Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


30.08.2022 | 14:29
Kolega, pa oni proizvode cjepivo...moraju malo reklamirati učinkovitost ipak je tu veliki novac u igri.
31.08.2022 | 21:09
Russel Brand o razlozima i posljedicama lockdowna:



I Kim Iversen o Schwabu i ekipi koja je za pandemiju rekla da je "jedinstvena prilika za Veliki reset":

01.09.2022 | 19:14
Dajte nam Russel Brand_a za admina, a Davora u mirovinu Dođem u iskušenje da "deknem" tog Rasela i da Davora oslobodim njega. Netko je fan na Severinu, Elu dvornik...na bilo koju đinđu minđu, ali brate Davore malo si pretjerao s tim čovjekom. Kako mi se čini ti bi njega za premijera umjesto Plenkija

Russel zna najbolje, bilo o ratu u Ukrajini, bilo coroni....sad još fali samo njegovo razmišljanje o "našoj INA"

Od uvjek sam se užasavao ljudi, koji sve znaju i to znaju najbolje od svih stručnjaka u bilo kojoj temi koja je aktualna, a u biti niti sami neznaju koje su struke
01.09.2022 | 20:32
cariblanco kaže:

Russel zna najbolje, bilo o ratu u Ukrajini, bilo coroni....sad još fali samo njegovo razmišljanje o "našoj INA"

Od uvjek sam se užasavao ljudi, koji sve znaju i to znaju najbolje od svih stručnjaka u bilo kojoj temi koja je aktualna, a u biti niti sami neznaju koje su struke


Kad bi ga stvarno slušao, onda bi primjetio da on uvijek naglašava kako nije stručnjak i da sigurno ne zna svega, nego da samo želi diskutirat i istraživat mogučnosti, te iz svega povuči neke logične rezultate. Ostati open-minded, ne slijepo konzumirat MSM i automatski negirat sve, što nije skladno sa zvaničnom dikcijom.
01.09.2022 | 20:40
Russel je jedan ciji glas ide dalje od znanstvenika koji nisu na “linij” i koje se diskreditira i usutkava.
Davor isto kao Russel preispituje problem sa svih kuteva i donisi svoje zakljucke.

Ovdje uopce nije pitanje steuke vec moci i prisile (da ne kazem diktature) kojeg je dobar dio stanovnistva prigrlio i nasilno se odbosio prema onima koji ne misle isto.
01.09.2022 | 23:17
cariblanco kaže:
Dajte nam Russel Brand_a za admina, a Davora u mirovinu Dođem u iskušenje da "deknem" tog Rasela i da Davora oslobodim njega. Netko je fan na Severinu, Elu dvornik...na bilo koju đinđu minđu, ali brate Davore malo si pretjerao s tim čovjekom. Kako mi se čini ti bi njega za premijera umjesto Plenkija

Russel zna najbolje, bilo o ratu u Ukrajini, bilo coroni....sad još fali samo njegovo razmišljanje o "našoj INA"

Od uvjek sam se užasavao ljudi, koji sve znaju i to znaju najbolje od svih stručnjaka u bilo kojoj temi koja je aktualna, a u biti niti sami neznaju koje su struke


Čini mi se da ga ti uopće ne slušaš. No, jedno ću ti priznati - kada sam prvi put vidio njegov YouTube video pomislio sam sve najgore: "Ajme ovo je neki hipi-teoretičar-zavjera i besposleni wanna-be-mesija koji brzo blebeće gluposti..." no, ipak sam poslušao temu koju je analizirao i zakačio sam se na neku njegovu misao koja mi je totalno imala smisla, a nisam je čuo tako lijepo sintetiziranu od nikoga prije. I onda sam pomislio kako mora biti neka čvrsta pozadina, znanje, iskustvo i pronicljivost da bi čovjek to sve tako lijepo povezao. To ne može netko glup, zadrt i ispranog mozga.

Russel je sto puta rekao da niti je stručnjak, niti ne griješi, ali da sluša, povezuje i logički dolazi do zaključaka, a potpuno je otvoren za raspravu, ako netko ima druge, bolje argumente.

Ljudi kao Russel su lijepo razotkrili da zapad kontrolira medije koji kreiraju uniformni mentalni krajolik u glavama većeg dijela stanovništva, koje nije vično kritičkom razmišljanju. Takvi onda etiketiraju nas koji se usudimo propitivati i kritički razmišljati - jer ne poznaju drugačiji način kako bi nam parirali.

Etiketiranje ne zahtijeva intelektualni napor za razliku od argumentirane rasprave, a Russel je uvijek za raspravu.
03.09.2022 | 12:26
Gle Davore, sve je to ok, ali ja ne mogu podnjeti njegov govor tijela dulje od par minuta..daj mu reci da se unormali
03.09.2022 | 13:32
Aha, u tome je problem? Da se javiš možda nekom psihologu, možda ti može pomoći...
04.09.2022 | 13:31
smayoo kaže:
Aha, u tome je problem? Da se javiš možda nekom psihologu, možda ti može pomoći...

Pa ti si najbolji psiholog ovdje i nemreš mi pomoći
04.09.2022 | 14:04
Ipak ti potraži pomoć profesionalca. Tvoj slučaj je pretežak za naša nejaka volonterska pleća...
05.09.2022 | 16:07
Evo mali dodatak da se lakše odluči.
croativ.net/paul-watson-nikad-vam-ovo-necemo-zaboraviti-38541/
06.09.2022 | 00:37
Senator Rand Paul ispituje znanstvenike po pitanju financiranja istraživanja u Wuhanu i sve upućuje na to da je zaista ovaj virus stvoren od čovjeka, jedino možemo nagađati je li i pušten namjerno. S obzirom na agendu WEF-a i Schwaba koji je rekao da je ovo "idealna prilika za Veliki reset", kladio bih se da je to njihovo maslo i da su oni podmazivali cijeli taj lanac na čelu s Faucijem.

06.09.2022 | 08:26
Evo službeni naputak EU za jesen i zimu 2022., da ne bude "nismo znali"... ukratko "sve cijepiti i boosterirati" i borba protiv različitog mišljenja...



08.09.2022 | 00:14
U Australiji big-pharma otvoreno donira političke stranke, a onda su isti ti političari uveli obavezu cijepljenja za sve državne službenike (i profesore!) i tko odbije cjepivo - smanjuje mu se plaća! Kakav Orwell...

08.09.2022 | 17:39
dpasaric kaže:
U Australiji big-pharma otvoreno donira političke stranke, a onda su isti ti političari uveli obavezu cijepljenja za sve državne službenike (i profesore!) i tko odbije cjepivo - smanjuje mu se plaća! Kakav Orwell...


Evo do ovog saznanja je svatko mislio da se političke stranke doniraju same po sebi !!! Kakav Orwell...nek to pokušaju napraviti Putinu, pa da vidimo. Moram te nadopuniti @Davore, ni vrag da si od mene u strahu Ovaj post ide isto u otkrivanje "tople vode" ili ide u hladnu Neretvu
08.09.2022 | 20:09
Jasno da se političke stranke doniraju, ali kada se to dovede na tu razinu da se igraju sa zdravljem građana, onda to više nije zezancija.

A ovaj Fauci je odavno trebao završiti u zatvoru, ako ništa drugo, jer je skrivao financiranje Wuhana i i dalje taji kako je provođen nadzor toga što su tamo tajnovito plaćali.

15.09.2022 | 08:19
Danci više ne promoviraju cijepljenje mlađima od 50 godina!

"The Danish Health Authority expects that the number of covid-19 infections will increase during autumn and winter. Therefore, we recommend vaccination of people aged 50 years and over as well as selected risk groups. Read more about the autumn vaccination programme here."

Očigledno su imali vremena dobro proučiti vlastitu statistiku, a ne ono što su dobili od korumpiranog FDA, pa na kraju ispada da je bolje malđe ljude ne cijepiti uopće.

Evo web stranica Ministarstva zdravstva Danske:

www.sst.dk/en/english/corona-eng/vaccination-against-covid-19
15.09.2022 | 10:44
cariblanco kaže:

Od uvjek sam se užasavao ljudi, koji sve znaju i to znaju najbolje od svih stručnjaka u bilo kojoj temi koja je aktualna, a u biti niti sami neznaju koje su struke


Ja se osobno najviše užasavam ljudi koji izuste ovakvu rečenicu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2022 | 11:32
[b kaže:
"dpasaric" post=207882]Danci više niti NE NUDE cijepljenje mlađima od 50 godina! [/b]

"The Danish Health Authority expects that the number of covid-19 infections will increase during autumn and winter. Therefore, we recommend vaccination of people aged 50 years and over as well as selected risk groups. Read more about the autumn vaccination programme here."

Očigledno su imali vremena dobro proučiti vlastitu statistiku, a ne ono što su dobili od korumpiranog FDA, pa na kraju ispada da je bolje malđe ljude ne cijepiti uopće.

Evo web stranica Ministarstva zdravstva Danske:

www.sst.dk/en/english/corona-eng/vaccination-against-covid-19


Davore, a da se javiš pisat za Index?

Sa tvog linka - prvi plusić kad raširiš:


Who will be offered vaccination against covid-19?
People aged 50 years and over will be offered vaccination.

People aged under 50 who are at a higher risk of becoming severely ill from covid-19 will also be offered vaccination against covid-19.

Staff in the healthcare and elderly care sector as well as in selected parts of the social services sector who have close contact with patients or citizens who are at higher risk of becoming severely ill from covid-19 will also be offered booster vaccination against covid-19.

In addition, we recommend that relatives of persons at particularly higher risk accept the offer of vaccination to protect their relatives who are at particularly higher risk.


Before the start of the vaccination programme, the Danish Health Authority will publish guidelines for which persons aged under 50 are recommended booster vaccination.



Znači imaš još DVIJE sigurne kategorije ljudi ispod 50 koji će se cijepiti. I jednu kojoj je već sad preporučeno cijepljenje jer su rođaci rizičnih skupina.

Dodatno će isto to ministarstvo prije početka cijepljenja izdati smjernice kome se preporuča booster.

Odakle si ti izvadio da:

Danci više niti NE NUDE cijepljenje mlađima od 50 godina!


znaš samo ti. I vjerojatno taksidermist koji ti je link poslao. Ili onaj istraživački novinar agronom. A možda i oni "slovenski zdravniki"?

Nego, znaš li išta o posljedicama cijepljenjem Sputnikom V? Navodno Rusima debelo škodi... ako je vjerovati Ukrajincima.
15.09.2022 | 15:42
Ja sam iz teksta razabrao "recommended"!

Populistički nastupaš.
Za one slabo obrazovane Dance naputak je da se oni ispod 50 ne trebaju cjepiti ako neće, odnosno, oni koji su rizična skupina, za njih je "recommended". O tome se budu dale smjernice.

Starijima se preporučujel kao i onima koji žive s visoko rizičnim.

Ne razumijem što nije jasno?

Polako ali sigurno izlazi na površinu da svi niskorizični ispod 50 godina nemaju nikakav rizik ili je vrlo mali i nema smisla cijepiti se kada je odnos rizika od cjepiva i korone loš (osoba od 20 godina ima veću vjerojatnost stradati od cjepiva nego od korone).
15.09.2022 | 21:17
Eto, Jura je to dobro komentirao.

Poanta je da se potpuno promijenio službeni narativ, a nije se to dogodilo jer je cjepivo odlično, nego jer je neefikasno i jedva da od njega ima koristi i to samo kod visokorizičnih skupina. Kod drugih se na duži rok pokazalo da je često više štete nego li koristi i zato je sada i komunikacija i nagovaranje na cijepljenje suzdržano i usmjereno samo na rizične.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.09.2022 | 04:20
Sve super, sve 5. Samo i dalje nigdje u onom što si linkao ne piše: "Danci više niti NE NUDE cijepljenje mlađima od 50 godina! "

Kao što ni "slovenskizdravniki.si" nisu zdravniki, nego je u pitanju jedna aktivistica. Kao što ni taksidermist nije patolog. Kao što ni agronom i powerlifter nije novinar. I tako... svašta nešto nije a ti zaključiš i napišeš da je. Samo nisi Fauci ni Gates pa da mogu točno uprijeti prstom u to tko te financira.
16.09.2022 | 08:27
Me evo Daddo, da tvoje formalno odvjetničko srce bude na mjestu, ispravio sam to u "ne promoviraju".

A mogu ti otkriti i tko me financira!

Nevjerojatno, ali sam se financiram! Kvalificiram se kao "digitalni proleter", ne živim od tuđeg rada, sve što činim, činim po naredbi sebe koji želi zadržati osnovne ljudske slobode kao što su sloboda rada, kretanja i toga da o mom zdravlju ne odlučuje pohlepna korporacija i jedan Bill Gates.
16.09.2022 | 08:48
Uganda gotovo necijepljena i jednako tako gotovo bez tragova pandemije.




U UK konačno padaju ostavke onih koji su silom gurali korporativnu pandemijsku agendu:

16.09.2022 | 09:32
Znači, ako preseliš u Ugandu, nitko te neće gnjaviti da se cijepiš, i gotovo si siguran od bilo kakvih posljedica zaraze koronom....

Ipak, kao da mi nešto govori da se nećeš tako skoro preseliti u Ugandu.

Evo, sad možeš pripaziti malo na podatke o broju umrlih i oboljelih u Ugandi, i u Velikoj Britaniji, u idućih par godina, pa ako primijetiš značajniji porast umrlih i bolesnih u Velikoj Britaniji, koja je skoro cijela procijepljena, imati ćeš očiti dokaz da je cjepivo štetno po ljudsko zdravlje.

Ako takvih podataka ne bude... smola....
16.09.2022 | 10:56
@m@xym, upravo ovakvo tendenciozno razmišljanje dovelo je oduzimanja temeljnih ljudskih prava; pravo ma slobodu kretanja.

Strah od završetka pandemije imaju oni koji su su se debelo obogatili u njoj. Boje se istine koja izlazi na površinu. Njima bi pasalo da ovakvo stanje nikada ne završi jer bi i dalje mogli sijati teror i bogatiti se,

Postoje oni povodljivi, oni koji su podlegli komformizmu i sada se iz toga ne mogu izvući.

Jedan od problema je što su liječnici vodili glavnu riječ u pandemiji i nametali "mjere" za koje nisu pojma imali čemu služe. Štos je u tome da se "liječnicima "vjeruje" a biolozima, kojima je to struka, ne.

Nauka o virusima je interdisciplinarna i svi bi trebali zajedno sudjelovati u tome.

Koliko sam pratio, nitko nije napravio službeni model pandemije korone. S pomakom od 2+ godine moglo se to dosta precizno napraviti pa makar i s lošim podatcima.

A Uganda ima veće probleme od korone.
16.09.2022 | 11:19
jura22,

Znači, ipak ne ideš u Ugandu?

Inače, za one koji ne znaju tendenciozno = zlonamjerno, iako tendencija nema veze sa zlom namjerom nego samo pokazuje trend.

A, do oduzimanja ljudskih prava i ograničavanja slobode kretanja dovela je pojava pandemije o kojoj se tada općenito znalo vrlo malo. I, ako nisi znao, pored svih objekata od visoke važnosti za državu, i u svim situacijama koje je od važnosti za opću sigurnost, ograničena su ti "temeljenja ljudska prava" i kretanje.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.09.2022 | 11:24
Srećom pa nije Kinez ili Rus, tamo bi takve pizdarije glavom platio.
16.09.2022 | 15:13
@m@xym,

A kako se u tvoju pricu uklapa cjepljenje eksperimentalnim cjepivom?
Kako se uklapaju potvrde od kojih su ljudi bili zarazeni i umrli jer ako imas potvrdu i zarazen si mozes u bolnici siriti zarazi?
Kako se uklapa silovanje cjepljenja zdravih i mladih kojima je veca steta od cjepiva nego od korone?
16.09.2022 | 18:40
@jura22,

A, kako se u tvoju priči uklapa činjenica da je broj zaraženih u Ugandi nešto manji od broj umrlih u Velikoj Britaniji, ali je postotak umrlih na broj oboljelih ipak 2.5 puta veći nego što je to slučaj u Velikoj Britaniji.

Inače, to "eksperimentalno" cjepivo više nije eksperimentalno, i šta ćemo sada?!

I šta veliš, zaraženi ljudi koji su imalo potvrdu o cijepljenju, su hodali okolo i inficirali druge?!

Evo, ja ću sa tobom podijeliti svoje iskustvo.
Ja sam jedan od tih koji je imao "potvrdu" jer sam cijepljen sa "eksperimentalnim" cjepivom dva puta, i ja sam obolio od korone.
Ali, nisam išao okolo i širio zarazu, jer sam već i prije zaraze bio kod kuće u "zatvoru" tj. samoizolaciji, jer sam dobio informaciju da je moja mlađa kćerka bila u kontaktu sa djetetom kojemu je "nesigurnim" PCR testom utvrđena zaraza koronom.

Par dana nakon te informacije i ja sam obolio, i istim "nesigurnim" PCR testom, potvrđeno, tj. dobio koronu.
Tek nakon isteka izolacije (propisane od dežurnog infektologa) i prestanka svih simptoma, sam nastavio sa održavanjem socijalnih kontakata.

Sve to bi, vjerujem, isto tako napravila svaka prosječno inteligentna i obrazovana osoba, i stvarno mi nije jasno koliki bi idiot trebala biti osoba koja bi, u istim uvjetima, sve ovo zanemarila, i nastavila sa održavanjem socijalnih kontakata iako je svjesna moguće zaraze i kasnije ima sve simptome korone.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 minuta
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.84 Seconds

Provided by iJoomla SEO