Trosenje baterije na MBP
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Trosenje baterije na MBP


19.12.2011 | 10:39
Ne znam je li jos tko imao problema s tim, ali kod MacBook Pro-ova sam primjetio da se baterija trosi i dok je na adapteru.

Imam MBP 13", early 2011 na kojem sam primjetio da u neka 4 dana sto je na adapteru baterija padne na 98% (dalje ne znam jer ga vec moram nositi). Isti problem sam imao i s MBP iz 2010. Jel zna netko razlog zasto se to dogadja?
19.12.2011 | 11:14
Nije to nikakav problem, već na taj način elektronika održava bateriju "živom" i počne ju ponovo puniti kad padne ispod 96%.
20.12.2011 | 02:43
To sam i ja primjetio na svom MacBook Pro iste generacije. Ako pak odspojim punjač i ponovo spojim čak i napiše "Not charging" iako je baterija na 98%, no to me previše ne zabrinjava.

Primjetio sam i da ona lampica na konektoru punjača ne svijetli uvijek narančasto premda se baterija recimo puni, a isto vrijedi i za zelenu lampicu kad je puna. Pali se i gasi kako joj dođe.
20.12.2011 | 03:36
Ja nisam primjetio da mi se gasi zelena lampica. Jednom kad pozeleni tako i ostaje. A posebno sam pratio cikluse, vijek baterije itd od kad sam preso na Lion.
20.12.2011 | 09:51
Sank kaže:
To sam i ja primjetio na svom MacBook Pro iste generacije. Ako pak odspojim punjač i ponovo spojim čak i napiše "Not charging" iako je baterija na 98%, no to me previše ne zabrinjava.

Primjetio sam i da ona lampica na konektoru punjača ne svijetli uvijek narančasto premda se baterija recimo puni, a isto vrijedi i za zelenu lampicu kad je puna. Pali se i gasi kako joj dođe.


Mislim da je not charging zato sto treba pasti na 95% da bi se pocela punit.

A to sto blinka, meni je bilo zbog konektora, kad sam ga malo ocistio, nikad se vise nije pojavilo. Dakle, ne promjena iz zelenog u narancasto, nego gasenje i paljenje zelene.
30.12.2011 | 15:20
yawn pong kaže:
Ne znam je li jos tko imao problema s tim, ali kod MacBook Pro-ova sam primjetio da se baterija trosi i dok je na adapteru.

Imam MBP 13", early 2011 na kojem sam primjetio da u neka 4 dana sto je na adapteru baterija padne na 98% (dalje ne znam jer ga vec moram nositi). Isti problem sam imao i s MBP iz 2010. Jel zna netko razlog zasto se to dogadja?


Da li imas problema s padom kapaciteta baterije? Meni stalno varira od cca 5400-5500 mAh (cca 93-95%). Originalan kapacitet je 5770 mAh.
30.12.2011 | 15:28
To je normalna fluktuacija - radi se o statističkom rasipanju mjerenja, odnosno izračuna, a varijacija je posljedica promjenjive temperature.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 minuta
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO