PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


05.04.2022 | 00:44
Ljudovi, vjerujem Vam.
Hvala vam na odgovorima!
05.04.2022 | 07:40
C1 = C11! Ovo poslije C1 je samo oznaka boje, postolja i slično... dakle, gledaš samo prvi broj. C1 = C11 = C12.... samo što je C11 crn odotraga, a C12 siv ili slično.
Karakteristike kao što su USB ili HZ su iste! Neka te ne zavara cijena, imaju tjedan dana cijenu 11.000 kn, a onda "akciju" na cca 7.500
Ista situacija u Elipsu...
05.04.2022 | 07:41
Kloba kaže:
Hvala na odgovoru, overtherainbow - ali sve moje igre su tog tipa.
Assassin's Creed kompletan serijal.
The Lat of Us, i jedinica i dvojka.
Ghost of Tsushima.
God of War.
Horizon Zero Dawn.
Svih šet ili pet (ne znam) znastavaka Uncharteda, ovaj upgradean za PS5 sam uzeo.
Inače, navodno da dolazi neki update i mijenjanje PS Plus priče da će se moći igrati igre PS3, PS2 i PS.
Pojma nemam kako, ali navodno hoće.
Tipa ako imaš original CD, dat ćwe ti da si skineš...



sony kopira MS i radi slicnu stvar kao gamepass... ps plus ide u tri razine pa ces birati koju zelis... najniza ostaje kao i dosad, a vise ce ti osim vise cijene i dati igre...

LINK
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
05.04.2022 | 10:18
Treba pricekat i vidit vise informacija na tu temu. Sa svime sta imamo sad izgleda da ps plus extra ce imat isti library kao i ps now.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.04.2022 | 12:09
Kloba kaže:
Tražim polako odgovarajući TV za novi PS5.
Ukucao sam koji su do sada najbolji televizori za PS5 do proljeća 2022, izašao mi je ovaj link:
www.rtings.com/tv/reviews/best/ps5
Prvi sam TV na listi našao na Sancta Domenci:
www.sancta-domenica.hr/tv-55-lg-oled-oled55c1.html
Košta skoro 11 tisuća kuna za TV od 55", ali ima refresh rate od 120 Hz te ono najbitnije Variable refresh rate (VRR) koji će SONY otključati na konzolama kasnije ove godine.
Što mislite, da li su te cijene još uvijek prenapuhane, pa da pričekam još neko vrijeme - ako trena i koju godinu - ili držite da je to - to?
Svaki savjet mi je dobrodošao!


Znači navodiš 2 tehničke karakteristike uređaja koji košta 3 prosječna TV-a (ili 2 vrhunska 4K u toj, odnosno 1 u VEEEELIKOJ dijagonali).

Od toga, koliko sadržaja koji konzumiraš (PS5, Netflix, TV... štogod) je u formatu da ćeš vidjeti razliku u kvaliteti slike?

Uzmi u obzir da VRR tek dolazi, a da će naslovi koje igraš tko zna kad (ako ikad) biti "prepravljeni" za to.

Također, kad tih 120 Hz postane "standard" cijena uređaja će doći na cijenu "standardnog TV-a" za običnog kućnog korisnika.

I nakraju, osim wow efekta prvih nekoliko mjeseci od kupovine, koliko će takav novi TV utjecati na "faktor zabavnosti" toga što igraš (da me opet ne optužiš da sam izmislio riječ "igrivost" samo da se pravim mudar i pametan)?

Da SAD imaš NEOGRANIČENO novaca i odlučiš ga potrošiti na PS5, telku, kućno kino... napravio bi overkill, jer nemaš SADRŽAJ koji ćeš na istom konzumirati, a future-proof je pitanje koliko će i što od svega toga biti, pogotovo u zemljici kao što je ova, sa brzinom linkova koja je trenutno dostupna i koja se još dugo neće značajnije mijenjati.

Uzmi u obzir da smo zemlja siromašnih i da televizore od 11kkn nemaju svi ni u ponudi ni na lageru, a pitanje je i tko ih ima izložene za pogledati uživo sa sadržajem na kojem bi to što navodiš da ti treba bilo - vidljivo.
05.04.2022 | 12:30
Daddo kaže:
Znači navodiš 2 tehničke karakteristike uređaja koji košta 3 prosječna TV-a (ili 2 vrhunska 4K u toj, odnosno 1 u VEEEELIKOJ dijagonali).

Super mi je kako čitaš...
Ali glavno da sam ja onaj koji ne pazi u zadnjoj klupi.
Mislim - nije da nisam - ali sada ispada da se sova ruga sjenici.
Kakve dvije karakteristike?
Tražim 4K, Dolby Vision i HDR10+, HDMI 2.1 barem dva utora, 120 hz refresh rate i VRR.
To je šest karakteristika.
Gle Daddo - svatko ima svoje gušte.
Netko će si kupiti NAS Synology, netko napraviti Smart Home, a netko voli PS5 i želi iskoristiti svaku njegovu mogućnost.
Idući TV će mi imati sve navedeno.
Dakle, svih ŠEST karakteristika.
Kada ću ga kupiti - odnosno koliko ću novaca morati izdvojiti za to - ostaje na meni da procjenim.
Još uvijek su mi preskupi, ali su jeftiniji i jači nego što su bili kada je PS5 tek izašao.
I koji će meni Bog platno u sobi od 16m2 sa pola kosog stropa?
Moj TV mora ići na TV stalak, ne može na zid.
I ćao, 50 inča, 60 da sam manijak kome će suziti oči nakon sat i pol.
PS:
Mislim, nalazimo se na stranici gdje se razglaba o Apple proizvodima gdje svaki novi flagship telefon košta guess how much?
Skoro isto 11000 kuna u svojoj najvećoj i najjačoj verziji.
Pa daj me pusti da radim šta ja hoću.
Ja tebi sigurno ne cvokoćem koliko bi ti bilo pametno kupiti ovo ili ono.
Kupi šta hoćeš, tvoj život - tvoj novac - tvoji gušti.
05.04.2022 | 12:37
Kada sam kupio 4K - svi ovdje su bili (ili velika većina) kako je 4K idiotarija i da se ne vidi i da šta mi to.
Samo je cairblanco imao isti takav, identičan TV.
Ostali, velika većina - tada nisu znali niti da će Dolby izbaciti HDR u svojoj verziji.
Svi ti ljudi u međuvremenu su si kupili jače od moje 4K i HDR (pravi HDR) TV-e.
Griješim li?
Sorry ako si gledam da mi nešto paše sa nečim za čime provodim jako puno vremena.
PS:
A to koliko ne vidim ili nešto neću vidjeti, evo ti primjer:
Već sada vidim koliko mi je oslabila slika na mom TV-u jer radi non stop u odnosu na dvije godine mlađi (2018. kupljen) "glupi" Samsung serije 5 od 32".
Ali taj se TV gleda dva do četiri sata dnevno i basta, i ima noviji ekran iako je za klasu kao gori.
Ovaj noviji i manji je serija 5, ovaj moj veći i stariji je serija 6.
Nemoj mi pričati što ću vidjeti a što neću jer ne znaš.
Jesi li ikada vidio sliku sa svime sa čime sam naveo?
Kako onda znaš da neće biti vidljivo išta od toga?
Jer danas vidljiv 4K i HDR?
Ja ga primjećujem.
Kada smanjim rezu, primjećujem razliku na igrici između Full HD-a i 4K reze.
A za HDR vjerujem da se još više vidi, samo ga nemam.
05.04.2022 | 12:49
A to kako nema sadržaja - vidi se koliko pratiš Play Station tržište.
Samo nekoliko igrica koje to imaju - SVE koje su za PS5.
Zadnja - Grand Turismo 7.
Ili Horizon Forbiden West - teška laganih 180 GB.
Prva je sa DLC-om bila oko 60 GB, ako toliko.
PS:
Dozvoli da primjetim, postao si jako ciničan u zadnje vrijeme.
Ismijavaš dosta ljudi s kojima se ne slažeš - prije nisi bio takav.
Štoviše, mene si učio (s pravom) kako se debatira na forumu.
Šta ti se desilo da pucaš maltene maliciozne postove (ne govorim o ovome meni, mislim da svi znamo o kojima i kome upućenima govorim) ja zaista ne znam.
Da li je uzrok neka svađa ili što god; mene si učio da stvari shvaćam previše osobno.
05.04.2022 | 13:12
Ne vidim zasto ljudi imaju potrebu nekom govoriti sta je overkill na apple forumu

LG OLED trenutno je najbolji tv za PS5 i gledanje filmova/serija... jedina mana oleda je trosenje pixela koje je navodno sad poprilicno popravljeno u odnosu na starije modele...

Kloba, ako kupujes OLED, gledaj samo da uzmes kad je 5godina garancije promocija jer je to stvarno bitno i da ga ne preplatis...

uskoro izlazi c2 sa unapredjenim ekranom, do jeseni bi mu cijena trebala doci u ove "normalne okvire" 1100-1300€ ... (disclaimer: trebalo bi ako trendovi budu slijedili prijasnje, uz pandemije i ratove, moze doci do odskakanja )

c1 ce ti se jos neko vrijeme vuci po ponudama, kod njega samo pripazi da ne uzmes izlozbeni model....
05.04.2022 | 13:18
marioart kaže:
Ne vidim zasto ljudi imaju potrebu nekom govoriti sta je overkill na apple forumu

LG OLED trenutno je najbolji tv za PS5 i gledanje filmova/serija... jedina mana oleda je trosenje pixela koje je navodno sad poprilicno popravljeno u odnosu na starije modele...

Kloba, ako kupujes OLED, gledaj samo da uzmes kad je 5godina garancije promocija jer je to stvarno bitno i da ga ne preplatis...

uskoro izlazi c2 sa unapredjenim ekranom, do jeseni bi mu cijena trebala doci u ove "normalne okvire" 1100-1300€ ... (disclaimer: trebalo bi ako trendovi budu slijedili prijasnje, uz pandemije i ratove, moze doci do odskakanja )

c1 ce ti se jos neko vrijeme vuci po ponudama, kod njega samo pripazi da ne uzmes izlozbeni model....

Niti ja ne vidim - ali eto događa se.
Mislim da me nitko nije shvatio - ja taj TV ne planiram kupiti ni sutra, ni sljedeći mjesec, vjerojatno niti ove godine.
Čekati ću da sve to postane neki standard i da takvi televizori, znači sa svim time i sa dvije HDR mogućnosti (i 10+ i Dolby Vision) u horinzontali koja je meni potrebna zaista ne koštaju kao sada, nego barem 3500 kuna dolje.
Znači, pričamo o razdoblju od koliko?
Dvije, ako ne i tri godine?
I tko mi može reći da sve ovo neće biti standard tada, kao što je danas 4K i HDR10+?
A što se OLED-a tiče - iskreno - to mi je najmanji problem.
Tko zna šta će oni izmisliti kroz to vrijeme o kojemu govorim.
Ovdje se potrefilo da je TV koji ima sve navedeno OLED - nisam ga ciljano tražio.
TLC od 20 000 kuna sa svim tim i ONKYO zvučnicima nema OLED nego nekakav Mini LED, pitaj Boga šta je to...
Tako da ti to LED, OLED, QLED, Mini LED mene ne zabrinjava previše.
Zašto?
Pa mišljenja sam da ako će TV imati sve što tražim, u kakvoj god će verziji doć ekran će mu biti izvrstan.
A ovo da je OLED imao dječjih boljki znam jako dobro, svojedobno sam tu pisao šta mi je serviser iz Samsunga pričao o OLED TV-ima 2018.-e godine.
05.04.2022 | 13:26
trebat ce vremena dok sve to sto si nabrojao sidje u nizu cjenovnu klasu i bude jednako dobro implementirano...

kao sto narod kaze - svaka budala ima svoje veselje... neko se veseli novim nepotrebnim autom, a ja se veselim novim nepotrebnim hardwareom
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
05.04.2022 | 13:27
Koliko vidim pitali ste za misljenje/savijet, kolega je rekao svoje misljenje.

Osobno koliko san procitao Dolby vision jos uvijek niti najnovije televizije i sadrzaj ne mogu iskoristit u potpunosti.

Pretpostavljam da je kolega mislia da trenutno nema potrebe uzimat tv takvog kalibra kad jos u ovom periodu se ne moze to iskoristit na puni nacin, dok ako je covjeku potreban novi tv uzme nesto za par tisuca kuna.

Ne vidim smisao pitat za misljenje i savijet pa postat obramben odma nakon sto netko iznese misljenje. Odrasli smo ljudi, sve ce bit ok.
05.04.2022 | 13:30
Ja vidim.
Prvo je ton posta, drugo poanta da nije ni shvaćeno šta tražim, treće da uopće nisam pitao ima li smisla to uzimati - nego kada to uzimati.
O zakulisnim spikama koje niti ne znaš neću govoriti jer im tu nije mjesto.
PS:
Ajde pročitaj još jednom prvi post, "pitanje, savjet" - pa reci da li igdje spominjem da ću to uzeti po toj cijeni od 11000 kuna?
Da li odmah naglašavam da ću čekati da se cijena spusti?
Da li je kasnije tema praktički zaključena kada sam se zahvalio na savjetima svima?
Oprosti, ne znaš sve - znam zašto sam napisao što sam napisao.
05.04.2022 | 14:04
I zadnja stvar, onda stvarno prekidam - nije li običaj da na ovoj stranici kada se pita za mišljenja odgovaraju oni koju su za odgovor iole stručni?
Iako bi ovdje bolje stajale riječi "iskusni" ili "imaju iskustva s"...
Ne osporavam Daddinu stručnost u IT sektoru.
O tu je čovjek profesor doktor u odnosu na mene.
I pomogao mi je ini broj puta.
I javno i privatno.
Ali znam da ga ne interesiraju igrice više i da nije vidio uživo PS5, a vjerujem ni PS4 AAA naslov na HD TV-u, pa usporedio sa istim na 4K HDR 10+ TV-u.
A Daddo neka me opovrgne - ja mu se ispričavam odmah.
Znam da čovjek radi ko konj, zarađuje i muči se svakodnevno sa stvarima o kojima ovdje neću pričati i da mu kada dođe doma igrice nisu na pameti posljednjih valjda desetljeće.
05.04.2022 | 14:24
kupus kaže:
Mudro zbori prekodugaš!

Mislim da je max ove generacije pravi 4k@30fpsa za neke zahtjevnije igre (novi horizon zero dawn se vrti upravo u tom modu). Realan 4k@60fps možda dođe sa nekom PRO verzijom u budućnosti. 8k, 120hz i slicno je samo gimmick. Kloba, ne trebaš novi TV.

Oprosti, ovo mi je promaklo.
4K 30 FPS je vrtio PS4Pro.
O čemu pričaš?
Kako da ti objasnim da ako ljudi imaju odgovarajući TV, ili monitor - igre za PS5 vrte 120 hz refresh rate na PS5.
Evo odgovor na ovako postavljeno pitanje na Googleu:
"How many games currently can play on 120hz on PS5?"
Odgovor ne linka, nego Googlea koji sumira sve linkove (ona nova shema iznad prvog linka):
All PS5 Games That Support 120 FPS, PS5 120 FPS, 120 FPS, 120hz – One of the most overlooked features of Sony's super powerful PlayStation 5 consoles is that it can support games running at 120 FPS (or frames per second).
Ljudi, da ne ispade da "se branim" - dajte pogledajte neki PS5 video...
Ono, ne znam - Horizon Forbiden West i koliko se FPS-ova vrti na postavkama?
05.04.2022 | 14:32
Vrtio je on teoretski, tj. vrtio je filmove u tom modu. Koliko igara je on vrtio u tom modu? Znači puna 4k rezolucija u 30 fpsa. Možda ih i ima, ali to sigurno nisu AAA naslovi. PS4 je imao problema i sa 30 fpsa u fullhdu (witcher 3)

Isto tako PS5 teoretski može vrtjeti igre u 120 fpsa, ali nema AAA (visokobudžetnih) igara koji se vrte u 4k i 120 fpsa. Možda se home meni vrti ajde

Evo analogija koju ćeš razumjet - tvoj TV je 60hz (60fpsa). To ne znači da se igre vrte u 60fpsa.
05.04.2022 | 14:37
Pa znam to Kupus.
Meni se doma sve igrice, i tada za PS4 Pro i sada za PS5 vrte na 30 hz maksimum.
Jer je TV stara šest godina.
Ali ako imaš TV, ili monitor (iskreno očekivao sam da će mi netko predložiti monitor, zaista) koji danas sve to podržavaju za PC igre i puno su jeftiniji (barem vjerujem, jer su nekada bili) i igricu koja je izašla neki dan maltene - u kojoj priči ti misliš da to ne podržava 120 hz?
Mislim, sve pet - ali daj mi objasni molim te.
PS:
Sa igricama na cloudu čemo se načekati, to sam uvjeren.
Puno dulje nego što ćemo čekati TV standard sa ovih šest funkcija.
Vratimo se u 2010. godinu.
Koliko je bio velik 32" TV (kao danas 40", ako ne i veći zbog okvira oko ekrana i bio je onaj osnovni LED koji je djelovao prljavo nakon nekog vremena, ne mogu to bolje opisati), bio je HD ready (720p), nije podržavao ni HEVC ni čuda što ovi danas podržavaju - svaćaš li me?
Tipa audio i video formate novijeg tipa, a kamoli da je bio smart TV itd...
Tada su skupi bili 3D.
Sjeti se.
05.04.2022 | 14:48
Isti Google odgovor za Horizon Forbiden West:
One of the many exciting new features of the PS5 is the ability to play games at 120 FPS (frames-per-second). With the newest generation of consoles, the advanced specs of the PS5 and Xbox Series X and the rise in capable displays mean that developers have the option of targeting 120 FPS in games if they so choose.
05.04.2022 | 14:49
ISPRIKA!!!
Sada sam naletio na ovo:
There was a lot of drama about Horizon Forbidden West's 30FPS Gameplay demo. In fact, many people had come to a conclusion that this game is not going to support 60FPS at all, but now, in an interview, with the French YouTuber Julien Chièze. Sony confirmed that Horizon Forbidden West offers 60 FPS on PlayStation 5.
05.04.2022 | 14:49
Kloba kaže:
Pa znam to Kupus.
Meni se doma sve igrice, i tada za PS4 Pro i sada za PS5 vrte na 30 hz maksimum.
Jer je TV stara šest godina.
Ali ako imaš TV, ili monitor (iskreno očekivao sam da će mi netko predložiti monitor, zaista) koji danas sve to podržavaju za PC igre i puno su jeftiniji (barem vjerujem, jer su nekada bili) i igricu koja je izašla neki dan maltene - u kojoj priči ti misliš da to ne podržava 120 hz?
Mislim, sve pet - ali daj mi objasni molim te.


Oh Kloba, pa igra se vrti u tolko fpsa kolko izvor daje (PS5) + softverska limitacija od strane izdavača. PS5 je realno preslab za 120hz u 4k rezoluciji za te nove super duper igre s teksturama za zid od par gigabajta (kakve ti igraš).

Tv služi samo za prikaz tog sadržaja. Ako se igra na PS5 ne vrti u 120fpsa, đaba ti takav TV. Instaliraj na svoj mbpro sa 60hz ekranom neku super novu igru, stavi maximalnu rezoluciju pa vidi kako se vrti u 3 fpsa A nije da ekran od mbproa ne podržava 60...

Horizon Forbiden west se vrti u 30 fpsa na 4k ako odabreš favor resolution mode. Ako odabereš favor performance mode, onda rezolucija nije više 4k! Tu je tek tih 60 fpsa.
05.04.2022 | 14:51
Eto, da ne bude da kad nešto nađem a da nisam u pravu istu sekundu to i ne stavim.
Stvarno se vrti na 60 FPS-a.
Nije mi jasno.
Sada struka ulazi u priču, ali u čemu je problem - igra je troduplo teža, konzola to podržava, neki Tv-i to podržavaju - u čemu je kvaka?
05.04.2022 | 14:53
Preslab je PS5 za to, ne bi vjerovo ali tako je. 120 fpsa možda možeš očekivati na starijim igrama ili nekim platformerima.
05.04.2022 | 14:53
kupus kaže:
Oh Kloba...

Napisao sam već, ispričavam se.
Ali mi zaista nije jasno šta toliko to reklamiraju, cimaju trebaš ovo, ono - i onda isporuče ni pola od obećanog?
05.04.2022 | 14:56
kupus kaže:
Preslab je PS5 za to, ne bi vjerovo ali tako je. 120 fpsa možda možeš očekivati na starijim igrama ili nekim platformerima.

Ma dobro, stvarno mi se fućka sada za to.
Mislio sam iskoristiti jer sam vjerovao upravo da nije preslab.
Sada, ono - WO, WO, WO - zvuk razočarenja kada kažeš krivi odgovor u TV kvizu mi odzvanja u glavi.
Ali stvarno, šta kenjaju?
Misliš li da će PS5 Pro ili tek PS6 biti spreman za konkretno tih 120 Hz?
05.04.2022 | 15:05
Ako se sada sonyeve igre na 4k vrte u 30 fpsa, za 120fpsa trebat će ti 4 puta jači hardver.

Znači tamo PS6 PRO, ako kristalna kugla ne laže.
05.04.2022 | 15:11
kupus kaže:
Ako se sada sonyeve igre na 4k vrte u 30 fpsa, za 120fpsa trebat će ti 4 puta jači hardver.

Znači tamo PS6 PRO, ako kristalna kugla ne laže.

Znači stvarno - jebeš novi TV.
Nego, jesi li primjetio koliko su ljudi poludili (mislim popizdili) na PS5 i Gran Turismo 7?
Pazi, ja znam da sam za AC Valhalla morao ukupno platiti 550 kuna igru, 300 kuna Season Pass da dobijem dva DLC-a, i sada (baš danas) još 300 kuna za zasebni DLC AC Valhalla Ragnarok.
Znači igra me ispala koliko?
1050 kuna.
Sada je SONY počeo raditi to što radi UBISOFT.
Znači ( ja ne igram trkaće igre, ali koliko sam polovio) za novi auto ili moraš voziti 200 - 300 sati, ili prijatelju plati. I tako svaki auto.
Ne znam koliko iskreno.
Ljudi zaljubljenici u takve igre hoće bojkotirati ne samo igru, već kopletan PS i preći na XBOX.
Ponašaju se kao Apple, znaju da imaju igre koje su tražene i nabijaju im cijene za svaku sitnicu koju si prije dobivao u okviru igre, za neko normalno vrijeme uloženo da to osvojiš.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.04.2022 | 15:16
Od 6 stvari koje si naveo da ti kod TV-a trebaju, 3 ili 4 imaju TV-i već DANAS i to TV-i kakav bi kupio baki za gledat turske serije ( i u tom cjenovnom rangu kineskih poluproizvoda).

Ostale dvije su upravo one koje sam podebljao/podcrtao. I koje još:

1. Nisu standardizirane kod svih proizvođača (120Hz refresh rate, vjerovao ili ne, iako je Hz zapravo sekunda na minus prvu nije isto kako koji proizvođač to deklarira i mjeri ni da li je panel LED, OLED, QLED ili miniLED)
2. Ne podržava konzola koju koristiš (VRR)

120FPS nije isto što i 120Hz.

Inače, evo ti specifikacija TV-a koji imamo doma u 55 dijagonali: www.samsung.com/au/tvs/qled-tv/q60r-55-i...rt-tv-qa55q60rawxxy/

Ostalo mi je još koji mjesec da ga isplatim do kraja, koštao je polovicu tog LG-ja koji si linkao i to prije 3 godine.

Primjeti HDR10+ i 200Hz refresh rate ( )... jedino nemam HDMI 2.1 jer mi za "PS4 500GB tele2 model" ne treba. Zapravo mi cijeli taj TV ne treba osim možda 10 dana u godini kad pogledam nešto s plexa u 1080p rezoluciji.

Kupljen je zato jer je stari 32" LG bio HD plazma s burn in-om na ekranu i nije imao podršku za DVB-T2.

Nikad ga ne bih kupio da postoji neki bolji plex klijent nativni za TV-e od onog koji ima tizenOS.

Ako te zanima kako tvoji AAA naslovi rade na 200Hz, dofuraj svoju PS5 konzolu... spojit ćemo i probaj i igraj do mile volje. Veli specifikacija da ima i VRR pa ako te veseli...
05.04.2022 | 15:28
Ma sve pet Daddo.
Objasnio Kupus.
Ali vidiš, meni nešto pričaš a doma imaš mrcinu za koju sam kažeš da ti ne treba.
Samo primjećujem.
Dobar TV.
Što jest jest.
PS:
Vidim da su neki ljudi pročitali moj odgovor tebi kao moj napad, pa ako si i ti tako doživio - iskreno se ispričavam.
Ja tvoj post meni nisam doživio uopće maliciozno, kako sam se izrazio.
To sam pričao o nekim drugima, sada nije važno ali mislim da se razumijemo.
Samo znam da ne igraš igrice, sam si mi to rekao.
Smatraš to gubljenjem vremena.
I sve pet.
05.04.2022 | 15:30
Samsung q60r nema hdmi 2.1, dolby vision niti 120hz ekran nego samo 60hz…

Ne odgovara klobinim zahtjevima, ali je korektan tv srednjeg ranga.. naravno bolji od ekvivalenta t i a koji su ga naslijedili, jer samsung….
05.04.2022 | 15:34
marioart kaže:
Samsung q60r nema hdmi 2.1, dolby vision niti 120hz ekran nego samo 60hz…

Ne odgovara klobinim zahtjevima, ali je korektan tv srednjeg ranga.. naravno bolji od ekvivalenta t i a koji su ga naslijedili, jer samsung….

Ma, u svakom slučaju je napredak na ovaj što ga danas imam - ali da, sada kada mi je Kupus objasnio kako stoje stvari - zaista nemam pojma koji bi novi TV uzeo.
Znam da ne bih dao za njega više od 7000 kuna, čak bih se trudio da je na popustu.
I da je maximum 55".
Ali šta da ima a da mi slika bude barem nešto bolja nego li je sada?
PS:
Sada mi je sve ovo što sam naveo da tražim stavljeno pod upitnik.
Ono, da li mi treba i Dolby Vision ako već ima HDR 10+?
Ako je HDMI 2.1 upravo za to da se SONY konzoli dopusti da izporuči sliku sa refresh rateom od 120 Hz, a ista konzola to nije u stanju - šta će mi HDMI 2.1?
Sada sam sav zbunjen.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 39 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO