Mountain lion: Pregrijavanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mountain lion: Pregrijavanje


02.09.2012 | 00:42
Primjetio sam da se moj iMac 27" (late 2009) nakon instalacije Mountain Liona prokleto grije. Čitam po forumima da se to uglavnom dešava na laptopima, ali eto...moj iMac se dosta zažari. Prije mi se tu i tamo tako zagrijao i to na par minuta. Uključe se ventilatori na kratko i opet mir. A sada ne mogu predugo držat ruku na njemu.

Iskustva? Rješenja?
02.09.2012 | 00:48
To nema nikakve logike jer ML niti koristi više procesora za nešto, a niti GUI više traži od GPU-a, pa me zanima koje si temperature očitavao prije, a koje sada? Što ti kaže Activity Monitor, koji to proces ti uzima resurse da se iMac odjednom grije?

Ja na svim strojevima koje sam digao na ML ne vidim baš nikakve razlike, sve je isto.
02.09.2012 | 01:04
Prije nisam pratio temperature jer nije bilo potrebe za tim. Nakon instalacije ML je stroj osjetno topliji, odnosno kipući. Temp mi sad izbacuje CPU 51, HD 55, GPU heatsink 65...
A ovo je jedan od linkova gdje spominju pregrijavanje
www.applefansite.com/2012/07/os-x-mounta...-overheating-issues/
02.09.2012 | 01:38
CPU na 51 oC je savršeno normalna temperatura, hard disk isto, GPU je hladan, valjda ne radi ništa u trenu kada si gledao, oni idu i do preko 80.

Odakle ti ideja da se nešto pregrijava kada "prije nisi pratio temperature"?!
02.09.2012 | 01:44
moje temperature i idlu su identične tome. Bile su takve i prije MLa, nemaš razloga za brigu. Moj iMac nije uopće jako vruć
02.09.2012 | 10:43
Odakle ti ideja da se nešto pregrijava kada "prije nisi pratio temperature"?!


Pa ako je nešto kipuće, a prije nije bilo onda mi je zaključak bio da se nešto pregrijava. I ventilatori se pale, pa zaključujem da se nešto grije više nego inače.
Ako je su ove temperature normalne onda mi fakat nije jasno di je kvaka.
02.09.2012 | 12:52
Ovako, te temperature su normalne.
Kod mene je CPU 60 ºC
A naj vrući je Northbridge 2 i to 64 ºC .
Ne vidim nikakvog razloga tvojoj brizi.
Ali pogledaj molim te u Activity da li se nešto vriti u pozadini, pa da to malo bolje analiziramo. Možda je stvarno nešto pokrenulo neko blesavo indexiranje i ne prestaje. Ali to ti niko ne može reći napamet trebaju nam parametri.
Kod Liona je mtmd i mtmfs index pravio probleme i to bi vrtilo ventilator. Ali ne znam i nisam od nikog čuo da to radi u u ML-u sranje. Zato, ako hoćeš-trebaš pomoć daj nam parametre.
02.09.2012 | 15:42
ico00 kaže:
Odakle ti ideja da se nešto pregrijava kada "prije nisi pratio temperature"?!


Pa ako je nešto kipuće, a prije nije bilo onda mi je zaključak bio da se nešto pregrijava. I ventilatori se pale, pa zaključujem da se nešto grije više nego inače.
Ako je su ove temperature normalne onda mi fakat nije jasno di je kvaka.


meni svi ventilatori rade ispod 1k okretaja osim diska koji je na cca 1120 +/- u ostalom pogledaj u nastavku (ovo govorim u idel stanju sa recimo oko 12 appova gore od čega jedna i virtualizacija)

03.09.2012 | 09:07
Budem pogledao još te detalje i napravio screen capture temperature kad ga upalim i kad se zagrije.
Do tada evo malo sličnih problema sa drugih foruma... Dakle nisam usamljen u ovom ludilu.

"My 2010 iMac is running hot after installing Mountain Lion, using nothing more demanding than Chrome for browsing of regular pages. When I look in Activity Monitor, I have noticed that an element of Citrix, AGadminservice, is taking up 100% CPU. Didn’t do this before, so clearly a conflict with Mountain Lion."

"The GPU in my late 2009 27″ iMac tends to overheat now since installing Mountain Lion …happens only while watching youtube vids that i’ve noticed so far …like what the heck"

"IMac Mid 2007 7.1 2,4 GHz/4GB – ML update over SnowLeo. Machine runs hot while doing nothing, does not seem to be a CPU or spotlight indexing problem, activity monitor shows no significant/unusual CPU/Disk/Memmory activity. Possibly relates to some power-management problem, heat comes from power supply, or might be just display-heat. Srceen is much brighter than before the update, brightness control is at minimum but still blinding."

"I have an imac and I’ve noticed the same issue. Just installed Mountain Lion two days ago, and after 2 hours, it was overheating and almost too hot to touch. Is there a fix?"
03.09.2012 | 09:24
OK, sve 5. ali ovi ljudi po forumima su napisali šta još zapažaju pri tom fenomenu.
A ti samo da ti se grije. Da ti možemo pomoći potrebno nam je npr. šta se dešava u Activity Monitoru. Da li ti se nešto bezpotrebn vrit it'd.itd. Niko ne sumlja da ti nisi jedan jedini kome se to dešava.
03.09.2012 | 20:49
tino1 kaže:
OK, sve 5. ali ovi ljudi po forumima su napisali šta još zapažaju pri tom fenomenu.
A ti samo da ti se grije. Da ti možemo pomoći potrebno nam je npr. šta se dešava u Activity Monitoru. Da li ti se nešto bezpotrebn vrit it'd.itd. Niko ne sumlja da ti nisi jedan jedini kome se to dešava.


Evo gledam po Activityu i ništa mi nije sumnjivo niti ždere neke ogromne postotke. A stroj je kipuć. Ne mogu držat ruku gore duže od 4 sekunde.

Temperature su slijedeće
Kako vi kažete nisu neobične i previsoke, ali stroj kipi. Iako kažete da je sve OK, ja se nekako ne mogu opustiti dok je to tak vruće. Nekako mi ne djeluje zdraavo
Screen_Shot_2012_09_03_at_7.jpg
03.09.2012 | 21:11
Temperature su ti ok, čak ti se ni vetilator ne vrti pretjerano. Moj sad piči sa cca 6000 okretaja a temperature su do 82ºC. Ništa ti se u pozadini ne vrti šta bi ti trošilo resurse.
Ti nemaš problema. Ako ipak misliš da imaš onda ti mora pomoći neko drugi ja neznam šta.
04.09.2012 | 02:02
Ma daj, ovo je neki oblik računalne hipohondrije!

Sve je u najboljem redu. Ako je aluminijski iMac u pitanju, pa onda ja najbolja moguća stvar da ti je kućište vruće, to znači da je termalna pasta savršena i da se gotovo sva vrućina samog računala prenosi na hladnjake i kućište koje je i zamišljeno kao veliki eksterni hladnjak. Zar bi bio zadovoljniji da ti je Mac od plastike, pa da je izvana hladan, a unutra da se muči?
04.09.2012 | 13:57
Moje temperature su dosta manje,sad dali je do različitog iMac-a ili nečeg drugog ne znam.
21.5-inch, Mid 2011 2.5 GHz Intel Core i5
Screen_Shot_2012_09_04_at_12.png
04.09.2012 | 22:03
Molim te pogledaj u Activity Monitoru da li ti se vrti ovaj proces SafariDAVClient i dali ti on zauzima puno resursa.
05.09.2012 | 09:47
tino1 kaže:
Molim te pogledaj u Activity Monitoru da li ti se vrti ovaj proces SafariDAVClient i dali ti on zauzima puno resursa.


Pogledah, al ne vrti to.
05.09.2012 | 10:01
dpasaric kaže:
Ma daj, ovo je neki oblik računalne hipohondrije!

Sve je u najboljem redu. Ako je aluminijski iMac u pitanju, pa onda ja najbolja moguća stvar da ti je kućište vruće, to znači da je termalna pasta savršena i da se gotovo sva vrućina samog računala prenosi na hladnjake i kućište koje je i zamišljeno kao veliki eksterni hladnjak. Zar bi bio zadovoljniji da ti je Mac od plastike, pa da je izvana hladan, a unutra da se muči?


Kaj je hipohondrija ako se brinem da se stroj koji je van garancije i pod kreditom ne zdimi? Poanta je da prije nije bio tako vruć, a sada je. Dakle nešto se promijenilo. Pokušavam naći što. Sorry kaj me ne zadovoljava odgovor da je to normalno kad znam da tako nije bilo prije.
05.09.2012 | 10:16
i meni si temp previsoke ali kazu da je to normalno. nekad mogu prziti jaja na njemu. da sad ne slikam a i tek sam ustao a on je jos uvijek hladan ali meni GPU diode ode na 82 stepena a i power supply isto na 80 stepeni. ostalo je tu kao kod tebe.imam imac star 5 mjeseci.
05.09.2012 | 11:56
Ne bi se brinuo oko tih temperatura osim ako prelaze 90 °C ili kod HHD-a ako prelazi 60 °C.
Imam iMac Alu early 2008 2,8 GHz CPU, odmah sam nadogradio RAM na 6 GB i HDD sam stavio od 1 TB.
Od prvog dana do danas (pune 4 godine) temperatura HDD-a je između 50 i 55 °C, a recimo napajanje se ne spušta ispod 80 °C, CPU je oko 55 °C (srednja vrijednost). Aluminijski okvir iMaca (posebno gornji dio) je uvijek vruć, ponekad jako, jako vruć što znači da služi svrsi
Ako te moje iskustvo ne tješi možeš još probati resetirati SMC (System Management Controller)
1) Ugasi iMac.
2) Izvuci strujni kabel iz njega.
3) Pričekaj 15 sekundi.
4) Uključi strujni kabel natrag u iMac.
5) Pričekaj 5 sekundi i tek onda ponovo upali iMac

Ako ni to ne pomogne skini aplikaciju "smcFanControl" i s njom si namjesti brzinu ventilatora. Recimo na 1500 okretaja za CPU i za HDD. Aplikaciju možeš naći ovdje (verzija 2.4)
05.09.2012 | 15:57
Ovako, pokušaj se odlogirati iz IClouda sačekaj neko vrijeme i opet se prijavi. To je uzrok povećanjoj aktivnosti i time i zagrijavanju. ako ti uspije javi mam.
05.09.2012 | 22:02
ico00 kaže:
dpasaric kaže:
Ma daj, ovo je neki oblik računalne hipohondrije!

Sve je u najboljem redu. Ako je aluminijski iMac u pitanju, pa onda ja najbolja moguća stvar da ti je kućište vruće, to znači da je termalna pasta savršena i da se gotovo sva vrućina samog računala prenosi na hladnjake i kućište koje je i zamišljeno kao veliki eksterni hladnjak. Zar bi bio zadovoljniji da ti je Mac od plastike, pa da je izvana hladan, a unutra da se muči?


Kaj je hipohondrija ako se brinem da se stroj koji je van garancije i pod kreditom ne zdimi? Poanta je da prije nije bio tako vruć, a sada je. Dakle nešto se promijenilo. Pokušavam naći što. Sorry kaj me ne zadovoljava odgovor da je to normalno kad znam da tako nije bilo prije.


1) Poanta je da prije nisi niti mjerio temperature i da pričaš potpuno subjektivno.
2) Glavna poanta je da su ti temperature savršeno normalne!

- "Auto mi se pregrijava. Jednostavno kuha. Grozno je vruć. Bojim se da će sve eksplodirati!".
- "Koja je temperatura rashladne tekućine i ulja?"
- "Oko 90 stupnjeva jedno i drugo!"
- "Ne brini, sve je u najboljem redu!"
- "Ali prije nije bio tako vruć!"
- "Kolika je temperatura bila prije?"
- "Ne znam, nisam gledao!"

Da, to je tehnološka hipohondrija.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 30 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO