kako do macbooka?!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kako do macbooka?!


18.12.2006 | 21:07
da vas pitam, imam roditelje koji zive u njemackoj i narucio sam macbook koji je dosao i sad se tu otvara problem, dosta dogo nije dosao, vise od 10 dana od dana narudzbe tako da su mi svi planovi da ga neko ko ide vamo donese propali, sad me zanima koje mogucnosti imam da ga dofuram za hr ak ne zelim platit carinu, mislim da nemogu preko poste to tako... imate li vi kakih ideja?!
20.12.2006 | 05:43
super jbg, slobodno obrisite topic ja nemogu
20.12.2006 | 05:46
jesi rijesio? kako?
20.12.2006 | 16:36
nisam rijesio, al nema ni prijedloga s vase strane
20.12.2006 | 17:24
haha

ajd ja cu ti probat savjetovati nesto, iako se nije radilo o notebooku vec o manjim stvarima, neka ti to tamo fino zapakiraju onako omot za djecu svjetici, tipa ko da je baka slagala. i neka stave na UPS dostavu od vrata do vrata, morat ce platiti sigurno vise nego obicnom postom al bi trenali cuvati vise.

ili dhl neznam koji kod nas direktno dostavljaju.
20.12.2006 | 18:33
Dhl ti sigurno sve otvara, ali ne kuzim da li si ti to dobio ili ti je jedina opcija slanje postom? Ako ti je opcija slanje postom onda su ti sanse 50-50%. Nemoj zaboravit da je ovo vrijeme berba za carinu, tak da sumnjam da ce pustiti paket a da ga ne otvore.
20.12.2006 | 19:15
macbook je u njamackoj, ja sam u hrvatskoj, kako do njega a da ne platim carinu i da ne odem sam po njega, s obzirom da mi ga nemoze niko u kratkom vremenu donjet jer niko ne ide zasad iz njemacke u hrvatsku od mojih, tu je problem... sve mi se cini da cu ja morat po njega, pih
20.12.2006 | 20:20
To ti je najsigurnija opcija. Kad je sa tobom računalo je dio osobne prtljage i nećeš platiti carinu i PDV.
20.12.2006 | 20:23
ping je napisao:
To ti je najsigurnija opcija. Kad je sa tobom računalo je dio osobne prtljage i nećeš platiti carinu i PDV.


ajd da te pitam ja nesto, vracati cu se izvana tako sa tom opcijom, jako su male sanse da kontroliraju jer idem sa autom, familija ovo ono, pa jel se moze postaviti pitanje zasto nisam prijavio to na izlasku, npr brdo fotoopreme i laptop.

zadnji put sam na plesu morao murjaka nagovarati da mi da papir da napisem sto nosim, kao ono, ne moras, al sam ipak inzistirao.

pa ono da ne bi bilo nismo znali
  • EuCryL
  • Posjetitelj
20.12.2006 | 20:42
dadopg je napisao:


zadnji put sam na plesu morao murjaka nagovarati da mi da papir da napisem sto nosim, kao ono, ne moras, al sam ipak inzistirao.

pa ono da ne bi bilo nismo znali


Ja sam također u nekoliko navrata bio gnjavio da mi izdaju te potvrde (jer znam putovat pod punom ratnom spremom) i svaaaki put su mi tvrdili da to ne treba, ali sam inzistirao..

tako sad lijepo imam potvrdu koja je stara godinu dana, ali je pečatirana i ima serijski broj mog ljubimca da ne bi bilo da me pitaju:\" Je li, mali, odkud tebi takav novi stroj?\"

Daleko od tog da je novi, samo što izgleda kao da je tek izašao iz dućana, ali objasni ti to cariniku koji je ustao na lijevu nogu.. k tome, imam dojam da sam uvijek sumnjiv..
20.12.2006 | 23:51
Zadnji put da sam zagnjavio na carini da mi izdaju papir je bilo 2002.... Od tad nište i nikad nikakvih problema.. kuc, kuc...
A kad putujem sa sobom nosim masu opreme... iPod, PSP, MB, Eos 350 sa objektivima... dobro, nije baš masa, al nije ni malo...

Šta se tiče problema njemačka - hr... najsigurnije ti je otić sam po njega.. . ili da ti netko od frendova sfura
Eventualno opcija, koju sam vidio da se koristi amerika - poljska je da se kompovi šalju poštom, napomeneš da je komp, al šalješ kao rabljeni. Vidio bar 3 stoja tako dobivena bez ikakvih problema, samo treba dobro zapakirati...
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
21.12.2006 | 00:26
EuCryL: k tome, imam dojam da sam uvijek sumnjiv..

A da makneš te ratničke boje s lica, možda bi te manje zagledali...
21.12.2006 | 00:28
I još jedna sugestija. Vrijeme je blagdana, karta za njemačku preko wizz-aira ti dođe oko 50 eura.....spoji ugodno s korisnim, posjeti starce budi tamo par dana, i vrati se bookom:). Što se tiće carine...nekad su se i mobiteli morali prijaviti na carini ali ta vremena su iza nas. Ja idem svaki tjedan preko granice sa svojim laptopom i uredno ga prijavljujem (usmeno) pod osobne stvari, baš isto kao fotić.
  • EuCryL
  • Posjetitelj
21.12.2006 | 00:41
sizunic je napisao:

A da makneš te ratničke boje s lica, možda bi te manje zagledali...


Da, taj leptirić bi stvarao probleme, ali nije on u pitanju.. imam na glavi \"crnačke konope\" kako bi rekao moj stari.. a bogami i po sela u kojem živim..

p.s. jesam li spomenuo da sam u fazi preseljenja na selo? gotovo je sa metropolom i gužvama, ošo ja na svježi zrak vukomeričkih gorica..
21.12.2006 | 18:20
cekaj, kad sta treba prijavit?!

recimo, idem sad u njemacku i pri izlasku kad se budem vraco u hrvatsku ja trebam prijavit macbook?
21.12.2006 | 19:21
FulKul je napisao:
cekaj, kad sta treba prijavit?!

recimo, idem sad u njemacku i pri izlasku kad se budem vraco u hrvatsku ja trebam prijavit macbook?


ma ne, krivo si kuzio, kada se vracas ne govori nista.
pricali smo o izlasku iz zemlje
  • EuCryL
  • Posjetitelj
21.12.2006 | 19:24
Ak prijaviš MB dok ides iz Njemačke u HRV, blago će ti opalit carinu i porez tražit račun i sl.

Ali buidi mudar i spakiraj komp u ruksak i to je dio tvoje osobne prtljage i nitko ti ne može dokazat da ga po prvi put unosiš u hrv.. Ukoliko ti kaka da zašto nisi prijavio MB kao vrednotu prilikom izlaska iz Hrvatske, kažeš da si pokušao, ali da ti je carinik rekao da nema potrebe mučit se ispisivat papir kad je to dio ručne prtljage..


I to je to.. neće te carinit.. osim ak ne prate jabučnjak pa te skuže po ip adresi i pripreme zasjedu onog datuma kada očekuju da se vraćaš
21.12.2006 | 19:26
EuCryL je napisao:
osim ak ne ptrate jabučnjak pa te skuže po ip adresi i pripreme zasjedu onog datuma kada očekuju da se vraćaš



ja se ovog najvise bojim...
  • EuCryL
  • Posjetitelj
21.12.2006 | 19:39
dadopg je napisao:



ja se ovog najvise bojim...


naravno da se šališ..

ako ovako nastavimo FulCul će nam postat FulSplašen, a to ne želimo..


Sam ti strpaj lap u ruksak i sve će bit oke..
21.12.2006 | 19:42
EuCryL je napisao:

naravno da se šališ..

ako ovako nastavimo FulCul će nam postat FulSplašen, a to ne želimo..


Sam ti strpaj lap u ruksak i sve će bit oke..


morao sam
ma da, mislim da je ona ideja sa posjetom staraca i odlaskom po mrcinu najbolja.!!

sretno a za carinu se ne brini,, od tolko sranja koje se svecaju, tebe ce sada zezati za neki laptop koji je tvoj, jok
21.12.2006 | 20:12
hvala vam puno, recu kak sve zavrsilo i kak sam odlucio, sad imam nekog posla pa nemogu bas odma za dojcland al javim kak zavrsilo fala jos jednom!
23.12.2006 | 08:57
Gdje su tocno u Njemackoj? Igrom slucaja ja non stop putujem gore-dole, pa ako mi je negdje u blizini mogu ti ga donesti. U zadnej vrijeme se krecem oko Frankfurta/Mannheima.
23.12.2006 | 17:20
ej hvala riba cijenim! al uspio sam nagovorit starog, doce negdje treceg poslije nove godine tako da netreba, inace sam dalje od vecih gradova, oberstaufen, tam dolje sasvim, fala jos jednom
03.01.2007 | 19:27
evo, samo da se pohvalim, dosla mi pilica, i imam jedno pitanje, neznam sejvat sliku nikakvu, neznam kako desni klik mi neradi pa nezna, molim hitnu pomoc noob ;P
03.01.2007 | 20:38
Ako sliku treba preuzeti s interneta, tada je samo odvuci primjerice na desktop. Za desni klik moraš aktivirati u System preferencesima pod izbornikom keyboard & mouse.
03.01.2007 | 22:06
mozda macbook ima neki skriveni desni klik, no desni klik je onaj stari ctrl+klik ili ustekaj bilo koji usb mish s dva ili vise gumba...
04.01.2007 | 02:18
Pa i mislio sam na miša...
04.01.2007 | 05:13
(( odgovarao sam dok jos nije bilo tvog posta ))

no znam da sam letimice vidio kako se na macbooku u sys prefs. moze aktivirati desni klik za trackpad (mislim da je duble finger tap..)
pozdrav!
04.01.2007 | 07:04
yep, može se namjestiti da je doulbe finger tap... baš sam na njemu.
04.01.2007 | 15:53
bemmu, di je to tocno? i jos jedno pitanje... kad nesto instaliram poput ms ofisa, jel pri deinstalaciji kad ga brisem dovoljno samo sve pobrisat iz aplikejsns foldera ak sam ga tamo instaliro ili postoji jos neki aninstal?!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 24 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, Krehacro, Smet, tino1, Tito, Anonimci (361)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO