iPhone 5S dali će uvažiti garanciju?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5S dali će uvažiti garanciju?


21.10.2014 | 07:39
Radi se o iphone 5S koji je pod garancijom do pocetka 12 mjeseca,
u zadnje vrijeme mi je problem sto mi je Home Button počeo "pucketati" pri pritisku na njega,
kontaktirao sam Apple suport kazu da idem na servis u ZG...
Uglavnom pri ovakvim kvarovima ako je uređaj pod garancijom dobija se novi mobitel, jer je home button touch ID vezan za čip mobitela, i nemoze se mjenjati. tako da daju novi mob.
ali koliko sam upucen znaju zajebavat na servisu, vrate mob i samo kazu da je otislo od vlage ili vode ili je mehanicki kvar itd itd, znate kako to ide... i onda jos oderu na dijagnostici 300-400 kn tako da je to zajeb.
Šta mislite hoće li mi proći ovo pod garancijom?? Iz Applea su mi rekli da se javim u City Centar One da donesem mobitel i da nebi trebalo bit problema.
MObitel nije kupljen u HR i nemam račun.
21.10.2014 | 07:58
Račun nije bitan, jamstvo se vidi po serijskom broju. Ako ti je Apple Support rekao da ideš na servis, idi na servis. Ako je telefon bio izložen vlazi, pripremi se da ćeš platiti servis. To je to.
21.10.2014 | 08:02
naveo sam primjer vlage, ono što ja znam da nije imao doticaja..
Koliko bi ovo moglo trajati? Pošto nisam iz Zagreba a ići ću za nekoliko dana. Ima li netko iskustva?
21.10.2014 | 09:43
Ako je telefon bio u dodiru sa vlagom to se vidi.Vlaga se moze i tolerisati ali samo u rijetkim slucajevima.Ako neko trenira sa mobitelom postoji mogucnost da jedan od dva senzora pocrveni ali u tom slucaju 3 i 4 senzor nece.Ostala dva senzora se nalaze u telefonu i nije moguce vidjeti bez otvaranja a ni aktivirati ako bas nisu bili u dodiru sa vodom.Telefon je pod garancijom i sigurno ces dobiti novi.
21.10.2014 | 12:55
Znači nije moguće "slučajno" aktivirati 3 i 4 senzor u servisu i eto troška?
Jer sve što ga dijeli od besplatnog i velike cifre je malo vlage. A servis može reći što hoće, a ti dokazuj.
21.10.2014 | 12:56
......dakle lutrija
21.10.2014 | 13:06
toga me i je strah, moram prevalit dug put, bit bez uređaja ko zna koliko i na kraju platit servis....
zato se i informiram, ali ovi iz Applea kazu da nece bit problema, neznam bi li bilo pametno spomenit i da sam sa Appleom razgovarao na ovu temu...
21.10.2014 | 13:07
baš me zanima kako će ovo proći - ako odeš u servis, napiši nam sve kako je prošlo..
21.10.2014 | 13:16
naravno na ću napisati
IStyle u CityCentu ZG ovlašten za ovakve stvari, tj. za uređaje koji nisu kupljeni u VIP ili TCOM
Prepiska iz Applea:
ante:
ok..I do not have an account, my cell phone was a gift
ante:
any problem?
Tomas:
None at all.
ante:
just my phone and charger
ante:
or just phone
Tomas:
All you will need to bring with you is you phone.


A na iStyle kaze ovako;

Zaprimanje uređaja na servis:

Zaprimanje uređaja za servis vršimo na adresi City Center one West, Jankomirska ulica 33, u Zagrebu. Vaš uređaj sa opisom problema predajte našem osoblju koje će preuzeti sve vaše podatke te ukoliko se radi o uređaju po jamstvom trebate priložiti kopiju ili orginalni račun. Jamstvo se ostvaruje uz predočenje jamstvenog lista.U jamstvo ne ulaze kvarovi uzrokovani mehaničkim oštečenjima, te vodena oštečenja.
 Kod internacionalnih jamstva je obavezno predočenje računa.

Dijagnostika kvara u prosjeku traje dva-tri dana.


bojim se problema u startu...
21.10.2014 | 13:24
a ako je kupljen u VIP-u moraš ga dati VIP-u na servis? ili isto možeš donjeti kod njih? ajde pitaj molim te ako budeš išao..

hvala
21.10.2014 | 13:30
vip i tmobile imaju svoje ovlaštene servise i moraš tamo nosit.
ne možeš se sa vip/tmobile garancijom pojavit u iStyle-u, otpilit će te.
21.10.2014 | 13:41
Već sam napisao da uređaj nije kupljen u RH,
21.10.2014 | 16:24
mario.zg kaže:
Znači nije moguće "slučajno" aktivirati 3 i 4 senzor u servisu i eto troška?
Jer sve što ga dijeli od besplatnog i velike cifre je malo vlage. A servis može reći što hoće, a ti dokazuj.


Moje iskustvo s iStyle servisom je obratno. Nosio sam tamo iP5 radi zamjene baterije (izvan garancije, po posebnom programu besplatne zamjene). Nije bilo problema s vlagom, ali su mi rekli da po mjerenju baterija jest loša, ali ne toliko loša da upada u program zamjene, međutim su tražili odobrenje na temelju toga što sam precizno (u mailu, unaprijed) opisao kako se problem manifestira te mi je priznata besplatna zamjena.
21.10.2014 | 19:40
Koliko je trajao taj proces dok si dobio novu?
21.10.2014 | 21:22
desetak dana
22.10.2014 | 07:25
Ako imas mogucnosti da odes do Budimpeste ili Ljubljane to bi bila najbolja opcija. Posaljes mail jer treba zakazati i dobijes novi telefon za 5 minuta.
22.10.2014 | 07:32
Ja sam se s iStyle dopisivao, u mailu su mi napisali da mi ne treba nikakav račun, serijski broj je dosta. Ali to nije bio kvar pod regularnom garancijom, nego pod posebnim programom zamjene.
24.10.2014 | 10:55
Slobodno ga donesi u iStyle, odmah mogu pregledati senzore i reći ti kako stoje stvari, kod zamijene telefona to traje 2-3 radna dana. Znači cca u utorak može već doći novi jer dostava ne radi vikendom.
24.10.2014 | 14:29
Hvala ti gdje čuo i nečuo.!!!
Nadam se da se vidimo idući tjedan!
30.10.2014 | 15:35
saint kaže:
Ako imas mogucnosti da odes do Budimpeste ili Ljubljane to bi bila najbolja opcija. Posaljes mail jer treba zakazati i dobijes novi telefon za 5 minuta.


Jel možeš ukratko napisati zašto misliš da bi u Budimpešti ili Ljubljani dobio novi mobitel za 5 minuta a ovdje ne?

Patim od tog kompleksa da je kod nekog drugog bolje, i kada vidim ovakve stvari pokvare mi dan... ne kažem da nije tako, ali mi nije jasno KAKO je moguće da oni u slovenskim/mađarskim iStylevima mogu nešto što ovdje NE mogu a TREBALI BI.

Ja ne vjerujem kako ljudi to mrtvo-hladno shvaćaju, ne znaju svoja prava, ma prestrašno. Ako mu vani netko mora dati novi mobitel za 5 minuta onda isto to on mora moći ostvariti i ovdje. Iphone se službeno prodaje u Hrvatskoj, iStyle prima na servis uređaje koji nisu iz Hrvatske (zvao sam i pitao još prije), prema tome ne znam di je problem. On U Hrvatskoj mora po zakonu imati ista prava na zamjenu iphonea kao u mađarkoj/sloveniji. Simple as that.
30.10.2014 | 16:29
Vidi,iz tvog posta mi se cins da se nesto palis ili da ti je zasmetalo sto sam rekao da ces negdje brze dobiti nego u HR. U principu meni je svejedno gdje ces nositi na zamjenu.Nije moj problem.Ja sam ti rekao iz licnog iskustva kako to funkcionise.Dosta ljudi su mi donosili telefone pod garancijom iz HR i onda nosili u HR da je i ostvare.Svi ali bas svi su imali problem sa cekanjem aparata,jer u HR uzmu telefon pa ga serviseri navodno testiraju pa onda jave da li moze ili ne.U ostalim zemljama ako je telefon pod garancijom i ako dogovoris sastanak kompletna procedura traje 5 minuta jer osoba koja razgovara sa tobom o problemu ima pravo da ti automatski da zamjenski aparat.Dok u HR to funkcionise na nacin: Sluzbenik na salteru-kurir-servis-apple pa ako je sve ok onda ide obrnutim redom.Zato traje najmanje 5 dana. Par momaka sa foruma mi je trazilo savjet gdje da mjenjaju telefone i uradili su to po mojoj preporuci van HR,valjda ce ti se javiti sa iskustvima. Ja sam u Minhenu(apple store) zamjenio telefon bukvalno za 3 minuta naravno uz dogovoreni sastanak.Momak je pogledao telefon,poslao ga negdje(nemam pojma gdje vjerovatno do servisa) i za par minuta mi je donesen telefon u kesici.
30.10.2014 | 18:42
Logično. Njima je manji trošak da ti daju refurbished telefon, a tvoj, kad ga poprave, daju nekom drugom isto tako, nego da tvoj telefon šalju tamo-amo.
08.11.2014 | 16:29
Da prenesem iskustva iz ovog slučaja...

U srijedu popodne donio mob u iStyle kod GOSPODINA Svena, u petak jutro preuzeo novi uređaj..
Dakle krajnje promptno profesionalno i učinkovito...

Hvala Svenu i pozdrav cjeloj ekipi u iStyle!!!!
09.11.2014 | 16:04
Hvala tebi, drago mi je da si zadovoljan.
22.11.2014 | 00:55
Pozdrav svima imam sličan problemčić a prvi put sam naišao na ovu temu o pucketanju home buttona pa da podjelim sa vama i možda pokupim koji savjet pametan.Naime imam isto 5s i nakon par mjeseci korištenja sam primjetio isti problem pucketanje home buttona i minimalno ulegnuće same tipke ali bez poteškoća u radu osim naravno koja poteškoća kad su ruke znojne i sl. ali mislim da je to pod normalno. Trenutno radi sve ok ali se nekad na koji dan znalo vratit pucketanje i malo iritira pa me zanima šta radit? Mobitel je kupljen u Ht-u i ima garanciju još malo jače od mjesec dana!
22.11.2014 | 11:43
Koliko sam shvatio iz postova ssivic radi u servisu pa mislim da je najbolje da njega kontaktiras
23.11.2014 | 18:44
Ako je kupljen u Tmobile ondA ces ga morat odnijet kod njih...
25.11.2014 | 00:54
To mi je jasno da je ht onaj kojem bih nosio ali mislim da necu jer ipak nemam poteskoca sa radom samog home buttona a i glupo mi je da im kazem da mi je prije skrioutao home button. No ocito problem nije rijedak jer sam citao po raznim forumima o slicnim problemima. Koliko sam primjetio na sestici je puno bolje to rijeseno a i sam hod tipke mi se na 5s-u nikada nije dopao!
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 48 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO