iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


05.11.2012 | 10:56
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.

05.11.2012 | 14:44
Nosi mi se bijela boooojaaaa!
Uživaj u novotariji!
05.11.2012 | 14:48
JOHN kaže:
Nosi mi se bijela boooojaaaa!
Uživaj u novotariji!


: ))) Tnx. Nisam bio siguran u ovu bijelu, dosad su mi svi bili crni, ovo je pretegnulo iznimno zbog problema s ostecenjima na crnom.
05.11.2012 | 15:03
Bijeli je predivan. Ljubomoran sam!
05.11.2012 | 15:18
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.


Čestitam, no nisi li ti bio ono pljuvao po iPhone 5ici? Što onda nisi uzeo jeftiniji iPhone 4S?

Ja se prijavio na mailing onaj, nikakve obavijesti još, ali nije ni čudo kad čekam 64GB model... Ovim tempom valjda stigne negdje u prosincu
05.11.2012 | 15:35
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.



Kakve su to silovite prilike,daj podjeli s nama....ja love imam a neznam zašto bi mjenjao moj 4S(još tome malo napuklo staklo u uglu) za peticu?

Još me zvone tvoje riječi u komentarima petice

"Pristojna nadogradnja nista vise. Da je trenutno najbolji telefon na trzistu dalo bi se diskutirat.

Novi konektor koji radi na USB 2.0 i ujedno cini sve dosadasnje dodatke upitno iskoristivim (vidi korisnik Velejaj). Adapter po 29$ za koji nisam siguran kako radi sa konektorima u automobilima (kaze Video and iPod Out not supported). I sve skupa neznam kako ce se nositi sa regulativom EU da svi mobiteli moraju imati microUSB utore, a sto se Apple obvezao da ce postovat. Nije da me pretjerano brine, ali definitivno preskacem peticu, jer nevidim razloga mijenjati 4s.

Možda se i ja preobratim,nikad neznaš šta se može kriti u odgovoru
05.11.2012 | 16:12
Koliko se sjećam, preporuka je bila vezana za USB punjač, a ne za konektor na samom uređaju. Nije jasno kao bi kroz USB mogli progurati video i audio signal.
Inače kod T-Coma, ako se uzme iPhone 5, trajanje ugovora je 2 godine s nemogućnošću promjene tarife jednu godinu (netko je napisao kako je razlika od 750kn u pretplati manja od 1.000kn u uređaju, sad ima smisao da to nije tako, računica je 1.500kn vs. 1.000kn).
Provjerio danas. U srijedu ako Bog da idem po telefon i koštao me bude ipak prevelikih 3k kn. Ipak žena ima pik na iP4 koji je kod mene, a njezin (SIM free) bude išao na bubanj (ako ima interesenata neka se javi, a slike šaljem na mail).
05.11.2012 | 16:22
Vanjuška kaže:
civicar kaže:
Silom prilika ( R.I.P i4s) od jutros u mom vlasnistvu.


Čestitam, no nisi li ti bio ono pljuvao po iPhone 5ici? Što onda nisi uzeo jeftiniji iPhone 4S?

Ja se prijavio na mailing onaj, nikakve obavijesti još, ali nije ni čudo kad čekam 64GB model... Ovim tempom valjda stigne negdje u prosincu




Nebi se reklo pljuvao, prije konstruktivna kritika, koja sto se mene tice i dalje stoji. Imao sam 4s, bolne uspomene me vezu uz nju, pa nebi htio obnavljat rane.

@cariblanco - uhvatio si me... Imao sam iPhone 4s, ali u zadnje vrijeme su me pehovi krenuli... Izmedju ostalog moj voljeni iPhone 4s mi padne sa stola (a na gadgete pazim inace ko na oci u glavi ). Pao na straznju stranu, uredno se zvukovi cuju, vidi ga komp ali od ekrana ni a ni b. Ispalo je da je puko neki vrag an maticnoj i da bi trebao novu maticnu. Nova maticna parsto dolara, ko suho zlato...

Ugovor u firmi mi je ionako istekao, posto sam mogao birat izmedju 4s i i5 - uzeo peticu. Da je moj 4s jos uvijek u radnom stanju, peticu bi sigurno preskocio...

Zasad ne osjetim nikakvu razliku u odnosu na 4s. Ovih par mm viska ekrana mi ne znace nista. Tako da ako se uspijes suzdrzat, uzimaj tek 5s.
05.11.2012 | 16:26
Šta svi uzimaju bijelu peticu? Svi postali žene.
05.11.2012 | 16:29
Tony.Soprano kaže:
Šta svi uzimaju bijelu peticu? Svi postali žene.


ja ga uzeo iz straha od ogrebotina. Al mogu ti rec nije mi svejedno s bijelim hodat okolo.
05.11.2012 | 16:38
Haha, jesi kralj. Ma ja evo imam već par tjedana crnu kod sebe i ni traga ogrebotinama, a da ti iskreno kažem jako lagano se i bijela izgrebe kao i crna. Gledao sam po yubitubiju malo isječke i sve se lijepo vidi, skine im se ona boja sa ruba.. ali nećeš ga držati sa kjučevima i takvim oštrim stvarima valjda..
05.11.2012 | 16:44
Tony.Soprano kaže:
Haha, jesi kralj. Ma ja evo imam već par tjedana crnu kod sebe i ni traga ogrebotinama, a da ti iskreno kažem jako lagano se i bijela izgrebe kao i crna. Gledao sam po yubitubiju malo isječke i sve se lijepo vidi, skine im se ona boja sa ruba.. ali nećeš ga držati sa kjučevima i takvim oštrim stvarima valjda..


Ma ne, drzim uvijek posebno iphone, imao sam cak i navlake za 4s i bumpere, al moram sad sve ispocetka. Znaci ni sa bijelim se nisam spasio. Pa sto to prije nisi rekao da uzmem crni.
05.11.2012 | 17:48
Ja bi najsretniji bio kad bi otraga bio raw aluminij (sivi), sa crnim inlayima i crnim displayom. ona plavičasto crna boja aluminija na crnom mi nije neš :/
05.11.2012 | 18:46
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...
05.11.2012 | 18:51
Rekao sam ja da ces ti na kraju uzeti iPhone
05.11.2012 | 19:26
zabac kaže:
Inače kod T-Coma, ako se uzme iPhone 5, trajanje ugovora je 2 godine s nemogućnošću promjene tarife jednu godinu (netko je napisao kako je razlika od 750kn u pretplati manja od 1.000kn u uređaju, sad ima smisao da to nije tako, računica je 1.500kn vs. 1.000kn).
Provjerio danas.


Provjerio gdje? Ja si samo produžim pretplatu i u ugovorima moje pretplate lijepo stoji da se može spustiti nakon prvih 6 mjeseci. Nevezano za telefon. Imaš li konkretne podatke crno na bijelom?
05.11.2012 | 19:29
smayoo kaže:
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...


Što je slijedeće? Mountain Lion na MacBooku doma? Kupnja aplikacija preko Mac App Storea?
Čestitam, Lumie jesu dobri telefoni, ali OS je još daleko od dobrog, uključujući aplikacije...
05.11.2012 | 20:28
Da li je netko uzeo sim-free ip5 kod tmobile ili vipa i da li je uspjesno napravio legalan unlock?
05.11.2012 | 20:33
opala smayoo
cestitke i nek te dobro sluzi!
05.11.2012 | 21:25
smayoo kaže:
Firma mi uplatila danas za crni 16GB, vipnet bez limita 222. Jbg, ove nove Lumie nikad dočekat, a i kad izađu, tko zna koliko će još dječjih bolesti biti u tom WP8. Tako da, jebg, ispada iP5 najmanje loše rješenje...


Kak bi se reklo, poklonjenom konju se ne gleda u zube! Mada mi se Lumia čini jako dobra.

Ajme koliko ću imat za čitat vasa iskustva. Najviše me zanima ta baterija i prednosti nešto večeg ekrana prilikom surfanja, sve naravno u odnosu na 4S. Nisu to baš neki preveliki novci, ali nekad se zapitam jel stvarno nužno uzimat ono najnovije samo zbog nekih sitnica koje mogu biti zanemarive
05.11.2012 | 21:37
Zvao danas, ali još budem provjerio u srijedu. Ženska je decidirano rekla kako je za iPhone 1g. a za ostalo 6 mj. "Ako su lagali mene i ja lažem vas..."
@Vanjuška, da ti ni si odvjetnik? i ne, nemam crno na bijelo.
05.11.2012 | 22:13
Danas na poslu sam slikao, snimao, surfao jako jako dugo, nakon posla slusao sat vremena preko tunein radio. Uglavnom izgnjavio sam ga danas do maksimuma i ima jos 30 posto baterije. Kad sam ga tek kupio sam se pripao jer se praznila puno brze, sad nakon tjedan dana vidim ustvari koliko je dobra. Bez brige baterija je super.
05.11.2012 | 22:26
Onima koje ogrebotine smetaju nebi preporucio crni. Danas sam vidio dva crna samo 10 dana su stari i vec se sa strane vidi kako se ogulila farba. Vlasnici su sami rekli da ih cuvaju ali da se ipak daju lakse izgrebati. Svakako nije mi zao sto sam kupio bijelog upravo zbog toga jer ako nesto mrzim onda je to izgreban mobitel.
05.11.2012 | 22:30
Imam molbu za one koji su kupili iPhone 5 i koji su na VIPnetu, da li radi Personal hotspot?
Ovo mi je dosta vazno, razmisljam da prenesem broj u VIP. Ako moze netko isprobati u stvarnosti, a ne samo tipa ima. Puno hvala.
05.11.2012 | 22:41
Radi.
05.11.2012 | 22:46
Istina je što kaže @Ninjago što se tiče baterije da jako puno drži kod mene je isto takva situacija(a svaki dan je u full upotrebi), svaka im čast na bateriji ovaj puta. A opet možda je i do ovog zadnjeg update na 6.0.1, ako ga niste podigli dignite ga i definitivno ćete rješiti problem sa baterijom!
05.11.2012 | 23:29
kod mene baterija za sada traje po 24h, ali nije ni potrebno reci da svako malo nesto prckam po njemu. push mail, notifikacije, wifi stalno on, brightness na 1/3 (auto-brightness off), 3G off. iOS 6.0



velicina ekrana nekako najvise dodje do izrazaja bas prilikom surfanja u horizontalnom prikazu. odlicna mi je i sira tipkovnica. u mailu u vertikalnom prikazu na jednom zaslonu stane jos par mailova vise sto nije na odmet.
sto se brzine tice, presao sam sa cetvorke pa mi je razlika poprilicna. multitasking je skoro pa trenutan kod zadnjih par aplikacija (tu i veci ram igra pretpostavljam). kamera se brzo loada i mozes pucati niz slika u vrlo kratkom vremenu.
jos se nisam pozabavio kvalitetom slika, ali i letimicno se vidi da su slike u tamnijim situacijama bolje.
prikaz na ekarnu je nesto ostriji, barem mi se tako cini.
ugodno me iznenadila brzina 3G-a. (vip, centar rijeke).



ogrebotine za sada ne vidim (crni model). nosim ga u dzepu bez zastite (dok ne nadjem neku decentnu zastitu).

sve u svemu, ja sam zadovoljan, i za vlasnike cetvorke mislim da se radi o vecem pomaku. za vlasnike predzadnjeg modela, pretpostavljam da razlika u brzini i nije strasna da sama za sebe opravdava investiciju. malo duzi zaslon je dobar korak naprijed, pogotovo za surfanje, mail, tipkovnicu i video, ali u dosta slucajeva i nije bas ogromna razlika. u nekim aplikacijama uopce ne dolazi do izrazaja.
IMHO, ako netko ima 4s, nema potrebe za peticom. moze komotno sacekati iducu verziju. za vlasnike cetvorke prelazak na ip5 je jako ugodan step forward.
05.11.2012 | 23:53
A kako ste odradili prvih par punjenja? Jeste ga praznili do kraja pa kad dođe do 100% još ga ostavili na punjaču sat vremena ili nekom drugom tehnikom?
06.11.2012 | 00:00
Zabac-
Osobni hotspot radi, provjereno, Vip. Ja imam bijeli, rekao sam jucer, nazalost bijeli ali evo nakon par dana mi se polako pocinje svidati iako je prilagodba teska posto oduvijek imam crne.
Smayoo-
Bas mi je zao sto nisi docekao Lumiu pa ces se morat zadovoljiti ip 5-icom. Bas mi je zao.
))) nek je nama i smayoo na iPhone-u
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO