Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


23.11.2021 | 20:41
Širenje virusa ne možeš zaustaviti nikakvim cjepivom.
Da napomenem, virus je jedno, a bolest koju taj virus izaziva je drugo.
Cijepljenjem zaustavljamo bolest, a ne virus.
Cijepljenjem se umanjuju/izbjegavaju simptomi ili teža i teška zdravstvena stanja.
Znamo da onaj koji je pozitivan na HIV ne mora imati AIDS, ali tko ima AIDS sigurno je pozitivan na HIV.
Tako je isto sa SARS-CoV-2 virusom koji ne mora dovesti do COVID-19 bolesti, ali ovo drugo je uvjetovano ovim prvim (cijepimo se protiv SARS-CoV-2 da ne dobijemo COVID-19).

Zato su potvrde glupost, jer nemamo dovoljno cijepljenih ljudi koji su zdravstveno ugroženi. Zato jer potvrda daje modućnost neometanog širenja virusa, a uvedena je da se širenje zaustavi.
23.11.2021 | 21:27
Oh, kakvo iznenađenje...

23.11.2021 | 21:55
Vanjuška kaže:
Ali buraz, cjepivo jebeno djeluje na ono za što je stvoreno.

12345.png


Ma da? Stvoreno je da ne umreš? Ja sam mislio da je stvoreno da se ne razboliš.
23.11.2021 | 22:15
OK, svi već pjevaju pjesmice o Ivermecitinu kao "konjskom lijeku za konje u ljudskom obliku", izvode se šale i opća je sprdnja oko tog "šarlatanstva za debile", pa sam i ja tu cijelu priču potpuno preskočio kao "ravnozemljašku glupost"...

No, danas je Dr. Campbell, kojeg pratim dugo i čovjek je uvijek vrlo prizemljen i sistematičan, napravio osvrt na situaciju u Japanu.

Što ako ovo nije scam i čovjek govori istinu? Možemo li to makar razmotriti kao teoretsku mogućnost da je opet u igri nečiji profit ispred zdravlja?

23.11.2021 | 22:33
Vanjuška kaže:
Riba kaže:
Nadam se da je tako, ja potpuno podrzavam depopulaciju. Kao da nas nema dovoljno.


Bok uz bok s Ribom. Samo bih volio da se depopulacijom targetira gluplji dio stanovništva planete.
Ivermectin pomaže u tome!


Izvlačim li pogrešan zaključak ako iz ovog čitam da sebe doživljavaš kao pripadnika "ne-glupljeg" dijela stanovništva planete?



Imaš za to neki konkretan razlog ili samo, eto tako, nagađaš?

Općenito, na temu takvog fašističkog razmišljanja (idemo istrijebiti "manje vrijedne" - u tvom slučaju "gluplje"), predlažem svevremensku knjigu "Hitchhiker's Guide to the Galaxy" Douglasa Adamsa, odnosno onaj dio gdje su Golgafrinchani na prijevaru iselili trećinu "nepotrebnog" stanovništva svoje planete koje je Adams opisao kao "(...), hairdresseres and phone sanitizers", ispričavši im priču kako njihovom planetu prijeti kataklizmičko uništenje pa evakuiraju cijelo stanovništvo u tri velika svemirska broda, a prvim od njih šalju sve frizere, (...) i čistače telefona tako da njihova nova planeta bude spremna za dolazak ostalih, svi telefoni čisti, frizure uredne, itd.

Naravno, nije bilo kataklizmičkog uništenja, niti ga je trebalo biti, a druga dva broda nisu ni postojala. Poslije nekog vremena, preostala populacija Golgafrinchana je izumrla radi neke gadne bolesti koja se proširila jer nitko nije održavao higijenu telefona , a ona iseljena trećina je naselila novu planetu, koja se danas zove - Zemlja.

Eto, tako. Sjeti se te pričice kad si idući put umisliš da pripadaš ne-glupljoj populaciji ove planete i sjeti se da ta granica vrlo elastično klizi u bilo koju stranu ovisno o konkretnoj situaciji i okolnostima.
23.11.2021 | 22:54
!!!

Jao, sjećam se te priče, samo sam zaboravio da su to bili Golgafrinchani!
23.11.2021 | 22:55
Ja sam za Thanos-ov pristup i korištenje Infinity Gauntlet-a.
23.11.2021 | 23:16
dpasaric kaže:
OK, svi već pjevaju pjesmice o Ivermecitinu kao "konjskom lijeku za konje u ljudskom obliku", izvode se šale i opća je sprdnja oko tog "šarlatanstva za debile", pa sam i ja tu cijelu priču potpuno preskočio kao "ravnozemljašku glupost"...


Prije 10ak dana mi se frend zarazio koronom. Nepelcovan, pretio za dvije osobe, 50+ godina.
Roknuo se Ivermektinom i prošla ga zaraza bez problema. Možda zbilja zato što je konjina
24.11.2021 | 06:11
dpasaric kaže:
No, danas je Dr. Campbell, kojeg pratim dugo i čovjek je uvijek vrlo prizemljen i sistematičan, napravio osvrt na situaciju u Japanu.

Što ako ovo nije scam i čovjek govori istinu? Možemo li to makar razmotriti kao teoretsku mogućnost da je opet u igri nečiji profit ispred zdravlja?


A Ivermectin se dijeli mukte?

BTW:
factcheck.afp.com/http%253A%252F%252Fdoc.afp.com%252F9M48JR-1
24.11.2021 | 08:36
Je, faktčekeri već iskaču iz paštete.
A do plandemije je isti lijek bio najbolji za bakterijska upale i sl."Lancet" objavio demanti, poslije pljuvanja tog lijeka izmišljenim podacima, ali sitnim slovima da je većini prošao ispod radara.
24.11.2021 | 09:02
Riba kaže:
dpasaric kaže:
No, danas je Dr. Campbell, kojeg pratim dugo i čovjek je uvijek vrlo prizemljen i sistematičan, napravio osvrt na situaciju u Japanu.

Što ako ovo nije scam i čovjek govori istinu? Možemo li to makar razmotriti kao teoretsku mogućnost da je opet u igri nečiji profit ispred zdravlja?


A Ivermectin se dijeli mukte?


Jučer sam na radiju slušao liječnika (zaboravio sam mu ime, emisija je bila na HR1, "Izaberi zdravlje") kojem je voditeljica postavila pitanje u vezi tog lijeka. Rekao je da vjeruje da lijek može biti djelotvoran, ali da je napravio brzinsku računicu po pitanju cijene (računica je zvučala suvislo, polazne brojke nisam zapamtio, ali nije problem naći emisiju i poslušati pažljivije) i došao do 500 MKn troška nabave tog lijeka za aktualan broj pacijenata. Vjerujem da ne bi došli na toliko jer ne treba ga davati baš svakom neselektivno, nego nekom kome se pogoršava klinička slika, ali eto, to je računica do koje je on došao, i onda je na tome elaborirao kako mi nemamo tih novaca te je cijepljenje i dalje najjeftinije rješenje.

E,sad... meni je to najjeftinije jako zagreblo po mozgu. Što se sad to dogodilo. Dakle, čovjek ne osporava djelotvornost tog lijeka, nego argumentira da je cijepljenje ipak jeftinije (pri tom ne da nije naglasio, nego uopće nije ni rekao da je djelotvornije!)! WTF?
24.11.2021 | 09:03
Gjuroo kaže:
Prije 10ak dana mi se frend zarazio koronom. Nepelcovan, pretio za dvije osobe, 50+ godina.


Samo da se zna, to nisam ja! Ja sam "pelcovan". I nisam se zarazio sada, nego zimus, u veljači...
24.11.2021 | 09:27
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Prije 10ak dana mi se frend zarazio koronom. Nepelcovan, pretio za dvije osobe, 50+ godina.


Samo da se zna, to nisam ja! Ja sam "pelcovan". I nisam se zarazio sada, nego zimus, u veljači...


Ja sam prebolio oko Uskrsa ove godine. Smijem li pitati koje cjepivo si odabrao? Ja i supruga smo totalno neodlučni...
24.11.2021 | 09:28
smayoo kaže:
E,sad... meni je to najjeftinije jako zagreblo po mozgu. Što se sad to dogodilo. Dakle, čovjek ne osporava djelotvornost tog lijeka, nego argumentira da je cijepljenje ipak jeftinije (pri tom ne da nije naglasio, nego uopće nije ni rekao da je djelotvornije!)! WTF?

Koliko sam ja shvatio, stvar je da nas je sve ovo kao državu (COVID-19 i ulaganje u zdravstveni sektor da se bori s time - aparati, cjepiva, plaće, prekovremeni sati) bacilo u minus da je to prestrašno.
Ne bih htio sada tu pisati brojke jer ih ne znam, ali pretpostavljam da je ulaganje u zdravtvo 2020 bilo više za n puta od predviđenog.
Maločas su pričali o tome na TV-u, nisam obraćao pažnju pa nisam ulovio o kojoj se cifri radi.
Možda je u tome stvar.
Ipak, kada se podvuče crta, mi nismo Norveška.
24.11.2021 | 10:01
Sve je to OK, ali - novcem se ima baviti netko kom je to struka i posao. Da je takav argument iznio netko tko je u Ministarstvu financija ili HZZO, ne bi me začudilo. Ali od liječnika ne bih očekivao da razmatra opcije borbe protiv neke bolesti kroz prizmu toga što je jefinijie. Pogotovo ako se ne radi o nečem što je poznato i ustaljeno, nego novo i još ne do kraja istraženo.
24.11.2021 | 10:09
Riba kaže:


Btx, jesi pričitao cijeli članak koji je, btw, od 07.09. ove godine. Dakle, od prije 2 i po mjeseca. Tu negdje ja Japan imao onaj famozni peak, nakon čega je krenuo strmoglavi pad.
Iz članka se može zaključiti da su Japanci prihvatili Ivermectin kao tretman, da Ivermectin nije odobren u USA i Canada i da je naslov članka apsolutno misleading.
24.11.2021 | 10:09
Riba kaže:
dpasaric kaže:
No, danas je Dr. Campbell, kojeg pratim dugo i čovjek je uvijek vrlo prizemljen i sistematičan, napravio osvrt na situaciju u Japanu.

Što ako ovo nije scam i čovjek govori istinu? Možemo li to makar razmotriti kao teoretsku mogućnost da je opet u igri nečiji profit ispred zdravlja?


A Ivermectin se dijeli mukte?

BTW:
factcheck.afp.com/http%253A%252F%252Fdoc.afp.com%252F9M48JR-1


Sve pet, ja sam uvijek prvi za takve provjere, ali na barem pet mjesta. Nakon što su se mnogi "ispravni" opekli na Fact Checkerse na Facebooku koji su bili financirani od big-pharme. Znači, sada se radi o tome da nam trebaju Checkersi Fact Checkersa jer što je nekoj kompaniji dati neki smiješni iznos da netko tipka demantije svega što je protivno interesima njihovog profita.

U Hrvatskoj imaš marketinških agencija koje bi pisale takav "off-site SEO" sadržaj za par tisuća eura mjesečno, ono čisto kao rutinski posao. Ali tema je zapravo super zanimljiva, kako utvrditi koji su fact-checking siteovi zaista nezavisni, objektivni i časni?

Ovo je bilo pitanje u US kongresu...

24.11.2021 | 10:13
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Prije 10ak dana mi se frend zarazio koronom. Nepelcovan, pretio za dvije osobe, 50+ godina.


Samo da se zna, to nisam ja! Ja sam "pelcovan". I nisam se zarazio sada, nego zimus, u veljači...


Ma ovo je moj imaginary friend Svaka sličnost sa stvarnim osobama je slučajna
Al može biti da i ti znaš Ratajca. Vlatko ga zna sa faksa.
24.11.2021 | 10:38
Naravno da ga znam! Ne uspijevamo se nikako sresti već godinama... Drago mi je da mu je pomoglo, pa makar to i značilo da je konjina.
24.11.2021 | 10:40
vicko kaže:
smayoo kaže:
Gjuroo kaže:
Prije 10ak dana mi se frend zarazio koronom. Nepelcovan, pretio za dvije osobe, 50+ godina.


Samo da se zna, to nisam ja! Ja sam "pelcovan". I nisam se zarazio sada, nego zimus, u veljači...


Ja sam prebolio oko Uskrsa ove godine. Smijem li pitati koje cjepivo si odabrao? Ja i supruga smo totalno neodlučni...


Nisam birao. Prijavio sam se kod svoje doktorice za cijepljenje, negdje u travnju, rekla mi je da ću doći na red tek kad prođu sve starije i rizične, to se dogodilo negdje početkom lipnja. Netko me je nazvao i rekao kad da dođem, došao sam, pitali su me jel može Pfizer, ja sam rekao whatever, ne vjerujem nikom od njih
24.11.2021 | 10:57
dpasaric kaže:
Sve pet, ja sam uvijek prvi za takve provjere, ali na barem pet mjesta. Nakon što su se mnogi "ispravni" opekli na Fact Checkerse na Facebooku koji su bili financirani od big-pharme. Znači, sada se radi o tome da nam trebaju Checkersi Fact Checkersa jer što je nekoj kompaniji dati neki smiješni iznos da netko tipka demantije svega što je protivno interesima njihovog profita.

U Hrvatskoj imaš marketinških agencija koje bi pisale takav "off-site SEO" sadržaj za par tisuća eura mjesečno, ono čisto kao rutinski posao. Ali tema je zapravo super zanimljiva, kako utvrditi koji su fact-checking siteovi zaista nezavisni, objektivni i časni?


Tako da ukljucis svoj mozak i ne ides na Facebook kojeg si izvukao a kojeg nisam spomenuo. Evo mozes krenuti odavde ako ti treba vise izvora za bilo sto:

toolbox.google.com/factcheck/explorer/search/Ivermectin;hl=en

Dodao bih i da je YouTube jednako opasan izvor cinjenica kao i Facebook.
24.11.2021 | 11:04
Gjuroo kaže:
Riba kaže:


Btx, jesi pričitao cijeli članak koji je, btw, od 07.09. ove godine. Dakle, od prije 2 i po mjeseca. Tu negdje ja Japan imao onaj famozni peak, nakon čega je krenuo strmoglavi pad.
Iz članka se može zaključiti da su Japanci prihvatili Ivermectin kao tretman, da Ivermectin nije odobren u USA i Canada i da je naslov članka apsolutno misleading.


Procitao sam, jesi li ti?

"The official guidance for doctors from the Japanese Ministry of Health states that "compared to standard treatment and placebo, ivermectin did not reduce deaths, shorten the hospitalization period and improve time of virus disappearance."

Japan's Health Minister Norihisa Tamura said that it is necessary to wait for the proof of the effectiveness of the drug before making any change to the guidance.

On August 4, Tamura met with the health and labour committee of the Lower House of parliament. He told a lawmaker who asked about ivermectin: "If the evidence is clearly established, we can say something," but clinical trials are still underway."


Ne znam je li se u zadnja dva mjeseca ista promijenilo. Na stranicama Japanskog ministarstva nema ni rijeci o tome:
www.mhlw.go.jp/english/new-info/index.html
24.11.2021 | 11:25
Riba kaže:
Tako da ukljucis svoj mozak i ne ides na Facebook kojeg si izvukao a kojeg nisam spomenuo. Evo mozes krenuti odavde ako ti treba vise izvora za bilo sto:

toolbox.google.com/factcheck/explorer/search/Ivermectin;hl=en

Dodao bih i da je YouTube jednako opasan izvor cinjenica kao i Facebook.


Naravno da je i YT opasan, dapače, a ovaj gore toolbox je koristan (tnx!) jer se čisto količinom demantija ipak može doći do neke vjerojatnosti što je istina.

No, ne možemo isključit da možda imamo ongoing cyber-info-war jer Pfizeru nije bilo ništa platiti 2,4 milijarde dolara odšteta za tužbe vezane za mito liječnicima, vjerujem da je njima napraviti i 50 objava da je nešto laž - sitnica i znamo da nemaju s tim moralnih problema. Da sam ja oni i da sam zlikovac, ustanovio bih cijeli jednu medijsku kuću koja bi se samo time bavila dok mi blagajna radi "cin-cin-cin" preko 1.000$ na sekundu...

U biti ovdje bi bilo pouzdano rješenje da imamo nekoga u Japanu i Indiji tko zna njihov jezik i da čujemo iz prve ruke stanje na terenu.

Nakon ovih tvojih fact-checking informacija sam 70:30 da to jest fake news i to dobro je ako je tako, ali da sam uvjeren do kraja, nisam. Pogotovo sam skeptičan od kada sam od više liječnika kod nas čuo da su pod "potličkim pritiskom". Kako to može biti dobro?
24.11.2021 | 12:34
Riba kaže:
Procitao sam, jesi li ti?

"The official guidance for doctors from the Japanese Ministry of Health states that "compared to standard treatment and placebo, ivermectin did not reduce deaths, shorten the hospitalization period and improve time of virus disappearance."

Japan's Health Minister Norihisa Tamura said that it is necessary to wait for the proof of the effectiveness of the drug before making any change to the guidance.

On August 4, Tamura met with the health and labour committee of the Lower House of parliament. He told a lawmaker who asked about ivermectin: "If the evidence is clearly established, we can say something," but clinical trials are still underway."


Da. Tu se još uvijek priča o ranoj fazi i logično je da nisu mogli ništa potvrditi ili negirati. To je period od 4.8. do 7.9. kad je objavljen Fucktchecker članak.
"The official guidance" je vjerojatno došao od WHO koji svima daje smjernice.
Dakle, službena smjernica (na svjetskoj razini) je da je Ivermectin bullshit.
No, Japanci su ipak odlučili sami provesti istraživanje da vide jel to baš bullshit ili nije.
Slučajno ili ne, od 7.9. do danas, njihova krivulja je poljubila dno. Ok, to zbilja ne mora imati nikakve veze s Ivermectinom već sa samoubilačkom mutacijom virusa.

Ono što sam htio reći je:
1. Japanci su odlučili koristiti Ivermectin kao eksperimentalni lijek, pa da vide što će se dogoditi...
2. Naslov članka na FactCheckeru je misleading

Možebitno je da ni dan danas Japanci nisu uveli Ivermectin kao službeni lijek već svaki pacijent mora pristati na taj tretman na svoju odgovornost. Otprilike kao i na (eksperimentalno) cijepljenje, zar ne? Oš-neš Bangladeš.
Razlika između cijepljenja i tretmana Ivermectinom je ta što je cijepljenje approved, a Ivermectin iz nekog razloga nije.

U ovoj priči o Japanu ne govorimo o tome da su neki "pobunjeni građani" odlučili uzeti stvar u svoje ruke, pa se roknuti Ivermectinom, već govorimo o tome da su liječnici odlučili ponuditi Ivermectin kao alternativnu terapiju.
To onda baš i nije više priča sa margine interneta već je, u najmanju ruku, znanstveni eksperiment kao što je slučaj i sa cjepivom. Dakle, postoji mogućnost da tretman Ivermectinom ima neki benefit.

Ne znam je li se u zadnja dva mjeseca ista promijenilo. Na stranicama Japanskog ministarstva nema ni rijeci o tome:
www.mhlw.go.jp/english/new-info/index.html


Znajući kako svijet funkcionira, ne bi me čudilo da je iza kulisa WHO "zamolio" Japan da ne priča puno o tretmanu Ivermectinom (pogotovo ako je uspješan). S druge strane, nije službeno odobren, pa nema potrebe to ni pisati.

Također, možda je ta priča s Ivermectinom potpuno promašena, al, evo, ja sad barem imam lika iz prve ruke koji je uspješno prošao taj tretman.
Jebga, možda će i njemu s vremenom narasti njuška i povećati mu se neki organ na konjsku dimenziju. Bu'mo vid'li.
24.11.2021 | 13:11
Riba kaže:
toolbox.google.com/factcheck/explorer/search/Ivermectin;hl=en

Dodao bih i da je YouTube jednako opasan izvor cinjenica kao i Facebook.


Što se tiče ovog Toolboxa, vjerojatno bih se složio s njim da je većina tvrdnji (možda i sve) false.

Nije mi to čudno jer gomila ljudi ne razlikuje kruške i jabuke. Isto tako mi ne bi bilo čudno da su neke od tih tvrdnji podmetnute kako bi se diskreditirale neke trvrdnje koje nisu tako nemušto napisane i koje ipak imaju neko uporište.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
24.11.2021 | 13:59
dpasaric kaže:
Pfizeru nije bilo ništa platiti 2,4 milijarde dolara odšteta za tužbe vezane za mito liječnicima


Ne smije se zaboraviti da je ova komunikacija bila obostrana.
Za odštetu od 2,4 milijarde dolara pretpostaviti je da je puno liječnika bilo uključeno.
To je samo Pfizer, a gdje su ostale pharma kompanije i koliko je ukupno liječnika uključeno?

Sjetimo se samo našeg pinokia Hebranga i Shimadzua.
24.11.2021 | 14:01
jura22 kaže:


A i ti si našao crkvu gdje bi se trebalo moliti ? Mislim ono, da jedan Britanac nas poučava o fašizmu ? Normalno je da svatko narmalan, odbacuje fašizam i njegove posljedice...ali Britanac, pa da nije bilo njega ne bi bilo niti fašizma. Još se sjećam iz srednje škole mape svijeta iz povijesti. Bilo je to doba kolonija. Tad na tom mapi je bilo jako malo zemalja koje nisu bile pod Britanskom kolonijom, skoro cijeli svijet. Šta su oni tamo tada radili ? Provodili ind. revoluciju ili demokraciju ?

Isti je klinac i s ustašama, da nije bila povijest kakva je bila, nikad se oni ne bi pojavili u takvom obliku i načinu djelovanja.

Da se vratimo na temu i dva tabora. Molim Boga da je moj protivnički tabor u pravu, jer će nas to najmanje koštati. Znači ako oni budu u pravu, neće biti nikakav problem ispričati se svima i spoznati svoje zablube, čak mislim da bi i vlada to prihvatila. Puno veći je problem, ako oni budu u krivu. Tad su posljedice za sve jako porazne
24.11.2021 | 14:05
Gjuroo kaže:
Ne znam je li se u zadnja dva mjeseca ista promijenilo. Na stranicama Japanskog ministarstva nema ni rijeci o tome:
www.mhlw.go.jp/english/new-info/index.html


Znajući kako svijet funkcionira, ne bi me čudilo da je iza kulisa WHO "zamolio" Japan da ne priča puno o tretmanu Ivermectinom (pogotovo ako je uspješan).


Dakle mozemo zakljuciti da proizvodjac Ivermectina ima bolji gerila marketing od proizvodajaca cjepiva, ali iz nekog razloga oni nisu zla pharma?
24.11.2021 | 14:06
Gjuroo kaže:
Riba kaže:
toolbox.google.com/factcheck/explorer/search/Ivermectin;hl=en

Dodao bih i da je YouTube jednako opasan izvor cinjenica kao i Facebook.


Što se tiče ovog Toolboxa, vjerojatno bih se složio s njim da je većina tvrdnji (možda i sve) false.

Nije mi to čudno jer gomila ljudi ne razlikuje kruške i jabuke. Isto tako mi ne bi bilo čudno da su neke od tih tvrdnji podmetnute kako bi se diskreditirale neke trvrdnje koje nisu tako nemušto napisane i koje ipak imaju neko uporište.


To je samo alat, na svakome je da sam zakljuci sto je a sto nije.
24.11.2021 | 14:08
dpasaric kaže:
Nakon ovih tvojih fact-checking informacija sam 70:30 da to jest fake news i to dobro je ako je tako, ali da sam uvjeren do kraja, nisam.


Nisam ni ja ni u sto uvjeren, ali komicar na YouTubeu mi je dosta nisko na ljestvici relevantnih izvora.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO