Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


15.09.2020 | 23:00
Znalci, molim vas pomoć!

Da li je bolje uzeti Samsung QE43Q60R(QLED) - to je 110cm ekran, ili da idem na 55RU7172(koji nije QLED)? Da li ići na manji QLED ili na veći bez QLED-a?
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2020 | 23:08
@marvin: pomoglo bi znati koji i kakav sadržaj misliš konzumirati. Dodatno korisna informacija je i kolika ti je udaljenost s koje misliš gledati taj zaslon.

U doba dok su distributeri još organizirali prezentacije za svoje prodajne partnere važilo je pravilo da se TV-i gledaju s udaljenosti 2,5x dijagonala ekrana.

Vlasnik sam Samsunga 55 Q60R serije i zadovoljan sam njime, konzumiram filmove i serije putem streama.
15.09.2020 | 23:23
@Daddo - hvala na odgovoru.

Do sada sam imao 82cm ekran, udaljenost je malo manja od 3m od TV-a.

Gledao bih isključivo filmove, sportske kanale, i nešto malo običnih kanala.

Ne znam ni sam šta uzeti, cijena mi je jednaka od onog od 55" i od ovoga QLED-a 43".
16.09.2020 | 00:33
marvin kaže:
Znalci, molim vas pomoć!

Da li je bolje uzeti Samsung QE43Q60R(QLED) - to je 110cm ekran, ili da idem na 55RU7172(koji nije QLED)? Da li ići na manji QLED ili na veći bez QLED-a?


Bez puno razmišljanja veći bez QLED-a.
16.09.2020 | 00:37
Daddo kaže:
U doba dok su distributeri još organizirali prezentacije za svoje prodajne partnere važilo je pravilo da se TV-i gledaju s udaljenosti 2,5x dijagonala ekrana.


Sjećam se toga, to su bile šprehe iz doba CRT ekrana.

To danas više nema nikakve veze sa stvarnošću i današnjom tehnologijom. Dok čovjek s pozicije za gledanje perifernim vidom hvata i dio van ekrana, to znači da ekran može biti i veći. Dakle, ako netko sjedi na 3 metra od TV-a bez problema može kupiti i 98" i bit će ok, kao da je u Cinestaru!
16.09.2020 | 02:28
Zanimljivo je kako se navikavamo da ti ekrani budu sve veći. Kako nam je CRT od 25" bio sasvim OK TV, a sve iznad toga smatralo se već velikom mrcinom.
I kako ne shvaćamo koliko godine prolaze i kako smo zapravo već - stari...
Ovaj me video podsjetio na to:

No, ono najtužnije u cijeloj priči je da među svim tim ekranima (SMART TVi, mobiteli, tableti, kompovi, YouTube, Facebook, Google, Amazon video, Netflix, HBO GO...) stvarna roba smo - mi. Naša pažnja. I svi rade sve da nas što duže drže zaljepljenim za te ekrane.
S te strane mi je i drago da nisam mali. Svijet 2050., teško mi je i zamisliti.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.09.2020 | 09:05
dpasaric kaže:
Daddo kaže:
U doba dok su distributeri još organizirali prezentacije za svoje prodajne partnere važilo je pravilo da se TV-i gledaju s udaljenosti 2,5x dijagonala ekrana.


Sjećam se toga, to su bile šprehe iz doba CRT ekrana.

To danas više nema nikakve veze sa stvarnošću i današnjom tehnologijom. Dok čovjek s pozicije za gledanje perifernim vidom hvata i dio van ekrana, to znači da ekran može biti i veći. Dakle, ako netko sjedi na 3 metra od TV-a bez problema može kupiti i 98" i bit će ok, kao da je u Cinestaru!


Podcrtano, zapravo ne. Panasonic prezentacija modela sa podrškom za 3D sadržaj i one naočale. Avatar u 3D-u sa bijesnim zvučnim efektima... ti provjeri kad je bilo, meni baca rezultate na internetu da je 3D avatar iz 2009.

Za ovo drugo... kupovina nečeg velikog (tih 70-80-90) za po doma je meni osobno overkill - 55-60 je nekakav "sweet spot". "Cinestar efekt" o kojem pričaš ću postići platnom i projektorom sa većom dijagonalom i za manje novaca nego bi me koštao 90' TV uz ugođaj pravog platna i kokica.

Razlika u cijeni ide u ozvučenje.
16.09.2020 | 10:31
Daddo kaže:
Podcrtano, zapravo ne. Panasonic prezentacija modela sa podrškom za 3D sadržaj i one naočale. Avatar u 3D-u sa bijesnim zvučnim efektima... ti provjeri kad je bilo, meni baca rezultate na internetu da je 3D avatar iz 2009.

Za ovo drugo... kupovina nečeg velikog (tih 70-80-90) za po doma je meni osobno overkill - 55-60 je nekakav "sweet spot". "Cinestar efekt" o kojem pričaš ću postići platnom i projektorom sa većom dijagonalom i za manje novaca nego bi me koštao 90' TV uz ugođaj pravog platna i kokica.

Razlika u cijeni ide u ozvučenje.


Ma, marketinški odjeli su prefrigani, oni pričaju što im u tom trenu odgovara. Ako imaju 3D TV i limit koliko takav ekran može biti velik zbog te tehnologije, naravno da će pričati kako je bolje da je TV malen. Onda kada razviju velik panel, onda naprave istražvanje koje dokaže da svi uživaju u velikim kućnim TV i da je to "srce doma". Upravo takvo istraživanje i imaš od Samsunga ili Sonyija, ne sjećam se sada.

Naravno da je projektor jeftinije rješenje, ali nije to usporedivo s TV-om. Dobar 4K projektor uopće nije jeftin i čak bih rekao da se može jeftinije složiti kombinacija velikim TV-om. Naravno, ne govorimo o klasi najvećih TV-a ikada (98") jer su oni još uvijek debelo preskupi, ali raspon 75" do 86" je sada taj "sweet spot" za kupovinu, tu govorimo o cijenama u razini iMaca 21", pa do iMaca 27", znači nije to ništa strašno skupo, nedostižno i "malograđanski", to je samo normalan razvoj tehnologije koji je dobar i na korist kupca.
16.09.2020 | 11:02
dpasaric kaže:
Kloba kaže:
U šali ste obojica načeli zanimljivu podtemu.
Stvarno, koliko bi bilo tko od nas Jabučara bio spreman izdvojiti za televizor?
Osobno, ne bih išao iznad 6000 kuna. Čak bi se pokušao zadržati na 5000.
A vi?


Kod TV-a je dobra taktika, kako u firmi, tako i doma, obnavljati uređaj svaku ili barem svaku drugu godinu. Onda i cijena nije strašna jer se samo doplati za noviji i veći model. Naravno, mnogi ljudi su jednostavno lijeni time se baviti. Ja nisam, ja to volim...


Ja TV obnavljam kad trenutni preseli na ahiret

Trenutno imam 40' i da sad idem kupovati išao bi do max. 45' i do nekih 5.000kn (poželjno i manje).

Po meni i tv-i u tom cjenovnom rangu imaju sve što mi treba, tako da ne vidim smisla u davanju više novaca.
16.09.2020 | 11:37
Meni je 20 000 kuna za TV - puno previše. Da imam više novaca vjerojatno bih si kupio - daleko od toga. Sada sam kao i ti, u razredu oko 5000 kuna.
16.09.2020 | 13:54
Kloba kaže:
Meni je 20 000 kuna za TV - puno previše. Da imam više novaca vjerojatno bih si kupio - daleko od toga. Sada sam kao i ti, u razredu oko 5000 kuna.


Ma iskreno i da mi lova ne predstavlja problem, ne bi je baš trošio na tv.

Ne vidim šta tv od 20 kilokuna ima, a onaj od 10-12 ne (bar meni).
16.09.2020 | 14:55
dario15 kaže:
Kloba kaže:
Meni je 20 000 kuna za TV - puno previše. Da imam više novaca vjerojatno bih si kupio - daleko od toga. Sada sam kao i ti, u razredu oko 5000 kuna.


Ma iskreno i da mi lova ne predstavlja problem, ne bi je baš trošio na tv.

Ne vidim šta tv od 20 kilokuna ima, a onaj od 10-12 ne (bar meni).


Ma za 10-12 se već može kupiti odličan Samsung 75" i to je sasvim ok izbor i pristojna veličina. Zona od 20k je 82" i veće.
16.09.2020 | 17:06
dario15 kaže:
Kloba kaže:
Meni je 20 000 kuna za TV - puno previše. Da imam više novaca vjerojatno bih si kupio - daleko od toga. Sada sam kao i ti, u razredu oko 5000 kuna.


Ma iskreno i da mi lova ne predstavlja problem, ne bi je baš trošio na tv.

Ne vidim šta tv od 20 kilokuna ima, a onaj od 10-12 ne (bar meni).


Iskreno, da imam novaca nije mi jasno potrošiti 100.000€ za Audi Q8.
16.09.2020 | 22:59
jura22 kaže:
Iskreno, da imam novaca nije mi jasno potrošiti 100.000€ za Audi Q8.


Haha, nije baš najsretnija paralela!
17.09.2020 | 15:51
dpasaric kaže:

Haha, nije baš najsretnija paralela!

Pa normalno da nije, tko bi lud išao kupiti Audi Q8 kad imaš Merc G klasu
17.09.2020 | 16:52
Kako nije? Isto je sumanuto kao i kupiti slkupi televizor.
I jedni i drugi se prodaju.
S time da je ovo auto koji je serijski, nismo se dotakli maloserijskih auta.
17.09.2020 | 19:30
jura22 kaže:
Kako nije? Isto je sumanuto kao i kupiti slkupi televizor.
I jedni i drugi se prodaju.
S time da je ovo auto koji je serijski, nismo se dotakli maloserijskih auta.


Molim bez ljutnje molim ako netko ovdje vozi Q8! Dozvoli da argumentiram suprotno!

Vjerujem da se možemo složiti da se upotrebljivost nekog uređaja ili stroja mjeri njegovim karakteristikama u usporedbi s cijenom. Dakle, možemo usporedite aute i npr. njihovu max brzinu, ubrzanje, prostranost i opremu s veličinom ekrana, kvalitetom slike, priključcima i sličnim - kao jasnom i mjerljivom usporedbom.

Velik televizor je proporcionalno skuplji taman onoliko koliko više nudi. Ako 55" košta x, doplatiš i imaš 65", pa doplatiš dosta linearno za 75" i tako za 85". I sve je to vrlo razuman srazmjer dobivenih karateristika i cijene uređaja. Nećemo uzeti u obzir ekstremne uređaje poput 98" ekrana, isto kao što nećemo uzeti Bugatti koji ide 400 km/h. Dakle, u normalnoj klasi odnos dobivenog za novac je taman u razumnoj ravnoteži.

Audi Q8 nema taj odnos u povoljnoj ravnoteži, a još je i generalno problematičan kao izbor vozila. Loš je izbor vozila čak i kada novac nije u pitanju jer:

1) Općenito je SUV kategorija promašena ako netko ne živi u prigradu na cesti bez asfalta - kao što i Clarkson kaže da uopće ne razumije takav koncept vozila koje glumi džip u finim cipelicama, ali se zapravo vozi po asfaltu i na kraju jedino služi tome da bahati vlasnik parkira svoj tenk na travnatu površinu preko rubnika. Ok, ako je ključna vrijednost vlasniku da može parkirati po pločnicima i zelenim površinama, onda SUV ima smisla.

2) Audi Q8 ne nudi nikakvu ključnu prednost u odnosu na znatno jeftinije modele vozila u smislu performansi. Brzina mu je ograničena 249 km/h i ima marginalno veće ubrzanje čak i od Alfi starih četvrt stoljeća kojima će se vozač Q8 bahato guziti dok ga se ne smjesti na pravo mjesto u prvom zavoju; zbog svoje mase, bez obzira na svu elektroniku, po zavojitim B cestama se vozi kao tenk jer ima s nešto goriva preko 2,2 tone!

3) Audi Q8 je auto izuzetno lošeg imagea. Kod nas ga voze kriminalci, korumpirani političari i krkani. Asocijacija na vozača Q8 je "pršut na čelu". Vozači Q8 su ljudi koji ne mare za druge, koji žele jasno pokazati svoju bahatu nadmoć s tenkom od 2,2 tone u gradskom prometu, koji cijelo vrijeme troše besmisleno mnogo goriva za teglenje nepotrebne mase. I obično se u takvom minibusu voze sami. Niti jedna performansa toga automobila ne pruža ikakvu stvarnu prednost u korištenju u usporedbi s daleko jeftinijim vozilima.

Prove me wrong!
17.09.2020 | 19:53
U sve 3 tocke naglasak si dao vozacu/vlasniku.
Dalje, zasto bi veci TV morao biti skuplji ako se ne gleda ista marka?
Vjerujem da je veci Vivax daleko jeftiniji od manjeg Samsunga.
Q8 je uzet kao primjer, mogao sam uzeti Touarega koji nije jako jeftin ako ga konfigurira krkan.
Mogao sam uzeti i Mercedes S-klasu koja je oko milion kuna ili A8.
Poanta je da svaka roba ima kupca.
I da, da imam novaca kupio bi nesto maloserijsko.
17.09.2020 | 19:55
dpasaric kaže:
jura22 kaže:
Kako nije? Isto je sumanuto kao i kupiti slkupi televizor.
I jedni i drugi se prodaju.
S time da je ovo auto koji je serijski, nismo se dotakli maloserijskih auta.


Molim bez ljutnje molim ako netko ovdje vozi Q8! Dozvoli da argumentiram suprotno!

Vjerujem da se možemo složiti da se upotrebljivost nekog uređaja ili stroja mjeri njegovim karakteristikama u usporedbi s cijenom. Dakle, možemo usporedite aute i npr. njihovu max brzinu, ubrzanje, prostranost i opremu s veličinom ekrana, kvalitetom slike, priključcima i sličnim - kao jasnom i mjerljivom usporedbom.

Velik televizor je proporcionalno skuplji taman onoliko koliko više nudi. Ako 55" košta x, doplatiš i imaš 65", pa doplatiš dosta linearno za 75" i tako za 85". I sve je to vrlo razuman srazmjer dobivenih karateristika i cijene uređaja. Nećemo uzeti u obzir ekstremne uređaje poput 98" ekrana, isto kao što nećemo uzeti Bugatti koji ide 400 km/h. Dakle, u normalnoj klasi odnos dobivenog za novac je taman u razumnoj ravnoteži.

Audi Q8 nema taj odnos u povoljnoj ravnoteži, a još je i generalno problematičan kao izbor vozila. Loš je izbor vozila čak i kada novac nije u pitanju jer:

1) Općenito je SUV kategorija promašena ako netko ne živi u prigradu na cesti bez asfalta - kao što i Clarkson kaže da uopće ne razumije takav koncept vozila koje glumi džip u finim cipelicama, ali se zapravo vozi po asfaltu i na kraju jedino služi tome da bahati vlasnik parkira svoj tenk na travnatu površinu preko rubnika. Ok, ako je ključna vrijednost vlasniku da može parkirati po pločnicima i zelenim površinama, onda SUV ima smisla.

2) Audi Q8 ne nudi nikakvu ključnu prednost u odnosu na znatno jeftinije modele vozila u smislu performansi. Brzina mu je ograničena 249 km/h i ima marginalno veće ubrzanje čak i od Alfi starih četvrt stoljeća kojima će se vozač Q8 bahato guziti dok ga se ne smjesti na pravo mjesto u prvom zavoju; zbog svoje mase, bez obzira na svu elektroniku, po zavojitim B cestama se vozi kao tenk jer ima s nešto goriva preko 2,2 tone!

3) Audi Q8 je auto izuzetno lošeg imagea. Kod nas ga voze kriminalci, korumpirani političari i krkani. Asocijacija na vozača Q8 je "pršut na čelu". Vozači Q8 su ljudi koji ne mare za druge, koji žele jasno pokazati svoju bahatu nadmoć s tenkom od 2,2 tone u gradskom prometu, koji cijelo vrijeme troše besmisleno mnogo goriva za teglenje nepotrebne mase. I obično se u takvom minibusu voze sami. Niti jedna performansa toga automobila ne pruža ikakvu stvarnu prednost u korištenju u usporedbi s daleko jeftinijim vozilima.

Prove me wrong!


17.09.2020 | 21:00
Ja gledam da kupim WV Tiguana. Bas mi je simpa. Ocu ja onda biti mini krkan?
17.09.2020 | 21:05
jura22 kaže:
U sve 3 tocke naglasak si dao vozacu/vlasniku.
Dalje, zasto bi veci TV morao biti skuplji ako se ne gleda ista marka?
Vjerujem da je veci Vivax daleko jeftiniji od manjeg Samsunga.
Q8 je uzet kao primjer, mogao sam uzeti Touarega koji nije jako jeftin ako ga konfigurira krkan.
Mogao sam uzeti i Mercedes S-klasu koja je oko milion kuna ili A8.
Poanta je da svaka roba ima kupca.
I da, da imam novaca kupio bi nesto maloserijsko.


Uopće nisam neki brand-šovinist kod TV-a (kao što priznajem da jesam kod računala i automobila), dakle uopće nemam problema kupiti i "Vivax" ako nudi odličnu vrijednost za novac, bolju od Samsunga ili LG-ija!

Dakle, ako me pitaš da li bih za isti novac kupio Samsung 75" ili Vivax 85", naravno da bih kupio Vivax - naravno ako bi karateristike koje mi trebaju bile podjednake, ako bi imao dobar OS, sve priključke, jamstvo, solidnu sliku itd.
17.09.2020 | 21:05
drlovric kaže:
Ja gledam da kupim VW Tiguana. Bas mi je simpa. Ocu ja onda biti mini krkan?


DA!

Pa kuda taj dosadni Tiguan pored npr. Subarua ili Mazde?
17.09.2020 | 21:31
Odoh po kokice
17.09.2020 | 21:39
drlovric kaže:
Ja gledam da kupim WV Tiguana. Bas mi je simpa. Ocu ja onda biti mini krkan?

Ne, nego wannabe krkan. S VWom ne možeš biti pravi krkan, nego samo wannabe krkan.
17.09.2020 | 21:42
Moj stari me danas zvao da mi prizna da je kupio Touareg uz Tiguan koji vec ima.

On je bog svih krkana!

17.09.2020 | 22:00
Riba kaže:
Moj stari me danas zvao da mi prizna da je kupio Touareg uz Tiguan koji vec ima.
On je bog svih krkana!


To je u redu, on je umirovljenik! Mene brine što drlovric nije još baš za penziju, a ima takve gerijatrijske sklonosti!
17.09.2020 | 22:04
dpasaric kaže:
drlovric kaže:
Ja gledam da kupim VW Tiguana. Bas mi je simpa. Ocu ja onda biti mini krkan?


DA!

Pa kuda taj dosadni Tiguan pored npr. Subarua ili Mazde?


Mogao bih ti sad pričati o CX5 2.2 dizel motorima, hoblanju bregastih, uništenim turbinama... SVE DO JEDNE. Ali neću

Juri bum samo rekel: izuzetno puno novaca za mene jednako: Gordon Murray Automotive T50. To za, ajmo reći svaki dan.
A za svaki vikend: pol Krbavskog polja na kojem su za mene buldožerom iščistili 10-15 km makadama u raznim konfiguracijama. Vlastiti WRC auto i asistenca i onda peglanje po tom makadamu cca vuru, vuru i pol...
17.09.2020 | 22:51
Ako već maštamo!
18.09.2020 | 00:13
Ja kupim auto koji mi je lijep i koji ima dobru opremu. Forume recencije statistike ne citam i ne zamaram se tudjim predrasudama. Kupim auto star 2-3 godine, vozim do 5-6 i prodam. Prije mi dosadi nego se nesto bitno na njemu pokvari.

Jedino je Peugeot 308 ostao u obitelji dugo kao drugo auto. Deset mu je godina i bas mi ga je zao sada dati bud zasto. Supruga presla manje od 2 tisuce km s njim cijelu proslu godinu. Bzv placam registraciju i servisiram ga, ali ga eto imamo

Ja vozim Opel Insignu 2015 i volim taj auto ali je sa rucnim mjenjacem i mrsko mi je vise saltati. Starim.

Tiguan od 150 ili 190KS sa DSG mjenjacem mi izgleda zanimljivo i virtuanim kokpitom nek beljsti i sljasti Nisam se nikada ni vozio u njemu, nit sam ga vozio...

Vjerojatno cu dati Insigniu i 12-13 tisuca eura u zamjeni nekoj.

Ovakvo bi nesto uzeo, ako moze bijeli

www.olx.ba/artikal/39427331/vw-tiguan-2-0-tdi-4x4-full/
18.09.2020 | 06:27
Pošteno. Svakome po svom guštu...
U jednom se slažemo - kupiti crni auto je takav svjetski zajeb, to ne bih nikom poželio.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 15 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO