iOS 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 8


22.10.2014 | 15:07
Hm, vidio sam i na videima na YT da je taj problem prisutan i na njihovim iPh5 uredjajima, sad moguce da set as new to rjesava jer ja sam isao samo na upgrade.

Moze jos netko potvrditi kako stoje njihovi iPh5 s time da se ne zajebem?
22.10.2014 | 17:18
jucer napravio update, dakle ne set as new na 8.1 (ip5). sve radi ko grom. Nema nikakvih lagaova noti u jednom segmentu. Da ne znam da sam na 8ici rekao bi da je to i dalje ip5 sa iOSom 7.x
22.10.2014 | 17:28
evo Antutu rezultata na mom iPhone 5S

rezultat na iOS 8.0.2(OTA update sa iOS 8.0.1)



rezultat na iOS 8.1 (uređaj je instaliran kao "SetUpAsNew")



Nisam primjetio nikakvo trzanje ni greske, radi ok! Samo evo rezultata performansi!
22.10.2014 | 17:42
ja sam kako kazem isao direktno s ios7 na 8.1. ova stvar leti sada. 5s 16gb
22.10.2014 | 18:07
Testirao sam brzinu svog ios 7.1.2 iPhonea 5 i 8.0.2 iPhonea 5C u T-centru, čini se apsolutno ista brzina, bez ikakvog laga koji sam ranije primjećivao.

Zanima me još samo jesu li 5 i 5C totalno identični hardver što se tiče brzine izvođenja operacija? Ako jesu, pretpostavljam da se nemam čega strašiti oko updatea.

Također, čujem da je 8.1 pokrpao "date trick" koji je omogućavao korištenje emulacijskih programa poput emu4ios. Postoji li mogućnost insaliranja istih trenutno na 8.1 ili se na to može zaboraviti?
22.10.2014 | 18:27
Iphone 5 i 5C su potpuno ist hardware... Taj "date trick" nisam nikad koristio pa ti ne mogu na to odgovoriti...
24.10.2014 | 16:38
Ne znam da li je netko već stavio.
www.redmondpie.com/ios-8.1-trick-quickly...s-using-home-button/
24.10.2014 | 16:45
"Just a heads up, this does not turn down the brightness it just darkens all the pixels on the screen, blocking more light. It's a useful trick and I use it late at night when reading for an extra dim mode but it doesn't offer any extra battery life so I wouldn't use it to replace adjusting the brightness."
Bilo bi bolje da f.lux bude dostupan svima a ne samo uređajima koji su JB-ani
26.10.2014 | 16:21
Zna li neko sta se desava sa aktivacijom iMessage-a/FaceTime-a? Odradio sam update na 8.1 i od tada nema sanse da aktiviram ni IM ni FT. Probao sve...resetovao sve postavke,network postavke...restore telefona. Bas sve.

Pozdrav
26.10.2014 | 17:36
imas li na racunu na kartici sa koje aktiviras iMessage i FaceTime?
26.10.2014 | 19:41
Ukoliko si ulogiran sa svojim Apple ID-om, i/ili koristiš email za iMessage i FaceTime, onda se treba izlogirati i maknuti sve, te ugasiti obje funkije, te ih ponovno aktivirati i pričekati do 5 min (nekada) da se aktivira i da glavna poveznica bude tvoj broj mobitela a kasnije po želji se mogu dodati Apple iD i ostalo
26.10.2014 | 21:37
Kakav racun? Koristim postpaid uslugu,BH telecom. Do sada je sve radilo besprijekorno. Promijenio 3 telefona...nikad nije bilo problema. Kad sam update-ovao na 8icu,takodjer radilo, 8.0.2 radilo. Kad je dosao 8.1, jednostavno nece da aktivira. Pokusao se odlogovat,ukljucivao-iskljucivao...nista. Recimo,prilikom logiranja mi ponudi br i mail. Broj bude siv,mail crn. Kliknem next,ostane mail al broja nema. Ma bukvalno sam pokusao sve!!! A nisam jedini kojem se ovo desava. Hvala vam
26.10.2014 | 21:46
Evo recimo sa mobitelom i karticom na kojoj nije bilo na racunu nisam mogao aktivirati iMessage ni FaceTime, restorao uređaj 100puta...tek kad sam nadoplatio bon proslo odmah, kasnije sam saznao razloge zasto, ugl. Ovo moze biti jedan od problema.
26.10.2014 | 22:03
Al ja sam pretplatnik. Sta mogu uplatiti? Nista. Placam racune redovno. Mislim da to nema nikakve veze sa aktivacijom..bar ne kod mene. Hvala.
26.10.2014 | 22:05
Ok, ako si pretplatnik...
02.11.2014 | 18:46
imgur.com/5ZqzPIy
Ovako je već cijeli tjedan. Stoji da imam jedan update a nema što nisam updateao i probao.
Maknuo sam sve (zadnje updejtane) apps sa iP5s, čak ih izbrisao iz iTunesa, nanovo ih downloadao i syncao na iPhone.
Ništa.
Pa sam te apps downloadao putem iPhonea i opet mi javlja da imam neki update. A gdje? Koji? U iTunes-u je sve updejtano.
Any ideas?
Prilozi:
02.11.2014 | 18:56
Imaš možda neku aplikaciju koju si skinuo sa drugog računa ?
02.11.2014 | 19:52
Camera+ sa US accounta ali je i ona updejtana. Info na iPhoneu kaže 6.1.1. I u iTunesu isto kaže da je 6.1.1.
I kad switcham accounte na iPhoneu svejedno stoji ta jedinica.
03.11.2014 | 01:06
Izbrisi Evernote i ponovno ga skini.
18.11.2014 | 21:42
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav
18.11.2014 | 22:03
Imam zanimljiv bug. Čitam Wired.com nakon updatea na 811 i kad želim dalje skrolat stranicu, prvi flick ne reagira uopće a na drugi radi ok. Pa opet čitam dio i sve ispočetka (ne reagira pa onda radi)
18.11.2014 | 22:55
insider kaže:
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav


Kod mene isti problem... Vrlo iritantno, a primijetio sam da mi senzor više ne lovi glavu kao nekad pa uho čuda radi
18.11.2014 | 23:17
insider kaže:
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav


Dijelimo isti problem, ali meni se to događa u nekih 50% poziva. Nisam otkrio baš konkretan razlog. A što se senzora tiče, meni radi normalno.
U pitanju je iPhone 4s
18.11.2014 | 23:27
Yonkis kaže:
Imam zanimljiv bug. Čitam Wired.com nakon updatea na 811 i kad želim dalje skrolat stranicu, prvi flick ne reagira uopće a na drugi radi ok. Pa opet čitam dio i sve ispočetka (ne reagira pa onda radi)


Ovo flick pretpostavljam da je u pitanju kao prvi dodir ekrana. Ako je, meni se to događa u safariju na ipad mini retini. Recimo odem na google search, upišem tekst, on mi izlista stranice i kada stisnem željenu(link) ne reagira ni na jedan dodir, nego moram provozat gore dolje po ekranu i onda odreagira kad odaberem link.
Također mi se događa to da jednostavno krene učitavat stranicu i stane i radi u beskonačnost, no ako zaista želim otvorit odmah stranicu onda moram kliknut na box URL i tapnut enter. Tada se stranica instantno otvori. Nervirajuće ali gotovo stalno je takav postupak.
To mi se sve isključivo događa samo na safariju.
Kod Chrome nemam takvih problema. Počinje mi se gadit taj Safari
19.11.2014 | 06:09
havdic kaže:
insider kaže:
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav


Kod mene isti problem... Vrlo iritantno, a primijetio sam da mi senzor više ne lovi glavu kao nekad pa uho čuda radi



Znaci cekamo neki novi update
19.11.2014 | 06:17
Yup, upravo to kao što si rekao. Čeka podražaj prsta pa onda krene sa drugim dodirom biti "aktivan".. Čemu sad to?
19.11.2014 | 08:34
insider kaže:
havdic kaže:
insider kaže:
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav


Kod mene isti problem... Vrlo iritantno, a primijetio sam da mi senzor više ne lovi glavu kao nekad pa uho čuda radi



Znaci cekamo neki novi update


probaj restore bez backupa
19.11.2014 | 11:59
havdic kaže:
insider kaže:
havdic kaže:
insider kaže:
Da li se ikome desava da nakon javljanja prodje nekih 1-2 sec. i onda se uspostavi veza?

Ovo se desava nakon update-a na iOS 8. Evo danas sam odradio update na 8.1.1 u nadi da ce i ovo konacno biti rijeseno,medjutim...nista.

Pozdrav


Kod mene isti problem... Vrlo iritantno, a primijetio sam da mi senzor više ne lovi glavu kao nekad pa uho čuda radi



Znaci cekamo neki novi update


probaj restore bez backupa


Probao sve,jednostavno nece clean install,backup,sve...
05.02.2015 | 18:10
Nadogradio sam iPhone 6 s iOS 8.1.3. i primjetio da mi se baterija ubrzano prazni.
Prvo sam pomislio da se radi o problemu koji je uslijedio punjenjem preko snažnijeg punjaca za iPad (koje nebi trebalo biti sporno jer je isto sugerirano na Apple stranicama).
Na kraju sam ipak vratio mob na raniju verziju od 8.1.2 i sad opet imam mobitel sa normalnim i osjetno duljim trajanjem baterije

Ono što mene tu zanima je ima li itko slicnih iskustava?
Također preporucam svima koji primjete taj problem da se vrate na raniju verziju dok još Apple to nije onemogucio
15.04.2015 | 06:02
Da li je neko dizao neki od uredjaja na 8.3 ?

Ja razmisljam da li prvo probati iPad dignuti ili iPhone ?

I ima li jailbreakera ovdje

Ja cekam prvi koji ce moci JB ,da se otisnem u te vode ponovno
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO