Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


25.08.2022 | 12:49
Bertone kaže:
Naravno i da YT experti i anti-vakseri lažiraju podatke i zato ne treba vjerovati ni jednima ni drugima.


Meni ide više na živce što sve što zvanična medicina preporučiva odmah zlo, a što ovi populistički glupsoni baljezgaju je samo tako ispravno.

E onda kad nemaju više argumenata onda ti skidaju karmu, jadno i djetinjasto. Meni su je s cca 140 srušili na cca 34. Ako ih veseli.
A žabac već jedanput baniran jer je srao gluposti i opet smo mu dali da bude i sere gluposti okolo na okolo. Meni ne smeta Žabac, tako da može slobodno objelodaniti svoj stari nik. Ali možda ga je stid da se je opet uvukao ko zadnji klošar? On je ipak uvjeren u sebe i svoje poštenje! Ali poštenja nema dovoljno da se ne učmaruje! Jadno i retardirano, ali živ i zdrav on meni bio!

P.S. Žabac, minusuj koliko hoćeš tebe,kako se god zvao, neću moć dostići.
  • Daddo
  • Posjetitelj
25.08.2022 | 12:50
A gle, prva karantena i ljekarna u Europi. Visoki zdravstveni standard od starta.
25.08.2022 | 12:52
Daddo kaže:
A gle, prva karantena i ljekarna u Europi. Visoki zdravstveni standard od starta.


Oprosti, nisam te skužio.

Sad! Lazareti i Trogir ljekarna.
25.08.2022 | 13:01
Možda imamo najbolji primjer kako i jedni i drugi i treći manipuliraju podacima, ne govore istinu ili su samo brzopleti i nedorečeni (namjerno ili slučajno),... nekidan je Vili Beroš na upit ima li dovoljno lijekova za kovid u bolnicama izjavio kako je u bolnicama ukupno 483 doze Vekluryja i 236 doza Ronapreve što je po njemu dovoljno. Na to se odmah javio dr. Božo Radić propitujući kojom metodom je Beroš izračunao da je to dovoljno ako je taj dan u bolnicama bilo 629 bolesnika.

S jedne strane je Beroš iznio suhoparni podatak bez pojašnjenja jer znamo da svaki bolesnik u terapijskom ciklusu mora uzeti/dobiti nekoliko doza lijeka pa je Radić u pravu, s druge strane, Radić je prešutio činjenicu da je terapija remdesivirom (Veklury) opasna i da ga masa bolsenika zbog drugih bolesti i općeg zdravstvenog stanja ne smije uzeti... i onda smo tu gdje jesmo, jedni navijaju za jedne, druge za druge, glođemo se oko stvari na koje nemamo utjecaja i kolektivno svi skupa imamo sve manje živaca pozorno saslušati drugog sugovornika,...
25.08.2022 | 13:05
tino1 kaže:

Oprosti, nisam te skužio.

Sad! Lazareti i Trogir ljekarna.


Nije se referirao na tebe nego na moj post koji je bio odgovor m@xymu
25.08.2022 | 13:37
A, gledaj, jedina genetski izolirana zajednica u mojoj županiji je otok Mljet, a Mljećani baš i nisu poznati ni po visini (prije obrnuto) niti po nekom ekstra zdravlju, nego više po nasljednim bolestima i drugim posljedicama miješanja gena bliskih srodnika.

Stare dubrovačke plemićke familije su već odavno propale, zbog istih razloga zbog kojih ni Mljećani nisu poznati po visini i zdravlju.

Tako da genetsku sliku županije takvom kakva jest, održava uglavnom priljev stanovništva iz zaleđa, gdje su uvjeti preživljavanja, stoljećima bili puno teži nego u primorskom dijelu županije.

Po službenim statistikama, po posljedicama od korone (broju zaraženih i umrlih) smo tu negdje po sredini.
  • Daddo
  • Posjetitelj
25.08.2022 | 13:43
Bertone kaže:
Možda imamo najbolji primjer kako i jedni i drugi i treći manipuliraju podacima, ne govore istinu ili su samo brzopleti i nedorečeni (namjerno ili slučajno),... nekidan je Vili Beroš na upit ima li dovoljno lijekova za kovid u bolnicama izjavio kako je u bolnicama ukupno 483 doze Vekluryja i 236 doza Ronapreve što je po njemu dovoljno. Na to se odmah javio dr. Božo Radić propitujući kojom metodom je Beroš izračunao da je to dovoljno ako je taj dan u bolnicama bilo 629 bolesnika.

S jedne strane je Beroš iznio suhoparni podatak bez pojašnjenja jer znamo da svaki bolesnik u terapijskom ciklusu mora uzeti/dobiti nekoliko doza lijeka pa je Radić u pravu, s druge strane, Radić je prešutio činjenicu da je terapija remdesivirom (Veklury) opasna i da ga masa bolsenika zbog drugih bolesti i općeg zdravstvenog stanja ne smije uzeti... i onda smo tu gdje jesmo, jedni navijaju za jedne, druge za druge, glođemo se oko stvari na koje nemamo utjecaja i kolektivno svi skupa imamo sve manje živaca pozorno saslušati drugog sugovornika,...


Znači, daj me nemoj jebat. U sustavu si i bolje od mene znaš KAKO stvari izgledaju i čega sve NEMA i KAKO je ŠTO organizirano.

Dr. Radić iz pozicije radnika kod privatnog ugovornog partnera s HZZ propitkuje količine i zalihe nečeg za što love ne da nema nego se ni ne nabavlja "ad hoc" a čega je generalno nestašica na tržištu.

Istovremeno mu nije problem obavljat usluge koje obavlja UMJESTO javnih ustanova i to fakturirati.

A defektaža je puno "jeftinijih" lijekova od ovih "korona-specifičnih".

I ne, nisam ti htio odgovarati iako sam nakon dva sata razmišljanja naišao o kojoj se statistici radi i što se mijenjalo i kad, ali bi bilo bezveze i zapravo je totalno irelevantno u ovoj raspravi.

Ono što je pak totalno idiotski je optuživati aktualnu (domaću, za Davorove paraplegičare i paranormalne u Amerikama i Kanadama me nije briga, to nek rješavaju Amerikanci i Kanađani o svom trošku, takvih uvijek i svud ima) vlast za nesposobnost trpajući im pritom organizirano i svjesno i namjerno zataškavanje nečeg.
25.08.2022 | 13:47
A gdje sam ja napisao da je "isključivo" namjerno? Rekao sam da statistika prikazuje ono što trenutna politika želi pokazati, a to nije isto.
25.08.2022 | 20:33
Da li je sad prilika reći da je Daddo na aparatima?

Šala mala. Nego, Daddo, kada ćemo padat ko pokošeni i kada moramo cijepiti svu djecu? Koji datum je ključan?
25.08.2022 | 20:39
Imam bomba vijest. Korona je prešla na ribe i nestala je sva riba. Masni sutra garant komentira ribu.
Živa istina. Dva tjedna sam na moru i nisam u stanju uloviti više od tri kile ribe i dvije kile hobotnice
26.08.2022 | 10:33
JOHN kaže:
Imam bomba vijest. Korona je prešla na ribe i nestala je sva riba. Masni sutra garant komentira ribu.
Živa istina. Dva tjedna sam na moru i nisam u stanju uloviti više od tri kile ribe i dvije kile hobotnice


Riba nije problem, ribe nema već godinama.
26.08.2022 | 10:34
tino1 kaže:
E onda kad nemaju više argumenata onda ti skidaju karmu, jadno i djetinjasto. Meni su je s cca 140 srušili na cca 34. Ako ih veseli.


E moj Tino, bez brige, spustiti će tebi Žabac i u crveno kao meni
26.08.2022 | 10:38
m@xym kaže:
Izgleda da bi neki ljudi najviše voljeli da nije napravljeno niti cjepivo, niti lijekovi, niti da su uvođene maske i mjere distance, nego da se pustilo virusu da odradi svoje, i onda bi sve bilo super.


Koliko god lockdown sranja donio malim poduzetnicima i inima, ipak je spasio živote. Dovoljno je samo prisjetiti se scena iz Italije, no ekipa to svjesno zaboravlja, jebiga.

A o post covidu ni riječi, a on pogotovo šamara one koji nisu cijepljeni. Iskreno, ne razumijem taj fokus na "loše" cjepivo koje šteti (naravno da šteti pojedincima, kao i svako drugo cjepivo) - a ignorirati post covid probleme kod necijepljenih (pa čak i cijepljenih) jer ih je "teško" prepoznati?
26.08.2022 | 12:09
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
Imam bomba vijest. Korona je prešla na ribe i nestala je sva riba. Masni sutra garant komentira ribu.
Živa istina. Dva tjedna sam na moru i nisam u stanju uloviti više od tri kile ribe i dvije kile hobotnice


Riba nije problem, ribe nema već godinama.


Ma generalno je loše već dugo, ali ova me totalno iznenadila. Ribe, pri Krku i Lošinju, nema do 15-20m. Tu i tamo se vidi koja pridnena riba. Oradu mogu samo sanjat na udici. Recimo gavuna ima, ali nema ribe koja ih ganja. Plavice, šaruni, lice, palamide, strijelke…..nula. Ono što me iznenadilo je velika količina feluna.
Oko Visa u 6 mjesecu nisam preko dana ni vidio ribe. Bolesno. Nešto sam lovio pred svitanje i sumrak i to je to. Južna strana Visa je krcata mrežama malih ribara
Koćari su isto izgubili kompas. Još malo pa će bacit i vući mreže i u ribarnici. Svašta sam čuo ove godine. Sportski i rekreacijski ribiči po običaju vade nedoraslu ribu, a one bez dozvola bolje da ne spominjem. Gomila idiota. Bilo je toga i prijašnjih godina, ali ovo je sada užas.
26.08.2022 | 17:08
tino1 kaže:

U pravu si. Emocije protrčale prije nego sam razmišljao. To mi se u zadnje vrijeme zna učestalo desiti...


Možda je to nuspojava od cijepljenja? Ako je, kako to dokazati i u koju statistiku staviti
26.08.2022 | 17:10
Bertone kaže:
tino1 kaže:


U pravu si. Emocije protrčale prije nego sam razmišljao. To mi se u zadnje vrijeme zna učestalo desiti...


Možda je to nuspojava od cijepljenja? Ako je, kako to dokazati i u koju statistiku staviti


Ja ipak mislim da je to prije genetski.
26.08.2022 | 17:11
  • Daddo
  • Posjetitelj
26.08.2022 | 17:21
Inkluzivno smo društvo. Svatko bez obzira na stanje i poremećaj koji mu je dijagnosticiran ima pravo ostvariti svoj puni potencijal i na društvu je da ga u tome podrži.

U tom smislu predlažem pokretanje humanitarne akcije “ventolinom do zdravlja - prihvati izazov” u kojoj bi prikupljena sredstva potrebitima omogućila pribavljanje spasonosnog ventolina u situacijama kad se zla hipoksija razmaše.

Sitnim slovima može pisat i “vodič kortikosteroidima kroz život skeptika”.
28.08.2022 | 16:39
Evo nove statistike ukupno umrlih u gotovo potpuno procijepljenom zraelu. Kao što vidite nešto ne štima:



Ako je 2020. bila godina kako su rekli “once-in-a-century pandemic” i to bez cjepiva, odakle onda ovaj broj ukupno mrtvih 2021. i 2022. godine?

"Klimatske promjene"?
28.08.2022 | 17:41
Greska u podacima, lazirali ih.
Mozda bi ovi ovdje raznozemljasi i pandemijski manekeni mogli objasniti fenomen.
28.08.2022 | 19:39
dpasaric kaže:
Evo nove statistike ukupno umrlih u gotovo potpuno procijepljenom zraelu. Kao što vidite nešto ne štima:



Ako je 2020. bila godina kako su rekli “once-in-a-century pandemic” i to bez cjepiva, odakle onda ovaj broj ukupno mrtvih 2021. i 2022. godine?

"Klimatske promjene"?


Možda su postali neoprezniju u prometu,... ili ih Palestinci rokaju po sitno, a ne žele to priznati.
28.08.2022 | 19:45
Haha, u Kuvajtu je za vrijeme pandemije bilo manje smrtnih slucajeva jer se manje vozilo po cesti.
28.08.2022 | 20:30
Možda je prevelik teret na mirovinskom pa su našli rješenje!?
28.08.2022 | 21:52
Riba kaže:
Haha, u Kuvajtu je za vrijeme pandemije bilo manje smrtnih slucajeva jer se manje vozilo po cesti.


Haha, to je barem lako objašnjivo znajući kako se tamo vozi!
28.08.2022 | 22:49
JOHN kaže:
Možda je prevelik teret na mirovinskom pa su našli rješenje!?


Da znaš da je i meni to nekidan palo na pamet, ovo sa preminulima od korone je za državu win-win situacija kod nas, uglavnom umiru oni koji primaju penziju, troše abnormalne količine svakakvih lijekova, na sto listi čekanja su za raznorazne preglede i rade gužvu po bolnicama i domovima zdravlja, javnom gradskom prometu,... s koronom iz mjeseca u mjesec lakše diše miroviski, troši se manje ljekova, liste čekanja za preglede se prirodnim putem smanjuju,... i država još zaradi na pokopu jer uzme 25% PDV-a.
29.08.2022 | 08:56
Bertone kaže:
JOHN kaže:
Možda je prevelik teret na mirovinskom pa su našli rješenje!?


Da znaš da je i meni to nekidan palo na pamet, ovo sa preminulima od korone je za državu win-win situacija kod nas, uglavnom umiru oni koji primaju penziju, troše abnormalne količine svakakvih lijekova, na sto listi čekanja su za raznorazne preglede i rade gužvu po bolnicama i domovima zdravlja, javnom gradskom prometu,... s koronom iz mjeseca u mjesec lakše diše miroviski, troši se manje ljekova, liste čekanja za preglede se prirodnim putem smanjuju,... i država još zaradi na pokopu jer uzme 25% PDV-a.


Svaka preuranjena smrt umirovljenika je sjekira u med HZZO i HZMO.
Čovjek rinta cijeli život, zatim ode u mirovinu kako bi posljednjih 10-20 godina pokušao uživati u onome što mu je preostalo. Meni su od početka ta ograničenja i usađeni strahovi bili ko naručeni da ih se čim prije skine sa tereta suatava. Da li je to slučajnost ili ne, to neću nikada znati.
Mog strica su u Splitu, početkom prosinca, poslali doma jer je imao temperaturu, odnosno koronu. Nakon mjesec dana se vratio nazad i opet ga poslli doma jer ima koronu, kao ima takvih slučajeva kod kojih potraje. Nikakvih bolova nije imao ali se osjećao čudno, pogotovo jer ga je mučilo disanje i konstantna temperatura. Zvao, tražio pretrage, a oni da se strpi. Na kraju otišao privat u polikliniku i saznao da ima tumor na plućima koji ga je za 3-5 mjeseci kosio jer je metastazirao na mozak, bubrege i rebra. Da su mu napravljene pretrage na vrijeme i kako spada, danas bi vjerojatno živio i tako još koju godinu, a možda bi se i izliječio. Ali ne, nije iskoristio ni promil onoga što je uplatio kroz mirovinsko i zdravstveno. A imao je veliko pravo na to. Bio je u mirovini godinu dana, a u životu nije vidio doktora!
I tako moj stric, kao od stijene odvaljen, krajem lipnja skončao svoju jedinu priču. Državi nikad ni lipe dužan, a ona njemu sve!
30.08.2022 | 06:43
Ovo su Amerikanci izbrojali.


USAC19-d.jpeg
30.08.2022 | 09:52
Hehe, samo su izokrenuli rezultate !
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 36 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Jedro, m@xym, Riba, rkrosl, temeljnik, zoranowsky, Anonimci (563)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO