Poklanjam-Mijenjam-Potrazujem (Nisu oglasi)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Poklanjam-Mijenjam-Potrazujem (Nisu oglasi)


06.01.2023 | 11:11
@iMo, Files je stock aplikacija. Ako ti je iPad na hrvatskom, onda se zove "Datoteke"
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
08.01.2023 | 23:58
... Ups! Oprostite! Imam tu aplikaciju. Njezina ikonica je stalno na donjoj traci pa je nisam doživljavao kao aplikaciju.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
09.01.2023 | 00:03
... Nisam još pokušao prebacivati datoteke s tom aplikacijom ali me unaprijed zanima i što mislite o aplikaciji s donje poveznice, koju su mi preporučili u jednom servisu za mobitele, koju također nisam isprobao?...

www.3u.com/
09.01.2023 | 00:22
3uTools je aplikacija koja se instalira na kompjuter (Mac ili Win) i služi između ostalog za prebacivanja datoteka sa iOS uređja (iPhone, iPad) na kompjuter i obrnuto.

Dobra stvar je to što možeš lako prebacivati muziku na iPhone & iPad bez potrebe sa iTunes-om (potrebni su mu iTunes driveri).

To ti ne može pomoći za direktno prebacivanje datoteka sa iPad-a na USB disk, iz očitih razloga (osim naravno, ako ne spojiš disk i iPad na kompjuter, pa onda koristiš 3uTools).
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
09.01.2023 | 01:18
m@xym, Hvala na odgovoru.

Imam još jedno potanje ali predlažem da nastavimo razgovor o ovome ispod teme s donje poveznice, jer ovo prelazi okvire ove rubrike.

Lightning to USB Camera Adapter
www.jabucnjak.hr/forum/ipad/210684-light...-camera-adapter.html
09.01.2023 | 10:35
Potrazujem minidisc player
09.01.2023 | 13:03

Da MiniDisc... Sorry, nemam. Ali kad stigneš do 5.25" flopica, javi se.
09.01.2023 | 13:13
smayoo kaže:

Da MiniDisc... Sorry, nemam. Ali kad stigneš do 5.25" flopica, javi se.


Bit ce i to.

sad malo miksam istrazujem starije formate i to. Gramofon i gramofonske ploce ostaju. To mi je bas gust. A ovo ostalo u prolazu igrom. Ali minidisc me interesira i iz svirackih razloga pa mi je bas zapelo za oko!
09.01.2023 | 14:00
Koristio sam ga za backupove na nekim procesnim računalima, tamo negdje, do 2000. g. Medij je govno. Nepouzdan skroz i osjetljiv ko mimoza. Zato i nije zaživjelo.
09.01.2023 | 14:50
smayoo kaže:
Koristio sam ga za backupove na nekim procesnim računalima, tamo negdje, do 2000. g. Medij je govno. Nepouzdan skroz i osjetljiv ko mimoza. Zato i nije zaživjelo.


Je citao sam, ali fascinira me kako je u japanu dosta popularan bio, isto kao laserdisc. To bi isto volio probat pogledati i sve, ali to je malo teze pribavit.
09.01.2023 | 15:40
stefanjos kaže:

Je citao sam, ali fascinira me kako je u japanu dosta popularan bio, isto kao laserdisc.


Techmoan se gleda?
09.01.2023 | 18:22
Imao sam davno SONY MDS-JE480, u srebrnoj boji, nažalost crkao je i na kraju je završio u smeću. Nisam ga ni pokušavao popraviti, s obzirom da sam se tada prešaltao na mp3, a imao sam i CD pržilicu u Intel iMac-u.

Uglavnom, to se čudo grijalo ko ludo, teško sam nabavljao prazne mini-diskove, a bili su skupi, pretjerano skupi. S druge strane, na mini-disc se moglo snimati npr. s CD-a i raditi si kompilacije, moglo se raditi i prijelaze između pjesama, reklo bi se mixati, bila je tu i fade in i fade out opcija, normalizacija glasnoće…

Dan danas mi nije jasno zašto taj format nije zaživio, npr. zamijenio CD. Nudio je sve što i CD + mogućnost miksanja pjesama. Možda skupe i nepouzdane disketice.
09.01.2023 | 18:34
kupus kaže:
stefanjos kaže:

Je citao sam, ali fascinira me kako je u japanu dosta popularan bio, isto kao laserdisc.


Techmoan se gleda?


izmedu ostalog

drpongrac23 kaže:
Uglavnom, to se čudo grijalo ko ludo, teško sam nabavljao prazne mini-diskove, a bili su skupi, pretjerano skupi. S druge strane, na mini-disc se moglo snimati npr. s CD-a i raditi si kompilacije, moglo se raditi i prijelaze između pjesama, reklo bi se mixati, bila je tu i fade in i fade out opcija, normalizacija glasnoće…


jako kul, hvala na insightu
09.01.2023 | 20:22
smayoo kaže:
Koristio sam ga za backupove na nekim procesnim računalima, tamo negdje, do 2000. g. Medij je govno. Nepouzdan skroz i osjetljiv ko mimoza. Zato i nije zaživjelo.


Ja sam imao MiniDisc player u autu i nije bilo nikakvih problema sa pouzdanoscu. Meni su se pokazali izuzetno robusni za tu namjenu, pogotovo sto si tada mogao birati jos izmedju kazete i CD-a.
Mozda nije pogodan za neglazbene podatke, ali to me nije niti zanimalo.
09.01.2023 | 20:24
drpongrac23 kaže:
Imao sam davno SONY MDS-JE480, u srebrnoj boji, nažalost crkao je i na kraju je završio u smeću. Nisam ga ni pokušavao popraviti, s obzirom da sam se tada prešaltao na mp3, a imao sam i CD pržilicu u Intel iMac-u.


Ja sam imao MDS-JE510. Sjajan uredjaj, imam jos 6-7 MiniDiscova po ladicama.
09.01.2023 | 20:36
Ovo mi najvise na pamet se vrti. Imam staru hondu del sol 98o godiste, u nju smo stavili moderniji CD player (orginalno nije bilo nista, bar kad smo kupili auto). I vrti mi se po glavi tuknut unutra MD autoradio pa da cijeli bude japanac.
09.01.2023 | 20:41
Ovakvog sam ja imao, prodaje se za 25 eura.

www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/auto.../2315298840-172-8993
09.01.2023 | 20:43
Riba kaže:
Ovakvog sam ja imao, prodaje se za 25 eura.

www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/auto.../2315298840-172-8993


polako, prvo moram naci deck/walkman da napravim koji disc haha
09.01.2023 | 20:49
Pih, kupi si jeftino vrhunske originale!

www.ebay.com/itm/325492011755?hash=item4...b:g:BGUAAOSwrOdjuyOc
09.01.2023 | 20:50
Riba kaže:


nije ni to losa ideja
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
09.01.2023 | 20:53
... Sony Mini Disc koristio sam jedno vrijeme za snimanje izjava i raznih predavanja. Koliko se sjećam, snimke su bile vrlo kvalitetne, a koristio sam mali Aiwa mikrofon orašastog oblika, koji se mogao raspoloviti.

Zbog nekih manjkavosti (cijena i kapacitet disketa, trajanje baterije i brzina presnimavanja na računalo) Mini Disca tražio sam uređaj prikladnijih karakteristika. Tako sam nakon nekog vremena nabavio i počeo koristiti iPod s odgovarajućim mikrofonom na koji nisam imao druge zamjerke osim što sam i s njim trebao vrlo pažljivo rukovati kod snimanja zbog pomičnog diska. No jednostavnost rukovanja i ostale prednosti bile su pravi preporod i olakšanje u radu tako da je bio mojnsuputnik sve do zasluženog umirovljenja, kada su se pojavili naznake kvara te više nije bio pouzdan za posao.

Iako se ne koristi, Mini Disc snimač je i dalje dio novinarske opreme, ispravan je i čuva se zajedno s manjom arhivom audiozapisa na Mini Disc disketama.

iPod nije ispravan ali ga čuvamo radi arhivske vrijednosti opreme.

335B3DC2-C73F-4EB9-805D-D91FF3C11FC1.jpeg
09.01.2023 | 20:57
Je li ti negdje u ladici
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
09.01.2023 | 21:10
... Nije moje. Vezan je uz posao.
09.01.2023 | 21:22
iMo kaže:
... Nije moje. Vezan je uz posao.


Uff so close. Steta
09.01.2023 | 21:48
Što će ti MD?
Propala je to tehnologija.
Ako hoćeš retro, kazete su onda daleko bolje.
10.01.2023 | 09:22
jura22 kaže:
Što će ti MD?
Propala je to tehnologija.
Ako hoćeš retro, kazete su onda daleko bolje.


Gramofon sam si kupio, tape deck sam si isto nabavio (i to po smijesnoj cijeni pred par godina). Gramofon je svaki dan u koristenju, tapedeck nesto rjede, a sada je na redu naci minidisc reproduktor (ali u walkman formatu) ima i deck na njuskalu za 300 kn ali radije bi walkman stil.
11.01.2023 | 13:21
Nemam štogod pametno za dodat, osim podrška za MD. Ako bude koji album po normalnoj cijeni, predbilježujem se!
12.01.2023 | 14:59
kupus kaže:
Nemam štogod pametno za dodat, osim podrška za MD. Ako bude koji album po normalnoj cijeni, predbilježujem se!


Ako ga nabavim, snimim ti svoj album na jedan disc
16.01.2023 | 16:43
stefanjos kaže:

Ako ga nabavim, snimim ti svoj album na jedan disc


Može Čuvat ću ga kao Neo svoj(e).


14.11.2023 | 08:56
Apple Thunderbolt Display 27", neispravan (vrlo vjerojatno je krepalo napajanje), poklanjam. Sve drugo na njemu je čitavo i uredno. Radio je vrijedno i neumorno gotovo svaki radni dan, puno radno vrijeme dok nije, eto, prije mjesec dana - odustao. Imamo još jedan, koji je imao iste simptome (mrak na ekranu, ne radi ni punjenje na magsafe konektoru) još prije dosta godina i jedan vrstan i strpljiv serviser ga je popravio zamjenom čipa na pločici napajanja (dakle, rad lemilicom na SMD tiskanoj pločici, nije za svakoga), ali taj serviser se više ne javlja, očito mu je to ipak previše gnjavaže.

Elem, ako ga netko želi, lokacija je Rijeka, mogu ga dovesti u Zagreb kad dolazim. Javite u roku od par dana, prije nego pozovem ekipu koja besplatno odvozi EE otpad...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO