iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


07.11.2012 | 15:05
Aplikacije su ti vezane za iTunes account, a ne za sami iPhone uredaj. Ono sta si koristila na starom iPhonetu ces isto moci koristiti i na novom.
07.11.2012 | 15:27
Uzmi peticu i gotovo ! Stroj je vrh vrhova i nema su te vise sto reci sto nije receno. Amen.
A te pizdarije , grebanje, puknut ce , ekran itd itd zajebi. Boljeg aparata nema i neces kune pozaliti. Ja sam odusevljen a vjerujem i ostali koji ga imaju. Kupuj !
07.11.2012 | 16:20
The_Cleric kaže:
Uzmi peticu i gotovo ! Stroj je vrh vrhova i nema su te vise sto reci sto nije receno. Amen.
A te pizdarije , grebanje, puknut ce , ekran itd itd zajebi. Boljeg aparata nema i neces kune pozaliti. Ja sam odusevljen a vjerujem i ostali koji ga imaju. Kupuj !
.

Ma sigurno! Svaka preporuka svakome tko ima priliku da ga uzme! Mobitel je prava masina tkogod sta rekao. I ta mala razlika u velicini je toliko ocita a i kako lezi u ruci, potpuno drugaciji od predhodnog modela.
07.11.2012 | 16:39
Evo i u mene zena dobila iphone 5. Dok je ona na poslu ja se malo igram s njim. Ja imam 4-ku i petica mi naspram 4-ke izgleda njeznija. Kad je drzis u ruci kontas slomit ces je . Em je lagan en tanak. Ne znam sta da kazem. Sto se brzine tice, brzi je od mog ali ne toliko da bih rekao WAU.
07.11.2012 | 18:01
saint kaže:
Nema sumnje, da imam 4S i da sam u prilici da uzmem 5 to bih i uradio.Noviji,ljepsi,duza podrska,manje se novca gubi.....


Nema smisla govoriti o duzoj podrsci kad svakih par mjeseci izlazi novi model. Imam 4S i vec unaprijed sam odlucio mjenjati ga kad izadje iPhone6, a kako stvari stoje to ce biti prije prvih visibaba... dovoljno rano da prve cehinje doceka novi model:)
Iskreno zamorno mi je svakih par mjeseci traziti kupca za 'stari' model, cak i ako novci nebi bili u pitanju.
07.11.2012 | 18:21
drlovric kaže:


Prilikom ulaska/izlaska u dzip, kamion, transporter (zelim reci da je to sa dobrih 1m-1,5m visine, svaki put).

Pao im je cak iz helikoptera, sa nekih 15-20 metara visine, zabio se u pijesak. Jedva sam ga nasao. Kolega me nazvao, pa sam ga cuo gdje zvoni. Doslovce sam ga otkopao rukama, koliko se duboko zabio u tlo.

Ispuhao sam ga koprimiranim zrakom (nisam cuo nista na slusalicu, tom stranom se okomito zabio u pijesak, pa je usla prasina unutra), i evo ga, i dan-danas radi.



Ovo je kao da James Bond reklamira iPhone...
07.11.2012 | 18:42
Danas mi se kolega požalio da mu se slabije spaja na WiFi, situacija je ova stojimo on i ja jedan kraj drugoga, na mojem se uredno odmah spoji na WiFi, dok bi njegov trebao po pola minute da dohvati istu mrežu. Jel nekome još hvata slabije WiFi, jel netko primjetio? Čak i na mojem 3GS-u se prije spoji nego na njegovoj 5-ici.
07.11.2012 | 18:45
opet ja, iphone5 je lijep i nista vise od toga , barem za mene. cak razmisljam da 4-ku zamijenim sa 4s. u ukusima se ne valja raspravljati ali je meni 5-ca predugacka.kao da ciglu drzim u ruci., s tim da je ova cigla osjetljiva pravo ili ja takav osjecaj imam. nema one robusnosti kao kod cetvorke da osjetis cvrstinu telefona. jedino retina displey me odusevljava. ali to i 4s ima.
07.11.2012 | 19:55
ma robusnost te ne mora brinuti. ako mas crni, eventualno u neki silikon, a bijeli ni to. dozivio sam uzivo pad bijeloga sa nekih metar i pol i nije bilo frke.
ekran je stvar navike. meni je bas legao ovaj izduzeni, ali ip4s je i dalje heben telefon koji ce biti od koristi sigurno jos 2 godine. nesto kao 3Gs koji se jos dobro drzi.
07.11.2012 | 20:31
Moj veteran polako posustaje i tražim mu zamjenu. rado bih uzeo peticu jer je najnoviji model, ali cijena me priječi. Da imam 4s ne bih, ali kad već kupujem onda želim najbrži model. Ako ima netko tko prodaje 4s ili 4 s još barem 6mjeseci garancije, bio bih mu zahvalan da mi se javi na PP.
07.11.2012 | 21:56
Tony.Soprano kaže:
Danas mi se kolega požalio da mu se slabije spaja na WiFi, situacija je ova stojimo on i ja jedan kraj drugoga, na mojem se uredno odmah spoji na WiFi, dok bi njegov trebao po pola minute da dohvati istu mrežu. Jel nekome još hvata slabije WiFi, jel netko primjetio? Čak i na mojem 3GS-u se prije spoji nego na njegovoj 5-ici.


Citao sam da ekipa ima problema sa wi-fi konekcijom na i5. Jel nadogradio na 6.0.1?
07.11.2012 | 22:04
Je, na 6.0.1 je dignut. Ma evo baš sada i ja malo čitam i vidim da se jako jako puno ljudi žali na to.. vjerovatno će to riješiti sljedećim updateo-om na 6.0.2..
07.11.2012 | 22:08
Koliko je to jako, jako puno ljudi, 100, 500, 1000? To su obični seronje koji valjda kradu signal od 1000ft udaljenog susjeda i do sada je to išlo, ali sada ne.
Postotak je manji nego onih koji se žale na greške Mercedesa ili BMW-a.

APP onog problena s antenom na 4G, ja ali baš nikoga nisam čuo da ima problema.
07.11.2012 | 22:21
Pogledaj malo po stranim forumima pa ćeš vidjeti šta znači jako jako puno ljudi..
08.11.2012 | 00:42
Tony.Soprano kaže:
Je, na 6.0.1 je dignut. Ma evo baš sada i ja malo čitam i vidim da se jako jako puno ljudi žali na to.. vjerovatno će to riješiti sljedećim updateo-om na 6.0.2..


Pa navodno je to 6.0.1 trebao rijesit, ali ocito šipak.
08.11.2012 | 12:21
smayoo kaže:
- vođenje projekata, po mogućnosti sync sa PM softverom na desktop platformi (može čak i MS Project ako baš mora, ali nije bitno)
- brzinsko skiciranje (ali ne prstom, naravno, jer nisam neandertalac iz pećine) u kombinaciji s bilješkama (ali ne tipkanjem po sličicama slova jer nema šanse da mi je to brže i točnije nego rukopisom)
- pregledavanje nacrta s ucrtavanjem primjedaba i bilježaka (ovo sam vidio proljetos da se nudi u verziji za iPad, s tim što je neki besmisleni tarifni model - naplaćuje se mjesečno i to neku suludu cifru)
- evidencija putnih naloga (tj. kilometara na putu te ostalih putnih troškova)
- evidencija utroška vremena (s alociranjem po projektima)
- pretraživanje i cross-referenciranje adresara po bilo čemu, a ne samo imenu i prezimenu, tagiranje adresara (tag za svaki projekt, daj mi popis svih ljudi s kojima sam surađivao na tom-i-tom projektu)
- tagiranje obavljenih razgovora, one-touch-followup obavljenih razgovora s tagiranjem


Jesi pogledao Omni? Putni nalozi, utrošak vremena - sve to imaš na App Storeu sto posto.
Adresar riješiš kako ti je netko i sugerirao tagiranjem, a to možeš odmah na kompu napraviti, pa će ti se syncati. Možeš tagirati i zvučno, pa pozivati preciznije sa Siri ili Voiceoverom...

Vođenje projekata i skiciranje ćeš sigurno naći ako malo bolje pretražiš - problem je što su te aplikacije malo korištene od većine ljudi, pa su i nisko na popisima... Postavi si pregled po najskupljim appovima u tim kategorijama, pa ima da se iznenadiš koliko ima kvalitetnih rješenja...
08.11.2012 | 12:58
Općenito je bolje kombinirati google+app store, googlom je lakše iskopati aplikacije, neke u app store nećeš nikad nać samo zato jer su rangirane u nigdjezemsku...
08.11.2012 | 17:26
Hvala na konstruktivnim prijedlozima. Da, to je definitivno problem što su mogućnosti pretraživanja i filtriranja unutar app storea katastrofalno loše.
08.11.2012 | 18:39
Ako kažeš da su katastrofalno loše skoro da si im dao kompliment Pretraživanje je užasno tj. užasno neupotrebljivo gore od toga je doslovce nemoguće. Zato kažem bez googla nemaš šanse pomoć si.
08.11.2012 | 23:41
Ili pak: appshopper.com/

Nije to savršeno ali je neusporedivo bolje nego pretraživanje u iTunesima. Nekoliko puta sam uspoređivao dobivene rezultate i čini se kao da iTunes i nema implementiran search već tek toliko da par rezultata prema nazivu aplikacije. Recimo, kao primjer pretraživanje po riječi SkyDrive - iTunes pronađu svega par rezultata, a AppShoper da listu od kojih stotinjak aplikacija.

Ovu riječ sam baš izabrao zato što je taj vrag relativno nov za iPhone i kad sam u svoju aplikaciju ubacio SkyDrive odem u iTunes naivno i naravno ništa. Mislim si, nije vrag da samo ja i pet-šest ljudi na cijeloj zemaljskoj kugli koristimo SkyDrive u aplikaciji. Ali očito, kako se mene ne može naći pomoću te riječi, tako se više-manje ni bilo što drugo ne prikazuje.

Google ili AppShopper. iTunes samo ako se zna točan naziv aplikacije.
12.11.2012 | 21:00
smayoo kaže:
A daj, nemoj me... Ljudi moji, pa jel vas stvarno toliko brinu te ogrebotine?


Kad nesto tako dobro izgleda i kad dodje tako lijepo upakirano u krasnoj kutiji, nije li ti onda steta ako se ogrebe?
slika-d2b35b34242f1439110ccc2967d1d56d.jpg
12.11.2012 | 23:15
Evo moj jedan SS, da se i ostali znate orijentirati prema tome otprilike..

fotografija1.PNG
12.11.2012 | 23:34
Ne vidim niti jedan razlog da kupim tu ruźnu peticu,čak mi je napuklo staklo na 4S ali i dalje je to bolji telefon nego petica. Bar je od boljih materijala napravljen,šta ima petica a nema 4S..čip A6? Pa meni je telefon ionako brz. Mislim da petica nema niti jednu stvar na sebi,da bi je pożelio kupiti.
13.11.2012 | 00:23
Blago se tebi, a ja ne mogu dočekat da ga se dočepam
13.11.2012 | 09:47
elegantni D.I.Y. ako vam smataju ogrebotine na IP5

www.cultofmac.com/200847/adding-scratche...k-even-better-video/
13.11.2012 | 11:35
Sin kaže:
elegantni D.I.Y. ako vam smataju ogrebotine na IP5

www.cultofmac.com/200847/adding-scratche...k-even-better-video/


Tretiranje iPhonea brusnim papirom. LOL ne.

Mora se priznat da je rijesenje elegantno, ali dat puste pare za telefon firme koja se dici vrhunskom kvalitetom i vrhunskim industrijskim dizajnom i onda ga šmirglat brus papirom - jednostavno LOL. : )))
13.11.2012 | 13:35
Pošto je prošla prva navala na iP5,dali netko možda zna kakve su sad zalihe u Vip-u.
Zovem Vip prodaju već tri dana i nitko se ne javlja odnosno svi su zauzeti,kao da radi jedna osoba na prodaji.
13.11.2012 | 18:11
Pa nazoveš i naručiš. Ja neznam zašto se ekipa toliko nateže sa odlascima u vip prodajna mjesta. Ja danas donio odluku, narucio i dolazi najkasnije u cetvrtak. Ugovor na potpis i uređaj se dostavljaju prema izričito dogovorenim uvjetima.
Posebne zalihe idu prodajnim mjestima, a posebno onima koji idu dostavom. Najelegantnije i bez stresa.
  • mileni
  • Posjetitelj
13.11.2012 | 19:02
Odlicna kvaliteta telefona cim se ovako osteti nakon samo mjesec dana.
13.11.2012 | 19:10
Definitivno treba kupit bumper i tako ga koristiti. Cak i da ima koznu futrolu mislim da bi se istrugala boja. Steta sto je crni tako lose napravljen, inace je predivan.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO