Vrijednost Mac Pro računala
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Vrijednost Mac Pro računala


29.09.2011 | 23:23
Pozz
U mogućnosti sam da kupim prvi Mac Pro desktop računalo,rabljeno,pa vas pitam koliko za vas ono košta,koliko bi vrijedilo,ne bi ukljucivao tu mac24sell.
Konfiguracija je:
na ovom linku
www.everymac.com/systems/apple/mac_pro/s...quad-2.66-specs.html
Nadogradito je 12GB ddr2 i nema u sebi hard diska.
Lijep pozdrav....
30.09.2011 | 00:02
OK, ovo je moja domena.

To je stari Woodcrest, danas njegova brzina više nije prednost u odnosu na moderne consumer Macove.

Mac Pro quad-core Woodcrest 2.66GHz ima 37.5 gigaflopsa i to je ugodno brzo, ali treba znati da je novi Mac mini server u svojoj i7 verziji brži(!) od te starije radne stanice - on ima 43.7 gigaflopsa.

Prednost Mac Pro je mogućnost jeftinog proširenja diskovima i moćnom grafičkom karticom. Ako ima 12 GB, to je više nego dovoljno i za ozbiljne projekte, pa se o tome ne treba brinuti. Recimo da uzmeš jedan disk od 3TB (oko 1200 kn) ako već dolazi bez diska i ostaneš s tri prazna slota. Grafičku kasnije lako dokupiš... neki Radeon serije 5, ovisno o budžetu.

S obzirom da je Mac mini server 7650 kn s 2x500 GB diska, 4GB RAM-a i bez optičkog drivea, mislim da bi tu-negdje mogla biti vrijednost i ovog Mac Pro bez diskova, ali s 12 GB RAM-a jer je polovan. Uglavnom takav stroj teško da možeš dobiti ispod 6000 kn, a više od 9000 ne vrijedi.
30.09.2011 | 02:19
Mislim da je cijena od 6000kn ok. Mi smo u firmi jednog prodavali, ali smo odustali iz nekih razloga. Po cijeni od 6000kn.
Isto mislim da je 9000 kn puno previse
30.09.2011 | 02:41
Ove Mac Pro treba ganjati u 8-core izvedbi... to su takve mrcine da ih novi strojevi tek sada počinju sustizati, a mogu se dobiti za razumne pare. Vidim i u oglasima na Jabučnjaku da ih ima par po ok cijeni.
30.09.2011 | 08:23
Znači dati više od 6000Kn ne vrijedi? Jel to uredna konfg.ja ne mislim se baviti dizajnom i tim poslićim,ja bi ga rabio kao obično računalo,jer mi fali samo taj model,nisam ga nikada imao,imam sada Imac na 24" i imao sam sve vrste laptopa.
Nadam se da je ovaj Mac pro brzi od obicnih Pc Desktop na quad core poziciji...
Mozete mi reći što mogu ubacivati u Mac pro? pojačavati?grafika,hdd i te stvari,zvučna kartica?
30.09.2011 | 09:26
Ovak...imam doticnog macproa(2xcore2duo...1,1) i novog macbook pro i5...
Moram priznati da macpro radi puno lakse i ugodnije od macbookpro-a, iako je u mjerenjima znatno slabiji.
Daklem, za bilo koji ozbiljniji projekt, macbookpro pada u vodu, a deda ga pere ko malu bebu.
30.09.2011 | 09:47
kole kaže:
Ovak...imam doticnog macproa(2xcore2duo...1,1) i novog macbook pro i5...
Moram priznati da macpro radi puno lakse i ugodnije od macbookpro-a, iako je u mjerenjima znatno slabiji.
Daklem, za bilo koji ozbiljniji projekt, macbookpro pada u vodu, a deda ga pere ko malu bebu.


je bas, daj ne pricaj....
ne znam kakvog ti to i5 MBPa imas, mozda mu ne radi par jezgri
30.09.2011 | 10:04
Marinkozx kaže:
Mozete mi reći što mogu ubacivati u Mac pro? pojačavati?grafika,hdd i te stvari,zvučna kartica?

Mozes zamijeniti prakticki sve... procesore u 2xQuad, Graficku, RAM, diskove, optike, airport i BT karticu.
30.09.2011 | 10:06
Volio bi da mi netko više kaže za ovaj model,sto je moguće u njega donagradjivati i da li diskovi u njega idu IDE ili SATA/ jel moguce staviti vise grafickih kartica i jel podrzava zvucne kartice i jos neke uredjaje koje mogu ugraditi u nj.
Hvala.
30.09.2011 | 10:21
Marinkozx kaže:
Volio bi da mi netko više kaže za ovaj model,sto je moguće u njega donagradjivati i da li diskovi u njega idu IDE ili SATA/ jel moguce staviti vise grafickih kartica i jel podrzava zvucne kartice i jos neke uredjaje koje mogu ugraditi u nj.
Hvala.

Pa jesam li ti maloprije napisao sto sve mozes u njemu dogradjivati? I nije valjda da nisi u stanju prouciti link koji si sam zalijepio u prvom postu?
30.09.2011 | 10:40
Marinkozx kaže:
Volio bi da mi netko više kaže za ovaj model,sto je moguće u njega donagradjivati i da li diskovi u njega idu IDE ili SATA/ jel moguce staviti vise grafickih kartica i jel podrzava zvucne kartice i jos neke uredjaje koje mogu ugraditi u nj.
Hvala.


Ne znam kolko mislis nadogradivati, ali mozda da si kupis novi stroj - mozda te ispadne jeftinije
30.09.2011 | 11:23
Tito kaže:
kole kaže:
Ovak...imam doticnog macproa(2xcore2duo...1,1) i novog macbook pro i5...
Moram priznati da macpro radi puno lakse i ugodnije od macbookpro-a, iako je u mjerenjima znatno slabiji.
Daklem, za bilo koji ozbiljniji projekt, macbookpro pada u vodu, a deda ga pere ko malu bebu.


je bas, daj ne pricaj....
ne znam kakvog ti to i5 MBPa imas, mozda mu ne radi par jezgri


Gle...ne pricam napamet.
Imam jednog do drugog i vidim sta se dogadja...
Alo, mozete mi pricati o raznim gigaflopsima i jezgrama, ali cinjenica je da deda radi lakse i ugodnije...ne kazem brze (to cak i ne vidim neku razliku), ali definitivno lakse.
Ko da teras mecku ili hondu civic na 160km/h...idu i jedan i drugi, ali meca ide puno lakse i ugodnije
30.09.2011 | 16:24
Mac Pro često zaista u radu bude brži i od novih MacBooka jer ima brže diskove i bržu grafiku. Modeli s 8 jezgri su često brži i radi dvije nezavisne sabirnice. Ja bih uvijek radije radio na starijem Mac Pro nego na novom prijenosniku.
30.09.2011 | 18:36
Osim u slučaju kada ga moraš nositi okolo?
30.09.2011 | 18:44
dpasaric kaže:
Mac Pro često zaista u radu bude brži i od novih MacBooka jer ima brže diskove i bržu grafiku. Modeli s 8 jezgri su često brži i radi dvije nezavisne sabirnice. Ja bih uvijek radije radio na starijem Mac Pro nego na novom prijenosniku.


Mozemo se mijenjati, ja nudim MacPro 2x2.66 u zamjenu za MBP i5
30.09.2011 | 22:04
Riba kaže:
Osim u slučaju kada ga moraš nositi okolo?


To sam sredio tako što svuda gdje moram često ići postavim po jedan Mac!
02.10.2011 | 14:02
^SuperUnknown^ kaže:
Marinkozx kaže:
Volio bi da mi netko više kaže za ovaj model,sto je moguće u njega donagradjivati i da li diskovi u njega idu IDE ili SATA/ jel moguce staviti vise grafickih kartica i jel podrzava zvucne kartice i jos neke uredjaje koje mogu ugraditi u nj.
Hvala.

Pa jesam li ti maloprije napisao sto sve mozes u njemu dogradjivati? I nije valjda da nisi u stanju prouciti link koji si sam zalijepio u prvom postu?


Nisi zalijepio link u prvom postu.
02.10.2011 | 14:06
kole kaže:
Ko da teras mecku ili hondu civic na 160km/h...idu i jedan i drugi, ali meca ide puno lakse i ugodnije


Hondu Civic sam vozio osobno. Ne 160, nego 240. Vjerojatno ima i neka mečka koja može toliko, ali većina ne.

Nisam točno siguran što bi ti značilo to "lakše i ugodnije" u kontekstu auta (ili macova), no za mečke i honde - mislim da si odabrao krive aute za tu stilsku figuru.
02.10.2011 | 15:51
smayoo kaže:
Nisi zalijepio link u prvom postu.

Ja nisam, ali covjek jest, kako sam i napisao
02.10.2011 | 18:46
smayoo kaže:
kole kaže:
Ko da teras mecku ili hondu civic na 160km/h...idu i jedan i drugi, ali meca ide puno lakse i ugodnije


Hondu Civic sam vozio osobno. Ne 160, nego 240. Vjerojatno ima i neka mečka koja može toliko, ali većina ne.

Nisam točno siguran što bi ti značilo to "lakše i ugodnije" u kontekstu auta (ili macova), no za mečke i honde - mislim da si odabrao krive aute za tu stilsku figuru.


Joq...
Tjerao sam i civicicu i mecku (neka s klasa)...na 160 sam u civicici imao filing da idem 240, na meci 75...
Mozda ti cajger nije valjao

Nego, isto tako i kod mekova...primjer u fc-u...mali ima vise realtime bafera, ali cesto ima velik delay u playu...jes, sporiji diskovi, al svejedno...deda playa trenutacno
Na velikom timeline funkcije bolje sljakaju...
Rendaju tu negdje...
I tak jos dosta stvarcica, da ih ne nabrajam...jednostavno deda bolje i fluidnije radi.
Je kaj je
02.10.2011 | 20:34
Aha, to ti znači "lakše i ugodnije"? Dobro, priznajem da je to sigurno tako. Iako - onaj tko vozi Hondu, siguran sam, ne želi da na 160 ima filing da ide 240.
02.10.2011 | 20:35
^SuperUnknown^ kaže:
smayoo kaže:
Nisi zalijepio link u prvom postu.

Ja nisam, ali covjek jest, kako sam i napisao


Je, fakat, sori...
Napisao si "kako si sam zalijepio", a ja sam pročitao "kako sam zalijepio".
02.10.2011 | 22:00
Ma no frx

@Marinkozx: ako je mozes dobiti za 6000kn, uzimaj i razmisli o dva komada:

www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_t...t=See-All-Categories
03.10.2011 | 07:55
DA...naravno da sam uzeo stroj nema se sto reci...ali mi se nesvidja sto je tezak kao sam vrag....
03.10.2011 | 20:15
Nisi kupio prijenosno, a niti prenosivo racunalo To je radna desktop mazga koja je napravljena kao tenk Meni se bas to svidja, ta robusnost i cvrstoca. Ako mislis dogradjivati procesore, svakako preporucam ovo:
forum.netkas.org/index.php/topic,1094.0.html
03.10.2011 | 22:32
Imam ti ja vise laptopa od apple-a ja radim sa njima....13-15 i 17inchi.....tako da sam zelio da ovo probam...jer sam zadovoljan sa iMacom...
12.10.2011 | 11:18
Pitanje za Davora nastavno na ovu temu.

U jabučnjak oglasniku su dva Mac Pro-a, jedan Mac Pro "Eight Core" 2.8 (2008) i jedan Mac Pro "Quad Core" 2.66 (2009/Nehalem). Razlika je godina dana u korist Nehalem-a...

E sad, koji bi po tebi bilo isplatlivije kupiti, starog dedu s 8 jezgri, ili "mladca" s 4.

Sudeći po prijašnjem postu gore, više navijaš za Mac Pro-a s 8 jezgri, neovisno o starosti....ili?

Fala na odgovoru.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 15 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO