App Store - pocelo je!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

App Store - pocelo je!


09.06.2011 | 21:30
Kao što sam bio rekao: Dajte Appleu vremena i korigirati će stavke i napraviti više manje pravu stvar za sve igrače.
Pa, tko želi prvi početi s isprikama ili ono barem priznanjem da se zaletio?

www.macrumors.com/2011/06/09/apple-rever...n-app-subscriptions/

Mislim zbilja, Apple je Apple, korporacija koja gleda da zaradi, ali ne nauštrb toga da izrabljuje korisnike već će uvijek gledati da oni prođu bolje nego drugdje. Počevši od iTunes Music Storea kad se otvorio i prednosti koje je nudio spram drugih dućana; zatim sve druge slične situacije...
10.06.2011 | 01:00
Nisam shvatio zašto je to "prava stvar za sve igrače"?
10.06.2011 | 03:25
smayoo kaže:
Nisam shvatio zašto je to "prava stvar za sve igrače"?


Ti si barem pametan čovjek, znaš spojiti dva i dva?

Apple dobiva 30% i ima zadovoljne korisnike.
Korisnici dobivaju jednostavnost, brzinu, impulsnu kupnju i PRIVATNOST.
Izdavači ne moraju izaći iz Apple ekosustava, mogu povećati cijene u App Storeu i povećavaju zaradu samim time.

U biti bilo bi ti jasno da si se vratio malo unazad i pratio tijek rasprave, ipak se ohladila, treba je dobro šutnuti
10.06.2011 | 09:49
OK, ali opet ne kužim kako korisnici dobivaju privatnost? Što se za korisnike u tom smislu mijenja u odnosu na prethodnu politiku u vezi AppStorea?
10.06.2011 | 10:18
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
Nisam shvatio zašto je to "prava stvar za sve igrače"?


Ti si barem pametan čovjek, znaš spojiti dva i dva?

Apple dobiva 30% i ima zadovoljne korisnike.
Korisnici dobivaju jednostavnost, brzinu, impulsnu kupnju i PRIVATNOST.
Izdavači ne moraju izaći iz Apple ekosustava, mogu povećati cijene u App Storeu i povećavaju zaradu samim time.

U biti bilo bi ti jasno da si se vratio malo unazad i pratio tijek rasprave, ipak se ohladila, treba je dobro šutnuti


zaboravio si reci i da izdavaci mogu prodavati i van app store-a i to jeftinije nego sto je u app store-u. znaci da mogu zaobici onih 30% apple-u.
10.06.2011 | 12:32
smayoo kaže:
OK, ali opet ne kužim kako korisnici dobivaju privatnost? Što se za korisnike u tom smislu mijenja u odnosu na prethodnu politiku u vezi AppStorea?


Koja te točno "prethodna" politika App Storea smeta? Ne razumijem?
Privatnost? Pa valjda si se ikad u životu pretplatio na neki časopis? Znaš li koje si sve podatke morao ostaviti? I znaš li da sve te podatke izdavači debelo naplaćuju marketingašima? E, pa sad znaš
A na App Storeu te prilikom subscribanja lijepo pitaju želiš li da Apple proslijedi izdavačima tvoje osobne podatke koje će oni koristiti u te svrhe, odnosno imaš opciju slanja anonimnog profila ako tako želiš.

scarface32 kaže:
zaboravio si reci i da izdavaci mogu prodavati i van app store-a i to jeftinije nego sto je u app store-u. znaci da mogu zaobici onih 30% apple-u.


Točno, no ne zamaram se tim dijelom. Radije se pretplatim preko App Storea i platim taj mali overhead pa imam luksuz automatskog produživanja, cancelanja kad želim, privatnosti, redovnog downloadanja u aplikaciju i ostale no brain fore koje gubim ako idem direktno kod izdavača. Ipak mi je miliji ovaj prvi način gdje mi se sve samo downloada na sve moje uređaje Slično kao i Mac Store - samo čekam da se većina mojih aplikacija upgrejda na novu verziju pa da ih kupim na taj način.
10.06.2011 | 16:28
Vanjuška kaže:

Korisnici dobivaju jednostavnost, brzinu, impulsnu kupnju i PRIVATNOST.


Mislis impulsivnu kupnju? Jel cesto kad razmislis malo, shvatis da ti to i netreba ili nadjes neku bolju soluciju...
A sto se tice privatnosti, nema vece privatnsti nego da odes u ducan uzmes sta trebas, platis cashom i odneses doma.
10.06.2011 | 17:31
NenadX kaže:
Mislis impulsivnu kupnju?


Impulzivnu, da... Ipak je bilo 2 i nešto in the morning, nakon cjelodnevne šihte... Mea Culpa.

Jel cesto kad razmislis malo, shvatis da ti to i netreba ili nadjes neku bolju soluciju...


To je točno, no onda ti isto tako mogu reći da si škrtac. Pametni škrtac, ali i dalje škrtac.

A sto se tice privatnosti, nema vece privatnosti nego da odes u ducan uzmes sta trebas, platis cashom i odneses doma.


Jako cijenim privatnost, no imam neku granicu. Ova razina privatnosti koju mi App Store nudi je taman da sam zadovoljan, a komocija je mnogostruko veća. Ti, ako imaš vremena svako malo u dućan i cashirati, super - ja pak ne znam više kako novac izgleda Cash mi je opterećenje, imam jednu karticu i sve s njom plaćam, lakše je i praktičnije tako. I znam da banka onda zna što sam sve i kada kupio, ali zaboli me.
12.06.2011 | 12:45
Vanjuška kaže:
smayoo kaže:
OK, ali opet ne kužim kako korisnici dobivaju privatnost? Što se za korisnike u tom smislu mijenja u odnosu na prethodnu politiku u vezi AppStorea?


Koja te točno "prethodna" politika App Storea smeta? Ne razumijem?
Privatnost? Pa valjda si se ikad u životu pretplatio na neki časopis? Znaš li koje si sve podatke morao ostaviti? I znaš li da sve te podatke izdavači debelo naplaćuju marketingašima? E, pa sad znaš


Vrtimo se u krug. Nije sad bitno što točno mene smeta kod AppStorea, nego što točno korisnici dobivaju, odnosno što je to što je ova promjena pozitivno donijela u smislu zaštite privatnosti korisnika?

Ti si taj koji je ustvrdio (ničim izazvan) da je ta promjena boljitak za sve. Ja sam onda pitao kako točno misliš da je to boljitak za korisnike pa si ti rekao - privatnost. A ja i dalje ne shvaćam kako točno to misliš (što je to što čini boljitak za privatnost korisnika)? Pa te pitam. Jer do sad nisi ti objasnio.
12.06.2011 | 13:13
Poneses kes (kojeg si na digao bankomatu kojeg snima sigurnosna kamera), udjes u shopping centar sa bezbroj kamera i onda dodjes u odredisni ducan koji ima opet svoje kamere, koje te snimaju cijelo vrijeme...

O kojoj privatnosti pricamo?

I cemu tolika fobija o privatnoti, kradji podataka i sl.??

Kao da nekog zaboli da li sam jucer u 11:38 kupio novi mis i platio ga karticom ili kesom u Citi Centar One? Ili nisam...

Stvarno ne razumijem koji je razlog te paranoje.

Meni neka daju po dolar na svakoj stranici na kojoj ce objaviti sve moje podatke, i ja sretan Dacu im i velicnu cipela, i debljinu, i visinu. I duzinu
12.06.2011 | 13:57
PayPal je omogućio kupovinu na internetu na taj način da moje osobne podatke i broj kreditne kartice drže samo oni tako da onima od kojih kupujem ne moram davati te osobne podatke.

Kada je Apple omogućio inApp kupovinu novina i časopisa omogućio je također da ne moramo svakom izdavaču davati svoje osobne podatke i broj kreditne kartice, već ih drži samo Apple.

S obzirom da ne vjerujem da ti to ne razumiješ smayoo glede ostavljanja svojih podataka samo na jednom mjestu ili davanja svakom prodavaču, onda mi ostaje samo da zaključim ili da želiš provjeriti kako to drugi shvaćaju ili se dobronamjerno zezaš?

App Store kao i iTunes Store sa iCloudom pojednostavljuje kupovinu do bola, što je za većinu korisnika velika prednost, a samo računalni znalci u tome mogu vidjeti probleme, zamke i paranoično smatrati da će ih tu nešto sj...ti.

Ja sam do sada već kupio dosta aplikacija za moj iMac i JAKO sam zadovoljan kako to funkcionira. Jedva čekam da na jesen kupim još jednog pa da vidim kako će se aplikacije bez da opet platim same ponuditi da se skinu na moje novo računalo Baš isto kako to sada funkcionira sa mojim iPadima i iPhoneima.

Nadam se samo da ja nisam jedan od rijetkih korisnika koji se kuži u računala, a ne muči me paranoja

Apple rulez
12.06.2011 | 20:09
Sank kaže:
PayPal je omogućio kupovinu na internetu na taj način da moje osobne podatke i broj kreditne kartice drže samo oni tako da onima od kojih kupujem ne moram davati te osobne podatke.

Kada je Apple omogućio inApp kupovinu novina i časopisa omogućio je također da ne moramo svakom izdavaču davati svoje osobne podatke i broj kreditne kartice, već ih drži samo Apple.

S obzirom da ne vjerujem da ti to ne razumiješ smayoo glede ostavljanja svojih podataka samo na jednom mjestu ili davanja svakom prodavaču, onda mi ostaje samo da zaključim ili da želiš provjeriti kako to drugi shvaćaju ili se dobronamjerno zezaš?

App Store kao i iTunes Store sa iCloudom pojednostavljuje kupovinu do bola, što je za većinu korisnika velika prednost, a samo računalni znalci u tome mogu vidjeti probleme, zamke i paranoično smatrati da će ih tu nešto sj...ti.


I onda te jednog dana dočeka 30 mailova sa informacijama što si sve kupio na Apple storeu dok si spavao. Nema šanse, ja sada svaki put kada mi nešto treba upišem paypal podatke, kupim, i onda ih mičem. Bio bi zadovoljan da je ostala dvostruka autorizacija.
12.06.2011 | 20:30
@Riba, ja samo redovito mijenjam lozinku i to takvu da ju ni sam ne mogu zapamtiti, a redovito pratim stanje na računu i mail Nema toga što je 100% sigurno i uvijek se može dogoditi krađa, baš kako se dogodilo Sonyu ili Codemasterima koji su mi javili da su moji podaci kompromitirani, ali tamo nisam pustio podatke kreditne kartice.
13.06.2011 | 13:58
Sank kaže:
PayPal je omogućio kupovinu na internetu na taj način da moje osobne podatke i broj kreditne kartice drže samo oni tako da onima od kojih kupujem ne moram davati te osobne podatke.

Kada je Apple omogućio inApp kupovinu novina i časopisa omogućio je također da ne moramo svakom izdavaču davati svoje osobne podatke i broj kreditne kartice, već ih drži samo Apple.

S obzirom da ne vjerujem da ti to ne razumiješ smayoo glede ostavljanja svojih podataka samo na jednom mjestu ili davanja svakom prodavaču, onda mi ostaje samo da zaključim ili da želiš provjeriti kako to drugi shvaćaju ili se dobronamjerno zezaš?


Evo, ajde, probat ću još jednom (osjećam se kao da govorim mađarski... ).

To što si napisao je točno. Ali Vanjuška je ustvrdio da je ova zadnja promjena (da Apple popušta u uvjetima prema developerima) boljitak za (među ostalima) korisnike i to tako što im povećava privatnost.

A ja ne kužim kako upravo ova promjena povećava privatnost korisnika u odnosu na prethodno stanje?

Evo. Jel sad jasno? Moram reći da je osjećaj uzajaman - ne vjerujem da ne razumiješ pa pretpostavljam da me zaje...

Nadam se samo da ja nisam jedan od rijetkih korisnika koji se kuži u računala, a ne muči me paranoja


Prema onom što ja vidim, nisi. Stanje je cca 50:50. Moje je očekivanje da ćemo za naših života doživjeti da vidimo kamo zapravo ide trenutni razvoj cyber tržišta. Bed je, međutim, što se ja neću osjećati baš dobro ako ispadne da sam ja (i moji istomišljenici) imao pravo.
14.06.2011 | 10:34
smayoo kaže:
[quote]Sank kaže:
Ali Vanjuška je ustvrdio da je ova zadnja promjena (da Apple popušta u uvjetima prema developerima) boljitak za (među ostalima) korisnike i to tako što im povećava privatnost.


Jasno mi je da ti je malo bed reći da si bio u krivu, pa se igraš trolanja.

Nisam rekao da je isključivo ova zadnja promjena boljitak za korisnike, već da Apple općenito cijelo vrijeme ide i radi u tom smjeru, u kojem se brinu za korisnike. Ti si nepovjerljiv, pa ne vjeruješ nikome, pa ni Appleu i to mi je jasno.


A ja ne kužim kako upravo ova promjena povećava privatnost korisnika u odnosu na prethodno stanje?


Gledaj, znam da nisi glup, pa ću uzeti u obzir kako Sank kaže, da me zajebavaš. Ako ti pak doista nije jasno - predlažem da kreneš čitati od početka threada, slobodno se zadrži samo na svojim i mojim postovima (upućenim tebi, između ostaloga) pa ćeš doći do poveznice
  • campo
  • Posjetitelj
26.06.2011 | 10:46
Šta ovo znači?
appstore.jpg
26.06.2011 | 11:48
To znaci da jos neko koristi tvoj account
  • campo
  • Posjetitelj
26.06.2011 | 12:17
Da li je dovoljno resetirati password?
26.06.2011 | 12:34
ja mislim da jeste.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 31 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO