Nesreća me snašla (pao Macbook)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nesreća me snašla (pao Macbook)


19.01.2010 | 23:32
Dakle, pri povratku s probe je moj macbook (koji je bio u Tucanovom sleevu, koji je pak bio u ruksaku) pao na pod auta pri vožnji. Kad sam ga izvukao iz Tucana, vidio sam da je malo ogreban donjoj stranici, ispod power tipke. Kad sam bolje pogledao, primijetio sam da je i plastika lagano napukla. No pravi šok me dočekao kad sam ga otvorio.

Naime, ona mekana plastika kraj power tipke se uzdigla i sad sam na čudu. Što da radim? Kome da ga nosim?

Inače sam iz Rijeke, Macbooku je garancija istekla u 12. mjesecu (naravno) i riječ je o modelu 4.1.

Čuo sam nešto da je na kučište plastičnih lapova doživotna garancija, je li to istina?


Uglavnom, molim nekoga da nešto kaže, ovo moram srediti.
IMG_0067.JPG
20.01.2010 | 11:43
Ne znam jel Kreativni ima servis? Davoreee?
20.01.2010 | 13:20
ajmo probat bit pametni. To je desni gornji kut? Vjerojatno ti je neka od onih capica koji drže gornji dio na mjestu malo svinuta od udarca. Ja bi sve raskopal i onda se bu vidlo u čemu je problem. Veliš da je garancija i tak pa-pa pa nemaš kaj zgubit. Evo, kako se to radi....
www.wonderhowto.com/how-to/video/how-to-...a-13-macbook-248940/

Sretno
20.01.2010 | 15:02
Nije da nema niš za izgubiti jer on i dalje radi kao i prije pada. Ali pokušat ću to srediti kako si rekao. Samo strpljivo.
20.01.2010 | 15:56
Mislil sam da tvoj zahvat ne bu u pitanje dovel jamstvo. A nakon što jednom rastaviš vlastiti komp, bit će dvostruko draži, vjeruj mi:laugh:

Samo strpljivo i zapamti da bez alata nema zanata
20.01.2010 | 19:52
Djuro genijalac je napisao:
A nakon što jednom rastaviš vlastiti komp, bit će dvostruko draži, vjeruj mi:laugh:


Drago mi je da ima "macovaca" koji tako razmišljaju

bok!
21.01.2010 | 00:09
Ma to tako kolega inžinjer razmišlja. Strojari to tako valjda vide osobno i ja bi ga rastvorio
21.01.2010 | 09:44
Pa uvijek je dobro pogledati kako je netko drugi riješio neki problem;)

A i nekak mi je lakše kad znam kako rastaviti i poslije sastaviti neku napravu a da mi ne ostane viška dijelova i da sve radi:laugh:
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 51 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO