Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


30.12.2022 | 10:23
dpasaric kaže:
m@xym kaže:
Zašto bi mediji pisali o nepostojećoj korupciji?!

Zato što je neki lik sa glavom zamotanom u aluminijsku foliju, uvjeren da samo on zna "istinu", a mi ostali smo "glupi i naivni"?!

Kakva je to urota u kojoj se vrte milijarde dolara, a razotkrije je par likova sa YouTube-a...




I nema korupcije? Ne znam koliko godina imaš, ali ako imaš više od 20 i vjeruješ da je to u redu, onda si nešto bitno propustio u nekom dijelu života i u nekom trenu ćeš doživjeti hladan tuš istine.


Najbolji su mi lumeni koji pričaju o KORUPCIJI Takvi jadni neznaju da će korupcije biti od kad je svijeta i vijeka. Možda je Davor na ovom forumu iskorijeni Činjenica je, da će uvjek, ama baš uvjek biti korupcije, jer je to u ljudskoj prirodi. Volio bi da i mene taj "hladan tuš" istine zapljusne....mada bio on iz Sibira.
30.12.2022 | 11:30
OK, i? Zato što je to u ljudskoj naravi i zato što će je uvijek biti, ne treba je denuncirati, suzbijati, otežavati i procesuirati? Ili...? Nisam shvatio poantu tvog posta.
30.12.2022 | 12:29
smayoo kaže:
Nema tu nikakve bjelosvjetske urote.


To objasni Davoru, a ne meni, jer on je taj koji cijelo vrijeme priča o uroti epskih razmjera.

A nitko ih ne štiti bolje od zelota kao što si ti.


Još uvijek ti se ne da pogledati definicije tuđica kojima se razbacuješ?!
Ili stvarno misliš da svaki moj odgovor na ovoj temi odiše fanatizmom i sljepilom?
A, zamisli tek kakav bih ja zelot bio kada bih umjesto argumentiranih odgovora postavljao video uratke idiota koji ovu korporativnu pohlepu žele predstaviti kao zavjeru?!

U srednjem vijeku su takvi kao ti potpaljivali lomače.


Lomače su potpaljivali upravo sljedbenici teorija urota koji nas pokušavaju vjeriti da je Fauci kolovođa urote internacionalnih razmjera, a u isto vrijeme je bio toliko nesposoban da je morao zaposliti vlastitu ženu da "odobri" cjepivo, i svoju kćer da "briše" nepoželjne komentare na Twitteru.
Netko tako zločest i tako bogat da može ostvariti takvu zavjeru, sigurno ne bi bio tako glup da poduzme korake koji bi ih tako lako mogli denuncirati.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
30.12.2022 | 13:18
Ok, kažete nema tu nikakve bjelosvjetske urote.

Ako uzmemo da je to točno, kako onda objašnjavate činjenicu da svi vodeći svjetski mediji svih država ne objavljuju niti jednu vijest o cijelom nizu negativnosti koje se obilježile događanja oko pandemije (izrade i distribucije cjepiva, odnosa prema građanstvu, sudski procesima koji su proizašli iz tih odnosa, itd., itd, da ne nabrajam dalje jer ima toga dosta)?
30.12.2022 | 15:35
Uopce nije bitno da li ih budu/su ulovili.
Dvije godine i stotine milijardi u dzepovima je ono sto je vazno.
30.12.2022 | 17:59
Air kaže:
Ok, kažete nema tu nikakve bjelosvjetske urote.

Ako uzmemo da je to točno, kako onda objašnjavate činjenicu da svi vodeći svjetski mediji svih država ne objavljuju niti jednu vijest o cijelom nizu negativnosti koje se obilježile događanja oko pandemije (izrade i distribucije cjepiva, odnosa prema građanstvu, sudski procesima koji su proizašli iz tih odnosa, itd., itd, da ne nabrajam dalje jer ima toga dosta)?


Pa to što danas nitko ne piše ne mora nužno biti urota,... jednostavno u ljudskoj prirodi je da su tašti i da im je neugodno priznati da su bili u krivu. Dobar dio ljudi ipak ima normalnu ili dobru dozu samopoštovanja pa mogu prihvatiti posljedice, priznati da su bili u krivu, prihvatiti sram zbog svojih djela i živjeti s njime, no jedan dio populacije ima nisku razinu samopoštovanja i njima je izuzetno teško pa i nemoguće priznati da su bili u krivu pa ako su takve osobe na čelu ili pri vrhu pozicija u medijskim ustanovama onda je jasno zašto sad šute. Drugi dio problema kod medija (vlasnika, dioničara) je da bi priznavanje da su bili u krivu negativno utjecalo na poslovanje (možda i ne bi ali je takva njihova percepcija) pa kad spojiš nisko samopoštovanje osoba na vrhu i strah od financijskog gubitka imaš danas šutnju,... i nema tu nikakve urote.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
30.12.2022 | 19:02
Bertone kaže:
Air kaže:
Ok, kažete nema tu nikakve bjelosvjetske urote.

Ako uzmemo da je to točno, kako onda objašnjavate činjenicu da svi vodeći svjetski mediji svih država ne objavljuju niti jednu vijest o cijelom nizu negativnosti koje se obilježile događanja oko pandemije (izrade i distribucije cjepiva, odnosa prema građanstvu, sudski procesima koji su proizašli iz tih odnosa, itd., itd, da ne nabrajam dalje jer ima toga dosta)?


Pa to što danas nitko ne piše ne mora nužno biti urota,... jednostavno u ljudskoj prirodi je da su tašti i da im je neugodno priznati da su bili u krivu. Dobar dio ljudi ipak ima normalnu ili dobru dozu samopoštovanja pa mogu prihvatiti posljedice, priznati da su bili u krivu, prihvatiti sram zbog svojih djela i živjeti s njime, no jedan dio populacije ima nisku razinu samopoštovanja i njima je izuzetno teško pa i nemoguće priznati da su bili u krivu pa ako su takve osobe na čelu ili pri vrhu pozicija u medijskim ustanovama onda je jasno zašto sad šute.


Kao da kažeš da su u svim vodeći svjetski medijskim kućama svih država isključivo tašti ljudi. Koja je to slučajnost?

Drugi dio problema kod medija (vlasnika, dioničara) je da bi priznavanje da su bili u krivu negativno utjecalo na poslovanje (možda i ne bi ali je takva njihova percepcija) pa kad spojiš nisko samopoštovanje osoba na vrhu i strah od financijskog gubitka imaš danas šutnju,... i nema tu nikakve urote.


Mediji su ti koji prenose vijesti i po toj logici nisu i ne mogu biti odgovorni za vijesti koje prenose, drugim riječima kao da kažeš da su naši mediji na neki način odgovorni za rat u Ukrajini jer su prenijeli vijest da se u Ukrajini vodi rat.
Na taj način nisu odgovorni niti im šteti ako prenesu vijesti da se u SAD vode sudski sporovi oko djelovanja pojedinaca, organizacija i firmi u vrijeme pandemije Covidom, ili da su se vodili takvi sporovi i u Europi.

Ali ipak unificirano i usklađeno djeluju svi svjetski mediji kada je u pitanju "pandemija" Covid.
Što bi neki ovdje rekli: kako to, kako to??

A ako bi u priču uključili temeljna novinska načela, hm, hm...
Tada smrdi, jako smrdi...

Ali eto još jedne slučajnosti: i političari gotovo svih zemalja pjevaju istu pjesmu. Razlikuju se isključivo po razini represije koju su htjeli i mogli provesti u svojoj zemlji.

Zar nije njihova temeljna odgovornost da preispitaju i utvrde činjenično stanje u svojim zemljama ako su zviždači ukazali na negativnosti koje su se dešavale?
Ali gle opet čuda čudnog!
Koja je vjerojatnost da u gotovo niti jednoj zemlji ne pokreću ta pitanja.

Eto tko voli matematiku može izračunati koja je to vjerojatnost da gotov svi mediji i gotovo svi političari sviraju istu pjesmu.
30.12.2022 | 20:09
Citiram svog prijatelja koji je rekao:

"Pandemija je po svemu sudeći bila "plandemija" kako kažu neki na YouTubeu....
Plan da se mase ljudi drži u pokornosti i strahu kako bi im mogao nametnuti svoje ideje, mišljenja i provesti u djelo sve što si zacrtao..."

Kad to pročitam, ne čini mi se da je previše bio u krivu.
30.12.2022 | 20:22
Evo Martine, pogledaj malo brojke koje iznosi doktorica Jurinić, potpuno cenzurirana u našim korporativnim medijima - ikako je više nego stručna. Inače, bila je voditeljica nekoliko UN-ovih misija u Africi kada su tamo harale ozbiljne pandemije, iskusna i etična liječnica.

Zašto ona nikada nije pozvana na HRT u neku emisiju u kojoj bi struka raspravljala i iznosila činjenice? I ako je u krivu, neka pokažu prstom koji je to podatak koji ona iznosi je kriv.

Sjajan intervju, pogledajte:

30.12.2022 | 20:28
jura22 kaže:
Uopce nije bitno da li ih budu/su ulovili.
Dvije godine i stotine milijardi u dzepovima je ono sto je vazno.


Tako je. Kao "nema teorije zavjere" kaže naivno (ili zlonamjerno jer je dio lanca?), a tijek novca neumoljivo govori svoje.

U mojoj okolini su sada i najveći naivci pokleknuli pred činjenicama, samo što često ne mogu to niti sami sebi priznati, ali promjena stava se vidi i više nisu onako agresivni i konfliktni, nema više onoga "krepajte svi vi koji se niste cijepili", nego se tema izbjegava.
30.12.2022 | 20:41
Air kaže:
Eto tko voli matematiku može izračunati koja je to vjerojatnost da gotov svi mediji i gotovo svi političari sviraju istu pjesmu.


VELIKA i ne da je to "teorija", to su dokazani podaci jer je tijek novca nemoguće sakriti na duže staze. WEF lobi stoji iza svega, to su najmoćniji ljudi, gomila najvećih korporacija je u njihovom vlasništvu. Oni su postavili svoje političke igrače, to niti ne skrivaju i zna se tko su, poimence. Schwab se još time i hvali. I kada to kreneš pratiti, što razumije da neće svatko jer traži vrijeme i posvećnost, onda shvatiš da je to to, da nema odustupanja, da se mozaik savršeno popunjava točno u skladu s njihovim javnim planovima za "veliki reset".

Izračunaj koliko je novca potrebno da se kupi 5-6-7 vodećih medija u svakoj zemlji. Za njih je to ništa, to je njima sitniš. Kao da ti ja platim kavu, tako je njima kupiti medijsku kuću, tako je pao čak i jedan veliki BBC! A zamisli tek našu sirotinju. Barem ja osobno znam gomilu novinara (radio na TV i mnogi kolege sada rade u drugim medijima), pa znam iz prve ruke. Kod nas su baš svi veliki kupljeni. Na zadnjem ručku su se sami smijali i zezali: "Haha, je li ostao itko nezavisan? Nijeeee! Idemo dalje!" Sjedio sam za tim stolim, nije iz druge ruke.

Alternativni mediji, naravno, nemaju tu priču, dapače, većina alternativnih medija koji nisu pod koporativnom kontrolom, imaju drugu priču i uopće ne "sviraju istu pjesmu".

Zašto je WEF lud na Muska - jer im je razbio uniformnost propagande, jer je otkrio mehnizame koje su koristili. Zamisli da je Twitter do njega poslovao s 4,2 milijuna $ gubitka dnevno. I nikoga to nije brinulo niti se o tome mnogo pričalo. Nitko oko toga nije dizao prašinu niti vidio neki problem. Zašto? Jer su pokrivali sve, a sada znamo i tko: Blackrock, Vanguard i američke sigurnosne agencije.
30.12.2022 | 20:48
Sjajan interview, i još sjajnija izjava:

"...Da provedu mjere IZOLACIJE ČOVJEKA OD ČOVJEKA KAKO BI SLOMILI NACIONALNE DRŽAVE SLAMANJEM GOSPODARSTAVA, A TO ZNAČI UNIŠTAVANJEM MALIH I SREDNJIH PODUZETNIKA. GLOBALKAPITAL ĆE OPSTAT ZATO ŠTO ĆE MU ŠTANCAT LOVU. FEDERALNA BANKA TOMU I SLUŽI, A SVE OSTALE BANKE ,UKLJUČIVŠI I NAŠU HNB S ONIM KLAUNOM PRIJE I KLAUNOM POSLIJE-SLUŽE JOJ. Sljedeća DVA koraka AGENDE su: prisilna vakcinacija i instaliranje G5 i G6 stanica oko gradova i po objektima..."

Dakle, umirovljena pedijatrica je, osim što je stručnjak za epidemiologiju, također stručnjak za ekonomiju, elektromagnetske valove i telekomunikaciju, mada joj ovo zadnje malo kašlje s obzirom da 5G i 6G mreže naziva G5 i G6.

izvor

Ni najmanje ne sumnjam u njezine pedijatrijske sposobnosti, ali, neka se ostavi visoke politike, telekomunikacije i elektromagnetskih valova, jer o tome očito nema pojma.
30.12.2022 | 21:13
m@xym kaže:
Sjajan interview, i još sjajnija izjava:

"...Da provedu mjere IZOLACIJE ČOVJEKA OD ČOVJEKA KAKO BI SLOMILI NACIONALNE DRŽAVE SLAMANJEM GOSPODARSTAVA, A TO ZNAČI UNIŠTAVANJEM MALIH I SREDNJIH PODUZETNIKA. GLOBALKAPITAL ĆE OPSTAT ZATO ŠTO ĆE MU ŠTANCAT LOVU. FEDERALNA BANKA TOMU I SLUŽI, A SVE OSTALE BANKE ,UKLJUČIVŠI I NAŠU HNB S ONIM KLAUNOM PRIJE I KLAUNOM POSLIJE-SLUŽE JOJ. Sljedeća DVA koraka AGENDE su: prisilna vakcinacija i instaliranje G5 i G6 stanica oko gradova i po objektima..."

izvor

Ni najmanje ne sumnjam u njezine pedijatrijske sposobnosti, ali, neka se ostavi visoke politike, telekomunikacije i elektromagnetskih valova, jer o tome očito nema pojma.


Tu se slažem s tobom, ne treba se gurati u znanosti koje ne poznaje, ali tu trebamo biti razumni i slušati ono što je bitno - žena je ekspert u svojoj struci, ali je stara i u mirovini, zato kada izađe iz svoje zone kompetencije ona može samo ponavljati nešto što se njoj čini logično, ali u cijelom ovom teataru joj se ne može zamijeriti ako je ponekad i paranoična.

No, kada si već ovo citirao, nije ona tu mnogo falila, pazi:

- izolacija ljudi stoji, uništavanje volje i demoraliziranje građana stoji radi spriječavanja nereda i pobuna,

- uništavanje malih i srednjih poduzetnika (ja bih dodao i zemljoradnika), pa upravo se to dogodilo, ja sam to osobno pratio kroz moj posao zadnje dvije godine,

- i ovo za banke govori dobro, mada se izražava nespretno i nestručno, njoj to nije struka, ali meni jest,

- WHO (koji je WEF-ov) cilja na prisilno cijepljenje i potpuni gubitak zdravstvenog suvereniteta zasebnih država, to nije teorija, to je njihov javno iznesen plan, imaš i TED talk o tome ako nisi gledao,

- 5G i ostalo je, naravno, normalan razvoj tehnologije, ali loš dio je što postoji velika vjerojatnost da se i nama dogodi kineski scenario - znači situacija gdje totalitaristička tehnokracija koristi te tehnologije za potpunu kontrolu građana i političkih suparnika. Opet, nije teorija, to je sada situacija u Kini.
30.12.2022 | 21:16
Air kaže:

Kao da kažeš da su u svim vodeći svjetski medijskim kućama svih država isključivo tašti ljudi. Koja je to slučajnost?


Ne znam što ti vidiš oko sebe (gdje radiš i/ili živiš) ali kod mene u firmi, što si na višoj poziciji to je nesigurnost u sebe i taština pojedinca veća, uvijek je netko drugi (niže rangirani) kriv (za njihovu nesposobnost i loše odluke), a da će reči da je nešto njihov zajeb nema ni teoretske šanse,... a tako je i u medijima,... za primjer, je li Šprajc ikad u svojoj emisiji rekao "Ja sam šupak i naivac koji je propagirao cijepljenje"? Ne, samo je jednog dana okrenuo list pile i počeo prozivati stožer i političare za odluke koje je samo koji mjesec prije zdušno prenosio i propagirao ispred medijske kuće u kojoj radi.

Air kaže:

Mediji su ti koji prenose vijesti i po toj logici nisu i ne mogu biti odgovorni za vijesti koje prenose, drugim riječima kao da kažeš da su naši mediji na neki način odgovorni za rat u Ukrajini jer su prenijeli vijest da se u Ukrajini vodi rat.
Na taj način nisu odgovorni niti im šteti ako prenesu vijesti da se u SAD vode sudski sporovi oko djelovanja pojedinaca, organizacija i firmi u vrijeme pandemije Covidom, ili da su se vodili takvi sporovi i u Europi.

Ali ipak unificirano i usklađeno djeluju svi svjetski mediji kada je u pitanju "pandemija" Covid.
Što bi neki ovdje rekli: kako to, kako to??

A ako bi u priču uključili temeljna novinska načela, hm, hm...
Tada smrdi, jako smrdi...


Naravno da su odgovorni jer su prenosili (i još prenose) samo vijesti koje im idu u prilog, od kojih imaju koristi i kojema žive po sistemu "ne talasaj".

Naravno da ovise o informacijama koje prenose jer žive od reklama i "sponzora", a oglašivači ne vole (ne ulažu) u medije koji svakih pola godine okrenu ploču ili još gore po njih (medije) kažu pisali/govorili/prenosili smo laži i neistine.

Koliko današnjih novinara uopće zna koja su načela novinarstva? Ne, današnji novinari su tu da naprave copy/paste (ili eventualno prijevod) nečije tuđe objave i poželjno je da ne propituju izvor i vjerodostojnost. Ne kažem da je to njihova osobina no je njihov osobni izbor jer živjeti se od nečega mora, a oni su izabrali biti novinari.

Iznad napisano se odnosi na mas medije koji su i najdostupniji širokom krugu korisnika.

I da,... smrdi, jako smrdi ali ne u smjeru teorije zavjere nego općeg jada do kojeg je došla ljudska populacija.

Air kaže:

Ali eto još jedne slučajnosti: i političari gotovo svih zemalja pjevaju istu pjesmu. Razlikuju se isključivo po razini represije koju su htjeli i mogli provesti u svojoj zemlji.


I kaj je tu čudno, pa ne pjevaju oni zato kaj tako misle nego kaj se nadaju da će se pjevanjem pjesme onih močnijih iznad sebe, jednog dana popeti na njihovo mjesto,... opet po sistemu "ne talasaj".

Air kaže:

Zar nije njihova temeljna odgovornost da preispitaju i utvrde činjenično stanje u svojim zemljama ako su zviždači ukazali na negativnosti koje su se dešavale?
Ali gle opet čuda čudnog!
Koja je vjerojatnost da u gotovo niti jednoj zemlji ne pokreću ta pitanja.


Čija odgovornost? Političara? U kojem svijetu? Utopiji?

Air kaže:

Eto tko voli matematiku može izračunati koja je to vjerojatnost da gotov svi mediji i gotovo svi političari sviraju istu pjesmu.


Izračun ovisi o unesenim parametrima i matematičkom modelu tako da je dobiveni rezultat nebitan jer će ga ionako svatko prezentirati kako njemu odgovara,... pa o tome (upitnoj matematici i prezentiranim podacima) i pričamo već skoro 200 stranica teme
30.12.2022 | 22:22
Nije ona mnogo falila?!
O čemu ti pričaš!!?

Znaš li za neki bolji sustav prevencije od zaraznih bolesti od sprječavanja okupljanja velikog broja ljudi na malom prostoru?

O kakvom uništavanju malog i srednjeg poduzetništva govoriš?!
Kako to misliš da netko može uništit poduzetništvo (bez obzira na veličinu)?
Pa ne radi se tu o nekom predmetu kojeg možeš uništiti pa ga onda više nema, nego o ljudskoj aktivnosti, koja je, kao takva neuništiva.
U normalnim uvjetima, tijekom godine, zatvore se i otvore na tisuće firmi.
Čak i kada bi ta tvrdnja bila točna, što je potpuna besmislica, prestankom uvjeta koji su doveli do nestanka velikog broja malih i srednjih poduzetnika, nastali bi novi, mali i srednji poduzetnici.

Tebi su dakle banke struka, i ti znaš da je sve što ona govori, točno, iako ona nema pojma o bankama?!
Ako znaš išta o bankama, ulaganju i kapitalu, onda bi trebao znati da za gospodarski rast Hrvatske od rata na ovamo, možemo zahvaliti u velikoj mjeri upravo ulaganju stranog kapitala (globalkapital kako kaže gospođa ekonomistica).

Jeli taj TED Talk sličan onome u kojem je William Bill Gates "izjavio" da će pobiti par postotaka stanovništva, cjepivom, reproduktivnom skrbi i boljom zdravstvenom skrbi?!

Kakve veze ima primjena 5G tehnologija od strane totalitarističke vlasti za veću kontrolu svojih građana sa onim glupostima koja je ovdje nabrojala gospođa doktor?!

Konkretno, kakve veze ima to što nadzor građana putem telekomunikacije "nije teorija, to je sada situacija u Kini." sa:
"Sljedeća DVA koraka AGENDE su: prisilna vakcinacija i instaliranje G5 i G6 stanica oko gradova i po objektima..."

Gospođa doktorica dalje tvrdi:
"...Zašto im treba PRISILNA vakcinacija? Zato što će u toj vakcinaciji,kao i u mnogim drugim biti ALUMINIJ koji je stanični prijemnik i pojačivač visokofrekventnih elektromagnetnih valova.To zračenje uništava PINEALNU ŽLIJEZDU KOD DJECE, a čovjeku razara imunološki sustav i blokira utilizaciju kisika na nivou stanice. G5 i G6 ( mogu oni i više!) stanice treba instalirati. Za to su nas uklonili iz prirode pa odjednom,kako kaže Vili crnpurasti, za gripu je bolje bit u ustajalom zraku kuće nego na buri i Suncu.Nisam znala bil se smijala il plakala kad sam ih čula. Postrojenja G5 su povelika oko gradova i to će instalirat po mojoj procjeni VOJSKA i to ne “domaća” nego će biti neke vojne vježbe tipa branimo Europu, pa će u tim vježbama opkoliti gradove s G5 i G6 EM poljem. U školama !! i objektima će to uraditi pod izlikom da čiste škole ili nekim drugim razlogom. ZATO SU DJECA I NASTAVNICI UKLONJENA IZ ŠKOLE. To su VEĆ POČELI u USA I IRSKOJ, dolaze kao policajci u civilu, ili kao meštri u policijskom vozilu,ne znam koja je varijanta,nije bitno.Ljudi ih snimaju jer su Duhom Svetim progledali i shvaćaju što rade ZLOČINCI. ONI su na sve spremni, a MI NISMO...."

Evo, što reći, nego, da čekam kad će idući kontingent vojnih snaga u mom kvartu postaviti novo G5 postrojenje.

Da je pedijatrica moje djece, nešto slično ovome natuknula dok sam vodio svoju djecu na liječenje, nisam siguran da bi ih više vodio kod nje.
30.12.2022 | 23:46
Mila majko moja.
31.12.2022 | 00:26
E, upravo to sam i ja promislio kada sam pročitao izjavu dotične doktorice.
Samu sebe je uspješno diskreditirala, ali pretpostavljam da joj ti i dalje vjeruješ na riječ, ostalom, ona govori upravo ono što želiš čuti.
31.12.2022 | 00:43
Moj komentar je bio upućen naivnom i površnom procesiranju tog razgovora. Tvojem hvatanju za ovdje nebitne odmake od teme na kraju razgovora. To je nemogućnosti razdvajanja bitnog od nebitnog, razlikovanje stvari koje su njena kompetencija, a koje nisu. I toga ima u svakoj znanosti, često znanstvenici koji su izvrsni u svom fahu mogu imati krive predrasude o nekoj drugoj domeni. Moji prijatelji i mnogi klijenti, koji su također doktori medicine, često imaju vrlo površne predodžbe kako nešto funkcionira u IT-iju.

Gospođa je vjerojatno vjernica, ali ako je netko vjernik, to ne znači da je glup, nestručan, zatucan ili isključiv. Nisam vjernik, ali poštujem njihov pogled na svijet i čovjeka, njihove vrijednosti (koje su zapravo većinom lijepe i pozitivne) i nisam tako strog kada si netko neke stvari u stvarnom životu predoči kroz svoje vjerovanje.

A na sva ona pitanja o uništavanju malog i srednjeg poduzetništva nemam volje niti vremena odgovarati, samo ću ti reći da sam bio demonstrator iz te domene na fakultetu i da sam nedavno proveo jutro s uglednim profesorom s Ekonomskog fakulteta i da je zaključak bio isti. Znači nisam ja lud i paranoičan, nego kritički opažam što se događa i kako se to uklapa u ono što WEF lobi izvodi.
31.12.2022 | 01:36
Zelot. Uzalud se trudiš.
31.12.2022 | 07:47
Ja ne vjerujem da je tu išta isplanirano. To je ne vjerojatno, jer za takvu akciju treba hrpa ljudi i vremena. I ta akcija se treba provoditi globalno, a vidi se kako se svi međusobno slažemo da je skoro ne pojmivo da nije došlo do zavisti i ljubomore u podjeli novca koji teče i čiji tijek trebamo pratiti.
Pošto je sve bilo novo a i od Španske gripe do sad nismo imali ništa takvo, usrali su se svi. Balansiralo se u informiranju između stvaranja panike (koje se na početku i pokazala, svi smo disciplinirano odustali od vožnje iz županije u županiju) Capak i ostali su bili Superman-i, i niko ko oni.
Da bi u tejku dilanja s tim (nepoznatim) saznavali sve više i više. Kako "stručnjaci" tako i narod. Narod je btw. onaj koji kleči po trgu i moli za nešto, narod je taj koji u svemu što ne razumije vidi nešto, stvarno strašno.
Nekolicina influencera je vidjela šansu da to nešto stavi u kontekst s nečim još strašnijim i opasnijim. Objasnili su to nešto tako jasno da nema dvojbe da se tu radi o strašno jebenoj zavjeri, uključujući i ravnu zemlju i neke engleske guštere. Taj način komunikacije je viralno inficirao internet i postao "istina". E sad će trebati neko vrijeme da se evolucija pobrine o zaustavljanju tog vala.
Vidimo da je u biti Pandemija endemijska (osim u Kini???), ali Davor je aktivniji nego ikad, njegovi video stručnjaci samo traže novu svinju koju bi mogli ganjati kroz avliju, pitam se i ako je zavjera (a nije) od koga je to ona organizirana. Po meni i influenceri imaju opravdan razlog da se prati njihov tijek novca.

Ali što se to kod nas malih neznalica mijenja? Ako je zavjera, što da radimo? Da se opremimo i krenemo im dati po pički? Ako nije, bila stvar, prošlo ili da se sad... što?
Ako je to tako kako govore Davor, ravno zemljaš i nadasve inteligencijom pršteći amfibija onda su to a) dobro organizirali b) ja nemam baš puno protiv jer živim dobro a i nadam se dugo, zahvaljujući napredcima medicine i tehnologije da je to čudo (kad uzmemo u obzir da mi neko permanentno o životu vreba).
Ali hajdemo malo razmisliti, ako su akteri toliko moćni, ugasiti sve te influencere bi za njih bilo šega. Pa Kina, Iran, S.Korea, Rusija to uspješno već rade.
31.12.2022 | 08:28
smayoo kaže:
OK, i? Zato što je to u ljudskoj naravi i zato što će je uvijek biti, ne treba je denuncirati, suzbijati, otežavati i procesuirati? Ili...? Nisam shvatio poantu tvog posta.


Normalno da je nisi shvatio kad ona nije bila upućena tebi nego Davoru čiji sam post kvotao !

Davor je napisao...

"I nema korupcije? Ne znam koliko godina imaš, ali ako imaš više od 20 i vjeruješ da je to u redu, onda si nešto bitno propustio u nekom dijelu života i u nekom trenu ćeš doživjeti hladan tuš istine." I docirao ,kak ti neukog kolegu ?

Ja sam samo iznio činjenice i o njima možemo pričati, s tim da nikome ne osporavam borbu protiv te pojave. Kad budemo imali "ministarstvo istine" tad će se korupcija urušiti sama po sebi
31.12.2022 | 09:00
Davore, već sam ti rekao. Nemaš šanse protiv dresure. A za neke ostale:
Da mi je samo znati u kom svijetu vi živite !?
31.12.2022 | 09:48
jzelko kaže:
Davore, već sam ti rekao. Nemaš šanse protiv dresure. A za neke ostale:
Da mi je samo znati u kom svijetu vi živite !?


U Ruskom svijetu...taj je za sad najbolji, imaš li koji drugi za predložiti ?
31.12.2022 | 11:52
jzelko kaže:
Davore, već sam ti rekao. Nemaš šanse protiv dresure. A za neke ostale:


A kako “nedresirani” znaju da smo mi ostali, dresirani?!
Tako što su oni popušili priču o uroti?

Da mi je samo znati u kom svijetu vi živite!?


U svijetu koji nije nepomična ravna ploča koja se nalazi ispod nevidljivog, nedodirljivog i neprobojnog svoda.
31.12.2022 | 12:06
Zelot.
31.12.2022 | 12:25
Dosljedno i nadasve argumentirano, kao i uvijek.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.12.2022 | 12:42
A da se više skinete sa tog termina “ravnozemljaši”??

Zašto?

Koristeći taj termin ovdje dokazujete dubinu i širinu svojih negativnosti (nepismenosti - jer ste ovdje desetke puta mogli pročitati da ovdje na jabučnjaku, od onih koji redovito pišu u ovoj temi nitko nije ravnozemljaš; zlobe - ako ste pročitali te upise da nitko nije ravnozemljaš ovdje uporno pokušavate neargumetirano omalovažiti i uvrijediti one koji ovdje pišu; intelektualni nesposobni povezati dvije jednostavne. stvari - ako ste pročitali te upise da nitko nije ravnozemljaš ne možete shvatiti da ovdje nema ravnizemljaša pa uporno koristite taj termin; itd.)
31.12.2022 | 12:59
Ti baš i ne čitaš pažljivo sve odgovore na forumu...
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.12.2022 | 13:45
m@xym kaže:
Ti baš i ne čitaš pažljivo sve odgovore na forumu...


Na osnovu ovog tvog upisa moglo bi ti biti razumljivo da je suludo da čitam sve odgovore na forumu a pogotovo da ih sve čitam pažljivo jer su neki, kao što je ovaj - potpuno nerazumljivi.

Ovdje se nameću pitanja:

- Kakve ima veze čitanje "svih odgovora" sa teminom ravnozemljaši? To je vjerojatno samo tebi jasno jer je ostalo u tvojoj glavi - ovdje nije napisano.
- Nisi napisao na kojem forumu, ovom, nekom drugom, kojem? Ovo pitanje se nameće zbog širine tvoga razumijevanja / nerazumijevanja kakve imaju veze svi odgovori (o Musku, OSX-u, automatskom proredu u Indesignu, itd) sa ravnozemljašima. Jer ako imaju svi odgovori veze sa ravnzemljašima onda je moguće da sam trebao čitati i odgovore i na nekom drugom forumu. Možda griješim, ispravi me. Možda si ti iznad nas mnogih po pitanju tog razumijevanja, samo ga još nisi podijelio s nama. Možda ga čuvaš kao Novogodišnju tajnu? Bu mo ga saznali 1.1.'23.?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 22 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

zoranowsky, Anonimci (621)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO