PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5

20.06.2024 | 19:27
Buka od BD kod PS4 ili od neceg drugog?
20.06.2024 | 19:29
Ne od BD, on zavrti na početku da učita igru, kasnije tu i tamo. Ventilatori su na PS4 bili BAŠ BUČNI.
20.06.2024 | 20:07
jura22 kaže:
Buka od BD kod PS4 ili od neceg drugog?

Ventilator,... rastavio sam je i to je jeftino smeće od hladnjaka
21.06.2024 | 22:45
Uzeo PlayStation 5 Slim D Chassis (dolazi s dodatnim DualSense kotrolerom) pa bumo vidjeli kak me pokakalo s bukom.

PS5_Slim.jpg
22.06.2024 | 07:41
Ja ne znam o kakvoj se buci ovdje prica.

Imam prvi najstariji PS5 (Day one) i besuman je. Nisam cuo ventilator nikad. Strah me i provjeriti koliko je sati odradio.

Nedavno se poceo malo cuti jer je ocigledno dotrajalo lezaj ali to je toliko beznacajno da nije vrijedno spomena. Htio sam mijenjati pa odustao.

Nisu valjda toliko narusili termalne karakteristike tim Slim modelima da im se ventilator mora puno brze okretati
22.06.2024 | 09:13
Super za tebe, no ja sam nakon užasno glasnog PS4 išao malo proučiti gradivo i ispada da trenutno Sony u PS5 ugrađuje tri vrste hladnjaka koji usput dolaze i od tri proizvođača tako da imaš zapravo puno kombinacija što te može zadesiti.

Osnovna razlika je u broju lopatica koje mogu imati 23, 19 ili 17 lopatica. U prve verzije se ugrađivalo hlađenje sa najčešće 23 lopatice no bilo ih je i sa 17 i te su bučne (najgori/najglasniji hladnjak je bio od Nidec-a sa 17 lopatica, najtiši od NMB-a sa 23 lopatice).
Danas Slim model dolaze gotovo uvijek hladnjaci sa 17 i 19 lopatica. Modeli u koje su ugrađeni ventilatori sa 17 lopatica su i dalje bučniji od onih sa 19, ali ne kao prvi modeli sa 17.
Na to se nadovezuje buka zavojnice iz napajanja kod nekih modela napajanja (navodno su dva kondenzatora u pitanju kod nekih modela) pa kad se zvuk zavojnice spoji s šumom ventilatora imaš buku.

Kad uhvatim vremena (nisam PS5 još ni izvadio iz kutije), rastaviti ću ga pa pogledati koje hlađenje sam dobio no da problem postoji, postoji jer imaš po netu i YT prikaza koliko hoćeš.

Na videu ispod imaš zvuk (iako je malo pojačan da bi se bolje čula razlika u zvuku) no jasno se čuje da je pod opterećenjem Nidec najglasniji, NMB najtiši, dok Delta ima oscilacije u frekvenciji zvuka.

22.06.2024 | 11:23
Kažem, imao sam sreće i sa "fat" modelom (redovno se ispuhava) i sa "slim", s time da je moj "slim" digital edition, znači bez optike, ono, najjeftinija opcija. Slim mi je ustvari još i tiši od “fat” modela.

Sve u svemu, dugo te i dobro služio.
22.06.2024 | 11:50
Hvala na lijepim željama no nemam ja vremena za to, moje je vrijeme igranja bilo na C64 i prvim PII i PIII PC-ma, ali nek posluži klince par godina i super
22.06.2024 | 12:30
Nek se onda djeca raduju, ja isto imam slabo vremena, ali noćas sam igrao, stari konj od 49 godina, još uvijek me igre i tehnologija ne puštaju na miru Žena kaže da klinca kuži, ali mene nikako!
22.06.2024 | 21:19
Simone de Beauvoir je napisala kako je razlika između malena dječarca i odrasla muškarca - samo u cijeni igračaka.
22.06.2024 | 22:08
Klinci danas ubijali konzolu par sati, ne čuje se ... odnosno čuje se malo ako je baš full tišina ali zanemarivo,... međutim, sad se čuju klinci
23.06.2024 | 04:17
Stavi je vodoravno ako ti nije problem. Navodno s vremenom, koliko god tih - ventilator počne "vući" dolje ako je u okomitom položaju pa i to doda decibele.
Inače (iako vjerujem da ovo znaš) ovaj model koji si uzeo je slim verzija prvog PS5.
"Sada" bi trebli izbaciti PS5 Pro, dali ove godine na Black friday ili na početku slijedeće godine, pojma nemam.
Ovo što si napisao sam skoro sve znao, ali u broj peraja nikada nisam išao.
Svaka čast za to.
Palac!
Ja isto imam PS5 od početka, moj je ventilator ovaj NMB ako dobro pamtim.
Prvi modeli imaju kraće peraje. To je jedino što su bolje napravili na novim modelima.
Ostalo su sve radili da uštede jer su na početku gubili lovu (navodno).
Jbt, smanjili su mu težinu za kilu.
Većinom su skresali veliko bakreno pasivno hlađenje za pola i više.
Što se nasljednika tiče, ma služiti će ih to desetljeće ziher ako će paziti.
I još ovo - u prvim godinama petice su gljive na kontrolerima odlazile nakon cca 1000 sati igranja.
Ali kontroleri u boji (osim crnih) su svi teži od bijelih i crnih i kvalitetnije izrađeni.
Čisto da znaš ako ćeš im poslije uzimati zamjenu, da unatoč razlici u boji dulje traju.
Mada više ne gledam detalje, pa su možda sredili i taj fail.
Redovito je odlazio potenciometar na lijevoj gljivi kontrolera.
PS:
I nabili su cijenu i igara i PS plusa.
Prije je godišnji PS Plus bio 60 jura, sada je 72.
Isto kao i hit igre.
No to je valjda u sklopu poskupljenja svega, ništa novo u ovim nenormalnim vremenima...
23.06.2024 | 12:35
Kloba kaže:
Stavi je vodoravno ako ti nije problem. Navodno s vremenom, koliko god tih - ventilator počne "vući" dolje ako je u okomitom položaju pa i to doda decibele.

Stoji vodoravno na mjestu gdje je stajao PS4 jer za okomito nema mjesta, a i da ima iz principa im ne dam 30€ za komadić plastike i metala

Kloba kaže:
Inače (iako vjerujem da ovo znaš) ovaj model koji si uzeo je slim verzija prvog PS5.
"Sada" bi trebli izbaciti PS5 Pro, dali ove godine na Black friday ili na početku slijedeće godine, pojma nemam.

Znam, danas prve verzije skoro i da nema više za kupiti, pogotovo ne u paketu s dva kontrolera. Za PS5 Pro sam pročitao da će "uskoro", ali naučio sam kroz život da ne treba čekati to "uskoro" ... a i kako djeci objasniti "uskoro" kad je njima u glavi "trebalo je još jučer"

Kloba kaže:
I još ovo - u prvim godinama petice su gljive na kontrolerima odlazile nakon cca 1000 sati igranja.
Ali kontroleri u boji (osim crnih) su svi teži od bijelih i crnih i kvalitetnije izrađeni.
Čisto da znaš ako ćeš im poslije uzimati zamjenu, da unatoč razlici u boji dulje traju.
Mada više ne gledam detalje, pa su možda sredili i taj fail.
Redovito je odlazio potenciometar na lijevoj gljivi kontrolera.

Vjerojatno nisu jer mi je prodavač samoinicijativno rekao da čim primijetim problem s kontrolerom, uzmem kontroler, donesem ga u dućan i oni ga odmah zamijene za novi,... no vraćam palćić za info o kontrolerima u boji

Kloba kaže:
PS:
I nabili su cijenu i igara i PS plusa.
Prije je godišnji PS Plus bio 60 jura, sada je 72.
Isto kao i hit igre.
No to je valjda u sklopu poskupljenja svega, ništa novo u ovim nenormalnim vremenima...

A poskupilo gorivo pa dostava digitalne verzije igre košta više
23.06.2024 | 13:23
Hvala na palcu, i pohvala za prodavača.
Meni je jedan kontroler počeo odlaziti možda mjesec dana prije isteka jednogodišnje garancije.
Bez pitanja ti daju novi (kako si i napisao).
Tada sam kupio drugi i kako nije bilo bijelog niti crnog uzeo sam plavi i skužio to što sam ti napisao.
Samo pazi na kabel od kontrolera jer ti drugi ne dolazi sa zasebnim kontrolerima.
Dobiješ jedan u kutiji sa PS5, i drugi sa (u mom slučaju) PS5 slušalicama.
Ali ako kupuješ novi kontroler, unutra će ti biti samo to, ali ne i kabel.
Iako ga možeš kupiti zasebno, pa uzeti i duži - čemu trošiti lovu na to.
Zar ne?
Eto. Sada znaš sve.
Sretno s time!
PS:
Ovo za stalak je stvarno bezobrazno. Što jest jest...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!
  • Kloba: Pod "on" za Shindlerovu listu trebao sam napisati Steven Spielberg. Isprika na tomu.
  • Kloba: Denzel Washington odgovara zašto je bolje da umjesto Scorsesea Schindlerovu lisu bolje režira on, dok će Scorsese uvijek biti prvi izbor za Dobre momke. Kao i da je crni redatelj uvijek bolji od bijelog ako je film smješten u crnu sredinu. I odgovori a da ne uvrijedi nikoga, umijeće ovih dana: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, GoranV, temeljnik, tino1, zoranowsky, Anonimci (369)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%