glasnogovornika ne želi na front!

twitter.com/wartranslated/status/1572608312298053632


Mkos1uLb.jpeg
22.09.2022 | 13:56
Rusija će uvođenjem 300.000 (ako ih toliko uopće uspiju skupiti) nemotiviranih, slabo obučenih i još slabije naoružanih vojnika, poslati 300.000 statista u rat koji ih ne zanima i nije njihov ideal skončavanja života.

Time će samo napraviti korak bliže odluci da sve "završe" upotrebom nuklearnog naoružanja.

Ali, nisam siguran koliko blagonaklono na upotrebu nuklearnog oružja, pa i taktičkog, gledaju države koje Rusiji trenutno "drže skale", a također imaju nuklearno naoružanje (tu prije svega mislim na Kinu i Indiju).
22.09.2022 | 14:02
dpasaric kaže:
...Ovo dalje što navodiš mi se sve čini irelevantno. Kakve veze što ima drugih nuklearnih sila? Kao što? Pakistan će napasti Rusiju? Indija? Kina? Što s tim? Tko bi se želio miješati u taj sukob na taj način?...

Kloba kaže:

Rusija ratuje sa zemljama NATO pakta, od kojih su nuklearne sile SAD, UK i Francuska.
Zemlje koje si naveo su zemlje sa kojima Putin pokušava ući u neki novi savez, pa ne znam zašto si baš njih spomenuo.
Ni jedna od navedenih zemalja nije baš siromašna modernim "konvencionalnim" naoružanjem također....


Samo da se ponovno ubacim u temu u vezi ovog, nije @dpasaric naveo Indiju, Kinu,... kao zemlje s kojima ratuje Rusija nego ja, a vidim da nisam dovoljno objasnio svoje misli pa su ostali upitnici.

Kako @dpasaric svoje viđenje rata temelji na strategiji Starcrafta, ja svoje viđenje trenutnog rata vidim i temeljim na prirodi, odnosno životinjama i zato sam spomenuo te dvije-tri zemlje kao moguće opcije.
Naime, zamislite (to je već viđeno u prirodi) usamljenu lavicu (Rusija) koja mora prehraniti svoja tri mala lavića, lavica napadne mlado tele bivola (Ukrajina), stado ga pokuša obraniti (NATO) no lavica (Rusija) ipak na kraju iako ozljeđena zatuče tele bivola i prije nego ga stigne pojesti ili odnijeti do svojih lavića, pojavljuje se čopor šakala (Kina, Indija, Pakistan) koji se do tada u borbi lavice sa krdom bivola držao po strani i udare po već ranjenoj lavici (Rusija) i otmu joj plijen (a možda dotuku i nju do kraja). Pod normalnim okolnostima čopor šakala nikad ne bi napao lavicu jer i one obično žive i love u čoporu, ali kad se neka nađe odbačena od čopora, napasti će je bez problema i oteti joj plijen.

Evo, nadam se da sam sad slikovito pojasnio što sam mislio reći u prethodnom postu
22.09.2022 | 14:12
Haha, jesi, moguće da je i tvoja teorija dobra!

Nigdje ja ne tvrdim da sam u pravu, ja iznosim moje viđenje, a vi se možete složiti ili ne, kao i ja s vašim.

Ovo tvoje isto ima logike, ali mislim da je Rusija prevelika da to završi na takav način.
22.09.2022 | 14:15
I ja se slažem sa alegorijom, Bertone.
Navodno Kina cilja na Sibir još od Mao Ce Tunga.
Tako da deal s njima nikako nije dugoročno dobar za Kremlj po nekima.
22.09.2022 | 14:42
Riba kaže:
Ne znam sto ti je cudno, ni moje dijete ne zna dovoljno hrvatski jezik da bi moglo ici u hrvatsku skolu bez osjetnih poteskoca. Bilo bi bolje da nije tako, ali nemamo vremena ni resursa aktivno ga uciti jezik. Govor nije toliko problem ali pisanje i citanje je.


Ja sam u petom osnovne osvanula u Njemačkoj. Nisam imala pojma o njemačkom. Prebacili su me u razred prije (kao da sam pala godinu) da naučim jezik. Na polugodištu su me vratili u regularan razred jer sam prefektno naučila njemački. Djeca su čudo i mogu svašta munjevitom brzinom. Mislim da je prednost kad imaju mogućnost zreliti u različitim govornim područjima.
22.09.2022 | 14:44
Kloba kaže:
I ja se slažem sa alegorijom, Bertone.
Navodno Kina cilja na Sibir još od Mao Ce Tunga.
Tako da deal s njima nikako nije dugoročno dobar za Kremlj po nekima.

Nek se međusobno malo pohvataju, siguran sam da će biti mira neko vrijeme.
Pun kufer mi je tih kauboja. Kao da su im ameri mentori!
22.09.2022 | 14:48
JOHN kaže:
Kloba kaže:
I ja se slažem sa alegorijom, Bertone.
Navodno Kina cilja na Sibir još od Mao Ce Tunga.
Tako da deal s njima nikako nije dugoročno dobar za Kremlj po nekima.

Nek se međusobno malo pohvataju, siguran sam da će biti mira neko vrijeme.
Pun kufer mi je tih kauboja. Kao da su im ameri mentori!


Bojim se da se to neće dogoditi. Svi bi oni, ali samo da im ne uđe.
22.09.2022 | 15:04
duba kaže:
Riba kaže:
Ne znam sto ti je cudno, ni moje dijete ne zna dovoljno hrvatski jezik da bi moglo ici u hrvatsku skolu bez osjetnih poteskoca. Bilo bi bolje da nije tako, ali nemamo vremena ni resursa aktivno ga uciti jezik. Govor nije toliko problem ali pisanje i citanje je.


Ja sam u petom osnovne osvanula u Njemačkoj. Nisam imala pojma o njemačkom. Prebacili su me u razred prije (kao da sam pala godinu) da naučim jezik. Na polugodištu su me vratili u regularan razred jer sam prefektno naučila njemački. Djeca su čudo i mogu svašta munjevitom brzinom. Mislim da je prednost kad imaju mogućnost zreliti u različitim govornim područjima.


Apsolutno, no mi nasu buducnost ne vidimo u Hrvatskoj. Ici ce preko ljeta u kampove gdje ce uciti jezik da zna naruciti pivu na hrvatskom kada naraste, to mu je dosta.
22.09.2022 | 15:58
dpasaric kaže:

Ovo tvoje isto ima logike, ali mislim da je Rusija prevelika da to završi na takav način.


Snaga Rusije proizlazi iz snage Moskve i Petrograda i od njih postavljene strukture u "kolonijama". Sve ovo ostalo, a naročito daleki krajevi poput Sibira nemaju vlastitu vladajuću klasu koja bi mogla na dugi rok zadržati samostalnost ili koja bi bila dovoljno lojalna Moskvi da bi zamijenila slomljenu elitu postavljenu od Moskve.

Da pojednostavim. Između sibirskih i dalekoistočnih provincija i danas postojećih srednjeazijskih država nema neke velike i bitne razlike, osim što su ove unutar SSSR-a imale svoju "državnost" koja je postala državnost početkom 90-ih.
22.09.2022 | 16:59
Kloba kaže:
I ja se slažem sa alegorijom, Bertone.
Navodno Kina cilja na Sibir još od Mao Ce Tunga.
Tako da deal s njima nikako nije dugoročno dobar za Kremlj po nekima.


U sibiru vidim, samo "kosooke" a oni mi baš ne sliče na Ruse ? Možda je Vladimir rekao svom Kineskom kolegi, da mu pričuva Sibir. To je isto kao da Romu kažem da mi čuva bakar.
22.09.2022 | 17:09
22.09.2022 | 18:38
Ova mobilizacija se provodi trenutno i potpuno kaotično. Iz toga je vidljiva jedna stvar. Naime, dosad se nagađalo je li VVP uopće svjestan koliko mu je vojska loša ili su mu se servirale frizirane vijesti. No, ovaj fijasko gdje su snage preseljene prema Hersonu, a onda ih je Ukrajina pomela istočno od Harkiva mu je očito otvorio oči. Inicijativa u ratu je sad na ukrajinskoj strani i ruske su snage u dubokom dreku. Samo to objašnjava ovu adhoc mobilizaciju koja se provodi potpuno kaotično kako bi što prije prikupio veliku masu ljudi da ju pošalje u Ukrajinu. VVP ima pune gaće nakon bolnog buđenja i spoznaje da mu je vojska loša i nemoćna.
No, sad dolazimo do zanimljivog pitanja. Evo, Lovrić ajde se uključi, ti imaš iskustvo s terena. Recimo da VVP prikupi ljude (a hoće), kako će ih dostaviti na bojište? Vlak mu igra jedino preko Krima, jer je Kupjansk u rukama Ukrajine. Da ne spominjem da je takav vlak nakrcan pojačanjima idealna meta za HIMARS sustave. Vidio sam neke ideje da bi on sad opet mogao navaliti na Harkiv iz Rusije s tim pričuvnim snagama koje je mobilizarao. U to ne vjerujem, jer su to ljudi skupljeni zbrda-zdola i ne bi u takvoj operaciji potrajali 5 minuta.
Dakle, kako i kuda će ti silni ljudi doći do Hersona, recimo?
22.09.2022 | 18:42
dpasaric kaže:
Ovo tvoje isto ima logike, ali mislim da je Rusija prevelika da to završi na takav način.


Ja sam naišao na već dvije ozbiljne analize stručnjaka koje predviđaju raspad Ruske Federacije u roku od 5 godina na isti način kako se raspao SSSR. Dio teritorija u tim analizama prelazi Kini i drugim južnim susjedima, a dio postaju zasebne države.
Prije nego svi odmahnu rukama, prisjetio bih se one analize CIA-e (o kojoj se onda pričalo u Jugi, a JNA se zgražala nad tim/sprdala) koja je predvidjela raspad SFRJ gotovo u mjesec točno nekih 5 godina unaprijed....
  • Air
  • Korisnik
  • 68
22.09.2022 | 19:05
Djuro genijalac kaže:
Prije nego svi odmahnu rukama, prisjetio bih se one analize CIA-e (o kojoj se onda pričalo u Jugi, a JNA se zgražala nad tim/sprdala) koja je predvidjela raspad SFRJ gotovo u mjesec točno nekih 5 godina unaprijed....


Ja sam shvatio tu priču o CIA predviđanjima da nije u pitanju "predviđanje" nego plan i program a pitanje je samo da li će ga uspješno izvršiti.
22.09.2022 | 20:43
Točno tako. S ove vremenske distance, i sa životnim iskustvom skupljenim kroz tih 30+ godina, rekao bih da nema uopće dvojbe oko toga da je raspad Jugoslavije bio planiran i konstruiran. Vjerojatno im nije bio cilj da sve skupa postane baš takva klaonica, ali izmaklo im je kontroli. Odnosno - mislili su da se intenzitet izazvane mržnje i antagonizma može na dugme - regulirati, ali ne može. Može se samo napeti i okinuti, a onda ono što uslijedi - izmiče kontroli.
22.09.2022 | 21:05
Air kaže:
Djuro genijalac kaže:
Prije nego svi odmahnu rukama, prisjetio bih se one analize CIA-e (o kojoj se onda pričalo u Jugi, a JNA se zgražala nad tim/sprdala) koja je predvidjela raspad SFRJ gotovo u mjesec točno nekih 5 godina unaprijed....


Ja sam shvatio tu priču o CIA predviđanjima da nije u pitanju "predviđanje" nego plan i program a pitanje je samo da li će ga uspješno izvršiti.


Tako se i meni čini. Jer oni turpijaju po Rusiji gdjegod mogu i kadgod mogu financirajući svakoga tko može Rusima raditi nevolje. Sve u svemu, ako tako gledamo situaciju, onda ispada da Putin i ne govori ništa krivo da je sve ovo američki plan da se Rusija raskomada i onemoća.
22.09.2022 | 21:33
smayoo kaže:
Točno tako. S ove vremenske distance, i sa životnim iskustvom skupljenim kroz tih 30+ godina, rekao bih da nema uopće dvojbe oko toga da je raspad Jugoslavije bio planiran i konstruiran. Vjerojatno im nije bio cilj da sve skupa postane baš takva klaonica, ali izmaklo im je kontroli. Odnosno - mislili su da se intenzitet izazvane mržnje i antagonizma može na dugme - regulirati, ali ne može. Može se samo napeti i okinuti, a onda ono što uslijedi - izmiče kontroli.

Ja ne kažem da mržnje nije bilo u Jugi, da je nema sada, niti išta slično.
No ovo što si napisao sjetilo me na događaj koji se desio mojoj staroj u Beogradu, za posjeta sestri od moga oca. Oženila se u Beograd i dobila s čovjekom dva sina.
Prvo i osnovno - odmah da naglasim (mada vjerujem da svi to već znate) da NDH kao tvorevinu, ideologiju koju je ista propagirala smatram neizbrisivom mraljom na našoj povijesti za što se još uvijek nismo ispričali.
Jbg, možda da se mi ispričamo prvi jer je naš zločin stariji, možda bi se u budućnosti oni ispričali nama za 90-e.
Utopija, znam...
Nego, vratimo se na staru i posjet Beogradu.
To su bile rane sedamdesete, bila je moja sestra i ti bratići su bili njena "ekipa" i po godinama i po familiji.
No stara se jako vividno sjeća da je jednom od klinaca nešto rekla - zagrebački izraz bi bio "ošpotala ga je" za neku pizdariju koju nije smio napraviti.
Mali joj je iz čista mira urliknuo: "Šta ćeš ti meni u mojoj kući govoriti što smijem a što ne, Ustašo jedna!?"
Stara je ostala PAF.
Dijete od niti desetak godina.
Siguran sam da i mi imamo naše primjere naravoučenja "s koljena na koljeno" - ali nije mi jasno kako se ljudima više da toliko mrziti.
A ovo je primjer familije - jer mali je to morao čuti od starog koji je oženjen za Hrvaticu u doba kada se - kao - nije gledalo tko je kakav i kome se Bogu križa, krsti ili klanja...
Nekako mislim da tu Jugu gledam previše utopistički kada čujem takve stvari.
Offtopic, isprika...
  • Air
  • Korisnik
  • 68
22.09.2022 | 21:42
dpasaric kaže:
Air kaže:
Djuro genijalac kaže:
Prije nego svi odmahnu rukama, prisjetio bih se one analize CIA-e (o kojoj se onda pričalo u Jugi, a JNA se zgražala nad tim/sprdala) koja je predvidjela raspad SFRJ gotovo u mjesec točno nekih 5 godina unaprijed....


Ja sam shvatio tu priču o CIA predviđanjima da nije u pitanju "predviđanje" nego plan i program a pitanje je samo da li će ga uspješno izvršiti.


Tako se i meni čini. Jer oni turpijaju po Rusiji gdjegod mogu i kadgod mogu financirajući svakoga tko može Rusima raditi nevolje. Sve u svemu, ako tako gledamo situaciju, onda ispada da Putin i ne govori ništa krivo da je sve ovo američki plan da se Rusija raskomada i onemoća.


CIA u ovom slučaju igra (u rukama drži karte) sa temeljnim istinama (pravima i slobodama ljudi) a Putin im je servirao puno materijala da oni budu u pravu. Posljedično nitko tko je za istinu u ovom slučaju ne može stati na stranu Putina. Smola za Putina.
22.09.2022 | 21:52
Sva sreća da smo se riješili jugotvorevine, preostaje nam još da se riješimo sljedbenika ondašnjeg ogranaka zvanog SKH, te njihovih sinova/kćeri/unuka koji se svi skupa motaju na političkoj i gospodarskoj sceni…..di bi nam bio kraj.
Komunizam je bio i ostao zlo!
  • Air
  • Korisnik
  • 68
22.09.2022 | 22:05
JOHN kaže:
Sva sreća da smo se riješili jugotvorevine, preostaje nam još da se riješimo sljedbenika ondašnjeg ogranaka zvanog SKH, te njihovih sinova/kćeri/unuka koji se svi skupa motaju na političkoj i gospodarskoj sceni…..di bi nam bio kraj.
Komunizam je bio i ostao zlo!


Slaba je to sreća jer smo njih zamijenili za gospodarsku mafiju koja parazitira na državnim jaslama. A političari i sudstvo su postali njihove marionete.
Stanje je toliko očajno da kada netko "makne" milijardu kuna od države više nitko od toga ne radi dramu.
Kada tome pridodamo potpuni kolaps pozitivnih društvenih vrijednosti (koji je posljedica, između ostalog, negativnih utjecaja "zapadnih" vrijednosti) meni je logično da se mnogi sjećaju Juge sa nostalgijom.

EDIT:
Sami si ne možemo pomoći (povijesni problem Hrvatskog naroda od 1102. kada počinje trend rasprodaje Hrvatskih interesa od strane vladajućih, koji traje i dan danas) i nitko nam ne želi pomoći jer upravo smo "u stanju" u kakvom CIA i ekipa želi da ostanemo.
22.09.2022 | 22:23
Ne, ne navijam za nuklearni rat, pogotovo ne da bi ispalo da sam bio u pravu, ali moram citirati američkog admirala, glavnog u američkoj strateškoj komandi, danas:

"All of us in this room are back in the business of contemplating… Direct armed conflict with a nuclear-capable peer. We have not had to do that in over 30 years. Russia and China can escalate to any level of violence that they choose in any domain with any instrument of power worldwide."

Djuro, čini se da vrh američke vojske ne misli da su Rusi (a vidimo i Kinezi) tako jadni, bespomoćno zastarjeli i nesposobni.
23.09.2022 | 06:29
A čuj, pa treba zadržati posao, a posao nemreš zadržati ako kažeš da si nepotreban
23.09.2022 | 06:55
Air kaže:
JOHN kaže:
Sva sreća da smo se riješili jugotvorevine, preostaje nam još da se riješimo sljedbenika ondašnjeg ogranaka zvanog SKH, te njihovih sinova/kćeri/unuka koji se svi skupa motaju na političkoj i gospodarskoj sceni…..di bi nam bio kraj.
Komunizam je bio i ostao zlo!


Slaba je to sreća jer smo njih zamijenili za gospodarsku mafiju koja parazitira na državnim jaslama. A političari i sudstvo su postali njihove marionete.
Stanje je toliko očajno da kada netko "makne" milijardu kuna od države više nitko od toga ne radi dramu.
Kada tome pridodamo potpuni kolaps pozitivnih društvenih vrijednosti (koji je posljedica, između ostalog, negativnih utjecaja "zapadnih" vrijednosti) meni je logično da se mnogi sjećaju Juge sa nostalgijom.

EDIT:
Sami si ne možemo pomoći (povijesni problem Hrvatskog naroda od 1102. kada počinje trend rasprodaje Hrvatskih interesa od strane vladajućih, koji traje i dan danas) i nitko nam ne želi pomoći jer upravo smo "u stanju" u kakvom CIA i ekipa želi da ostanemo.


Jesi siguran da ih nema? Većina ih je pomrla, ali ono što je ostalo i nasljednici pomrlih sjede u drugim uredima i predstavaljaju se da su nešto drugo. Njihov sklop ostao je isti, a i sam si se toga dotakao, prožet lopovlukom i ostalim podvrstama kriminala. Nisu jedini, ali ih ima! Oni koji zazivaju duhove prošlosti, dobrim dijelom su ogranci koji su popušili!
23.09.2022 | 07:38
dpasaric kaže:
Djuro, čini se da vrh američke vojske ne misli da su Rusi (a vidimo i Kinezi) tako jadni, bespomoćno zastarjeli i nesposobni.


Davore, davno sam napisao da Rusi nisu nikad tako slabi kako se čini na prvi pogled, ali nisu ni izbliza ni tako jaki kako bi htjeli da izgleda(ju)... Problem za njih je da je ovo sve silovanje velikih brojeva čije je doba prošlo. Otprilike kao da veliš da auto mora imati obujam od 3 litre da bi bio brz. A turbine postoje i iz pola tog obujma s emože izvući bez osobitih problema 600-700 KS...
  • Air
  • Korisnik
  • 68
23.09.2022 | 07:39
JOHN kaže:
Air kaže:
JOHN kaže:
Sva sreća da smo se riješili jugotvorevine, preostaje nam još da se riješimo sljedbenika ondašnjeg ogranaka zvanog SKH, te njihovih sinova/kćeri/unuka koji se svi skupa motaju na političkoj i gospodarskoj sceni…..di bi nam bio kraj.
Komunizam je bio i ostao zlo!


Slaba je to sreća jer smo njih zamijenili za gospodarsku mafiju koja parazitira na državnim jaslama. A političari i sudstvo su postali njihove marionete.
Stanje je toliko očajno da kada netko "makne" milijardu kuna od države više nitko od toga ne radi dramu.
Kada tome pridodamo potpuni kolaps pozitivnih društvenih vrijednosti (koji je posljedica, između ostalog, negativnih utjecaja "zapadnih" vrijednosti) meni je logično da se mnogi sjećaju Juge sa nostalgijom.

EDIT:
Sami si ne možemo pomoći (povijesni problem Hrvatskog naroda od 1102. kada počinje trend rasprodaje Hrvatskih interesa od strane vladajućih, koji traje i dan danas) i nitko nam ne želi pomoći jer upravo smo "u stanju" u kakvom CIA i ekipa želi da ostanemo.


Jesi siguran da ih nema? Većina ih je pomrla, ali ono što je ostalo i nasljednici pomrlih sjede u drugim uredima i predstavaljaju se da su nešto drugo. Njihov sklop ostao je isti, a i sam si se toga dotakao, prožet lopovlukom i ostalim podvrstama kriminala. Nisu jedini, ali ih ima! Oni koji zazivaju duhove prošlosti, dobrim dijelom su ogranci koji su popušili!


Nisam siguran da ih nema.
Nigdje to nisam napisao, a ne vidim da se to iščitava iz onog što sam napisao.
Ti si napisao da smo ih zamijenili.
Tvoja tvrdnja mi je bila kao globalna tvrdnja koju sam shvatio na način da se odnosi na model upravljanja.
Naravno da su mnogi politički igrači iz Juge ostali prisutni u HR politici jer HR to nije riješila kao npr. Poljska koja je zabranila političko djelovanje svima koji su bili politički aktivni u starom sistemu.

Ja mnoge one koji zazivaju duhove prošlosti vidim na način da im fale globalne društvene vrijednosti koje su vladale u Jugi, da im fali ona bezbrižnost, međusobna povezanost ljudi, ona radni "mir" u kojem s radilo od 7 do 3 a ostalo vrijeme si imao za sebe, obitelj, prijatelje i druženje za razliku od današnjih prosječnih devet-deset sati rada plus sat do dva putovanja na radno mjesto. Vjerujem da velika većina njih pritom ne misli na model upravljanja i političke odnose.

Primjerice ja kao vjernik iz perspektive vjere to vrijeme vidim kao iskrenije vrijeme. U crkvu su dolazili oni koji su vjerovali radi vjere i tako su ju prenosili na svoju djecu, a nakon raspada Juge vjera je postala pomodarstvo (za Uskrs i Božić prve klupe su bile rezervirane za političke vrhovnike koji su često bili prevodnici državnog kriminala) i mnoga djeca vjernici (dvadesetogodišnjaci) koji još nisu uspjeli spoznati bit vjere su se zbog tog pomodarstva okrenuli od vjere.
23.09.2022 | 09:03
Air kaže:
JOHN kaže:
Air kaže:
JOHN kaže:
Sva sreća da smo se riješili jugotvorevine, preostaje nam još da se riješimo sljedbenika ondašnjeg ogranaka zvanog SKH, te njihovih sinova/kćeri/unuka koji se svi skupa motaju na političkoj i gospodarskoj sceni…..di bi nam bio kraj.
Komunizam je bio i ostao zlo!


Slaba je to sreća jer smo njih zamijenili za gospodarsku mafiju koja parazitira na državnim jaslama. A političari i sudstvo su postali njihove marionete.
Stanje je toliko očajno da kada netko "makne" milijardu kuna od države više nitko od toga ne radi dramu.
Kada tome pridodamo potpuni kolaps pozitivnih društvenih vrijednosti (koji je posljedica, između ostalog, negativnih utjecaja "zapadnih" vrijednosti) meni je logično da se mnogi sjećaju Juge sa nostalgijom.

EDIT:
Sami si ne možemo pomoći (povijesni problem Hrvatskog naroda od 1102. kada počinje trend rasprodaje Hrvatskih interesa od strane vladajućih, koji traje i dan danas) i nitko nam ne želi pomoći jer upravo smo "u stanju" u kakvom CIA i ekipa želi da ostanemo.


Jesi siguran da ih nema? Većina ih je pomrla, ali ono što je ostalo i nasljednici pomrlih sjede u drugim uredima i predstavaljaju se da su nešto drugo. Njihov sklop ostao je isti, a i sam si se toga dotakao, prožet lopovlukom i ostalim podvrstama kriminala. Nisu jedini, ali ih ima! Oni koji zazivaju duhove prošlosti, dobrim dijelom su ogranci koji su popušili!


Nisam siguran da ih nema.
Nigdje to nisam napisao, a ne vidim da se to iščitava iz onog što sam napisao.
Ti si napisao da smo ih zamijenili.
Tvoja tvrdnja mi je bila kao globalna tvrdnja koju sam shvatio na način da se odnosi na model upravljanja.
Naravno da su mnogi igrači ostali isti jer HR to nije riješila kao npr. Poljska koja je zabranila političko djelovanje svima koji su bili politički aktivni u starom sistemu.

Ja mnoge one koji zazivaju duhove prošlosti vidim na način da im fale globalne društvene vrijednosti koje su vladale u Jugi, da im fali ona bezbrižnost, međusobna povezanost ljudi, ona radni "mir" u kojem s radilo od 7 do 3 a ostalo vrijeme si imao za sebe, obitelj, prijatelje i druženje za razliku od današnjih prosječnih devet-deset sati rada plus sat do dva putovanja na radno mjesto. Vjerujem da velika većina njih pritom ne misli na model upravljanja i političke odnose.

Primjerice ja kao vjernik iz perspektive vjere to vrijeme vidim kao iskrenije vrijeme. U crkvu su dolazili oni koji su vjerovali radi vjere i tako su ju prenosili na svoju djecu, a nakon raspada Juge vjera je postala pomodarstvo (za Uskrs i Božić prve klupe su bile rezervirane za političke vrhovnike koji su često bili prevodnici državnog kriminala) i mnoga djeca vjernici (dvadesetogodišnjaci) koji još nisu uspjeli spoznati bit vjere su se zbog tog pomodarstva okrenuli od vjere.


Dečki, baš sam naglup danas, ali KAKVE ovo ima veze s Ukrajinom?
  • Air
  • Korisnik
  • 68
23.09.2022 | 09:05
Sorry na offtopicu.
23.09.2022 | 11:13
Gledam ove snimke mobilizacije. Ti ljudi, svi skupa, zaista nisu normalni. Do te mjere, da to postaje zabrinjavajuće.
Ne znam koji su gori, ovi koji ih skupljaju ili ovi koji plačući odlaze.
I onda kad mi smayoo i slični kažu da su oni ok. E pa nisu ok jer je evidentno da nešto ne štima u tim glavama.
Svaka čast onima koji se suprostave ubojicama, to su Rusi!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 39 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO