iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


06.11.2012 | 21:38
Sorry. Gotovo, što se mene tiče.
06.11.2012 | 21:48
Po svemu što pročitah @smayoo treba kupiti, odnosno bolje rečeno napraviti svoj mobitel

Šalu na stranu, rasprave ovakvog tipa su žešča pizdarija, kome odgovara iPhone nek' ga kupi, kome ne odgovara nek kupi nešto drugo! Debilno se na tematski definiranom forumu poput jabucnjaka upuštati u beskonačno filozofiranje što dugoročno, po mom skromnom mišljenju, radi 'limunadu' od samog foruma.

NHF, ali kao što @saint reče, držite se teme.
06.11.2012 | 23:47
smayoo je takav kakav je, ali fakat ima tu par vas koji odmah skacete!
kaze da mu je korisna olovka na mobu, a ispalo je ko da je rekao kako se hrvatska mora vratiti u istu drzavu sa srbijom!

nego za vlasnike crnog ip5... ne trpi biti u dzepu sa kovanicama, cak niti 10 sekundi. dobio ogrebotinu na crnom bezelu.
07.11.2012 | 00:20
Bravo saint. Potpisujem.

I tko je još kupio iPhone 5? Kakva su iskustva?
07.11.2012 | 00:31
kinsif kaže:

nego za vlasnike crnog ip5... ne trpi biti u dzepu sa kovanicama, cak niti 10 sekundi. dobio ogrebotinu na crnom bezelu.


Da li ti predstavlja problem da bacis sliku kako to izgleda nakon kontakta sa kovanicom.Predpostavljam da je neka zastita u vidu bumpera neophodna.
07.11.2012 | 00:39
Moj bijeli zasad bez ogrebotine, dzep, pederusa i sl. Ali moram posjetit e-bay da jeftino rijesim moguce grebanje
07.11.2012 | 00:54
tesko je slikati jer je fakat malo, ali evo sa bljeskalicom je doslo do izrazaja.

07.11.2012 | 01:05
A daj, nemoj me... Ljudi moji, pa jel vas stvarno toliko brinu te ogrebotine? Trebao bi ja postati ovamo fotke svog Maca. 2 ožiljka od prsnutog žara s elektrode za varenje na LCD-u. Ožiljak od kombinirki, kad sam ravnao ćošak od poklopca nakon što mi je pao s 2 m na pod (prvi put). Nebrojeno ogrebotina (vidljivih iz svemira ) i fleka od tko zna čega sve ne, s tko zna koliko gradilišta iz 4 države...
07.11.2012 | 01:08
07.11.2012 | 01:10
Evo i ja sam danas uzeo Iphone 5 bijeli 16 GB, Iphone 4 poklonio curi
Za sada sam zadovoljan )
07.11.2012 | 01:15
Ok ljudi ajmo dalje. Imam i4 i ide curi. Ja imam dvije kombinacije u igri, i5 za 2500kn ili i4s za 1000kn. Buduci da nemam ni jedan ima li netko ko može ocijeniti razliku u odnosu na cijenu? Nije pitanje love (iako me ne žulja baš ) koliko principa. Postoji još opcija da i5 ako pričekam do Božića koštao cca 2000kn.
07.11.2012 | 01:20
smayoo kaže:
A daj, nemoj me...





@mruzic meni se ovih 1000 kn za ip4s cini jako dobrom kombinacijom.
sto se brzine tice, ip4s ne zaostaje puno za ip5, a razlika je nekih 200€. veci ekran je prednost, ali subjektivna je to stavka pa moras sam procijeniti dali su velicina ekrana i brzi 3G vrijedni 1500kn.

razmisli i o tome koliko cesto mijenjas mob. ako ga mislis uzeti sada i imati iduce 2 do 3 godine, onda bolje uzmi ip5.
  • mileni
  • Posjetitelj
07.11.2012 | 02:51
Ne znam ni koliko je taj ekran veci? Mislim jasno je svima da je 4>3,5, ali ubaci u racunicu 3:2 omjer naspram 16:9. Najdebilnija odluka Applea u vezi iPhonea do sad. Pali su pod pritisak medijske masinerije. A onda na zadnjem keynoteu kritiziraju na "7 Android tabletu omjer 16:9, jer eto 4:3 (ako se dobro sjecam) omjer prikazuje vise sadrzaja od 16:9. I tu su u pravu. No onda 16:9 ubace u iPhone5. Tko je tu lud?
07.11.2012 | 08:14
Koji god da uzmem biti ce za iduce 2 godine do isteka pretplate (tarifa na poslu, doma sam sisao na bonove). Neznam jel vrijedi, vidio sam ga samo u zivo al drugo je kad ga svaki dan koristis. Zato pitam vas kaj ga imate kaj bi vi sad kad znate uzeli da imate moje inpute (zanemarite kaj je meni bitno, da ste vi s mojim opcijama)?
07.11.2012 | 09:03
Taj aspect ratio na iPadu je puno produktivniji od onog na androidima (16:9).

Što se tiče 16:9 na iPhonu - to je diktirao form factor - kako napraviti da smartphone bude manji, a ekran veći. To je očito samo Appleu poslo za rukom. Androidasi su zbog samo lose optimiziranog OS-a napucali mobitele gigahercima i gigabajtima, jezgrama i sta ja znam pa je smartphone morao biti veci da to sve stane, a tako je i ekran rastao. Čisto zbog form factora, Apple pobjeđuje ovdje jer je ovo jedan od rijetkih smartphona (i jedini super-smartphone) koji moze stati u dzep od traperica
07.11.2012 | 09:44
Samo što ga ne smiješ nositi u džepu od traperica, da ne pukne.
07.11.2012 | 09:56
Ajd da napisem kratko dojmove o i5, imam ga sad vec dva dana, a presao sam direktno sa i4s, pa mozda ce nekome nesto znaciti... Znaci moji kratki dojmovi na temelju mojih navika koristenja.

Dizajn - prekrasan komad hardvera. Bijeli izgleda jako dobro, ali jos uvijek me ekipa cudno gleda zbog izbora boje. Kinsifova slika je jedini razlog zasto nisam uzeo crni.

Brzina - U ova dva dana koristenja nisam primjetio nikakva spektakularna ubrzanja u odnosu na 4s.

Ekran - iskreno ne vidim nikakav benefit od ove velicine ekrana. Telefon 99% koristim u "Portrait" modu, i tih par mm mi nista ne znaci u svakodnevnom radu. Mislim da bih vise profitirao da je uredjaj nesto siri, i ovako je nezgodan za drzat u dzepu, pogotovo prilikom sjedenja, viri iz dzepa i imam osjecaj da cu ga prelomit.

Baterija - identicno trajanje kao i na 4s, u mom slucaju je to 12 do 13 sati.

iOS 6 - Provjerio sam Apple maps iz prve ruke i ne planiram koristiti Apple mape, veliki hendikep mi je sto nema appa za Google Maps. Par kuca dalje u mom naselju su stavili muzej (kojeg naravno nema kilometrima blizu), nedostaju dvije ceste u blizini mjesta gdje radim. Staviti cu samo jedan primjer koji sam nasao u poznatom okruzenju...

Osim toga, sto se mene tice nista novo u iOS 6.



Po mom misljenju, ako ne postoji jaka zelja za imat zadnji, najnoviji, najljepsi iPhone, realni razlog za prelazit sa 4s na i5 ne postoji. Da moj 4s nije ispustio dusu, definitivno bi i danas bio u dzepu.
07.11.2012 | 10:27
Ne kužim što ne valja na toj mapi? Pa zar nije tu odmah s druge strane Branimirove ona jedna lokalna željeznička stanica (Zagreb-Borongaj, ili tako nekako?). A ovo je marker za parkiralište pokraj te stanice, zar ne? Ili krivo čitam simbole?
07.11.2012 | 10:57
smayoo kaže:
Ne kužim što ne valja na toj mapi? Pa zar nije tu odmah s druge strane Branimirove ona jedna lokalna željeznička stanica (Zagreb-Borongaj, ili tako nekako?). A ovo je marker za parkiralište pokraj te stanice, zar ne? Ili krivo čitam simbole?


Stanica na Borongaju je cca odokativno 2km zapadno, stanica Trnava cca odokativno 3km istocno. Ovo je marker za zeljeznicku stanicu, nikako parkiraliste. A ovaj auto u zelenom okviru, tapnes na taj auto u zelenom okviru i onda dobijes upute od tvoje trenutne lokacije do te lokacije.
07.11.2012 | 11:15
Aaaa, sorry, onda sam krivo protumačio simbol.

Hja, jbg. Onda su stvarno us*ali motku...
07.11.2012 | 11:18
civicar kaže:

Po mom misljenju, ako ne postoji jaka zelja za imat zadnji, najnoviji, najljepsi iPhone, realni razlog za prelazit sa 4s na i5 ne postoji. Da moj 4s nije ispustio dusu, definitivno bi i danas bio u dzepu.


Ok. Ali da nemaš i4s, jer moj i4 ide curi kako god i ja uzimam novi.
Igra je da uzimam i5 za 2500kn (na službeni broj od firme), ostavim isti stari mob za službeni broj. I sada da li ostat na i5 ili prodat i uzet novi i4s i vratiti dio love pa me onda i4s dođe 1000-1200kn?
07.11.2012 | 11:20
smayoo kaže:
Aaaa, sorry, onda sam krivo protumačio simbol.

Hja, jbg. Onda su stvarno us*ali motku...


Ma to nije sporno, Google maps se razvijao godinama i ovaj Apple maps će još trebat vremena da ga dostigne što se tiče točnosti podataka.
07.11.2012 | 11:53
mruzic kaže:
civicar kaže:

Po mom misljenju, ako ne postoji jaka zelja za imat zadnji, najnoviji, najljepsi iPhone, realni razlog za prelazit sa 4s na i5 ne postoji. Da moj 4s nije ispustio dusu, definitivno bi i danas bio u dzepu.


Ok. Ali da nemaš i4s, jer moj i4 ide curi kako god i ja uzimam novi.
Igra je da uzimam i5 za 2500kn (na službeni broj od firme), ostavim isti stari mob za službeni broj. I sada da li ostat na i5 ili prodat i uzet novi i4s i vratiti dio love pa me onda i4s dođe 1000-1200kn?


Tesko je bit pametan. Ja nisam skuzio ogromnu razliku po pitanju performansi i ekrana izmedju 4s i i5. Tako da neces puno izgubit ako uzmes 4s, a razlika u cijeni je velika.

A opet, i5 je zadnji model, pa kad vec prelazis sa i4...

To ti je moje subjektivno misljenje.
07.11.2012 | 12:48
smayoo kaže:
Samo što ga ne smiješ nositi u džepu od traperica, da ne pukne.


Ne vjerujem baš da će ti aluminjski telefon puknuti u džepu. To prije da bi neki plastični.

Zadnji džep ipak druga stvar, sjedneš sa svojih 80kila na njega - sve puca tako Ali ko drži mobitel u zadnjem džepu anyway? wtf
07.11.2012 | 12:50
Znam Ali to i hoću vaša subjektivna mišljenja. Rijetko tko u svojoj odluci nije odvagnuo i lovu koju daje
07.11.2012 | 12:54
Moja iskustva sa cvrstocom iPhone su odlicna. Pricam o 4G modelu. Pa ja ne znam koliko mi je puta pao...

Prilikom ulaska/izlaska u dzip, kamion, transporter (zelim reci da je to sa dobrih 1m-1,5m visine, svaki put).

Pao im je cak iz helikoptera, sa nekih 15-20 metara visine, zabio se u pijesak. Jedva sam ga nasao. Kolega me nazvao, pa sam ga cuo gdje zvoni. Doslovce sam ga otkopao rukama, koliko se duboko zabio u tlo.

Ispuhao sam ga koprimiranim zrakom (nisam cuo nista na slusalicu, tom stranom se okomito zabio u pijesak, pa je usla prasina unutra), i evo ga, i dan-danas radi.

Tako da su mi te price, puknut ce u dzepu, prilicno smijesne
07.11.2012 | 12:58
Nema sumnje, da imam 4S i da sam u prilici da uzmem 5 to bih i uradio.Noviji,ljepsi,duza podrska,manje se novca gubi.....Mislim da je normalno nakon 2 godine promjeniti aparat,pogotovo korisnici koji uzmimaju uz neke pakete kao sto je slucaj u HR.
07.11.2012 | 12:59
mruzic kaže:
Znam Ali to i hoću vaša subjektivna mišljenja. Rijetko tko u svojoj odluci nije odvagnuo i lovu koju daje


Sto se mog subjektivnog misljenja tice, razlika u parama je velika, i neces pogrijesit ni sa i4s.
  • mileni
  • Posjetitelj
07.11.2012 | 13:16
Imam 4S i ne vidim ni jedan razlog da kupim iP5. Upravo suprotno, vidim par razloga da ne kupujem iP5 (16:9, grebanje crnog modela, itd.).
07.11.2012 | 14:39
Ja sam malo mutava za takve stvari a mi mutavi uvijek nađemo priliku, tako imam priliku da dobijem 5icu i poklonim svoj 4s. Obzirom da sam "legalist" sve je uredno (nikakvi sumnjivi tipovi nisu mi prćkali po telefonu niti mi je palo na pamet da ga sama otključam ) pa tako imam više aplikacija uredno plaćenih na app. storeu pa me zanima jel moguće "prebaciti" aplikacije na peticu a da ih ne plaćam ponovo?

Slobodno se klebarite ako je ovo pitanje glupo.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO