Kako skinuti Liona?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako skinuti Liona?


15.08.2012 | 20:35
Koliko vidim imam specifičan problem. Naime na starom MacBooku (white 4.1) imam instaliranog Leoparda, na novom MacBook Airu sam odmah dignuo Mountain Lion. iMac sam prije digao sa Snow Leoparda na Lion i sada na Mountain Lion. E sad..ja bi malo htio osvježiti stari MacBook i staviti gore Liona jer Mountain Lion ne ide na njega. Problem je u tome kaj nikako ne mogu skinuti Lion. Na MacBooku sa Leopardom nemam App store, a na iMacu i Airu ne mogu skinuti Lion jer je kao Mountain Lion instaliran.
Kako doskočiti ovom problemu? Sve je legalno kupljeno, samo je problem skinuti i napraviti bootabilni stick sa Lionom.
Hvala!
15.08.2012 | 20:52
Prema MacTrackeru na tvoj MacBook najviše ide OS X 10.7.4. Dakle, prvo biš preko updatea trebao dignuti na zadnju verziju Snow Leoparda 10.6.8 da biš imao App Store, a onda najviše što možeš instalirati jest Lion 10.7.4, dok Mountain Lion neće ići na ovu generaciju MacBooka.
15.08.2012 | 23:55
Sank nisi dobro pročitao njegov post i šta on želi....a on želi Lion a ne Mountain Lion.Jel imaš gdje spremljen taj OS Lion kad si ga dizao na iMac?
16.08.2012 | 00:33
Je, u pravu si, nisam dobro pročitao, jednostavno s ni jedne mašine ne može skinuti Liona. Ja imam spremljenog Liona pa ako zatreba...
16.08.2012 | 01:38
@ico00

također imam Liona (iz App Stora) pa ako ti zatreba, javi mi na PM.

(Rijeka)
16.08.2012 | 01:58
Blesavo je da sa ML nemozes kupit Liona. Pa jebemu ako ljudi hoce kupit, daj im da kupe
16.08.2012 | 09:35
Još je blesavije da sa ML ne možeš s App Storea skinuti već kupljeni Lion, daj im da skinu što je njihovo
16.08.2012 | 10:14
cariblanco kaže:
Sank nisi dobro pročitao njegov post i šta on želi....a on želi Lion a ne Mountain Lion.Jel imaš gdje spremljen taj OS Lion kad si ga dizao na iMac?


Na žalost nisam spremio Liona kad sam ga skinuo jer se odmah sam izbriše nakon instalacije, a poslije ga nisam ponovno skidao.
16.08.2012 | 15:30
Sad kad @smayoo uleti sa svojim paranoičnim stavom. A rekel vam je nekoliko puta. To kaj ste platili ne znači da je vaše. Imam osjećaj kako se stavrno i istinski približavamo Cloud computingu i sve programe bumo iznajmljivali i koristili, ali ne i posjedobali. I onda vele kako su torrenti loši. Imam doma i leoparda i snježnog mu brata, a uz Mini sam dobio i 10.3. Sačuvati ću ih zlu ne trebalo.
16.08.2012 | 15:58
Evo, srećom ne moram ja uletati. Imam sad i portparola.
16.08.2012 | 16:32
16.08.2012 | 18:12
@ico00 . probaj s ovog linka :os-x-lion.en.softonic.com/mac , jer ako ne može direktno, probaš indirektno.
I još :news.softpedia.com/news/Download-Mac-OS-...ion-Now-212534.shtml
i nek je sa srećom !
16.08.2012 | 20:56
Hvala jzelku na linkovima. Nisam probao instalirti tako "sa strane" skinut OS X pa jedino ne znam da li će zezati kasnije sa kakvim nadogradnjama. Naime ja sam iMac kupio sa instaliranim Snow Leopardom koji sam dobio na DVD,a isto tako i iLife. I sad premda sam u međuvremenu kupio i MacBook Pro sa Lionom i iLifeom koji se uredno nadograđuje sa App Storea, na iMacu mi ne da skinuti nadogradnju iLife aplikacija premda mi javlja da imam nadogradnju već to i dalje moram raditi iz samih aplikacija.

Isto tako iDVD više od Liona ne postoji i ne može se instalirati na MacBook, tako da se baš pitam kako bih sve to nazad vratio da idem s čistom instalacijom npr. plaćenog Mountain Liona? Stare verzije dobivene na DVD sigurno nisu kompatibilne s ML, a sa App Storea ne da... Eh, baš svašta.
  • User
  • Posjetitelj
17.08.2012 | 01:21
Odi na svoj account na Mac App Store-u i drži Alt (Option) kad klikneš na Purchases. Onda bi se trebao pojavit

Možda ovo pomogne:
osxdaily.com/2011/08/02/re-download-mac-...lion-from-app-store/

Btw meni i Lion i Mountain Lion stoje u "purchases" bez ikakvih kombinacija tipki.
17.08.2012 | 07:57
@ User, je ali probaj skinuti Lion, pa ćeš vidjeti šta se događa.
17.08.2012 | 09:37
A da probaš poslati pitanjce na Apple support? Baš i mene zanima koji bi bio službeni stav / odgovor!

Inaće, možda da netko od forumaša uploada original Liona (naravno, i izbriše kada ga skineš) cca 2GB i nije baš taaak puno za upload-ati!
17.08.2012 | 11:28
Zdravac kaže:
A da probaš poslati pitanjce na Apple support? Baš i mene zanima koji bi bio službeni stav / odgovor!

Inaće, možda da netko od forumaša uploada original Liona (naravno, i izbriše kada ga skineš) cca 2GB i nije baš taaak puno za upload-ati!



Welcome to Apple Communities
You can upgrade it to Snow Leopard and download Lion, if you've got a Snow Leopard disc


To mi je odgovor na onom njihovom forumu
Radim na ovoj drugoj varijanti.
17.08.2012 | 11:28
@ Zdravac, ima samo 3.75GB i kako nam je upload strašno brz, radije mu pošaljem kopiju DVDa. Vjerovatno će ju prije dobiti. Inaće sam probao skidati sa raznih linkova i svugdje je ukinuto.
17.08.2012 | 12:48
jzelko kaže:
@ Zdravac, ima samo 3.75GB i kako nam je upload strašno brz, radije mu pošaljem kopiju DVDa. Vjerovatno će ju prije dobiti. Inaće sam probao skidati sa raznih linkova i svugdje je ukinuto.


imam aktivne linkove prema 10.7 verziji (App store) ako netkome trebaju. PM sa validnim mailom.

pozz
17.08.2012 | 13:20
Evo, rusty ima!

Inaće, nisam mislio da je tak velik! Ja sam išao na format disc, i instalirao Mountain Liona i skidalo mi je nekih 2 GB, zato sam predpostavio da je toliko!
  • User
  • Posjetitelj
20.08.2012 | 11:48
jzelko kaže:
@ User, je ali probaj skinuti Lion, pa ćeš vidjeti šta se događa.


Hvala na informaciji

Ne znam čemu kompliciraju.
24.08.2012 | 13:31
sa torent a skines i to je to. i ti komplikujes
02.09.2012 | 00:39
scarface32 kaže:
sa torent a skines i to je to. i ti komplikujes


Tako sm na kraju i napravio. Nisam znao da je to isto čista instalacija. Reko neću skidat nešto krekano, ako sam već pošteno kupio, pa bi bio i red da to mogu skinut.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 4 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO