MiniDisplayPort na DVI/VGA vs MiniDVI na DVI/VGA
(0 korsinik/a gleda/ju temu) 

MiniDisplayPort na DVI/VGA vs MiniDVI na DVI/VGA


12.01.2010 | 22:46
Ecvis17 je na Vikalici upitao:

jel ovo spaja mbp i Apple Studio Display (ne cinema nego one plasticne starije) »Klikni!«


Elem, ne znam kako za koji MBP, za moj MBP (late 2008) - da, to je taj adapter. Neki drugi strojevi (npr. MAKov MacBook) imaju MiniDVI, a ne MiniDisplayPort pa za njih treba drugačiji adapter.

Da bude jasnije, ovo je MiniDVI port:
DSC00031.JPG
12.01.2010 | 22:48
A ovo je MiniDisplayPort
c294_081201_minidisplayport_01.jpg
12.01.2010 | 22:55
Pišem ovo jer sam i sâm nedavno napravio pogrešku i sebi nabavio MiniDVI umjesto MiniDisplayPort adaptera.

Inače, za oba tipa može se nabaviti adapter na VGA, DVI, ili HDMI. Preporučam E-bay, i to neki e-bay shop baziran u Hong Kongu ili okruženju, s obzirom da s troškom slanja ispada i 2-3 puta jeftinije nego u shopovima po EU ili USA i (!!) brže stiže.

Na primjer:

shop.ebay.com/jinbostore/m.html?_nkw=&am...g=&_trksid=p4340
13.01.2010 | 01:14
Smayoo mislim da mi imamo isti mbp.
I znam da imam minidisplay port ... no nisam siguran kaj je potrebito s druge strane. Koliko vidim to bi trebalo biti ovo sto sam linkovao ranije?
U biti taj Apple Studio monitor, nisam siguran ako ima istu konekciju kao Cinema ... jer ga niđe ne navode vise ko referencu.
fwd4.me/BCA to se cini to?
13.01.2010 | 10:32
ecvis17 je napisao:
U biti taj Apple Studio monitor, nisam siguran ako ima istu konekciju kao Cinema ... jer ga niđe ne navode vise ko referencu.
fwd4.me/BCA to se cini to?


Prvo ti provjeri da li je ta Cinema sa DVI ili ADC konektorom. Ako je ADC, onda trebaš DVI to ADC adapter prije svega, a on nije jeftin, ako ga uopće još ima za kupiti.
13.01.2010 | 15:29
E, sad, taj dio zaista ne znam jer te starije Apple monitore nisam nikad ni vidio.
14.01.2010 | 02:34
Vanjuška je napisao:
Prvo ti provjeri da li je ta Cinema sa DVI ili ADC konektorom. Ako je ADC, onda trebaš DVI to ADC adapter prije svega, a on nije jeftin, ako ga uopće još ima za kupiti.


Evo poslao sam covjeku mail i on odgovorio (vlasnik monitora) da je ADC konektor u pitanju. Sto ovu kombinaciju cini ne i bas sretnom obzirom da je Minidisplay to ADC - "The missing connector".
Sve u svemu kombinacijom nekoliko konekotora bi se to dalo valjda i spojiti ... no onda mi vise i nije povoljan monitor toliko - i sve skupa vrijedno truda.

Hvala svima na pomoci
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 2 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO