El Capitan
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

El Capitan


13.09.2015 | 11:35
pjedvaj kaže:
Na AgileBits support forumu pise da ni 1Password v5 ne radi na El Capitanu, a sluzbeno se ceka v6 s full podrskom.
Ionako sam razmisljao o Mac App Store verziji da si olaksam zivot.

Meni je Parallels unistio Boot Camp instalaciju kad je povukao Win7 na VM, poslije logina imao bi samo black screen.
Nema sanse da im platim 49$ za upgrade jer mi virtualizacija vise nije toliko bitna otkad sam otkrio Wineskin.



Meni je isplativije imati neki stari notebook na WIN, nego opterećivati MAC s time.
Ima HP (neko sranje) i na njemu XP, za ono što mi treba i više negodobro. Acad 2004 radi i neki program u Javi radi. To je sve od WIN-a. Ova Java radi i na OSX-u, ali katastrofalno, a i kursor se gubi, pa je tlaka.
Znaći, sao za Autocad mi treba WIN. Škrt sam dati opet za licencu od neke novije verzije koja ide na OSX. U stvari, mislim kako je sad licenca na bazi godine, a meni malo treba program (ali mi ipak treba) i ne plača mi se, a firma nema sluha.
13.09.2015 | 12:14
Windows igre s GOG-a sam spakirao u Wineskin Wrapper-e i rade bez problema na Mavericksu.
Meni su nakratko trebali Windowsi zbog 3ds Maxa, jos guram stari AutoCAD for Mac 2013 s edukacijskom licencom.

www.autodesk.com/education/free-software/autocad-for-mac
13.09.2015 | 12:18
Meni je isplativije imati neki stari notebook na WIN, nego opterećivati MAC s time.
Ima HP (neko sranje) i na njemu XP, za ono što mi treba i više negodobro. Acad 2004 radi i neki program u Javi radi. To je sve od WIN-a. Ova Java radi i na OSX-u, ali katastrofalno, a i kursor se gubi, pa je tlaka.
Znaći, sao za Autocad mi treba WIN. Škrt sam dati opet za licencu od neke novije verzije koja ide na OSX. U stvari, mislim kako je sad licenca na bazi godine, a meni malo treba program (ali mi ipak treba) i ne plača mi se, a firma nema sluha.


Ja to ne gledam kao "opterecivanje" Maca vec da comp kojeg sam posteno i preskupo platio radi za mene sve sto zelim, i sto mi treba. Ako cu ja njega zaliti, maziti i prilagodjavati se njemu ili njegovim kreatorima, onda ga necu niti imati. Vec neki drugi. Jednostavno je

Sve dok imam TrackIR i Hotas X-55 Rhino, a igre poput ove www.digitalcombatsimulator.com/en/products/warthog/ ne dodju na Mac, moja Retina ce sretno i zadovoljno vrtiti i Windowse. I druge OS-e po potrebi...
13.09.2015 | 12:29
Zgodna oprema. Inace sam razvijao za FlightGear i X-Plane. Probao sam skoro sve flight sim-ove, ali DCS World je majka.
13.09.2015 | 20:40
Prijavljujem jednu nezgodu koju sam imao danas sa betom El Capitan-a...
U MacBook Pro imam uštekanu SD karticu Jet drive... Danas sam primjetio da mi je nakon instalacije El Capitan-a gotovo sav sadržaj sa nje pobrisan, nije riječ o nečem važnom, samo nešto filmova i serija koje držim na njoj za gledanje na putu.
U principu ne vjerujem SD karticama za pohranu ičeg važnog tako da je gubitak nevažan.
Ono što mi je zanimljivo je to što je na SD kartici ostao folder "Filmovi" u kojem su svi ti filmovi bili, ali samih filmova nema... Čak je jedan film, koji igrom slučaja nije bio u folderu, ostao nepobrisan... Znači da instalacija nije formatirala SD karticu, jer onda na njoj ne bi bilo ničega, nego je došlo do nekog drugog problema...
Sama SD kartica i dalje radi normalno, mogu na nju zapisivati i sa nje čitati...
Eto... Kad hoćeš biti beta tester... Ali, kao što rekoh, nije stroj o kojem ovisim, znam šta znači instaliranje beta software-a tako da nema problema, samo sam htio upozoriti druge potencijalne "testere"...
13.09.2015 | 21:11
Iz radoznalosti sam instalirao na vanjski disk večeras, pa ću ovih dana i ja malo testirati.
14.09.2015 | 09:22
drlovric kaže:
Meni to "nista ozbiljno" kao surfanje, video, mail i sl, drzi Retinu uredno na 60C


Tolko sam se pohvalio, sad se update-ao Adblock Plus i odma se jače grije, sad je na prijašnjih 45-46, ali veliki plus mi je što radi Youtube playlista iako taj tab nije aktivan.

Svakako preporučam da probaš Safari, mislim da će biti poprilična razlika u trajanju baterije.

Može netko uštekati USB i provjeriti da li mu ga očita kad se Mac probudi? Vidim sad da mi je USB uštekan cijelo vrijeme, ali ga nikad nije očitalo nakon buđenja, nego sam ga morao izvaditi i ponovo uštekati. Ili je ovo normalno, više se ne sjećam

@Borostef srecom su to samo filmovi bili
14.09.2015 | 10:25
Radio sam mali test. Iste web stranice otvorene, identican rezim rada. Razlika u temperaturi Chrome VS Safari je 10-15 stupnjeva u korist Safari. Sa standardnih 62-65C spalo je na 50-53C.

Nisam bateriju testirao, jer mi je laptop cijelo vrijeme na punjacu, ali zdrava logika kaze da ce se odraziti i na to.

Fascinantno otkrice za mene
14.09.2015 | 10:55
Ne ide mi u glavu zašto ljudi koriste CHROME na Mac-u
14.09.2015 | 10:57
Ne ide mi u glavu zašto koriste Chrome igdje.
14.09.2015 | 11:09
Ja sam radi web developinga prinudjen imati sve browsere na mojim racunalima. Vremenom mi se nekako Chrome progurao da postane moj primarni browser. Pa sam ga onda, po inerciji, instalirao i na sve moje iOS uredjaje. Iako znam da je sporiji od Safari jer je Apple namjerno osakatio sve ostale browsere.

Puno je tome pomogao i Safari koji je bio nedonosce pravo kada sam ga prije par godina pokusao koristiti, i dao mu realnu sansu.

Ocigledno je Apple poradio malo na svemu tome, i Safari je uhvatio korak sa konkurencijom.

Tek je jedan dan da sam ga instalirao, pa ne mogu nista pricati jos. Javit cu dojmove u svakom slucaju
23.09.2015 | 11:25
kakav je firefox na os x ?
23.09.2015 | 11:30
Upotrebljiv. Bolji od Safarija. Na 10.8.5
27.09.2015 | 19:03
Vama radi AirDrop na El Capitanu?
Bio sam strpljiv (cijelo ljeto mi to ne radi) s prvim OS X 10.11 Betama pa sam mislio da je do toga. Ali sad je gore Stock OS X El Capitan na iMac 21" Late 2013 i nikako ga ne mogu natjerati na pristojnu razmjenu file-ova s iOS 9 uređajima (iP5 i iPad Air), koji između sebe uredno sharaju slike i ostalo kroz AirDrop...
Čak i sa starijim MBA 2011 (Yosemite) AirDrop + iOS 9 radi, samo s ovim novijim iMacom neće.

Taj Feature mi je super i fest mi treba, na Yosemite mi je radio a sad ga nema??

Šmrc i Grrr...
27.09.2015 | 20:31
Taj AirDrop je čisti marketinški BS, isto kao i HandsOff. Meni to nije radilo kako treba ni jedan jedini put kad sam pokušao.
27.09.2015 | 20:39
Meni Handsoff još kako tako radi, a Airdrop više ne radi nego što radi... Malo hoće, puno neće...
27.09.2015 | 22:09
Meni je radio skoro pristojno prije El Capitana. Sad ne radi uopće, ni najmanje, nikad i nimalo...
27.09.2015 | 22:49
Znači, u tvom slučaju mora kompenzirati prethodni propust kad ti je stvar prije radila pristojno pa zato sad ne radi nikako.
28.09.2015 | 09:13
MacSlavko kaže:
Meni je radio skoro pristojno prije El Capitana. Sad ne radi uopće, ni najmanje, nikad i nimalo...


Pa El Capitan je ipak jos uvijek u beti... Pricekaj sluzbeni izlazak, instaliraj pa onda isprobaj...
  • Dijete
  • Posjetitelj
28.09.2015 | 10:27
Borostef kaže:
MacSlavko kaže:
Meni je radio skoro pristojno prije El Capitana. Sad ne radi uopće, ni najmanje, nikad i nimalo...


Pa El Capitan je ipak jos uvijek u beti... Pricekaj sluzbeni izlazak, instaliraj pa onda isprobaj...


Svaki soft je u beti...

Meni arbajta i AirDrop i HandsOff..
28.09.2015 | 10:43
To je zato što si na Novom Zealandu. Vi s donje strane planete visite naglavce pa zato...
28.09.2015 | 11:04
smayoo kaže:
To je zato što si na Novom Zealandu. Vi s donje strane planete visite naglavce pa zato...


Logicno. Lakse je elektronima nizbrdo
  • HardcoreMAC
  • Posjetitelj
29.09.2015 | 09:17
Ja kombiniram OSD i WIN ali iskljucivo preko BootCamp-a. Radi bez problema, no ima jedan glupi BUG.
Kada prei puta prelazim sa OSX-a na WIN, Magic Mouse radi normalno, kada restartiram drugi (ili n-ti puta) u WIN-u, ne prepozna ga, nego ga svaki puta moram uparivati...
Sve ostalo radi perfektno – a ima i Office, i AutoCad i ArchiCad i MS Project i Primaveru i....
  • Dijete
  • Posjetitelj
29.09.2015 | 21:35
drlovric kaže:
smayoo kaže:
To je zato što si na Novom Zealandu. Vi s donje strane planete visite naglavce pa zato...


Logicno. Lakse je elektronima nizbrdo


Trebao sam dodatno spomenut da je os GM El Capitan i iOS 9 (na iph 5)... prije je radilo sporadicno, sad radi fino i sa starim kompom od cure..

nego, tu je 30. vec skoro pol dana i nis od updejta.. tak da nije uvijek prednost biti naglavacke i vidjet zoru prvi..

Preko prece, naokolo blize, kako bi se reklo u Ljubio sam snasu na salasu...
30.09.2015 | 13:53
ako sam dobro izracunao, apdejt ide oko 19h
30.09.2015 | 14:56
Preko prece, naokolo blize, kako bi se reklo u Ljubio sam snasu na salasu...[/quote]

Ostavi nešto i meni!
30.09.2015 | 22:41


Kad ukljucim internet koji mi je na usb sticku ovo mi se pojavi
Sto radit? Ako ima tko ideju... Brisala sam program pa pokusavala ponovo instalirati ali mi izbacuje ovo.
01.10.2015 | 00:39
Zatraži od internet providera čiji je to stick zadnju verziju koja radi s novim sistemom.
01.10.2015 | 08:31
Imao ovaj bug prije na GM candidate, ali je i dalje prisutan.

Otvaranje Quick View PDF file-a i scrollanje, okrene na 2. stranicu i stane, mogu scrollat kolko hoću, ne miče se.
01.10.2015 | 12:50
Molim dali je netko probao kako radi El Capitan na: MacBook Pro (15-inch Early 2008), 4 GB 667 MHz DDR2 SDRAM, KINGSTON SV300S37A240G.

Na GM El Capitan nije radilo:
1. TELE2 Huawei WiFi E5330 na 192.168.8.1
2. USB AverMedia za gledanje TV programa
3. Exteral USB 2.0 Video Capture Grabber D
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 25 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO