imac 27" cudan zvuk
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

imac 27" cudan zvuk


23.12.2010 | 15:00
kupio juce novi iMac 27" i HD pravi cudan zvuk.Kao kad imas gladan stomak.I zuji konstantno,nekad jace nekad tise.Zvao sam prodavnicu gdje sam kupio i danas sam dobio drugi ali zvuk je isti ostao.znaci nista se nije promijenilo.da li da se naviknem na ovaj zvuk ili ima neka mogucnost da zamijenim hd.
23.12.2010 | 15:35
Ja to također čujem, mislim da je to do glasnog diska.

Lijepo bi bilo da se to ne čuje, ali neće mi noga otpast dok to čujem...
23.12.2010 | 15:38
Ja dobio iMac 27" prije tri dana. Kad je totalna tišina kod starta se malo čuje disk, ali taj zvuk je normalan, na koji sam već odavno naviknuo. Nisam primjetio nikakve čudne primjese. U toku rada ne primjećujem ga, ali kod mene je rijetko tišina zbog male djece ;)U svakom slučaju kod mene ništa čudno.
23.12.2010 | 15:40
ma evo citam sad po forumima da je to do HD-a seagate baracuda.upravo zvao i narucio 2tb pa cu da vidim da li ce i kod njega isti zvuk biti..ma kod mene je uvijek tisina u kuci i ovo me stvarno iritira.kod starog imac-a nisam to primjetio.
23.12.2010 | 15:48
Meni se krčanje čuje kad se otvara neka aplikacija, znači kad se disk čita.
To se čuje kada je tišina u sobi, čim se neka muzika stavi to se značajno priguši.

Izgleda da je do diska i po meni to ne bi bio opravdan razlog za zamjenu stroja, ali kome smeta...
23.12.2010 | 16:04
ma meni se cuje i kad ne otvaram aplikaciju.i zuji.ajde ovo krckanje bih i mogao podnijeti ali ovo zujanje me ubija.negio jos jedno pitanje,kad sam skidao najlon sa ekrana ostalo mi je ljepilo s gornje strane,citavom duzinom.kako da ga skinem.
23.12.2010 | 16:27
to je sasvim normalno za 27'' i meni je onak kad je totalna tišina u sobi čujno.. najbolje bi bilo uzet neki SSD od 256gb barem..onda će bit totalna tišina..
23.12.2010 | 16:29
ima li savjet za ljepilo na vrhu ekrana.bojim ga se skidati ,da ne bih ostetio alu kuciste.
23.12.2010 | 20:44
Probaj samo polako, temeljito i strpljivo istrljati prstom, ali ne amo-tamo, nego samo u jednom smjeru.
23.12.2010 | 20:50
hvala smayoo.izgleda da mi je ta mogucnost jedino i preostala.
23.12.2010 | 21:08
usput,nabio sam zuljeve na dva prsta cisceci
23.12.2010 | 21:59
Bolje i to, nego da si nabio žuljeve od kopanja.
24.12.2010 | 12:54
imam jos jedno pitanje u vezi ovog zvuka.Da li mogu staviti neki drugi HD umjesto ovog sada sto imam.citao sam da su samsung i hitachi puno tisi od ovog.
24.12.2010 | 15:38
Ja imam u svom iMacu 27 (mid 2010) Seagate Barracuda od 1TB, također je malo preglasni i prebučni ali već sam se priviknuo na taj zvuk...normalno da se čuje glasnije prilikom otvaranja aplikacija itd...sve u svemu, bitno da radi, neki se HD čuju jače neki slabije, sjećam se kada sam imao PC, također je unutra bio HD Seagate Barracuda i isto se čuo kao i sada na iMacu tako da me zvuk "laganog grebanja" po disku ne brine... (uostalom poznato je da su Seagate Barracuda diskovi malo glasniji od drugih)
24.12.2010 | 16:02
da li se moze zamijeniti za neki drugi hd.ili da se i ja naviknem na ovaj zvuk?
24.12.2010 | 16:11
Ja bi se na tvom mjestu odlučio priviknut na taj zvuk, disk uvijek radi kad nešto radiš i zvuk će se uvijek čuti...e sad ako misliš da nešto nije u redu i da se prejako čuje, probaj ga zamijenit, ali to je tvoja osobna odluka, procijeni sam...ja upravo sada, kada pišem ovaj post čujem svako malo lagano grebanje po disku, ali to je sasvim normalno (bar za Seagate Barracuda diskove)...
24.12.2010 | 16:21
ok pokusat cu se priviknuti
u svakom slucaju imam godinu dana da ga zamijenim.hvala na odgovoru
24.12.2010 | 18:32
Seagate Baracuda nije ništa prema WD Raptoru koji se vrti na 10000 rpm. Ja sam imao taj disk u PC-u i to je bilo ludilo od buke! Sad sam u PC ugradio Mushkin-ov Callisto 240Gb SSD disk i to bi bila milina da nema još brdo ventilatora

Kao što sam već napomenuo, kad vlada tišina, disk u iMacu se može čuti, pa čak i onaj mali ventilator na poleđini. To je doduše tako daleko od bilo kojeg PC-a da nema šanse da me smeta. naravno, vas druge, razmažene Appleovim tihim proivodima to može smetati.

S obzirom da mi je iMac nov novcat i pod garancijom nema šanse da se sad upuštam u "uradi sam" izmjene. To bu čekalo ona vremena kad to više ne bude važno ili ovaj ugrađeni disk izdahne.
24.12.2010 | 21:28
znaci i ti imas isti problem.izgleda da su pogrijesili sa ovom serijom hd-a.citao sam danas da su u nekim s ugradjeni samsung hd-i i da se on ne cuje nikako.
24.12.2010 | 22:39
@ scarface32
Mislim da je u tvom slučaju najbolje zamijeniti ga tišim. Ovoga prodaj nakon zamjene , te možda i nećeš biti na gubitku. Mene da živcira, zamijenio bih ga, ali to shvati kao osobno mišljenje.
24.12.2010 | 22:43
Ma mislim i da je WD Green serija diskova pored štedljivosti i tiša od ostalih izvedbi, ali meni se sad ne da opet nosit iMaca na servis, a sačuvajbože sam nešto prčati dok je garancija.

Da čuje se disk i kod mene kad je u sobi potpuna tišina, ali mene to toliko ne smeta jer sam do sada radio na PCjima koji su bili deset do sto puta bučniji od mog novog iMaca, a onaj WD raptor me je izluđivao.

Dakle, ja već imam SSD disk koji je trenutno ugrađen u PC, ali čim mi istekne garancija ili nađem neko brzo rješenje sa servisom budem ga prebacio u iMaca.
24.12.2010 | 23:16
nisam ni laik ali ne kontam koja je razliga izmedju sata i ssd diska?
24.12.2010 | 23:29
scarface32 je napisao:
nisam ni laik ali ne kontam koja je razliga izmedju sata i ssd diska?

SATA je vrsta spajanja tvrdih diskova na računalo (serial ATA) Vidi -> Serial ATA
SSD znači Solid State Disk ili tvrdi disk bez pokretnih dijelova (zato nema ni buke) Vidi -> Solid-state drive
25.12.2010 | 00:05
sad sam malo procitao o ssd-u i mogu reci da su papreno skupi.da li se zbog brujanja i brzine otvaranja programa isplati dati tolike novce ne znam.
25.12.2010 | 00:07
jzelko je napisao:
@ scarface32
Mislim da je u tvom slučaju najbolje zamijeniti ga tišim. Ovoga prodaj nakon zamjene , te možda i nećeš biti na gubitku. Mene da živcira, zamijenio bih ga, ali to shvati kao osobno mišljenje.



ma vec sam dobio drugi imac i isti je problem bio.sad ne znam koji disc pase na njemu jer sam procitao da imaju ko neke senzore temperature i da samo mogu ovaj disc ponovo ugraditi.znaci djaba bih mijenjao.
08.01.2011 | 17:02
odlucio sam ssd kupiti samo ne preko apple-a.zanima me koji da kupim.nasao sam na ovoj stranici povoljno ali koji pase u moj imac.


www.alternate.nl/html/highlights.html?hg...id+State+Drives&
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 5 minuta
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.71 Seconds

Provided by iJoomla SEO