Kako spremiti taj &!!*#% shsh blobs?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako spremiti taj &!!*#% shsh blobs?


22.09.2013 | 19:23
Elem, iP5, iOS 6.0.2
Što točno sve treba napraviti prije nego se pripusti iOS 7 na njega pa da poslije bude moguće napraviti povratak na 6.0.2?

Ako sam dobro skužio, nužni su ti shsh blobs, što god to bilo (nadam se da nije nešto zeleno i ljigavo ). Kako se to snimi? Treba napraviti JB prije toga?

Svi backupovi od iP su backupirani na TimeMachine, ali da lj je tu onda sadržan i sam iOS?
22.09.2013 | 20:11
Pa pisalo se već da Apple više ne potpisuje ios 6, tako da ništa od tih shsh ako nisu ranije spremljeni
22.09.2013 | 20:14
Eh hajde da jednom za fino objasnim sta i kako

Svaki aparat ima svoj UID tako da nije moguce spasene SHSH Blobs od jednog aparata na drugom.

Svima je poznato da Apple iz nekog razloga ne dozvoljava vracanje na nizi FW pa su ljudi iz JB zajednice smislili nacina kako je to izvodljivo.Stim da je to moguce samo dok Apple potpisuje neki FW,nakon toga skoro pa nije moguce.
Postoje dva nacina.
1. Kada je aparat JB da se SHSH Blobs pohrane na Cydia-u Serveru
2. Kada spasavate SHSH Blobs na svom racunaru pomocu Tinyumbrella thefirmwareumbrella.blogspot.com

Vracanje na stari FW radite tako sto prvo spremite SHSH Blobs pomocu pokrenutog programa,onda skinete FW za koji imate Blobs i pokrenete TU i TSS server.Pokrenete iTunes i iz DFU moda idete na restore(opcijom MAC alt+restore ili win Shift+ restore)
Tss server "Lazira Apple server" i ubacuje SHSH Blobs kao da ih apple jos uvijek potpisuje.To se radi tako sto TU edituje Host file tj dodjaje adresu Cydia servera.

Spaseni Blobs izgledaju kao na slici jedan
22.09.2013 | 20:15
1.
Screen_shot_2010_12_27_at_12.png
22.09.2013 | 20:16
Spasavanje SHSH Blobs klikom na oznaceno dugme


2.
ScreenShot2011_08_28at52323PM.png
22.09.2013 | 20:19
Ne editovan Host file treba da izgleda ovako

3.
2013_09_22_07.png
22.09.2013 | 20:20
Editovan od strane TU izgleda ovako
2013_09_22_07-b544e5e27437a0d45af4fdeef9341c43.png
22.09.2013 | 20:22
Da bi kasnije mogli uraditi clean restore na nekom APPle uredjaju morate vratiti Host file u prvobitno stanje tj izbrisati zadnje dvije lineje,za one koji neznaju kako se radi postoji komanda u terminalu "sudo nano /etc/hosts" naravno bez navodnika
22.09.2013 | 21:51
OK, ali to sve, dakle, ako Apple još potpisuje neki iOS? Dakle, bez obzira što nisam još stavio iOS7 na iPhone, već mi je prekasno za snimiti shsh blobs (zašto to ima tako glupo ime?)? Ili nije?
22.09.2013 | 21:59
Tako je,nema spasavanja.Nemam pojma za ime nisam mu ja davao
23.09.2013 | 00:33
Ma sve i da si spremio na vrijeme ne bi nista postigao jer za sve uredaje iznad iphone 4 spustanje na nizu verziju ne funkcionira..
23.09.2013 | 00:54
smayoo kaže:
OK, ali to sve, dakle, ako Apple još potpisuje neki iOS? Dakle, bez obzira što nisam još stavio iOS7 na iPhone, već mi je prekasno za snimiti shsh blobs (zašto to ima tako glupo ime?)? Ili nije?


Možeš spremiti shsh za ios 7. Čim ga instaliraš
23.09.2013 | 02:02
tako da se sa sedmice lako moze vratiti na... sedmicu?
23.09.2013 | 02:29
kinsif kaže:
tako da se sa sedmice lako moze vratiti na... sedmicu?


Da se može vratiti sa ios 8 na 7 kad poželi
23.09.2013 | 02:42
Ili recimo sa iOS-a 9 koji samo sto nije
23.09.2013 | 02:43
moze proci ajde
23.09.2013 | 11:10
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 41 minuta
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO