Navigon problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Navigon problem


31.03.2012 | 23:23
Pozdrav!
Imam iphone 3Gs na iOS-u 5.0.1 i instaliranu Navigon navigaciju istočne Europe, kartu Hrvatske. Postavim neku rutu, idem na start navigation i mogu samo na simulation mode, svaki put mi piše da trenutno nema GPS signala... Živim u okolici Varaždina, i danas sam probao u centru Vž-a i opet isto... nigdje nema signala... Možda nešto u postavkama ne štima? Uključen mi je location service...
Da li netko ima isti problem? Kako to riješti?
31.03.2012 | 23:28
Koji je BB na telefonu i da li je placena ili krekovana aplikacija
01.04.2012 | 14:25
6.15.00, crackana je aplikacija...
01.04.2012 | 14:40
Tebi ne radi GPS uopste niti ce ikada proraditi Na iPhone-u ti je iPad BB koji bukvalno unisti GPS modul tako da opciju Navigacije zaboravi osim kopcanjem externog GPS resivera
01.04.2012 | 20:25
Aha... Hvala na odgovoru, znači uzalud mi trud...
Možeš mi još samo objasniti što je uopće BB, i dal to mogu promijeniti na neki di bude radil GPS?
01.04.2012 | 20:39
saint kaže:
Tebi ne radi GPS uopste niti ce ikada proraditi Na iPhone-u ti je iPad BB koji bukvalno unisti GPS modul tako da opciju Navigacije zaboravi osim kopcanjem externog GPS resivera


hehe...
01.04.2012 | 20:46
Filipek339 kaže:
Aha... Hvala na odgovoru, znači uzalud mi trud...
Možeš mi još samo objasniti što je uopće BB, i dal to mogu promijeniti na neki di bude radil GPS?


Base band ili BB je modem frimware i on moze ici samo na vise tj downgrade nije moguc osim kod nekih modela 3G sa starim BL
02.04.2012 | 12:02
Zašto jednostavno ne kupiš aplikaciju?

ili


Ako netko želi, ustupim mu aplikaciju(Navigon) za neku siću, naravno nećete je moći sinkati na itunes, ali će te bar imati cijelu Europu(44 zemlje) i koja će raditi stabilno!
02.04.2012 | 12:12
Filipeku ni kupljena aplikacija neće pomoći jer mu je GPS zeznut sa 6.15 base bandom. Dotični iPhone jednostavno više neće ispravno pokazivati poziciju ili čak uopće i nema lijeka.
02.04.2012 | 12:38
Nisam baš neki stručnjak za Apple, ali zar se nemre nasnimit novi firmware kao i na svaki drugi hardver, pogotovo još ako mu je crackan Iphone!
02.04.2012 | 13:05
Frimware nema nikakve veze sa BB
02.04.2012 | 13:08
OK
02.04.2012 | 13:34
BB se može jedino popraviti zamjenom BB čipa ali mislim da je to preskupo odnosno neisplativo.

Nije mi jasno samo zašto si dizao BB 6.15.00 trebao si pricekati unlock
02.04.2012 | 15:02
Nažalost, nema pomoći za 6.15, niti će je ikada biti. To je BB od iPada prilagođen iPhone 3G i 3Gs. "Slučajno" sam i ja jedan od tih, jer nisam čekao unlock. Postoji rješenje za neke starije modele od 3G, ali očito se više nikome nije zabavno zezati s time, pa se jednostavno prešlo prek toga...

I nemoj slučajno nekome (ni Apple-u) plaćati aplikaciju jer svejedno neće raditi...
02.04.2012 | 16:01
CooL kaže:
BB se može jedino popraviti zamjenom BB čipa ali mislim da je to preskupo odnosno neisplativo.

Nije mi jasno samo zašto si dizao BB 6.15.00 trebao si pricekati unlock


Na balkanu niko nije u stanju zamjeniti samo BB chip tako da jedina varijanta popravke telefona je zamjena cijele ploce
02.04.2012 | 16:03
Zdravac kaže:
Nažalost, nema pomoći za 6.15, niti će je ikada biti. To je BB od iPada prilagođen iPhone 3G i 3Gs. "Slučajno" sam i ja jedan od tih, jer nisam čekao unlock. Postoji rješenje za neke starije modele od 3G, ali očito se više nikome nije zabavno zezati s time, pa se jednostavno prešlo prek toga...

I nemoj slučajno nekome (ni Apple-u) plaćati aplikaciju jer svejedno neće raditi...


Nije zgoreg citati i predhodne komentare,ovako se samo gomilaju postovi
03.04.2012 | 22:34
Aplikaciju ni ne mogu kupiti, nemam svoj račun ni karticu da kod registracije dam broj kartice il što već, pa s appstore-a mogu skidati samo besplatne stvari.

A BB nisam ja dizao, kupio sam korišten iPhone koji je imao na sebi iOS 5.0.1 i BB 6.15.00.
Nisam ni znao što je BB... Ali znam da ću sljedeći put kod kupnje polovnog mobitela biti pažljiviji ili štedjeti za novo.
04.04.2012 | 09:13
Steta.

Znam jako puno ljudi koji su iPadovim bb sprzili GPS chip. Iako su upozoreni, vise puta, prilikom samog procesa da GPS nece vise raditi. Ljudi jednostavne zaborave (ili svjesno previde) posljedice.

Ja imam stari iPhone 3 generacije kojem je crknuo Wireless chip i ostavio sam ga samo kao navigaciju u autu. Navigon, TomTom and iGO su na njemu. Plus 3G internet. Povezan je blootooth vezom sa auto radiom. Ne postoji komercijalni GPS uredjaj (osim da uzmem iPhone 4 ) na trzistu koji moze parirati tom setupu.

Sve radi savrseno...

Ja ne bi zrtvovao GPS, kada ne bi nikada niti otkljucao iPhone. Meni je puno vrijedniji kao navigacija u autu, nego par stotina kuna koje mozes dobiti da ga prodas.
04.04.2012 | 13:54
Filipek339 kaže:
Aplikaciju ni ne mogu kupiti, nemam svoj račun ni karticu da kod registracije dam broj kartice il što već, pa s appstore-a mogu skidati samo besplatne stvari.

A BB nisam ja dizao, kupio sam korišten iPhone koji je imao na sebi iOS 5.0.1 i BB 6.15.00.
Nisam ni znao što je BB... Ali znam da ću sljedeći put kod kupnje polovnog mobitela biti pažljiviji ili štedjeti za novo.


I ja sam mislio prodati svojega, ali si onda mislim zašto bi uvalio nekome svoj mob sa greškom, nekome ko je jedva skupio novac za polovni iPhone i tko ga želi više nego išta drugo. To bi bila čista prijevara!
Mogu si zamisliti tvoje razočaranje, a onome ko ti je prodao taj iPhone, a znao je da ne radi GPS i nije te upozorio, mogu samo poručiti da je govno od čovjeka...
04.04.2012 | 22:40
Da, takav je otprilike moj slučaj... Učenik sam i štedio sam za njega jer sam ga jako htio, dao svoj htc tatoo i 800 kn, činila mi se ok prilika, a na mobitelu dakle ne radi gps, ne radi utor za slušalice kako treba(samo na jednu slušalicu se čuje), šteka tipka za isključiti/uključiti zvukove, a kad ga stavljam puniti, par minuta namještam punjač da se puni... mobitel je očito puno i dugo korišten...mislio sam da sam ja dobro prošao, a ispalo je suprotno... na tatoo sam bar mogao pričati na slušalice...
Ali nije mi žao... iPhone mi je puno bolji i ne vračam se više na htc il bilo šta drugo, samo ću biti oprezniji kod kupnje ili štedjeti za novo... jbg, na greškama se najbolje uči
07.04.2012 | 17:48
E da, još jedno pitanje!
Pročitao sam negdje da postoje navigacije za koje treba samo gps signal, i one koje koriste internet... Pa me sad zanima da li te navigacije koje koriste internet trebaju gps signal ili ne? Tj, dal će raditi na mojem mobitelu ili ne?
Dobivam svaki mjesec 1 gb interneta tako da imam puno viška(potrošim najviše 100 mb...).
07.04.2012 | 17:55
Ako ti na iPhone-u radi EDGE i 3G onda ce i navigacija raditi,imas app maps koja radi na tebi potreban nacin.
07.04.2012 | 17:56
I te navigacije trebaju GPS prijamnik.
Internet im služi samo da bi brže odredili tvoj geo položaj (preko baznih stanica). To ti je A(ssisted) GPS.

Nažalost...

@saint

Da saint, ali ne radi precizno, provjereno na mojem iPhoneu. Zna biti razlika i do 200-tinjak metara... Navigacija (turn-by-turn), bilokoja će stalno "tražiti GPS signal", i tu jednostavno nema pomoći.
07.04.2012 | 18:02
Da,ja sam kriv sto nisam naveo precizne podatke kao ti,hvala. I dalje mu ostaje varijanta externog GPS prijemnika,koliko se sjecam uz SE p1 je dolazio wayfinder sa SAR 3 cipom.Mislim da ga moze nabaviti bas za malo novca a radi sa iPhone
07.04.2012 | 18:57
Hvala na odgovorima!
Imao sam SE P1i pa znam o čemu se radi...
09.04.2012 | 20:18
saint kaže:
Da,ja sam kriv sto nisam naveo precizne podatke kao ti,hvala. I dalje mu ostaje varijanta externog GPS prijemnika,koliko se sjecam uz SE p1 je dolazio wayfinder sa SAR 3 cipom.Mislim da ga moze nabaviti bas za malo novca a radi sa iPhone


Moram priznati da me ova tema potakla da se i ja malo pozabavim s time, i evo, proradila je kombinacija externi GPS receiver + iPhone 3g sa 6.15 basebandom, i to na sljedeći naćin;

1.) iPhone mora biti jailbreak-an (što pretpostavljam, večini i je) i instalirana Cydia
2.) u Cydiji kupite aplikaciju "BTstack GPS", koja košta ravno 5 USD (cca 30 kn)
3.) Na eBayu kupite GPS receiver. Ja sam kupio "Copilot Bluetooth GPS receiver" sa Sirfstar 3 prijemnikom (možete ga naći ovdje: www.ebay.com/itm/COPILOT-BLUETOOTH-GPS-R...1065459#ht_500wt_922
4.) sad ide ono odlično; - upalite GPS prijemnik
5.) na iPhoneu pokrenite aplikaciju koju smo prethodno kupili "BTStask GPS"
6.) aplikacija će pronaći vaš upaljeni GPS prijamnik. Kliknite na njega i upišite kod za uparivanje uređaja (piše na stranici eBaya). Sada je vaš "pokvareni iPhone" potpuno funkcionalan, što se tiče GPS-a.
7.) sad samo zatvorite aplikaciju BTStack GPS (na ikonici će pisati ON), što znači da je GPS receiver aktivan.
8.) Sad pokrenite bilo koju aplikaciju za navigaciju. Može i Maps, i vaš će položaj biti točno određen!!!!! btw. Ja sam kupio Mireo Don't Panic Croatia za 9.99 USD i radi odlično.

TROŠKOVI;
BTStack GPS - 5 USD
GPS prijamnik - 16.59 USD (stigao za doslovce tjedan dana)
Don't Panic Croatia - 9.99 USD
Sveukupno =31,58 USD (cca 180 kn)


...Tako da, kolega Filipek, nije sve izgubljeno. Čak moram reći da je ova kombinacija odlična. GPS signal je pun, aplikacija radi fluidno, čak i na mom iPhone 3G, čak i kada je ipod aplikacija u "pozadini" sa aktivnom playlistom. Don't panic uredno stiša glazbu i najavi uputu route.
01.07.2012 | 16:01
Pozdrav svima, novi sam u Apple svijetu i na Jabucnjaku. Presao sam na iphone 3gs nakon godina windows telefona pa androida.
Dakle kupio sam novi Iphone 3gs u Vipa na pretplatu prije 2 mjeseca i imam problem sa GPS-om, Telefon ima najnoviji software 5.1.1 BB je 05.16.05 naravno nije jailbraikan niti sam ista petljao oko BB, sve je orginalno.

Problem je sto je prvih mjesec dana navigacija radila ali je signal bio jako los, nakon toga signal je crven i samo izbaciva da nema gps signala, kupio sam Mireo Don't Panic i na njoj su sva ova moja iskustva.

Kontaktirao sam mailom vipnetovu tehnicku sluzbu za korisnike pa su me prvo pokusali uvjeriti da on nema gps antenu nego samo A-gps , nakon toga sam dobio mail u kojem se ispravljaju da ima GPS antenu i da bi trebao raditi ali da nekad treba cekati i do pola sata za hvatanje signala.

Sve su to glupe price koje prodaju ljudima koji se ne razumiju, mene zanima ima li tko kakva iskustva slicna mome i dali se isplati peglati sa Vipom i traziti zamjenu telefona, kakve su sanse da taj novi opet ima problem sa GPS-om

Mozda da se jednostavno pomirim da nemam GPS i gazim dalje, iako me ljuti jer sam kupio novi telefon i posteno platio cijenu koju su trazili, nisam ga kupio na pjaci niti se cjenkao ko na pjaci.
01.07.2012 | 16:41
Svakoj navigaciji treba par minuta da nadje satelit,u svakom slucaju kod tebe bi trebao raditi(naravno negdje vani u stanu nece sigurno) prvo uradi reset network settings pa probaj da li je ok.Ako nekim slucajem ne bude radio pravac u VIP i trazi novi telefon,jer tvoj nije ispravan.Na kraju krajeva sam si rekao "nisi ga kupio na pijaci" tako da imas puno pravo.
01.07.2012 | 17:07
Nee, tvoj iPhone IMA GPS antenu i navigacija jednostavno mora raditi. Ukoliko ne radi, reklamiraj im uređaj i traži drugi novi u zamjenu. Ako i na tome drugome ne bude radilo, obrati se Mireu za savjet.
Ako ti niti TO nebude pomoglo, jailbreak-aj uređaj i instaliraj iGO, ili TomTom, ili Navigon, pa probaj s tim aplikacijama.
Naravno, ovo nije savjet za ilegalno korištenje aplikacija, samo mislim da ISPROBAŠ da li te rade.
S obzirom da ne moraš otključavati baseband, uvijek ćeš ga moći vratiti na tvorničke postavke sa Restore!
01.07.2012 | 18:29
Ja sam bio u velikoj dilemo kupiti navigaciju ili ne. Kad ovakve stvri čitam jednostavno odustajem. Iako se radi o 4G mislim kako navigacija nema što tražiti na mojem telefonu. Uvjek me zanimalo kako po ovoj pasjoj vručini iPhone navigava 10 sati i usput se puni. Obično korištenje naplaži mu digne temperaturu.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO