NAS pitanje - pomoc
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS pitanje - pomoc


10.10.2011 | 10:44
Radi se o slijedecem. Kupio sam GoFlex Home Network Storage System 1TB,spojio sa routerom,nastimao Time machine i sve radi kako treba(bar se cini) Sad me zanima kako da nastimam WiFi sharing tj Skinuo sam Goflexmedia App sa Appstore ili nemogu pristupiti NAS-u jer ga ni iPad ni iPhone nevidi.E sad kako da nastimam da to funkcionise.I jos jedna stvar u Finderu vidim goflex home ali nemogu mu pristupiti stalno izbacuje not connected.

Slika u prilogu
Prilozi:
10.10.2011 | 10:58
NE koristim Time Machine, ali, znajući princip na kojem radi, moja je pretpostavka da moraš imati odvojene particije - jednu za Time MAchine, a drugu za file server (kojem ćeš onda pristupati s iPhonea, iz Findera...
10.10.2011 | 11:11
Ima logike sto govoris ali na ovome HDD neznam napraviti particije tj jedva sam i TM nastimao,mjesto za share postoji na dva nacina jedan je preko neta nesto kao cloud a drugi je direktno preko mreze(slika) ali je problem sto neznam nastimati NAS da vidim preko WiFi tj kao neka kucna mreza preko App media koja se u stvari koristi za stream muzike filmova......

sve sto stavim u goflex_home i goflex_home_atm vidim kada se logujem na svoj Acc
10.10.2011 | 12:40
ako ne znaš ili ne možeš napravit particiju, probaj mu u Disk Utilityju napravit disk image kao ekvivalent particije. to je meni pomoglo na Time Capsule jer sam pored backupa htio imati particiju za sharing, a nisam ju mogao napraviti.

edit:
za kreiranje dmg-a u Disk Utilityju ideš na "new image", pod "save as" napišeš naziv tog novog imagea, pod "where" odabereš svoj NAS (meni je to bio Time Capsule), odrediš veličinu imagea (custom size), sve ostalo ostaviš po defaultu i stisneš "create".
Screen_shot_2011_10_10_at_11.png
10.10.2011 | 15:04
Taj dio sam skontao i Hvala ali sad imam problem sa wifi tj kako napraviti da vidim HDD preko wirelessa - preko app sa appstore-a.To je vec mreza a tu sam tanak pravo ako nisam dobro objasnio da probam ovako : Ista stvar kao sa Time Capsule kada browsate sadrzaj .Ja jednostavno nevidim HDD preko drugih uredjaja.Nadam se da sam uspio objasniti u cemu je problem

Sent from iPhone


sad imam problem jednostavno sa desktopa nestane ikona time machine,vrati se jedino ako je iz pref ponovo radim backup.Da li je iko imao iskustva sa ovim modelom "Goflex home network" sprava je pravo do bra ali do bola komplikovana,treba doktorat iz informatike da je postavis
11.10.2011 | 10:54
mislim da ti ikona TM ionako nestaje kada se ne izvršava backup, a pojavi kada je backup u proceduri, barem je meni tako kada se radi backup na moj NAS.

Ovo je jedan od razloga zašto treba gledti NAS sa dobrim i možda malo složenijim software-om, jer na kraju ispadne da su apetiti veliki a mogučnosti ograničene kada je pitanje konfiguracije.

@Saint, pristup NASu dali preko žice ili wirellesa bi trebao biti izvediv korištenjem mrežne adrese samog NASa. Ideja je da se pristupi sa bilo kojeg uređaja nekom drugom mrežnom uređaju tako da se unese njegova adresa i podaci se prikazuju. Ok ovo je karikirano, ali tako bi to trebalo raditi.

GoFlex, nakon konfiguracije agenta na računalu (PC/Mac) podešava 3 foldera kao mrežne diskove kojima se može pristupit. Private/public/backup

Sa GOFlex bi trebalo prvo, nakon inicijalnog setupa napraviti usere (korisnike) tog NAS uređaja za servise koje nudi. Objašnjeno ti je lijepo u 5. koraku na 15 stranici manuala.

Nakon toga treba dodati uređaje u GoFlex Home (PC/Mac..), sve to je objašnjeno u 6. koraku u nastaku.

Pretpostvljam pošto ti backup radi da si onda kreirao usera, a NAS je napravio public/private/backup foldere.

Korištenjem Seagate Dashboard može se pregledavati sve što se nalazi na NASu preko bilo kojeg stroja.

Prsitup share folderima putem ipad-a mora ići preko appa, i trebao bi raditi ako postoji definiran user i ako je uređaj vidljiv drugim računalima na mreži onda nema baš nekog razloga da se ne vidi i na iPhoneu/iPadu
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 20 sati
  • dpasaric: Osvrt je na naslovnici...
  • dpasaric: Ja bih samo Siri koja radi kako treba.
  • stefanjos: pa nije da ikome treba, ali radije bi to nego iakkav AI image generator haha
  • drlovric: Top je stvar. Razmazi oci i plus dobijes par sat i baterije usput.
  • dpasaric: Kome to uopće treba? :)
  • drlovric: Slazem se. Natjerala ih AI blamaza a ne dobra volja :)
  • stefanjos: 120hz na obicnom iphoneu. Napokon!
  • stefanjos: Drpongrac. Nema uvrede. Autoagnostik sam ali volim svoj polo :)
  • drpongrac23: Bez uvrede, isprika svakome, imao san bekutanera kockici m3, golfa 4 i polo sdi - sve redom šrot!!!!
  • drpongrac23: @stefanjos - fauwe = krampwagen! Hyundai rulez!!!!
  • drpongrac23: Uskoro event! Euforija počinje!!!! Gemišti na hlađenju!!!!
  • stefanjos: @yonkis, a stvarno je tino haha. samo fauve :P
  • Borisone: [link]
  • Borisone: Kao i svake godine u rujnu, nova generacija iPhona, te eventualno AirPodsi, Apple TV, i sl.
  • Yonkis: A što se predstavlja?
  • dpasaric: Danas Appleov Keynote u 19 sati po našem vremenu!
  • Yonkis: tino1 mora pješke jer ga izdao Bayerische Motoren Werke :)
  • stefanjos: ?
  • Yonkis: [link] tužno
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.18 Seconds

Provided by iJoomla SEO