ostecen iphone kako dobiti nov preko garancije?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ostecen iphone kako dobiti nov preko garancije?


04.06.2013 | 16:01
Pozdrav Forumasi

neznam jel sam pogodio pravu temu li neznam gdje je ubaciti

Imam problem i mozda mi mozete pomoci
kupio sam nov iphone 5 iz vip-a prije mjesec dana
i sta se dogodi, nije proslo tri dana padne mi donji dio je ostecen.
inace sa aparatom je sve uredu, ali mena zanima kako zapravo na koji nacin mogu dobiti drugi novi
jamstvo imam.
zvao sam vip i oni kazu neznamo, treba da idem kod ovlastenog Apple servisa to jest
MMM Agramservis d.o.o.jel zna neko mozda njih kakva je procedura kod njih
sad neznam sta reci znam da jamstvo ne pokriva stetu koju samu napravite
ali mozda postoji nesto sta se moze reci ili napraviti da mi prodje i da dobijem nov
primjetio sam kad ga tresem da se nesto unutra cuje jel to normalno
pokusaj da ga prodajem isto ne ide izgleda da niko nece dati 3300kn


hvala na svim odgovorima

LP
iphone_5_bijeli_16gb_slika_23629198.jpg
04.06.2013 | 16:21
Novi neces sigurno dobiti jer je fizicko ostecenje uzrokovano tvojom ne paznjom.Na pitanje sta da uradis da bi nekoga prevario (u ovom slucaju operater) neces dobiti odgovor na jabucnjaku. Malo pogledaj po forumu i brzo ces shvatiti da ovdje nema mjesta bilo kojoj ilegalnoj stvari.Moj odgovor mozes shvatiti kao savjet i upozorenje.

Dobro nam dosao
04.06.2013 | 16:39
Tvornicko jamstvo je garancija korisniku da ce kupljeni uredjaj raditi ispranvo odredjeni vremenski rok, ili raditi unutar deklariranih specifikacija.

Ne pokriva to mehanicka ostecenja.

Ti kao da si kupio nov auto pod jamstvom i slupao ga. I onda trazis od tvornice novi, jer eto, imas jamstvo.

To sto zvecka je vjerojatno elektro-motor za vibraciju i nije nista strasno.

Navikni se na to ostecenje i zivot ide dalje. Pa to je samo mobitel

Ako ti bas toliko smeta, kupi neki bumper koji ce prekriti taj dio.
04.06.2013 | 17:48
ne kaze niko da hocu nekog prevariti

prijatelj u njemackoj power tipka mu nekad htelja i nekad ne gornji rub je vidljivo bio ostecen
on u ducanu i rekli su mu da je to od prasine i odmah na licu mjesta dobio nov

ima jos dosta toga slicog ja kazem nam da je ostecen znam da sam ja za to kriv
mozda neko ima iskustva slicnoj situaciji i moze pomoci

onom koji radi ni iz dzepa ni u dzepu a apple neca valjda propasti zbog mene
04.06.2013 | 19:25
Iz pouzdanog izvora znam da naši ovlašteni serviseri nemaju dozvolu da otvaraju iphone, pa ako je npr home tipka ili nešto drugo pokvareno, iphone će ti zamjeniti za novi. Eto nadam se da će ti to pomoći kao što je meni pomoglo...
04.06.2013 | 21:01
MislimdatinećezamijenititelefonbezdagapošaljuvannaprovjeruiondaćešsenačekatijertoznadetrajativišeodmjesecdanaNakontogadobitićešsvojtelefonnatragbezdatigazamjene
04.06.2013 | 22:22
bio danas u agramservis i rekli mi da traje 2-3 dana

odnjet cu ga pa vam javim kako je proslo
05.06.2013 | 02:14
usporedjujes kvar za kojeg nije odgovoran korisnik (problemi sa home tipkom) sa ostecenjem za kojeg je odgovoran korisnik.
mozda i dobis novi telefon, ne ulazim u to, ali po kojoj logici se ravnas kada mislis da bi trebao dobiti novi?

kupis novi auto, spucas ga u zid i... dobis novi? mislim, super ako je tako, javi pa da znamo otici par dana prije isteka jamstva baciti mobitele na pod pa otici po nove!
05.06.2013 | 08:04
I naravno, neće dobiti novi telefon, nego rabljeni u novom kućištu.
05.06.2013 | 10:58
E ovako svako moze dobiti nov telefon zapakiran i ne rabljeni sa novim kucistem
Platis 1820kn i dobiješ nov to možeš naprimjer jedan dan prije isteka jamstva napraviti
Ali evo još jedanput da se ponovim znam sta sam napravio znam da sam kriv
Mene je samo zanimalo jel neko imao iskustva kao moj prijatelj
Power tipka mu nekad hoće nekad ne i on u dućan dobio nov ali gornji dio mu je bio oštećen
Mogli su reci da je od pada jel tako
Ja mislim da nećemo nikog prevariti ako tražimo svoja nekakva prava koja imamo
Za auto slobodno ga slupaj ako imaš kasko sve će ti platiti samo nemoj biti pijan
05.06.2013 | 11:08
Takvih primjera ima koliko hoćeš. Svaki treći iPhone ima problema sa home tipkom. Ako ona ne radi, dobit ćeš novi (refurbished). Ostatak telefona može bit izgreban i oštećen. Naravno, ne smije bit potpuno uništen. Ako i tebi ne radi home tipka, neće bit problema na servisu. Ali ako sve radi servis te uopće neće uzet ozbiljno.
05.06.2013 | 11:15
moj nije bio ostecen, ali jest se farba malo skinula sa coskova i ruzno je izgledao. i ja odem i kazem da imam problem sa wifi, i dobijem drugi . ja mislim da to nije varanje. za 700€ mislim da se ne bi farba morala tako lako skinuti. moras reci ili da ti ne hvata wifi kako treba ili home tipka. to su dva najcesca kvara kod petica.

s napomenom da sam ja to uradio u apple storeu.
05.06.2013 | 11:52
scarface32 kaže:
moj nije bio ostecen, ali jest se farba malo skinula sa coskova i ruzno je izgledao. i ja odem i kazem da imam problem sa wifi, i dobijem drugi . ja mislim da to nije varanje. za 700€ mislim da se ne bi farba morala tako lako skinuti. moras reci ili da ti ne hvata wifi kako treba ili home tipka. to su dva najcesca kvara kod petica.

s napomenom da sam ja to uradio u apple storeu.



Potpuno se slaze stobom ali problem je sto je momentalno SW 6.0.2. na njemu i jailbreak ima

da ga predam na servis moram to skinuti ali sad kako stvari stoje za 6.1.3. nema jailbreaka
to mi je problem i negdje sam cuo da kad si na 6.1.3. nemozes se vratiti i ako si osigurao BLOB-ove
05.06.2013 | 11:53
Scarface, lagao si i nema tog opravdanja koje to može olakšati. To što ti misliš ne znači da tako i mora biti. Kad se već spominju automobili i na njima se lako ošteti lak ako se ne pazi, a nije da su baš jeftini, pa nisi otišao s autom kod prodavača i zbog oštećenog laka rekao da ti ga zamjene jer ti je sjedalo neudobno.

Apple je valjda jedna od rijetkih kompanija koja pristaje zamijeniti svoj proizvod čak i zbog gluposti. Jeza me hvata kad pomislim kakvih se sve bedastoća naslušaju ti ljudi što rade tamo.
05.06.2013 | 11:59
damire kaže:
scarface32 kaže:
moj nije bio ostecen, ali jest se farba malo skinula sa coskova i ruzno je izgledao. i ja odem i kazem da imam problem sa wifi, i dobijem drugi . ja mislim da to nije varanje. za 700€ mislim da se ne bi farba morala tako lako skinuti. moras reci ili da ti ne hvata wifi kako treba ili home tipka. to su dva najcesca kvara kod petica.

s napomenom da sam ja to uradio u apple storeu.


Potpuno se slaze stobom...

Naravno da se slažeš jer ti to u ovom momentu tako odgovara

...ali problem je sto je momentalno SW 6.0.2. na njemu i jailbreak ima

da ga predam na servis moram to skinuti ali sad kako stvari stoje za 6.1.3. nema jailbreaka
to mi je problem i negdje sam cuo da kad si na 6.1.3. nemozes se vratiti i ako si osigurao BLOB-ove

Eh, sad bi i ovce i novce. Najbolje je da ih u servisu zatražiš da ti još plate odštetu jer ne možeš više instalirati svoje drage Cydia tweakove.... cccc... baš svašta...
05.06.2013 | 14:33
slazem se potpuno sa sankom.
ako mislis da proizvod ne vrijedi koliko bi ga trebao platiti, nemoj ga kupiti i kraj.
ali kod nas je normalno iskoristiti priliku kad god se moze i to je ok. jer ako ukradem ili zajebem onoga tko krade i zajebe onda je to cista stvar.
uz takvu logiku imamo i vlast koju zasluzujemo i zivomo kako zivimo!
05.06.2013 | 14:51
Sank kaže:
damire kaže:
scarface32 kaže:
moj nije bio ostecen, ali jest se farba malo skinula sa coskova i ruzno je izgledao. i ja odem i kazem da imam problem sa wifi, i dobijem drugi . ja mislim da to nije varanje. za 700€ mislim da se ne bi farba morala tako lako skinuti. moras reci ili da ti ne hvata wifi kako treba ili home tipka. to su dva najcesca kvara kod petica.

s napomenom da sam ja to uradio u apple storeu.


Potpuno se slaze stobom...

Naravno da se slažeš jer ti to u ovom momentu tako odgovara

...ali problem je sto je momentalno SW 6.0.2. na njemu i jailbreak ima

da ga predam na servis moram to skinuti ali sad kako stvari stoje za 6.1.3. nema jailbreaka
to mi je problem i negdje sam cuo da kad si na 6.1.3. nemozes se vratiti i ako si osigurao BLOB-ove

Eh, sad bi i ovce i novce. Najbolje je da ih u servisu zatražiš da ti još plate odštetu jer ne možeš više instalirati svoje drage Cydia tweakove.... cccc... baš svašta...


pitao sam za odstetu ali mogu mi samo ponuditi upaljac i olovku:P

ali moram da kazem da pojedinci u ovom forumu se ponasaju kao da oni trebaju da plate ili ce oni da budu osteceni aljda smo tu da jednom drugome pomognemo
ovih dana idem u EU idem icu u neki apple store i vidjet cemo
05.06.2013 | 15:39
@kinsif

baš u tome i leži najveći problem ove naše ljudske vrste i civilizacije, opravdavanje svojih loših postupaka tuđim. Ne mogu se složiti s tobom da je varanje i podkradanje lopova uredu. Za ono što radimo loše nema opravdanja, a pravilo je zapravo vrlo jednostavno: ne čini drugome ono što ne želiš da drugi čine tebi.

@damire

pojedinci ovdje na forumu samo ne žele utješiti tvoju savijest koja zna da nema pravo tražiti novi iPhone jer si ga svojom nesmotrenošću oštetio. Hoćeš li ti prihvatiti tu činjenicu ili ne ovisi samo o tebi. Svejedno, znam da ćeš probati i ja se nadam da ćeš svejedno uspjeti. Nadam se da ćeš naići na jednog dobrog čovjeka koji će ti svjesno dozvoliti da ga prevariš pa makar kasnije on morao nadoknaditi štetu jer je pristao zamijeniti uređaj za koji ne postoje opravdani razlozi da se zamjeni.
05.06.2013 | 16:13
pa to govorim. nikako ne opravdavam stav da je ok krasti od lopova. cak ni u onoj svojoj romaticnoj verziji "kradem od bogatih i dajem siromasnima".
05.06.2013 | 23:23
sve dok ne ostetim nekog licno, tj pojedinca ja se ne kajem. ove kompanije,osiguranja i slicno , uzimam gdje god stignem. Uzimaju i oni od nas.ja se toga ne stidim. ukrao nisam. sve legalno da legalnije ne moze biti. da nije ja ne bih dobio telefon nego nogu u guzicu.

ja samo ne kontam vas dezurne moraliste. ovdje kao da niko nista ilegalno nije uradio, a kladim se da svako od vas ima neki ilegalan program na macu.ako niste to onda ste barem film ili muziku snimali ilegalno. koja je razlika?
05.06.2013 | 23:43
Baš si licemjeran. Sigurno opravdavaš Sanaderovu krađu (krao je od države)?
06.06.2013 | 00:21
On je krao od naroda. A ja ne kradem. Ja samo koristim nesto sto se moralistima ne svidja. Mada sam siguran da bi vas pola isto uradilo da moze. Inace meni je veca kradja sto npr svi elektonski aparati pa i kompjuteri imaju garanciju 2 godine, a apple jednu. To mi je veca kradja nego ovo sto korisnici rade pa dobijaju nove uredjaje. ljudi se snalaze kako snaju i umiju.
06.06.2013 | 01:00
svi mozemo ostetiti telefon i otic probat dobiti novi... ja to ne zelim, ti zelis.
to je cijela prica. ne znaci da sam u pravu, ali ne budi siguran u to sta bi drugi radili.
06.06.2013 | 07:45
scarface32 kaže:
On je krao od naroda. A ja ne kradem. Ja samo koristim nesto sto se moralistima ne svidja. Mada sam siguran da bi vas pola isto uradilo da moze. Inace meni je veca kradja sto npr svi elektonski aparati pa i kompjuteri imaju garanciju 2 godine, a apple jednu. To mi je veca kradja nego ovo sto korisnici rade pa dobijaju nove uredjaje. ljudi se snalaze kako snaju i umiju.


Kod tebe nema osiguravajućih kuća? Osiguraj i imaš garanciju koliko želiš.
06.06.2013 | 10:16
Ima, ali sto bih osiguravao nesto sto bi trebalo da je osigurano. Za imac imam apple care, ali i toje otimacina, ali eto mora se pa nije toliko ni tesko. Za iphone se snalazim. I to ne samo ja nego vecina korisnika istoga. Za peticu ti vracaju peticu, ako hoces sa 4s na peticu doplatis 170 eura i dobijes 5-cu. Nista nelegalno. Samo malkice slazes i to je to.
Laze i apple da se farba ne moze lako oguliti, a meni se ogulila a imam futrolu, a jos sam veoma pazljiv sto se toga tice. Auto vozim 7 godina i 200000 km presao a nigdje ga nisam ogrebao, telefon u djepu i na stolu i farba se skine. Gdje to ima? Kod apple-a.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 23 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO