Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


03.09.2016 | 10:06
Moj prvi LCD je bio Sony Bravia, sa meni tada ogromnih 32"

Sada imam LG, mislim 49 ili 50, i ne bi se bunio da je jos veci...
03.09.2016 | 11:38
Ja sam si kod kupnje postavio meni dva važna kriterija. 5 godina jamstva i 47" ekran.
03.09.2016 | 13:13
Mislim da smo jednom već to spomenuli. Ja sam bio rekao kako ti je vrlo badava imati 5 godina jamstva kad te servis i/ili proizvođač poslije izvrdavaju jer ne znaju riješiti problem bugova u softveru (tj. znaju, ali ne žele platiti sate razvoja potrebne za otklanjanje), niti žele zamijeniti TV za drugi iako jamstveni uvjeti jasno ističu da jamstvo pokriva svaku neispravnost ili nedostatak koja se na proizvodu uoči.
04.09.2016 | 07:48
Ma, 99% idem na onaj Samsung od 4.899 kn, a sadržaj od 4K će se samo povećavati - a tako i tako TV ne mislim kupovati na par godina, nego koliko ide - ide...
Novi Play Station će predstaviti 7. u mjesecu, tako ćemo ovaj tjedan imati dva hardware događaja,  Keynote i Sony unveiling...
04.09.2016 | 09:28
smayoo kaže:
Mislim da smo jednom već to spomenuli. Ja sam bio rekao kako ti je vrlo badava imati 5 godina jamstva kad te servis i/ili proizvođač poslije izvrdavaju jer ne znaju riješiti problem bugova u softveru (tj. znaju, ali ne žele platiti sate razvoja potrebne za otklanjanje), niti žele zamijeniti TV za drugi iako jamstveni uvjeti jasno ističu da jamstvo pokriva svaku neispravnost ili nedostatak koja se na proizvodu uoči.


Ako ikad dođe do sličnog problema, meni će ga zamjenit. Uvjeren sam u to.
04.09.2016 | 14:18
Bilo bi normalno da ga svakom zamijene. Bez izvrdavanja i muljanja.
06.09.2016 | 21:19
Još jedna prednost samsung UHD-a, podrška na hrvatskom te remote spajanje na tv i rješavanje problema.
Nakon automatskog updatea firmweara, neke funkcije u meniju nisu bile dostupne i ni na jedan način ih nisam mogao otkloniti.
Po prvi puta sam nazvao službu za korisnike i dogovorio termin za online spajanje na lcd- nekakva prmium podrška za UHD lcd.
Serviser se spojio, promijenio firmweare, i sve super, zbilja za svaku pohvalu i nisam baš očekivao da će mi se neko spajat na lcd i popravljat ga u vremenu u kojem živimo...eto došlo vrijeme i za takve stvari
06.09.2016 | 21:58
Ljut k0 Ri5 kaže:
Još jedna prednost samsung UHD-a, podrška na hrvatskom te remote spajanje na tv i rješavanje problema.
Nakon automatskog updatea firmweara, neke funkcije u meniju nisu bile dostupne i ni na jedan način ih nisam mogao otkloniti.
Po prvi puta sam nazvao službu za korisnike i dogovorio termin za online spajanje na lcd- nekakva prmium podrška za UHD lcd.
Serviser se spojio, promijenio firmweare, i sve super, zbilja za svaku pohvalu i nisam baš očekivao da će mi se neko spajat na lcd i popravljat ga u vremenu u kojem živimo...eto došlo vrijeme i za takve stvari


To ti je rješio netko iz obavještajne zajednice...ioanak stalno vise i gledaju što ljudi rade na televizorima, zato je na mom flagship samsungu kamera uvjek uvučena u kučište Podsjeća me na vic iz onih vremena željeznog socijalizma. U Albaniji su bila dva programa, prvi normalni a kad si okrenuo na drugi, tamo se pokaže policajac koji vrti pendrekom i kaže " šta je ne gledaš prvi program"
20.09.2016 | 05:46
Evo, pala je telka, Samsung LED LCD 40" UE40KU6402UXXH. Za sada sam jako zadovoljan. Što se veličine ekrana tiče, meni je za sobu taman. Spojio sam ga na internet kablom, iako navodno ima WiFi, ali to ću još otkriti u detalje narednih dana.
www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40ku6402-uhd.aspx
To je telka o kojoj sam zadnjoj i pisao.
Sada slijedi još samo PlayStation Pro:)
Navodno dolazi u 11. mjesecu
20.09.2016 | 05:55
Kloba kaže:
Evo, pala je telka, Samsung LED LCD 40" UE40KU6402UXXH. Za sada sam jako zadovoljan. Što se veličine ekrana tiče, meni je za sobu taman. Spojio sam ga na internet kablom, iako navodno ima WiFi, ali to ću još otkriti u detalje narednih dana.
www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue40ku6402-uhd.aspx
To je telka o kojoj sam zadnjoj i pisao.
Sada slijedi još samo PlayStation Pro:)
Navodno dolazi u 11. mjesecu


Kome kupuješ, sebi ili nekom adolescentu?
20.09.2016 | 07:17
Pa svi smo mi djeca, zar ne?
20.09.2016 | 07:29
Još je Toma Akvinski napisao kako je potreba za igrom zapravo božanska crta u čovjeku. Homo ludens.
I mi jučer kupili novu telku. LG 43LH630V. WebOS 3. Jako sam zadovoljan.

Osobito sam zadovoljan remote appom za iPhone i forom da mogu kroz app na tv-u direktno pustiti slideshow fotki i videa iz svog albuma (s mobitela). I youtube app ima onu (kažu mi - standardnu) foru da na mobu nađeš i pustiš video pa pikneš taj novi gumb i reprodukcija se prebaci na tv, a na mobu yt app možeš i ugasiti (a ako ga ne ugasiš, onda s moba možeš kontrolirati reprodukciju). To mi je isto vrlo upotrebljivo napravljeno.
20.09.2016 | 07:38
Lijepa je. I malo veća od moje. Pretpostavljam da je Web OS 3 jači od Tizen 2 - al nema veze. Nego, kako da uparim Plex sa telke s Plexom na Macu? Znam da je glupo pitanje, al - tko pita - ne skita:)
20.09.2016 | 07:45
Nemam pojma koji je jači. Ja nisam Samsung ni razmatrao. Svojedobno sam kupio mami Samsung TV i nije mi se svidio UI. Kvalitetu ne sporim, čak niti UI, ali meni se nije svidio. Prekriž, prekriž.
Za Plex ne znam. Još. Planiram se s tim poigrati kod sebe.
20.09.2016 | 08:22
Plex na LG nemoj ni stavljati. Radi samo u transcode opciji nema direct strema, dakle što god ti bude Plex server u toj ulozi trebati će imati dosta snage za streamanje. Ovo pogotovo vrijedi za 1080/DTS kombinaciju.

Preporučam XPlay za LGa (to je fork od Plex clienta koji ima one time cijenu od 7 eura). Radi ko zmaj i kompatibilan je 100% sa Plex serverima. 7day trial postoji kao opcija.

Plex za Samsung postoji nativno u Samsung storeu. Osobno ga korstim i radi besprijekorno. Prilikom pokretanja može se konfigurirati da gađa određeni IP na određenom portu (ako je defaultni modificiran) kako bi se povezao sa Plex serverom. Nije važno gdje je samo je bitno da ga mrežno vidi.

Druga opcija je prijaviti se unutar Plex client aplikacije na TVu sa Plex accountom koji će se onda preko njihovog web servisa konfigurirati i sve će se samo konfigurirati. Naravno to vrijedi samo ako Plex server može komunicirati sa vanjskim svijetom i exponiran je prema Plex servisima. Oni koriste vlastiti DDNS za ove potrebe tako da je samo potrebno otvoriti plex port iz vana. Ukoliko to nije nekom opcija i ne želi to onda se samo ručno nacilja IP i port (u LANu) i sve radi kako treba.

U svakom slučaju, 5min tops.
20.09.2016 | 08:48
Smayoo odlican je WebOS. Jako puno stvari je prakticno napravljeno. Meni je bas odlican. Bices ti zadovoljan vjeruj mi

Plex client imam i na LGTV (i jos 4-5 drugih na raznim uredjajima), server je na rMBP, transcodira svaki video kada ga pokrenem na LG. Server bespotrebno radi transcoding za format koji LG TV nativno cita (kada upiknem USB stick, ili pokrenem sa Synology NAS taj isti file). Znaci Plexovci su tu zeznuli.

Onda sam upoznao nekog Rusa (ili ex. USSR) koji je napravio Xplay, i probao sam i to. Jako slican interface (nije polish kao Plex), ali radi posao. Skini trial pa probaj.

Sreca pa se Synology i LGTV jako lijepo slazu i razumiju, pa puno puta pokrenem reprodukciju sa SmartShare. Sto ce reci da Plex jako slabo i koristim na TV, dok mi je na mobilnim uredjajima zakon. Uz Infuse.
20.09.2016 | 10:16
@kloba kao što ti je rusty rekao otvoriš plex account i podešavanje ti je vrlo jednostavno, ja ga koristim na taj način na više uređaja ako treba i istovremeno i sve radi super, uživaj!!
20.09.2016 | 14:42
Kloba kaže:
Pa svi smo mi djeca, zar ne?


Samo su nam igracke skuplje!
20.09.2016 | 15:31
Upravo to. Čovječe, baš gledam. Sony Play Station 4 Pro koštat će 3000 kn sam, još dvije dobre igre oko 1000 kn. Pa je...ote, stvarno pun ku...ac i 800 ove naše igračke koštaju.
Još da mi je jednog dana uzeti iPad Pro 9.7", ali tek kad i njega naprave vodoodpornim:)
Evo ljudi palac gore kao zahvala na odgovorima...
20.09.2016 | 16:34
Ja sam ga platio mislim 400$, cim je izasao. Igre su 10-20-30-40$, ovisno koliko imas strpljenja traziti Deals online.

Al' razumijem o cemu pricas. Mjesecima sam se prilagodjavao na europske cijene, i vjeruj mi i dan danas se sokiram za neke stvari

Puno smo mi kao kupci hendikepirani u odnosu na Amere, i to ne samo u cijenama...
20.09.2016 | 18:48
Da, mislim - jasno mi je da smo u razvoju - ali porez od jedne četvrtine, tu smo valjda jedini na svijetu! Ako nismo, e onda u Europi jesmo...
I onda čuješ za neke tamo Emirate koji nemaju porez uopće:)
20.09.2016 | 18:54
Kloba kaže:
Da, mislim - jasno mi je da smo u razvoju - ali porez od jedne četvrtine, tu smo valjda jedini na svijetu! Ako nismo, e onda u Europi jesmo...
I onda čuješ za neke tamo Emirate koji nemaju porez uopće:)


Gdje je problem, kofere pod ruku i u Emirate.
20.09.2016 | 19:24
Kloba kaže:
I onda čuješ za neke tamo Emirate koji nemaju porez uopće:)


Odnedavno imaju. A i dok ga nije bilo cijene nisu bile bitno niže nego kod nas...
20.09.2016 | 20:26
Kloba kaže:
Evo, pala je telka, Samsung LED LCD 40" UE40KU6402UXXH. Za sada sam jako zadovoljan. Što se veličine ekrana tiče, meni je za sobu taman. Spojio sam ga na internet kablom, iako navodno ima WiFi, ali to ću još otkriti u detalje narednih dana.


Nemaš šta wi fi otkrivati, odeš u meni i pod mrežom odabereš wi fi umjesto kabla i spoji se tv automatski. Ako ti je ruter blizu, šteta je ne koristiti wi fi, bolje što manje kablovinja
20.09.2016 | 20:51
žica > wifi
20.09.2016 | 20:57
@cariblanco:

Ja kupio mrezni switch (8ports) i postekao sve sto sam mogao u njega. Cijeli setup mi prodisao vjeruj mi Sve radi bolje, i brze i pouzdanije.

A sigurno manje i svijetlimo zeleno u mraku od zracenja
21.09.2016 | 04:42
Imam i ja gigabitni mrežni switch s 4 porta, samo mi je tv u drugoj sobi, pa koristim wi fi.
21.09.2016 | 10:16
Jedan lcd mi je spojen na kabel, a drugi je silom prilike na wifi-u, jer žica je u zidu i moram pozvat nekog da mi skrimpla konektore
Tako da do sad nisam primjetio razliku između wifi-a i kabla, a uredno streama 4k s netflexa i plex servera bez trzanja i sl...
vjerojatno jer je airport s druge strane zida pa ima full signal.
21.09.2016 | 11:18
Ne, nego zato što nemaš previše wifi uređaja na tom AP aktivnih u isto vrijeme
21.09.2016 | 11:41
A kako ti to molim te znaš koliko uređaja imam spojeno na tom AP??
Spojeni su dva iphonea , dva ipada od toga mali je na youtubeo non stop iMBAir i Imac!!!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 minuta
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO