Kupovina ''Preko'' Jabucnjaka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina ''Preko'' Jabucnjaka


05.10.2017 | 10:06
Razmisljam o ovakvoj temi vec dugo,na kraju me trznula iz ljenosti moja kupovina-zamjena sa jednim clanom Jabucnjaka.

Da krenem ispocetka,svi smo mi na ovom forumu iz neke ljubavi prema Apple i cudne zelje(u vremenu kojem zivimo kada se sve gleda kroz novac) da podjelimo iskustva, znanje,pruzimo-potrazimo pomoc sa drugim ljudima u ovom slucaju clanovima foruma.Sve to funkcionise lijepo,posteno otvoreno,ali kada smo vec tu zasto nebi pokusali kupiti nesto od nekoga koga znamo pa makar i samo preko ekrana.
Tu dolazimo do onoga kome vjerovati i zasto.U posljednje vrijeme povremeno otvorim oglasnik da pogledam sta se to prodaje,uhvatio sam sebe da prvo gledam ko prodaje pa tek onda sta.
Cudno ali istinito,prevara ima svugdje uvijek ih je bilo i biti ce.Mozemo li mi to izbjeci i kako.Mislim da mozemo.

Evo razlog zasto ovo pisem:

Prije nekog vremena objavim ja da Prodajem-Mijenjam Macbook Air za MacMini uz neku doplatu-dogovor.Naravno stizu mi poruke sto od clanova,sto od nekih likova za koje nikada nisam cuo.
U jednom trenutku dobijem mail od nekog momka koji je zainteresovan,razmjenimo par informacija o HW na prvu sve izgleda ok ali uvijek postoji ono ALI.
Ja sam u Sarajevu covjek u Zagrebu a vrijednost nije mala(dvije prosjecne plate u BiH) i kao po inerciji pitam jesi li clan jabucnjaka .Dobijem odgovor da jeste ali istina u zadnje vrijeme nije aktivan,u par klikova vidim(koliko covjek moze steci neki utisak) da je momak bio aktivan,zna znanje i bio dosta od pomoci u nekim temama.Sto se mene tice nije problem,mogu nazvati par drugova u ZG,clanova Jabucnjaka koji bi provjerili stanje,ispravnost...opreme ali sta je sa momkom koji treba da dobije laptop iz Sarajeva.S obzirom da smo u konverzaciji od samog pocetka nekako bili opusteni i otvoreni ja budem taj koji postavi pitanje. Krecem od sebe da je obrnuta situacija tj ja na njegovom mjestu,Jbg trebas da vjerujes nekome koga nikada nisi vidio a jos daje bolju(skuplju) stvar za jeftiniju i jos izlazi u suret.Tu nesto mora da nije ok. Od momka dobijem odgovor u stilu(karikiram) ''meni je jabucnjak garancija ''WTF ,ne mogu vam reci kako sam se lijepo osjecao.
Mozda sam imao samo srecu pa sam naletio na nekoga ko razmislja kao ja ali volim misliti u smijeru da nas ima puno vise.
U svakom slucaju,momak mi posalje sve kako smo se dogovorili,ja provjerim sve bude ok.Sutra ja saljem,znaci 24h je njegov i moj HW kod mene,za to bas moras imati veliko povjerenje.
Svakako momak dobiva sve po dogovoru(i malo vise ). Javlja da je to to i sve ok. Dva dana iza toga ja dobijem poklon za sina ne male vrijednosti.
Zelio sam da podjelim sa Vama ovo moje lijepo iskustvo,nije ovo neka patetika ili sta ja znam sta. Vec samo hocu da je ova zajednica jaka i dobra.Svakako cu dati sve od sebe kao Mod da tako i ostane.

S druge strane definitvno sam protiv objavljivanja oglasa u nasem oglasniku likovima koji nisu clanovi i nemaju bar 30-50 postova.Jer sam misljenja ko hoce da kupuje na rizik ima njuskalo,pik,limundo,ebay.....
05.10.2017 | 10:23
saint kaže:


Mozda sam imao samo srecu pa sam naletio na nekoga ko razmislja kao ja ali volim misliti u smijeru da nas ima puno vise.


Kukolja ima u svakom žitu, pa tako vjerojatno i u ovome našemu, samo možda ne baš toliko kao u nekim drugim oblicima kupnje/prodaje.

Definitivno si naletio na nekoga tko razmišlja, onako, baš ljudski, a vjerujem i da takvih na jbaučnjaku ima puno više nego na drugim web oglasnicima.
05.10.2017 | 10:29
Ja sam nepovjerljiv.
Nisam pristajao uplacivati na racu niti primati uplate i onda slati.
Sklon sam platiti i vise ali sam onda siguran.
Imali smo ovdje svojevremeno jednog koji je muljao ali vise nije clan ili se prijavio pod drugim imenom, ne znam.
Ja preko oglasa kupijem nesto sto nije kvarljivo i lomljivo.
Ostalo volim opipati.
Do sad nisam popusio i nadam se kako ne budem.
Kupovao sam i ovdje preko oglasnika i sve je OK proslo.
Meni nije vazno je li netko dugogodianji clan ili ne jer imam naviku osobno preuzeti.
Riskiram ako je cijena mala.
Kupio jedam iMAC 20" G5 za 500kn kojem supeedrivwe nnije radio ali ne zalim sw jer sam i misa i tipkovnicu dobio.
Za clanove foruma uvijek sam spreman spustiti cijenu bez obzira sto prodajem, a znao sam i poklanjati.
05.10.2017 | 10:52
Ja sam već hvalio tog čovjeka, iz BiH je i član je ovoga foruma i duže od mene koji sam sa vama šest godina - drlovric. Uglavnom, kada sam kupio rMBP s njim sam se dogovorio da mi preko US baze (radio je u Afganistanu, a US vojnici i zaposlenici njihove vojske ne plaćaju porez) kupi AppleCare za laptop. Dogovor je bio da mu na PayPal uplatim tadašnjih 300$ (2000 kn) pa da će mi on poslati brojeve Apple Care-a. NIKAKVIH PROBLEMA nije bilo. Što je čovjek rekao, to je i napravio.
Čak smo se kasnije dogovorili i za Microsoft Office, i to sam mu uplatio 50$ za serial, ali nije radio - i isti čas mi je vratio novac te mi se ispričao - iako krivnja UOPĆE nije bila na njemu.
Znači, kao i Saint, ja vjerujem u ljude, a pogotovo se desi da, baš na ovom forumu, s nekim "klikneš" iako ga nisi vidio uživo.
Možda sam naivan, ali ja do sada ja Jabučnjaku imam samo pozitivna iskustva u tom pogledu i toga sam člana tada hvalio na sva zvona jer je zaista zaslužio.
S druge strane, sjećam se da je dpasaric imao problema s jednim članom, sada davno bivšim - isto tako je prodaja Minija bila u pitanju, koliko se sjećam. Brzo se to riješilo. On i Smayoo su ga izbacili sa stranice i prijavili policiji, tako nešto...
Žabac, mislim da pričamo o istom izbačenom...
05.10.2017 | 11:27
Ja sam isto imao par transakcija što kupnje što prodaje preko jabučnjaka i sve je proteklo super. Istina je da sam prodavao i kupovao od poznatijih članova ali opet sve to ima neku težinu. Možda bi se moglo uvesti nešto kao verificirani član? Tipa imaš ne znam koliko vremenskog staža, aktivan si na forumu, moraš imati thumbs upove ili nešto deseto.

Isto tako možda bi mogli uvesti kao na jednom našem poznatom IT forumu temu ili dio stranice "pomoć jabučarima u drugim gradovima", nešto tipa man in the middle. Ako ja želim kupiti nešto u npr. Sarajevu, znam da je Saint od tamo i provjeren, zamolim ga (ako mu se da naravno) da se nađe sa onim ko prodaje i pregleda uređaj i potvrdi da nije cigla ili zrak nego stvarno uređaj koji je oglašen.
To naravno nikako ne svaljuje krivnju za nešto na onoga tko provjerava urđaj nego bi to trebala biti samo dodatna sigurnost u tom cijelom lancu kupovine...
05.10.2017 | 11:34
Mudar savjet. Ajmo vidjeti što će moderatori i admini smisliti.
05.10.2017 | 12:58
Vidim da me kloba spominje, pa eto da se ukljucim u temu

Mozda 20-30, sto aktivnih sto neaktivnih, clanova mi se obracalo za razne stvari. Puno toga sam rijesio (najcesce, iTunes za US store, razne digitalne sadrzaje, apple HW i sl). Nisam vala imao nikakva negativna iskustva.

Meni jednom trebalo nesto platiti po predracunu, mislim 500-600kn. Smayoo odmah uskoci uz komentar "uplati mi na racun kad budes u HR". Nije velika suma, ali nije ni zanemariva. Ljudi varaju jedni druge i za manje.

Platio je, uredno sam vratio po dog, a nikada se u zivotu nismo vidjeli, niti upoznali. Vjerujem da bi puno ljudi na Jabucnjaku uradilo tako jedni za druge, bas na ime svog tog vremena skupa provedenog ovdje.

Sve su to neke prednosti ove nase male digitalne zajednice I neka nas i dalje skupa...
05.10.2017 | 13:45
Upravo tako. To je to o čemu i ja pričam. S puno ljudi sam se ovdje povezao, a vidio ih nisam.
I ne bi mi na pamet palo da ih idem zajebat.
Ni čovjeka kojeg ne znam, a kamoli ovako - kada se s nekim - makar virtualno - znaš.
Ma, držim da se sve svodi na kućni odgoj i/ili emocionalnu inteligenciju.
I onda postaneš čovjek kakav jesi.
05.10.2017 | 15:31
Sve šte više manje rekli. Mogu samo dodati da smo imali jedno negativno iskustvo koje smo razriješili. Ali statistika je svejedno dobra.
05.10.2017 | 15:40
Statistika je dobra jer je ovo prebrana roba, vrlo uskog kruga ljudi koji je koriste, a i još užeg kruga ljudi koji imaju zajedničke interese (na Apple samo mislio ).
05.10.2017 | 18:33
Super mi je ovo čuti. Jedna od prednosti oglasnika ovdje je to što si i ti upravo učinio - uvijek možeš provjeriti ako je netko tko nešto prodaje aktivan i što je sve pisao na forumu. Puno toga se može iz toga zaključiti. Garancije naravno nema. Jedan od dosta dobrih iako banalnih filtera je što tražimo upisivanje imena i prezimena kod registracije. Iako to naravno ne provjeravamo to potjera veći dio jebivjetara. Evo zadnje mi je odgovorio jedan nesuđeni član kada me pitao zašto nije odobrena registracija i ja sam mu objasnio da nije upisao ime i prezime: "pa to nema nigdje osim u rvackoj obrišite moju prijavu!". Sjajan način za filtriranje ljudi s kojima ne želim imati posla.

Još da iskoristim ovu priliku da obećam poboljšanja u oglasniku, radim na tome. Bit će kad bude.
05.10.2017 | 18:54
Meni stari oglasnik bio pregledniji pogotovo kad netko Dostojevskog pejsta u tekst oglasa.
05.10.2017 | 20:04
Zadnje vrijeme ne pisem cesto, ali svratim barem jednom dnevno u prosjeku vidjeti sto se zbiva.

Ja imam i dobre i lose strane. Naime, moja naivnost vjerovanja jabucnjaka me jednom prevarila, ali to je dobropoznati tony.soprano. Srecom, sve je dobro proslo i nije me ostetio, ali sam mu vjerovao jer je kolega jabucar. Nazalost, on je bio taj jedan kukolj u nasem PREKRASNOM zitu!


Naravno, sva ostala iskustva su pozitivna, pogotovo smayoo sa placanjem moje cijele narudzbe preko macsales.com jer moja studentska debitna kartica nije prolazila. Tako da, evo smayoo, jos jednom hvala na tome.

Ostalo sto sam kupovao su apple tv-evi, razni kablovi i adaptori, nikakvih problema!


Ali volio bi dodatnu verifikaciju da budemo jos zatvoreniji, tj. da onaj tko se zeli mijest mora prolaziti vise zapreka da ude u nas krug.
05.10.2017 | 20:29
Nisam htio biti prvi, koji je spomenuo tony.soprana, ali kad je već kolega stefanjos...;
Isto sam s njime imao lose iskustvo, čak sam već i poslao svoj Air, ali sam ipak uspio na vrijeme stopirati isporuku, i tražiti povrat paketa od kurirske službe. (trebala je biti trampa). Sve se je riješilo proceduralno, onako kako i treba, bez velike "drame"

No, vjerujem da je to bila iznimka, i opet bih bez ikakve zadrške trgovao s kolegama forumašima, jer.. da;
Uistinu jako dobra zajednica.
Nisam baš za zatvaranje kruga, kao niti za rangiranje, ionako se to sve s vremenom iskristalizira, tko je ovdje iz kakvih razloga, ali ime i prezime podržavam. Čak može i datum rođenja i adresa, vidljivi samo adminima!

Usput, Jel zna netko kada će se iPhone X moći kupiti u HRV? Isto 03/11?
06.10.2017 | 04:13
Ma broj osobne i OIB treba uvesti!
06.10.2017 | 06:29
Zdravac kaže:
Usput, Jel zna netko kada će se iPhone X moći kupiti u HRV? Isto 03/11?

Izgleda već 29. 10. u pretprodaji T-Coma
  • Air
  • Korisnik
  • 64
06.10.2017 | 09:35
Evo da i ja dam doprinos vjeri u dobre ljude na jabučnjaku.
Moja iskustva su od pomoći savjetima koja je svakodnevna do toga kada članovima (Canonianu i Pingu) nije problem donesti osobno svoje stvari i posuditi ih potpuno nepoznatom članu sa jabučnjaka (meni ). Hvala im još jednom.
06.10.2017 | 12:34
Ma JABUČNJAK JE ZAKON!
Čitam Njuškalo pobralo neku nagradu za šta ti ja znam šta. To su inače isti vlasnici Styria Medien AG, znači Večernjeg i 24sata. Ljudi koji se tamo javljaju na oglase nisu normalni... Te im treba tri sata da odgovore na poruku, a oni tebe trebaju. Te onda odgovore "oprostite, našao bolju ponudu". Pa šta me iritiraš onda, dogovori se sam sa sobom...
06.10.2017 | 16:25
stefanjos kaže:


Ali volio bi dodatnu verifikaciju da budemo jos zatvoreniji, tj. da onaj tko se zeli mijest mora prolaziti vise zapreka da ude u nas krug.


Koliko god mi nešto složeno napravili na forumu, u vidu neke zaštite kod kupovanja, onaj koji želi prevariti će biti uvjek ispred tog našeg koraka. Naime ljudi koji se bave takvim stvarima su uvjek u prednosti, jer njihov mozak i način razmišljanja je sasvim različit od nazovimo to "normalnih osoba". Oni se takvih nekih ideja sjete, koje vama nikad nebi pali na pamet

Zato je najbolja obrana uključiti mozak i odstraniti komociju, jer ako kupuješ nešto za 5 ili više k kn, onda netrebaš biti ljen potegnuti par stotina km i preuzeti robu.
06.10.2017 | 16:41
Potpuno se slažem s cairblancom.
"Tko je lud, ne budi mu drug!"
Jel' tako išla ona stara?
Ali bez šale, palac gore cairblanco - u pravu si, šta jest, jest.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 33 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO