Iphone 6S razbijen ekran i kako dalje?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone 6S razbijen ekran i kako dalje?


03.07.2016 | 23:43
Postovanje,

Dakle imam iphone 6s kupljen u T mobile pred cca 4 mjeseca. Naravno pod garancijom je jos. Mobitel mi padne sa pola metra na zeljezni rub noge od fotelje tocno na rupu gdje je zvucnik. Prsne zastitno, iphone staklo i ekran prestane raditi. Sve je samo crno. Sanse su 1:1000000 valjda da se to dogodi. Zovem T com i pitam da li postoji koje rijesenje jer je mobitel skoro novi. Dobijem odgovor da kontaktiram mobis jer je on ovlasteni serviser.
Njihov odgovor je da se ekran ne mijenja vec se dobije novi mobitel za cijenu od 2500KN i stari njima!!!
Istyle kaze da se salje u apple te ga apple mijenja - cijena 2000kn i ceka se 7 dana.
iCentar kaze da ima dijelove i da je sa popustima 1600kn (ode garancija).

Pitanje za iskusne, sta napraviti?
Da li su zamjenski ekrani 100% sigurni, orginal, bez straha ili se ne isplati rizik nego plati i zamjeni za novoga jer ipak je 3D touch ekran?
Neko drugo rjesenje osim drugog mobitela jer je sve ovo stvarno puno novaca?
Inace mobitel mi je stalno u pogonu, sto muzika, trcanje, pozivi, pa sam malo skeptican sa popravcima jer nikada nisam bio u slicnoj situaciji, a opet cijena je prihvatljiva naspram mobisa.
Molim za savjet
lp
04.07.2016 | 05:28
Trcis sa 6S? Gdje ga drzis s obzirom na dimenzije?

Zamjeni ekran. Pitaj servisera kakav je ekran.


Sent from my iPad using Tapatalk
04.07.2016 | 06:32
Istyle u tom slučaju bi ja... Ukoliko garancija ostaje
04.07.2016 | 10:23
Pročitaj tekst o tome na naslovnici, JM Elektronika, a sigurno ima netko slično dobar u Zagrebu. Kada se stavi originalan, teško da bi servis mogao tvrditi da je time poništeno jamstvo. Ja bih to sredio tako jer ona cijena je zaista paprena.
04.07.2016 | 12:24
dpasaric kaže:
Pročitaj tekst o tome na naslovnici, JM Elektronika, a sigurno ima netko slično dobar u Zagrebu. Kada se stavi originalan, teško da bi servis mogao tvrditi da je time poništeno jamstvo. Ja bih to sredio tako jer ona cijena je zaista paprena.


Ako je mobitel servisiran u neovlastenom servisu, ne samo da gubi jamstvo, nego i uredjaj postaje BER (Beyond Economical Repair) sto se Apple-a tice. To znaci da ga Apple (a sluzbeno ne bi smjeli ni ovlasteni servisi) nakon toga nece htjeti niti pogledati, a kamoli servisirati (cak niti uz Out-of-Warranty fee) za isti ili bilo koji drugi kvar.
04.07.2016 | 12:40
Btw.
Mobis cijena je OK, po Appleovom cijeniku o-o-w replacement je cca 320€, ali iStyle cijena je malo prenapuhana, screen replacement po Appleovom cijeniku je cca 150€
04.07.2016 | 16:51
Misliš iStyle je ok, a Mobis je prenapuhan?
04.07.2016 | 16:53
songoku kaže:
Btw.
Mobis cijena je OK, po Appleovom cijeniku o-o-w replacement je cca 320€, ali iStyle cijena je malo prenapuhana, screen replacement po Appleovom cijeniku je cca 150€


Ako sam ja tebe tu išta shvatio, ubi me
04.07.2016 | 17:14
Kada sam uzimao mobitel nisam ni blizu ocekivao takve cijene ekrana. Da sam znao bi dvaput razmislio za 6s. Ovo mi je vec sesti iphone u zadnjih 8 godina, nisam nikada imao problema do sada (osim sa 5s jer se ekran odljepio malo pa sam dobio novi). Ali ove cijene su stvarno previse...
Mislim da cu ici na rizik sa najjeftinijim servisom jer nisam imao sa iphonima problema do sada osim svojom krivicom, a onda mi je svejedno jer ne pokriva garancija.
Da li netko ima iskustva sa servisom ekrana, tj da li je sve kao prije?
Da li su to ekrani B kvalitete koje apple odbacio jer ne zadovoljavaju kriterije ili slicno?
Navedeni jeftiniji servis kaze da ima ekran na lageru i sve gotovo u cca pola sata...
Btw njihova puna cijena je 1800 ali sa popustima 1600. (Garancija na ekran 6mjeseci)
04.07.2016 | 17:55
A nudili suti u T-Comu osiguranje koje nisi prihvatio, je li tako?

faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=6356860

www.hrvatskitelekom.hr/osiguranje-mobitela
04.07.2016 | 18:13
havdic kaže:
songoku kaže:
Btw.
Mobis cijena je OK, po Appleovom cijeniku o-o-w replacement je cca 320€, ali iStyle cijena je malo prenapuhana, screen replacement po Appleovom cijeniku je cca 150€


Ako sam ja tebe tu išta shvatio, ubi me


320€=2414 kn, znaci Mobis trazi isto ko i Apple za zamjenski telefon
150€=1131 kn, znaci iStyle trazi skoro duplo od Appleove cijene za zamjenu ekrana
04.07.2016 | 19:26
zabac kaže:
A nudili suti u T-Comu osiguranje koje nisi prihvatio, je li tako?

faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=6356860

www.hrvatskitelekom.hr/osiguranje-mobitela


Osiguranje mi nije bilo ponudeno kada sam uzimao mobitel. Svejedno, mobitel nije osiguran.
04.07.2016 | 19:53
Sorry, svima nude osiguranje. Ja sam kupovao na Cvjetnom. Ne znam gdje si ti kupovao?
04.07.2016 | 20:07
zabac kaže:
Sorry, svima nude osiguranje. Ja sam kupovao na Cvjetnom. Ne znam gdje si ti kupovao?

Mobitel nije kupljen na Cvjetnom.
Mozda je zaboravio ponuditi dok smo pregovarali o ugovoru, mozda je rekao, ali ja nisam cuo, ali svejedno to ne mijenja stvari.
04.07.2016 | 20:14
Ne razumijem, što ne mijenja stvar?

Mogao si ga osigurati kod osiguravajuče kuće.
Kako god bilo standardna osiguranja ne pokrivaju fizička oštečenja. Cijene dijelova friških telefona su uvijek paprena.
Mislim kako Samsung za svoj top model dere 2500kn za novi ekran.
Telefon košta 742€ u Austriji. Mislim kako nije pretjerano 150€ za ekran i popravak (ili kos onog servisera oko 200€).

Druga varijanta je prodati telefon takav kakav je i kupiti drugi preko oglasnika.
04.07.2016 | 20:15
songoku kaže:
havdic kaže:
songoku kaže:
Btw.
Mobis cijena je OK, po Appleovom cijeniku o-o-w replacement je cca 320€, ali iStyle cijena je malo prenapuhana, screen replacement po Appleovom cijeniku je cca 150€


Ako sam ja tebe tu išta shvatio, ubi me


320€=2414 kn, znaci Mobis trazi isto ko i Apple za zamjenski telefon
150€=1131 kn, znaci iStyle trazi skoro duplo od Appleove cijene za zamjenu ekrana


Vidio sam da je cijena preporucena bez apple care 150€ sa postarinom ukljucenom u cijenu sto mi se ne cini puno za promjenu ekrana.
Pa to je samo slanje mobitela od strane istyle u drugi servis, a zarada 100% ili ja propustam nesto?
Nije mi jasno i zasto mobis ne vrsi uslugu slanja tj popravka ekrana kad su ovlasteni apple servis...
04.07.2016 | 21:44
songoku kaže:
havdic kaže:
songoku kaže:
Btw.
Mobis cijena je OK, po Appleovom cijeniku o-o-w replacement je cca 320€, ali iStyle cijena je malo prenapuhana, screen replacement po Appleovom cijeniku je cca 150€


Ako sam ja tebe tu išta shvatio, ubi me


320€=2414 kn, znaci Mobis trazi isto ko i Apple za zamjenski telefon
150€=1131 kn, znaci iStyle trazi skoro duplo od Appleove cijene za zamjenu ekrana


Ahaaa... sori malo sam glup danas
05.07.2016 | 08:08
Stvarno nekada ne razumijem kako ljudi razmisljaju.Nose telefone od 800 eura i misle da je Display 50 eura.Onda se kupi nokia 3310 i kompletan servis(zamjena bilo kojeg dijela 15 eura) Identicna stvar sa automobilima,kupe mercedes,audi ,bmw ili nekog strasnog dzipa pa kad dodje servis hvataju se za glavu jer naucili na golfa 2 i popravak ljepilom i komadom zice.Nikad nije bila velika zarada na samim aparatima vec na rezervnim dijelovima i dodatnom opremom.

@Vule:
Mozes sam naruciti sa ebay-a display ili kupiti neki icloud zakljucan(bolja varijanta svakako) i zamjeniti cca sat posla.
05.07.2016 | 13:22
saint kaže:

Mozes sam naruciti sa ebay-a display ili kupiti neki icloud zakljucan(bolja varijanta svakako) i zamjeniti cca sat posla.

Gdje se moze ukloniti icloud lock i kolko para?
05.07.2016 | 13:29
Nigdje
05.07.2016 | 14:25
saint kaže:
Stvarno nekada ne razumijem kako ljudi razmisljaju.Nose telefone od 800 eura i misle da je Display 50 eura.Onda se kupi nokia 3310 i kompletan servis(zamjena bilo kojeg dijela 15 eura) Identicna stvar sa automobilima,kupe mercedes,audi ,bmw ili nekog strasnog dzipa pa kad dodje servis hvataju se za glavu jer naucili na golfa 2 i popravak ljepilom i komadom zice.Nikad nije bila velika zarada na samim aparatima vec na rezervnim dijelovima i dodatnom opremom.

@Vule:
Mozes sam naruciti sa ebay-a display ili kupiti neki icloud zakljucan(bolja varijanta svakako) i zamjeniti cca sat posla.


Mislim da u tome imas pravo.
Mozda je nekima ok da su cijene servisa duplo vece od preporucene jer je to ipak premium stvar, pa ako si kupio nesto luksuzno, plati koliko se trazi i ne pitaj zasto. Isto mislim da nije uredu da Mobis kao ovlasteni servis nema opciju da se popravi samo ekran iako apple oglasava da se ekran popravlja u ovlastenom servisu.
Malo mi ta poveznica Nokie i Iphonea nije bas usporediva jer se radi o marzama, a ne o cijenama djelova.
Doticni servis koji daje full garanciju apple na popravak ce biti moj izbor na kraju. Bili su fer pa ce nadam se dati 10% jer sam kupio dosta skupih igracaka kod njih.
Hvala na savjetima
06.07.2016 | 07:29
saint kaže:
Mozes sam naruciti sa ebay-a display ili kupiti neki icloud zakljucan(bolja varijanta svakako) i zamjeniti cca sat posla.


Jesu riješili onaj problem s popravljanim uređajima da nakon updatea više ništa ne radi?
07.07.2016 | 02:59
songoku kaže:
dpasaric kaže:
Pročitaj tekst o tome na naslovnici, JM Elektronika, a sigurno ima netko slično dobar u Zagrebu. Kada se stavi originalan, teško da bi servis mogao tvrditi da je time poništeno jamstvo. Ja bih to sredio tako jer ona cijena je zaista paprena.


Ako je mobitel servisiran u neovlastenom servisu, ne samo da gubi jamstvo, nego i uredjaj postaje BER (Beyond Economical Repair) sto se Apple-a tice. To znaci da ga Apple (a sluzbeno ne bi smjeli ni ovlasteni servisi) nakon toga nece htjeti niti pogledati, a kamoli servisirati (cak niti uz Out-of-Warranty fee) za isti ili bilo koji drugi kvar.


Stoji što kažeš, no to je scenario za fušerske popravke, a ako to odradi profesionalac i s originalnim Apple dijelom, uopće nije lako utvrditi da je uređaj bio popravljan.

Kada malo pogledamo real-life situacije, ne sjećam se već godinama da mi se netko žalio da mu se iPhone pokvario. Sve se to svodi na: "pao mi je i razbio se", "upao mi je u vodu", "baterija je dala svoje" i klasične probleme habanja tipa jack od slušalica, home tipka ili silent prekidač.
07.07.2016 | 06:29
Sad ce smayoo, nema origina Apple dijelova.
07.07.2016 | 09:48
zabac kaže:
Sad ce smayoo, nema origina Apple dijelova.


07.07.2016 | 10:21
hehehehe,na zalost smayoo je u pravu i nema original samo zamjenski
07.07.2016 | 16:06
Što, taj zamjenski dolazi iz neke druge tvornice od onoga koji dolazi uz telefon?
07.07.2016 | 16:38
Da,postoji jedan dio dijelova koji se ne ugradjuju u telefone vec sluze za garanciju.Ali tih dijelova nema u slobodnoj prodaji pa se do njih dolazi ispod ruke.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 19 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.49 Seconds

Provided by iJoomla SEO